«Reeds eenmaal hebben wij na een Kamerontbinding aan de stembus gestaan, als behoorende tot eene partij die niets deed dan struikelblokken leggenonmogelijk kunnsa wij ten tweeden male meegaan met vertegen woordigers, die in naam onzer partij meenen te moeten optreden als absoluut niet willende, als eigenlijk niets willende van al hetgeen thans aan de orde is." Ierseke. In de gemeenteraadzitting van jl. Vrijdag avond, werden o. a. als ingekomen stukken ter tafel gebiachtle. kennisgeving van Ged. Staten dat de concessie voor den stoomtram Iersekestation Krui- ningen is vervallen omdat binnen den gestelden termijn met het werk geen aanvang is gemaakt2e. goed keuring op het besluit tot heffing van 35 in plaats van 25 gemeente-opcenten op de personeels belasting; 3e. goedkeuring van het besluit waarbij het traktement van den te benoemen onderwijzer op 400 is bepaald 4e. de geloofsbrieven van het gekozen raadslid, den heer Sauer. Deze werden onderzocht en in orde be vonden, en tot zijne toelating besloten5e, goedkeuring der vermeerdering met 2 leden van het Burg. of Alg. Armbestuur en van de daardoor noodzakelijk geworden wijziging van het reglement. Hierbij stelde de Voorz. voor het reglement geheel te herzien en 2 raadsleden te benoemen om burg. en weth. daarbij te adsisteeren. Dit werd goedgekeurd en tot adsistentie gekezen de heeren Van Oeveren en Sinke6e. een verzoek van de zangvereeniging «Eendracht maakt macht" (presi dent de hear G. Van der Kuijl) om een lokaal van school 2 te mogen gebruiken voor hare oefeningen. Dit werd toegestaan onder de gewone voorwaarde, dat 10 zal worden gegeven aan den aannemer van het reinigen der school. Nu kwam de schoolgeldheffing aan de orde. Vooral op aanbeveling van den oudsten wethouder stelde het Dag. Best. hetzelfde schoolgeld voor als vóór 1875, nl. 60 c. per maand voor ieder kind. met de volgende uitzondering2 kin leren uit hetzelfde gezin betalen ƒ1,3 kinderen ƒ1,20 en voorts ieder kind meer 40 c., gedeelten van een maand voor een heele maand te rekenen. Onvermogenden zijn vrijgesteld, minver mogenden betalen de helft. De uitvoering is overge laten aan B. en W. De heer Van Oeveren vond dit schoolgeld te laag. Nu men toch schoolgeld heffen zal, wil hij het met het oog op eene eerlijke concurrentie gelijk maken aan dat op de bijzondere school. Anders is het maar een halve maatregel. Hij gaf daarom de volgende re geling aan voor ingezetenen met een inkomen van 400800 gld. voor 1 kind 50 c., voor 2 kinderen 80 c., voor 3 of meer k nderen 1 gld.voor ingeze tenen met een hooger inkomen dan 8lü gld. het dubbele van deze sommen. De Voorzitter zeide dat de heer Van Oeveren in de rechten treedt van B. en W. Aan deze is de uit voering van het te nemen besluit opgedragen, en de heer V. O. mag dus geen inkomen noemen, doch deze meende, dat als hij geen voorstel mag doen, hij dan hier overbodig is. De Voorzitter antwoordde, dat hij wel een voorstel mag doen, maar in dezen niet een, dat gegrond is op het inkomen der belastingschuldigen. De heer Van Oeveren meende niets anders voor gesteld te hebben dan B. en W. Als hij geen voorstel mag doen, dan had de burgemeester hem hier niet behoeven te roepen. Hij stond op om zich te verwijderen, wat natuurlijk «enige sensatie teweeg bracht, doch de Voorzitter bleef kalm en zeide, dat de heer Van Oeveren het verschil niet scheen te begrijpen. Hij mag verschillende schoolgelden voorstellen voor vermogenden en minder vermogenden; maar de be paling wie minvermogend zijn blijft aan B. en W. De Raad mag niet class.ficeeren, en dat deed de heer Van Oeveren door die getallen 400 en 800 gld. te noemen. Als hij deze slechts wegliet was zijn voorstel in orde. Hieraan voldeed de heer Van Oeveren ten slotte, maar handhaafde overigens zijn voorstel. Daar het zijn bedoeling blijkt om voor 3, 4 of meer kinderen hetzelfde schoolgeld te