Kerkelijke Zaken en Onderwijs. De heer dr. S. P. Heringa, predikant te Renesse, heeft het beroep naar Purmerland (Noord-Holland) aan genomen. Do rust te Serooskerke bleef Zondag ongestoord, en de toegang tot den preekstoel voor ds. Peter on- versperd. De afgezette kerkeraad echter nam plaats in da kerkeraadsbank, waartegen door drn wettigen kerkeraad niet geprotesteerd werd. Ook de gemeente scheen het met deze daad van willekeur niet nauw te nemen, daar zij aan den onwettigen kerkeraad, die zich zoo belangeloos met het inzamelen der giften belastte, hare offers uitreikte. Benoemd tot onderwijzeres aan eene bijzondere school voor meisjes te Middelburg mej. P. L. De Slech ter, te Rotterdam. Boekaankondiging. In no. 6 van het Algemeen Nederlandsch Fa milieblad, tijdschrift voor Geschiedenis-, Geslacht-, Wapen-, Zegelkunde, enz. onder leiding van A. A. Vorsterman van Oyen, komt o. a. voorAanteeke- ningen betreffende het Antwerpsche geslacht Coymans, door J. G. Frederiks. Geslacht van Wingen. Rechtszaken. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg zijn gisteren o. a. veroordeeld wegens beleediging H. O., 36 j., te Ierseke, tot 7 dagen gev.straf; wegens mishandeling P. v. H., 22 j., te Goes, tot 3 boete subs. 3 dagen h. In hooger beroep werd veroordeeld J. S., te Cort- gene, wegens overtreding eener gemeenteverordening het vonnis van den kantonrechter te Goes werd ver nietigd en, opnieuw rechtdoende, veroordeelde de recht bank hem tot 3 boete subs. 2 h. Alle tevens in de kosten. Door eenige notabelen, waaronder hoogleeraren in de rechtsgeleerdheid, is, volgens de Amst., dezer dagen opnieuw een adres aan den Koning gericht, waarin werd aangedrongen op het verleenen van gratie aan Domela Nieuwenhuis. Ook hierop is eene afwij zende beschikking ontvangen. Landbouw en Veeteelt. Rilland-Batb. Wie gedurende de Lente de land- bouwprodnkten met een opmerkzaam oog heeft gade geslagen, heeft waarschijnlijk niet gedacht, dat de maand Juni zulke veranderingen zou brengen. Hrt gure voorjaar deed de granen weinig opschieten en de late vorst maakte ieder bevreesd voor het bevriezen der aardappelen. Juni bracht ons evenwel droog en zonnig weer met een wir.d, die voor de bevruchting van granen en boonen goed is geweest. Als wij de verschillende landbouwvoortbrengselen achtereenvolgens in oogenschouw nemen, dan komen wij tot het volgende overzicht De tarwe staat over het algemeen zeer goed. Bijna overal heeft de korrel zich gezet. Enkele laat gezaaide stukjes moeten nog bloeien. De halm staat recht op, een gevolg van het droge weer en de aren hebben weinig last van brand. De gerst levert hier en daar een aanmerkelijk ver schil. Er zijn enkele blokjes waar zij licht en vele waar zij goed staat. Op sommige plaatsen in den Zimmermanpolder staat zij zelfs prachtig. Er is dit jaar veel uitgezaaid. Haver en rogge staan goed. Van' het laatste is weinig verbouwd, maar het heeft nog al lang stroo. Als het weer naar wensch blijft, zullen de graan gewassen een goed beschot geven met gewone stroo- opbrengst. De paardenboonen zijn dit jaar door de langdurige droogte fijn van stengel en weinig uitgewerkt. Toch zijn zij nog a\ goed aangeslagen. De planten zien er zuiver uil, maar hoewel zij nu weinig last hebben van luis, kan deze plaag later komen. De erwten zullen een middelmatig beschot leveren. Veel gebloeid hebben ze niet. Zij staan evenwel ge zond op het veld en hebben weinig last van ziekten. Er staat veel karwij en wat er staat is goed, zelfs de overjarige. Vroeg in 't voorjaar lieten enkele partijtjes zich zeer slecht aanzien, maar gedurende den bloei zijn de planten veel uitgestoeid. Die bloei zet zich lang voort en daardoor komt het gewas later dan gewoonlijk, 't Is te hopen, dat de karwij nu niet meer moet bloot staan aan hagelslag of slagregen, want daardoor kan dat teere goedje in korten tijd bijna geheel uitgeslagen worden. Vogeltjeszaad is zeer weinig verbouwdhet staat evenwel vrij goed. Bij de suikerbieten was de opkomst goed, maar nu beginnen de plantjes zichtbaar naar regen te verlangen. Er is dit jaar minder verbouwd dan het vorige jaar. Wat van de suikerbieten is gezegd geldt ook tooi de mangelwortels. Dien zijn er weinig verbouwd. Z j zijn goed opge komen mahr verlangen hard naar regen. Hier en daar beginnen zij van onder geel te worden en hangen slap. Dat zijn geen goede teekens. Ook paardepenen verlangen hard om regen, anders zal de St.