natie. Algemeen stemrecht ligt niet in het voorstel naar de eigen verklaring der regeering. De heer Heldt verdedigde het algemeen kiesrecht als een onbetwistbaar burgerrecht en was door het regeeringsvoorstel niet bevredigd. De heer Schimmelpenninck Van Nijenbeek verde digde het amendement Godin, dat waarborgde tegen de verwerping van de additioneele artikelen na aan neming van hoofdstuk III. De minister van 'Binn. Zaken beantwoordde ver schillende sprekers en beval het regeeringsvoorstel aan. Hij acht het van het hoogste gewicht dat de add. artikelen met elkaar vereenigd blijven en hij meent dus te moeten terugkomen op wat hij Maan dag gezegd heeft nl. dat de add. artikelen zouden kunnen worden gesplitst. Juist het behoud van al de artikelen in één hoofdstuk is de beste waarborg voor de solidariteit van al de verschilllende hoofdstukken. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen bij de Nederl. Herv. kerk te Kats ds. E. Loen, te Grijpskerke te Hoek ds. J. H. Van 't Hoff, te Goudswaard. Uit Aalten wordt van 13 dezer aan de N. R. Cl. gemeld: Gisteren zijn hier aangekomen en ingekwartierd 60 man infanterie uit Doesburg en 16 huzaren uit Zutffn om de orde te handhaven, bij mogelijke troebelen ten gevolge van de kerkelijke quaestie. De woning van ds. Gangel wordt bewaakt door eene wacht van 12 infan teristen sedert gisteravond 6 uur. Hedenmorgen was het de beurt van ds. Van Ooste rum Soede om de godsdienstoefening te leiden, doch het kerkgebouw bleef gesloten en bewaakt door de militairen en de rijkspolitie. De Ganglianen hebben hedenmorgen in de school m t den bijbel eene gods dienstige bijeenkomst gehouden. De Commissaris des Konings heeft bier aan ver schillende personen audiëntie gegeven. Vrijdag liep hier het gerucht dat dien avond het kerkgebouw door de doleerende partij met ds Gangel aan het hoofd zoude betrokken wordenin een zeer korten tijd was dit gerucht tot op de grenzen dev buurt schappen verspreid en 's avonds waren er een betrek kelijk aanzienlijk aantal menschen rondom h'-t kerk- gebjuw aanwezig om zich te overtuigen of het werkelijk zoude gebeuren en dan misschien met geweld het beletten. Van de zijde der Ganglianen worden allerlei geruchten verspreid van de overdrevenste dreigementen, die tegen hen zouden gebezigd zijn, hetgeen de ge moederen nog meer verbittert. Natuurlijk trachten de Ganglianen de schuld der komst van de militaire macht van hunne schouders te werpen, van daar die geruchten. In h»t Oude-mannenhuis wilde de partij van ds Gangel eene openbare godsdienstoefening houd n, doch daar ook vele personen van de tegenovergestelde rich ting zich daarheen begaven, hetgeen voor wanorde lijkheden deed vreezen, hebben de huzaren het ge bouw doen ontruimen. Het gerechtelijk onderzoek in zake de ongere geldheden te Oldeboorn is begonnends. Homoet, die nog te Veenendaal vertoeftis tegen heden door den rechter-commissari8 te Heerenveen gedagvaard om getuigenis van het voorgevallene af te leggen. Zondag predikte hij in de Herv. kerk te V., kenne lijk met het oog op hetgeen in zijn gemeente voor viel, naar aanleiding van Jesaja: nik heb u gekeurd in den smeltkroes der ellende". Voor het examen tot toelating als kweekeling bij de rijksnormaallessen te Goes hebben zich slechts 6 aspiranten (4 mann. en 2 vr.) aangemeld. Een tiental vrouwelijke adspiranten heeft zich aangegeven om toegelaten te worden tot de rijks normaallessen te Middelburg, waarvoor dit jaar geen enkele beurs ter beschikking is. Als deskundigen zullen bij het aanstaand examen ter verkrijging van de akte 1. o. te Middelburg op treden: dhrn. P. G. De Jager en Janssen te Middel burg voor Ned. taal en lezen D. Moojen te Kloetinge voor paedagogiek dr. H. Japikse te Middelburg voor natuurkundeA. Cense aldaar voor vormleerA. Lijsen aldaar voor zangH. J. Vooren te Ter Neuzen voor aardrijkskundeW. C. Crucq te Stavemsse voor geschiedenisD. H. C. Ittman te Goes voor rekenen en de dames S. H. W. Klaar en Barends. beiden te Middelburg, voor handwerken. Rechtszaken. Gisteren werd voor de arrond.