St. Aunalaud. Algemeen begint men bier over de groote droogte te klagen. Niet alleen dat een flinke regenbui verfrissching zou aanbrengen voor de zo mergewassen, maar ook menschen en dieren beginnen aan drinkwater gebrek te krijgen. De wintergewassen lijden niet veel door de droogte. De Tarwe staat goed vol, is goed geaard en belooft een vrij goed beschot. Zij rijpt goed aan, en binnen een niet al te lang tijdsverloop zal men met het snij den kunnen beginnen. Met de Gerst is men daarmede reeds bezig. Dit gewas staat mede vrij goed te velde en is op sommige plaatsen zwaar genoeg. Krijgen we nu geen aanhoudende regens, die de inoogsting zeer kunnen bemoeielijken, dan zal er over korrel en op brengst denkelijk niet te klagen vallen. Rogge wordt hier zeer weinig verbouwd. Det te velde staande geeft reden tot tevredenheid. In den Joanna Mariapolder, de eenige plaats, waar Karwei- en Koolzaad geteeld worden, is eerstgenoemd gewas reeds gesneden en gedorscht. Deze vrucht valt niet tegen. Ook het Koolzaad stond goed te velde. Men is bezig het te snijden, en maakt dan onmid dellijk een aanvang met het dorschen. Of dit gewas mee zal vallen, zal voornamelijk ook van de zwaarte van de korrel afhangen. Vlas werd dit jaar over een vrij groote oppervlakte uitgezaaid. Hoewel niet gul, staat het over het alge meen tamelijk goed. Men bedong 80 a 110, vrij geld per 30.24 Ares. Op de meeste plaatsen is het reeds geplukt, terwijl het wordt uitgevoerd naar de provincie Zuid-Holland en naar de naburige gemeente St. Maartensdijk. De Paardenboonen hebben goed gebloeid, de aanslag liet mede niet te wenschen over, maar thans is deze plant weder door de luis aangetast, die zeker weer geen voordeel doen zal. De Erwten blijven tot hiertoe van dit insect bevrijd. De bloei en de aanslag waren voldoende. Er bestaat hoop dat de opbrengst tamelijk goed zal zijn. De hooioogst is nagenoeg afgeloopen. Over de hoe danigheid van het hooi hoort men niet klagen, over de opbrengst daarentegen zoo veel te meer. De meeste weilanden leveren de helft minder op dan verleden jaar. Af en toe een vlaag regen was daarvoor zeer gewenscht geweest. De zomervruchten staan nog niet gul. Deze hadden meer behoefte aan regen dan de wintervruchten. De stamboontjes, die op sommige plaatsen veel gele blade ren beginnen te krijgen, staan er mager bij. Kwam er spoedig regen, dan kan deze plant nog veel bij werken. De suikerbieten groeien ook niet hard; ter wijl de ajuin, die anders over 't algemeen niet kwaad stond, veel behoefte aan vecht begint te krijgen, daar er vrees bestaat dat zij te vroeg zal sterven en daar door klein zal zijn. Aardappelen zijn er weder zeer veel uitgeplant. Boven den grond staan zij zeer mooi, maar onder den grond is het niet heel rooskleurig, daar de knollen nog zeer klein zijn. Da vroege aardappelen zijn best van smaak, doch mede zeer kleinanders was de opbrengst zeker naar wensch. Voor deze vrucht is veel regen nu niet meer gewenscht, omdat men dan voor de ziekte, die zich nog niet heeft vertoond, vreest Mat het groenvoeder voor het vee begint het er ook niet mooi uit te zien. De le snede van de klaver was vrij goed, maar door gebrek aan vocht werkt de 2e snede weinig of niet. Krijgt men niet spoedig rrgen, dan zal men aan voeder voor de paarden ge brek gaan krijgen, ook omdat in de weilanden het gras niet groeit. In de tuinen laat het veel te wenschen over. Van zijn groente in het verband te telen, is dit jaar geen sprake. De appel- en pereboomen hebben prachtig gebloeid, da aanslag was goed, maar door de droogte is de vrucht veel afgevallen, en zal de opbreDgst slechts middelmatig zijn. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdeg 22 Juli 1887, zijn de navolgende personen veroordeeld H. B. te Kortgene, wegens het zonder daartoe ge rechtigd te zijn, loopen over eens anders grond, waar van de toegang op eene voor hem blijkbare wijze was verboden, tot f 1 boete, subs. 1 d. h.J. L., L P. te Klinge, wegens het zonder daartoe gerechtigd te zijn, gedurende de maand Mei loopen op eens anders weiland, ieder tot 3 b., subs. 2 dagen h.I'. B. Cz. te Goes, wegens te Goes tweemalen laten loopen op den openbaren weg van een hond, bestemd om eenig voertuig te trekken, niet vastgehouden aan een stevig touw of eenen ketting, tot 2 maal 1 boete, subs. 1 d. h.J. D. te Hoedekenskerke, wegens het zich met een wildstrik in het veld bevinden buiten open bare wegen en voetpaden, tot ƒ10 boete, subs. 5 d. h.M. H. Mz. te Ileinkenszaud, wegens het op eenen Zondag jagen op eens anders grond, zonder voorzien te zijn van eene schriftelijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende van dat jachtveld, tot 2 maal 5 boete, subs. 3 d. h. voor iedere boete J. V. d. S te Sinoutskerke, A. F. te Heinkenszand, wegens duor middel van een wildstrik aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen, ieder lot f 5 boete aubs. 3 d. h.J. K. te Sinoutskerke, J. De B. te Kats, M. E. te 's-Heer Arendskerke, wegens als- voren, ieder tot f 10 boete subs. 5 d. h.J. S. te 's-Gravenpolder, J. V. te 's-Heer Arendskerke, P. Th. te Wolfertsdijk, wegens het in de maand Mei zoeken van eieren van ander wild dan van bergeenden, ieder tot f 3 boete subs. 2 d. h C. K. en J. N, te Borsele, wegens alsvoren, ieder tot 5 boete subs. 3d. h.M. H. L. M. te Vlissingen, wegens lo, het verwekkm van rumoer waardoor de nachtrust kon worden verstoord, 2o. door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, opgeven van een valschen naam, tot 2 maal ƒ5 boete subs. 3 d. h. voor iedere boeteC V. en G. V. te 's-Heer Arendskerke, P. v. S. en J. W. te Borsele, wegens het jagen in ge sloten jachttijd op eens anders grond, zonder voorzien te zijn van een buitengewone machtiging en zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of recht hebbende op het jachtveld, ieder tot 2 maal 5 boete subs. 3 d. h.B B. te 's Heer Arendskerke, J. De J., C. De J. te Wemeldinge, wegens het in gesloten jachttijd jagen zonder voorzien te zijn van eene buitengewone machtiging, ieder tot ƒ10 boete, subs. 5 dagen h.; C. V., te 's-Heer Arendskerke en A. v. d. V., te Ierseke, wegens het visschen in gesloten vischtijd zonder voorzien te zijn van eene buitengewone mach tiging daartoe, ieder tot 3 boete, subs. 2 dagen h.P. B., te Ierseke, wegens het bevisschen der Z. stroomen zonder het vereische nummer in het groote zeil te voeren, tot 5 boete, subs. 3 dagen h. G. S., te Goes en P. K., te Wissekerke, we gens het rapen van kreukels aan een vooruitspringend werk van een polder in Zeeland, ieder tot ƒ3 boete, subs. 1 dag h.J. De W. en G. De W., te's Heer Arendskerke, wegens het visschen in gesloten vischtijd zonder voorzien te zijn van eene buitengewone mach tiging, ieder tot 3 boete, subs. 1 dag h.F. S., te Londen, wegens het in gesloten jachttijd jagen zonder voorzien te zijn van eene buitengewone mach tiging, tot 10 boete, subs. 3 dagen h. J. M., te Krabbendijke, wegens het op eens anders weiland laten loopen van vee, zonder daartoe gerechtigd te zijn, tot 3 boete, subs. 2 dagen h.Ch. v. D., te Borsele, wegens het in gesloten jachttijd jagen zonder buitengewone machtiging, tot ƒ10 boete, subs.. 5 dagen h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werdenJ. v. S. te Nieuwdorp, be klaagd van het, hoewel wettiglijk als getuige opge roepen, wederrechtelijk wegblijven, en A. G. te Oude- lande, beklaagd van het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wildstrik. Het Hof te 's-Gravenhage behandelde Woensdag de zaak van den Voorzitter der Haagsche afdeeling van den sociaal-democrat. Bond, Baye, door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, wegens smaad aan politieagenten aangedaan in Beclü voor Allen. Mr. Van den Bergh van Amsterdam