(PO oproer. De Minister van justitie bekortte de discus- siën aanmerkelijk door de verklaring, dat van de thans nog gevangen zittenden drie gratie zullen verkrijgen, wat reeds in de bedoeling des Ministers had gelegen vóór de interpellatie was aangekondigd, 't Is mogelijk; maar vreemd is het toch, dat op 7 luni die gratie voor een werd geweigerd, terwijl nog vóór 9 Juni (de dag waarop de interpellatie is aangekondigd) be sloten werd eenigen te gratiëereo. Z. M. heeft den adjudant-generaal der marine, chef van H. D. Militair Huis, den vice-admiraal jhr. J. H. Van Capellen, opgedragen Zijne Majesteit te vertegenwoordigen bij het vijftigjarig regeeringsjubileum van de Koningin van Groot-Brittannië en Ierland, Keizerin van Indië, en aan Hoogstdezelve bij die ge legenheid een brief van gelukwensching te overhandigen. De Min. van Binn. Zaken, overwegende dat de schaapspokken opgehouden hebben in Zeeland te heerschen, heeft met ingang van 21 dezer zijne beschikkingen ingetrokken, waarbij uit of naar de gemeenten Kapelle en Groede het vervoer van schapen en versche huiden, onbewerkte wol, klauwen, vleesch, mest en afval van schapen en het aldaar houden van schapenmarktenen openbareverkoopingen van schapen, verboden is. In verband hier mede is de vee-opzichter C. Van der Snel van Kaprile naar zijne standplaats Orerschie teruggekeerd. De Haagsche bladen meenen te weten, dat r,u aan drie personendie wegens het palingoproer zijn veroordeeld, gratie is geschonken, deze ook aan Schweitz, Wouterson en De J>ng zal worden gegeven, zoodra zij ook voor h n zal worden aangevr aagd. Het Vaderland zegt met zekerheid te kunnen mededeelen, dat de geruchten omtrent een voorgeno men ontruiming van Atjeh, waarvan in den laatsten tijd in de mailbladen voortdurend gewag wordt gemaakt, van allen grond zijn ontbloot. Naar aanleiding van de geruchten omtrent een geregelden stoombootdienst tusschen Ant werpen en Vlissingen meldt men aan de Midd. Ct. nader, dat daaromtrent tusschen eene proote. in Nederland welbekende firma te Antwerpen en sommige heeren te Vlissingen onderhandelingen gevoerd worden. Reeds herhaaldelijk zijn in vroegere jaren vergeefsche pogingen in dien geest gedaan, maar thans hoopt men, ia verband met de uitbreid,ng van den di-nst der «Zeeland", de zaak tot stand te brergen. Het zou zeker in het belang van Vlissingen zijn, wanneer alle nog bestaande bezwaren uit den weg geruimd werden. De correspondent te Berlijn der N. R. Ct. seint Eene officiëele kennisgeving van den Generalpost- meister dr. Stephan aan het bureau van den Duitschen Handelsdag bevestizt thans officieel het vroegere be richt, dat ook de Engelsche postadministratie sedert 1 Juni het grootste deel harer postverzendingen doet over Vlissingen. Uitgezonderl zijn de post verzendingen naar westelijk en zuid-Duitschland, welke gelijk vroeger over Ostende geschieden. In deze kennis geving worden uitdrukkelijk da voordeelen van den nieuwen dagdienst over Vlissingen in het licht gesteld. Door den ingenieur A. Hartog Ariezoon te Ierseke is concessie aangevraagd voor den aanleg en de exploitatie van eene stoomtramlijn LeurZeven bergenKlundertWillemstad of voor het geval voor het gedeelte LeurZevenbergen bezwaar mocht bestaan, alsdan de concessie te verleenen voor de lijn Zeven bergenKlundertWillemstad. (N. li. Ct.) Op de Amsterdamsche tentoonstelling van voe dingsmiddelen wordt ia de afdeeling «zuivelbereiding" op 58 Juli en op 1316 Sept. a. s. eene tentoon stelling van boter en kaas gehouden. Op het terrein in 't Paviljoen van Amsterdam is de eerste les van den kookcursus gegeven. De fabrikanten van tabak en sigaren en de tabak planters hebben in een vergadering besloten tot het zenden van een request aan den Minister van Binnen- landsche Zaken waarin o a. wordt verzocht afschaf fing van den accijns op de inlandsche tabak- cultuur en intrekking van de verhooging der be