komen om jongens, die in verschillende vakken zijn opgeleid, zoodat hij nu geen oogenblik voor zijne weezen verlegen behoeft te staan, dat zij in geen betrekkingen zonden kunnen geplaatst worden. Daarom is hij be sloten, om, indien er middelen aanwezig zijn om huizen te bouwen, en gelden voor hunne opvoeding inkomen, de inrichting voortdurend te blijven uitbreiden, opdat nog honderden ongelukkige kinderen in ons vaderland geholpen kunnen worden, die, wanneer zij in dien toe stand blijven waarin zij verkeeren, tot ballasten der maatschappij opgroeien, om eindelijk misschien in de gevangenis terecht te komen. Intusschen is nu reeds met den bouw van een nieuw weeshuis een aanvang gemaakt, en zoodra dit gereed is, worden weder 200 kinderen ter verpleging opgenomen. Van bevoegde zijde wordt den landbouwers aan geraden, het aardnootkoekenmeel, dat in weerwil van zijn zeer gunstig samenstel en in weerwil van zijn groote verteerbaarheid, toch niet zelden aan leiding geeft tot klachten om zijne nadeelige werking, slechts onder garantie van althans 47 pet. eiwitge halte te koopen. Het is nl. gebleken, dat aardnoot- koeken, die van slechte qualiteit waren, altijd een ge ring eiwitgehalte (4246 pet.) bevatten. Over het geheel is het gehalte aan eiwit een goede maatstaf van de qualiteit van h»t product. Wij vernemen uit goede bron, en het zal gewis met belangstelling door het Nederlandsch lezend publiek vernomen worden, dat onder de nagelaten handschriften van Hendrik Conscience een heldenroman voorkomt, getiteld: sllertog Jan I." Dit werk zou, naar men ons verzekert, een drietal lijvige boekdeelen uitmaken en een grootsch gewrocht daarstellen, dat enkel met den jLeeuw van Vlaanderen" vergelijk baar is. Flandria Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Op 12 April a. s. hoopt dr. R. A. Soetbrood Piccardt alhier zijne 45jarige ambtsvervulling als pre dikant bij Ned. Herv. gem. te herdenken. Beroepen te 's Heer- of Sirjansland de heer P. Van Binnendijk, cand. te Anjum. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Geref. gem. (doleerende) te Rotterdam, door ds. P. J. W. Klaar hamer, te Middelburg; voor dat naar de Vrije Ger. gem. te Amersfoort, door ds. D. B. Van Smalen, te Rotterdam. Het classicaal bestuur der Nederd. Herv. kerk te Midd lburg heeft, in zijne vergadering van eergisteren, besloten, om de bezwaren, ingebracht tegen de heeren L. J. De Kok, J. P. De Wagenmaker en G. P. Wattez, ouderlingen, en G. Jonk diaken der Ned. Herv. ge meente te Middelburg, ter zake van hunne uittreding uit het kerkverbond, ter verdere behandeling op te zenden aan het provinciaal kerkbestuur. {11. Ct.) Naar wij vernemen zou de kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente te Vrouwepolder besloten hebben om te gaan doleeren. Of de kerkeraad wettiglijk bijeenge komen en voltallig was, toen hij dit besluit nam, wordt niet gemeld. (M. Ct.) Tot onderwijzeres in de Fransche taal en letter kunde aan de lagere school no. 5 te Delft is, met ingang van 1 April, benoemd mej. Dominicus Van den Bussche te Amsterdam. Door Ged. Staten van Limburg is aan de regee ring voorgesteld het kon. besluit, regelende de uitvoe ring van art. 24 der schoolwet, in dier voege te wij zigen, dat het aantal ontbrekeade onderwijzers, hetwelk in 1890 moet aanwezig zijn, geleidelijk in de jaren 1888, 1889 en 1890 worde aangevuld. De uitslag der overgangsexamens aan de Burger- Avondschool alhier is als volgt: Bevorderd van de eerste tot de tweede klasse. Met den eersten graadB Faberij De Jonge, L. Oele, P. Wessel, A. Nagelkerke 'en J. K. Klooster man. Met den tweeden graadJ. Hoogesteger en A. Rogge. Met den derden graadC. D. Arentz, A. N. Cornelisse, A. A. K. M. Boddingius, J. F. Sier- vogel en G. Van