Staten-Generaal. Ingezonden Stukken. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren is de discussie over de conclnsie in zake de Lingenitwatering voortgezet. De Minister van Waterstaat verdedigde de houding der Regeering, die het recht miste om het besluit der Staten van Zuid-Holland goed te |keuren. Ten ern stigste ontried hij de aanneming der conclusie van de ■eerderheid. De heer Beelaerts van Blokland bleef ontkennen het recht van toezicht van de Alblasserwaard op de kanaal- werken bij Steenenhoek. De heer Farncombe Sanders was ook voor de conclusie der meerderheid, die door den heer Van der Kaay werd bestredeD. Op het advies van den heer Farncombe Sanders wijzigde de commissie een deel der conclusie, zoodat deze alleen den wensch uitspreekt naar wettelijke regeling. De conclusie der meerderheid werd ten slotte verworpen met 36 tegen 20 stemmen. Hierdoor werden, overeenkomstig het voorstel der minderheid, de inlichtingen voor kennis geving aangenomen. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Hoek (toez.) ds. J. Van 't Hoff te Goudswaard. Bedankt voor het beroep naar de Evang. Luth. gemeente te Tiel door ds. D. Fregeres te Groede. Nisse. Onze predikant, dhr. J. M. Conradi, heeft een beroep ontvangen naar de gemeente te Kats. Vlissingen. Woensdagavond werd in het kerkge bouw der Engelsch Presbyteriaansche gemeente alhier weder eene buitengewone openbare godsdienstoefening gehouden op ongeveer gelijke wijze als dit verleden jaar reeds eenmaal geschiedde en die, evenals de vo rige, door eene zeer aanzienlijke schare werd bijgewoond. Als spi ekers traden in deze samenkomst afwisselend opde predikant bij genoemde gemeente, Rev. A. W. Frater en ds. P. Huet van Goes, de eerste meer be paald als leider van den dienst, de laatste als ge- noodigd spreker. Ds. Laan van Goes en dr. Riemens, die mede waren uitgenoodigd, werden door andere bezigheden verhinderd tegenwoordig te zijn. Tusschen de gehouden toespraken werd door het zangkoor der Eng. kerk, onder leiding van den direc teur, den heer H. Merckens en met begeleiding van het orgel, eene voor deze gelegenheid ingestudeerde gewijde cantategetiteldzThe Lion of Judah" (A Sacred cantate, Illustrative of the Live and Mis sion of Christ, woorden van Oswald Allen, muziek *au Richard Dawre) ten gehoore gebracht, welk stuk zeer schoone soli, duo's, trio's kwartetten en koren bevat. Na de op eigenaardig losse wijze uitgesproken, maar niettemin hoogst indrukwekkende rede van ds. Huet, werd eene collecte gehouden voor een liefdadig doel, waarvan de opbrengst vrij aanzienlijk was. Rev. Frater is thans voornemens eerlang ook te Middelburg in de Engelsche kerk een zoodanig tsacred service" te doen plaatshebben. Men schrijft uit Utrecht aan de Standaard Tot hiertoe was het op kerkelijk gebied alhier stil. Wel liep het gerucht, dat de synodalen vergaderden na het Gereformeerd congres, maar 't kwam tot geen daad. Thans is echter de eerste stap tot vervolgen gedaan in eene aanklacht bij het classicaal bestuur tegen die leden des kerkeraads, die het congres geacht worden te hebben bijgewoond. De namen der aange klaagden zijnDs. Hoekstra en Ds. Ringnalda de ouder lingen Honig, v. Dijk en Kasteelde diakenen Calis- «endorp, v. Dijk, de Ligt, Mulder, Myksenaar, v. Oost veen en de Wilde. Zaterdagavond is het eerste nummer verschenen van de Amsterdamscöe Kerkbode, het orgaan van den kerkeraad der doleerende gemeente. Den leden der gemeente wordt de noodzakelijkheid op het hart gedrukt om naar krachten bij te dragen in het onderhoud der gemeente. Met een ton kan in de behoeften voor 1887 worden voorziende opbrengst der collecten wordt gerekend voor de helft te voldoen. Hel sluiten eener groote geldleening wordt in het verschiet gesteld. Ierseke. Er hebben zich 9 sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan school 1 (trakte ment 400) aangemeld, waaronder 2 uit deze ge meente. Tot onderwijzer te Boschkapelle is benoemd dhr. Jan Van der Hage Jr. te Ellewoudsdijk. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 11 Februari 1887, zijn de- navolgende personen veroordeeld J. F. B., te Goes, wegens het hangen achter aan een rijtuig, tot 0,50 boete subs. 1 dag h.F. C., G. De J., wegens het spelen met centen op eene openbare plaats te Goes, tot 1 boete subs. 1 dag h.J. De J., M. S., te Goes, wegens het op eene openbare plaats te Goes bevuilen van een gebouw, ieder tot 1 boete subs. 1 dag b.T. v. H., C. G., te Goes, P. H., zwervend, wegens openbare dron kenschap ieder tot 0,50 boete subs. 1 dag h. M. M., J. T., te Goes, wegens alsvoren ieder tot 10 boete sub3. 3 dagen h.J. G., te Goes, wegens het op eene plaats bestemd tot den verkoop van waren, voorhanden hebben van een afgekeurd gewicht, tot 1 boete subs. 1 dag h.C. G., te Goes, wegens het op eene plaats, bestemd tot den verkoop van waren voorhanden hebben van een ongeijkte en een afgekeurde maat, tot 2 maal 1 boete subs. 1 dag h. voor iedere boeteJ. A., te Kapelle, wegens het als geleider van een met een paard bespannen voertuig, deze op een openbare straat te Goes laten staan zonder dat de geleider of een ander geschikt persoonminstens 16 jaar oud, zich daaroij bevindt, tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis; P. P., J. B, te Wissekerke, wegens het in het openbaar zingen van een voor de eerbaarheid aanstootelijk lied, ieder tot 3 boete subsidiair 1 dag hechtenisP. M., en A. M., te Kamperland, wegens het laten loopen van vee op eens anders met rijpende vruchten bezetten grond, tot 1 boete, subs. 1 dag h.G. K, te Wissekerke, we gens het loopen over eens anders grond waarvan de toegang op eene blijkbare wijze is verboden, tot 1 boete, subs. 1 dag h.A. De S., te Kamperland, wegens het zich met een wildstrik bevinden in het jachtveld buiten openbare wegen of voetpaden, tot 10 boete, subs. 3 dagen h.T. W. J., te Lobith, wegens het als bevelvoerder van een vaartuig gedu rende de schutting in een rijkskanaal, zich niet ge dragen naar de aanwijzing van den kanaalbeambte, tot 10 boete, subs. 3 dagen h.P. H,, L K., A. B., S. P. en E. De V., allen te Kolijnsplaat, we gens het verwekken van rumoer waardoor de nacht rust kan worden verstoord, ieder tot 3 boete, subs. 1 dag h.J. V., te 's-Hear Arendskerke, wegens openbare dronkenschap, tot 5 boete, subs. 3 dagen h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werden: K. J. K., te Goes, beklaagd van het hangen achter aan een rijtuigJ V., N. G. en J. C V., allen te Goes, beklaagd van het ver wekken van rumoer waardoor de nachtrust kan worden verstoordJ. R., te Wemeldinge, beklaagd van het jagen zonder akte of vergunning en J. B., te Heinkenszand, wegens openbare dronkenschap. Gisteren moesten eenige personen in eene civiele zaak te Amsterdam als getuigen gehoord worden. Twee hunner weigerden den eed af te leggen, terwijl dit h. i, met den bijbel streed. De president wees er hun op, dat zij door hunne weigering gevangenisstraf konden beloopen. Nadat zij bij hunne weigering hadden volhard, requireerde het O. M. 25 boete tegen ieder, onder opmerking dat zij, bij volharding in hunne weigering, voor den strafrechter gebracht en tot 4 maanden ge vangenisstraf konden worden veroordeeld. De rechtbank heeft de getuigen alleen in de nutteloos gemaakte kosten veroordeeld en hun tot 31 Maart bedenktijd gegeven, wanneer de zaak weder zal voorkomen. Tegen den kantonrechter van Assen is proces verbaal opgemaakt wegens het zenden van een zijner kinderen naar school, terwijl te zijnen huize een lijder was aan besmettelijke ziekte. Volgens de wet zal nu de Hooge Raad een naburig kantonrechter moeten aanwijzen, om in deze zaak uitspraak te doen. Buiteniandsch Overzicht. Het gevaar voor oorlog neemt eerder af dan tce, maar niettemin blijft de toestand