J een Boerenknecht vail een genoegelijk uitstapje, dat ik met mijn ouden, trouwen vriend v. S. heb gedaan. Wij hadden beiden voor een paar weken vacantie en hebb-n dien tijd besteed met naar Pretoria te gaan. Pretoria is van van Lijdenburg, de woonplaats van v. S., 192 Engel- sche mijlen of 32 uien gaans vei wijdeid. Ofschoon een gezadeld paard hier het algemeen vervoermiddel is, gaven we toch voor zulk een eroolen afstand de voorkeur aan een rijtuig. Ein goed vriend leende ons een licht gerijtje en twee goede trekpaarden, waar mede we in 4 dagen naai Prt tot ia reden. S el u even wel niet voor dat we hier rijwegen hebben, zooals bij u. In ons district loopen die over bergen en dalen en zij zijn zoo ongebaand en hobbelig, dat men meent bij iederen stap den hals te zullen breken. Men rijdt nu eens door woeste streken, waar men soms in geen zes uur rijdens een menschelijke woning ziet, dan weer langs prachtige plaatsen, waar men de sinaasappels aan de boomen ziet evenals bij u de appels en peren, maar bijna overal zijn de plaatsen moeilijk te vinden om rivieren door te gaan en ontmoet men rotsachtige gedeelten in den weg, waarop het sterkste Utrechtsche wagentje gauw aan stukken sou zijn. De rijtuigen hier in gebruik zijn Amerikaansche, licht gebouwd maar bijzonder sterk, en met buitengewoon breede wagen sporen, licht om gemakkelijk de bergen op te kunnen en breed spoor om niet om te vallen. Zij gelijken net een bak, geplaatst op een onderstel van ge-meed ijzer; in den zomer met een kapje er op voor den regen, doch in dezen tijd zonder iets op, daar er nu geen regen valt. Dat deze rijtuigjes soliede en goed gemaakt zijn, kan blijken uit den prijs. Zij kosten van 75 tot 80 Pond sterling, dat is ongeveer 900 gulden. Te Pretoria zijn we vijf dagen geweest. We waren gelogeerd bij den predikant, die ons vroeger, toen we pas aankwamen, zoo welwillend en goed heeft gehol pen. Als Hollander van geboorte stelt hij veel belang in Hollanders, vooral in ons, omdat wij (het zijn de eigen woorden van den predikant) zoo goed oppassen en zijn hulp eere aandoen. Tot spijt voor ons en schande voor hen moet ik bekennen, dat er veel Hollandsche jongelui zijn, waar onder ook beschermelingen van den predikant, die het op den duur minder goed maken. Over het algemeen drinken ze te veel, een kwaal, die in Zuid-Afrika nog al heeischt en sommigen zelfs houden zich te gemeen zaam op met Kaffermeiden, wat onder de boerenbevol king als een der grootste schanddaden wordt beschouwd. Dit strenge gedrag van de boeren tegenover de Kaffers is een steunpilaar voor het volksbestaan, want het is alleen voor den boer, dat de Kaffer nog eenig respect heeft. De Engelschrn, die niet zoo nauw zien, hebben er dan ook volstrekt geen ontzag onder en worden door de Kaffers als gelijken behandeld. Het zon anders ook niet mogelijk zijn, dat, zooals hier, waar de blanke bevolking 60 duizend zielen telt, een dikwijls oproerige en vijandige bevolking van minstens 850 duizend in bedwang zou kunnen gehouden worden. Daarbij komt nog dat velen der Kaffers van geweren zijn voorzien en Engelsche oproermakers onder hen veel kwaad brouwen. Vele Hollanders zijn hier in hooge betrekkingen geplaatst, wat zij voor een deel te danken hebben aan hun huwelijk met boerenmeisjes. Hierdoor hebben zij het vertrouwen gekregen der boerenbevolking. Juist om deze reden verheugen velen zich er over, dat ook ik eene der dochteren van het land tot vrouw heb genomen. {W/ordt vervolgd.) Buitenlandsch Overzicht. Rusland heeft onlangs scherpe bepalingen gemaakt, waarbij het aan vreemdelingen verboden is vaste goede ren in het Czarenrijk te bezitten. Verschillende Dnitiche bladen