Landbouw en Veeteelt. De meekrapfabriek «Willem III" te Noordgouwe heeft, hoewel de meekrapcultuur kwijnende blijft, nog eene vrij goede campagne gemaakt. De fabriek heeft 47,068 KG. »hard goed" en 14,342 KG. mul ver vaardigd, terwijl zij nog 24,684 KG. racine en mul, van elders aangevoerd, heeft verwerkt. De campagne duurde 5 maanden. Rechtszaken. Tegen het socialistische blad Hecht voor Allen is door de justitie te 's-Gravenhage eene vervolging ingesteld wegens het artikel«Het moordhol der Westersuikerraffinaderij (te Amsterdam)." Kunst, Wetenschap en Letteren. Zaterdag 30 April e. k. wordt het monument op het graf van mevr. Kleine onthuld, bij gelegenheid van de algem. vergadering van «Het Nederl. Tooneel- verbond". Te New-York is eene schilderij van Rosa Bonheur, «De Paardenmarkt", in veiling voor 265,000 francs verkocht. Buiteniandsch Overzicht. Niettegenstaande de geruststellende verklaringen van de regeering schijnt het in Spanje toch nog niet te zijn zooals het behoort. Volgens telegrammen uit Madrid zijn er in het gebouw waar de Cortes vergadert en in de woning van den minister van financiën ontplof bare stoffen, waaraan brandende lonten waren verbon den, gevonden. Bij den minister is de toeleg in zoo verre gelukt, dat de bom is ontploft, waardoor eenige schade is veroorzaakt. Niemand werd echter gekwetst. Het Engelsche Lagerhuis mag nog niet als alle andere parlementen genieten van de Paaschvacantietoch zullen de leden wel zorgen, dat de Iersche beteuge- lingswet vóór Paschen bij tweede lezing is aangenomen. Zaterdag geschiedde dit reeds bij eerste lezine, doch niet dan nadat Parnell een rede van anderhalf uur had gehouden ter verdediging van zijn amendement om eene enquête omtrent de Iersche toestanden intestellen Daarna werd de sluiting der beraadslagingen in gevolge het nieuwe reglement van orde met 361 tegen 253 stemmen aangenomen, waarop de Gladstonianen en Parnellisten de zaal verlieten. De Keizer van Rusland heeft bij zijne keuze tusschen Von Giers en Katkoff zooveel mogelijk getracht beiden tegemoet te komen. Hij heeft zich vóór Von Giers ver klaard, maar toch Katkoff met eene lichte berisping laten vrijkomen. Van den tweeden moordaanslag op den Czaar is niets waaralthans hij wordt officieel tegengesproken. De heer Antoine, lid van den Duitschen Rijksdag voor Elzas-Lotharingen, is op last der regeering naar Frankrijk over de grenzen gezet. Het schijnt, dat de bewoners van het Rijksland zich nog maai moeielijk aan het Duitsche bestuur kunnen onderwerpen. Gemengde Berichten. Al spelende tilde hier eene moeder haar drie jarig zoontje dezer dagen op bij ongeluk viel het kind en het brak een armpje. De pereboomen voorspellen dit jaar hier in den omtrek een ruimen oogst. De bloembotten, die reeds te voorschijn komen, zijn reeds in menigte zichtbaar; uitgezonderd bij enkele soorten. Er is daarom beter verwachting dan het vorige jaar, toen om dezen tijd nog weinig bloemknoppen zichtbaar waren en toen later de oogst dan ook bijzonder schraal was. Eene te Goes woonachtige modiste is in den avond van 27 Maait jl. met den Rijnspoorti ein van 10 uur 3 minuten uit Gouda naar Rotterdam vertrokken en miste bij hare aankomst aldaar uit den buitenzak van haar mantel een grauw papier, inhoudende ƒ650 aan Duitsch bankpapier, welk papier met geldswaarde zij nog had in het station te Gouda. Da commissaris van politie der 2e afd- te Rotterdam verzoekt opsporing en bericht. Te Wilhelminadorp zijn ook dazen keer de mazelen beperkt gebleven. Vier weken geleden werden in één gezin vier kinderen aangetast; later kwam er in een gezin nog één lijder voor. Zij zijn nu allen hersteld en de ziekte is dus geweken. Een