vorderen, merkte de Voorzitter op, dat het 4e en 5e kind dan kosteloos schoolgaan, en dit keurde hij af. De heer Van Oeveren wijzigde daarop zijn voorstel in dien zin, dat ieder kind boven de 3 nog 25 cent zal betalen boven de 2 gulden. De Voorzitter achtte dit schoolgeld veel te hoog, en de overgang van kosteloos onderwijs tot zulk een heffing veel te groot. De heer Sinke wilde voor kinderen uit de lagere klassen der school een lager bedrag heffen, doch dit vond geen bijval. De heer Van Oeveren wilde eene eerlijke concur rentie en maar dadelijk een zuiveren toestand scheppen. De heer Laban steunde het voorstel. Toen men ging rekenen, en tot de slotsom kwam, dat iemand met een middelmatig inkomen en 3 school gaande kinderen plotseling tot een belastingvermeer dering van 24 gulden gedoemd werd, schenen de bepleiters een oogenblikje voor dit groote getal terug te deinzen, doch de zucht naar den zuiveren toestand dreef weer boven. De Voorz. bleef het voorstel ernstig ontraden. Tot de heffing is niet besloten om concurrentie van het bijzonder onderwijs mogelijk te maken, maar om de uitgaven te dekken zonder verdere verhooging van den Hoofd. Omslag. Het voorstel van B. en W. voorziet daarin. Waarom moet men juist gelijk staan met de Chr. school Ook moet men niet vergeten, dat, als door de schoolgeldheffing de Hoofdelijke Omslag ver laagd moet worden, men de hoogst aangeslagen onnoodig bevoordeeld. Hiertegen voerde de heer Van Oevei en aan, dat nu de ouders, die geen kinderen op school hebben, klagen omdat zij voor anderen betalen moeten, doch de Voorz. meende dat dit lang zoo erg niet is. «Men- schen met minder uitgaven kunnen beter betalen voor de mindervermogenden dan omgekeerd." De heer Schipper vreesde, dat het besluit zeer na- deelig zal werken op het onderwijs en de beschaving. Ten slotte werd het voorstel van burg. en weth. met 5 tegen stem verworpen, en dat van den heer Van Oeveren met 5 tegen 1 stem aangenomen, en besloten dat het op 1 Juni a. s. zal ingaan. Hierna werd de verordening op de wijze van heffing voorgelezen. De heer v. d. Burght vroeg of het schoolgeld zal opgehaald worden, dan of de ouders het zelf moeten brengen. In het laatste geval zal de gemeente geen cent ontvangen. De heer Schipper verzekerde, dat de verordening streng zal gehandhaafd worden, waarop deze werd goedgekeurd. Hierna gaf de Voorz. den wensch te kennen, dat in de politie-vei ordening een artikel zou worden in- gelascht, waarbij het spelen met centen op de straat wordt vei boden. Tot heden was enkel bet dobbelen met steenen verboden. Hij stelde voor dat het art. zal luiden«Op en aan de voor publiek verkeer be stemde wegen is het spelen met en om geld ver boden". Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. Nog was ingekomen eene aanbeveling van het Burg. Armbest. tot benoeming van 2 nieuwe li den, bestaande uit de heeren J. Lemson, S. De Koeijer, Joost Sandee Pz. en I. Hage. Van deze 4 werden de heeren Lemson en De Koeijer gekozen. Ten slotte nam de Voorzitter met een woord van dank afscheid van het aftredende lid, den heer Laban, die zich tot des Voorzitters spijt genoodzaakt geacht heeft, ontslag te nemen. Als hij ooit weer in deze vergadering mocht terugkeeren, dan hoopt de Voorz. op dezelfde genoegelijke wijze met hem te vergaderen. De heer Laban dankte voor de gesprokene woorden, waarna de vergadering gesloten werd. Onze berichtgever voegt hieraan de volgende beschou wing toe Hoewel wij niet gewoon zijn aan het raadsverslag beschouwingen vast te knoopen, zoo willen wij nu naar aanleiding van het besluit omtrent de schoolgeldheffing een uitzondering maken. Wij hadden de aanneming van het voorstel-Van Oeveren, dat door niets anders dan eerlijke concurrentie met de bijz. school gemótvieerd werd, niet verwacht van denzelfden raad, die een paar zittingen vroeger elke schoolgeldheffing verwierp. Als wij ons