H00I0EAS, op Maandag den 25 Juli 1887, Tarwe de Pruimen, vroege Ap pels en Peren, Tarwe, Paardenboonen en Hooigras, Meubilaire en andere Roerende Goederen, TE PACHTEN A D Y S3 R T E N T I E N. op Maandag 25 Juli 1887, Aardappels en Plalteboouen, Openbare Verkooping. 3 Heclaren 60 Aren ongeveer 75 Aren op Maandag den 25 Juli 1887, 2 HA. 08 A. 16 cA. publiek verkoopen Tarwe te Velde, Rogge te Velde, Platteboonen te velde, Tarwe, Platteboonen, het Land, Openbare Verkooping op Woensdag 27 Juli 1887, een biljart mei toehehooren. Noord-Beveland. Op 3 publiek verkoopen 11 zeer sciioone Paarden en een Veulen, 26 sluks uitmuntend Hoornvee, Veile Varkens, Mesl- pulloopers,Hoenders en Paauwen bij inschrijving: Berichten uit Noord-Amerika melden dat eene ontzettende hitte aldaar heerscht. De Thermometer overschreed in de hoofdplaatsen 100° Fahrenheit, en talrijke gevallen van zonnesteek komen er voor. Te Chicago alleen zijn meer dan 100 menschen in de straten doodgevallen. Te Sallord ging een vrouw met een kind op den arm in een menagerie te dicht staan voor het hok van een luipaard. Het beest st k een poot d..or de tralies, en gaf daarmede het kied een slag. zoodat het viel. De moeder sloeg het beest, dat haar aim greep en de hand afhapte. Een der bedienden schoot toe en bracht de arme vrouw weg. De stad Siebiez in Polen is half afgebrand. 350 gezinnen, de meesten Israëlieten, zijn zonder dak ver scheidene personen kwamen om in de vlammende schade is aanzienlijk. Twee Zweedsche geleerden hebben de vraag beantwoord, hoe hoog de wolken boven onze hoofden zweven. De laagste (nevel en mist) zijn, gemi hield natuur lijk, 625 M. boven ons, regen- en onweerswolken 1525 M., schapenwolken 3900 a 6500 M., vederwolken 8900 M. Zes toeristen, waaronder de drie zoons van den heer Wittstein, directeur van het Seminarium v^i Kosnacht, rijn bij den Eggeschhorn verdwenen bij een bestijging van de Jungfrau (in de Bernsche Alpen). Verscheiden expeditiën, die de toeristen ter hulpe wa ren getrokken, zijn zonder goed gevolg teruggekeerd. Hevige stormen woeden op de hoogten en maken de opstijgingen zeer gevaarlijk. Laatste en teiegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Veel aanbod. Verkocht zaaigoed 2 en 1.75. Verkoopïngen en Verpachtingen. Datum. 23 Juli, 23 25 25 25 25 26 26 - 27 27 28 29 1 Aug. 3 3 f 3 v 4 B 10 PlaatsV oorwerpen Ierseke, veldvruchten,' Waarde, veldgewassen, Baarland, kantgras en haver, Baarland, verp. bouwland, Information. De Ronde Bresser. Prins. Van der Kloes. Van der Kloes. Middelburg, perceelen visscherij, Fokker, Tolen. Kapelie, veldvruchten, Gallis Merens. Kloetinge, boomvruchten en hooigras, Mulock Houwer. Ovezand, veldvruchten, P Overman. Goes, woonhuis en erf, Mulock Houwer. Oud-Vosmeer, paarden, rundvee enz., Wagtho Goes, meubilaire goederen, Pelle. Kolijnsplaat, vruchten te velde, Huvers en Roelof. Hoedekensk., inspan en meub. goederen, Pelle. Nieuwdorp, scheepstuig, Pelle. Schore, hoefje, bouw-en weiland, Gallis Merens. inspan, Roelof. Borsele, woonhuis, bonw- en weiland, Van der Kloes. Wissekerke, inspan en huisraad, Roelof. Borsele, meubilaire goederen, Van der Kloes. Ovezand, bouw- en weiland. Van der Kloes. Kolijnsplaat, paarden, hoornvee enz., Huvers. Ingezonden Stukken. M. de Redacteur Het zendingsfeest, het schoolfeest, de verkiezing voor leden van den gemeenteraad, dat alles moest ik voorbij laten gaan, om meer aandacht te kunnen erlangen op hetgeen hieronder volgt, en waarvoor