's-Gravenhage veroordeeld werd tot 1 jaar gevangenis straf, ter zake van het wederrechtelijk ten eigen bate aanwenden van eenige bankbiljetten, die zijne dienstbode hem in bewaring had gegeven. Buitenlandsch Overzicht. Wanneer men de berichten uit Italië gelooven mag, dan is het nu toch werkelijk gelukt om een ministerie samtntestellen, waarvan Depretis aan het hoofd zal staan, terwijl nog enkele andere leden van het vorig Kabinet daarin zitting hebben. De bekende graaf Robi- lant is echter niet in de nieuwe samenstelling opge nomen en D pretis heeft nu de portefeuille van Bui- tenlandsche Zaken aanvaar d. Of daardoor de verhou ding van Italië tot het buitenland onveranderd zal blijven, d. w. z. meer toenaderend tot Oostenrijk en DuitschlaDd dan tot Frankrijk, is nog de vraag, aan gezien de heer Crispi, een der voornaamste leden van het nieuwe Kabinet, veel sympathie voor Frankrijk koestert. Omtrent de houding van den Russisclien Czaar ten opzichte van Von Giers en Katkoff blijven de berichten nog tegenstrijdig. Thans is er sprake van een zeer hooge belasting op buitenlandsche passen, waardoor natuur lijk ieder vreemdeling, die niet bepaald in Rusland moet zijn, buiten de grenzen van dat land wordt ge houden. Hierin ziet men nu weder eene toenadering tot de beginselen van Katkoff en de Duitsche pers is dan ook zeer verontwaardigd over de raadslieden, die den Czaar zulke verkeerde adviezen geven, geheel strijdig met Rusland's belang en zeer geschikt om de verhou ding tusschen het Czarenrijk en Duitschland ongunstig te maken. Afgaande op de gewoonlijk weinig vertrouwbare tijdingen uit Bulgarije, neemt daar de publieke opinie hoe langer hoe meer eene wending ten gunste van den vroegeren vorst Alexander Van Battenberg. Heden is het de jaardag van dezen prins en bij die gelegenheid verwachtte men opgewonden demonstraties. Beursoverzicht. De rustige stemming, die zich volgens onze laatste mededeelingen op de verschillende fondsenmarkten heeft geopenbaard, werd ook gedurende de laatste acht dagen gehandhaafd en menigen beursspeculant inzonder heid dien in Amerikaansche spoorwegwaarden werd een vroolijke week bezorgd. Toch bleven de omzetten nog beperkt en niet in evenredigheid met de belang rijke reprise die op dit gedeelte der markt werd be haald. Het ontbrak dan ook niet geheel aan donkere gezichtspunten. De zich steeds herhalende geruchten van mislukte aanslagen op het leven van den Russi- sehen Czaar, de voortdurende berichten van nihilisti sche woelingen, nieuwe zich voordoende quaesties aan de grensstreken van Rusland en Afghanistan werkten drukkend op de behandeling der Europeesche waarden en bezorgden voornamelijk aan de Russische fondsen eene weinig geanimeerde houding. Vandaar dan ook dat in de eerste dagen de van New-York uitgaande impulsie zich maar voor een gering gedeelte op de Londensehe beurs overplantte en de handel zich voor de Europeesche fondsen bepaalde tot ruilingen en aan- koopen voor geldbelegging. De Amsterdamsche markt uitgezonderd waar de prijzen van het geld nogal variëerden was het lage rentecijfer mede een voorname reden tot aanmoediging van operatiën in Amerikaansche spoorwegfondsen. De ultimo liquidatiën verliepen daardoor gemakkelijk en de prijzen voor prolongatie bedongen bleven aanmer kelijk beneden het cijfer der vorige maal. De staat der Nederlandsche bank van 29 Maart wijst eene vermindering aan voor de wisselportefeuille van ruim drie ton en voor de beleening-rekening van twee en een halve tonde rekeniDgcourant-saldo's vermeerderden daarentegen met een half millioen; de goudverzendingen van nit Amsterdam naar DuitschlaDd hebben zich nu naar Londen verplaatst. De handel in onze nationale schuldsoorten bleef evenzeer beperkt. Zonder noemenswaardige affaire sluiten