-rechtbank te Mid delburg behandeld de vroeger uitgestelde zaak tegen den heer P. J. Rienstra, predikant te Veere. Zooals onze lezers zich zullen herinneren wordt hij beklaagd, dat hij opzettelijk de eer of den goeden naam heeft aangerand van Elisabeth Kasse, huisvrouw van Pieter Jasperse te Veere, door, met het kennelijk doel om aan bepaalde feiten ruchtbaarheid te geven, in no. 239 der verspreide Middelb. Courant van 11 Oct. II. een artikel te plaatsen. Omtrent de behandeling dezer zaak ontleenen wij aan de Af. Cf. het volgende: Na voorlezing van het arrest van verwijzing naar de terechtzitting werden de twee in deze zaak gedag vaarde getuigen gehoord. In de eerste plaats de heer Joh. L. v. d. Pauwert, directeur-hoofdredacteur der Midd. CC, die verklaarde het bedoelde stuk, «Eene treurige geschiedenis" ge titeld, van den heer Rienstra ontvangen en dat onder diens eigene verantwoordelijkheid geplaatst te hebben. In de tweede plaats weid de klaagster Elisabith Kasse, buisvrouw van P. Jasperse, gehoord. Zij ver klaarde dat zij steeds goed met haar man geleefd heeft, die, alvorens zij met hem verkeering aanknoopte, nimmer in hare ouderlijke woning is geweest. Verder hield zij de ingediende klacht vol, bewe rende dat door de hierboven bedoelde zinsneden haar eer en goeden naam worden aangerand, welke bewe ring zij echter niet bijzonder goed wist te staven. De beklaagde gevraagd zijnde, of hij op de beschul digde iets had aan te merken, verklaarde met zijn schrijven volstrekt niet het doel te hebben gehad Betje Kasse te beleedigenalleen heeft hij in het licht l willen stellen, hoe gevaarlijk voor de zedelijkheid huizen zijn die, zeoals door de moeder van beklaagde met hare woning werd gedaan, voor iedereen toegan kelijk worden gesteld en waar de jeugd van beiderlei sekse bijeenkomt om zich met spel en drank te vermaken. De ambtenaar van het O. M jhr. mr. J. E. Schuur- beque Boeije, wees er o. a. op, dat de stand, waartoe beklaagde behoort, allicht vergeet dat men zich niet bemoeien moet met een ander en ofschoon hij toegaf dat het wel eenigszins op den weg ligt van den pre dikant de leden zijner gemeente te wijzen op hunne gebreken, gelooft hij toch, dat zij beter handelen dit te doen onder vier oogen dan in het publiek. Vervolgens trachtte de ambtenaar aan te toonen dat, waar z. i. hier een smaadschrift bestond, de opzette lijke bedoeling van te smaden was gebleken en dat de eer en goede naam van de klaagster waren aangerand. Eindelijk wees spreker er nog op, dat art 261 van het strafwetboek een bepaald feit eischt en dat het misschien een zwak punt is om te bewijzen dat zoo danig feit hier aanwezig is. Z. i. echter vormden de verschillende feiten, in het bedoeld stuk aangehaald, gezamenlijk het feit van verleiden van Jasperse door E. Kassa. Voor het geval de rechtbank dit niet met spreker eens is, zal zij toch zeker wel toegeven dat het ten laste gelegde hier overtreding van art. 268 daarstelt. Op grond van een en ander reqoireerde hij schuldig verklaring van den heer R. aan het hem ten laste gelegde en zijne veroordeeling tot 100 boete, sub. 30 dagen gev. benevens in de kosten van het geding. De verdediger, mr. M. J. De Witt Hamer, wees er op, dat het doel van bekl. met het geïncrimineerde stuk tweeledig wasin de eerste plaats een verzach tend oordeel te vragen voor Jaspersein de tweede plaats de landbouwers in Walcheren erop te*wijzen, dat zij veelal uit het oog verliezen dat de omstandig heden den mensch vormen. Dit was als predikant, als leeraar van zijn leerling Jasperse zijne roeping. De meening van het O. M. dat als veroordeeling voor smaadschrift niet volgen kon, de bekl. strafschul