-Jansziekte zich spoedig vertoonen. Kort na het zetten der aardappelen kwamen vrij sterke nachtvorsten, waardoor zij zeer ongeregeld op kwamen. Bevroren waren ze niet. De aardappelen na den vorst gezet kwamen hier en daar nog ongeregel der op, zeker omdat de pootaardappel in geen goeden staat was gelegd. Thans staan alle aardappelen evenwel buiten verwachting. Van de nieuwe heeft men al eens een snuifje genomen, dat goed moet voldaan hebben. Nu, gelukkig, want ik geloof, dat in de heele gemeente geen twintig huisgezinnen meer in het bezit zijn van oude aardappelen. Velen zijn er die al 2 a drie weken hun middagmaal met meelspijzen moeten doen en boewei die voedzame spijs voor een enkele maal sma kelijk kan genoemd worden, de tegenwoordige men- schen voelen zich al spoedig bij eenjgszins langdurig gebruik «flauw". Hier en daar vindt men een enkel lapje maïs, dat goed staat. Dj plant wordt uitsluitend geteeld voor groenvoer. Jonge meekrap is niet geplantoude staat goed. Mosterdzaad, maankop en vlas worden niet verbouwd. De vaste weiden geven door het droge weer weinig eten aan het vee en de hooiweiden hebben een mid delmatige opbrengst gegeven. De eerste snee van de kuostweiden is gehooid en gaf tamelijk veel hooi. Da lucernevelden staan uitmuntend. De vruchtboomen hebben veel gebloeid, maar zul len niet alle evenveel dragen. De kerseboomen dragen weinig de pereboomen zeer goed en de appelboomen middelmatig. Door de droogte valt nog al wat af. Rupsen zijn er genoeg. Aal- en kruisbessen zijn er veel. De veestapel is gezond en aan drinken nog geen ge brek. Een nke! geval van vroegtijdig afwerpen en van kalfziekte heeft zich voorgedaan. Er zijn nog al veel veulens. Over den tuin zal ik maar niet spreken. Daar is het in lang geen colenr de rose. De aardbeien ver drogen vee], de sla schiet overal door en aan zaaien is geen denken. Een ieder zit verlangend «it te zien naar een regenvlaagje, om dadelijk de noodige kool- planten in den grond te zetten. Komt de regen dan ook niet spoedig, dan zal men in het najaar niet veel winterprovisie hebben klaar te maken. Schouwen. De ontegensprekelijke meerderheid der landbouwers alhier boven die van de meeste streken in ons vaderland, waar het bebandeling van grond en gewassen betreft, blijkt thans ten duidelijkste uit de te veld staande landbouwplanten. In vergelijking met de overige deelen onzer provincie staan de vruchten hier bijna zonder uitzondering prachtig. Zij spreken levendig van al de energie, al de moeite en al de kosten, aan de landerijen gewijd. De hooioogst is in vollen gang; het gunstige weer is oorzaak, dat bierbij de meest mogelijke spoed betracht wordt. Een groot gedeelte is dan ook reeds voordeelig binnengehaald. Beursoverzicht. Er valt op het gebied van Europeesche fondssoorten slechts van eene stille, zelfs zeer stille week te ge wagen. Van een bepaalde strooming was weinig merk baar. Deed zich ook ai eenige verontrustende politieke tijding voor, dan werd de waarde daarvan spoedig geneutraliseerd door bemoedigende verklaringen van andere zijde. In het feestvierende Londen dacht men buitendien gansch niet aan zaken doen en de tegen woordigheid van zoovele vorstelijke en hooggeplaatste personen op ééne plaats overtuigde het beurspubliek dat voor het oogenblik althans geene ernstige ver wikkelingen