nieuw bezoek werd Woensdag door een troep Zigeuners aan Oostburg gebrachtin den nacht was men onopgemerkt over de grenzen weten te trekken. De politie moest weer de halfnaakte zwervelingen naar België voeren. Voor eenige dagen schoot een schipper uit Wemel- dinge in den Wilhelminapoller een haas, waarop iemand, die dit gezien had, hem toeriep: Onthoud je dag! De strooper spande daarop de beide hanen van zijn geweer, terwijl hij zeide: Als je mij verraadt schiet ik je doodhij liet het echter bij deze bedreiging, hoewel de ander nogmaals riep: Onthoud je dagl Toen later een en ander aan den gemeente-veld wachter en den onbezoldigden rijks-veldwachter te Wilhelminadorp ter oore kwam, is daarvan proces-ver- baal opgemaakt. Hansweerd. Gedurende de maand Maart werden aan dit rijks-telegraafkantoor behandeld 725 telegram men, alsverzonden 444, ontvangen 208, opgenomen en verder geseind 73. Aan het telefoonkantoor tusschen K ruining m en Hansweerd werden over gelijk tijdvak verzonden 44 en ontvangen 33 telefonische berichtm. Het telefonisch verkeer tusschen die twee plaatsen werd geopend 1 Maart 1887. Een adres aan de Tweede Kamer van de kalk en steenbewerkers-vereeniging te 's-Gravenhage, aan dringende op spoedige invrijheidstelling van F. Domela Nieuwenhuis, werd ter zijde gelegd omdat het is inge zonden door een vereeniging die niet als rechtspersoon is erkend. Men verwacht te Amsterdam bij gelegenheid der Koningsfeesten eenen grooten toeloop van vreem delingen. De «Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer" bericht, dat zij zich belangeloos ter beschikking stelt tot het huren van kamers, zoo mogelijk nog in de hötels, of anders bij particulieren. De roeitocht door de roei- en zeilvereeniging «de Amstel" op Woensdag 14 April, des middags tusschen 2 en 4 uur, te houden, zal een historisch karakter hebben. De vloot zal in twee afdeelingen gesplitst zijn, elke afdeelihg voorafgegaan door een stoom vaartuig met een muziekkorps. De eerste afdeeling stelt voor het bezoek aan de Geuzenvloot in de Zeeuwsche wateren, door Prins Willem Ide tweede afdeeling wordt voorgesteld door vrienden en tijdgenooten van den Prins. De meest bekende en beroemde personen uit den Geuzentijd zullen op de vaartuigen, die door leden van »de Amstel" geroeid worden, plaats nemen. De Prinsensloep en het Geuzenvaartuig zullen de hoofd vaartuigen zijn. Er worden tegenwoordig zoogenaamde «gortbus sen" verkocht, welke lood- en koperhoudend zijn. Het is natuurlijk ten zeerste af te keuren, deze in de huis houding aan te wenden. Gewoonlijk blijven dergelijke bussen nagenoeg voortdurend in den waterketel liggen, zoodat behalve de gort ook nog het water voor thee, koffie, enz. met schadelijke metaalverbindingen be zwangerd zal kunnen worden. Naar aanleiding der verhooren van de enquête commissie hebben, zooals gemeld is, de meeste fabri kanten te Tilburg den middag-schaftijd van 12 tot 1 ure uitgebreid tot 1 ure. Men meende, dat vooral door de werklieden, die veraf wonen, en dientenge volge dikwijls hun maaltijd staande moesten nuttigen, om bijtijds weer aanwezig te zijn, dit op prijs zou worden gesteld. Maar nu pruttelen de arbeiders dat zij nu minder verdiensten hebben, en velen hunner dringen er daarom op aan, dat de oude schaftijd weer ingesteld zal worden. Desniettemin hebben de fabri kanten besloten, nog eenige maanden met de proef voort te gaan. Een 22jarig boekbinder, wonende te Hannover, die zich aldaar aan diefstal van 1800 mark had schuldig gemaakt, is te Amsterdam aangehouden. Uit beginsel, collega, zegt een kleermaker tot zijn vakgenoot, zend ik aan mijne voorname klanten nooit eene rekening. Maar, vraagt de