De Belgische regeering is gemachtigd tijdelijk vrij van rechten toe te laten: vee van vreem den oorsprong, dat naar Belgische jaar- of andere markten wordt gezonden en tot wederuitvoer bestemd is. Bij koninklijk besluit van 25 Juni II. zijn die voor waarden, met ingang van 11 Juli a. s., vastgesteld (zie de Staats-Courant van Zaterdag.) Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Ds. J. M. Conradi te Nisse heeft voor het beroep naar Scherpenisse bedankt, en ds. J. A. Goedbloed te Zieriksee voor het beroep naar de Chr. Geref. ge meente te Bruinisse. Groede. Bedankt voor het beroep naar de Evang. Luth. gemeente te Vlissingen door ds. D. Fregeres alhier. Voor de betrekking van leeraar in de Neder), taal en de aardrijkskunde aan de H. B. S. te Goes hebben zich 11 sollicitanten aangemeld. De heer C. P. Visser, onderwijzer met acte Fransch te Abbenes, is alszoodanig benoemd te Hoofddorp (Haar lemmermeer) op een tractement 800. Ierseke. De school voor Gereformeerd onderwijs zal vergroot worden met een lokaal dat 60 kinderen kan bevatten. Bestek en teekening zijn reeds ter visie bij B. en W. geweest, zoodat de aanbesteding van het werk spoedig zal volgen. Landbouw en Veeteelt. Vanwege het proefstation te Wageningen worden nabij die gemeente proeven genomen om te onderzoeken, of het doelmatiger is op armoedig land rogge te bouwen met stalmest, of dat het beter is, op zulk land lupine als groene bemesting voor rogge te bezigen. Van een stuk land is op een gedeelte, bemest met Thomas- slakkenmeel en Ktiiriit (zijnde van de goedkoopste kunst meststoffen), lupine gebouwd, welke is omgeploegd een ander deel van het land ontving alleen stalmest. In Aug. is op die 2 stukk: - rogge uitgezaaid en het blijkt thans, dat de rogge, op lupine geteeld, veel weelderiger is dan de andere, niettegenstaande de groene bemesting 40 per h-'ctare goedkooper is dan stalmest. Prof. dr. A. May -r gaf op de d-zer dagen gehouden vergadering der landbouw-afdeeling als zijne meening te kennen dat, nu wegens de concurrentie met Amerika, met den roggebouw geen winst meer te behalen is, hij deze proefneming van veel belang achtaan be langstellenden verzocht hij, de proefneming te gaan bezichtigen. (N. It. Ct.) »,-wr.._CTa».v1.v vtrasr.ri'r'jsa ^rart-nraT3^t?rr'giiigJig^BEBisnii tiiiwr i wtrxxKHfuaatim Uit Transvaal. Vervolg.) 0e familie mijner vrouw behoort tot de vroegste bewoners van Transvaal. Tot tweemaal toe zijn deze hierheen getrokken om niet onder de Eogelschen te kome", en na de tweede maal hier blijven wonen. Dat ze hier niet in eenen bloementuin kwamen, heb ik u reeds geschreven. Zij moesten het land als het ware ontginnen en zuiveren van Kaffers en wilde dieren. Deze eerste bewoners, voortrekkers genoemd, zijn allen zeer patriottisch en Hollandsgezind. Vele andere fa milies zijn later uit de Kaap-kolonie juaarj Transvaal gekomen, nl. toen de zware Kafferoorlogen voorbij waren en de eerste voortrekkers het land hadden gezuiverd van alles wat er niet in behoorde. Deze laatst aangekomenen zijn Engelschgezind en sterke tegenstanders van de Hollanders. Zoo ontstonden er twee partijen in ontland, de eene de Hollandsche en de andere de Kaapsche of Engelsche. In de laatste Volksraadzitting zijn er hevige twisten geweest juist op grond van partijzucht. Het gold de belangrijke vragen: zal de spoorweg door Hollanders of door Engel- schen worden gelegd en zullen onze kinderen op de Hollandsche of Eogelsche Hoogescholen moeten gaan studeeren Gelukkig heeft de Hollandsgezinde partij het met 26 tegen 11 stemmen gewonnen, een bewijs, dat de algemeene geest tegen Engeland is. Paul Krüger, onze president, is op de Hollandsche zijde, maar Piet Joubert helaas, begint naar de andere zijde over te hellen, zeker om het volgende jaar van dien kant een kansje te krijgen op den presidents-zetel. Ik deuk evenwel dat wij oom