bestaan. Een oogenblik werd de politieke horizont verduisterd door het bericht dat Rusland en Frankrijk zich gemeenschappelijk ernstig hadden ge kant tegen de nog altijd hangende Engelsch-Turksche overeenkomst, doch hoewel het tegendeel niet be weerd wordt bleek toch spoedig uit officiëele be scheiden, dat dit niet de ware lezing was. Deze laatste verklaringen, gesteund door vooruitgang in den ge- scbokten gezondheidstoestand van Duitschlands keizer, bracht onmiddellijk de bedreigde rust op de fondsen- markten terug. i Behalve de groote koersslingeringen in de hieronder te bespreken Amerikaansche spoorwegwaarden, valt nog melding te. maken van een verhoogden geldprijs, die op onze markt tot 3 pet. steeg. Eenige redenen van localen aard uitgezonderd werd deze voortgebracht door het opvragen van diverse vervallende posten, waarvan het geld voor couponbetalingen met Juli be- noodigd is, en waarvan men dus verwachten kan dat zij na den verstreken termijn zij het dan ook op andere wijze weder op de markten zullen terug vloeien. Het blijft en daaruit juist valt gevoegelijk af te leiden dat die stijging geene andere beteekenis heeft nog onopgelost voor den kapitalist, waarin hij het veiligst zijne loskomende gelden zal beleggen. Wat men onder soliede waarden verstaat, deze zijn de beste niet te na gesproken te hoog in prijs om nog rijzing te verwachten; veeleer staat bij de prikkel baarheid waaraan de beurzen mank gaan en de weinig gunstige financiëele verhoudingen der meeste Euro peesche staten eerlang daling voor de deur, terwijl bovendien een incident, dat zelfs de machtigsten nier kunnen bezweren, de aanleiding kan worden voor al gemeens depreciatie. Veilig kan men dan-ook aan nemen, dat alleen de wensch om alles voor den lieven vrede te schikken, de oorzaak was dat de ministerieels crisis in Servië en de woeligheid der Bulgaren nog geen ernstiger gevolgen hadden. De variatiën in onze nationale Schuldsoorten bleven uiterst gering; allen sluiten eene kleine fractie lager. Meer beweging doch in ongunstigen zin be stond bij de Indische waarden. De verlaging der koffieprijzen, gevoegd bij de reeds vroeger vermelde ongunstige uitkomsten der Nederl. Handelmaatschappij, waren hiervan de redenen. Ook laten naar men wil de resultaten der zusterinstellingen nog al te wenschen over en zullen de aandeelhouders zich waarschijnlijk moeten tevreden stellen met de verwachting, dat er nog tijd noodig is om de geslagen wonden van vroeger te heelen. Ds ohlig. der Dorrepaalsche Bank verloren ongeveer 2 pet. van hunne jongste rijzing; de aand. der Indische Handelsbank, nauwelijks tot 47 pet. ge klommen, sluiten de week op 43% pet. Volgens den staat der Nederlar.dsche Bank van 48 Juni was de discontoportefeuille verminderd met 2% mtllioen gulden daarentegen waren de beleeningen met honderd duizend gulden toegenomen en evenzoo de rekeningcourant saldo's met d; helft van dit cijfer vermeeiderd in den goudvoorraad deid zich geene noe menswaardige wijziging voor. Gelijk wij reeds meldden bleef de Europeesche markt verlaten en er is dan ook geen motief waarom de eene hoofdsoort oene fractie lager, en de andere eene fractie hooger sluit; Metallieken bewogen zich nog het meist daarvoor was onze markt op nieuw afgever ter wijl het weinige weerstandsvermogen der Parijsche beurs de aanleiding was dat ook Spanjaarden, Portu- geezen en Turken zich op verlaagde koersen bewogen. De beweging in de hierboven gemelde rubrieken werd geheel en al overheerscht door die welke plaats vond in de Amerikaansche spooruiepshares, waar zeer ten nadeele der houders veel handel en groote koers slingeringen plaats vouden. De juiste redenen der ver laging bleven tot nu toe aan het groote publiek on bekend volgens sommigen moet die gezocht worden in manipulaties van groepen baissiers, die handig ge bruik wisten te maken van den gespannen toestand waarin