M|| n,,,,,, Beursoverzicht. De ondervindingen op financieel gebied waren in menig opzicht in de laatste acht dagen van teleurstel lenden aard. Bijkans op elk gebied toch vond terug gang plaats. Vraagt men waarom, dan is slapheid van handel daarvan wel de voornaamste reden. Prikkelbaar in de hoogste mate, heeft de fondsenmarkt voortdu rend behoefte aan steun om de koersen van vele waar den op het niveau te houden dat zij in het laatste tijdsverloop hebben weten te bereikenontbreekt die steun, dan treedt al spoedig de reactie in. Veilig mag men dan ook besluiten dat de intrensieke waarde van vele fondsen niet in overeenstemming is met het koers- cijfer. Daarenboven had men te worstelen met verschil lende omstandigheden die ook in normale gevallen teruggang zouden hebben verooorzaakt. Hiertoe behoort in de eerste plaats de tijding dat a. s. Dinsdag te Petersburg de inschrijving is opengesteld op eene nieuwe 4 pets. Russische leening van honderd millioen papieren roebels. De ongunstige uitkomsten van Ruslands financie wezen hadden toch reeds opruimingen van verschillende waarden veroorzaakt. Deze tijding was natuurlijk ge schikt om opnieuw verkoop uit te lokkenvandaar dat dit gedeelte der markt lusteloos was en geregeld in flauwe stemming eindigde. Het incident der gevangenneming van een Franschen grenscommissaris door de Duitsche autoriteiten was almede oorzaak, dat de goede stemming werd bena deeld. De Duitsche markten schenen die zaak weinig te tellen doch de Parijsche beurs trok zich dit voorval vrij sterk aan. Van daar dat ook de bij deze markt belanghebbende soorten een kwaden toon aan sloegen en bezitters van Spaansche en Portugeesche fondsen zagen hunne waarden spoedig ruim 1 percent lager genoteerd. Gelukkig bestaat er alle reden om althans deze laatste gebeurtenis niet te zwaar op te nemenook de beurs herstelde zich voor een deel reeds van den bekomen schrik, nochtans werd de week be sloten zonder dat een volledige oplossing van het ver melde feit heeft plaats gevonden. Onze nationale schuldsoorten maakten geene uit zondering op de algemeene malaise der markt, vooral kwam de flauwe tendeuz uit in de 3% pet. schuld- sooit door aanbod van 't buitenland veroorzaakt. Ge opend op 99 liep de prijs tot 98% terug en kon zich tot en met Zaterdag slechts tot 98% herstellen. De Russische Staatsfondsenmarkt was om boven vermelde redenen mat gestemd. De omzetten bleven onbelangrijk. Bij den slechten indruk, dien de uitschrij ving der nieuwe leening heeft gemaakt, bestaat alleen de moeielijkheid om bij eventueelen verkoop van stuk ken hiervoor een gunstig remplacement te vinden; ware dit niet het geval, vermoedelijk had de teruggang nog grootere verhoudingen aangenomen. Russische Spoorweg fondsen volgden algemeen de tendenz der staatsfondsen. Alleen aandeelen Riaschk- Wiasma en Morschansk-Sysran vormden eene gunstige uitzondering en sluiten bijna 2 pet. hooger. Of de gezichtspunten omtrent eene rente-garantie verbeterd zijn werd niet bekend. De omstandigheid dat een syndicaat met Rothschild aan het hoofd de openbare uitgifte der Oostenrijksche Maart-Papierrente heeft overgenomen, had geen invloed op den koers der Metallieken. De herinneringen op dit gebied zijn voor het Nederlandsche publiek niet aangenaam genoeg om veel belangstelling te wekken. De markt der Italiaansche rente was tengevolge van het voorval te Pagny vrij geagiteerd. Den vorigen Zaterdag sluitende op 92 werd aanvankelijk eene prijsverbetering tot 93 pet. behaald om daarna Vrijdag tot i: 92 pet. te vallen en ook op dat cijfer te sluiten. De Egyptische fondsen konden hunne vorige prijzen bandhaven. Bij de algemeene beweging om nieuwe leeningen te sluiten niet echter willende blijven, hebben de beeren Vincent en Gibsion