ander, hoe maakt hij het dan, als die voorname klanten uit zich zeiven niet betalen Ik wacht zes maanden, be talen zij dan niet, dan zijn zij blijkbaar geen voor name lieden, en wie niet voornaam is, laat ik altijd manen. M. v. d. Akker, wiens handen in het jaar 1872, tijdens hij in militairen dienst was, door een onge lukkig toeval werden afgeschoten, en die thans te Loosdrecht woont, schrijft met zijn mond, en wel zóó, dat tal van personen die daarvoor hunne handen gebruiken, het hem niet verbeteren. V. d. Akker verricht ook, door middel van haken, allerlei tuinarbeid en knutselwerkjes. Ten gevolge van den diefstal, dezer dagen te Tilburg gepleegd, zijn velen aldaar ongerust geworden. Voorzorgsmaatregelen van allerlei aard worden geno men. De politie heeft dezer dagen tot bekentenis ge bracht een viertal jeugdige dieven (waaronder zekere v. G. die eerst kort geleden, wegens diefstal in de Fraterschool te Korvet, werd aangewezen om eenige jaren in een verbeterhuis door te brengen). Zij hadden bij de firma I. B. J. J. te Korvel circa 25 ontvreemd en in de Poststraat eveneens geld en kleine snoeperijen. Eenige parapluien, welke op eene andere plaats ont vreemd waren, zijn eveneens door de politie terecht gebracht. Naar men zegt zouden de gestolen zilveren voor werpen bij den V. B. bestaan uit 76 lepels, groote en kleine, 68 verschillende vorken en vorkjes7 ser vetbanden, 5 suikerstrooiers, 4 verschillende schepper- tjes en circa 230 aan geld. De directeur der weesinrichting te Neerbosch heeft over de laatste drie maanden van het vorige jaar, nevens honderden kleeiingstukken en vele levensmid delen, aan giften en legaten 32,566.97 ontvangen. De heer Taylor en zijn echtgenoote, kapiteins van het Engelsche Reddingslege,r, zijn te Amsterdam aangekomen om stille propaganda te makenverdere oversten of troepen komen voorshands niet. Zaterdag is een der oudste en meest bekende inwoners der residentie overleden, nl. een der ooievaars, die steeds bij de Vischbanken, als levend wapen der stad, zich bewegen. Het dier bereikte den ouderdom van 70 jaren. Dezer dagen stierf te Warschau Martin Pinder, die in dan tijd van Napoleon als soldaat diende en o. a. den slag bij Samo-Sierra in Spanje, onder gene raal Krasiki, medemaakte; ofschoon hij reeds 103 ja«r oud was, bleef hij tot het laatst flink en heeft zelfs nog den dag vóór zijn dood zijn dienst bij de spoor baan WarschauWeenen waargenomen. Een zeldzaam voorwerp is dezer dagen te Ruhrort onder den hamer gekomen. Volgens gerechtelijk vonnis is namelijk een monument op een familiegraf bij opbod voor 5 Mark verkocht. In een Fransch restaurant te Londen ligt een Franschman, zekere Chauffat, reeds 9 dagen slapende. Alle pogingen om hem te wekken zijn vruchteloos hij haalt rustig adem en ziet er goed uitnu en dan wordt hem wat bouillon gegeven. Het schijnt dat Chauffat bestolen was te Londen, naar het restaurant ging en daar in een toestand van verdooving kwam, waaraan hij wel meer leed. Charcot van Parijs zag hem vroeger in dien toestand en is thans geconsul teerd. Eene vereeniging met een eigenaardigen werk- k ring bestaat sedert een tiental jaren te Genève. Haar doel namelijk is het onderling verzekeren van kinderen, voor het geval dat zij hunne verzorgers door den dood verliezen. De huisvaders, die daaraan deelnemen, be talen voor elk kind maandelijks 50 centimes. Tegen deze premie neemt de Vereeniging op zich om aan elk kind na den dood van den verzorger maandelijks 15 francs uit te keeren, totdat het den 17-jarigen leeftijd heeft bereikt. Men kan ook voor het dubbele of driedubbele van dat bedrag deelnemen, in welk geval natuurlijk ook de premie verdubbeld of verdriedubbeld wordt. Daar de bijdragen niet voldoende zijn om deze uit- keeringen geregeld te doen plaatshebben, wordt het fonds der vereeniging aangevuld met de opbrengst van concerten, loterijen enz. Da Vereeniging bezit een kapi taal van 57,000 francs. In haren kleinen kring heeft deze vereeniging reeds veel nut gesticht. Menige wees is door haar tegen kommer en ellende gevrijwaard geworden. (Huisvrouw). Op de doorreis van den Engelschman Patrick Casty van Parijs naar St.