pleitte vrijspraak, op grond van niet gebleken kwade trouw. Het Hof, dadelijk uitspraak doende, bevestigde echter het vonnis der rechtbank. De geschorste postdirecteur J. H. B., uit Waal wijk, die door de rechtbank te 's-Boseh veroordeeld is tot 45 dagen gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om gedurende vijf jaren een ambt bij de posterijen te bekleeden, heeft van dit vonnis appèl aangeteekend. Een belangrijk vonnis, ook voor Nederlandsche geneeskundigen van gewicht, werd kort geleden gewe zen door de rechtbank voor burgerlijke zaken te Ba- san gon. Een inwoner van Besangon had een levensverzeke ring aangegaan tot een bedrag van 5000 fr. Na zijnen dood verlangde de Maatschappij, overeenkomstig de bepalingen van de polis, van de erfgenamen een cer tificaat aangaande den duur der ziekte en de oorzaak van het overlijden. De erfgenamen wendden zich daarvoor tot den ge neesheer, die den lijder had behandelddeze echter weigerde zulk eene verklaring af te geven. Het zou schending van ambtsgeheim wezen, beweerde deze, en hem blootstellen aan vervolging overeenkom- s;ig art. 378 Code-Penal (in Nederland thans art. 272 Strafwetboek.) De erfgenamen daagden tegelijkertijd den geneesheer en de Maatschappij voor de rechtbank van den eerste vorderde zij de bedoelde verklaring, van de laatste betaling der verzekering. De rechtbank verklaarde ten slotte den eisch van de erfgenamen tegen den geneesheer niet ontvankelijk en veroordeelde de Maatschappij tot betaling van de verzekering en bovendien van al de kosten van het geding. Uit Transvaal. (Vervolg.) Ik ben behalve onderwijzer ook al boer. Ik heb een stuk bouwgrond, waarop ik nu den tweeden oogst heb. Ia December heb ik daar 3 emmers (on geveer mud) maïs op gezaaid en daarvan in April zoo wat 32 mud geoogst. Onmiddellijk daarna heb ik er ander koren in gezaaid, dat een goeden oogst be looft. De twee mud zaaigraan, die ik heb uitgezaaid, zullen een 40 mud opbrengen. Dit is niet zoo veel, omdat de grond al sedert 12 jaar tweemaal per jaar vruchten heeft voortgebracht, zonder in al dien tijd bemest te zijn, maar bij boeren, die veel kunnen mesten, levert 1 mud tot 40 mudden toe op. Zoo vruchtbaar is de geheele Noordelijke helft van Trans vaal. De Zuidelijke helft is hooger, kouder en daar door niet zoo geschikt voor korenbouw, maar uit muntend voor de veeteelt. Daar wonen de rijke vee boeren met hunne honderden koeien en duizenden schapen. De maïs groeit in den zomer, in den regen tijd, het andere koren in den winter, wanneer hef nooit reg-nt, en altijd prachtig helder weer is. Het gemis van regen, die toch voor den plantengroei on ontbeerlijk is, wordt op kunstmatige wijze vergoed door den grond nat te maken of zooals het hier ge noemd wordt waterleiden. Het water wordt door voren of greppels uit de rivieren aangevoerd en ge lijkmatig over het land gespreid. Dit is een zwaar en niet gemakkelijk werk. Het besproeien moet natuur lijk zoo geschieden, dat elk halmpje een behoorlijke hoeveelheid vocht bekomt. Het waterleiden moet vier maal gebeurenelke maand eens. In vier maanden tijds is de maïs gezaaid, gegroeid en geoogst. Aangezien de winter hier vier maanden duurt, blijven er acht zomermaanden in een jaar over, waarin dus tweemaal maïs geoogst kan worden. Het gras groeit zoo lang als tarwe of gerst en levert dus een over vloedige hoeveelheid op, zelfs zooveel, dat niet alles noodig is tot voeder. Het overtollige wordt eenvoudig in brand gestoken, om de asch, die er van komt, tot bemesting te doen dienen. Heeft men in sommige streken van Nederland de heide-brand, hier heeft men dus de weide-brand. De grond in geheel Transvaal bestaat uit goede klei, die bij droog weer korrelig en in den regentijd bijzonder glad en glibberig is. Op enkele plaatsen vindt men rotsgrond, die natuurlijk noch voor landbouw noch voor weide geschikt is. Slooten