Oosten. Van de tweede tot de derde klasse. Met den eersten graadL. C. Van der Linde, J. M. Haringman, J. Schipper, W. J. Van der Linde en H. Ossewaarde. Met den tweeden graad P. C. Oele, L. D. Van Melle, J. Dekker, J. Touw en J. A Stokmans. Met den derden graadH. M. De Jonge, A. J. Schippers, W. Van der Straaten en G. M. Nagelkerke. Gedurende de maand Maart werd aan school B te Goes bij de Rijkspostspaarbank ingebracht op for mulieren van 1 cent 23. Boekaankondiging. »De Indische Mail" 2de jaargang, no. 7 van 1 April 1887, uitgave van Blom Olivierse, bevat P. C. Huijser, Belastingen der Javanen. Melati van Java, Van slaaf tot vorst, VII. E., Het kolo niaal beleid voor Indië in de naaste toekomst. P. K., Indische hoogeschool, Chineezen en absenteïsme. Sociaal ongeduld enz. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 1 April 1887, zijn de navolgende personen veroordeeld M. P. v. Gte Wissekerke, D. B., te Middelburg, wegens openbare dronkenschap, ieder tot 1 boete subs. 2 dagen h.E. Kte Doel (België), M. G., A. W. De G., te Goes, wegens alsvoren tot 0,50 subs. 1 dag h.J. C. v. H., te Goes, wegens als- voren tot 2 boete subs. 3 dagen h.C. B., C. S., P. S., A. S„ G. N., J. O., J. v. B., G. N., A. H., M. v. D., te Ellewoudsdijk, wegens het verwekken van rumoer, ieder tot f 5 boete subs. 2 dagen h.A. K., te Wilhelminadorp wegens alsvoren tot 1 boete subs. 1 dag h.A. S., te Wolfertsdijk, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wildstrik, tot10 boete subsidiair 3 dagen hechtenisA. V., te Goes, wegens het op den openbaren weg laten staan van trekdieren, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen, tot f 1 boete, subs. 1 dag h.C. v. I. te Kruiningen, wegens het zon der bewezen overmacht vastmaken van zijn vaartuig aan voorliggende werken van een waterkeerenden dijk in Zeeland, tot 1 boete subs. 1 dag h.L. F., zwervend, wegens het tusschen zons-ondergang en zons opgang zeilen met zijn vaartuig, hetwelk geen zee- of stoomschip is, in een rivier van het Rijk, zonder een helder lichtenden lantaarn met witte glazen aan den grooten top te voeren, tot f 10 boete subs. 2 dagen h.L. v. E., te Middelburg, wegens alsvo ren, tot f 0,50 boete subs. 1 dag h. Allen tevens in de kosten. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Ter openbare terechtzitting van heden, Vrijdag 1 April 1887, zijn veroordeeld: A. L., 19 j. te 's-Gravenpolder, wegens beschadi ging van eens anders goed, tot 14 d.J. N., 24 j., te Ierseke, wegens alsvoren, tot ƒ3 of 3 dagen; J. K., 26 j. te Biezelinge, wegens het dooden van een dier, tot 2 maandenen N G., 23 j., te Goes, wegens mishandeling, tot 10 of 10 dagen. Buitenlandse!) Overzicht. De ministriëele crisis, die in Frankrijk dreigde te ontstaan, is gelukkig voorbij. Nadat de minister-pre sident de kabinetsquaestie had gesteld, heeft de kamer de gevraagde suppletoire kredieten met eene meer derheid van 70 stemmen toegestaan, wat vooral voor den minister van financiën zeer gelukkig is, omdat hij de ambtenaren voor wier bezoldiging de gelden waren gevraagd op eigen verantwoordelijkheid bad in functie gelaten, zoodat hij anders verplicht zou zijn geweest, deze uit eigen fondsen te betalen. In het Engelsche Lagerhuis zijn de debatten over de Iersche beteugelingswet aangevangen. Gladstone beeft eene belangrijke rede tegen de wet gehouden en verklaarde te zullen stemmen vóór het voorstel van Parnell om een enquête intestellen naar den toe stand op Ierland. Gladstone gaf als zijne overtuiging te kennen, dat de tegenwoordige oppositie mettertijd meerderheid zal worden. Er loopen weder geruchten, dat er andermaal een aanslag op het leven van den Russisclien Czaar zou zijn beraamd, die echter verijdeld werd. Officieel is echter van zulk een feit