hebben het naar aanleiding daarvan nuttig geacht de houders van Russische fondsen in Duitsch- land en deze zijn vele te wijzen op den ongunstigen financiëelen toestand van Rusland. Het oflicieuse orgaan Le Nord heeft daarop weder geantwoord en, zooals het gewoonlijk gaat, wanneer er twee kijven, dan komen er soms verborgen zaken aan het licht. Zoo ook blijkt thans, wat trouwens reeds uit meerdere feiten was afteleiden, dat de verstandhouding tusschen Duitschland en Rusland steeds meer te wenschen over laat. Van daar dan ook, dat de regeering van eerst genoemd rijk zich hoe langer hoe meer bij Engeland, Oostenrijk en Italië aansluit, teneinde op die wijze Rusland en Frankrijk van het overig Europa te isolee- ren. Men wil weten, dat Duitschland om die reden dan ook de onderteekening der Engelsch-Turksche conventie bevordert; die onderteekening heeft echter nog niet plaatsgehad, hoewel jl. Maandag de gestelde termijn was verstreken. Mon verwacht echter, dat de Sultan de conventie wel zal bekrachtigen, daar de meerderheid zijner ministers er gunstig voor gestemd is. Bovendien is het overmoedig optreden der Russische en Fransche gezanten te Konstantinopel door den Sultan zper euvel opgenomen. De Bulgaarsclie Sobranje is bijeengekomen, doch omtrent hare verrichtingen is nog niet veel bekend. Vermoedelijk zal zij aan het einde der week wel overgaan tot de verkiezing van een vorst en men verwacht nog altijd, dat Alexander Von Battenberg de uitverkorene zal zijn. Of daarmede de quaestie zal zijn opgelost mag echter met grond betwijfeld worden. De Fransche Kamercommissie heeft zich in beginsel verklaard voor het door den vroegeren minister van oorlog, generaal Boulanger, ontworpen plan tot mo- biiiseering bij wijze van proef van een legerkorps. Wanneer die proefneming echter zal plaatshebben is nog niet beslist. De Belgische Kamer heeft het voorstel d'Oultre- mont in behandeling genomen omtrent den dienst plicht. De Koning schijnt zeer vóór den persoonlijken dienstplicht te zijn en tracht de geestelijkheid op zijne hand te krijgen. Het ministerie is er niet voor, doch zal de Kabinetsquaestie niet stellen. Gemengde Berichten. Vlissingen. Op de werf der Koninklijke Maat schappij »De Schelde" alhier viel gistermiddag de groote draaibare stoomkraan onverwachts om. De machinist, die zoo verstandig was op de kraan te blijven, kwam er goed af, daar hij slechts een ge ring kwetsuur aan de hand bekwam, maar een sjouwer, die eerst even te voren tijdelijk bij bedoelde stoom machine was geplaatst, geraakte onder het vallende gevaarte en kreeg dit geheel op zich. In deerniswaardigen toestand werd de ongelukkige man spoedig van onder de omgevallen kraan gehaald en in het kantoor der Maatschappij «De Schelde" ge dragen, waar hem door drie geneeskundigen voorloopige hulp w rd veistrekt, waarna hij met de inmiddels ontbod-n raderbrancard van het hospitaal werd over gebracht naar het gasthuis, ten einde aldaar verder te wot den verpleegd. Zijn toestand is hoogst bedenkelijk. Bij een veehouder te Borsele heeft een kip paauwen er. poules pintades tegelijk uitgebroed en zij verzorgt beiden even goed als haar eigen kuikens. Naar men zegt is te Ierseke eene koe van dorst gestorven. Het gebrek aan drinkwater voor menschen en vee is over 't algemeen zeer groot. Toler. Maandagcamiddag vervoerde de landbouwer J. A. A. Geluk 2 ossen. Een er van, waardoor hij reeds gewond werd, wist te ontsnappen, liep den dijk op, viel er af, brak een hoorn en liep hevig bloedende eenige straten door, kwam op het kerkplein terecht, waar hij tusschen eene afschutting verward raakte en gevat werd Men schrijft ons uit Schouwen: Als men op een kaait van Zeeland