ik u-nn beleefd, bij voorbaat dankbaar, een plaatsje verzoek in uw blad. In no. 80 en no. 81 van de Goesche Courant lees ik enkele mededeelingen over het te Middelburg ge vierde feest der vereeniging van officieren der schut terij in Nederland. Deze berichten, zooalsschietwed strijd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van den Commissaris des Konings enz. en door de schutterij- muziek de uitreiking der fraaie prijzen het diner in het Giand-Hötel des Bains gepaard met concert en vuurwerk een rijtoer en een uitstekend diner in het Brd-H&ïel te Domburg, dat alles mogen velen uwer lezers belangstellend gelezen hebben, wêer anderen mogen het g-dezen hebbea om het wêer even spoedig te vergeten, door mij zijn ze gevolgd, niet uit belang stelling in het feest, doch verwachtende te mogen lezen het verhandelde op de algemeene vergadering, waarin ik juist zeer veel belang stelde ten gevolge eener uitnoodiging tot toetreding harer vereeniging, welke door mij schriftelijk haar is beantwoord geworden met het doel dat mijn schrijven minstens aan de vergadering zou kenbaar gemaakt worden. Hoewel dit nu niet is geschied, deed het mij toch genoegen in andere dagbladen te hebben mogen lezen het ver handelde op de algemeene vergadering alsmede eenige toespraken van ons geacht provinciaal hoofd, den Com missaris des Konings, die mij het recht geven een goed vertrouwen te stellen op de toekomst ook onzer stedelijke dienstdoende schntterij. Op de algemeene vergadering van de leden der ver eeniging van officieren der schutterij in Nederland schetste de heer De Jonge Van Ellemeet de lijdens geschiedenis van de wetgeving op de schutterijen toonde aan dat eene goede wetgeving op dat stuk allernoodigst is, en gaf in overweging dat de vereeni ging dit punt voor eene volgende vergadering aan de orde zal stellen, opdat dan toch aan deze zaak een einde kome. Hierop werd door den voorzitter, den luitenant-kolonel Wilkens, in herinnering gebracht hoe dikwijls deze vereeniging reeds op eene veranderde wetgeving aandrong, maar het hielp niet. Zelfs is door de vereeniging eene nieuwe wet ontworpen en aan de leden der Tweede Kamer rondgezonden, maar men kwam geen stap verder. Het bestuur is evenwel be reid de zaak andermaal in overweging te nemen. In zijn persoon en uit krachte van zijn ambt ver klaarde de Commissaris des Konings, jhr. mr. W. M. De Brauw, in zijn toespraak bij de prijsuitdeeling, de grootste belangstelling in de schutter ij te stellen, en zag hij in de overwinnaars het bewijs geleverd, waar door men in tijd van nood op hen zal kunnen rekenen. Onder het nuttigen van het dessert sprak de ver tegenwoordiger des Konings ongeveer het volgende Het is nu ongeveer een halve eeuw geleden dat ons volk de wapenen opvatte. Vijftig jaar van vrede hebben wellicht menigeen de noodzakelijkheid uit het oog doen verliezen om onze weerbaarheid in stand te houden en toch, vooral in de tijden, die wij beleven, moet een volk, dat de vrijheid wil, zich uitrusten om haar te verdedigen. Worden wij ooit aangevallen, dan zal ons dapper leger ongetwijfeld steun vinden bij de ge- heele natie, doch in de eerste plaats zal de s c h u 11 e r ij daartoe geroepen worden. Wat zal dan haar lot wezen Het valt niet te voorspellen. Misschien kleven er ge breken aan hare organisatie, maar dit is in elk geval zeker dat zij gebleken is bereid te zijn het vaderland te verdedigen en dat ook de dag van heden het be wijs heeft geleverd dat haar een