Wij houden ons verzekerd, Siredat op dezen blijden dag, evenais morgen, bij de openbare samenkomsten der gemeenten, te midden van veelvuldig vreugdebetoon, in dien geest uit vele vrome harten de vurigste gebeden voor Uwer Majesteits welzijn ten hemel rijzen. Terwijl wij daarmede persoonlijk instemmen, nemen wij met verschuldigden eerbied de vrijheid, om ons zeiven en de belangen der Kerk, welke wij vertegen woordigen, ook in dit moeielijk tijdsgewricht, dat zij doorleeft, in Uwer Majesteits hooge bescherming aan te bevelen en aan Uwe Majesteit de verzekering te geven van onze innige verknochtheid en oprechte ver eering. Z. M. de Koning heeft Zaterdagmiddag audiëntie verleend aan de Presidenten van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, benevens aan den "Vice-president van den Raad van State, die Z. M. de gelukwenschen hebben vertolkt, welke de hooge Staatscollegiën die zij vertegenwoordigden bezielen. Nog ontving Z. M. dien middag den burgemeester, eere-voorzitter der feestcommissie te 's-Hage, ten ge- hoore. Deze mocht aan den Koning de wenschen aanbie den van de ingezetenen der residentie bij 11D. zeven tigsten geboortedag, en kreeg vergunning aan Zijne Majesteit voor te lezen den eerbiedigen gelukwensch, die door vele duizenden stadgeuooten was onderteekend. Na die voorlezing droeg de Koning den eere-voor zitter op zijnen dank voor dit blijk van gehechtheid aan de ingezetenen over te brengen, en hun daarbij de verzekering te geven dat Z. M. die uiting hunner gevoelens ten zeerste waardeert. Met blijkbare ingenomenheid beschouwde Z. M. de cassette van bruin palissanderhout met de gekroonde teekenen der koninklijke waardigheid op het deksel, waarin het adres was nedergelegd in keurig uitge voerde calligraphie. Z. M. heeft bij gelegenheid van zijn 7Oen verjaar dag uit alle Oorden des lands en uit hei buitenland adressen, brieven en telegrammen van gelukwerisching ontvangen, die met honderden en honderden ten pa- leize werden aangeboden. Zaterdagnamiddag te 1 uur verschenen HH. MM. de Koning en de Koningin in de receptiezaal van het Paleis, ten einde audiëntie te verleenen aan de hof dames, de groot-officieren, de leden van het burger lijke en militaire Huis, de ministers, hoofden der de partementen, den directeur van Zr. Ms. Kabinet, de hofpredikers en den secretaris der Luxemburgsche zaken. Op het oogenblik van de ontvangst stroomden de van de parade terugkeerende toeschouwers in talrijke rijen langs het paleis. Z. M. vertoonde zich eene korte pooze voor de ra men van de receptiezaal. Met opgewektheid is voorts in de residentie feest gevierd; alles te vermelden zou ondoenlijk zijn. Alleen zij opgemerkt, dat de aubade aangevoerd door den hoofdonderwijzer, den heer Van der Laan, uitstekend slaagde. Voor den ingang van 't paleis op een bekleede estrade zongen de 2000 kinderen zuiver, krachtig, met gloed en opmerkelijk gelijkmatig, twee coupletten van 't «Wilhelmuslied." De Koning, de Koningin en de Prinses Z. M. in Marineuniform met steek, H. M en de Prinses in wan deltoilet, met mantel en hoed, wuifden en de menigte, die in enthousiastisch gejubel losbarste niet alleen de kinderschare, maar ook de volksmassa, juichte meê. Met groote opgewektheid werden daarna drie cou pletten het tweede in plechtig tempo gezongen van 't «De Koning Leev'." Eindelijk het couplet vau ons volkslied, «Bescherm o God, bewaar den grond", toen weder een storm van jubelkreten losbarstte. Maar nog nam de geestdrift toe, toen de vensters van 't balcon geopend werden en HH. MM. met de Prinses naar voren traden, om de kinderen vriendelijk en onophoudelijk toe te wuiven. Toen drong het volk van beide zijden onstuimig op. Men wilde den Vorst en de zijnen zien. De politie en militaire macht hadden de handen vol werk om verwarring te vooi komen. Maar