het dorp Zonne- maire opzoekt, vindt men daar vlak tegenover een gehucht, genaamd Bommenede. Het voormalige vlek van dien naam lag veel verder noordwaarts en werd door de zee verzwolgen. De bewoners zochten vóór de catastrophe hun toevlucht naar het zuiden en bouwden hun huizen op den noordrand van den dijk, aan welks andere zijde omlaag het dorp Zonnemaire lag. Nieuw- Bommenede, nu van vlek tot gehucht verlaagd, behield zijn rang van zelfstandige gemeente. Dit bleef zoo tot het jaar 1866; toen werd het met Zonnemaire ver- eenigd, waarmee het reeds lang den burgemeester ge meen had. Des ondanks heeft Bommenede sommige eigene gebruiken behouden. Zoo is de kermis, die juist op deze dagen, 4 en 5 Juli, gehouden wordt, de kermis van het kleine Bommenede en niet van het grootere Zonnemaire; dit laatste heeft er geen. Alle kermis- toestel en -drukte en -pret concentreert zich op den Bommeneeschen dijk, terwijl het dorp poseert als wijk der rust. Te Amersfoort schijnt in den laatsten tijd eene weikstaking onder de militairen te zijn ontstaan, al thans aan het U. D. wordt uit die plaats gemeld, dat sedert eenigen tijd zich onder de militairen aldaar eene ontevredenheid heeft geopenbaard, die Ie voren nimmer is waargenomen. In het laatst der vorige week hebben een 55tal manschappen den troep verlaten. Zaterdag werd op de deserteurs onder de gemeente Hoogland eene formeele jacht gemaakt, waarbij het slechts gelukte 6 a 7 man aan te houden, die, met den fouragestrik aan het paard gebonden, bij het korps werden teruggebracht. De overigen wisten in de koren velden te ontkomen. Van een 13tal zijn verzoekschriften ingekomen om bij een van de escadrons huzaren te worden overgeplaatst. Ook onder de gegradueerden moet ontevredenheid bestaan, die evenwel nog niet uit daden is gebleken. Gedurende de oefeningen van het regiment grena diers en jagers in de Maliebaan te 's Hage zijn Maandag eenige militairen door de warmte bevangen, zoodat zij öf buiten dienst gesteld, óf per raderbaar naar het hospitaal moesten vervoerd worden. Te Bieda geraakte zekere R. in twist met zijne vrouw, die hij nabij de trap zijner woning in het haar vloog. De man greep, in plaats van natuurlijk hoofd haar, een valsche vlecht en tuimelde, zijn evenwicht niet kunnende houden, van de trap, met het gevolg dat hij bijna terstond een lijk was. Toen voor een paar jaren de gemeente Alkmaar haar alom bekend waaggebouw restaureerde, kwam op een winderigen marktdag een zwaar stuk hout naar beneden vallen, met het noodlottig gevolg, dat twee personen werden getroffen en een hunner, de varkensslachter S., op de plaats dood bleef. De wed S. stelde een rechtsvordering tegen de gemeente in, en de rechtbank te Alkmaar wees haar die vordering toe, tot een bedrag van 6500. In appèl is dit vonnis door het Amsterdamsche gerechtshof bevestigd, in strijd met de conclusie van het O. M., dat tot niet-ontvan- kelijkverklaring had geconcludeerd. Te Avezaath heeft een jongeling, die in een boomgaard aan het zoogenaamd «kersen keeren" was, zich met zijn geweer zóo in zijne boist getroffen, dat hij het bestierf. Maandagmiddag wandelden twee dames langs het kanaal te Laag-Soeren, waarvan de eene het ongeluk had te water te geraken. Onder het slaken van eenen kreet sprong de andere hare zuster na, ten einde haar te redden, wat haar echter niet gelukte. Iemand in de nabijheid sprong eveneens te water, en slaagde met levensgevaar er in beiden aan wal te krijgen. De eene was echter reeds dood, de andere gaf nog teeke nen van leven, doch is eveneens bezweken. Naar men zegt waren beiden gehuwd, woonachtig te Utrecht, en zouden zij te Laag-Soeren de baden gebruiken. Uit Venloo