's-Heerenhoek. Het programma der feestviering, op den 19 Febr. a. s. alhier te houden, is vastgesteld als volgt: I. Des voormiddags 9 uren: luiden der klokken. II. l)es voormiddags 10 uren: armen bedeelen en onthaal der schoolkinders. III. Des middags 12 urenoptocht van verschillende vereenigingen en sociëteiten, samengesteld als volgt 1. Piket te paard; 2. het wapen van's-Heerenhoek te paard3. vier hoornblazers te voet4. eene af- deeling ruiterij met kommandant; 5. het vaandel van de handboog-sociëteit jjConcordia" te paard 6. de leden van «Concordia' met hunne bogen; 7. de meisjes der bijzondere school met vlaggetjes8. het vaandel van de loterij-vereeniging «Non semper lucrum" te paard; 9. de leden derzelvete voet10. een trompet ter te paard; 11. twee gecostumeerde ruiters12. drie personen, voorstellende de Koninklijke familie, gezeten in een open rijtuig, getrokken door 4 paarden, aan beide zijden een ruiter; 13. twee gecostumeerde rui ters; 14. de feestcommissie in op-n rijtuig; 15 de jongens der bijzondere school met vlaggetjes; 16. het vaandel der loterij-VSreeniging «Excelsior" te paard; 17. de leden derzelve te voet; 18. de kinderen dei* openbare school met vlaggetjes; 19. een wagen, voor stellende het barbiersvak 20. de jongens der verschil lende volksspelen; 21. eene vereeniging van ambachts lieden 22. tot sloteene afdeeling ruiterij. De optocht zal vertrekken van den Molendijk en de volgende route volgenMolendijk, Voorstraat, Zeven- huizenstraat, Kuipersdijk, Singeldijk, Achlerstehaven- straat, Smidsstraat, Voorstraat, Molendijk. IV. Na afloop van den optocht, om 2 uren volks spelen. V. Des avonds algemeene verlichting door het ge- heele dorp met Bengaalsch vuur. Na afloop bal populair in de Voorstraat. Kruiningen. Maandag stelde de feestcommissie voor 19 Ftbr. het programma der festiviteiten vast, waarop voorkomen lossen van saluutschoten, luiden der klok, bedeeling der armen van alle gezindten nationale optocht van verschillende corporatiën, matinee mosicale, volksspelen, des avonds muziekuitvoering op het geïllu mineerde marktplein enz. Zoo er ergens scherpe concurrentie bestaat, dan is het wel tusschen de twee stoombootmaat schap p :j e n, wier booten tusschen Zierik- see en Rotterdam varen. Dat de eene de andere een vlieg tracht aftevangen, is zeker allesnns verklaar baar en wordt door den strijd om het bestaan ge boden doch dat de snelheid zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd, heeft wel iets bedenkelijks. Vooral komt dit sterk nit, als beide booten gelijk afvaren. Voor de haven van Zieriksee zijn zij gelijkelijk gebonden aan het voorschrift wel niet hierom gegeven, maar niettemin ook in dit opzicht heilzaam, dat deze afstand in niet minder dan 20 minuten mag worden afgelegd. Maar is men eenmaal buiten, dan worden alle zeilen bijgezet. Nu moge het voor den argeloozen reiziger een voldoening zijn te weten, dat hij de plaats zijner bestemming spoedig bereikt, bij hem, die dezen hevigen strijd gadeslaat en weet, dat in de machine kamer de wijzer van den meter zijn slingeringen vol brengt in de onmiddellijke nabijheid van het wettelijke maiimaalpunt van spanning, rijst onwillekeurig de vraag op: Hoe lang zal de kracht der boot blijken te beantwoorden aan deze geforceerde werking? Waar lijk, als beide maatschappijen konden goedvinden een korte poos langer te varen dan nu geschiedt, zou bij het publiek geen vrees; behoeven te bestaan en zouden zij zelf geen schade lijden. De Delvenaar, naar men zegt het orgaan van den anti-revolutionairen