Paul wel zullen behouden, als er tenminste geen gewichtig' zaken voorvallen en het schijnt, dat er in ons land groote dingen voor de deur staan, nl. de gebeurtenissen, die kunnen plaatsvinden op de goudvelden. Het is bewezen, dat er in geheel Transvaal goud wordt gevonden, maar niet overal genoeg om het delven en bewerken te beloonen, want enorme kosten zijn daaraan verbonden. Tot hiertoe zijn de goudvelden in het district Lijdenburg de eenige, die goed, zelfs zeer goed betalen. Ik schat het aantal delvers, dat nu reeds werkzaam is. op zes duizend, terwijl er wel plaats is voor twintig duizend, en die zullen er spoedig zijn, want dagelijks komen er nieuwe in grooten ge tale bij. Mijn schoonvader is naar de goudvelden geweest met aardappels en andere landbouwproducten. Behalve dat hij zijn geheelen aanvoer spoedig kwijt was, heeft hij ook zeer goede prijzen gemaakt. De aardappels beeft hij o. a. verkocht voor 10 a 11 gulden de mud, terwijl ze bij ons in de streek ongeveer 6 gulden kosten. Er is ook voor de boeren veel geld te verdienen met het vervoeren van goudkwarts, dat is het goud, zooals het uit den grond opgedolven wordt, dus geheel on gezuiverd. Mijn schoonvader heeft aangenomen 33 vrachten te vervoeren tegen 11 gulden per vracht. De boeren kunnen dus aan het gouddelven ook aardig wat verdienen, en velen maken van de gelegenheid gebruik, ongerekend nog de veel hoogere markten van hunne producten. Juist toen we laatst in Pretoria waren, schenen alle menschen door de goudkoorts aangetast te zijn. Omstreeks 6 uren vandaar waren er rijke goudmijnen gevonden. De grond kreeg daardoor plotseling een ongekend hooge waarde. Menschen, die in het gelukkig bezit waren van een klein lapje land en den eenen dag slechts met werken aan den kost kwamen, waren den anderen dag rijke lui. Zij verkochten of verhuur den hun grond geheel of gedeeltelijk voor fabelachtige prijzen. Zoo is mij een voorbeeld bekend van iemand, die een stukje grond van 15 a 20 pas in 't vierkant huurde met het recht om er' goud te delven, voor 7 pond of 84 gulden. Hij deed dit niet om zelf aan het delven te gaan, maar in de hoop het met winst aan een ander over te doen. En werkelijk, die hoop werd niet verijdeld; den volgenden dag deed hij het over voor 100 pond of 1200 gulden. Zoo gaat het in het klein en zoo gaat het in het groot. En wat brengt nu voor velen de meeste verdiensten aan Niet het goud maar de speculatie in goudperceelen, evenals in Zeeland het geval geweest is en misschien nog is, maar in mindere mate dan vroeger, met de oester- perceelen. «Van het beestje zelf is het nog nooit ge komen", hoorde ik eens iemand zeggen, toen er ge sproken werd over de oesterteelt. En dat in dit gezegde veejgferaars gelegen is, zullen zij het best weten, die de zaak bij ondervinding kennen. Om op het gouddelven terug te komen, het zijn vooral de Engelschen, die sterk speculeeren, in het koopen en verkoopeu, huren en verhuren van grond, waarin men goud vermoedt. Bovendien hebben de Eogelschen daarmede een bijbedoelingzij willen door de macht van het geld weer langzamerhand hun ver loren heerschappij terug verkrijgen. Niet alleen particulieren, maar ook het gouverne ment ziet zich door de goudmijnen niet onaardig bevoordeeld. Alleen op de Lijdenburgsche goudvelden werd in éen maand door het gouvernement aan delf- akten en patent 30 duizend Pond of 360 duizend gulden ontvangen. Maar heeft deze goud-medaille ook niet een keer zijde? Men meent van wel. Hoeveel voordeel de goud mijnen ook tijdelijk aanbrengen, menschen, die met een kennersoog een blik in de toekomst slaan en zich niet laten verblinden door den glans van het goud, vermoeden, dat juist die goudmijnen een bron kun nen worden, waaruit voor ons land ernstige toe standen kunnen voortkomen. In de omstreken van Lijdenburg zijn thans ruim 20 duizend delvers en in de omgeving