de Integralen nagenoeg op een gelijk cijfer als de vorige week de 3 pet. soorten ondergingen eene verbetering van nagenoeg pet. De vooruitzichten op uitgifte van eene aanstaande Hongaarsche papierrente door een bankiersconsortium met Rothschild aan het hoofd bracht weinig beweging in de fondsen van dit land te weeg De 4 pets. goud- leeniDg was eer iets zwakker gestemd en sluit pet. lager. Metallieken en Italianen zonder ingrijpende gebeur tenissen respectievelijk en 54 pet, beter. Aan de beschouwingen omtrent de Russische markt valt nog toe te voegen dat de in Berlijn gepriviligeerde soorten meer bijzonder de roebelleeningen kleine verliezen ledende prijs van den roebel was overigens stationnair. Betere uitkomsten leverden daarentegen de Russische spoorwegwaarden, voornamelijk r.a het glansrijk succes hetwelk de heeren Lippman Rosen thal en Wertheim Gompertz in tegenstelling van veler verwachting behaalden bij hun protest ten op zichte der couponbetaling der obligatiën Losowo-Sewas- topol. Behalve deze die aan het einde der week twee percent verbetering van prijs aantoonen waren ook Obligatiën Kursk-Charkow-Azof, Orel-Vitebsk en Poti- Tiflis vast gestemd. De reprises in deze soorten bedra gen ongeveer van 54 tot I percent. De Parijsche beurs toonde het meest onderhevig te zijn aan binnen- en buitenlandsche invloeden; voor namelijk oefende de bedreigde positie van het Mini sterie, voortspruitende uit oneenigheid met eene com missie van Afgevaardigden uit de Kamer, een verder- felijken invloed uit. Dientengevolge waren Spaansche fondsen mat van toon en Portugeesche zonder kleur of richting. Ook lurksche fondsen bleven hierdoor gedrukt ter wijl Egyptische fondsen weinig of geene verandering aanduiden. Van de Zuid-Amerikaansche fondsenmarkt valt alleen medetedeelen dat allen Mexicanen uitgezon derd onder den invloed van Londensehe rescontre- affaires meer of min terugliepen. Behalve de bovenvermelde geldruimte vallen voor de ingetredene betere stemming der Amerikaansche Spoor- weg waarden geene bijzondere redenen aan te geven. De eerste stoot werd volgens berichten gegeven door een gunstiger verslag van de Union-Pacific-Spoorweg Maatschappij dan verwacht werd. Daaruit blijkt onder anderen dat het saldo van 1886, voor dividend be schikbaar, ruim 6 pet. bedraagt, tegen een cijfer van 4 pet. over den dienst van 1885; men zie echter niet voorbij dat de voornaamste inkomsten gevormd werden uit landverkoopen en dividenden op aandeelen van andere Maatschappijen in portefeuille. Ook de Central-Pacific-aandeelen waren 2% pet. hooger naar aanleiding van een gerucht van eene uitkeering van 2 pet. dat echter nog nadere bevestiging behoeft en eerst kan worden uitgewezen na de op 12 April a. s. uitgeschreven vergadering van aandeelhouders. Aandeelen Canadian-Pacific vormden eene ongun stige uitzondering en leden een hoewel gering verlies; dit was trouwens te verwachten naar aanleiding van de vro-ger vermelde sneeuwversperringen waardoor de ontvangsten over Februari weinig gunstig zijn. De obligatiesoorten der Amerikaansche spoorwegen bleven gevraagd en ferm van houding hoewel de handel zich uitsluitend tot de nieuwere en speculatie soorten bepaaldede overige zijn dan ook reeds zoo hoog dat het ook met het oog op de aflossingster mijnen gewaagd wordt hierin operaties te beproeven^ Onder de nieuwere soorten komt vooral in den laat- sten tijd in aanmerking de 6 pet. St. Louis-Arkansas en Texas Bonds die ongeveer 98% genoteerd bij be hoorlijke soliditeit nog relatief in prijs staan. Voor deze evenals voor de 6 pet. adjustmentbonds Louisville en Nashville was omzet en prijsverbetering dan ook nog al van beteekenis. cm—a——utt> Gemengde Berichten. Bij het arriveeren aan de markt alhier ontrukte zich gisteren eene koe