lasting op het fabrikaat; wederinvoering door de Ra- geering van een ernstig patent voor de debitanten van tabak en sigaren en intrekking van de vergunning van de gemeenten om een dergelijke belasting te h-ft n; streng verbod door de Regeering te geven aan elk harer ambtenaren en beambten benevens aan hunne vrouwen om handel in tabak en sigaren te drijven; herstel van de verbodsbepaling van 1846, om in verkoop lokalen, koffiekamers enz. tabak en sigaren te verkoopen zonder patentstrenge maatregelen door de Regeering te nemen tot beteugeling van smokkelarij en bedrog. Algemeen navolging begint het gebruik van bergzoutte vinden ter strooing in het hooi, om dit voor schimmel te bewaren, en tevens het broeien te temperen. In Dantumadeel hebben ernige boeren eene partij van dit zout voor genoemd doel ongedaan. (IV. jR. Ct.) In het noramer van 18 Juni van het Weekblad van he' Nederl. Tijdschrift voor Geneeskunde komt een schrijven voor van prof. Pekelharing, gedagteekend Singapore 9 Mei 1887, waarin O. m. het volgende voorkomt «Laat mij dan beginnen met u te zeggen, dat mij de toestand in Atjeh, met betrekking tot de beri-beii, me-gevallen is, en dat ik, hoe langer we daar waren, des te meer tot de overtuiging gekomen ben, datnmn het recht niet heeft daaromtrent een ongunstige prog nose te stelles. Van het met zekeren ophef verspreide bericht, als zou ik den toestand in Atj h, met het oog op de heerschende ziekte, wanhopig verklaard heb ben, en dat nog wel in een rapport aan d« Regeering, is geen enkel woord waar. De dagbladen in Indië scheppen er nu eenmaal een behagen in, den toestand in Atj-h met de somberste kleuren af te schilderen waarom, dat is een vraag, waarvan de bespreking mij niet aanlokt, en die zeker ook niet in ons Tijdschrift behandeld behoort te worden." «Zeker is het dat ieder, die voor het eerst Atjeh bezoekt, getroffen moet worden door zeer veel, op allerlei gebied, dat getuigt van eerbiedwaardige arbeids kracht en van opgewekt leven. Voor den geneeskundige is wel in de eerste plaats het zeer fiaaie hospitaal van belang. Op een uitgestrekt terrein vindt men een aantal door groote ruimten van elkander gescheiden houten gebouwen, zoodanig geplaatst, dat overal de wind (die zich in Atjeh dikwijls zeer sterk doet gevoe len) ruimen doortocht vindt, en niet licht stof of dampen uit het eene gebouw meegevoerd, in het andere kan overbrengen. De gebouwen zelve, die ieder een 40tal lijders kunnen opnemen, zijn ruim, goed verlicht en luchtig. Niet licht zal men in Europa, bij het binnentreden in een ziekenzaal de lucht zóu zuiver en frisch vinden als hier, ook waar de zalen nagenoeg geheel bezet zijn." Na de symptomen, het verloop en de oorzaak der ziekte te hebben nagegaan, en na als zijn meening te hebben uitgesproken «dat het, op zijn minst ge nomen, uiterst waarschijnlijk is, dat de beri-beri in Atjeh geïmporteerd is door dwangarbeiders afkomstig uit gevangenissen, waar beri-beri heerschte", vervolgt prof. Pekelharing aldus «En wat nu den tegenwoordigen toestand van de beri-beri in Atjeh aangaat, die is mij zooals ik begon met u te schrijven, meegevallen. De ziekte woedt laag niet zoo erg als verleden jaar. Het aantal van dege nen, die geëvacueerd moeten worden, is veel geringd dan verleden jaar, en de sterfte in Atjeh is veel klei ner. In al den tijd, dien wij daar doorbrachten twee en een halve maand is er slechts éen Europeaan aan de ziekte bezweken". De grootere sterfte onder de Madoereesche barisans, die in het einde van het vorige jaar in Atjeh gekomen waren, schrijft Prof. Pekelharing tce aan de ongun stige omstandigheden waaronder die menschen in Atjeh kwamen «Het waren zwakke, slecht gevoede menschën, die, eensklaps uit hun huiselijken kring in een hun ge heel vreemde omgeving verplaatst»üi Atjeh kwamen in het tijdperk der overstroomingen." Overstroomingen en omwoelingen van den bodem, zooals «die