-Petersburg had hij met zijn vrouw eenigen tijd oponthoud aan het station Freidrichsstrasse, te Berlijn. In het gedrang werd de Brit van een lederen tasch beroofd welke hij om zijn hals droeg. Deze tasch bevatte 500 pond sterling, 4000 frs., twee plaatskaartjes Parijs—St.-Petersburg, een pas en het biljet der bagage. De Berlijnsche politie verdenkt een lid eener Hongaarsche dievenbende, die voor het Keizerjubileum op roof naar Berlijn overge komen was. De 20 voet lange miniatuurboot «Homeward Bound" is met zijn bemanning van drie koppen dezer dagen van Port Natal te Dover aangekomen. Sedert ■Mei 1886 waren de avonturiers met dit notendopje op da baren. Zij deden slechts twee malen een haven aan en bleven 10 volle maanden in open zee. Zekere Donders (waarschijnlijk een Hollander), directeur van de ijzergieterij van Gebr. Karcher te Ars, in Lotharingen, en president van de onlangs als staatsgevaarlijk opgeheven muziekvereeniging «Union" aldaar, heeft dezer dagen bevel ontvangen het Duitsche Rijksgebied te verlaten. (F.) Te Gent vond men de weduwe Vervier, eene 50jarige rentenierster, in hare woning vermoord. De vermoedelijke moordenaar-is gepakthet is een jongen van 19 jaar, behoorende tot een goede familie te Gent hij bedreef den moord om daarna mme. Verviers geld kunnen stelen. In Marokko heerscht de grootste opgewonden heid tengevolge van een bevel van den Sultan, waarbij deze zijnen onderdanen het rooken verbiedt. Tal van Mooren werden gevangen genomen en mishandeld, omdat ze op straat hadden gerookt. Snuiftabak wordt geduld, maar men ziet geen enkele Moor die rookt. Een bericht uit Majagon meldt, dat daar een man, die in 't openbaar een pijp gerookt had, de lippen werden afgesneden. Toen voor twee jaren (herfst 1885) de zwaluwen zich voor de reis naar het Zuiden gereed maakten, bevestigde een kleermaker te Lucznow aan de vederen van een in zijn huis wonende zwaluw een met olie doortrokken papiertje, waarop hij de volgende woorden geschreven had«O Schwiilbelein, o Schwalbelein, wo magst du denn im Winter sein Het diertje keerde werkelijk in het voorjaar van 1886 in zijn nestje terug. Het droeg een evenzeer geolied papiertje, met het op schrift«Florenz, Castellaii's Haus. Viel Grüsse bring ich mit heraus 1" De kleermaker te Lucznow houdt ook voor dit voorjaar reeds inkt en papier gereed om zijn zwaluw feestelijk te ontvangen. Ingezonden Stukken. VARKENSFOKKERIJ. Naar aanleiding van het besprokene en ook door u weêrgegsvene op de jongste landbouwvergadering der afdeeling Heinkenszand, dat de heer A. Padmos in bezit is van een gekruisten Deenschen beer, dien hij voornemens is, morgen op de veemarkt ter bezichti ging te stellen, heb ik mij tot den kweeker van dat dier, den heer H. Van den Bout te Drijschor gewend en de volgende inlichtingen bekomen. De door gemelden heer Van den Bout aan zijnen zwager geléverde beer is afkomstig van een reeds ge kruiste Deensche vader en moeder, die zelf getrokken waren uit een volbloed Deensche moeder met een fijnen Zeeuwschen beer. De uit bedoelde kruising voortkomende varkens zijn goed gebouwd, sterk van beenen, toch fijn van beender- gestel en werpen bij het slachten weinig verlies af, zoodat ze