geest bezielt die veel goeds voorspelt van hare medewerking tot verdediging des lands. Uit het punt van behandeling op de alg. vergade ring blijkt dus dat de vereeniging van officieren der schutterij in Nederland een en andermaal bij de Re geering heeft aangedrongen op eene verbeterde schut- terijwet. Da uitslag was nul. De vereeniging is bereid andermaal de zaak in overweging te nemen Klopt aan een doovemansdeur, gij blijft buitenstaan. Mijns inziens ware nu het beste middel ter verkrijging van eene nieuwe wet op de schutterijen het n> men van ontslag door alle officieren der dd. schutterij en h t door niemand zich beschikbaar stellen voor de vacatures bij de rustende schutterij, doch daartoe is een eerste vereischtewaarachtige ernst. Uit de toespraken, gehouden door onzen Commissaris des Konings, blijkt dus, dat bij ZEx. da grootste be langstelling bestaat voor de schutterij. De Goesche schutterij wende zich met al hare dringende behoeften dus tot haar provinciaal hoofd, want waar de grootste belangstelling heerscht, daar wordt gevonden medewer king tot den bloei, medewer king tot het ver krijgen van het recht dat zich de Goesche schutterij tot heden zag ontnemenimmers zal men op de Goesche schutterij in tijd van nood kunnen rekenen dan moet zij in tijd van vrede geoefend worden in het schieten naar de schijf, gelijk de wetgever dat ook best begrepen heeft door elk officier onder eede te doen beloven: hand having der wetoefening der schutterij in het schieten naar de schijf. Goes, 18 Juli 1887. R. mUIBl—BM—B—1MO—W——B— Afloop Aanbestedingen en Verkoopïngen. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig no. kur,nen wij mededeelen, dat do hofstede onder Nisse ter grootte van circa 30 Hectaren door den notaris Fercken qq. gekocht is voor den heer mr. J. H. Fransen Van de Putte, thans wonende te Soekowono op Java. Door den notaris A. Gallis Merens te Kapelie werd ten verzoeke van dhr. J. Wabeke Jczn, te We- meldinge, gisteravond in de herberg van J, Ha 'thoorn te Ierseke publiek verkochtle 89.90 Aren bouwland gelegen te Ierseke, kooper werd Chr. Sinke Jz. aldaar tegen 380 per 39.24 Aren of 870,20 den hoop. 2e. 80.10 Aren bouwland aldaar, kooper werd G. De Schipper tegen 235 per 39 24 Aren of 479,40 den hoop, onverminderd de 12% pet. onkosten. Woensdag werden te Borsele ten overstaan van den notaris Pilaar uit Goes publiek geveild ongeveer 16 hectaren veldvruchten, wassende in den van Cit- terspolder. De uitslag was dat alles duur is verkocht. Per ge- met brachten elf perceelen Tarwe op 57 a 77 2 perceelen Rogge ƒ41 en f 42, Wintergerst 40, Zomergerst 30 a 35, Haver 43 a 49, Erwten ƒ50 a f 55, Paardenboonen 54 a 64, Aardappels f 60 en Klaverhooi 75. Grootendeels mislukte Paar denboonen werden nog verkocht voor ƒ13 a f 24. Ierseke. Afloop der aanbesteding door B. en W. van het vergrooten van school 1 met 2 lokalen, be vattende ruimte voor 96 leerlingen (raming 5845,21.) M. Korstanje te Ierseke, voor 6295W. Goeman idem, voor ƒ5995; A. Marteijn idem, voor ƒ5990; J. Lindenberg te Wemeldinge, voor 5954 en P. Dronkers te Kapelie, voor 5480. Het werk is aan den laagsten inschrijver toegewezen. Kolijnsplaat. Gisteren werden door den notaris H. Roelof, ten verzoeke der erfgenamen van den heer J. De Regt alhier, publiek verkocht lo. Eenige perceelen uitmuntend bouwland, in dize gemeente gelegen, aan den Noord-langen-weg, groot 6 H. O A 70 O. Kooper de heer J. Breas alhier, voor 285 per 41 68 A., pl. 60 strijkgeld op de massa. 