nog niets bekend. Men meldt, dat de Russische minister Von Giers zich persoonlijk gewend heeft tot den Czaar met het verzoek om het blad van Katkoff te verbieden. Waar deze voortgaat met Duitschland te beschimpen, en te betoogen dat Duitscliland's invloed in midden-Europa moet worden geknakt en een verbond van Rusland met Frankrijk aanprijst, daar is het niet mogelijk de goede verstandhouding tusschen Rusland en Duitsch land te versterken. Da verkiezing van een nieuwen Bnlgaarsclien vorst treedt weder meer op den voorgrond. Zoo heet het, dat Turkije zich tot de mogendheden heeft gewend met het verzoek om naast den vorst van Mingrelië nog twee candidaten te noemen, tusschen wie dan zou kunnen gekozen worden. Volgens andere berichten zou het Bulgaarsche regent schap een der leden van het vroegere gezantschap afgevaardigd hebben naar Darmstadt om te vragen of de prins van Battenberg genegen zou zijn andermaal aan het hoofd van het vorstendom te staan. Bij weigerend antwoord zou hij met eenzelfde verzoek zich wenden tot den prins Van Coburg en prins Oscar van Zweden. Een en ander zijn echter slechts losse geruchten, zoo als er omtrent Bulgarije zooveel verspreid worden. Gemengde Berichten. Hedenmorgen bekwam op de ambachtsschool de leerling voor de bewerking van het ijzer De B. eene verwonding aan den vinger, doordien die in aanraking kwam met een boor. Gelukkig is de verwonding van niet zeer ernstigen aard. Volgens den regenmeter viel in Maart 1887 te Goes 37.1 mM. regen, tegen 33.7 mM. in Maart '86, 29 5 mM. in Maart '85, 32 2 mM. in Maait 'I 45.6 mM. in Maart '83 en 70.3 mM. in Maart '82. De gemiddelde reganhoeveelheid voor deze maand is voor Utrecht 44 mM., zoodat Maart dezen keer over 't geheel te droog was. Aardappelen, die eenigszins aan vorst zijn bloot gesteld geweest, waardoor zij zoet smaken en toch hard zijn, geeft men het best hun natuurlijken smaak terug door er duinzand tusschen te gooien. Vlissingen. Naar men verneemt zijn de plannen betreffende de oprichting alhier van eene kunstboter- fabriek, waarvan onlaDgs sprake was, op grond van overwegende bezwaren thans definitief opgegeven. Vlissingen. Donderdagavond werd door vier sleep- booten bier voorbij- en naar Rammekens gesleept een in zee gevonden onderstboven drijvend wrak van een groot zeilschip, zijnde waarschijnlijk hetzelfde dat dezer dagen werd gerapporteerd als drijvende op 4 Engel- sche mijlen O.-Z.-O. van het lichtschip West-Hinder. Men vermoedt dat dit het wrak is van het met eene lading petroleum van New-York naar Amster dam bestemde driemastschip «Vendome", dat in de Noordzee door brand zou zijn vernield. SL-Maartensdijk. De mazelen beginnen zich hier ook te vertoonen. In 3 gezinnen doen zich op 't oogen blik gevallen daarvan voor. Op het gebied der heeren-mode zal, zooals wordt opgemaakt uit de overeenstemmende berichten uit Weenen, Londen en Parijs, eene verandering komen. De vereering voor de toegeknooptheid en voor de benauwende engsluitendheid bij 20 graden Réaumur en daarboven is voorbij. De nieuwe mode wil open vesten en open jassen. De prins van Wales beeft den eersten stoot aan deze beweging in de mode gegeven. Onder de bezienswaardigheden der Landswerfte Amsterdam behoort een rijk behandelde sloep, welke, volgens oud gebruik, bij Zr. Ms. verblijf in de hoofd stad te water wordt gelaten, om desgevorderd onmid dellijk dienst te kunnen doen. Het is een sierlijk negenriems vaartuig, met van lijstwerk voorziene boorden en paviljoen. Op den voorsteven prijkt een fraaie gebeeldhouwde groep, Neptunus voorstellende, die, met zija drietand in de linker-, met de rechterhand de teugels van het vier span zijner zegekar voert, terwijl bazuinblazers ter wederzijde zijn lof verkoDdigeD. De achttien roeiers