6 taal worden gesproken3o. geene andere spelen dan dam- of dominospel (en deze nog niet eens om geld of geldswaarde) gespeeld worden4o. geene storing van de orde mogen plaats hebben5o. geene koopman schap worden gedreven; 60. geene weddingschappen worden aangegaan; 7o. geen goederen van schippers of iemand anders worden bewaard of geborgen. De overtreder van een of meer dezer bepalingen zal door den hoofdcommissaris, naar bevind van zaken, kunnen worden geschorst of van zijn lidmaatschap ver vallen verklaard. Art. 19. Alle goederen worden vervoerd en verwerkt volgens een tarief, door Burgemeester en Wethouders vasttestellen. Mocht daarin eenig werkloon vergeten of niet duidelijk uitgedrukt zijn, dan zal dit door den hoofdcommissaris, de commissarissen gehoord, worden bepaald. Art. 20. Commissarissen zullen bepalen, welke gereedschappen tot het werk moeten worden gebruikt. ïfa gemaakt gebruik zorgen de leden, die deze gebezigd hebben, dat zij weder in goeden toestand op hunne plaats worden gebracht. Bij overtreding dezer bepaling zal verbeurd zijn eene boete van hoogstens een gulden, terwijl de eventueele schade, volgens taxatie van de commissarissen, door den overtreder zal worden vergoed. Art. 21. Voor het gebruik der gereedschappen wordt niets boven het weekloon gevorderd, behalve voor het gebruik van ladders en verdere gereedschappen bij het lossen van turf. Hiervoor is voor elke lading verschuldigd twee gulden en zijn hierop de laatste twee zinsneden van het vorig artikel toepasselijk. Art. 22. Geene aan impost onderworpen goederen zullen ver voerd mogen worden dan voorzien van de vereischte documenten. Bij vermoeden of ontdekking dat onder de te verwerken goederen er zich bevinden, aan rijks accijns onderworpen, waarvan de rechten niet zijn vol-

Goessche Courant | 1887 | | pagina bijlage 6