wordt gemeld dat de vrouw, die van den trein gezet en door de politie in beschermirg genomen werd (zie ons vorig Hommer) thans bekend is. Zij is Frederika Schlösser, geboren te Arnhem en gehuwd met A. Kimmel, accrobaat, door wien zij sedert geruimen tijd verlaten was. Van middelen geheel ont bloot, kwam zij dien dag van Maastricht, alwaar men haar een spoorkaartje verstrekte tot Roermond, en van daar naar Venloo. Aldaar in tegenwoordigheid van den commissaris van politie gekomen, werd deze met den toestand der vrouw bewogen, verschafte haar loge ment en reiniging en kleeren genoeg om hare afschu welijke en geheel versleten plunje te vervangen. Zij zal naar het krankzinnigengesticht te Coudewater overgebracht worden. Volgens een algemeen te Rotterdam verspreid gerucht heeft de heer S. aldaar een eisch van schade vergoeding ingediend van 36,000 tegen het Rotter- damsche Gemeentebestnui, omdat de politie zijn smous- hondje heeft opgepakt en afgemaakt. De heer S. beweert, dat men het diertje niet gedurende twee dagen heeft bewaard, zooals de verorden ng luidt, maar dat het vóór het verstrijken van dien termijn is afgemaakt De Seinpost te Scheveningen bezit op het oogen- blik onder de artisten van het CaféChantant een musicus, den heer Sydney Teriy, met zijn «Muzikaal Buffet", die uit een theeketel, wijrflesschen, steenen potter, een met vleeschpennen bestoken runderrib en vel1 andeie vreemdsoortige muziekinstrumenten de fraaiste tonen weet voort te brengen. (D In de venen tusschen Pekela en Stadskanaal is een geweldige brand uitgebroken. Tal van personen zijn bezig om het vuur te dempen en den verderen voortging te stuiten. De Engelsche post heeft gisteren het publiek den vooruitgang van het postwezen gedurende de re geering van Koningin Victoria laten zien in een his- torischen feestelijken optocht, waarin alle mogelijke postwagens, mailcoaches, goederenwagens en andere vehikels de revue passeerden, bediend door het per soneel in kleederdracht uit den tijd. Het Admiraliteitshof te Londen heeft uitspraak gedaan in zake de aanvaring van de stoomschepen »Prins Hendrik" en »Hubbuck" en het eerstgenoemde alleen schuldig verklaard. Een gehucht in Savoye, Bonnissard geheeten, is door brand vernield. Acht en dertig huizen werden een prooi der vlammen. Vijf en twintig huisgezinnen zijn van alles beroofd. Een os in zijn geheel gebraden. Dit werd te Liss, een dorp in Hampshire, op den jubileumsdag gedaan. Een os werd daar in bijvoeging van een, die den vorig. n avond was gebraden, aan kettings opge hangen boven een gat, in den grond gegraven, waar over een steenen helling was gebouwd. Door katrollen werd het dier dichter bij het vuur gebracht of er van verwijderd, al naar het noodig was. Na zeven uur gebraden te hebben werd het dier opgehaald, onder het spelen van eenige volksliederen. Naar men zeide was het gebraad overheerlijk. De heer E. Kiderlen heeft bij den wielerwed strijd te Birmingham het champioenschap van Enge land verworven. Eene vreeselijke ontploffing van naphta heeft een magazijn van drogerijen in de Rue Large te Ant werpen geheel verwoest. Een tiental personen werden bedolven door de puinhoopen. Drie daarvan zijn, ern stig verwond, er onder vandaan gehaald. Dr. Gatti heeft bericht, dat de pokken-epidemie, die in dit jaar heeft geheerscht te St. Pietro dell' Emilia, ten zeerste weder heeft bewezen de gunstige werking van de inenting en de herenting. Van alle personen aldaar, die gedurende de epid-mie ingeënt of gerevaccineerd waren, werden slechts 4 in zeer lichten graad ziek, en bij deze 4 was de vaccinatie slechts onvolkomen geslaagd. De overige 421 bleven van de pokziekte vrij, terwijl van niet