2o. Het tiendrecht van het 10de en 23e blok van den polder Oud-Noord-Beveland, g» meerite Kolijnsplaat. Kooper de heer A. D. Snoep alhier, voor 505, pl. 10 strijkgeld. 3o. Vier aaneeDgebouwde arbeid-rswoningen en erven met schuur, aan dm Groen n Achterweg alhier, samen groot 3 A. 90 C. Kooper de heer Mar. De Regt Jz., voor 851, pl. 20 strijkgeld. 4o. Drie aaneengebouwde arbeiderswoningen en erven, aan den Nieuwen weg alhier, samen groot 1 A. 35 C. Verkocht in 3 perceelena. Kooper de heer L. A. Vink alhier, voor 361, pl. 5 strijkgeld b. Kooper dezelfde, voor 175, pl. 5 strijkgeld en c. Kooper de heer J P. Van der Weele alhier, voor 176, pl. 5 strijkgeld. 5o. Een landbouwersschuur met mestput, Daast voorgaand perceel, groot 2 A. 55 C Kooper de heer L. A. Vink, voor 401, pl. 5 strijkgeld. 6o Twee aandeeleu, ieder voor */u in de meestoof genaamd »de Eendracht" alhier. Kooper de heer C. J. Huvers alhier, voor 122, pl. 5 strijkgeld. De onkosten op aïle perceelen daarenboven nog 13 percent. Politie. Aan het Commissariaat van Politie zijn terug te verkrijgenEen lap grijze broekstofEen houten lengtemaat, meter, gemerkt, J. W. Krug Een par tijtje schapenwol. Burgerlijke Stand Goes van 20 tot 22 Juli 1887. Ondertrouwd: 21, Franciscus Dominicus Wierkx, 27 j. jm., te Rotterdam en Geertruida Jacoba Wessel, 21 j. jd., te Goes; Marinus Olivier, 24 j. jm., en Pieternella Kooman, 20 j. jd.22, Arlriaan Van der Sluijs, 29 j., te Brouwershaven, weduwnaar van Nieltje Francina Van der Haven, en Elizabeth Maria Marga- retha De Meulmeester, 29 j jd., te Goes. Getrouwd: 21, Gerardus Nicolaas Nonnekes, 24j. jm., en Johanna De Windt, 24 j jd. Geboren: 21, Jacobus Johannes, z. v. Johannes Jacobus Van de Wijngaard en Jacomina Poleij Pieter Cornells, z. v, David Labeur en Jacomina Gelok 22, Klara Emilia, d. v. Carl Bodmann en Anna Miiller; Wilhelmus, z. v. Pieter Jacobus Sloover en Johanna Lena Van den Berge. Overleden 20, Petrus Loobeek, 21 j. ongehuwd 21, Anna Maria De Schutter, 81 j., gehuwd met Adam Jan Mulder. Marktberichten. MIDDELBURG, den 14 Julil8S7. De aanvoer uit Walcheren was, evenals de handel, gering. Tarwe werd van f7,90 tot 8 gekocht. Rogge, Gerst, Bruine Boonen en Koolzaad niet geveild. Witte Boonen f 9. Paardenboonen f 6,10 nominaal. Groene Erwten f 8,50. Olienoteering onveranderd. Boter f 1,38 a f 1,42 per K.G. Eieren f3,50 per 100 stuks. Zaterdag den 23 Juli hopen onze J geliefde ouders J. VAN Z WEEDEN en M. DAGEVOS hun 30jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen J. ZEGERS. C. ZEGERS geb. Van Zweeden. Getrouwd L. WAGENAAR met J. WAGENAAR, die bij deze hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling. Borsele, 21 Juli 1887. Zoo de Heere wil en wij leven, hoopt onze zeer geliefde vader, behuwd- en groot vader ADRIAAN VAN IWAARDEN te Kruiningen, den 28 dezer zijn 70sten geboortedag te vieren. Spare de Heer hem nog lang voor ons allen! Psalm 71 vers 6. Uit aller naam Zijne vrouw, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ierseke, den 23 Juli 1887. Voor de bewijzen van belangstelling, ontvangen bij mijne herkiezing tot lid van den Raad, betuig ik langs dezen weg mijnen dank. Goes, 22 Juli 1887. J. J. RAMONDT. Dank aan de velen, die met mijne herbenoeming als lid van den Gemeenteraad blijken van belangstelling gaven. G. VAN DER HOEK. Aan allen die blijken van belang stelling hebben gegeven, maar voornamelijk aan de kiezers, die mij op nieuw met hun vertrouwen hebben vereerd, betuig ik bij dezen mijnen dank. 