van Pretoria niet minder; alzoo een 50 duizend menschen, van alle natiën en tongen, daaronder velen, die men tot het schuim van de natie kan rekenen, door gouddorst gedreven en verblind, te midden van een land, waarop Engeland steeds een begeerig oog blijft vestigen. Wat zou ons gouvernement kunnen doen, indien onder deze bevolking eens een oproer uitbrak, om dit te beteugelen? Alles te zamen kunnen we niet meer dan een 25 duizend weerbare mannen op de been brengen maar dan zijn ook alle plaatsen leeg en dus onverweerbaar. En zullen dan de Kaffers rustig blijven? In eenig ander land zouden de delvers beschermd of bedwongen kunnen worden door de macht der Regee ring maar hier doet zich een andere toestand voor. Daar de meeste delvers Engelschen zijn zullen er weldra onruststokers onder komen (en naar ik hoor zijn ze er al), die anderen delvers zullen voorspiegelen, hoeveel beter Engelsch gezag is en de minste twist ot oproer, die door ons gouvernement op gepaste, gestrenge wijze zou worden gedempt, kon den grootschreeuwers den mond vol geven van klachten over het onderdrukken der Engelschen, partijdigheid der justitie enz., alles aanleiding genoeg voor Engeland om zich op slinksche wijze in onze binnenlandsche politiek te mengen en zoodoende kans te krijgen weder in het bezit te komen van dit rijke en prachtige land en ook om hunne neder laag en schande van voor vijf jaren te wreken. Men voorziet dus de mogelijkheid, dat de goudvelden niet dien grooten zegen voor ons land zullen zijn, dien velen verwachten. Wordt vervolgd.) Buitenlandsch Overzicht. Na een tijdsverloop van ruim elf maanden is het den Bulgaren dan toch eindelijk gelukt een vorst te vindeD, die in hun smaak valt en die genegen is hun troon te beklimmen. Het is nu maar de vraag of de groote mogendheden in de keuze van den prins van Saxen-Coburg zullen toestemmen. Allereerst zal de beslissing van den Sultan van Turkije worden ge vraagd, doch daaromtrent koestert men geen vrees. Omtrent de meening van de groote mogendheden verkeert men echter vrijwel in het onzekere. Wel gelooft men, dat Engeland, Italië en Oostenrijk hunne sanctie aan de verkiezing zullen geven en dat ook Duitsehland geene bezwaren zal opperen, maar wat Rusland doen zal, daaromtrent is geen denkbeeld te koesteren. Toch hoopt men, dat ook de Czaar zich bij de gevallen beslissing zal nederleggen, hoewel een der Russische bladen erop zinspeelt dat de keuze van den nieuwen vorst nog altijd is geschied door eene Solranje, die door Rusland als niet wettig samenge steld wordt beschouwd. Intusschen heeft men te Tirnova al feest gevierd, geïllumineerd en portretten van den nieuwen vorst verkocht, onmiddellijk nadat de keuze bekend was wel een bewijs, dat de zaak reeds te voren besproken en geregeld was. De regenten hebben inmiddels hun ontslag genomen. De Iersche dwangwet is eindelijk door het Engel sche Lagerhuis aangenomen. Er is dan ook waarlijk lang genoeg over gepraat, maar dat nu daarmede de vrede en de rust op het groene eilanl zullen terug- keeren zal wel niemand durven beweren. De Italiaansclie Senaat heeft het krediet voor de expeditie naar Massowah goedgekeurd. De Paus is ongesteld. Gemengde Berichten. Gisteravond te 8.20 uren was een reiziger, die van hier naar Vlissingen moest, in den trein, die naar Rozendaal loopt, gestapt. De trein was al in beweging toen onze reiziger dit abuis ontdekte; hij wierp een paar pakjes die hij bij zich had in allen haast er uit en sprong, hoewel de trein al een eind weg was, er nog uit. In geen jaren is de opbrengst van vroege kersen te Borsele zoo gering geweest als in 1887. Voorheen waren er omstreeks dezen tijd telken male te koop en thans voorzien zij nauwelijks in de behoefte voor eigen gebruik. 