of duiven, die tot afscheiding van den grond zouden moeten dienen, vindt men hier niet, men ploegt eenvoudig een dubbele voor en dit is voldoende om den belanghebbende aan te duidentot biertoe en niet verder. De behoorlijke afscheiding van eigendommen laat hier nog veel te wenschen over. Vele eigenaars of gebruikers weten maar zoo ongeveer waar het hunne eindigt en een anders begint. Hierin komt echter in de laatste jaren heel wat verbetering. Bepaalde men vroeger kleine afstanden bij stappen en groote bij minuten gaans of rijdens, thans wordt alles met een vaste maat gemeten. Hiervan wordt aanteekening gedaan, het gemeten terrein in kaart gebracht en bij de bevoegde macht gedeponeerd. Alzoo krijgen we een kadaster waarvan vroeger geen sprake was, maar dat thans, door de nood zakelijkheid in het leven geroepen, als 't ware als van zelve ontstaat. Ik schreef u, eenige regels te voren, dat het besproeien van den akker of waterleiden een moeilijk werk is. De Kaffers kunnen dat nog het best. Ik heb er een in mijn dienst, ik zou als 't ware zeggen, in mijn eigendom, die het uitstekend kan en het ook zonder onmiddellijk toezicht goed doet, wanneer ik in de school ben. Hij doet verder den dienst van knecht, terwijl zijn twee vrouwen en kinderen mijn vrouw behulpzaam zijn bij alle huishoudelijke werkzaamheden. Hij behoort tot een van de Kafferstammen, die door het gouverne ment zijn uiteengedreven en onder de blanke bevolking over het geheele land zijn verspreid, opdat ze zich niet zouden vereenigen en opnieuw oproer maken. (Nadat de heer Nieuwenhuize aan den geadresseerde zijner brieven verzocht heeft hem eenige landbouw- tuin- en bloemzaden te zenden, om daarmede in Trans vaal een proef te nemen, is hij gekomen aan het einde van zijn laatsten brief. Mocht de vermelding der bijzonderheden uit Trans vaal, aan genoemde brieven ontleend, evenzeer in den smaak vallen, als de perzik van vader Van Alphen, dan is de inzender gaarne bereid, na nieuwen aanvoer van stof ontvangen te hebben, ook die in dit blad ter lezing aan te bieden.) Onder dankzegging aan den geachten inzender, kun nen wij hem mededeelen, dat wij van verschillende zijden de bewijzen hebben ontvangen, dat de opstellen over Transvaal met veel belangstelling werden gelezen. Zeer aangenaam zal het ons daarom zijn, ook vol gende brieven in ons blad te mogen opnemen. Redactie. Buitenlandsch Overzicht. Veel belangrijks valt er in het buitenland niet voor nu successievelijk alle parlementen naar huis gaan. Eerlang zal de Fransche Kamer hare zitting sluiten, vermoedelijk spoedig gevolgd door den Senaat, die o. a. het oorspronkelijk door Boulanger ontworpen mobilisatie-plan van een legercorps heeft goedgekeurd. Het Journal de France maakt een schrijven open baar, waarin gezinspeeld wordt op eene poging door eenige monarchalen bij Boulanger tijdens zijn minister schap gedaan, om hem te winnen voor een staatsgreep. Hij heeft echter geantwoord, dat hij zich alleen ten doel stelt het leger in orde te maken voor de groote en onvermijdelijke worsteling en dat hij nooit aan een staatsgreep zou deelnemen, tenzij tigen de monarcha len, wanneer deze de republiek wilden omverwerpen. Pagny, het plaatsje dat onlangs door het incident Schnabele bekend is geworden, heeft opnieuw naam gemaakt door een moordaanslag, die een half krank zinnige Duitscher op den Franschen grens-commissaris heeft gepleegd. Politieke verwikkelingen zullen hieruit wel niet voortvloeien. Mag men de berichten omtrent de Bulgaarsche quaestie gelooven, dan is deze nog geenszins hare oplossing nabij. De Bulgaren, die de kroon aan prins Ferdinand van Coburg gingen aanbieden, hebben getracht hem te overreden met hen medetegaan naar Bulgarije, het regentschap en de Sobranje te ontbinden, waar tegen Rusland geen bezwaar zou opperen en bezitte- nemen van den troon. De prins heeft echter