door een stouten sprong aan de zorg haars geleiders. Bij dien sprong kwam het beest tegen een hek te land, dat daardoor verbrijzeld werd, terwijl de koe bij die onzachte aanraking een hoorn verloor. Hevig bloedende rende het dier voort, een oud man en een meisje in zijne vaart omverwer pende. Iets verder zeeg het dier neder en liet zich zonder verzet vatten. Naar het schijnt was ophitsing door schoolkinderen de oorzaak van het ongeval en heeft de politie zich met de zaak bemoeid. De Gereformeerde Zondagsschool-vereeniging »Jachin" alhier zal het, wegens de mazelen uitgestelde, feest, dat anders op Kerstdag plaats heeft, nu den kinderen op den tweeden Paaschdag bereiden. Wolfertsdijk. De in 1885 hier tot stand gebrachte sociëteit «Nut en genoegen" heeft in hare veertien- daagsche bijeenkomsten, gedurende het afgeloopen winter-halfjaar, haren leden menigen genoeglijken avond verschaft, door eene keur van voordrachten waartoe de werkende leden zich steeds ruimschoots bereidvaardig toonden. Om het gezellig samenzijn gaande te houden, worden deze vergaderingen ook in het zomer-halfjaar voortgezet, doch alsdan slechts op den eersten Woensdag van elke maand. Voor het huren of pachten van windkorenmolens schijnt de liefhebberij nog niet tot de geschiedenis te behooren, al is de waarde dier inrichtingen belangrijk gedaald. Voor het pachten van een molen in Zuid- Beveland toch hebben zich 14 gegadigden aangemeld. Vlissingen. De nieuwe mailboot «Engeland" zou heden eene proefvaart doen van hier naar Queensboro en terug. Zij vertrok heden ochtend te vijf uren, maar keerde halverwege terug wegens den hevigen storm. De direc tie en enkele genoodigden maakten den tocht mede. Bij het op de haven komen veroorzaakte genoemde boot eenige schade aan de sluiswerken en bekwam zij zelve averij aan het ankerspil. De van Londen (Deptford) teruggekeerde Nederl. stoomboot «Minerva" is hedenochtend, bij het op de haven komen, met vallend water tegen den westberm der buitenhaven gedreven. Toen er weder voldoend water was, trachtte zij, aanvankelijk met succes, vlot te komen, maar het breken van de trossen was oorzaak, dat zij andermaal vastgeraakte. Zij is na langdurige pogingen en na veel moeite met hoog water, zonder schade, vlot gekomen. In de WieliDgen is eene (vermoedelijk Engelsche) schoener op de Paardenmarkt een zandbank gestrand. De zeeën slaan voortdurend over het schip dat zeer gevaarlijk zit en als verloren wordt beschouwd. Sleepbooten zijn van hier er heen vertrokken. Het stormt hevig uit het Noorden. St.-Maarteugdijk. De oud-strijder van Waterloo Ja cobus Daniëlse, voor zoover ons bekend de eenige nog in leven zijnde op het eiland Tolen, hoopt op 10 April a. s. zijn 93sten verjaardag te herdenken. Dezen veteraan is het min benijdbare lot beschoren het brood der liefdadigheid te moeten eten. Dinsdagnacht is te Middelburg inbraak met dief stal gepleegd in het kantoor van de ijzerhandelaren J. Agelink van Rentergem Co. Men heeft de deur, die toegaDg geeft tot het terrein, opengemaakt (hoe, weet men niet), uit de kantoordeur eene glasruit ge sneden en is zoo binnengekomen. Bij onderzoek is gebleken, dat men niets ontvreemd heeft dan ruim ƒ100 aan baar geld. Het is zeer opvallend dat er juist dien nacht ingebroken is, nu er eenig geld te stelen was daar het zeer zeldzaam is, dat er 's nachts geld wordt achtergelaten. Er is natuurlijk aangifte bij de politie gedaan. Te Haarlem zal, tengevolge Van de vele aan vragen tot plaatsing bij de inrichting Bethesda, eene inrichting voor lijders aan vallende ziekte, een nieuw gesticht voor vrouwelijke patiënten gebouwd worden. Het bouwterrein is aanwezig, en van de voor den bouw benoodigde som groot 22,000 is reeds 10,000 ontvangen. Voor eenige jaren vond men aan den weg van