de markt zich bevond, ten gevolge der plaats gehad hebbende overspeculatiën in katoen, tarwe enz., een gerncht dat Gould overleden zou zijn, werkte bo- tendien zeer tot ontstemming mede. Hoe het zij, de uitkomsten waren vrij treurig en over de geheele linie valt teruggang te melden die voor de alhier het meest voorkomende soorten tusschen en 2% pet. variëert. De zoogenaamde Gouldsche lijnen moesten het na tuurlijk om de bovenvermelde reden het zwaarst ont gelden. van daar dat voor de Union-Pacificaandeelen 2% pet. en voor de aandeelen Missouri-Kansas-Texas 1 pet. daling valt mede te deelen. Gunstige uitzondeling op de reageerende strooming maakten alleen de aandeelen Cleveland Akron en Colum bus, die eene koersruimte hadden van 40 pet. tot 43% pet. en op 42 pet. sloten. Men wil dat deze Maatschappij eerlang zal overgaan in de handen van deze of gene grootere lijn en wij gelooven dat voor dit vermoeden eenige redenen bestaan. De Amster- damsche beurs was blijkbaar voor deze soort bijzon der gunstig gestemd. Met 1 Juli a. s. kunnen de volgende coupons wor den gekniptCere. N. W. Schuld 2 pet.5 pet. obl. Hongarije 1867; dito Goudleening; 5 pet. inschrij ving Italië; 5 pet. Metalliek Zilver Jan./Juli; 3 pet. oblig. Portugal; 5 pet. Rusland 1877diverse Spaansche Ireningen; 4 pet. obl. 1877 Vereenigde Staten van Noord-Amerika; 5 pet. obl Brazilië 1875 en 1886; 5 pet. obl. Maatschappij tot Expl. S. S.5 pet. aand. Theisspoorwegaand. Warschau-Weenen5 pet. aand. Gr. Russ. Spoorw.maatsch.5 pet. Kursk Charkow Azow; 7 pet. Amerika, Atchis Topeka; 6 pet. obl. Central Pacific en Union Pacific; 7 pet, Milw en St. P. 4 pet. Denver en Rio Grande; 4 pet. Illinois (L. Stock) 6. pet. Union Pac. S. Branch; 7 pet. North Missouri; 7 pet, Manitoba; 3 pet. premieleeniDg Amsterdam. Uit Transvaal. (Vervolg.) De boer, bij wien ik inwoon, heet Gerrit Erasmus. Aan zijn huis staat de school en daaraan mijne kamer, waarover ik geheel de vrije beschikking heb. De ge heele buurt is hier familie. Een broer van mijn kost baas, Abraham Erasmus, woont slechts een 25 pas van ons af en zijn broeder Andries een 300 pas, zijn zuster aan den overkant der rivier ongeveer 400 pas van ons af, en een broer van oom Gerrit's vrouw woont kort bij Andries. Er wonen hier nog al veel menschen dicht bij elkaar, waardoor er ook vele kin deren op school zijn. Een korte afstand is echter geen vereischte om er gebruik van te maken. Ik heb leer lingen, die 5 en 6 uur te paard van de school ver wijderd zijn. Gerrit en Andries Erasmus drijven de boerderij voor gezamenlijke rekening. Zij hebben 60 ossen, 30 melk koeien, 8 paarden, 4 ezels en een muilezel, benevens veel gevogelte en kleinere dieren. De paarden dienen alleen om mee te rijden, de ossen om te trekken. Een der paarden heb ik tot mijn gebruik, daarmede wordt door geen ander gereden dan alleen in geval van nood en dan nog maar wanneer ik er niets tegen heb. Jammer, dat de paarden hier op jeugdigen leeftijd aan een ziekte onderhevig zijn, die elk jong paard krijgt. Zoolang het die niet gehad heeft, wordt het ongezouten genoemd en heeft dan nog weinig waarde. Voor 60 tot 70 gulden koopt men de schoonstp, die te vinden zijn. De meeste paarden sterven aan die ziekte. Komt er een door, dan heet hij gezouten en krijgt daardoor een groote waarde. Zij worden alsdan gaarne betaald met 6 tot 8 honderd gulden. De boerderijen zijn hier zeer doelmatig ingericht. Omdat er weinig of geen ambachtslieden in den omtrek Wonen, moet elke boer zijD eigen smid, wagenmaker, timmerman, schoenmaker enz. zijn. Een korenmolen, door stroomend water in beweging gebracht, maalt het graan allerlei gereedschappen zijn aanwezig, tot zelfs een blaasbalg en een aambeeld. Op een paar honderd pas van ons huis, midden in het dal, op een plaats, waar men overal een goed uit zicht op de bergpassen heeft, en overvloedig water gevonden