gezegd na veertien dagen te zullen antwoorden en deze weifel achtige houding heeft in Bulgarije een slechten indruk gemaakt. Dientengevolge zijn er thans twee partijen, waarvan de eene den prins van Coburg weder wil los laten, terwijl de andere hem toch als vorst wil behou den. Enkelen gaan zelfs zoover, dat zij de republiek willen uitroepen, wanneer de vorige vorst Alexander van Battenberg niet terugkomt, die, naar het schijnt, eigenlijk nooit op officiëele wijze afstand van den troon heeft gedaan. De Koningin van Servië zal met haar zoon, den elfjarigen Kroonprins, naar Stuttgart gaan, om dezen eene goede opvoeding te geven. De Koning en de premier Ristitsch hebben daarin toegestemd. Van de Engelsch-Tnrksclie conventie komt natuur lijk niets, nu Sir Drummond Wolff Konstantinopel heeft verlatende Porte heeft nu aangeboden op een anderen grondslag de onderhandelingen te heropenen, Bovendien heeft zij eene nota over de zaak aan de mogendheden gezonden, die echter wel voor kennis geving zal worden aangenomen. Beter is het afgeloopen met de onderhandelingen tusscben Engeland en Rusland over de Afghaansche grens. Van verschillende zijden toch wordt bericht, dat deze zijn geëindigd en de grensregeling is tot stand ge komen. Rusland krijgt het tusschen de rivieren ICuschk en Murghab gelegen gebied, hetwelk den Turkmenen bij de jongste plaatsing van teekens ontnomen is. Daarentegen neemt Rusland de door Engeland voor gestelde grenslijn aan den Oxus aan, en ziet af van de districten, waarop het krachtens de schikking van 1873 aanspraak maakte. Gemengde Berichten. Een 68jarige vrouw, die ruim 20 jaren in het gasthuis heeft doorgebracht en al dien tijd bedlegerig is geweest, deed hedenmiddag een rijtoertje in een open landauer door en om de gemeente. Men kan be grijpen hoe verbaasd zij was over de veranderingen, die er in en om de stad in die jaren hebben plaats gehad. Niettegenstaande de kersen dit jaar beneden het middelmatige opbrengen, is de prijs niet hooger dan het vorige jaar, toen de opbrengst ruim was. Door de sterke droogte en hitte rijpen de vruchten tegelijk, zoodat ze op een oogenblik moeten van de hand worden gedaan. Meikersen kon men dezer dagen van de venters koopen voor 7 cent per halve kilo; andere soorten naar evenredigheid; bij afslag was het evenzoo. De vischmarkt alhier gaat van lieverliede van be stemming veranderen. Visch komt er tegenwoordig zeer weinig, bij vroegere jaren gerekend, wijl zij naar men zegt, nu meer naar het buitenland verzonden wordt. Behalve dat op de vischmarkt af en toe kersen worden afgeslagen, werden er Woensdag potten met bloemen vgemijnd"voor 8 cent per pot kon ieder zijn bloemenvoorraad verrijken. Ierseke. Toen men Woensdag een paard, een fraai 3-jarig dier, van den heer D. Poelman alhier, uit de weide haalde, bemerkte men dat het een lange, diepe snede in de borst had, welke het aanzien had van door een scherp voorwerp te zijn veroorzaakt. Men weet evenwel niet, of men hier aan moedwil moet denken. Rilland-Bath. Een bijna zeventigjarig man kreeg door den langen dissel van een wagen zulk een slag tegen het hoofd, dat hij met kracht tegen den kant der schuur werd geworpen. Hij kreeg beklemming op de borst en is niet buiten gevaar. Te Borsele is Woensdagmiddag de haan van den toren gehaald door M. Kole Mz., schippersknecht te Borsele. Dit gevaarlijke werk lokte reeds eenige uren te voren meer nieuwsgierigen dan de opening der stem bus, welke door niemand werd bijgewoond, 's Avonds bracht dezelfde persoon den vergulden bal naar beneden, Da dezen in twee stukken te hebben gezaagd Het was 36 jaar geleden, dat de haan en de bal van hun hooge plaats waren geweest. St.