gevaccineerden of niet gerevaccineerden velen door de ziekte werden aangetast. Een vreeselijke windhoos heeft te Stockholm gewoed. Na een vrij helderen dag werd de lucht tegen den avond geheel donker en plotseling verhief zich een vreeselijke dwarrelwind, vergezeld van een plas regen, die op zijn weg vreeselijke verwoestingen aan richtte. Het regende lettei lijk dakpanneu, vele venster ruiten werden gebroken en de sterkste boomen werden ontworteld. In de diergaarde werden twee dames door omvallende eikeboomen doodelijk getroffen. Op het water waren de ongelukken veel talrijker. Bij Dyön sloegen verscheidene booten om, waarbij 12 personen verdronken. Bij Kak: as verdronken twee dames en bij Beckholmen twee kinderen, terwijl bij Radmansö een visschersboot omsloeg en drie visschers in de golven omkwamen. Bij Vicdalen kantelde een zeilboot, waarin een gezelschap van 12 personen gezeten was die allen spoorloos in de golven verdwenen. Exter van den Brink te Krabbendijke voor 2095 C. De Wilde te Kattendiike voor ƒ2078; C. Van de Velde te Borsele voor 2000J. Leijs te 's-Heer Arendskerke voor ƒ1999,99; S. Blok te Kortgene voor ƒ1960; M. Lantser te 's-Heer Arendskerke voor ƒ1896.50 en A. Tolleman te 's-Heer Arendskerke voor ƒ1568. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Burgerlijke Stand Goes van 2 tot 6 Juli 1887. Geboren 2, Cornells Anthonus, z. v. Christiaan Korstanje en Maatje Francina Baas. Overleden 4, Jan Gooman, 45 j., ongehuwd 5, Francina, 8 m., d/v Hendrik Kopmels en Adriana Geudeke. Levenloos Aangegeven 6, een vrouwelijk kind van Pieter Nieuwersteeg en Suzanna Remijn. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform atiëD. 7 Juli, Goes, hofstede en tiendrecht, Bereken en P. Overman. 7 Biezelinge, vruchten te velde, Gallis Merens 7 Heinkenszand, meubil. goederen, Be Ronde Bresser. 8 Hoedekenskerke, hofstede, Pelle en Lansen Croin, 8 Hoedekenskerke, hooi- en nagras, Pelle. 8 f Nisse, hoefje en hooigras, P. Overman. 8 Hoedekenskerke, vruchten te velde, Pelle. 11 Krabbendijke, roerende goederen, Pelle. 12 Goes, woonhuis en erve, Pelle. L2 Goes, hayer en hooigras, Pilaar. 13 i '8 Heerenhoek, erwten, Pelle. 13 Ellewoudsdijk en Baarland, vruchten te velde, V. d. Kloes. 14 Goes, verp. bouw- en weiland, Mulock Houwer. 14 n Heinkenszand, veldvruchten, Be Ronde Bresser. 15 Sinoutskerke, inspan en veldvruchten, P. Overman. 15 Kapelle, veldvruchten, Pelle. 19 Goes, erwten, Pelle. 21 Kolijnsplaat, land en huizen, Roelof en Huvers. 22 i vruchten te velde, Roelof. 3 Aug., inspan, Roelof. Marktberichten. GOES, 6 Juli 1887. zeer geringen aanvoer werd een enkel partijtje Laatste en telegraphische berichten. Middelburg. De gemeenteraad van Middelburg heeft heden benoemd tot havenmeester den heer A. J. De Blinde, gezagvoerder bij de N.-I. stoomvaartmaat schappij, thans met verlof te 's-Gravenhage en tot leeraarin de wiskunde aan het gymnasium d n heer G. F. G. De Bruijn, leeraar in de wiskunde te Amers foort. Rilland-Bath. De Raad heeft geene beslissing ge nomen of hij zich tot hoogere aotoriteit zal Wenden, doch eerstdaags zal tr wel eene gemeenteraadszitting worden gehouden. Ged. Staten hebben te kennen ge geven, dat ook het feit, dat zich op het verminderd tractement van 700,zeven sollicitanten hebben aangemeld, voor hun college geen reden is om het bekende bi sluit van onzen Raad goed te keuren. Weenen, 6 Juli. Gisteren seinde de prins Von Bat- tenbei g naar Tirnova dat hij om politieke en gezond heidsreden onmogelijk een eventuëele keuze kon aan vaarden. Het Regentschap besloot alstcen de Kroon optedragen aan een gehuwd lid eener eerste regeerende familie, wiens naam zorgvuldig wordt geheim gehouden. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Heden had in het koffiehuis sde Prins van Oranje" ten overstaan van notaris Mulock Houwer, de verpachting plaats van 31 parceelen bouw- en weilanden, in verschillende gemeenten gelegen en behoorende aan de hervormde kerk van Goes. Er bleven 11 perceelen onverpacht. Van de overige 20 perceelen bracht het weiland (11 perc.) op 61, 60, 60, 60, ƒ60, ƒ55, ƒ55, ƒ55, ƒ54, ƒ52,50 en ƒ52,50. De 9 per ceelen bouwland brachten op ƒ79, 75, ƒ62, 55, ƒ55, ƒ50, ƒ50, ƒ50 en ƒ47. Uitslag van de aanbesteding van het vernieuwen en herstellen di r aarde- en kramwerken aan den Jacob- polder, gisteren alhier door het dijksbestuur van dim polder gehouden. Ingeschreven werd door de heeren P. Dronkers te Kapelle voor 2347 A. Goedemond en P. J. Staal te Hansweerd voor 2309B. Den Bij Tarwe nog boven noteering verkocht. Oude TARWE per hectoliter 7,50 f, 7>5 2,75 6^5 2,90 6,40 W i 0,95 3,10 1,02 3,20 Nieuwe TARWE Oudecn Jarige ROGGE Nieuwe ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER KOOK ERWTEN MESTINGERWTEN PAARDENBOONEN PLATTE BOONEN KOOLZAAD BOTER per K G. (Ned.«.) EIEREN per 100 stuks Wol f2 a 2,10 per steen. (3 kilo) ROTTERDAM, 4 Juli 1887. Tarwe. Van Witte Inlandsche was de aanvoer zeer matig en was die tot onveranderde prijzen ge makkelijker te verkoopen dan de vorige week, zoodat alles wat bij koers was kon worden geplaatst. Zeeuw- sche, de beste f8,20, 8,60, extra puike daarboven, goede en mindere f 7,50, 8,10. Rogge. De puike blanke Inlandsche, die er weinig was, werd alsvoreu aan den man gebracht, de mindere qnaliteiten die ruim vertegenwoordigd waren, met beperkten kooplust. Blanke f5 70 a 5,90 bruine f6, 5,60. Gerst met kleinen aanvoer en geringe vraag als- voren Zeeuwsche Winter f3,70, 4,70, dito Zomer f 3,60, 4,50. Chevalier bij kleinigheden f 4,25, 5. Haver in flauwe stemming, de beste f3, 3,40,min dere £2, 2,90. In Paardenboonen ging tot vorige prijzen wei nig om, van i 5, 5,70. Sehapenboonen f5,80, 6,20. Dnivenboonen met klein aanbod, f7,25, 7,75. Bruine Boonen weinig gevraagd alsvoren, de beste f 10,75, 11,50, mindere f9,75, 10,50, Blauwe Erwten voor de kook f 6.75 a 7,75, met weinig beteekenende vraag, niet-kokende f 6, 6,26. Koolzaad f8,90 a 9,25 Hennepzaad f5,50, 6,50 Kanariezaad alsvoren. Het beste f 9, 9,50, minder f8,25, 8,75. Meelbericht. Gedurende de afgeloopen week was de vraag voor direct van weinig beteekenis, terwijl er op levering door geschikter aanbiedingen enkele af doeningen tot stand kwamen en waren Dnitsche offertes te hoog om rekening te geven. Heden waren prijzen onveranderd met redelijken handel. ROTTERDAM, 5 Juli 1887. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 483 vette runderen, 824 magere dito, 152 vette- en gras kalveren, 47 nuchtere kalveren, 85 schapen of lam meren, 66 biggen. De prijzen waren als volgtvette Runderen le qual. 70 c., 2e qual. 65 c., 3e qual. 60 c.. kalv. le qual 80 c., 2e qual 75 c., schapen le qual 60 c, 2e qual. 50 c„ alles per kilo, varkens le qual. 20 c„ 2e qual 19 c., 3e qual. 18 c., licht soort 19 a 20 c. per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle q aal. f50, 2e qual. f46, 3e qual f42, per '/s kilo 50 a 70 ets. Aardappelen. Jammen f 1,50 a 2 per heet. Nieuwe met tamelijken aanvoer en vraag. AAdvertentieri. Donderdag den 7 dezer hopen onze V geliefde ouders y JAN SCHIPPER Sr. en MARTINA BRANDT hunne Vijf-en-veartigjarige Echtver eeniging te herdenken. 1 Samuel 2 vers 7. Namens kinderen en kindskinderen, D. SCHIPPER. Ierseke, 5 Juli 1887. ren, Wordt terstond gevraagd, die goed kan ploegen, bij G. MEU- LENBERG te Heinkenszand,

Goessche Courant | 1887 | | pagina 3