's-Heerenhoek. Zaterdag jl. werd door de hand- I boogsociëteit «Concordia" alhier een concours gegeven naar den doel, waaraan door 30 schutters werd deel genomen van de sociëteiten: «Doel naar Hooger" van Wolfertsdijk met 6 man, van «Victoria" van Kwaden- damme met 2 man, van «Oelening en Uitspanning" van Hansweerd met 7 man, van «Willem III" van Vlissingen met 7 man, en van de feestvierende sociëteit met 8 man (welke niet naar de medailles mededongen). De medailles en premiën zijn behaald als volgt een verguld zilveren medaille voor het peleton dat de meeste punten schiet, door «Oifening en Uitspanning"; een zilveren medaille voor het peleton dat de meeste rozen schiet door «Willem III"; een verguld zilveren medaille voor den schutter die de meeste punten schiet, door D. Maas van «Willem III"; een zilveren medaille voor den schutter die de meeste rozen schiet, door G. Luik van «Oefening en Uitspanning". De premie van 5 toegekend aan den schutter, die de meeste vieren schiet, door J. Westdorp van «Concordia"een ingelegde doelpijl voor den schutter die de minste mis schoten heeft, door D. Maas van «Willem III"; een ingelegde doelpijl voor den schutter die de meeste éenen schiet, door M. De Kater van «Doel naar Hooger". Vlissingen. Eene Nederlandsche loodssloep, die Zon dagmiddag met eene boot van het Belgische loods wezen, zooals men dat noemt «in oppositie" van hier was uitgezeild om eene uit zee komende en naar Antwerpen bestemde bark een rivierloods aantebieden, slaagde er wel in, dat schip het eerst te bereiken en te bemannen, maar kwam door den hevigen wind en de woelige zee, bij het langs zijde scheren van de bark, zoo onzacht met deze in aanraking, dat haar voorsteven werd ontzet en zij tamelijk veel water maakte. Gelukkig was de Belgische loodssloep dadelijk be reid hare concurrente hulp te verstrekken, door haar op sleeptouw te nemen en in veiligheid weder hier in de haven te brengen. Vlissingen. De firma Thomas Cook and Son te Londen heeft aanvankelijk niet veel succes met de uitgifte van hare couponboekjes voor eene pleizierreis van Engeland naar hier. Werd van de eerste gelegenheid, Zaterdag vóór acht dagendoor dertien personen waaronder de heer Sohn M. Cook zelf en zijne familie gebruik gemaakt, voor de tweede reis bleek nog minder lief hebberij te bestaanalthans, slechts een zestal excur- sionisten werd jl. Zaterdag met de dagmailboot «Ne derland" van Engeland hier aangebracht. Men schijnt echter gegronde hoop te koesteren, dat het aantal Engelsche pleizierreizigers binnenkort zich zal uitbreiden, ofschoon het zich niet laat aanzien dat ooit zoo'n stroom van Engelschen zal komen als er thans reeds is van Belgen. Het is dan ook verbazend, zooveel Belgische excur- sionisten hier bijna iederen Zondag vertoeven. Gisteren b. v. waren er weer ettelijke honderden, die, ondanks het minder gunstige weder, een uitstapje naar hier hadden ondernomen. Terwijl ik dit schrijf Maandagochtend komt alweder eene boot, de «Leopold II", vol met pleizier reizigers van België, de haven instoomen. Middelbnrg. De laatste dag van het feest der «Ver- eeniging van Officieren der Schutterij in Nederland is besloten met een rijtoer, die door prachtig weder is begunstigd. Te 1 uur zag men aan de Balans een 9tal open rijtuigen afrijden, bezet met een 50tal officieren en enkele genoodigdenmen merkte daarbij ook op den zoo bekenden held Hobein. De rit ging over de buitenplaats «Zeeduin" naar het landgoed «Over- duin", alwaar de eigenaar jhr. mr. De Jonge van El- lemeet lid der regelings-commissie zijne gasten op de hem gewone hartelijke wijze heeft ontvangen. Noode scheidde men van de fraaie plaats, om den weg naar Domburg te vervolgen, alwaar een uitstekend diner in het Bad-Hötel gereed was. Des avonds te 10 uren eerst werd de terugreis naar hier aangenomen, en ieder vreemdeling was hoogst voldaan over dezen aangenamen dag. Omtrent ongeregeldheden te Woensdrecht, waar bij éen persoon gedood zou zijn, wordt