toch ernstig. Men is het er vrijwel over eens, dat Frankrijk het meest kans tot den oorlog biedt. Dit bleek o. a. uit hetgeen dhr. Fergusson, onder-staatssecretaris van Buitenland- sche Zaken in Engeland, sprak op een feestmaal te Londen. Hij erkende, dat alle souvereinen van Europa den wensch koesteren den vrede te handhaven, maar dat er niettemin inderdaad oorlogsgevaar bestaat. Zeer opmerkelijk is ook hetgeen prins Hohenlohe, de stadhouder van het Dnitsche rijksland, op een gastmaal sprak. Hij, die de Franschen door en door kent, zeide o. a. •Ook al komt er vooreerst geen oorlog, dan blijven de tijden toch ernstig, want er zal geen rust komen voor en aleer men in Frankrijk met oprechtheid zich neerlegt bij het vredestraktaat van Frankfort. De Elzassers kunnen zeiven het best tot den vrede mede werken door aan Duitschland het bewijs te leveren, dat ook zij berusten". Aangezien noch de Franschen, noch de Elzassers van berusting willen weten, zal het echter ook hier slechts uitstel maar geen afstel zijn. De Fransche Kamer heeft gisteren een amendement aangenomen, waarbij in beginsel tot invoering van een inkomstenbelasting is besloten. De minister Dauphin beloofde weldra een ontwerp voor die belasting te zullen indienen. Het Italiaansche ministerie blijft voorloopig aan tot de begrooting zal zijn afgehandeld. Men verwacht, dat Depretis opnieuw met de samenstelling van een Kabinet zal worden belast. Gemengde Berichten. Een landbouwer uit onze omgeving zal de volgende maand de reis naar Amerika ondernemen, zijn zoon volgende die daar reeds eenigen tijd is. Ook nog iemand uit onze gemeente, die tot nog toe de schoenmai ersleest hanteerde, zal beproeven in de nieuwe wereld zich als zendeling te vestigen. De strenge vorst is nu geen aangename verras sing meer, vooral daar er zulke mooie en zachte dagen voorafgingen, waardoor onzen tuinieren de lust bekroop een begin te maken met zaaien en aardappelen poten. Het kan goed uitvallen maar 't is in de Februari- maand wel wat gewaagd, dat heeft de ondervinding menigmaal bewezen. De loten van sommige vrucht- boomen zetten zich ook al uit, doch zij zijn nog niet zoo ver ontwikkeld dat de vorst hen zal deeren. Aan de landbouwvruchten, die in den laatsten tijd weinig regen hadden, zal de vorst als deze niet te lang duurt weinig nadeel doen, maar de vruchtbaarheid van den grond zal er door bevorderd worden. Hedenmiddag waagden zich eenige jongens op het brooze ijs, in de vest aan den Westsingeltwee knapen, een van 10 en een van 12 jaar zakten er door en gingen kopje onder, doch waren spoedig weder op het droge. De 10-jarige is dezelfde knaap die eenigen tijd geleden een vinger brak, doordien hij van een wagen, waarop hij geklommen was, werd geduwd. Ook in de gemeente Oudclando zat op 1 9 Februari e. k. de 70ste jaardag van onzen geëerbie- digden Koning worden gevierd door eene buitenge wone bedeeling aan de armen en minvermogenden, en een schoolfeest voor de kinderen. Te Hansweerd zullen volksspelen worden gehouden bestaande in mastklimmensprietloopen, enz. Het sedert September jl. aldaar opgerichte fanfaren-gezel schap zScheldegalm" onder directie van d»n heer G. Wolf Jr. zal eene uitvoering geven met een wèl gekozen programma, terwijl de zarigvereeniging »Nut en Ge noegen", directeur de heer J. Verhage Mz., eveneens hare medewerking verleent. In de vergadering der feestcommissie te Ierseke, waarvan Maandag de heer Schipper tot vice-voorzitter, de heer Nonhebei tot secretaris en de heer Muller tot penningmeester waren benoemd, moest een nieuwe secretaris benoemd worden, daar de heer Nonhebei die betrekking onmogelijk langer kon waarnemen. In zijne plaats werd d« heer De Korte benoemd. De voorz. deelde mede, dat tot heden voor het kin derfeest ƒ157,22 en voorde armenbedeeling226,23 is gecollecteerd, welk bedrag waarschijnlijk tot een totaal van ongeveer 400 