bepaald boven de Zeeuwsche de voorkeur verdienen, en als eene eerste schrede op den goeden weg afgelegd, mogen gelden. De volbloed Deensche, de Yorkshire's en andere rassen blijven te klein en daarom is dhr. V. d. Bout tot het kruisen overgegaan, wat ook op gezag van bevoegden aan de Zuid-Bevelandsche landbouwers warm mag aanbevolen worden. De voorzitter der afdeeling Heinkenszand, E. VAN DEN BOSCH. Aan den heer W. Te Gempt te Hoedekenskerke. Mijnheer 1 Naar aanleiding van uw artikel, geplaatst in de G. C. van Donderdag 11. (een repliek op mijn ingezonden stuk over keurmeesters) neem ik de vrijheid u in ernst te vragen of eene zinsnede, daarin voorkomende, goed door dacht is neergeschreven? De ironie toch, die daarin is uitgedrukt, vervult mij met twijfel, of dat de wel gemeende woorden van den huraanen Te Gempt kun nen zijn. U schreefHet ergste wat te vreezen zou geweest zijn, had waarschijnlijk hierin bestaan dat de dieven hun maag zouden overladen hebben, maar d larvoor zou de heer Geill wel raad geweien hebben, als zij dien hadden willen vragen. Ik kan niet geloo- ven dat gij het wenschelijk zoudt vinden dat gij, ik of wie andeis ook, van een varken ging eten dat aan phosphor intoxicatie was gestorven, niettegenstaande gij de overtuiging badt, dat phosphor in de maag geoxydeerd was en veranderd in acidum phosphoricum, en dat, volgens uw scheurkalender, niet vergiftig is. Maar hier doet zich de ernstige vraag op of de phosphor wel geoxydeerd zal zijn in de korte oogenblikken die er verloopen zijn, dat de varkens het vergiftigd brood hebben gegeten en de dood die daarop zoo plotseling is gevolgd. Het laat zich wel verklaren dat de phosphor, onder zulke voorwaarden, in substantie zich in de maag bevindt, en in dat geval zouden (zooals ik schreef) de gevolgen onberekenbaar geweest zijn, zoowel voor de dieven als voor anderen, die er van genuttigd had den. Hoe licht had het plaats kunnen hebben, daar het zeker geen ervaren slachters waren, die de ont graving hadden verricht, dat door onhandigheid het gezonde vleesch in aanraking was gekomen met den inhoud der maag. En stel, dat de phosphor veranderd was in phosphorzuur, volgens uw scheurkalender, wie waarborgt er dan nog, dat de phosphor, die gebruikt is, zuiver was? Weet u wel, dat de phosphor, die in den handel voorkomt, soms met arsenicum (ratten- kruid) is bedeeld Barnwald en Wittstock hebben het in phosphor gevonden en Liebig en Stickel hebben dit bevestigd. Die mannen waren autoriteiten en geen scheurkalenders. En neem het aan, dat de phosphor onschadelijk was geworden, zou arsenic dit ook zijn, als de phosphor daarmede bezwangerd was En ofschoon het arsenicum en de phosphor zware vergiften zijn, in de hand van deskundigen zijn het heerlijke genees middelen. Dan eerst is de uitwerking vergiftig als de hoeveelheden te groot zijn die worden toegediend. Brood en boter is vergif, en alles wat de mensch nuttigt werkt als zoodanig, bij het te vele gebiuik. Voor ik mijn epistel sluit wil ik u Weled. heer! mijn dank betuigen, voor de attentie die gij aan mijn ingezonden stuk hebt geschonken, ook voor het ver trouwen dat gij in mijne kunde stelt om overladen magen in hun normalen toestand terug te brengen. Mocht gij het niet weten, dan wil ik het u wel bekend maken, t.w. dat het volk reeds op de hoogte is van de werking van aloës, jalappe of kotje te kwintappels, waardoor de hulp van deskundigen als overbodig kan beschouwd worden. Mijne gro-te en hoogachtend, t. t. J. A. GEILL. Nisse, I April 1887. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Zaterdag had ten Raadhuize alhier de aanbe steding plaats van eenige werken in verband met de uitbreiding en verbetering der gemeente-gasfabriek. Ingeschreven werd door: B. Voordendag te Dordrecht, voor 14741; M. Dekker Mz. 12780; M. Buiten dijk 12742 W. J. Van de Weert Zonen 11998 W. De Beste 11470; A. Foudraine 11400, (allen te Goes) en door P. Dronkers teKapelle, voor/10699. Het werk is aan laatstgenoemde gegund. Zaterdag jongstleden is ten overstaan van den notaris L. A. Paardekooper Overman te 's-Gravenpol- der, ten verzoeke van Jacobus Smallegauge te Elle- woudsdijk aldaar, herveild Eene hofstede met boom gaard, bouw- en weilanden ter grootte van 11 Heet. 51 Aren 99 Centiaren in de gemeente Eilewoudsdijk. In perceelen is alles verkocht voor 10860,10 of door elkander 375 per 39 Aren 24 Centiaren, zonder de 12% pet. verhooging en 764,35 van vruchten. Koopers werden als volgt: Perc. 15 Janus Smalle gauge zijnde de hofstede enz. ter grootte van 1.58.25 Heet., voor 4335 den hoop; perc. 6 Johs. Spruijt, voor 405perc. 7 A. Looij, Th. Maartense en M. Levy, voor 261; perc. 8 J. Otte, voor 232perc. 9 Janus Smallegange, voor 265, en perc. 10 P. Rijk, voor 230, alles per 39.24 A. Bij de veiling op 12 Maart was de opbrengst door elkander 316 per 39 Aren 24 Centiaren. De losse perceelen (zonder de perceelen 15) ter grootte van 9.93.74 Heet. of 25 gemeten hebben door elkander opgebracht 260 ruim per 39 Aren 24 Cent. De grond- en polder lasten bedragen ruim ƒ10 per 39 Aren 24 Centiaren. Borsele. Vrijdag werd alhier aanbesteed het maken van eene Inlaagkade met bijkomende werken in bet Calam. waterschap Eilewoudsdijk, geraamd op 50000. De uitslag was als volgt. Ingeschreven werd door de heerenJ. Leijs te Nieuwdorp, voor 54180B. Den Exter v. d. Brink te Krabbendijke, voor 47965 C. Zanen te Ammerstol en A. Van Kekem te G ouda, voor ƒ47760 P. J. Visser te Hansweerd, voor/47700; J. Lindenbergh te Wemeldinge, voor 46846; C. De Jong te Hardingsveld, voor 46480; C. De Wilde te Kattendijke, voor 45965; C. v. d. Hooft en D. Tholens te Ter-Neuzen, voor 45900; A. Van der Beek te Zaamslag, voor 45247W. De Jong te Breda, voor 44860; J. De Jonge te Biezeliuge, voor 44656; L. Brand Gz. te Giessendam, voor 44486; F. W. Dekker te Sliedrecht, voor 43475; B. Voor dendag te Dordrecht, voor 43434; W, H. Swetste Hardingsveld, voor 42842,50; C. Nieuwenhuijse te Ieiseke, voor 41000; C. Versteeg te Hardingsveld, voor 40950; A. Van der Meijden te Hardingsveld, voor 39887C. Van Boven te Nieuwer Amstel. voor 38558 N. Hoogendoorn te Giessendam, voor 35900. Gelijk wij reeds meldden werd het werk behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten aan laatstge noemde g»gund. Twee biljetten bleven buiten aanmerking. Het eene was niet goed ingevuld en het andere werd na het sluiten der bus ingeleverd. Verkoopingen en Verpachtingen. Datara. Plaats. Voorwerpen. Information. 5 Apr. Goes, winkelhuis en pakhuis, Mulock Houwer. 5 n Goes, paarden enz., Pelle. 6 V Graven polder, afbraak, P- Overman. 7 Wolfertsdijk, broodbakkerij euzPilaar. 9 n Schore, houtwerken, De Vos. II Nisse, meubelen enz., P- Overman. 18 Kattendijke, inspan, Mulock Houwer. 14 f VGravenpolder, beestenp en varkens, Pelle. 14 Hellevoetsluis, vaartuigen, Ontv. belastingen. 14 Middelburg, stalhoudersinspan, D. Verhulst. 14/15 Goes, kleedingstukken, De Vos. 20 Goes, vendutie, De Vos. 21 Heinkenszand, inspan, De Ronde Bresser. 22 t Biezeliuge, woon- eu winkelhuis, Gallis Merens. 27 Goes, meubilair, Pelle. Biezelinge, bouwhoeve enz., Gallis Merens. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatica. 18 Apr. Nisse, onderwijzersw. en gemeenteh., De Burgemeester en A. De Muijnck. 16 Waarde, onderhoudswerken, Dijksopzichter.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2