nader ge schreven Bij gelegenheid der kermis of jaarmarkt te Putten (Belgische grenzen) zijn er onaangenaamheden ontstaan tusschen Puttersche en Woensdrechtsche jongens (groo- tendeels polderwerkers), waarbij het schoone geslacht eene hoofdrol speelde. Dit heeft aan enkelen van eerstgenoemde gemeente aanleiding gegeven, om bij de Woensdrechtsche kermis lucht te geven aan hunne verontwaardiging. Gewapend met ijzeren ringen, die door middel van eene veer aan de handen worden bevestigd, hebben zij, verhit door drank, tweespalt gezaaid en met behulp van dat wapen er rechts en links op ingehakt. Bij het algemeen gevecht, dat hierop volgde, zijn vrij ernstige wonden aan weerszijden toegebracht. Van doodelijk treffen is echter geen sprake en nie mand is overleden. Geen enkele verwonding is zorg wekkend, hoewel het aantal gekwetsten, of beter gezegd «toegetakelden", vrij groot is. De onmiddellijk toegesnelde bereden mai échaussées hebben bij deze gelegenheid een der daders in handen gekregen, die daarenboven nog veertien dagen gevangenisstraf te ondergaan had. De werkman V. d. B., die jl. Dinsdagavond op de werf der maatschappij «De Schelde" te Vlis singen onder eene omvallende stoomkraan geraakte, waardoor hij ernstig gewond en met gebroken ledematen in het gasthuis aldaar werd opgenomen, is na een zeer smartelijk lijden aan de gevolgen van dat onge val overleden. Ten kantore van de firma Luijkx Van Hasselt te Bergen-op-Zoom zijn bij de vervroegde trekkingen der Antwerpsche premieloten twee prijzen gevallen van 100,000 frs. Beide gelukkigen wonen aldaar. In Sempervirens geeft iemand den raad om in het woonvertrek in een karaf of vaas met water een handvol bloemtakken van den vlierboom te plaatsen; ze zullen daarin niet alleen een aangenamen, verfris- tcheaden geur verspreiden, maar tegelijkertijd al wat kwalijk riekend is en alle miasmen, ook de vliegen en muggen meerendeels, daaruit verdrijven. Tengevolge van dg aanhoudende droogte geraken natuurlijk ook te Tilburg vele putten en regenbakken zonder water. Het gebrek aan goed water begint zich zelfs zoo te doen gevoelen, dat de eene buur den ander het water uit den put ontsteelt, zoodat de eigenaars genoodzaakt zijn, des nachts wakers op hunne eigen dommen te plaatsen. Aan de Voedings-Tentoonstelüng te Amsterdam wordt eene loterij verbonden van 25,000 loten a 25 ets. Dat men tachtig jaar lang zijnen eigen geboor tedag een maand te laat viert, is ongeloofelijk en toch waar. Een dame vierde den 4 dezer haar 80sten ver jaardag en toen eerst is het gebleken, dat zij niet op den 4 Juli verjaarde, zooals zij haar geheele leven had gemeend, maar een maand vroeger op den 4 Juni. (M.) De zestienjarige G. A. Gulden te Zalt-Bomme), wien, wegens zijn beleidvol en moedig gedrag bij de redding van twee personen uit de Waal op 12 April, dezer dagen door den Koning de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift werden toegekend, is door het Nutsdepartement aldaar wegens die redding be giftigd met eene zilveren medaille. Als een groote bijzonderheid kan worden me degedeeld dat een 67jarige vrouw te Leiden, die van haar 47ste levensjaar geen voet kon verzetten, maar van haar bed op een stoel en van stoel op het bed moest worden gedragen, den 1 Juli onverwacht eenigs- zins het bezit harer krachten heeft teruggekregen, zoodat gisteren het oudje zelfs reeds een kleine wan deling kon doen. Onder de tonen der gunstig bekende stafmuziek, directeur de heer A. Korn, werd jl. Woensdag de eerste concert-promenade door de onderaardsche groeven en spelonken van den blokberg te Valkenburg (Geuldal) gehouden. Ruim 600 personen namen er aan deel, welke alle waren voorzien van ballons, lantarens en fakkels, hetgeen te midden der diepe duisternis, van verre gezien, een betooverend en tevens indrukwek kend schouwspel opleverde. Donderdagavond kwam in den goud- en