door onze vestiging in Atjeh, en vooral bij het inrichten van de zoogenaamde geconcentreerde stelling op kolossale schaal is omgewoeld", geven aan leiding tot het erger uitbreken der ziekte, die naar de meening van Professor Pekelharing wordt verogr- zaakt door een mikro-organisme (bacterie) echter niet door slecht voedsel, hoewel slechte voeding het li chaam minder weerstandbiedend maakt tegen de ziekte oorzaak, en dus daardoor indirect de ziekte in de hand werkt. Na de belangrijke verbetering van den toestand, door de krachtige desinfectie-maatregelen verkregen, vermeld te hebben en zijn bewondering te hebben uit gesproken «voor hetgeen daar door ons leger endoor de genie in het bijzonder is gedaan" om de overstroom- mingen te keeren eindigt de hoogleeiaar met nogmaals als zijn overtuiging uit te spreken dat men de toekomst met vertrouwen tegemoet kan gaan. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. v. P Nisse. Onze predikant, dhr. J. Mv Conradi, heeft een beroep ontvangen naar Scherpenisse. Ds. Muller, te Assendelft, heeft het beroep naar Zieriksee aangenomen. 1 Baarland. Vrijdag jl. had alhier de verkiezing plaats voor een notabele bij de Hervormde kerk, vacature wijlen M. Timmerman. Uitgebracht werden 28 stemmen, waarvan de heeren A. Nijsse en G. Schipper er respec tievelijk 16 en 12 verkregen, zoodat A. Nijsse gekozen is. Terwijl het stembureau zitting had, hadden een paar incidenten plaats. O. a. was ook de predikant, die zich op reis bevond, overgekomen om aan de ver kiezing deel te nemen, doch hij kon door het stem bureau niet worden toegelaten, aangezien hij niet op de lijst van stemgerechtigde leden was ingeschreven. Het algemeen reglement op het beheer der kerkelijke poederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Nederland zegt o. a. Ai t. 2. Stemgerechtigde leden eener gemeente zijn alle manslidmaten, die bij het vaststellen der lijst, vermeld in art. 5, onder haar ressort wonen, den ouderdom van 23 jaren bereikt, en ten minste éen jaar geleden bij den Kerkeraad geloofsbelijdenis afgelegd hebb n of op ingediende attestatie of bewijs van lid maatschap als lidmaten dar gemeente erkend zijn, enz. Art. 5. De leiding der verkiezing van Notabelen is opgedragen aan Kerkvoogden. Zij zorgen, dat de lijst van stemgerechtigden jaarlijks vóór den lsten October voorloopig wordt opgemaakt of herzien en, nadat de gemeenteleden gedurende acht dagen in de gelegenheid zijn gesteld daarvan kennis te nemen en hunne be zwaren bij kerkvoogden in te brengen, wordt vast gesteld. Nu was de predikant bij het vaststellen van de- bedoelde lijst voor 1 October 1886 nog geen jaar in de gemeente en daarom niet op de thans nog vigeerende lijst van stemgerechtigden geplaatst. Een ander lid maat der gemeente, eveneens naar de stembus gekomen, stond niet op de lijst der kiezers, omdat er bij het opmaken nog geen jaar verloopen was sedert de in diening zijner attestatie. Ook hem werd geweigerd aan de verkiezing deel te nemen. Nog een ander incident had in onze gemeente plaats, doch thans niet bij de stembus In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn namriijk in den tuin van d in beer A. J. A. Hoogvliet, president kerkvoogd der Hervormde gemeente alhier, alle aar dappelen vernield. De verwoesters hebben letterlijk alle planten uit den grond getrokken. Rilland-Batlu In eene vergadering van kerkvoogden is Zaterdagavond na drukke beraadslagingen een drietal personen gekozen, die een onderzoek zullen instellen en de middelen beramen, hoe het kapitaal, voor een eventueele verplaatsing van de N. H. Kerk van Bath naar Rilland benoodigd, bijeengebracht kan worden. Woensdag jl. vierde de heer C. F. Zeeman het feest zijner 25 jarige ambtsvervulling als predikant der gemeente Zonnemaire. De deelneming aan dit feest bij de burgerij was algemeen. De zendingsdag en jaarvergadering van de Christel. Gereformeerde