niet vergissen, dan werd tot die heffing besloten ter tegemoetkoming in die kosten van het onderwijs, 'waarvoor het rijk geen 30 vergoeding geeft, beloopende ongeveer 900 gld. Als men nu aanneemt dat van de 500 schoolgaande kinderen 250 gemiddeld 30 cent per maand betalen, dan komt men tot een bedrag van 900 gld., en het komt ons voor dat daarop het voorstel van B. en W. gegrond was. Volgens den maatstaf van het aangenomen voorstel komt men tot een opbrengst van 1500. Van de overblijvende ƒ600 geeft nu het rijk ook geen vergoeding, zoodat men door het voorstel-Van Oeveren het Rijk 180 gld, bevoordeelt. De raad is er toch niet om de belangen van de gemeente achter te stellen bij die van het Rijk en Ierseke heeft al genoeg schade geleden bij de vaststelling van het onveranderlijk aan deel in de personeele belasting. Het aangenomen voorstel was blijkbaar weinig doordacht, en de voorsteller voerde zoo weinig ter verdediging aan, dat de Voor zitter wel wat sarcastisch vroeg, of het zijn voorstel wel was. Was de raad niet onder den invloed van het incident, dat hij het toch aannam Wij betreuren die aanneming om den zwaren druk, dien het schoolgeld op velen dreigt te leggen en om den nadeeligen invloed dien het zal uitoefenen op on derwijs en beschaving. Iemand met een inkomen van 9001000 gld. kan zelfs bij de mildste toepassing van het besluit niet onder de minvermogenden ge rangschikt worden. Als hij nu 3 schoolgaande kinderen heeft, betaalt hij daarvoor f 24 per jaar. Ia den hoof- delijken omslag was hij het vorige jaar aangeslagen voor f 12,35 en dus ziet hij nu zijn bijdrage aan de gemeentekas in eens verdrievoudigd, en gestegen tot 3 a 4 pet. van zijn inkomen. Heeft bij een kind dat tevens Fransch leert, dm wordt het nog al erger. Onder de minvermogenden zullen er ongetwijfeld zijn die betrekkelijk onder nog nadeeliger conditie komen. Hoe iemand, die de gemeente Ierseke kent, nog twijfelen kan, dat het schoolgaan onder het besluit lijden zal, is ons een raadsel. Zoo iemand weet toch, dat hier een zeer talrijke werkmansstand is, die voor het meerendeel te veel verdient om onder de onver mogenden gerekend te worden, maar te weinig om voor 3 kinderen ƒ12 schoolgeld te betalen, althans te weinig de waarde van het onderwijs beseft om zoo veel geld er voor over te hebben. Er is geen twijfel aan of de scholen zullen sterk ontvolkt worden. Het besluit, hetwelk een beslist voorstander van het Chr. onderwijs zelf dolzinnig noemde, wekt groote ontevredenheid, zelfs verbittering, en nu reeds is er besloten een request aan den Raad te richten om op het besluit terug te komen, en eenige leden van Ged. Staten te bezoeken om de goedkeuring te ontraden. Ongetwijfeld zullen velen het adres teekenen. Mocht het niet baten, dan zal men zich tot den Koning wenden. In het belang van het onderwijs vooral der lagere volksklasse hopen wij, dat die pogingen met een gunstigen uitslag zullen bekroond worden. Uitvoerig verhaalt ds. Homoet in de Stan daard wat er al met hem te Oldeboorn gebeurd is. Hij vertelt er evenwel niet bij, dat hij zelf de oorzaak is. Tot aan zijne komst in die gemeente heerschte er vrede en eendracht tusschen de belijders der verschillende godsdiensten, maar zijn optreden tegen de school, het Nut, de sociëteit enz. verstoorde den vrede. Vooral gaf groote ergernis eene advertentie in de Standaard om geldelijke hulp in te roepen voor een op te richten Christelijke school te Oldeboorn en te Akkrum, welk stuk door een der Heerenveensche bladen was overgenomen en alzoo ter kennis van het groote publiek gebracht. Daarin werd het dorp een doodsbeenderendal genoemd, dat door Satan ten ver- derve werd gevoerd. Er kwam bij, dat de predikant eene attestatie had geweigerd aan eene vrouw en haar daarna als lid had geschrapt. Deswege was hij voor vier weken geschorst. Een van zijn geestverwanten, uit Holland