dig was aan eenvoudige beleediging, was naar het oordeel van mr. Hamer niet juist. Daarvoor stond bekl. niet terecht. Na nog aangetoond te hebben, dat z. i. geen opzet om te beleedigen of te smaden bestaan heeft, conclu deerde pleiter tot vrijspraak van zijn cliënt. Na re en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op aanst. Dinsdag. De advocaat-Generaal Mr. Bijleveld nam in de Maandag gehouden civiele terechtzitting van het Ge rechtshof te 's-Gravenhage conclusie in zake de Goesche Voorschot-Vereeniging tegen dhr. W. Pelle. ZEGA. meende dat ten onrechte door de Middelburg- sche Rechtbank buiten geding waren gesteld de stukken uit eene strafmstructie, door den curator in het faillis sement van M. L. Brandt aangebracht. De meening van geïntimeerde P., dat zoodanige stukken niet door den griffier konden worden afgegeven volgens art. 838 Burg. Rechtv. achtte ZEGA. juist, doch z. i. gold het hier niet dwanguitgifte van akten, doch gebruik van nu eenmaal aanwezige stukken. En met deze stukken in het geding> achtte het O. M. den eisch der appellante voor toewijzing vatbaar, weshalve hij dienovereenkom stig concludeerde. Landbouw en Veeteelt. Hoe moet men in den winter de koeien, zoo spaarzaam en voordeelig mogelijk, voeden? Ziedaar eene vraag van groot belang voor allen, die zich op het vetten van vee toeleggen. Tot recht verstand dezer zaak vestigen we de aandacht op eenige op- en aan merkingen, voorkomende in een jaarboekje, getiteld «The Live Stook Journal", van den heer Primrose Max Connells, een schrijver, die het tweeledige voor deel heeft van eene wetenschappelijke opleiding en van ondervinding als veehouder op groote schaal. De heer Max Connells onderscheidt drie soorten van veevoeder, nl. rapen (kooit apen), ingekuild groenvoeder en gekookte of gestoomde mengsels. De kosten van de rapen berekent hij op 6 gld. per 1000 K.G., die van het ingekuild voeder op 9 gld. per 1000 K.G. en die van het gekookte mengsel op 16 gulden of 48 gld. als het gestoomd is per 1000 K.G. Voor de waarde der rapen heeft hij den marktprijs genomen, terwijl de waarde van het ingekuild voeder is gegrond op de onderstelling, dat de voedingswaarde van 1000 K.G. hooi gemiddeld 36 gld. is en dat men van het groene gras, benoodigd om 1000 K.G. hooi te maken, 4000 K.G. ingekuild voeder kan verkrijgen. Het gekookte voeder is samengesteld uit 1.82 K.G. gesneden stroo, 1.82 K.G. zemelen, 0.95 K.G. boonen- meel, 0 95 K.G. haver en 16 5 K.G. water. Voor het koken is 0.60 gerekend. De kosten van het gekookte voeder rekent hij op 16 gulden (omdat er driemaal meer water is dan vaste stol), van het gestoomde op 48 gulden per 1000 K.G. Ter vergelijking van deze drie soorten voeder (want het gekookte laat hij geheel buiten rekening) zijn bij de ontleding gelijke waarden genomen, zoodat 1000 K.G. rapen gelijk staat met 6662/« K.G. ingekuild voeder en met 125 K G. gestoomd voeder. Hij komt dan tot de volgende ontleding: Eiwit- kool stoffen, vetten, hydraten, asch. 1000 KG. rapen 1.4 pet. 0.20pct. 7.1 pet. 0 60pct 666*/> K G. ingt kuild 1.5 0 04 9 d 1.60 125 K.G. gestoomd 1.7 d 0.35 d 4.5 0.36 Hierna komt hij tot de berekening dat het ge stoomde voeder 21 pet. eiwitstoffen meer bevat dan de rapen en 13 pet. meer dan het ingekuild groen voeder, en daar de eiwitstoff-n de beste bestanddeelen van de voedingsmiddelen zijn, moet hij het gestoomde voeder onvoorwaardelijk aanbevelen. De heer M. Connells beweert, dat hij voor 6 gulden gestoomd voeder 28 pet. meer voedingswaarde bezit dan voor hetzelfde geld aan rapen en 33 pet. meer dan ingekuild voeder. Hierbij beweert hij nog, dat het gemakkelijker te verteren is en dat het dier meer melk geeft en beter in het vleesch blijft. Ten laatste heeft het nog het groote voordeel, dat men bij dit voedsel allerlei pro ducten van mindere waarde, zooals kaf, afval bij het