bij den opmerkelijken goeden geest der menigte gelukte dit toch. Geruimen tijd bleef de Vorstelijke Familie op 't balcon, onder oorverdoovend«Hoeraen «Lang leve de Koning!" «Leve de Koningin!" «Leve de Prinses!" Toen HH. MM. en H, K. H. zich verwijderden, scheid den zij echter nog niet van de plek, die een grootschen en hartverheffenden indruk maakte, maar bleven aar. een der zijvensters staan, steeds groetend en wuivend, tot dat de laatste tonen van het herhaalde: «De Koning leev' 1" weggestorven en al de kinderen afge trokken waren. Ook in den huiselijken kring der Vorstelijke Familie had de feestviering van Zr. Ms. verjaardag een bui tengewone beteekenis. Reeds in den vroegen ochtend bracht H. M. de Koningin met het Prinsesje aan de hand den Koninklijken Echtvriend en Vader Haar ge lukwenschen. H. M. bood hierbij aan den Koning verschillende geschenken aan, o. a. een kostbare antieke klok en twee antiek gedreven koperen kandelaars, een prachtig eetservies, twee jardinières gros bleu op geornamen teerde voetstukken. H. K. H. Prinses Wilhelmina overhandigde Haren Vader, behalve een prachtige bloemenmand met levende rozen, verschillende kleine geschenken en een zijden voetenkleed, door Haar zelf met bloemen bewerkt. Innig aangedaan over dit eerste handwerk der lieve Prinses, die den glans van genoegen op het gelaat had, toen Zij haar geschenk aanbood, nam Z. M. de kleine op den arm en kuste Haar hartelijk. Zaterdagmiddag zou H. M. de Koningin met de Prinses te 2 uren een rijtoer door de versierde resi dentie maken zij namen daartoe plaats in een rijtuig met 2 paarden, met een postiljon op een der paarden. Bij den terugrit uit Scheveningen, waar aan H. MÉ eene warme ovatie was gebracht, schrikten de paarden en sloegen in het Noordeinde op hol. De postiljon viel van zijn paard. Hare Majesteit nam haar dochtertje in hare armen, en wees het volk hat gevaar, waaraan zij bloot stond. Een agent heeft gelukkig de paarden kunnen grijpen, waarna hij met behulp van een paar andere agenten de Koningin en het Prinsesje uit het rijtuig hielp. De vorstelijke personen begaven zich te voet naar het paleis, en na van den schrik te zijn hersteld, ondernamen zij te 3 uren, thans in een open rijtuig met gewone bespanning, haren tocht. Uit Amsterdam schrijft men ons, 20 dezer Zelfs al wilde ik de grootst mogelijke sobeiheid be trachten in bet geven van een overzicht van het driedaagsche feest in het Paleis voor Volksvlijt, dan zou de daarvoor noodige ruimte in uw blad mij on mogelijk kunnen worden toegestaan. En een greep uit het vele wat men te aanschouwen en te genieten kreeg zou schennis zijn aan het geheel gepleegd. Laat mij daarom, met verwijzing van belangstel lenden naar de verslagen in de Amsterdamsche bla den, volstaan met de vermelding, dat de uitslag van het ferst de stoutste verwachtingen nog verre heeft overtroffen. Rechtmatige hulde komt toe aan allen die aan het ontwerpen en tut stand brengen zoo krachtig, zoo belangloos en tegelijk zoo artistiek heb ben medegewerkt. Lof komt ook toe aan de ingeze tenen die het goede doel zoo krachtig hebben ge steund, zeer zeker tot groote voldoening van de ver- eeniging «Gezondheids- en Vacantie-kolonies", die daarin een vernieuwd bewijs mag zien van sympathie met haar nuttig strevenhet zenden van ziekelijke kinderen, die volgens verklaring van hun geneesheer daaraan behoefte hebben, in de frissche buitenlucht. De drukte en geestdrift waren onbeschrijfelijk, niet het minst gisteren, den dag van het «Koningsfeest". De viering van den jaardag van Z. M. den Koning heeft hier, zooals men weet, slechts een voorloopig karakter gehad, in afwachting van de festiviteiten in April, maar toch heeft het volstrekt niet aan uitin gen van liefde voor en gehechtheid aan het vorsten huis ontbroken. Met groote voldoening mag