's-Heer Arendskerke, 20 Juli 1887. M. DE BACK. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's namiddags te 2 uren, te Kloetinge, in de herberg van W. Akkenaar, voor de heeren M. Burger en J. A. Xrimpe Burger, PUBLIEK VERKOOPEN: wassende in diverse boomgaarden in Kloe tinge. 3 HA. 16 A. 40 cA. in Kloetinge, in Wrange, Werfhoek, Zuid hoek en Rentmeestersambacht. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal des voormiddags te 10 uren, ten herberge van de Wed. P. Rijk te Ovezande in het openbaar verkoopen T Voor de erven van Jan Driedijk, in den Stellepolder onder Oudelande. «Voor de Wed. F. Vermeule te Ove- zande, in Nieuw-Ovezande, gemeente Ovezande. in diverse perceeltjes. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's namiddags te 3 uren, in de herberg van W Akkenaar te Kloetinge, voor J. Van Liere, publiek verkoopen in de gemeente Kloetinge in den Bijganck. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelie zal op Maandag 25 Juli 1887, des avonds te 7 nren in de herberg van C. MarcussE aldaar, Voor de Ned. Herv. Kerk te Kapelie, I. 3 Heet. 28 Aren 31 Gent. in Zuidhoek, in 10 perceelen. II. 39 Aren 24 Cent. in Kruisboek, in 1 perceel. Voor het Burgerlijk Armbestuur aldaar, III. 1 Heet. 24 Aren 39 Gent. in het Vroonland, in 5 perceelen. Voor Matth. Gelok aldaar, IV. 1 Heet. 70 Aren 96 Gent. in Munnikenhoek aan den Plasweg, in 2 perceelen. V. 35 Aren 58 Gent. aldaar. En daarna VERPACHTEN voor den tijd van 5 jaar, onder I hierboven genoemd. des morgens te 10 uren op het S 1 o t Ostende" te Goes van ALSMEDE ZINDELIJKE GOEDEREN kunnen bij gebracht worden, waarvoor zich te vervoe gen bij M. BARTELSE. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. des morgens 9 uren, zal de Weledelgeboren heer W. J. Vader van 's-Gravenpolder, op de hofstede genaamd »de Hooge Hoeve", in de gemeente Wissekerke. ten overstaan van den Notaris II. ROELOF te Cortgene, VOORTS: Huifwagen, Menwagens, Ploegen en Eggen in soort en verder Bouw- en Melkgereedschap, be nevens HUISRAAD, waaronder 3 vederen Bedden. De betalingstermijn is 6 maanden, mits de koopers soliade en b-kande borgen stellen. Op de hofstede bestaat g e e n e gele genheid tot stalling. a. 3 H.A. 51 A. 40 c.A. Weiland onder Goes in Dankershoek, nu in pacht bij D. Melse; b. 75 A. 60 c.A. Weiland onder Kattendijke in Braanjenhoek, nu in pacht bij H. Trimpe; c. 93 A. 60 c.A. Weiland onder 's-Heer Abtskerke in Witte Vanes- hoek, nu in pacht bij de erven Everaard; d. 60 A. 70 c.A. Bouwland onder Sinoutskerke in den grooten Oost hoek, nu in pacht bij F. De Back; e. 2 H.A. 11 A. 14 c.A. Weiland onder Baarsdorp in Poel hoek, nu iu pacht bij Ph. J. J. Van Hove f. 97 A. 30 c.A. tiendvrij Bouwland onder 's-Heer Arendskerke in den St.- Pieterspolder, nu in pacht bij J. Ver met Jr.; g. 1 H.A. 11 A. 44 c.A. Weiland onder Nisse in Willeshoek, nu in pacht bij J. Schout; h. 1 H.A. 03 A. Bouwland onder Nisse in Schuurhoek, nu iu pacht hij A. HiRdes; i. I H.A. 46 A. 80 c.A. Weiland aldaar, in pacht als voren; j. 2 H.A. 08 A. 10 c.A. Bouwland onder Heinkenszand in Zuidzak, nu in pacht bij de Wed. M. Huige. Alles behoorende aan de Hervormde Kerk te Goes. Gegadigden gelieven hunne inschrijvings biljetten, geteekeud door hen en 2 soliede borgen, vóór of op 2 Augustus a. s., 's na middags te 2 uren, in te leveren ten kan tore van den Notaris MULOCK HOUWER te Goes. -

Goessche Courant | 1887 | | pagina 3