zich naar Londen begeven met het doel aldaar die leening te bewerkstelligen. De opbrengst zal primo moeten dienen tot aanzuivering van achterstallige pensioenen en voorts tot andere doeleinden worden gebezigd. Voor de houders van Maxwell-waarden kwam ge durende den loop der week het bericht dat het opperste Gerechtshof gunstig harl beslist ten opzichte van den rechtstitel op den Grand. Op de koersen had deze beslissing voorloopig geen invloed. Intusschen kan het niet anders dan het krediet der maatschappij verbe teren van vele zijden worden dan ook de Income- bonds speculatief geacht. De markt der Indische waarden was minder opge wekt dan de vorige week. De meeste aandeelen en obligatiesoorten sluiten op lagere koersen Gunstige uitzondering vormden de preferred aandeelen Koloniale Bank en ditmaal ook de aandeelea der Ned. Handel- Maatscliappij op rescontre. De Amerikaansche Spoorwegmarkt kon zich even min aan de algemeen reageerende beweging onttrekken, en sluit de Erieaandeelen uitgezonderd lager voor alle soorten. De val was in sommige soorten zelfs nog al belangrijk. Voor preferred Denver aan deelen b. v. bedroeg dit cijfer circa 2 pet. Voor ge wone Denver aandeelen, Centrals en Canadians onge- 1 pet. Union shares werden het minst getroffen waren Zaterdag zelfs vast gestemd en openden de nieuwe week met een koersavans van bijna 2 pet. Met 1 Mei knipt men de volgende coupons: die van de 4% pet. Entrepötdok; 5 pet. Pap. Metall. Oosten rijk; 5 pet. Rusland 1884; 4 pet. idem NicoJai; 4 pet. Egypte Staatsleening4 pet. oblig. H. IJ. Sp. o pet. oblig. Jelez-Orel; 7 pet. oblig. South-Wester i 7 pet. oblig. Missouri-Kansas-Téxas; 6 pet. oblig. Kansas-Pacific6 pet. oblig. Louisville adj Bonds; 5 pet. Premieleening Oostenrijk 1860 Buitenlandse!) Overzicht. H t incident Schniibele beheerscht dezer dagen het geheels bui:enlaridsche Dieuws. Hoewel de toedracht der zaak nog niet officiéél is gepubliceerd weet men toch den inhoud van het rapport van den Franschen procureur-generaal Sadoul. Volgens dit rapport, dat zeer eenzijdig is, hal Schcabele herhaaldelijk confe renties over dienstzaken met zijn Duitschen collega Gautsch bij dezen aan huis, doch in den laatsten tijd, toen Schniibele wist, dat de Duitsche politie het oog op hem bad, overschreed hij de grens niet meer. Een tiental dagen geleden nu noodigde Gautsch hem uit op een bepaald punt aan de grens samen te ko men, doch toen Schniibele daar kwam, was Gautsch er niet. Deze bood hem later zijne excuses schriftelijk aan en bepaalde een ander tijdstip voor de samen komst. Schniibele ging er heen, doch weder was Gautsch niet ter plaatse en toen eerstgenoemde al wachtende heen en weer wandelde en daarbij even de grens overschreed werd hij aangegrepen door een man met een witten kiel, gevolgd door een tweedeSchniibele bood tegenstand, liep terug, wees de agenten op den Franschen grenspaal, dien hij reeds gepaseerd was, maar hij werd gepakt, op Duitsch grondgebied ge sleept en geboeid. Het rapport beroept zich voor de juistheid van deze gegevens op twee arbeiders, die op Fransch grondgebied in een wijnberg aan 't werk waren. Afgescheiden van deze quaestie schijnt overigens de Fransch-Duitsche grens een waar broeinest te zijn van ontevredenen, die allerlei handelingen der Duitschers, vooral op militair gebied, bespieden en aan Frankrijk overbrengen en het is dus wel te begrijpen, dat Duitsch- land ook niet al te kalm tegen deze verspieders op treedt. Het heet, dat de Paus reeds zijno bemiddeling zou hebben aangeboden om de goede verstandhouding tus- schen Frankrijk en Duitschland te bestendigen. Het Fngelsche Lagerhuis heeft in eerste lezing al de besluiten ten opzichte van de begrooting aangenomen. In den Duitschen Rijksdag zijn de wetsontwerpen