overgekomen en in het bijna aangrenzende Akkrum zich vestigend, weigerde op 's Konings ver jaardag de vlag uit te steken. Dit was de aanleiding tot ongeregeldheden. De burgemeester waakte zelf gedurende drie nachten om den predikant en diens woning te beschermen, maar hij en het tweetal agenten waren daartoe onvoldoende. Ongeloofelijke moeite kostte het hem de gemoederen tot bedaren te brengen, nadat reeds bij ds. Homoet en zijne volgelingen vele ruiten waren ingeworpen. Door des predikants heengaan kwam hieraan een einde. De N. R. Ct., waaraan deze bijzonderheden zijn ontleend, zegt dat de eerste aanval te Oldeboorn van de Dordtsche partij is uitgegaan. O.-Indië. Overgeplaatst bij den gewestel. en plas geniedienst ter Sumatra's Westkust, de le luitenant L. G. Krol van der Hoek. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. De kerkeraad der Ned. Herv. gem. te Bruinisse ontving een gift van 300 voor het orgel, gezonden door den ambachtsheer jhr. des Tombe te 's-Graven- hage. Ook ds. Winckel, te Oudewater, is provisioneel geschorst wegens bijwoning van het congres. Gelijk wij reeds vroeger mededeelden is men ook te Middelburg aan het doleeren geraakt. De nieuw beroepen predikant ds. Barger schijnt geschreven te hebben, dat wanneer de Middelb. kerkeraad zich onttrokken had aan de Synodale hiërarchie, hij wel licht aan de roepstem der gemeente gevolg zou kunnen geven. Aangezien het vuurtje reeds ontstoken was, was deze nieuwe brandstof gereede aanleiding om het tot eene lichtelaaie aantewakkeren. Eene vergadering werd belegd, waarin de Middelburgsche predikant Klaarhamer op afscheiding aandrong en voorloopige maatregelen werden beraamd. Naar aanleiding hiervan heeft het classicaal bestuur van Middelburg een onderzoek ingesteld «n heden is ds. Klaarhamer voor dat bestuur geroepen. Daar ds. K. echter niet is verschenen heeft dat bestuur hem geschorst met behoud van traktement. Uit Amsterdam schrijft men ons van 26 dezer: In de hedenavond verschenen Amsterd. Kerkbode vindt men onder meer fraais eene verklaring van dr. Kuijper van het zich voordoende feit, dat voor de be diening van den doop in de Ned. Geref. kerk (doleerende) door verreweg de meeste ouders de «weekbeurt" boven den «Zondag" verkozen wordt. Dr. Kuijper acht dit zeer natuurlijk. Keerde men terug tot het standpunt onzer vaderen, dat een vader zijn kind ten doop hief binnen uiterlijk éene week na de geboorte en dan zonder dat de moeder er nog bij kon zijn, dan ging het op den Zondag ook zonder bezwaar. Men weet, zegt hij, dat in de doopvragen dan ook nog maar alleen van den vader en de getuigenen niet van de moeder ge sproken wordtonder het lezen voegen de meeste predikanten er dit wel in, maar het staat er niet onze vaderen gaven alleen hun kind aan voor den Bur gerlijken Stand en brachten het alleen naar den doop. «Nu het echter door langdurige gewoonte regel werd, dat een kind op den II. doop wacht tot ook de moeder er bij kan zijn, en het toch ook weêr niet te lang kan uitgesteld, is er een rijtuig noodig. En overmits men nu niet vrij is, om op den stillen rustdag, door het huren van een rijtuig, anderen tot slaafschen arbeid te verlokken, zoo volgt hieruit dat in het tegenwoordig systeem, om vader en moeder saam te laten gaan, en toch het H. sacrament niet door te uitstel te verachten, zulks in de weekbeurt regel moet zijn". Van de 433 op 31 December 1886 in de ge meente Wissekerke aanwezige kindei en tusschen 6 en 12 jaren oud, bezochten er op 1 Januari 1887 393 de scholen. Redenen der 40 die de scholen niet bezochten, zijn1 wegens huisonderwijs, 14 wegens te ver van de scholen verwijderd, 7 wegens niet gevaccineerd, 2 wegens ongesteldheid, 9 wegens huiswerk verrichtende, 1 wegens op de bewaarschool gaande, 1 wegens op een ambacht en 5 zonder redenen. Tengevolge van het voorkomen van mazelen in de gezinnen van het hoofd en