ik con- stateeren dat er hier gisteren buitengewoon druk is gevlagd, het dragen van Oranje-rozet of strik schier algemeen was, en tal van magazijnhouders en winke liers zich beijverd hebben om door nette en toepasse lijke uitstallingen het vroolijk en vriendelijk aanzien onzer stad te veihoogen. Ontegenzeggelijk was er gisteren hier veel meer enthousiasme dan in andere jaren op 19 Februari viel waar te nemen. Maar bovenal heeft de liefdadigheid zich, dank zij zoo veler zorg en goede gezindheid, krachtig laten gelden, zoo dat menig behoeftig huisgezin den jaardag des Ko- nings ook binnen zijne muren tot een waren feestdag gestempeld zag. Dat de groote parade gistermiddag en de gasver lichting om het stadhuis gisteravond veel bekijks hadden, is zeer natuurlijk, te meer daar de wêarsge- steldheid vrij gunstig mocht worden genoemd. Even als op «de jaarmarkt" in het Paleis voor Volksvlijt werd ook in de verschillende Schouwburgen het heugelijk feit van den dag met geestdrift herdacht, terwijl in het «Nederlandsch Panopticum" een eigen aardige holde aan Z. M. den Koning is gebracht. Al daar is namelijk een fraaie groep tentoongesteld, be staande uit vijftien beelden en vervaardigd naar eene schets van den kunstschilder Herman C. Ten Kate en gedecoreerd door Joh. Stortenbeker. Zij stelt Z. M. den Koning voor tusschen de ijsschotsen bij den watersnood te Brake) in 1855. Deze groep zal onge twijfeld vele bezoekers trekken. Ook verschillende hier bestaande burgerlijke en mili- taire-vereenigingen hebben feestelijke bijeenkomsten ge houden als uiting van liefde voor den Koninklijken jubilaris. Buitengewone vermelding evenwel acht ik waard den feestavond van Vrijdag, in het gebouw der «Maatschappij voor den werkenden stand" door het bestuur derafdeeling«Volksvoordrachten" gt-organiseerd ter gelegenheid van 's Konings jaardag. Een duizendtal bezoekers waren daar in de net gedeco. eerde zaal aanwezig, en reeds dagen te voren waren geen toe gangskaarten meer verkrijgbaar. Alle bezoekers ontvingen een op Oranje-papi- r net gedrukt program. De kapel van het 7e reg. infanterie voerde, als gewoonlijk op verdienstelijke wijze, een zevental muziekstukken uit, waarbij zich onderscheidene solisten lieten hooren. Mej. A. Roeloffzen, leerling der Tooneelschool, droeg het bekende VI aggelied van Heije voor, dat vervolgens gezongen werd door de M inoen-zangvereeniging «Oefe- niog zij ons doel", die daarmede veel suces behaalde, evenals met het zingen van Een Nederlandsch lied van N. Beets en Hollands glorie van Richard Hol. Er heerschte onder de aanwezigen een opgewekte, feestelijke stemming. Het bestuurslid de heer Van K-steren had daartoe het zijne bijgedragen door een bezielende toespraak, waarin hij het vele goede in het licht stelde, dat wij onder de regeering van Willem III genieten mochten. Maar de geestdrift bleek bovenal toen een dubbel voorstel van het bestuur met daverende toejuichingen werd begroethet eerste, om aan Z. M. namens de aanwezigen een telegram van gelukwensch te zendenen het tweede, om de geheele opbrengst der entrees als gift te schenken aan de vereeniging «Liefdagheid naar vermogen". Waarlijk, een flink denk beeld 1 Eerst te kwartier over elven gingen de feest gangers huiswaarts, nadat tot afscheid door allen ge zamenlijk staande het lied Wij leven vrij uit volle borst was aangeheven. Waarlijk, als men de wijze waarop de dag van 19 Februari hier is herdacht tot maatstaf neemt voor zijne verwachtingen omtrent de aanstaande meerofïï- ciëele wijding van 's Konings geboortefeest in April a. s., dan belooft deze laatste zeer veel en kan de verdienstelijke feestcommissie met blijmoedigheid en vertrouwen haar aangevangen taak voortzetten. O.-Indië. Overgeplaatst bij den geneeskundigen dienstbij het hosp. te Fort de Koek, de off. van gez. 2e kl. dr. P. J. Mink, van dat te Padang. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Dreischor ds. W. C. Van Senden, pred. te Bhtterswijk. Amsterdam. Het jongste Predikbeurtenblad bevat, onder de «officiëele mededeelingen" weêr wat nieuws Er wordt namelijk gemeld, dat bij de opening van de Kerkeraadskast der Ned. Herv. gemeente is gebleken, dat onder anderen (1) het zegel des Kerkeraads niet aanwezig was. Er bestaat alle reden om te vreezen, dat van zekere zijde het aldus achtergehouden zegel zal worden gebruikt, om aan de van haar uitgaande stukken een valschen schijn van wettigheid te geven, alsof zij, die dat zegel gebruiken, de voortzetting zouden wezen van de Nederduitsche Hervormde gemeente. Dientengevolge wordt ieder gewaarschuwd, Biet te meenen dat zoodanig eene zegeling eenig recht in zich sluit en herinnerd dat er geen andere Nederduitsche Herv. gemeente bestaat dan die vertegenwoordigd wordt door haren tegenwoordigen Kerkeraad, aan wien dat zegel rechtmatig toekomt. Koloniën. In een brief uit Atjeh aan de Sumalra-Courant wordt gemeld, dat de kolonel Van Teijn den 7den Jan. definitief is opgetreden als Gouverneur van dat gewest. Vele Atjehsche hoofden waren daarbij tegen woordig. De plechtigheid had plaats in het gouverne- ments-hotel, onder het lossen van 13 saluutschoten. De gezondheidstoestand geeft niets mee en de beri beri speelt nog immer haar eerste viool. De Padangboot neemt weer een 140tal militaire zieken mede, waar onder de luit.-kolonel IJssel de Schepper en de le luitenant Alberti. Wie verlost ons hier van de beri-beri; de Atjehers zullen wij dan zelf wel klein krijgen. Boekaankondiging. «De Indische Mail" 2de jaargang, no. 4 van 15 Februari 1887, uitgave van Blom Olivierse, bevat Melati van Java, Van slaaf tot vorst. IV. Onze leestafel. De prijsverhooging van het opium. De verplichte diensten op Java en Madoera. De intieme geschiedenis van een aanstaande ordonnantie. Een slechte indruk. Koffiebladziekte. Bestuurs- veranderirg. De inlandsche werving. Bonjour, Atjeh-details. Blieven uit Atjeh. Mail-over zicht van 29 December enz. Inhoud van no. 12: Vragen van den dag: Dr. J. G. Van Deventer de Wiskunde op onze gymnasia Dr. H. Blink Iets over den kalender; Dr. H. Van Cappelle Over het voorkomen van apen in Europa Het dierlijk magnetisme of hypnotisme Het ont staan der zwarte aardeVraagbusPolitiek overzichtFeuilleton. Buitenlandse!) Overzicht. De oöicieuse Duitsche pers komt thans met de ver klaring voor den dag, dat het septennaat niet geëischt wordt door den drang van het oogenblik, maar alleen uit zorg voor de toekomst. De zucht van Frankrijk om Elzas en Lotharingen te herwinnen maast, dat het leger versterkt moet worden. Intusschen wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat de oppositie door haar verzet te blijven handhaven, den oorlog zal verhaasten, omdat Frankrijk zoodoende zou blijken, dat Duitsch- land verdeeld is. Intusschen is de groote verkiezings dag voor den nieuwen Rijksdag aangebroken en zal dus spoedig bekend zijn of de regeering door haar be roep op de kiezers het pleit heeft gewonnen of verloren. Het Engelsclie Lagerhuis heeft het adres van ant woord op de troonrede eindelijk bij derde lezing vast gesteld en aangenomen met 283 tegen 70 stemmen. Thans is de wijziging van het reglement van orde aan de beurt. De Standard noemt de kalmte, die in de laatste dagen op het vasteland heerschteene stilte voor den storm. Het blad hecht weinig aan de vredesbetuigingen der regeeringen zoolang Duitschlanl zijn septennaat tracht te verkrijgen, Frankrijk in alle stilte zijne oorlogstoe rustingen voortzet, Oostenrijk zijne reserves wapent en oefent, Rusland zijne troepen op de Westelijke grenzen concentreert en België, uit vrees voor zijni neutraliteit, tot versterking van de Oostelijke