op de inkwartieringen en op het leveren van benoo- digdheden voor de troepen te velde in tijd van vrede, na een korte beraadslaging, naar een commissie van 21 leden verzonden. Gemengde Berichten. Gisterennacht werd door de rijkspolitie in de Voorstad alhier op de openbare straat gevonden een kar met twee honden bespannen. Nadat een lantaam was gehaald bij een spoorwegwachter bleek dat de geleider der kar H. C. niet al te wel bij de kar lag en dat de honden trouw de wacht halden gehouden. Honden, kar en eigenaar zijn daarop naar hun tehuis getransporteerd. Het jaarlijksch concours van de handboogschut terij «Doel naar hooger", te Wolfertsdijk, is bepaald op Zaterdag in de Pinbsterweek, den 4 Juni e. k. Er is weer eens een wonderkind aan de liefhebbers van muzikale curiositeiten voorgesteldden Rjarigen Jacques A. Jacobs heeft men, te Arasterdam, als violist doen optreden. Moge het kind, waarvan gezegd wordt dat het echt muzikaal is, gedurende zija studietijd verder voor dergelijke gevaarlijke proefnemingen gespaard blijven. Mozart kwam er goed door; maar men denke ouk aan «Arme Samuel!" (D.) De bekende koffiehuishouder Penning op het Waterlooplnin te Amsterdam zal in deze week zijne zaak, welke al dien tijd na de onlusten gesloten was; wiêr openen. De schade, hem destijds toegebracht, wordt op '2000 getaxeerd. De gemeente schijnt geen plan te hebben hem die te vergoeden de burgemeester stelt ten minste den raad voor op zijn verzoek dien- aangaan le afwijzend te beschikken. Voor eenige dagen viel te Ierseke een paard, dat van het veld terugkeerde, plotseling dood neer de oorzaak was niet bekend. Het dier moet voor ge ringen prijs verkocht zijn en naar elders vervoerd, men weet niet met welk doel. Uit Holten wordt aan de Z. Cl. gemeldDe werkstakers aan den Kon. Ned. Locaalspoorweg hebben het bij de staking van den arbrid alleen niet gelaten. Om hun verlangen (hooger loon) meer kracht bij te zetten, hebben zij de kruiwagens aan de lijn vernield, de wissels verzet, steenen op de rails gerold enz. De politie heeft reeds een onderzoek ingesteld, maar schijnt niet achter de eigenlijke daders te kunnen komen. Intusschen is tegen de voornaamste belhamels proces verbaal opgemaakt, 't Gevaar is overigens geweken, want velen hebben reeds nederig weer om werk ver zocht, doch zijn afgewezen. Nog zij vermeld dat al de werkstakers (50 man) ingezetenen van Holten waren. Aan de herhaalde oproeping om ter g meente- raadsvergadeting te verschijnen, ten einde o. a. benoe ming te doen voor hoofd der openbare school te Westmaas, is door slechts 3 leden gevolg gegeven. De leden zijn thans voor de derde of laatste maal opgeroepen om de zaken af te doen, die herhaaldelijk op de agenda voorkwamen. Boven Utrecht heeft Zondag een hevig onweder gewoed, gepaard met stortregen en hagel. Een loteling der lichting 1887 in een der Friesche gemeenten had de buitengewone lengte bereikt van 1.995 M. Bij een landbouwer te Renkum heeft een varken een big geworpen, die in alle opzichten, wat den vorm van lichaam en kop betreft, sprekend gelijk op een doghond. Ojk de pooten zijn met zeldzaam groote nagels bezet. Een 7-jar\g schipperszoontje op een schip aan de Scheepmakershaven te Rotterdam had het ongeluk van de loopplank te vallen. De hond van het schip, dit ziende, 8prong het knaapje dadelijk na en wist hem boven water te houden, totdat er hulp toeschoot en twee schippers er met moeite in slaagden het knaapje en den hond met haken op te halen. De hond liet niet los voor het kind op het dek was. Bij de grens van Amsterdam aan den Omval is het het lijk opgehaald van een raar gissing ongeveer lfijarig meisje met verwondingen boven bet voorhoofd en aan het rechteroor, met ontbrekenden rechteronderarm en den linkerarm