van een der onderwijzers der openbare lagere school te Wissekerke (kom) is die school gesloten van af 21 Febr. 11. De bewaar school is tengevolge van de vele gevallen van mazelen bij kinleren beneden de 6 jaar reeds van af 14 Febr. 11. gesloten. Vrijdag bedroeg het getal lijders aan ma zelen 166 in 88 gezinnen. Er zijn nog geene lijders overleden. In de commissie, belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid, bedoeld in art. 56, onder a, van de wet tot regeling van het lager onderwijs, in dit voorjaar, zijn benoemd voor Zeelandtot lid en voorzitter, de schoolopz. in het distr. Middelburgtot leden de schoolopz. in de arrond. Middelburg, Aksel, Goes en T'olentot leden-plaatsvervangers, da schoolopz. in het distr. Goes en in de arrond. Oostburg en Zierik- see. De Zw. Ct. verneemt uit goede bron, dat zoo wel de beurzen, die in den loop van het cursusjaar 18861887 vrijgevallen zijn, als die, welke genoten worden door kweekelingen bij de Rijks-normaallessen, die aan het eerstvolgende akte-examen deelnemen en dus geacht worden op 31 Maart 1887 vrij te vallen, alsnog zullen woiden verstrekt. Gemengde Berichten. Door het bestuur der Sociëteit «Eensgezindheid" alhier was bij gelegenheid van 's Konings jaardag aan Z. M. den volgenden gelukwensch aangeboden: «Sire! De door Uwe Maj-steit erkende burgersocië teit «Eensgezindheid" te Goes brengt op dezen heuge- lijken dag haren welgemeenden heilwensch uit voor Uwe Majesteit en het doorluchtig Huis van Oranje. «Waar U, Sire, Uwen zeventigsten jaardag viert, is de Sociëteit gedachtig aan het eenmaal door Uwe Majesteit gesproken woord Nooit kanj Oranje te veel voor het Nederlandsche volk doen 1 Maar de Sociëteit betuigt wederkeerig op dezen nationalen feestdag Nooit mag bet Nederlandsche volk vergeten, wat het aan het Huis van Oranje te danken heeft. «Moge het Uwe Majesteit gegeven zijn, nog vele jaren de welvaart van Nederland te bevorderen, zooals Nederland dat tot nu toe van Uwe Majesteit en Hare regeering mocht ondervinden." Het Bestuur der Sociëteit «Eensgezindheid", A. J. Vellekoop, Voorzitter. M. Leverland, Secretaris. Daarop is gisteren de volgende dankbetuiging ont vangen «Zijne Majesteit de Koning draagt mij op de Bur gersociëteit «Eensgezindheid" te Goes Hoogstdeszelfs dank te. betuigen voor de gelukwenschen op 19 Febr. Zijne Majesteit aangeboden. De adjudant, particuliere Secretaris des Konings S. M. S. De Ranitz. Ondelande. Door den Burgemeester was den Koning op diens jaardag een heilwensch vergezeld van zijn portret toegezonden. Onder dagteekening van 25 Fe bruari ontving de heer Van Wingen de volgende mis sive «Zijne Majesteit de Koning draagt mij op den heer P. Van Wingen, hoold van het gemeentebestuur van Oudelande, Hoogstdt z Ifs dank te betuigen voor de gelukwenschen, Zijne M ijesteit 19 Februari 11. aangeboden en voor de toezending var zijn portret, hetwelk Zijne Majesteit met veel belangstellin eft gezien. Aan een en ander was Zijne Majesteit zo gevoelig De adjudant, particuliere Secretaris des Konic^;s S. M. S. De Ranitz. Nieuwdorp. Naast eene commissie, welke ten doel had de armen te bedeelen, de schoolkinderen te trak- teeren en eenige volksvermakelijkheden te doen plaats hebben, vormde zich hier eene andere. Deze zag zich door de 95 gld. 78 cent, bijeenge bracht door de jongelingen en jongedochters, in staat gesteld, een feestelijken optocht te organiseeren en het dorp te versieren en te verlichten. Zoodra de eerstgenoemde commissie met haar werk klaar was, maakte zich op de weide van den heer Jan De Jager eene tweede stoet gereed om tegen vier uren in optocht het dorp binnen te trekken. In dien optocht kwamen o. a. voorEen eerewaebt te voet. bestaande uit 80 personen, waarvan velen aardig uitgedost, en begeleid door 2 commissarissen van orde in net costuumeene groep, voorstellende Z. M. den Koning' met twee adjudanten, allen