overgaat. Do Fransche minister van financiën Dauphin heeft bij de Kamer zijn plan voor een rijksinkomstenbelas- ting ingediend. Hij wil hoofdzakelijk het roerend be zit treffen en het percentage ieder jaar vaststellen, naai mate van de eischen, door de begrooting gesteld. Het nieuwe Italiaansclie ministerie is zoo goed als samengesteld. Depretis blijft voorzitter en Robilant behoudt de portefeuille voor Buitenlandsclie Zaken. De Bnlgaarsclte quaestie vordert niet veel. De de putatie is nog st eds te Konstantinopel, alwaar zij tracht een overeenkomst te vinden met Zankuff en den Grootvizer. De laatste heeft voorgesteld in Bulgarije drie regenten te benoemen, waarvan er éen zal wor den aangewezen door de deputatie, éen door Zaskoff en éen door beide partijen. Man gelooft echter niet, dat een zoodanige oplossing van de quaestie kans van slagen heeft. De Bulgaarsche uitgewekenen zijn ove rigens verdeeld. Sommigen willen naar het vaderland terugkeeren en vrede maken met het regentschap, de anderen blijven hun verzet handhaven en dreigen zelfs Montegrijnen naar Bulgarije te zenden om de regenten te vermoorden. In Knsland zijn er weder complotten ontdekt van officieren en studenten en gericht tegen den Czaar. Er hebben verscheidene arrestatiën plaats gehad, doch het feit, dat andermaal de woelingen in het leger zijn doorgedrongen, maakt daar te lande natuurlijk een hoogst treurigen indruk. Gemengde Berichten. Kloetinge. Eenige inwoners der gemeente Biezelinge, Zaterdagnacht uit Goes in een kapwagen huiswaarts kenend'', had feu het ongeluk hier aan den straatweg, bij het dorp met paard en rijtuig in de sloot te buitelen. Gelukkig bekwamen de in den wagen zittenden, vijf in getal, betrekkelijk slechts geringe kwetsuren. Met behulp van de uit hun slaap gewekte bewoners der nabijstaande huizen gelukte het na anderhalf uur zwaren arbeid paard en rijtuig weder op het droge te brengen. Het eerste was weinig of niet bezeerd, het laatste natuurlijk gebroken. Bij den landbouwer J. V. te Heinkenszand is dezer dagen een kalf d >od geboren, dat het aanzienlijk gewicht bezat van 148 halve kilo's. In die gemeente ging Vrijdag een span paarden die een wagen met goederen trokken midden in het dorp op hol, daar de beesten schrikten van de vlaggen, waarmede eenige kinderen rondliepen. Zekere P. S. slaagde erin door het zwaaien van eenig voorwerp de beesten tot staan te brengen, waardoor groote onheilen zijn voorkomen. Driewegen. Zaterdag werd bij den Burgerlijken Stand alhier aangifte gedaan van de geboorte van een zoon op 's Konings jaardag, welk kind volgens den wensch der ouders naar Z. M. den Koning moest worden ge noemd, en mitsdien onder den naam van Willem werd ingeschreven. (Zooals men in de rubriek «Burg. Stand" bemerken kan, gebeurde te Goes hetzelfde.) Ylissingen. Het Koningsfeest is alhier met de meest mogelijke opgewektheid gevierd. De groote optocht, die van 2 tot 4 uren zich door de stad bewoog, en ieders aandacht trok, was inder daad schoon en indrukwekkend. Vooral muntten daarin door pracht uit de afdeelingen van het Nederlandsche en van het Belgische loodswezen, die moeite noch kos ten hadden gespaard om den stoet luister bij te zet ten, zoomede de Maatschappij «de Schelde", wier gansche personeel een vijfhonderd personen zich «en corps" in den optocht had geschaard. Ook alle andere feestelijkheden, zoowel op straat als binnenshuis, slaagden uitstekend en, niettegen staande den ganschen dag duizenden op de been wa ren en alom eene overweldigende drukte heerschte, liep alles in de gewenschte orde van stapel. Te Breskens viert Donderdag a. s. de oudste bewoner dier gemeente zijn 95sten verjaardag. In 1811, toen hij in het Fransche leger diende, werd hij te Leipzig door de Oostenrijkers krijgsgevangen gemaakt. Later weer in de handen der Franschen