waren vroeger gelijk De Ruyter gekleed, doch sinds een jaar of twaalf zijn ze zuinigheidshalve eenvoudig uitgedost in witte broek en overhemd, met rooden gordel, strooien hoed en lage zeildoeken schoenen. Wanneer 's Konings gevolg zoo talrijk is, dat het tusschen de bemanning moet plaats nemen, zoodat deze geen ruimte genoeg heeft om de riemen uit te slaan, wordt een roodhouten spaak met wit slagblad (pagaai) gebezigd. {Hbl.) Plannen zijn aanhangig om Zandvoort te verheffen tot een badplaats van den eersten rang. In de nabij heid van een zoo groote stad als Amsterdam gelegen, gelooft men van de toekomst de beste uitkomsten te mogen verwachten. Men hoopt na afloop van het seizoen 1887 met de uitvoering te kunnen aanvangen. Het hoofdpunt der plannen ligt in den bouw van een groot hotel, dat het gevaar bij brand voor de gasten zoo d als geheel opheft het wordt niet hooger dan twee verdiepingen, den beganen grond meegerekend de tweede verdieping zal geheel omringd zijn door een balkon, met een opgang naar elke kamer, en bij den bouw zal houtconstructie zooveel mogelijk worden ver meden en zullen ook de binnenmuren uit steen moeten worden opgetrokken. Aan den architect J. Springer is het vervaardigen van een ontwerp opgedragen. (N. II Ct.) Een industrieel te Nijmegen is dezer dagen gereed gekomen met een vervoermiddel, dat binnen kort op de vaderlaDdsehe wegen beproefd zal worden, en dat, vol gens het oordeel van deskundigen, zeer veel kans beeft om in de vervoerwijze van personen eene groote ver andering te weeg te brengen. Het is n.l. een stoomrijtuig, dat, alleen loopend, behalve den bestuurder een drietal passagiers kan medenemen, doch dat met eene kleine verandering kan ingericht worden voor een grooter aantal personen, en niet meer kosten van onderhoud behoeft dan een enkel paard. Is men goed ingelicht, dan zal dit vervoermiddel eerlang voor het publiek ter bezichtiging worden ge steld in de voornaamste steden van ons land en van het buitenland. Eene kat te Swalme, 's nachts in bedenkelijken toestand verkeerende, bevond zich tot haar overgroote teleui stelling in het bureau van haar huisheer opge sloten. De gewone kraamkamer, de schuur of den stal, dus niet kunnende betrekken, was 't arme beest toch zoo slim, dat ze haar zuigeling aan 'toog des huis- gezins zocht te onttrekken. Ze trachtte daarom de bovenste lade van een lessenaar open te futselen, en bracht daarin, na zich een nest gemaakt te hebben van rekeningen, postzegels, sigarenzakjes en schrijf papier, eén jong ter wereld. Te Nijmegen had iemand, die een bezoek bij zijn nevenbewoner zou brengen, het ongeluk, in plaats van eene kamerdeur, de kelderdeur te openen, met het noodlottig gevolg, dat hij, vooruit stappende, in den kelder stortte en aan de gevolgen van dien val overleed. Een doofstom kind, dat door een broertje en zusje van het doofstommeninstituut te Groningen naar huis werd gebracht, is, terwijl de kinderen naar een nieuwen winkel stonden te kijken, onder een tram geraakt en op de plaats dood gebleven. Van een sloep is in zee een matroos uit Pernis bij het reven der zeilen over boord geslagen en ver dronken. Eene kip van een landbouwer te Assen had buiten een nest gemaakt in de vrije natuur, en vervulde hare plichten om de jongen uit te broeden, trots de brutale Maartsche kou, met de meeste nauwgezetheid. Ze kou voor een paar dageD zich dan ook verheugen in de geboorte van zes kleintjesGeen wonder, dat ze zich al spoedig aan den boer presenteerde. Deze niet weinig verrast, vond ook het nest, waarin de jongen waren uitgebroed, met nog drie ijskoude eieren, die in eene wieg werden gelegd, naast een met heet water gevold kruikje en zorgvuldig met een kussen gedekt. Den volgenden morgen kwam er al één