zilver winkel van den heer E. Merjenberg te Zwolle eene goedgekleede vrouw, uit naam van mevr. I., bij wie ze opgaf werkvrouw te zijn, een paar stel gouden oorbellen op zicht vragen. Ze gaf voor, dat het kind de bellen van de meid had stuk gemaakt, en me vrouw haar een nieuw stel wilde teruggeven. Twee paar, een van 13 en een van 11, werden mee gegeven. Zekerheidshalve zond de heer Merjenberg haar zijnen leerling na, om zich te overtuigen, dat de bellen aan het opgegeven adres bezorgd werden. De jongen zag haar bij den heer Corman Van Eijk ingaan, waar zij, zooals later bleek, voor hare dochter fluweel wilde koopenmen had echter geweigerd het goed zonder betaling mee te geven. Bij de Sassen- poort verloor de jongen haar uit het gezicht. Toen Merjenberg 's avonds 10 uur geen bericht had, ging hij bij mevr. I om antwoord vragen, doch vernam al daar, dat vanwege mevr. I geen boodschap gezonden was. Toen Vrijdagochtend de bellen niet terecht waren, deed Merjenberg van het voorgevallene aangifte. Den geheelen dag werd overal onderzoek gedaan, doch te vergeefs. Des avonds kwam het dochtertje van de be wuste vrouw bij den heer Corman van Eijk nogmaals om het fluweel vragen. Het werd wederom geweigerd, maar den heer Merjenberg hiervan kennis gegeven. De weg, dien het kind volgde, werd nagegaan en ten laatste ontdekt, dat zij in een gang in de Tuinstraat woonde. Toen Merjenberg, vergezeld van de politie agenten Visscher en Salet, kort daarna de woning binnentraden, kwamen de vermiste bellen weldra voor den dag en moest de vrouw haar vergrijp bekennen. Het plan scheen bestaan te hebben, het oudste meisje de belletjes ten geschenke te geven op haren verjaardag. De man, J. M., die bij ieder die met hem in aan raking kwam, als een oppassend, braaf huisvader bekend stond en als wagenmaker op den constructiewinkel goed zijn brood had, wist niets van het voorgevallene, en was natuurlijk hevig ontsteld. De vrouw, die de jongste van de vijf kinderen aan de borst had, toen de politie binnentrad, geraakte in zulk eenen overspannen toe stand, dat aan geen bedaren te denken viel. Bij het vertrek van den heer M, en de politieagenten waar schuwden deze den man dan ook, om zijne vrouw te bewaken. Wat in den daarop volgenden nacht tusschen den braven werkman en zijne vrouw is voorgevallen, is niet bekend, maar den volgenden ochtend bleek, dat beiden door ophanging een eind aan hun leven hadden gemaakt. Zij hadden, zooals gezegd is, vijf kinderen; het oudste is een meisje van 15 jaren, dan volgt er een van 13 jaar; de andere zijn veel jonger. De geheele stad is van het treurige voorval vervuld. (Zto. Ct.) Te Oosterland is met de kermis bij het koek hakken een jongen bijna een geheele vinger afgehakt. Het lijk van den bouwknecht te Baarn die heeft voorgegeven voor 400 bestolen te zijn en, nadat de onjuistheid daarvan gebleken was, zich had verwijderd, is aan den mond van de Eems gevonden. Omtrent de aardbeving op Hawaï verneemt men nader, dat geen huis ongedeerd is gebleven en dat 800 personen zonder dak zijn. Bij den eersten schok op 5 Mei werden 467 personen onder het puin be dolven. Drie weken lang was de bodem in beweging, en alleen van 45 tot 48 Mei werd geen schok waar genomen. Twee onuitgegeven brieven van Luther aan Brenz en vijf van Melanchton aan Lachman, den hervormer uit Zwaben, zijn iu een oude lessenaar van de hooge- school te Heilbron gevonden. Met het oog op het aanstaand 900-jarig feest van de invoering van het Christendom in Rusland heeft de heilige Synode een comité gevormd, om door het geheele rijk groote feesten te organiseeren. Over eene bloedvergiftiging door gekleurde glacé handschoenen wordt het volgende medegedeeldOnlangs kwam bij professor Bergman te Berlijn een acht-en- twintigjarig jonkman, wiens rechterhand op bedenke-

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2