wordt, is een sterke schans of fortje gebouwd, om er met vee en alles, wat meegenomen kan worden, in te vluchten, als de Kaffers soms weer het hoofd opsteken. Geheel gerust zijn we er nog niet op. Som tijds loopen de gevangen Kaffers, die bij de boeren geplaatst zijn, weg, en vereenigen zich dan in de bos- schen. Zoo kwam laatst een Kaffer meedeelen, dat er eenige van zijn stamgenooten in een bosch zaten en van plan waren weer een strooptocht te doen. Die Kaffer kwam zijn lotgenooten verraden om de premie te krijgen, die de regeering daarop gesteld heeft.. Ik schreef terstond naar den Veldkornel, die aan gesteld is om te beletten dat de Kaffers van hunne bazen wegloopen en de reeds weggeloopenen zoo moge lijk terug te brengen. Hij kwam en ging met oom Gerrit, Abraham, Andries en nog twee andere stevige manner, om de Kaffers te vangen. Ik had zoo gaarne mede gewild, maar men raadde het mij ten sterkste af, omdat het wat gevaarlijk is voor iemand, die de Kaff rgewoonten niet kent. Twee dagen later kwamen ze terug en joegen toen voor zich uit 8 Kaffers, 14 Kaff-rvrouwen en 32 kinders, benevens 40 beesten. Men had hen omsingeld en gevangen genomen, behalve twee, die ontsnapt waren. Toen werden menschen en vee verdeeld onder hen, die ze hadden gevangen ge nomen. Wij kregen twee vrouwen om tante Trijntje in de huishouding te helpen, maar nadat wij ze acht dagen gehad hadden, zijn ze weer weggeloopen. Er wonen hier echter ook veel Kaffers, die getrouw aan de regeering zijn en nimmer oorlog gevoerd of zich aan rooverij schuldig gemaakt hebben. Zij leven geheel vrij en hebben goede landerijen en veel vee. De kinders van die Kaffers worden bij de boeren ver huurd. en genieten voor hunne diensten per jaar kost, een jonge koe en een deken. Wij hebben er zulke driehunne namen zijn April, Januari en kleine Booi. Die jongens hebben het zoo kwaad niet. Zij krijgen volop en goed den kost en moeten lang zoo hard niet werken als een boerenknecht of meid in Zeeland. (Wordt vervolgd.) Buiteniandsch Overzicht. Het gansche buiteniandsche nieuws wordt beheerscht door de geschillen omtrent de Engelsch-Tnrksche con ventie en de berichten daaromtrent zijn zoo uiteen loopend, dat men schier aarzelt, iets omtreDt de ge heele zaak te melden, uit vrees het een volgenden keer te moeten tegenspreken. Dit kan intusschen als zeker worden aangenomen, dat de Sultan geducht met da handen in het haar zit, omdat hij steeds geslingerd wordt tusschen toegeven en verzetten door de bedrei gingen van Rusland en Frankrijk aan de eene en van Engeland aan de andere zijde. Me.r en meer wint de meening veld, dat, terwijl Frankrijk tegen de conventie protesteert, omdat bij aanneming het evenwicht d.r mogendheden in de Middellandsche Zee wordt verbroken, dus om redenen onmiddellijk m-t de conventie zelve samenhangende, Rnsland zich er tegen verzet om zoodoende voorwaar den te kunnen stellen, die meer vrijheid van beweging in het Oosten aan het Czarenrijk verschaft. Het heet dan ook reeds, dat de Russische gezant niet onduide lijk heeft te kennen gegeven, dat zijne regeering zich van het verder opwerpen van hinderpalen zou onthou den, indien Engeland zich wil verbinden in de Bul- gaarsclie quaestie niet tusschenbeiden te komen. Bovendien is het bericht van de Morning Post dat de Porte tot de Engelsehe regeerir.g de vraag gericht heeft, of deze bereid is de Porte bij te staan ingeval zij tengevolge van de ratificatie van het Egyptische tractaat in botsing komen mocht met Rusland, tot dusver niet weersproken. In de diplomatieke kringen te Berlijn wordt volgens den correspondent der N. R. Cf. aldaar, opgemerkt dat dit in het oog vallend samentreft met eene soortgelijke vraag van den Ko ning van Servië aan de regeering te Weenen. Men maakt daaruit de gevolgtrekking, dat op verschillende punten van het Balkan-schiereiland een gewapend op treden