afgevaardigde Fabius, bevatte onlangs eene waarschuwing aan de kiezers, om zich te vergewissen of zij wel op de kiezerslijsten voor kwamen. Het blad beweert, dat de ontvanger op alle mogelijke wijze tegenwerkt, dat anti-liberalistische kiezers op de lijsten worden gebracht. De redactie kent hiervan merkwaardige staaltjes. Het Weekblad voor de administra'ie der directe belastingen eischt, zeer terecht, dat die staaltjes ge noemd wordenzoo lang dit niet is geschied, noemt hij die beweiing eene «gemeene insinuatie." «Voor openbaarheid zijne alle knoeiers bang", zegt de Delvenaar. «Welnu, als de schrijver geen bewijzeg levert, is hij zelf, volgens zijne eigene redeneerinn, een knoeier." Naar de N. II. Ct. verneemt, is bij koninklijk besluit voor de ambtenaren der telegra ph i e, die in rang bevorderd worden, de personeele borgstelling opgeheven en vervangen door eene zakelijke van 300 voor klerken, 500 voor telegrafisten zonder en 1000 voor die met postradikaal. Evenzoo zijn bij koninklijk besluit de emolumenten met 25 pet., voor sommigen met 28 pet. verminderd. Een zeer practische wijze, om voor geen te groote kosten eene illuminatie tot stand te brengen, die veel effect maakt, bestaat volgens eene mededeeling in de Arnh. Ct. daarin, dat men in het begin of het midden der straat een bouten latwirk aanbrengt, bestaande nit twee palen in het midden, waarin een klein vierkant zich bevindt, dat met de palen verbonden is door een zestal latten, die aan weerszijden naar het middelpunt loopen, maar bij de lijst van het vierkant eindigen. Daarboven zijn een twaaftal horizontale latten, *an de een" bovenste lat naar bet raam tot de andere loopende en dalende steeds dichter bij elkander gebracht. Indien al die latten met lampions of gasvlammen vellicht zijn, welke, naarmate zij het vierkant naderen, eveneens dichter bij elkander geplaatst zijn, dan maakt op eenigen afstand het geheel den indruk van het per spectivisch gezicht op eene zeer lange, van het begin tot het einde geïllumineerde straat. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Bij het debat over de Grondwetsherziening verklaarde de heer De Geer gisteren namens de anti-revolutionaire partij die herziening onaannemelijk en stelde een nieuwe motie voor volgens welke de herziening beperkt zou worden tot het kiesrecht en hoofdstuk 3 het eerstin behandeling zou komen. Deze en de motiën van de heeren Vermeulen enKeucheniuskwamenin behandeling. De heer Lohman bestreed fel de Grondwetsherziening en de liberalen, die de souvereiniteit der rede hadden voorgestaan, de Koninklijke macht hadden verkort en niets voor het volk gedaan. Hij werd door den Voor zitter geïnterrompeerd, omdat deze meende, dat hij de liberalen verweet het Huis van Oranje ten onder te willen brengen. De heer Lohman zeide, dat hij bedoelde dat dit het streven was geweest in de vorige eeuwen. Hij ver dedigde de motie-De Geer. De heer Rnys was tegen herziening; hij wilde wijziging van art. 194 (onderwijs) niet koopen voor algemeen stemrecht. Da heer Keuche- nius verdedigde uitvoerig zijn motie. De heer Gleichman bestreed de rede van den heer Lohman, zoowel ten opzichte van de door dezen gereleveerde historische feiten als ten opzichte der verhouding van de liberale partij tot het Oranjehuis. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Opeinde (cl. Groningen) ds. W. K. P. Goeree, te Kerkwerve. Bedankt voor het beroep naar Garsthuizen door ds. C. J. Montijn, te St. Philipsland. Bedankt voor het beroep naar Tolen door ds. H. Pop, te Hagestein. Bedankt voor het beroep naar de doopsgez. gem. te Blokzijl door ds. C. P. Van Eeghen Jr., te Aar den burg. STATISTIEK Comité tot wering van Schoolverzuim te Goes, over Januari 1887. Op de School A waren gedurende deze maand 146 kinderen. Onder dezen waren: 105 kinderen, die geen enkelen schooltijd verzuimden, 40 van 110 verzuimen, en 1 meer dan 10 verzuimen hadden. Het gemiddeld verzuim was 1.4 percent op het geheele aantal scholieren en schooltijden, tegen 1.4 percent over dezelfde maand in 1886. Op de School B waren 290 kinderen, waaronder 266 zonder eenig verzuim, 21 die van 110 verzuimen hadden, en 3 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 1 percent, tegen 0.5 percent over dezelfde maand in 1886. Op de School C waren 199 kinderen, waaronder 149 zonder verzuim, 40 met 110 verzuimen, 10 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 4.2 percent, tegen 5.2 percent over dezelfde maand in 1886. Op de School D waren 48 kinderen, waaronder 43 zonder eenig verzuim, 5 met 110 verzuimen, 0 boven de 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 0.5 percent, tegen I.3 percent over dezelfde maand in 1886. Het verzuim op de openbare scholen te zamen van 1 Januari af tot uit. Jan. 1887 bedroeg 2 percent, tegen 2.7 percent over 't zelfde tijdvak in 1886. Rechtszaken. De Arrondissement-rechtbank te Middelburg, ver oordeelde gisteren wegens mishandeling J. W. 22 j., te Weraelditige, tot 6 maanden gev.straf. Het O. M. bij den Hoogen Raad concludeerde Maandag tot verwerping der cassatievoorziening van H. Faille, P. Hainsius, P. J. J. Scholten en W. E. Bredius, allen veroordeeld wegens deelneming aan het Amsterdamsche palingoproer. Landbouw en Veeteelt. De dorpsvereeniging te Wolfertsdijk hield jl. Maandagavond hare gewone driemaandelijksche ver gadering. Nadat de huishoudelijke werkzaamheden waren afgedaan, en de rekening over 1886 was goedgekeurd met een ontvangst van 144,31 en uitgaaf van 73,08, en alzoo met een batig saldo van 71,23%, kwaman de ingezonden stukken ter tafel van de commissie in zake de suikerpeen-teelt. Zoowel de notulen van de vijf door haar gehouden vergaderingen, te Goes en te Middelburg, als het zaakrijk rapport van hetgeen door haar in het be lang der zaak was verricht, werden met belangstelling gelezen en nader besprokenterwijl, nu de com missie hare taak volbracht heeft, algemeen goedge keurd werd, dat de behandeling van deze gewichtige aangelegenheid nu verder aan h't hoofdbestuur der maatschappij ter bevordering van landbouw en vee teelt in Zeeland was opgedragen, en tevens, dat aan ieder van de leden der commissie, vanwege de ver- eeniging, eene schriftelijke dankbetuiging zou overge bracht worden voor de bereidwilligheid, waarmede zij de opdracht bad aanvaard, en voor de ijvervolle belangstelling, in de volbrachte taak zoo ruimschoots betoond. Naar aanleiding van hetgeen in eene voor gaande vergadering was ter sprake gebracht, omtrent da'gene wat tot stand zou kunnen gebracht worden in het belang van zi'ke en bejaarde arbeiders, om dezen te vrijwaren voor de vernedering van zich, in zoodanige hulpbehoevende omstandigheden, tot onder steuning uit arimiifondsen aan te geven, waren intusschen informatiën ingewonnen ten opzichte van dusdanige ondersteuningsfondsen, reeds elders be staande. Dientengevolge werden twee reglementen van die strekking ter tafel gebracht, nl. uit de ge meenten VlaardiDgen en Grouw, welke, na voor lezing, een punt van bespreking uitmaakten. Het re sultaat hiervan was, dat, met algemeene stemmen, in