-Aunaland, De familie Goedëgebuure alhier is weder een zilveren echtpaar rijker. Den 19n dezer vierde een zoon van Jn. Goedegebuure, die, zooals on langs gemeld is, reeds 59 jaar is getrouwd, zijn 25- jarig huwelijksfeest. De schoonouders van den jubilaris zijn 54 jaar getrouwd, terwijl zijn zuster en een zijner broeders over eenige jaren reeds hun zilveren feest hebben gehad. Eene liefhebberij, die bij deze warme dagen zeker zeldzaam is. De heer A. De Witte, onderwijzer te Enschede, doet van die plaats een voetreisje naar St.-Maartensdijk (Zeeland), de woonplaats zijner fa milie; 11. Zondag is hij uit Enschede vertrokken en hij werd gisteravond op de plaats zijner bestemming ver wacht. De heer J. Philips, laatst gewoond hebbende te Amsterdam en aldaar overleden, heeft, behoudens enkele legaten, zijn geheels nalatenschap vermaakt aan de algemeene armen aldaar. Voor eenigen tijd heeft te Veenhof onder Gieten een allerzonderlingst geval plaats gehad. Terwijl de dienstknechten van den landbouwer J. M. Buiting rustig lagen te slapen, werden zij op ems verschrikt door de komst van een ongeroodigden gast in hun bed. En wie was die ongenoodigde gast Niets meer of minder dan een paard van hun baas, dat uit den stal was losgebroken. Het mag een won der herten, dat het dier, 't welk zich in de bedstede heeft omgekeerd, geen der beide knechten eenig letsel heeft veroorzaakt. (Zou de bedstede soms de hooizolder zijn geweest Een zeer natuurlijk gevolg van het onophoude lijk wasschen der handen, vooral door geneesheeren isdat de handen des winters ruw worden, dat de huid openspringt, ja zelfs met wondjes bedekt wordt. Het laatste kan ook nadeelige gevolgen hebben, dewijl hierdoor besmetting kan ontstaan. Voor het behoud van gladde handen wordt het volgende aanbevolenNadat de gewasschen handen behoorlijk zijn afgedroogd, worden deze met Crème céleste (Urgueatum emolliens) ingewreven, hierop giet men in de holle hand een kleine hoeveelheid spiritus saponicus, waarop vervolgens de zalf, die door de handen in elkander te wrijven, verzeeptdaarna wordt door een handdoek het vette schuim eenvoudig afge- wischt, waarmede de geheele procedure, niet langer dan een paar minuten durende, is afgeloopen. Het spreekt van zelf, dat dit absoluut onschadelijke middel met de een of andere bijvoeging kan geparfu meerd en als zoodanig een doelmatig toilet-artikel kan worden voor teedere dameshanden. GeneeskCt.) In de omstreken van Bergen-op-Zoom en Breda heeft het in den nacht van 17 op 18 dezer gevroren. Mejuffrouw L. te Ootmarsum was bezig met het inmaken van erwten en had, omdat het water nog niet goid kookte, de diehtgesoldeerde bussen op het fornuis gezet. Terwijl zij even naar het water keek, ontplofte met een geweldigen knal een der bussen, waarbij zij een gedeelte van de erwten tegen hals en aangezicht kreeg, en zich daardoor zoo deerlijk brandde, dat zij niets kon zien. Men vreest zeer voor de ge volgen van dit ongeval. Dinsdagochtend heeft ten huize van A. De Zeeuw, aan den Oostelijken Kanaaldijk bij Ter-Neuzen, tijdens de bewoners afwezig waren, eene inbraak plaatsgehad, gevolgd door diefstal van eenige voorwerpen uit een gesloten meubelstuk. Des namiddags werd de vermoe delijke dader, een Belg, door de maréchaussée van Ter-Neuzen in de gemeente Zaamslag opgfspoord en naar het huis van bewaring te Ter-Neuzen overgebracht De te Milaan verschijnende Secoio heeft een ver slag opgenomen over de ramp, die de stad Zug ge troffen heeft. De correspondent heeft daarbij echter eene kleine vergissing begaan. Hij las in een bij deze gelegenheid verschenen feuilleton in een Zwitschersch blad het verhaal van soortgelijke ramp die in 1435 plaats had, en, zonder op de datums te letten, zond hij een uittreksel daarvan als het getrouw verslag van het jongste onheil. Hij noemde daar ook onder de verongelukten de regeei iDgs-president Kollen en den stadsschrijver Wickart en bsrichtte hoe diens zoontje gered werd, omdat de wieg, waarin het lag, bleef drijven.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2