van Rusland tegemoet gezien wordt en men zich daarop zoekt voor te bereiden, naarmate men van de eene of andere groote mogendheid steun te wachten heeft of niet. Men ziet hieruit, dat de politieke horizont in het Oosten lang niet helder is. Zooals wij echter reeds in het vorig nommer meldden, heeft de Sultan nog uitstel gevraagd voor de onderteekening der conventie tot a. s. Maandag en in enkele dagen kan veel geschieden, ook om des lieven vredes wille. Het bericht, dat de Prins van Saksen-Coburg zich beschikbaar had gesteld voor den Bnlgaarschen troon, wordt, zooals te verwachten was, weder tegengesproken. De Fransche Kamer heeft verworpen de urgentie van een voorstel om de leden van den Senaat door het algemeen stemrecht te doen kiezen. Gemengde Berichten. In den regel zijn paarden, die voor vuilniskarren dienst doen, tamelijk mak en voor geen klein geruchtje vervaard. Een dier rossinanten hier ter stede schijnt op dien regel eene uitzondering te maken. Eenigen tijd geleden viel er reeds iets mede voor, dat aan jeugdige dartelheid deed denken. Hedennamiddag ver schrok het van een rollend vat, tengevolge waarvan het terugdeinsde, zoodanig dat de kettingen, waar mede het dier aan de kar verbonden was, afbraken, met het gevolg, dat de losgelaten kar met haren last achteruit in de kade te water kwam. Men heeft haar, met behulp eener boot, zachtjes langs den kant voort bewogen, waarna zij met gejuich laDgs de «trap van dan watermolen" op het droge is gehaald. In de zeldzame vermeerdering van familie met 20 spruiten mocht zich hedenmorgen een konijn op den 's-Heer Hendrikskinderendijk alhier verheugen. '«.-Hoerenhoek. Verleden Zaterdag gaf de sociëteit «Concordia" alhier haar gewoon jaarlijksch concours naar den vasten vogel, waaraan door 69 schutters van verschillende sociëteiten werd deelgenomen. De hoofd vogel, waarop een prijs was gezet van 30, werd af geschoten door den schutter C. P. Serrarens, secretaris der feestvierende sociëteit. Van de zijvogels, waarop een prijs was gesteld van 15 ieder, werd er een afgeschoten door den schutter Albr. P. Rijk, van de «Vrije Schutters" alhier, terwijl de andere, die niet afgeschoten werd, in 5 gelijke deelen is verloot. De twee kallen ad ƒ7,50 zijn afgeschoten door de schut ters N. A. Remijn van «Soranus" van Hrinkenszand, en P. N. Van Stee, hoofdman der feestvierende sociëteit. De premie ad 7,50 voor het deelnemen met de meeste schutters werd behaald door de «Vrije Schutters" al hier, die met 17 leden deelnamen, en die voor het verst afkomende gezelschap door de sociëteit «Vic toria" van Kwadendamme. Zondag is door de handboogsociëteiten «Concordia" en «Vrije Schutters" alhier koning geschoten, bij de eerste naar den doel, waarbij Jan Westdorp met 92 punten koning werd, en bij de tweede naar de stang, waarbij Albr. P. Rijk overwinnaar was. Maandag, den laatsten kermisdag, zijn eenige volks vermaken gegeven, die zeer bevredigend geweest zijn. Er heerschte eene gepaste vroolijkheid bij de talrijk opgekomen menschen. De volksspelen, zooals ring- rijden en watersteken zijn, dank zij de commissie, in de beste orde afgeloopen en de pogingen van eenige ingezetenen, om de levensgeesten der kermis (die zeer aan het kwijnen waren) weder op te wekken, zijn niet vruchteloos geweest. Het is te hopen, dat het een volgend jaar moge gelukken haar in het leven te be houden. Heinkenszand. Door den heer L. J. Modde, gepa tenteerd koopman en handelaar in paarden alhier, is een request gezonden aan de Duitsche Regeering, waar in hij vergunning vraagt tot den uitvoer van een Holsteiner merriepaard uit Duitschland tot het aan- kweeken van het Duitsche paardenras in Holland. Bij schipper J. Vermeule te Wemeldinge zijn den 19en dezer de volgende voorwerpen uit zijne wo ning ontvreemd 2 ond model zilveren horloges, beiden

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2