beginsel werd aangenomen, te trachten ook in deze gemeente een ondersteunings- en pensioenfonds voor den arbeidersstand in werking te brengen, waartoe aan eene commissie, bestaande uit de leden M. Da Kater, Adr. Van de Linde en J. J. Van Weel, werd opgedragen, daarvoor een doelmatig plan te beramen. Bij de herinnering, dat de vereeniging nu juist op een tienjarig bestaan mag terugzien, werd de bijeenkomst, na een genoegelijk samenzijn, gesloten. Buitenlandsch Overzicht. Aanstaanden Maandag is het de gewichtige dag voor de verkiezingen van leden van den Dnitschen Rijksdag. Het lijdt wel geen twijfel of de regeering zal daarbij de overwinning behalen ten opzichte van het Septennaat, dank zij den steun door den Paus verleend en waardoor o. a. een aantal adellijke en in vloedrijke katholieke bewoners van de Rijnstreek be sloten hebben zich ditmaal niet door de politieke rich ting van het centrum te laten leiden. De ministriëele crisis in Italië is vermoedelijk hare oplossing nabij. Naar men meldt heeft de Koning den heer Depretis andermaal de vorming van een kabinet opgedragen en heeft deze die opdracht aan vaard, op voorwaarde dat graaf Robilant bereid zou zijn weder als minister van buitenlandsche zaken op- tetreden. Deze heeft daarin toegestemd tot groote er gernis der oppositie en nu zal Depretis trachten eene zoodanige samenstelling te bewerken, dat op eene ge noegzame meerderheid valt te rekenen. Dit alles wijst intusschen op eene voortdurende toenadering tot Oos tenrijk en Duitschland, waarover de Fransche bladen weinig gesticht zijn. De Oostenrijksch-Hongaarsclie Delegatiën zullen 1 Maart bijeenkomen; zij zullen haar goedkeuring moe ten hechten aan een krediet van 25 millioen voor legeruitgaven, welke reeds zijn besteed. Verder zal de regeering machtiging vragen nog zooveel uittegeven als de omstandigheden zullen vereischen; er zal hier voor een ronde som worden opgegeven. Laatste en telegraphische berichten. Door den Min. v. W. H. en N. is bepaald dat op het telegraafkantoor alhier Zaterdag 19 Febr. a. s. gewone Zondagsdienst zal worden verricht. 's Gravenhage. Aan het Ministerie van financiën zijn heden uitgeloot de volgende 30 reeksen 3% per cents schuldbekentenissenvertegenwoordigende een bedrag ven 300,000, ten laste van het voormalig amortisatie-syndicaat: 38 117, 122, 262, 361, 766, 785, 850, 961, 964. 1080, 1082, 1219, 1234,1294. 1295, 1303, 1325, 1453, 1476, 1527, 1584 1650, 1894, 1900, 1939, 2018, 2208, 2350 en 2412. Burgerlijke Stand Goes van 13 tot 16 Febr. 1887. Geboren: den 13, Levina Katharina, d. v. Cornelis Van der Klooster en Louwerina KriekaardJosina Susanna, d. v. Pietei Cornelis Visser en Jacoba Cornelia Legerstee; den 14, Cornelia Adriana, d. v. Wonter Van der Graaff en Cornelia Jacoba Lukaart; den 15, Marie Constance, d. v. Constant Lodewijk Marius Lambrechtsen en Anna Vaillant. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Het koffiehuis «De groene jager" op de Beesten markt alhier, dat gisteren ten overstaan van den notaris Pilaar zon worden verkocht, is vóór de veiling uit de hand verkocht. Ingezonden Stukken. Ierseke, 10 Februari 1887. Mijnheer de Redacteur 1 In de berichten, in den laatsten tijd uit Ierseke ingezonden in verschillende couranten, meen ik, als inwoner van Ierseke en tamelijk wel op de hoogte van wat daar omgaat, duidelijk kleur en strekking te bemerken. Nu eens zijn ze rose, dan weer geel gekleurd. Bepaaldelijk is dit het geval io de berichten omtrent de nieuwe kiesvereeniging «Eendracht maakt macht" en de