trieuren, schimmelig of duf hooi en stroo enz. ge bruiken kan, zoodat er bijna niets verloren gaat. In den winter bedragen de kosten volgens den schrijver voor het stoomen van voeder voor 70 koeien de geringe som van 0,75 voor iedere koe. Beursoverzicht. Over het algemeen kan men over de houding der verschillende fondsenmarkten in de afgeloopen week tevreden zijn. Minder nog bestaat die voldaanheid in het feit, dat bijna alle soorten op eene enkele uit zondering na een hooger cijfer aantoonden, dan wel in de omstandigheid dat vastheid der beurzen overal de grondtoon heeft gevormd. De eerste aanleiding hiertoe waren de zeer geruststellende verklaringen door lord Salisbury met betrekking tot de algemeene politieke verhoudingen afgelegd. Een wederzijdsch hul debetoon, in den vorm van tidderorden aan verschil lende staatsdienaren door de Russische en Duitsche keizers ten geschenke gegeven, versterkte almede de gedachte, dat althans weder voor het oogenblik de vrede is gewaarborgd. En ten slotte heeft ook de nu officiëi-Ie .discontoveriaging door de directeuren der Engelsche bank van 4 op 3% pet. er merkbaar toe bijgedragen om de stemming te verbeteren. Ontegen zeggelijk hebben natuurlijk al deze berichten slechts eene zeer betrekkelijke waarde voor hetgeen de toe komst weer met zich brengen kanvooral de eerste twee argumenten vormen met zoovele anderen de regelmatig terugkeerende factoren, waarnaar het up and down der fondsen zich regelt. Van meer gewicht dunkt ons dan ook de laatste beweegreden, daar het voor de hand ligt dat eene Bankdirectie, die uit hoog geplaatste personen bestaat, niet licht een ingrijpenden maatregel voor de geldmarkt zou decreteeren, indien althans zij zich niet voor het oogenblik daartoe ge rechtigd achtte. Als naar gewoonte stond de Parijsche markt in de willige beweging vooraan en hebben de fondsen die aldaar het monopolie bezitten belangrijk kunnen pro fiteered Zoowel de 4 pet. Spanjaarden als de 3 pet. Portugeezen toonen een verhoogd cijfer van meer dan 1 pet. aande Amsterdamsche beurs heeft van deze willige stemming gebruik gemaakt om zich voor een deel van het in haar bezit zijnde materieel te ontdoen. Minder opgewektheid viel daarentegen te Berlijn te bespeuren. De voortdurende gedepreeiëerde toestand der Russische valuta bleef bezorgdheid geven te meer daar men het over de aanleiding hiertoe niet eens is. Sommigen zoeken de reden in speculatieve verkoopen door buitenlandsche beurzen anderen en dit dunkt ons de meest waarschijnlijke in den financiëelen toestand van Rusland zelf. De geldbehoeften toch zijn in den laatsten tijd belangrijk toegenomen, terwijl de inkomsten daarvoor geen tegenwicht aanbieden. Intus- schen ook het verloop der Russische soorten was de laatste dagen der week overeenkomstig de ingetredene optimistische stemming en voor alle soorten valt een meer of min belangrijke avans mede te deelen. Hier onder munten uit de 4 pet. leening 1880, de 6 pet. leening 1883, de 5 pet. Rusland 1873 en de tweede Oostersche leening wier koers-avans van 1 tot 2)4 pet. bedraagt. De Russische Spoorwegobligatiën volgden meeren- deels het verloop der Staatsfondsen. In deze soorten waren de omzetten nogal van beteekenis en nu en dan viel aankoop voor geldbelegging waar te nemen. In de Russische Staatsfondsen was dit eerder omgekeerd en onze markt trad daarbij meestal als afgever op. Onze Nationale Schuldsoorten bewogen zich in een bescheiden kring De Integralen weken bit pet. af, de 3 pet. obligatiën, ook voor het buitenland gevraagd, toonen 54 pet. verbetering van prijs aan. De minder gunstige ontvangstcijfers, door onzen Minister van financiën over de eerste twee maanden van het jaar gepubliceerd, waren wellicht op het verloop dezer koersen van invloed. Volgens den staat der Ne.d> rlandsche bank op 5 Maart verminderde de disconto-portefeuille in de