gevallen, werd hij na den slag bij Waterloo in vrijheid gesteld. De grijsaard spreekt nog met vuur over zijne krijgsbe drijven. Onder de loteiingen der nationale militie te Venloo komen een luitenant der artillerie en een rijks veearts voor. Te Enschedé heeft een hevige brand gewoed in de fabriek der firma Blijdenstein Sc Co. Gansch En schedé was bij den brand, die wellicht weer tal van huisgezinnen in armoede zal doen verkeeren, op de been. De spinnerij der fabriek is geheel uitgebrand doch de weverij heeft men gelukkig kunnen behou den. Da fabriek was aan de Beurs verzekerd voor 127,000. Een heer te Tilburg die gewoon is voor zijn zonen te loten, heeft vier jaren achtereen een vrij nummer getrokken. De uitslag van den geïmproviseerden wedstrijd op de korte baan van 320 meter te Slikkerveer, tus schen George See, Arie Van den Berg, B. Kingmaen Werkhoven uit Koeten (James Smart reed in dezen wedstrijd niet mede, aangezien hij zich niet wel gevoelde) was als volgt De le rit had plaats tusschen See en Van den Berg, waarin eerstgenoemde geslagen werd, alsmede Werk hoven, die tegen KiDgma reed. Ten slotte had er eene prachtige rit plaats tusschen Van den Berg en Kingma. Steeds bleven zij vlak naast elkaar en werd de geheele baan, die het dubbele is van eene gewone Friesche hardrijdersbaan, uitgeklauwd. Van den Berg was overwinnaar. Bijna gelijktijdig vlogen zij den eindpaal voorbij in ongeveer 26 seconden. Op de Mariaplaats te Utrecht zijn Zaterdagochtend twee socialistendie de feestvierende volksmenigte trachtten op te ruien, door de politie ingerekend. De politie kon slechts met groote moeite hen bescher men tegen het verontwaardigde volk, dat luide uitriep «Slaat hen dood 1" Zaterdagochtend ongeveer te half 8 uur hing aan het begin van den Verlengden Binnenweg te Rot terdam (Delftshavensche zijde) eene roode vlag tusschen een boom en de telephoondraden. Op die vlag stonden de woorden te lezen«Leve Domela Nieuwenhuis." Een wakkei e jongen, daar voorbijkomende, klom in den boom, haalde de vlag neer, en liep er mee weg in de richting van Delfshavende oproervlag door de modder achter zich slepende. Toen de politie met eene ladder er bijkwam, was de vlag verdwenen. Bij eene mijnontploffing in het Rhonda-dal werden 53 werklieden bedolven Er zijn er 27 gered, en reeds hei ft men 16 dooden gevonden. Een schoonzoon van Vanderbilt heeft te Londen voor ƒ2,400,000 meubels gekocht, die aan Maria An toinette behoorden. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravcnhage. TWEEDE KAMER. De debatten over Grondwetsherziening zijn voortgezet. Minister Heemskerk noemde het onverantwoordelijk de herzie ning niet geregeld voorttezetten. Hij verdedigde dê regeling tegen de gedane verwijten en hield vol dat de herziening goed was voorbereid; dat in zake kies recht het een compromis was tusschen de Kamer en de regeering om den gewonen wetgever vrijtelaten, zonder algemeen stemrecht mogelijk te maken. De motie-Keuchenius achtte hij van weinig beteekenis, waar de Regeering zelf een grooter Kamer voorstelde. De motie-De Geer ontried hij ernstig, daar daar door 10 der 12 ontwerpen in de prullemand zouden worden geworpen. Eindelijk wees hij op de algemeene gezindheid, dezer dagen gebleken tot handhaving van den grond en den hoeksteen van het erfelijk consti tutioneel monarchaal gezag. De Minister Van Karne- beek ontkende dat zijn optreden een verzoendag in zake onderwijs zou belemmeren. De heer Borgesius drong aan op verzoening; de heer Reekers verdedigde dhr. Schaepman tegenover dhr. Brouwer. Dhr. an der Linden achtte grondwetsherziening onnoodig, maar zou geen opposant quand méme zijn. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 21 Februari. Verwachting: Zuidwestelijke wind, betrokken wéér.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2