peisonen, die ze oprichtten en die tegenwoordig openbaar optreden in verschillende zaken. Zoo men loopende geruchten als feiten aannam, dan zou die kiesvereeniging wonderen verrichten en de kiesvereeni ging «Recht voor allen" geheel machteloos maken. Voorloopig zijn we zoo ver nog niet en te zijner tijd zullen die dingen en annexe zaken wel ter sprake komen. Laat ik intusschen hen die in dwaling mochten gebracht zijn mededeelen, dat de kiesvereeniging «Een dracht maakt macht" bij de laatste verkiezing haar hoogsten troef uitspeelde en dat de daarbij betrokken personen niets onbeproefd hebben gelaten om den kandidaat van «Recht voor allen" te doen vallen. Vele kiezers werden afzonderlijk bewerkt en huisbezoek werd niet ten onpas geacht. Met welk succes, dat is bekend 1 Ik moet het nuchtere verstand der kiezers prijzen, die dadelijk begrepen waar de schoen wrong. Tot later. Vox populi Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 16 Februari. Uux. Barometer stand. Wind richting. Toestand van do lucht. B! §"3 1 O <a 13 A H-3 s| li! s morgens 8 775 Z.O. Helder. 2 s midd. 12% 775 O. 4 s avonds 5 775 O. 4- 4 Hedenochtend acht uur: Helder 4.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half eenhet verschil bleef onveranderd. Barometerstand te Utrecht om half een775 m.M. Verwachting: Oostelijke wind, goed weêr. Verknopingen en Verpachtingen. Waarneming van hedenochtend 8 uur Van eene depressie valt nog feteeds niets te be speuren. Een centrum van hoogen druk bevindt zich vrij nabij Noordoostwaart8. Het grootste barometerstand-afwijkings-verschil was: Gisteravond acht uur Groningen 4.7 m.M. boven Vlissingen. LHtum. Plaats. V oorwerpen. Information. 17 Feb. Driewegen, meubelen enz., Van der Kloes. 17 Rilland, inspan, Pelle. 18 Kruiningen, weihooi, Pelle. 18 0 Ierseke, oesters enz., Pelle. 18 0 Ierseke, bakken en pannen, hofstede en land, Pelle. 21 0 Kruiningen, Prins. 21 0 Kortgene, hofstede, Roelof. 23 0 Kamperland, boereninspan, Roelof. 23 0 Borsele, boereninspan, V. d. Kloes 23 0 Ierseke, woonhuis, land, meubels, Gallis Merens. 24 0 Kruiningen, inspan, Prins en Roelof 25 Kruiningen, inspan, Pelle. 25 0 Kwadendamme huisjes met erven, P. Overman. 25 0. Ovezand, woonhuis en erf, P. Overman. 26 0 Nieuwdorp, huish. goederen enz De Ronde Bresser. 28 It Kloetingc, inspan, De Vos. 28 0 Kruiningen, boereninspan, Prins. 28 0 Krabbendijke, kalkloodsen, Mulock Houwer. 2 Mrt Kortgene, boereninspan, Roelof 2 0 Schore, boereninspan, Gallis Merens. 2 0 Wemeldinge, molen en boomgaard, Mulock Houwer. 3 0 Rilland, inspan, Pelle. 3 0 Heinkenszand, hofstede, Pilaar. 3 0 's-H. Arendskerke, boereninspan, De Ronde Bresser. 4 0 Kloetinge, boereninspan, Pelle. 5 0 Kruiningen, hoefje, land enz., Prins. 5 0 Heinkenszand, boereninspan, Pilaar. 7 0 Wolfertsdijk, inspan, De Vos. 7 H Kruiningen, diversen, Prins. 9 0 Wissekerke, diversen, Roelof en Huver». 10/11 Ovezand boereninspan, Mr. Liebert. 11 0 Borsele, inspan, Pelle. 14 0 Borsele, meubels, Pelle. 18 Goes, verpachting visscherij, Gallis Merens. Marktberichten. GOES, 16 Febrnari 1887. Tot stijf vorige prijzen voor Tarwe en Gerst ruimde de niet groote aanvoer goed op. Overige artikelen onveranderd. Oude TARWE per hectoliter a Nieuwe TARWE B 6,75 a 7,20 Oude en Jarige ROGGE B r a Nieuwe ROGGE r 5,a B 5,10 WINTERGERST 4 50 a 4,90 ZOMERGERST 4,30 a 4.50 HAVER 3,— a 3,20 KOOKERWTEN 8,— a 8,75 MESTINGERWTEN 6,75 a 7,— BRUINE BOONEN 9,50 a 10,50 PA AR DEN BOONEN 5,80 a 6,25 PLATTE BOONEN 4,60 a 4,SO KOOLZAAD a RACIJN BOTER per K G. (Ned.