buitenlandsche zending zal op Dinsdag 28 Juni a. s. in het kerkgebouw der Car. Gereformeerden te Leiden worden gehouden. Na afloop van het programma zal des avonds een bidstond worden gehouden, waarin o. a. ds. D. De Pree als voorganger zal optreden. Zondagvoormiddag bevestigde ds. Wijting uit Goes bij de Oud Gereformeerde gemeente te Borsele de twee benoemde diakenen en des namiddags werden de kinderen aldaar door hem gedoopt. Den heer P. Jansz is door het Britsch en Buiten- landsch Bijbelgenootschap de eervolle opdracht gedaan een betere Javaansche vertaling van het Nieuwe Testa ment in het licht te geven. "Voor het toelatingsexamen aan de Rijks-kweek school voor onderwijzers te Middelburg hebben zich dit jaar aangemeld 38 candidaten er zijn 20 plaatsen beschikbaar. Rilland-Batli. Voor de vacante betrekking van hoofd der school te Bath hebben zich zeven sollicitanten aangemeld. Toen eenige jaren geleden het tractement 100 hooger was, nl. 800, meldden zich slechts drie sollicitanten aan. Rechtszaken. Als vervolg op het korte bericht in ons vorig rommer betreffende de behandeling der zaak van den heer J. M. K. alhier, beschuldigd van op 31 Dec. jagende onder de gemeente 's-Heer Arendskerke, door een schot den rijksveldwachter D. Buurman te hebben getroffen, vermelden wij nog het volgende Onder de vanwege het O. M. gedagvaarde getuigen behoorden drie deskundigen, nl. de kapitein der infant jhr. Bowier, de le luitenant C. A. Sprenger en de heer Schilham, geneesheer te 's-He ir Arendskerke. De eerste twee hadden van den rechtercommissaris een Engelsch jachtgeweer met bijbehoorende patronen ont vangen om daarmede proeven te nemen op een plankje en de uitslag van die proeven was door hen in een rapport nedergelegd. De pioeven hadden den heer Bowier tot de overtuiging geleid, dat de getroffen per soon in de vuurlijn of hoogstens 2 M zijwaarts daar van moet hebben gestaanhij achtte het bovendien niet waarschijnlijk, hoewel niet onmogelijk, dat dc verwonding door een ricoclietschot was geschied. De heer Sprenger meende dat het schot rechtstreeks moet zijn geschied, maar hij achtte het zeer wel mogelijk, dat dhr. K. op den vogel schietende B. niet heeft gezien. Hij achtte het schot dan ook niet onvoorzichtig. Dhr. Schilham verklaarde B. geneeskundig te hebben behandeld en zeide, dat de wonden niet gevaarlijk warentoch had hij hem afgeraden dienst te doen. De rijksveldwachter Buurman legde de verklaring af, zooals wij die in hoofdzaak reeds in ons rommer van jl. Dinsdag hebben vermeld, en toonde de hagel korrels, die zich nog in zijn gelaat bevinden. Hij ge tuigde, dat dhr, K., toen hij vernam dat B. getroffen was, hem dadelijk zijn spijt heeft betuigd en verklaard heeft hem niet te hebben gezien. B, heeft veel hoofd pijn met verschijnselen van braking en koortsen gehad en heeft acht dagen niet behoorlijk dienst kunnen doen. Bekl. voegde hieraan toe, dat hij nog tegen B. ge zegd heeftdoe er maar niets aan, dan geneest het het gauwst, het is mij ook eens overkomen. De getuige J. B Zandee bevond zich bij B. toen deze getroffen werd en hij had wel de hagelkorrels gehoord, maar niet gezien in welke richting geschoten werd. Daarentegen verklaarden G. M< ulenberg en De Ruijter, dat die richtirg niet naar den kant van B. was en dat het bun onverklaarbaar was, hoe deze kon zijn getroffen. Zij waren slechts 20 M. van dhr. K. verwijderd. In strijd daarmede verklaarde een andere getuige, De Waard, dat dhr K. wel in de richting van B. had geschoten en hij zich zet r goed kon begrijpt n, dat deze getroffen was. Dr. Bolle uit Middelburg gaf als deskundige en ge tuige a décharge inlichtingen over verwondingen als die van B. en geloofde niet, dat de hooflpijn daarin haar ooizaak beeft gevonden. Bij onderzo-k der wond was hem bovendien gebleken, dat het hagelkorreltje met een eenvoudige borduurnaald kan verwijderd wor den, daar het onmiddellijk onder de huid zit. Ten slotte werden nog a décharge gehoord dhrn. L C. baron Van der Feltz uit Arnhem en J. v. d. Voorde uit Wolfertsdijk, die veel met bekl. hebben gejaagd en hem als een zeer voorzichtig schutter kennen, tevens verklarende, dat in dit geval verwonding door een ricochetschot zeer mogelijk was. B.