gestrikt in een in elkaar gedraaide das, die vermoedelijk gediend heeft om de armen saam te binden. Aanvankelijk dacht men aan een moord, een dier geheimzinnige voorvallen, waarvan in de groote wereldsteden 2,00 h ihaaldrlijk wordt vernomen. Thans verneemt men echter dat de verminkte dren keling Lieveloo genaamd is, dat het lijk harer moeder, sedert September 1882 weduwe van den Telegraaf- directeur te Alkmaar, eenige dagen geleden in Water graafsmeer drijvende is gevonden, en dat haar zuster twee jaren geleden even noodlottig aldaar omkwam. Van gewelddadigen moord of doodslag schijnt minder sprake dan van zelfmoord, aangezien de ongelukkige aan personen in de Rozenstraat, waar zij laatst woonde, het voornemen daartoe meermalen moet geopenbaard hebben. Verminkingen kunnen door bijkomende omstandig heden als schroeven van stroomers veroorzaakt zijn. Meer zekerheid van den zelfmoord wordt verkregen, nu men weet, dat het lijk der moeder niet ver van dat der dochter verwijderd is gevonden, eveneens met afgehouwen arm, zoodat beide samengebonden den dood zochten en door een schroefsiag gescheiden werden met verlies van elk een arm. Onder de vele geschenken, die de Paus in de« laatsten tijd ontving, behoort ook een altaar, voor de zendelingen in verre landen bestemd, dat in een koffer kan worden gepakt. Het is een kastje van notenhout, 0.46 M. lang, 0.31 M. breed en 0.18 M. hoog, waarin alles is geborgen wat voor altaardienst noodig is. Wanneer men de kist opent, wordt de oppervlakte van 't altaar 0.87 M. Het gewicht van 't altaar, misgewaad en altaarkleed, misboek, ritu- aalboek, stolo, bekers, andere sieraden en crucifix is 12 54 kilogram. - Een Gallisch-Romeinsch graf hebben de arbeiders in een kalkgroeve in de kleine gemeente Stiépy (Hene gouwen) ontdekt. Het graf dagteekent uit het jaar 500. Verschillende antieke voorwerpen en curiositeiten, die er gevonden zijn, zijn aan het oudheidkundig museum te Charleroi ten geschenke gegeven. Redacteur en zetter. Te Bernburg overleed dezer dagen de redacteur van een in het Anhaltsche zeer verbreid weekblad, de heer Alexander Meyer, in den ouderdom van 76 jaren. Geen regel schreef hij voor zijn blad, maar al wat hij daarin had medetedeelen werd door hem uit het hoofd eigenhandig «gezet". Het kleinste exemplaar van eon menschenkind is in het begin van Februari te Long Lake geboren. Het kind, dat nu ruim 2 maanden oud is, weegt 2)4 pond, en slaapt en drinkt als een kind, dat vijfmaal grooter is. Het is 13 duim lang, de pols heeft een omvang van duim, terwijl de breedte van het achterhoofd 1 duim bedraagt. De wreef heeft eeu om vang van 1 dnim, de voet een lengte van 1 54 duim. Het dwergje heeft blauwe oogen en zeer donker haar. Goethe's Erlkönig is door niet minder dan 25 toondichters op muziek gezet. De «Hamburgsche Toon- kunstenaarsvereeniging" heeft onlangs negentien van die muzikale bewerkingen op éen avond uitgevoerd, waaronder natuurlijk die van Schubert en van Spohr. liet was geen wonder geweest, merkt een Duitsch blad op, als, na het aanschouwen van den 19en Erl könig, niet alleen shet kind" maar ook het publiek sdood" was. Laatste en telegraphisciie berichten. Middelburg. Heden heeft alhier de opening plaats gehad der stembriefjes voor de verkiezing va.i éen lid van den gemeenteraad. Van de 851 kiezers hadden 499 hunne biljetten ingeleverdhiervan zijn van on waarde verklaard 6, zoodat de volstrekte meerderheid bedioeg 247. Gekozen is jhr. mr. W. II. SNOUCK HURGRONJE met 256 stemmen; mr. C. Lucasse bekwam 135, H P. Den Bouwmeester 80,1. P. Fokker 10, A. A. Mes Gz. 6, P. J. Callenfels en C. 1. I. A. Van Teijlingen ieder 2, en G. Alberts Lz. en I. C. Milbora ieder 1 stem. 