vorige week met 2 miliioen en de goudvoorraad met circa drie ton de overige rekeningen waren nagenoeg zonder belangrijke wijzigingen. De markt der Indische waarden was over het alge meen stil en de omzetten bleven daarin z er beperkt. Toch was de toon niet ongunstig 'te noemeneene uitzondering hierop maakten de aandeelen der Neder- landsche Handel Maatschappij, die niettegenstaande de naderende rescontre op 15 Maart een half pet. moesten afgeven. De Zuid-Amerikaansche marktwaarden ondervon den te weinig steun in Londen om van de verbeterde stemming te kunnen profiteeren, Mexicanen en Peruanen vinden wij nagenoeg op dezelfde koersen terug; daar entegen was men gunstig gestemd omtient de obli gatiën Venezuela, waarin vooral te Amsterdam nog al kooporders werden geëféctueei d. De markt der Amerikaansche Spooruiei/waarden kenmerkte zich almede door een gunstig verloop. De berichten omtrent het handelsverkeer in de Vereenigde Staten blijven dan ook in allendeele gunstig luiden en de opbrengsten der spoorwegen zijn mede zeer bevredigend. Het gunstigst onderscheidden zich de Pacificsoorten alsmede de aandeelen der Louisville en Nashville Maatschappij, welke allen van 154 pet. tot 1 pet. konden verbeteren. In Union- en Central- Pacific aandeelen werd de rijzing mede teweeggebracht door dekkingskoopen der contramine. De obligatiën, hoewel vast gestemd, waren overigens niet leveodig en in deze bleef de omzet steeds matig. Uitzondering hierop maakten intusschen de 6 pet. obligatiën Chicago en Atlantic op de verwachting dat aan de regeling met de Erie-spoorwegmaatschappij eerlang uitvoering zal worden gegeven. Evenzoo waren de certificaten Florida gevraagd waarvan eene tijding, eene voorgenomene reorganisatie in zich sluitende, als oorzaak moet gelden. Buitenlandsch Overzicht. Er loopen weder geruchten, dat er een aanslag op het leven van den Russischen Czaar is beraamd of liever, dat een dusdanige aanslag nog juist bijtijds door de politie is ontdekt. Het geheele geval schijnt zich echter daartoe bepaald te hebben, dat eenige ont slagen studenten in het bezit werden gevonden van ontplofbare stoffen op het oogenblik, dat zij in een straat liepen, waardoor de Czaar moest rijden om een mis in de kerk bijtewonen op den sterfdag van zijn vader. Het is volstrekt niet onmogelijk, dat de studenten werkelijk den Keizer wilden vermoorden, want het nihilisme is in Rusland nog verre van uitgeroeid en alleen de onvermoeide waakzaamheid der politie is in staat menig moorddadig plan der ontevredenen te ver ijdelen. Maar zulke plannen worden herhaaldelijk ont dekt zonder dat er veel ophef over wordt gemaakt en dus is er geen reden om nu dezen aanslag, zoo het er al een geweest is, zoo hoog op te nemen. Het is op het oogenblik zoo vredig in Europa, dat er bijna geen buitenlandsch nieuws is te vermelden. Het schijnt werkelijk, dat er eene goede verhouding bestaat tusschen de gioote mogendheden, met name tusschen Rusland, Duitschland en Frankrijk. Bovendien houden de verschillende parlementen zich met zaken van ondergeschikt belang bezig, wat ook de belang rijkheid der tijdingen uit het buitenland niet verhoogt. Wij kunnen daarom volstaan met de mededeeling, dat de Fransehe Kamer van Afgevaardigden Maandag met 318 tegen 248 stemmen de wet tot heffing van rechten op granen heeft aangenomen, met toevoeging eener bepaling, dat van alle scheepsladingen, welke na de afkondiging der wet in Fransehe havens binnenkomen, het verhoogde recht betaald moet worden. Gemengde Berichten. Te Borsele werden Maandag op eene publieke veiling van huisraad zes kleine borden verkocht voor ƒ82 zonder de 10 pet., dus samen voor ƒ90.20, uit makende ruim ƒ15 per stuk. Vijf andere brachten 52 op, zonder de verhooging. Vlissingen. De tweede nieuwe mailboot voor den dagdienst der maatschappij «Zeeland", het stoomschip Engeland", is thans