te paard en naar eisch gekleed, eene eerewacht te paard bestaande uit 56 ruiters. Voorop 6 prachtig in'twit gecostumeerde ruiters, gevolgd door 4 ruiters in uniform. Deze stoet trok eenige malen door het dorp en van daar naar de weide van den heer Blok om daar parade te maken voor Zijne Majesteit. Eenige uren later had een fakkeloptocht plaats, waarbij serenade's gebracht werden aan allen die de commissie bijzon dere diensten bewezen hadden. Na den fakkeloptocht werd het vuurwerk afgesto ken. Het dorp werd verlicht door twee geïllumineerde W's, geplaatst in de koepels van de met groen ver sierde eerepooiten en verder door illumineerballons welke rond den gemeenteput, aan de hoeken der stra ten en bij de citadel waren opgehangen. De feestvreugde duurde voort tot kort vóór mid dernacht en werd geen enkele maal verstoord. Bij den goud- en zilverkoopman Franssen te Kruiningen is, wat hij eerst den volgenden morgen ontdekte, Woensdag eene partij bloedkoralen vermist. Men denkt aan diefstal, hoewel de pogingen om den dief te ontdekken, tot beden vruchteloos zijn gebleven. Toch is men echter met het onderzoek zoover gevor derd, dat men reden heeft om zeker persoon als ver- moedelijken dader aan te wijzen. Er is natuurlijk proces-verbaal opgemaakt. Sedert 1879 bestaat voor de gemeenten Baar land en Oudelande de vereeniging «Spaarzaamheid". Het doel dezer vereeniging is zoo goedkoop mogelijk steenkolen aan hare leden te leveren en te zorgen, dat ieder, die zijne kolen thuis krijgt, naar waarheid kan zeggen het zijn de mijne. Donderdag jl. werd er lekening en verantwoording gedaan over het afge- loopen boekjaar. Het bleek, dat de vereeniging thans tachtig leden telt. Dezen winter waren er 1500 HL kolen afgeleverd tegen 58 ct. per HL. voor Baarland en 63 ct. voor Oudelande, terwijl nog 389 HL. in de bergplaats liggen, welke tegen 63 ct. de HL. kunnen worden afgehaald. Ierseke. Vrijdagavond viel hier een werkman, die op het veld arbeidde, plotseling bij zijn werk neder. Anderen schoten toe en trachtten hem bij te brengen, doch te vergeefs. De geneesheer kon eenige minuten later slechts den dood constateeren. Men zegt, dat de vader van den overledene op hetzelfde stuk land en op dezelfde wijze den dood gevonden heeft. Men meldt ons nog uit Wissekerke (N.-B.), dat in de tot die gemeente behoorende gehuchten Geersdijk en Kamperland op 's Konings 70sten jaardag flink feest gevierd is. In beide plaatsen waren prachtige eerepoorten opgericht, te Kamperland op den Veerweg, te Geersdijk voor de openbare school, terwijl de woning van den veldwachter L. Bakker te Geersdijk a giorno was verlicht. Overal werd natuurlijk gevlagd, teertonnen werden gebrand en vuurwerk afgestoken. Zooals reeds gemeld is werd er te Wissekerke een optocht gehouden, waartoe 93 paarden benoodigd waren de feestcommissie zond een telegrafischen geluk wensch aan den hoogen jubilaris. Ylissingen. Door heeren officieren en enkele onder officieren van het alhier in garnizoen liggende bataillon infanterie, die den vorlgen winter medewerkten bij de opvoering van de zoo kluchtige parodie-opera «Dandolo, Doge van Venetië", zal a. s. Vrijdag weder een der gelijk stuk, «De Profeet" genaamd, worden uitgevoerd. Evenals de eerstbedoelde, zal ook deze uitvoering plaatshebben onder leiding van den kapitein Delphi en met begeleiding van een uit alhier wonende heeren dilettanten-musici samengesteld orkest. Zaterdag- en gisteravond hebben zich ook te Leiden anti-socialistische betoogingen" voorgedaan. Eene steeds aanwassende menigte sloeg achtereenvol gens bij verschillende bekende socialisten (vier her bergiers en een winkelier in lampeglazen enz.) den boel kort en klein en trok verder onder het zingen van «Wien Neêrland's bloed" en «Wilhelmus" maar ook van «Hop, hop, hop, hangt de socialisten op"

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2