's-Gravenliage. TWEEDE KAMER. Het debat over hoofdstuk IV der Grondwet is voortgezet. Met verwer ping van het amendement-Huber is aangenomen artikel 131 met die wijziging, dat voortaan bij weigering van de Kon. goedkeuring op provinciale verordeningen de Raad van State moet worden gehoord. Aangenomen werd met 50 tegen 19 stammen het amendement- Van der Lor ff, bepalende dat de macht des Koninj s om besluiten van Prov. en Gedep. Staten, strijdig met de wet of het algemeen belang, te schorsen en te vernietigen, bij de wet wordt geregeld. De discussie is aangevangen over art. 139 (gemeenteraden.) Morgen voortzetting. Ingezonden Stukken. Mijnheer I Wees zoo goed om deze weinige letteren in uw veelgelezen blad te plaatsen. De kwaadsprekers, eerroovers en lastertongen zijn gewaarschuwd hun mond dicht te houden, want de meid heeft zich zelf bezeerd met de pook, en ik loof 25 uit aan diegene die kan bewijzen dat ik mijn meid geslagen heb. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte mijnheer, zoo noem ik mij J. C. v. EIJKEREN geb. De Poorter. Hoewel wij het niet in het belang der betrokken personen achten, wanneer aan dergelijke zaken veel ruchtbaarheid wordt gegeven, hadden wij natuurlijk geen bezwaar om bovenstaand stukje te plaatsen en dit te minder omdat ons werd medegedeeld, dat men mej. Van E. op de straat overlast aandoet door haar en haar man nateroepen en natewijzeu. Dit is een uiting geven aan zijne gedachte, die niet te pas komt en die vermoedelijk zou kunnen gequalificeerd worden als »beleediging", waarop door het nieuwe strafwetboek eene gevangenisstraf van ten hoogste 3 maanden is gesteld. Wij waarschuwen daarom een ieder voorzichtig te zijn in het uitspreken van een oordeel over eene zaak, waarvan het onderzoek alleen aan de justitie behoort en waarvan de betrokken persoon bij publiek geschrift alle schuld van zich afwerpt. Red. Mijnheer de Redacteur I Vergun mij u met een enkel woord medetedeelen, dat uw berichtgever, die mij, in 't nommer van heden van de Goesche Courant, voor de toezegging van be roep naar de gemeente te Kortgene liet bedanken, te voorbarig is geweest, aangezien ik tot heden toe nog geen besluit genomen heb en eerst morgen mijn antwoord aan den kerkeraad te Kortgene verzend. U vriendelijk verzoekende deze rectificatie in 't eerstvolgend nom mer van de Goesche Courant, als ingezonden stuk op te nemen, heb ik de eer te zijn Uw Dw. Dien. Nisse, 26 April 1887. J. M. CONRADI. Het bericht was ons niet toegezonden, maar door ons aan een ander blad ontleend. Red. Toen ik de jongst gehouden openbare gemeenteraads vergadering alhier bijwoonde, vernam ik daar, dat twee raadsleden hunne ontevredenheid lieten hooren, dat, bij het vooraf inzage nemen van de ingekomen stukken, welke voor hen ter visie lagen, zij de brieven niet ge zien hadden, vanwege het Ministerie aan het adres van den heer Burgemeester gezonden. In hoeverre zij recht hadden, om die brieven vooruit in te zien, laat ik gaarne in 't midden. Maar de vraag kwam in mij ophoe konden zij weten, dat er zulke brieven waren ingekomen Vanwege de posterij zal hun daarvan toch wel geen kennis gegeven zijn Want, dat kan of mag immers niet 7 Wolfertsdijk, 25 April 1887. EEN WEETGIERIGE. Burgerlijke Stand Goes van 25 tot 27 April 1887. Geboren: den 26, Maria Jacoba, d. v. Aarnout Johannes Visser en Maria Adriana Wagenaar Clement; Cornelia en Cornelis, tweelingdochter- en zoon van Marinus De Dreu en Adriana Traas. Afloop Aanbestedingen en Verkoopirtgen. Gedeputeerde Staten van N.