<g.) 1,— a 1,05 EIEREN per 100 stuks 3,— a 3,10 ROTTERDAM, 14 Februari 1387. De aanvoer was heden van alle artikelen klein, daar de opnieuw ingevallen vorst verscheidene beurtschip pers belemmerd heeft hier te komen. Tarwe ruimde aan benoodigden tot onveranderde prijzen langzaam op. Zeeuwsche, de beste f 7,40 a f 7,60, soms daarboven, goede en mindere f6,30 a f7,30. Ca nada f 6 a f 6,50 Op de wicht: IbI. Witte van f8,90 tot f 9,25 per 100 kilo naar qualiteit, 125/26 roode polder Winter f218 en f219, 127/28 dito a 1222 per 2400 kilo. Rogge bleef door beperkten toevoer prijshoudend. De beste f 5,50 a f 5,70, mindere f 4,75 a i 5,40. Gerst ging tot vorige prijzen vrij goed van de hand. Zeeuwsche, Winter, de beste van f4,50 a f4,75 mindere van f 3,75 a f4,40, dito Zomer de beste van f 4 30 af 4,60, mindere van f 3,50 a f 4,25, Chevalier f4,75 a f5,75 Haver was alsvoren te plaateen De beste f 3,20 a f 3,50, extra puike daarboven, mindere f2 a f3. Paardenboonen door kleinen aanvoer vorige prijzen waard, naar qualiteit betaald van f 5,75 tot 16,30. Duivenboonen van f6,25 a f7- Bruine Boonen bij gerijven tot ruim vorige prijzen te verkoopen. De beste f 10,50, 11, mindere f9,50 a f 10,25. Witte Boonen ondervinden weinig vraag, be noodigden betalen bij kleinigheden nagenoeg vorige prijzen van f8,50 tot f9,25. Blauwe Erwten voor de kook konden wegens kleinen aanvoer tot vorige prijzen koopers vinden. De beste f8 a f8,25, mindere f 7,40 a f7,90. Niet-kokende f6.25 a f6,75. Koolzaad te noteeren van f8 tot f8,60. Hennepzaad met weinig vertier van f 5,50 a f 6,50. Kanarie zaad was tot vorige prijzen gemakkelijk te verkoopen Het beste f9,25, f 9,50, minder f7,50, f 9, en op de wicht naar qualiteit van i 12,50 tot f 13,25 per 100 kilo. Meelbericht. De omzet was vorige week onbe duidend; puike merken waren niet lager te koop, terwijl lagere aanbiedingen van mindere merken ook maar tot weinige zaken aanleiding gaven. Yoor derde soort bestond evenwel meer vraag tot vorige prijzen. Door het vriezende weder was de markt neden van weinig beteekenis. Vlas. De vraag op het land was vrij levendig, vooral vond goed Vlas gret'g koopers, zelfs besteedde men 55 stuivers voor een partij. Heden werden ongeveer 27000 steen ten verkoop aan geboden, die vlug opruimden tot onveranderde prijzen. L ij n z a a d weinig aangeboden, maar aangezien de vraag niet levendig was, bleven prijzen onveranderd. Zeeuwsche eieren 13,30 a f3,50 de 100 stuks. A au voer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 8000 heet., prijs f 1,90 per 50 kilo. ROTTERDAM, 14 Februari 1S87- Op de veemarkt waren heden aangevoerd 620 vette runderen, 471 magere dito, 158 vette- en gras kalveren, 88 nuchtere kalveren, 50 biggen De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qual. 65 c., 2e qual 60 c., 3e qual. 55 c., kalv. le qual 90 c., 2e qual 80 c., schapen le qual 55 c, 2e qual. 50 c., alles per kilo, varkens le qual. 23 c., 2e qual. 22 c., 3e qual. 21 c., licht soort 20 a 21 c. per V» kilo. Handel voor de magere markt slap. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f70, 2e qual. f64, 3e qual. f60, per t/gkilo 60 a 75 c. Aardappelen. Champions f2,30 af2,60, Zeeuw sche blauwe f 3,10 af 3,50, jammen poters f2,a f2,20, alles per heet. Aanvoer en vraag gering. MEEKRAP-BERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw te Rotterdam. Maandag 14 Februari 1887- Bij gebrek aan kooplust was de omzet zeer klein, terwyl de vraagprijzen onveranderd bleven.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2