Wissekerke naar Camperland drie hoefjes. Het laat ste daarvan wordt over acht dagen verkocht voor afbraak. De eerste twee werden reeds vroeger her vormd in arbeidershuisjes. Drie boerenbedrijfjes dus in betrekkelijk korten tijd verdwenen en verzwolgen in den maalstroom van den achteruitgang. NB.) Des morgens in de vroegte liepen de varkens van den heer W. te Swalmen zeer gemoedelijk in deD tuin, en in hun midden bewoog zich zonder een zweem van vrees, een wild zwijn. De eerste zorg van den landbouwer was natuurlijk zijn verstrooide kudde in het hok terug te brengen, en zie, het wilde zwijn volgde zijn meer ontwikkelde kameraden achter slot en grendel, 't Verwondelijkste is echter, dat het 's nachts jongen heeft geworpen, en, zonderlinge speling van het lot, de vrouwelijke kleinen gelijken op haar moeder, terwijl de mannelijke in vorm en kleur geheel overeenkomen met de overige zich in het hok bevin dende tamme zwijneD. Te Leeuwarden bevindt zich een commissie van drie bestuursleden eener veeteeltvereeniging te Lausanne, met het doel, in de provincie Friesland goed stamboek vee aan te koopen, ten einde eene proef te nemen, of dit vee in Zwitserland wil tieren. In de gevangenis te Fernambuco is een 80-jarige, die reeds 18 jaren wegens moord opgesloten is. Hij gebruikt sedert 8 maanden alleen suikerwater. De Amerikaansche dokter Hodges, die een aan slag pleegde op Adelina Patti te San Francisco, is sahuldig verklaard aan moord. Hij zeide dat hij van plan was geweest zich zelf te dooden, om in de gees tenwereld page van Adelina Patti te zjn. De drie studenten, die den 13den Maart gear resteerd zijn als verdacht van deelneming aan de samen zwering op het leven van den Czaar, zijn Donderdag morgen om vijf uur opgehangen. De bisschop van Luxemburg is door den Paus tot protector der prefectuur Noorwegen benoemd, daar de Paus verlangt dat het Koninkrijk Noorwegen, alwaar op eene bevolking van 1,106,900 zielen slechts 502 roomsch-katholieken zijn, als eene missie van de Luxemburgsche katholieke kerk zal worden beschouwd. Een Petersburger courant bevat het volgende bericht: »Er loopt hier een gerucht, dat binnenkort het dragen van hooge cilinderhoeden verboden zal worden. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat de politie er achter was gekomen, dat de nihilisten hunne moord wei ktuigen, bommen enz. in de hooge hoeden wilden verber gen. Door eene bijzondere inrichting van het hoofddeksel, zou de bom daarin hangen, terwij! dit verder zoo zou gemaakt zijn, dat bij het afnemen van den hoed, bij het groeten b. v., door een verbor gen veer de bom in eene bepaalde richting geslingerd wordt." Het was Zaterdag de achtste dag, dat de aan catalepsie lijdende Fransche handelsreiziger Chauffat zich in slapenden toestand bevond. De over hem «gaande" arts zegt [een verandering bij den patient te hebben waargenomen, namelijk dat hij gemakke lijker op bevel bewegingen uitvoert. Toen de arts hem Vrijdag verzocht, de oogen op te slaan, probeerde hij het, maar het wilde hem niet recht gelukken. Zater dag werd den zieke een electrische ring aan den vinger gestoken en de hand begon te trillen. Hij kon nu, als men 't hem verzocht, den arm bui gen, de hand geven, de oogen openen, ja zelfs zijn naam schrijven. In de geneeskundige wereld baart het geval veel opzien. Dr. Charcot te Parijs, onder wiens behandeling Chauffat vroeger gestaan heeft, meldt dat de patient sedert 1881, toen hij den eersten eataleptischen aanval had, vijfmaal aan de ziekte geleden heeft. Verschei den leden zijner familie lijden aan dezelfde kwaal. Uit Leipzig wordt gemeld, dat de negenjarige knaap Jozef Hofmann op een onlangs gegeven concert een wonderkind gebleken is. De kleine Jozef speelde met verbazingwekkende vaardigheid en muzikalen aanleg een paar siitze uit Weber's Es-dur-concert, eene door Liszt bewerkte Polacca van Weber, het Rondo Capric- cioso van Mendelssohn, eenen wals van Chopin en eenige stukken van eigen maaksel. Deze kinderlijke compositiën heeten te getuigen van smaak en aanleg. Het mannéken gaf ook blijken van een merkwaardig talent in het improviseeren, of liever, in het uitwerken van een aangegeven thema. Laatste en telegraphische berichten. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zitting van Woensdag 6 April 1887. Tegenwoordig de Commissaris des Konings, Voor zitter, 35 leden en de Griffier. De Voorzitter opent de vergadering, en laat voor lezing doen van het besluit, waarbij hij tot bijeenroe ping is gemachtigd. Hij wijdt een woord aan de na gedachtenis van den heer mr. C. J. Pické, overleden lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, en richt een woord van dankbare erkentenis tot den heer J. A. A. Fransen Van de Putte, afgetreden lid van Ged. Staten. Ds vergadering betuigt hare instemming met het gesprokene. De Voorzitter deelt mede, dat met kennisgeving af wezig zijn de heeren Wagtho, Bolier, De Glopper, Pierssens, Mazure en De Smidt. Tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal wordt alsnu bij de eerste stemming gekozen de heer jhr. mr. J. Roëll, oud-lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage, met 26 stemmen, tegen 6 op den heer J. W. Vader te Kortgene, 1 op den heer J. A. Tak te Middelburg, 1 op den heer W A. Graaf Van Lijnden te Koudekerke en 1 in blanco. Voor een lid van Ged. Staten wordon bij de eerste stemming uitgebracht op den heer mr. D. A. Ber denis Van Berlekom te Middelburg 24 stemmen, en voorts 3 op den heer Mazure te Groede, 2 op elk der heeren Van Waesbergbe Janssens te Hulst en graaf Van Lijnden te Koudekerke, 1 op elk der heeren J. M. Kakebeeke te Goes, Hennequin te Sluis en C. J. J. A. Van Teijlingen te Middelburg, terwijl 1 briefje in blanco was. De heer Van Berlekom is dus geko zen en verklaart zich bereid zijne betrekking van rechter in de arrondissements rechtbank te Middelburg opteofferen en de betrekking van Gedeputeerde te aanvaarden. Hem wordt door den Voorzitter geluk- gewenscht. Nadat de resumtie der notulen en de uitvoering der besluiten aan Ged. Staten is opgedragen, sluit de Voorzitter de vergadering in naam des Konings. Examens lager onderwijs. Gisteren en heden zijn te Middelburg geëxamineerd 16 vr. candidaten. Afgewezen 7. Toegelaten de damesA. M. Bronswijk te Oostburg, J. P. Gaakeer te St. Maartensdijk, F. J. Van Hecke en C. A. M. Lijbaard te Ter-Neuzen, C. M. Ven 't Hof en H. W. Koijper Boone te Tolen, M. Risseeuw te Schoondijke, A. C. Vermast te Scherpenisse en A. L. B. Vors'.erman Van Oyen te Aardenburg. 's-Gravenhage. Door den Franschen gezant te 's Hage is gesticht en gisteren aldaar geïnstalleerd een Fran sche Kamer van Koophandel voor Nederland toz het onderhouden van handelsbetrekkingen tusschen Frank rijk en Nederland, het vooi staan der handelsbelangen en het scheidsrechtelijk beslissen van geschillen. De Kamer heeft comités te Amsterdam, te Rotterdam en te 's-Hage en is saamgesteld uit 9 Fransche hande laren of industriëelen in die steden. Ingezonden Stukken. Den heer J. A. Geill te Nisse. Geachte heer 1 Dank voor uw schrijven, maar vergun mij een paar opmerkingen. Gij spreekt volstrekt niet tegen, dat phosphorus in de maag omgezet wordt in phosphorzuur, dat toch ook volgens u wel niet vergiftig schijnt te wezen. Maar gij stelt de mogelijkheid, dat de phosphor nog niet in anderen vorm is overgegaan, alvorens het dier is gestorven, en doet dan de vraag«hoe licht bad het plaats kunnen hebben dathet gezonde vleesch in aanraking was gekomen met den inhoud der maag". Mij dunkt, dit buitengewone geval geeft geen