-kl. erkende op 31 Dec. op een vogel te hebben geschoten, die ongeveer éen meter hoog voor hem op vloog, doch hij verklaarde niet onvoorzichtig te hebben geschoten. Daar niemand anders op dat oogenblik schoot, was de verwonding wel door zijn schot geschied, maar dit schot was niet rechtstreeks geweest; de ver wonding moet door ricochetteering zijn ontstaan. Het O M., waargenomen door jhr. mr. Schuurbeque Boeije, herinnerde er aan, dat 31 Dec., de laatste dag voor de jacht op klein wild, voor hartstochtelijke jagers zooals bekl. een gewichtige dag is. Hij ging na wat er met B. was voorgevallen en kwam tot de con clusie, dat de verwonding aan onvoorzichtigheid moest worden toegeschreven. De trein was pas aangekomen, wat altijd drukte aan eenstatioD geeft, en het schieten over de baan en in de richting van het station was daarom onvoorzichtig. Bekl. had het gevaar kunnen voorzien, wanneer hij oplettend was geweest. Wel is waar is B. niet zwaar verwond, maar hij was toch gedurende een paar dagen verhinderd dienst te doen. De mogelijkheid van een ricochetschot nam hij niet aan. Hij eischte derhalve schuldigverklaring van bekl. aan het hem ten laste gelegde feit en eischte zijne veroordeeliog tot 3 dagen hechtenis. De verdediger, mr. M. J. De Witt Hamer, prees de onpartijdigheid van het O. M., dat in dezen eene ver volging had ingesteld, om daarna over te gaan tot het betoog, dat de grove schuld, welke door art. 308 van het nieuwe strafwetboek werd vereischt, hier niet aan wezig was. Met het oog op de verklaringen van ge tuigen, dat dhr. K. een zeer voorzichtig jager is, achtte pi. bovendien de onderstelling, dat bekl. rechtstreeks in de richting van B. zou geschoten hebben, niet aanneme lijk. Hij wees daarbij op de uiteenloopende verklaringen en bepleitte de mogelijkheid van een ricochetschot, waar door dhr. K. vroeger zelf ook eens wei d getroffen. Bij een direct schot op een afstand van 60 M. zou de verwonding ongetwijfeld veel grooter zijn geweest. De verhindering om dienst te doen bij den getroffene B. bestond ten slotte eigenlijk alleen daarin, dat hij «zijn pet niet kon opzetten." Op deze gronden betoogde pi. dat de vereischte grove schuld van art. 308 niet aan wezig was en concludeerde bij tot vrijspraak van zijn cliënt. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op a. s. Vrijdag, Buitenlandse!) Overzicht. Het Engolsclie Lagerhuis heeft Vrijdagavond te 10 uren, den tijd waarop de sluiting der discussièn over de Iersche strafwet was bepaald en waarop de stem ming voor de tweede lezing zou plaatshebben, het vermakelijk feit beleefd, dat de aanhangers van Dar nell onmiddellijk de zaal verlieten, een handeling, die kort daarop door de Gladstoneanen werd gevolgd. Natuurlijk werden alle artikelen aarg nomen. Velen keuren het af, dat Gladstone in de laatste jaren van zijn politiek leven zich zoo obstructionistisch gezind toont en dat hij. die vóór enkele jaren zelf een dwangwet voor Ierland indiende en uitvoerde, thans zich geheel bij de Ieische partij heeft aange sloten niet alleen maar zich ook van de door die partij gebezigde middelen bedient om tegen den gang van zaken te protesteeren. De Duitsclie Rijksdag heeft Vrijdag de wet op de kunstbot.r in derde lezing behandeld en daarbij de bepaling opgenomen, dat elke vermenging verboden is, waarin bij 100 gewichtsdeelen margarine meer dan 100 gewichtsdeelen melk of 10 gewichtsdeelen room zijn gevoegd Daar de regeering zich tegen deze bepaling had verzet en vooraf bepaald had verklaard, dat zij liever de geheele wet wilde intrekken dan de