reeds zoover gereed dat zij, indien geene onvoorziene belemmering in de werkzaam heden ontstaat, op het laatst dezer maand hare officiëele proefvaart op de Clyde zal kunnen maken. Bij welslagen daarvan wordt de boot onmiddellijk 0pgeleverd en kan zij in het begir. van April hier ^erwacht worden. Dr. A. Van der Loeff, inspecteur voor het Genees kundig Staatstoezicht in Noord-Brabant en Limburg, heeft in animale pokstof tot nu toe niet beschreven micro organismen ontdekt. Te Nijkerk is proces-verbaal opgemaakt tegen hen, die den vorigen Zondag de rust bij de godsdienst oefening verstoorden. De directeur van het post- en telegraafkantoor te Waalwijk is wegens onregelmatigheden in zijn beheer geschorst. In de kas is een tekort van p. m. 2000. De boeken enz. zijn door de justitie verzegeld. De deurwaarders der directe belastingen te Nieuwer-Amstel hebben onlangs 70 diamantslijpers bekeurd wegens het ongepatenteerd uitoefenen van hun bedrijf. Het gevolg was dat sedert te Amsterdam bijna 1000 aangiften van diamantslijpers zijn ingekomen. Andermaal heeft aan den oever van den Nieuwen Neuzenpolder op den 13en dezer een afschuiving plaats gehad, beslaande ongeveer eene lengte van 200 en breedte van 70 M. Zich nog wel geen oogenblikkelijk gevaar voorstellende, is men echter bevreesd, dat de in 1885 gelegde zinkwerken zeer zullen geleden heb ben, daar de afschuiving bij die werken ontstond. (N. R. Ct De Amsterdamsche socialisten hebben het inder daad verstandige besluit genomen, om zich erg kalmpjes te houden en, met het oog op de Aprilfeesten, geen uittartende houding jegens het publiek aan te nemen. Dezer dagen is te Amsterdam eene kist met menschelijke hoofdschedels ingevoerd, afkomstig van Chineezen, Japanners en Maleiers. Te Coblenz is de wijnhandelaar C. F. Beisiegel, te Kreuznach. wegens het vervalschen van wijn, ver oordeeld tot 5 weken gevangenisstraf, 1500 mark boete en in de kosten. Bij gelegenheid van dit proces ver nam men merkwaardige dingen betreffende de vwijn- fabricage", en werd het duidelijk, welke rol daarbij spelen inzonderheidglycerine, tannine, ammoniak, wijnsteenzuur, koriander, oranjebloesem-water, vlier- bloemen-olie, ananas-aether, suiker, kandij, rozijnen, spiritus, malva, kleurstoffen en vooralwater; een en ander teneinde het geachte publiek Dreinen wijn" te schenken. Te Mühlhausen is de wijnhandelaar Nithardt, we gens ouderdom en ziekelijkheid, tot slechts 1 maand gevangenisstraf, doch 30,000 mark boete veroordeeld. Voor een Londensch rechter verscheen onlangs eene vrouw, die den eerbiedwaardigen ouderdom van 102 jaren bereikt had en vertelde, dat hare 74-jarige dochter, die zoolang zij leefde geen dag van hare moeder verwijderd was geweest, voor een paar dagen met een lichtvaardig gezelschap, naar een landelijk feest was gegaan en sedert dien tijd niet was terug gekeerd. Bevende van toorn zeide de oude vrouw rik sta op eene gerechtelijke bestraffing van het on gehoorzame kind." De rechter klopte de oude wel willend op den schouder en zeide«Spreek gij zelf maar liever reeht over uw dochtertje, maar wees niet al te gestrengge moet die jeugdige onbezonnenheid wat door de vingers zien." Het gedenkteeken voor Maria Theresia, dat te Weenen opgericht zal worden, is zoo goed «Is voltooid. De kosten bedragen ƒ800.0001 De echtgenoote van onzen gezant te Brussel, baron Gericke van Herwijnen, is Zondag aldaar geval len, met het ongelukkig gevolg, dat zij een been brak. Na een lijden van drie maanden overleed te Modj kerto de heer Dixon. gewezen machinist van de suikerfabriek koning Willem II. De overledene had vroeger een aap, welken hij eiken dag eenige drop pels jenever schonk. Op den duur echter werd hem i het overigen» makke dier te lastig en hij gaf het weg. Doch tot twee-driemaal toe kwam het terug. Daarop

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2