recht, om van onberekenbare gevolgen te spreken, als de dieven uwe varkens eens gestolen hadden. Tegenover uw bezwaar, dat de gebruikte phosphor wel eens vermengd had kunnen zijn met een ander vergif, dat niet in de maag wordt omgezet tot een onschadelijk bestanddeel, stel ik de vraagzou het niet onvoorzichtig zijn, vertinde pannen te gebruiken tot het bereiden van eetwaren, omdat tin wel eens met lood vermengd in den handel voorkomt Van iohumaniteit kan tusschen ons geen sprake zqn als ik hetzelfde had gezegd in uw bijzijn, wat ik in uwe afwezigheid schreef, zoudt gij slechts een vriendelijken glimlach hebben opgemerkt. Ten bewijze daarvan teeken ik mij, Hoogachtend, t. t. W. TE GEMPT. Hoedekenskerke, 5 April. Aardenisurg, 6 April 1887. M. de R. Ik zie in uw geacht blad een strijd tusschen de bh. Geill en Te Gempt over het al of niet gevaarlijke van 't gebruik van phosphorus om ongedierte te ver giftigen. De heer Te Gempt beroept zich daarbij op den door mij vervaardigden Scheurkalender voorvee teeltland-, ooft- en tuinbouw, waartegen de heer Geill zeer terecht opmerkt, dat de heeren Barnwald en Wittstock autoriteiten zijn en geen scheurkalenders. De heer J. W. Gunning, hoogleeraar in de Schei kunde te Amsterdam, is ook geen scheurkalender, maar deze zegt in den 2en druk van zijn Leerboek der Scheikunde, le deel bladz. 196, voor hij ons in licht hoe men phosphordeeg moet maken, het volgende «Spuwen de ratten het vergif weder uit in dak goten, of verrot hun lijk op ontoegankelijke plaatsen, dan heeft men niet te vreezen, zooals bij het arsenik, dat het gif zich daardoor met het regenwater kan mengen, of op andere wijzen voor de bewoners schade lijk kan worden, daar de phosphorus spoedig genoeg door oxydatie in phosphorzuur overgaat, dat betrek kelijk onschadelijk is. Gevaren van brand brengt dit phosphordeeg, indien het goed bereid is en met om zichtigheid wordt aangewend, ook niet aan". Op gezag van prof. Gunning heb ik die bekende mededeeling in mijn scheurkalender opgenomen, terwijl ik er hier nog gaarne bijvoeg het phosphordeeg meerma len bereid en met goeden uitslag aangewend te hebben. Met de plaatsing van 't bovenstaande in uw eerst volgend nummer zult gij z?er verplichten Uw. dw. G. A. VORSTERMAN VAN OYEN. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Gisteravond werden ten verzoeke van dhr. P. De Dreu en ten overstaan van notaris Mulock Houwer alhier publiek verkocht: lo een woon- en winkelhuis aan den opril der 's-Heer Hendrikskinderenstraat voor ƒ3900 150 voor los goed aan dhr. A. Lindbout qq. 2o een pakhuis en erf aan de Cornelis Eversdijk- straat voor 825 -F 15 voor los goed aan dhr. A. M. C. De Jonge Mulock Houwer. Di,tam. 7 Apr. 9 11 14 14 14 14 14/16 16 18 18 20 21 22 27 2 Mei, 2 6 6 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats Voorwerpen. Informatiën. Wolfertsdijk, broodbakkerij enz, Schore, houtwerken, Nisse, meubelen enz., Kattendijke, inspan, 'a-Gravenpolder, beestenp en varkens, Pelle. Hellevoetsluis, vaartuigen, 9ntv belastingen Middelburg, stalhoudersinspan, kleedingstukken, huis en erf, woonhuis enz woonh. en huisr., vendutie, inspan. Goes, Krabbendyke, Kloetinge, Wemeldiuge, Goes, Heinkenszand, Biezelinge, GoeB, Biezelinge, Ovezand, Oudelande, Oudelande, Pilaar. De Vos. P. Overman. Mulock Houwer. D. Verhulst. De Vos. Prins. Mulock Houwer. Gallis Merens. De Vos. De Ronde Bresser. woon- eu winkelhuis, Gallis Mereus. meubilair, Pelle bouwhoeve enz Gallis Merens. inspan, P. Overman, hofstede, P. Overman inspan, P. Overman. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatie-u, 20 Apr. Nisse, onderwijzersw. en gemeenteh., De Burgemeester 15 en A. De Muijnck. Waarde, onderhoudswerken, Dijksopzichter.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2