bepaling opnemen, zal er vermoedelijk niet veel van komen. De rijksdag is thans op reces gescheiden. Met den gezondheidstoestand van den Keizer gaat het beter. Hij houdt zich met eenigen arbeid onledig. In het geding wegens hoogverraad tegen acht Eizas- sers voor de rechtbank te Leipzig heeft het O. M. tegen zes hunner straffen geëischt van 2 jaren vesting straf tot 2 jaren gevangenisstraf met dwangarbeid. Tegen twee anderen werd de aanklacht opgeheven. Er loopen geruchten van een poging tot hoogver raad tegen den Keizer door een student uit Breslan. De dader zou gevat en naar Berlijn getransporteerd zijn. Oostenrijk is weinig gesticht over de wisseling van ministerie in Servië. Dit is trouwens begrijpelijk, want waar vroeger de invloed van Oostenrijk het sterkst was, voert nu die van Rusland den boventoon. Het schijnt bovendien, dat de Koningin van Servië de hand in de Kabinetswisseling heeft gebad en dat Koning Milan daarover weinig gesticht is. Aanvanke lijk moet hij aan eene echtscheiding gedacht hebbeD, doch daarvan is hij teruggebracht op voorwaarde, dat Koningin Natalie, die zich met den Servischen Kroon prins in de Krim bevindt, daar zal blijven. Waarom de Koning, als hij zoo tegen het nieuwe Kabinet is gekant, het heeft vervangen, wordt niet gemeld. Gemengde Berichten. Zekere A. R., die den 8 Juli e. k. terecht moet staan wegens het inwerpen van glasruiten bij de wed. G. en den heer Van A. in de Voorstad alhier, schijnt te denken dat een enkele rnit meer of minder stuk geslagen hem niet verder deren kan, of wel hij heeft eme eigenaardige manier om toegang tot zijne beminde te verkrijgen. Althans toen hij deze Zaterdagavond 11 uren zag staan achter het raam der woniog van den bakker R., hij wien zij dient, sloeg hij eene ruit in. Men meent te weten dat hier minder de liefde in 't spel was, maar dat A. R op deze wijze zijn onge noegen wilde te kennen geven over de ietwat gespannen verhouding welke sinds eenigen tijd tusschen de ge lieven bestaat. De politie zal dit onderzoeken. Intusschen schijnt het wel, dat er hier tegenwoordig eene ruiten-vernielingsmanie heerscht, want nu is in den afgeloopen nacht weder eene ruit uitgesneden in de woning van den bierbuishouder F. 't Is te hopen, dat de bedrijver van deze nieuwe baldadigheid gevonden worde en de welverdiende straf voor een en ander niet uitblijve. Dat zwaluwen niet erg menschenschuw zijn, blijkt weder daaruit dat op het portaal bij het kantoor van den heer E. v. d. B. alhier, een zwaluwenpaar twee jaren achtereen boven de deur een nestje heeft gebouwd. De vogeltjes kwamen dit jaar terug en brachten het oude nestje, dat men niet weggeruimd had, weder in orde. Het wijfje zit nu al eenigen tijd te broeden. Toch zit het neslje zoo laag dat men er met de hand bij kar, en er passeeren iederen dag verscheidene menschen. 's Heerenlioek. Maandag 27 Juni, den laatsten ker misdag, zal hier het volksfeest, waarvan vroegi r sprake was, worden gehouden. Het zal bestaan in liogrijden, mastklimmen, watersteken enz. Te Nieuwdorp keerde Vrijdag uit Amerika terug de bekende J. L., die ia April de reis daarheen onder nam. Hoewel niet zonder famile in de nieuwe wereld, geeft hij toch de voorkeur aan zijn vaderland. Te Borsele is een veehouder in het bezit van witte poules pintades, wat eene zeldzaamheid wordt genoemd. Rilland-Batli. Zaterdagmiddag geraakte door het schrikken van het paard een kaaskoopman met paard en wagen in eene sloot aan den Derdenweg alhier. De voerman met zijn knecht en nog een in den wagen zittend meisje sproDgen bijtijds af. Aan den wagen is weinig of niets beschadigd, de menschen kwamen met den schrik vrij en het paard heeft geen letsel bekomen. Bij den landbouwer J. d. E. onder Tolen is een kalf geboren met een hondenkop, zwanenhals, mis vormden staart, ruw haar en met nog andere abnor maliteiten.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2