-Brabant hebben goedgekeurd de plaats gehad hebbende aanbesteding van den keiweg, uitgaande van den provincialen weg Bergen-op-ZoomPutte nabij de kom van Hooger- heide en loopende door de kom van Woensdrecht tot aan bestaanden kunstweg aldaar. Het werk is alzoo gegund aan den minsten inschrijver A. Foudraine te Goes, voor de som van 11,595. Marktberichten. GOES, 26 April 1887. De kleine aanvoer van Granen ruimde tot ongeveer vorige prijzen langzaam op. Oude TARWE per hectoliter Nieuwe TARWE Oude en Jarige ROGGE Nieuwe ROGGE WINTERGERST ZOMERGERST HAVER KOOK ERWTEN MESTINGERWTEN PAARDENBOONEN PLATTE BOONEN KOOI,ZAAD BOTER ner K G. (Ned.<®.) EIEREN per 100 stuks 6.70 a 6,15 a 4 60 a 4,20 a 2,70 a 7,25 a 6,70 a 5,20 a 4,a 0,85 a 2,40 5*25 tr 4,85 4.30 2,90 7,50 6,80 5,50 4,20 I 0,90 2,50 Op de veemarkt van heden waren aangevoerd203 stuks groot en klein hoornvee, 4 schapeü, 3 lammeren en 2 geiten. De aanvoer bestond grootendeels uitjong vee, dat goed bezet en tamelijk vet was. De prijzen waren nog zwakker dan voor 4 weken. Men besteedde voor vette ossen en vette koeien van 80 tot 150 of f 0,40 a 0,60 per kilo, kalf koeien en kalfvaarzen van f65 tot 150, jaarlingen van f30 tot 60 Er was tamelijk handel. ROTTERDAM, 25 April 1887. Tarwe. De aanvoer va* Witte Inlandsche kon slechts het middelmatige bereiken, doch was voldoende voor de behoefte en ging tot vorige prijzen vrij goed van de hand. Zeeuwsche, de beste f7,20, 7,60, extra puike daarboven, goede en mindere f 6,10, 7,10, Ca nada f 6, 6,50. Voorts per 100 kilo Inl. Witte £9,20 tot 9,60. Rogge. De puikste Inlandsche alsvoren, doch de mindere vond weinig begeerte. De beste f5,30, 5,50, mindere f 4,70, 5,20. Gerst zonder prijsverandering met kleine vraag. Zeeuwsche, winter, de beste f 4,50 a 4,80, mindere f 3,70 a 4,20, dito Zomer, de beste f 4,30 a 4,60, min dere i 8,50 a 4. Chevalier flauw alsvoren, de beste f 5,20 a 5,40, mindere f 4,50 a 5. Voorts per 100 kilo Inlandsche Winter f 7,50, dito Zomer f 7 en Cheva lier f 7,25. Haver stil alsvoren. De beste f 3 a 3,40, mindere f 2 a 2,90, voorts per 100 kilo Inlandsche f 6,30 a 6,90. Paarden boonen gingen langzaam van de hand met weinig prijsverandering. De beste f 5,80 a 6,20, mindere f 5,30 a 5,75. Schapenboonen naar qual. f 6 a 6,30. Duivenboonen met kleinen omzet f6,50 a 7. Bruine Boonen onveranderd. De beste f 10,50, 11, mindere f 9,59, 10,25. Voor Witte Boonen zijn zelfs tot lagere prijzen moeielijk koopers te vinden. De beste f 7,75, 8, min dere f 7, 7,50. Blauwe Erwten weinig gezocht. De beste f 7,20, 7,50, mindere f 6,80, 7,10. Niet-kokende f 6,40, 6,70. Koolzaad nominaal f 8,25, 8,75. Hennepzaad te bekomen f 5,50, 6,50. Kanariezaad flauw in een doen. Het beste f 8,75, 9,25, minder f8, 8,50, per 100 k. f 11,75, 12,20, 12,60. Meelbericht. Vorige week was de omzet niet groot, niettegenstaande buitenlandsche noteeringen hooger waren, werd in hoofdzaak voor directe behoefte gekocht. Heden waren prijzen onveranderd vast, met niet veel handel. Vlas. De handel op het land gedurende de week is van zeer weinig beteekenis geweest. Heden werdeD ongeveer 2600 steen ter markt aangevoerd, waarvan slechts een klein gedeelte tot verlaagde prijzen koopers vinden kon. Zeeuwsche eieren f2,90 a f3,de 100 stuki. ROTTERDAM, 26 April 1887. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 936 vette runderen, 1452 magere dito. 162 vette- en gras kalveren, 213 nuchtere kalveren, 212 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le Qual. o c„ 2e qual. 60 c„ 3e qual. 55 c., kalv. le qual. 95 c., 2e qual 70 c., schapen le qual 60 c, 2e qual. 50 c., alles per kilo, varkens le qual. 20 c., 2e 3e qual. 18 c., licht soort 18 a 19 c. per A> kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f44, 2e qual. f40, 3e qual. f34, per 7t ki,P %70 cts* Aa rdappelen. Champions f 1,75 af 2,25, Zeeuw sche blauwe f2,90 a f3,15, jammen poters f 1,50 a f 2,10, blauwe dito fl,40 a f 1,75, groene jammen f3,10 a f3,40, alles per heet. Handel flauw.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2