door getnelden hoofdcommissaris te zijn goedgekeurd, ter kennisneming aan den Raad wordt ingezonden. Bij ziekte, afwezigheid of ontstentenis van den hoofd commissaris, treedt de commissaris-boekhouder in diens rechten en verplichtingen. Hij geniet eene vaste jaarwedde van vijftien gulden en bovendien het aandeel in de verdiensten der leden, zooals in art. 17 is bepaald. Art 4. De commissarissen zijn belast met het toezicht op de werklieden. Behalve hetgeen hun bij verschillende artikelen van dit reglement wordt opgedragen, kunnen zij over eenkomsten met belanghebbenden aangaan tot het lossen en vervoeren van geheele ladingen en partijen of gedeel ten daarvan. Mochten de leden tegen dergelijke over eenkomst bezwaar hebben, dan kunnen zij in beroep komen bij den hoofdcommissaris, aan wiens uitspraak partijen verplicht zijn zich te onderwerpen. Voorts hebben commissarissen de bevoegdheid om, indien dit noodig mocht voorkomen, het loon der leden in te houden, onder gehoudenheid van verantwoording aan den hoofdcommissaris. Art. 5. De hoofdcommissaris kan, dit noodig oordeelende, in overleg met commissarissen een bode aanstellen. Deze zal het vergaderhuis op den bepaalden tijd openen en sluiten, dit en de gereedschappen behoorlijk schoon en zuiver houden, des winters de kachel "aan maken, de werklieden, op last van den commissaris oproepen, en in het algemeen al die diensten ver richten, welke hem door den hoofdcommissaris of een der commissarissen worden opgedragen. Hij geniet eene belooning van vijftien gulden 's jaars, en zal, bij tekortkoming in het vervullen zijner plichten, verbeuren eene boete van hoogstens één gulden of naar bevind van zaken, voor eene week geschorst of ont slagen kunnen worden, welke straf door den hoofd, commissaris wordt opgelegd.

Goessche Courant | 1887 | | pagina bijlage 2