kieken voor den dag, later waren alle drie uitgebroed. Piepende liepen ze naar de oude klok, die ze dadelijk met liefde in hare moederlijke bescherming nam. In bet Panopticum te Berlijn heeft zich een man aangemeld, die aanbiedt 30 dagen hoegenaamd niets te drinken, ofschoon hij bij voorkeur dorst-veroorzakende spijzen zal nuttigen, alBgepekeld vleescb, caviar, haring enz. Er zijn te Sabadell (Spanje) ongeregelheden ont staan, omdat een beambte der douane vrouwen, die zijn kantoor voorbij gingen, wilde visiteeren. Het volk wierp met projectielen. Men verzekert, dat de beambten vuur gaven. Eene vrouw, twee mannen en een kind zouden gedood en een twintig personen zonden gewond zijn. Dertig personen werden gearresteerd. De gouver neur heeft zich dadelijk ter plaatse begeven en hij is er in geslaagd, de orde te herstellen. De Wiener Wochenschrift deelt mede, dat de z. g. cholera-epidemie, welke in het hospitaal te Essig 20 personen aangetast zou hebben, waarvan 8 over leden en waarvoor Essig in quarantaine is gesteld, niets zou geweest zijn dan eene kopervergiftiging, ont staan door het eten van spijzen, die in koperen ketels waren bereid. Een nieuwe aanslag, aan de anarchisten ten laste gelegd, heeft Maandag te St. Petersbnrg plaats gehad. Een rijk handelaar is door verscheidene revol verschoten zwaar gewond, door een persoon, die hem 60,000 roebels kwam vragen voor een Nihilistisch comité. De moordenaar is gearresteerd. Men verwacht nog meer aanslagen op rijke eigenaars van de zijde der Nihilisten. In Offenbach is een verschrikkelijke gebeurtenis voorgevallen. Een man, die zwaar ziek te bed lag, riep zijne vrouw, die aan de waschkuip stond. Terwijl de moeder nu even haar tweejarig kind onbewaakt achter? liet, viel dit in het warme water van de kuip, waar het zich zoo hevig brandde, dat het weinige oogen- blikken daarna stierf. Het gejammer van de vrouw greep den zó ke zoo zeer aan, dat ook hij den geest gaf, en vertwijfeld door dit dubbele verlies, stortte de ongelukkige vrouw zich uit het venster naar beneden Zwaar gekwetst werd zij naar het hospitaal gebracht. Laatste en tetegraphische berichten. Hedenmiddag had in het gebouw der ambachts school alhier de uitreiking der getuigschriften en ge reedschappen plaats, waarvoor ditmaal vier leerlingen (allen voor de bewerking van het hout) in de termen vielen, nl. H. Ossewaarde, A. J. Schippers, H. Loggers en W. Van der Straate. De voorzitter der vereeniging, dhr. J. J. Ochtman, sprak daarbij deze leerlingen op hartelijke wijze toe en wees er hen op, dat zij door bet bezit van bet getuigschrift nog geenszins bekwame ambachtslieden waren. Slechts de grondslagen voor de bewerking van het hout waren hun thans bekend en daarmede toegerust treden zij thans de wereld in om met alle anderen den strijd om het bestaan aantegordeD. Daartoe wenschte hij hun moed en kracht en ook om dien strijd voltehouden. Hij wekte hen op om steeds zich te on derscheiden door ijver en goed gedi ag daarmede kunnen zij het best hunne dankbaarheid toonen niet alleen aan het bestuur en de leden der vereeniging, want deze kunnen slechts luttel tot hunne ontwikkeling bijbrengen, maar inzonderheid aan hunne onderwijzers, die in hen de kiem hebben gelegd voor een degelijk ambachtsman. Ten slotte hoopte bij, dat de gereedschappen, die ten deele ©ok door hunne medeleerlingen voor de bewer king van het ijzer waren vervaardigd, bij hen menig maal de ambachtsschool en hare leerlingen in den geest zullen terugroepen. Vervolgens werden de aanwezigen, die jammer genoeg weder niet zeer talrijk waren, in de ge legenheid gesteld verschillende voorwerpen te bezich tigen, die door de leerlingen in den loop van het jaar waren vervaardigd en waaruit valt afteleiden, dat er over het geheel met vrucht van het onderwijs wordt geprofiteerd, maar vooral dat dit onderwijs, zoowel voor de bewerking van het hout als voor die van het ijzer, aan nitstekende handen is toevertrouwd. Borsele. Voor het maken van eene Inlaagkade c. a. te Ellewoudsdijk (geraamd op f 50,000) waren 20 inschrijvershet minst is ingeschreven door N. Hoo- gendoorn te Giessendam, voor f 35900. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht: tweede soort afsteeksels a 0,65. Zaaioesters a 2,25, 2,75, 3,25 en 4,50. Middelburg. De door de vereeniging »Uit het Volk Voor het Volk" alhier te houden tentoonstelling van schilderijen zal in de daarvoor nieuw gebouwde zaal lu het Schuttershof »de Edele Handboog", a. s. Don derdag ten half twee ure, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten en andere genoodigden, plechtig worden geopend naar men verneemt zijn er ruim 200 inzendingen van de meeste beroemde meesters. Ter terechtzitting der Arrondissements-Recht- b&nk te Middelburg van heden (1 April) werd behan deld de zaak tegen: J. M., oud 53 jaar, havenmeester te Krabbendijke, geboren en wonende aldaar, ten einde te worden terechtgesteld ter zake dat hij in 1885 te Krabbendijke, als havenmeester belast met het ont vangen van het verschuldigde havengeld ten behoeve dier gemeente, in welke hoedanigheid door hem een persoonlijken borgtocht was gesteld van 100, heeft ontvangen voor verschuldigd havengeldle in Juni van Cornelis De Bakker, schipper te Hansweerd, op 3 ver schillende tijdstippen, 2 maal 40 cent en eenmaal 20 cent; 2e op 18 Juli van Petrus Vaal, schipper te Ossenisse, eene som van 11,68%welke gelden door hem niet zijn verantwoord maar ten eigen bate aan gewend en alzoo verduisterd. Door het Openbaar Ministerie werden in deze zaak 8 getuigen gedagvaard. Als verdediger trad op mr. Jacobse Boudewijnse, die vrijspraak pleitte. Het O. M. eischte zes maanden. 'S-Graveuhage. Benoemd tot substituut-officier van Justitie te Zieriksee mr. Horch, ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten te Alk maar c. a. 's-Gravenhage. De Gouverneur-Generaal heeft in antwoord op een verzoek om inlichtingen aan het ministerie van Koloniën telegrafisch bericht, dat werke lijk de beri-beri vrij lievig onder de barisan van Madura in Atjeb is uitgebroken en dat terugzending der beide compagnieën is toegestaan. De Gouverneur van Atjeh acht vooreerst geen troepenaanvulling noodig. Va» onlusten op Celebes is niets bekend, alleen is Loewoe onwillig een nieuw contract te sluiten en is wellicht eene maritieme demonstratie voor ons prestige noodig. Petersburg, 1 April. Een dépêche van Reuter bevestigt het gerucht omtrent een aanslag op den Czaar, gepleegd door een officier in het park te Gatschina. Hoewel in de onmiddellijke nabijheid van den Keizer een pistool werd afgevuurd, bleef de Keizer ongedeerd. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Information, 2 Apr. ïllewoud»dyk, hof»tede, P. Overman. Krabb»ndyk«, kuis met erf, Print. Goes, winkelhuis en pakhuis, Mulock Houwer. Goes, paarden enz., Pelle. 's-Gravenpolder, afbraak, P. Overman. "Wolfertsdyk, broodbakkery enz, Pilaar. Schore, houtwerken, De Vos. Ni8se, meubelen enz., P. Overmaa. Kattendijke, inspan, Mulock Houwer. 's-Gravenpolder, beestenp en varkens, Pelle. Goes, kleedingstukken, De Vos. Goes, vendutie,j De Vos. Heinkenszand, inspan, De Ronde Breseer. Biezelinge, woon- en winkelhuis, Gallis Meren». Biezelinge, bouwhoeve ent., Gallis Merens. 2 6 6 6 7 - 9 /f II 18 i 14 i 14/15 20 21 v Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 2 Apr. Goes, uitbreiding gasfabriek, Gemeente-bouwmeester. 13 Nisse, onderwijzersw. en gemeenteh., De Burgemeester en A. De Muijnck.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2