klimmen zal. Voor het kinderfeest en de armenbedeeling zijn af zond rlijke commission benoemd. Tot de laatste zullen een diaken van iedpr der kerkelijke gemeenten en de president van het Burgerlijk Armbestuur worden uit genoodigd, daar deze zeer gewenschte inlichtingen om trent de behoeftigheid der armen kunnen verstrekken. Te Rilland-Bath is thans defmitief vastgesteld, dat de leerlingen der beide scholen in die gemeente van wege het gemeentebestuur op 19 F e b r. zullen ont haald worden. Ook de armen zullen dien dag een bijzondere be deeling hebben, uitgaande van de commissie, welke jaarlijks met de zoogenaamde broodlijst rondgaat. De feestcommissie zal deze week met haar program klaar komen, dat waarschijnlijk zal bestaan in volks spelen. optocht, muziek, vuurwerk enz. Te Borsele zal de viering van Z. M. 70sten geboorte dag niet beperkt blijven tot het voorgenomen school feest en de armenbedeeling. In een gehouden vergadering van een aantal belangstellenden is eene commissie benoemd voor het inzamelen van fondsen en de regeling van wedstrijden in verschillende oefeningen door aan komende jongens om geschikte prijzen. Verder hoopt men in staat gesteld te worden een optocht te houden en eene gepaste illuminatie te kunnen uitvoeren. Velen hebben zich tot deelneming aangemeld, ter wijl een bestuur werd geformeerd, bestaande uit de heeren C. Van Asperen als eere-voorzitter, P. De Kok, voorzitter, S. Everaards, secretaris-penningmeester, A. J. De Muijnck, L. Karelse, W. Minderhoud en J. Van Duinen als commissaris. Kapelle. Volgens verklaring van den waarnemenden inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Zee land hebben de mazelen opgehouden hier epidemisch te heerschen. Biezelinge. Gisternacht zijn uit een gesloten hok twee dragende geiten, ruim tien maanden oud, ont vreemd ten nadeele van Jacobus Baars, arbeider alhier. Gistervoormiddag zijn de dieren op ongeveer vijftien minuten afstands van de woning teruggevonden. Een der geiten was aan den hals geschonden. Door de rijks-politie is proces-verbaal opgemaakt. Ierseke. Er zijn nu nog 262 lijders aan de mazelen. Van de 644 aangegevenen zijn 374 hersteld en 8 overleden. De ontvolking der scholen is reeds minder merkbaar. Rilland-Bath. Het aantal mazelenlijders bedraagt thans vier, voorkomende in drie gezinnen. Bij het omhakken van een boom te Budel geraakte een achtjarig meisje daaronder, juist op het oogenblik dat de boom viel. Hoewel het kind terstond werd te voorschijn gehaald, was het binnen twee uren dood. Te Amersfoort bleek bij het houden eener inspec tie, dat van een vijftigtal paarden der blauwe huzaren, daar in garnizoen, de staarten aan de benedenzijde waren afgesneden. Onderofficieren en manschappen zijn in arrest genomen, tot de dader ontdekt zal zijn. Een tamboer uit den Helder, die voor eenigen tijd des morgens ontwakende zijn .spraakvermogen had verloren en te Amsterdam in het hospitaal werd ver pleegd, is Maandagmorgen naar den Helder vertrokken. Hij heeft zijn spraakvermogen nog niet teruggekregen. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Weinig aanbod. Niets verkocht. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Heden is met 48 tegen 6 stemmen aangenomen het onteigenings- ontwerp voor de verbetering der vaartgemeenschap tusschen Rijn en Sehie met aansluiting naar 's-Gra- venhage. Voorts is aangenomen met 45 tpgen 4 stem men het ontwerp, vaststellende het aandeel van Indië in eene leenirg na verwerping met 37 tegen 12 stem men van art. 2, vaststeller de de annuïteit op 4 percent. De Kamer hield daarna comité generaal. Besloten werd nog dat de president Damens de Kamer hare ge- lukwenschen bij gelegenheid van den 70sten verjaar dag van den Koning zal aanbieden. Maandag I uur andere ontwerpen. Londen, li Febr. De Times meldt, dat een geacht Nederlander thans hier onderhandelt met het post- bestuur om groote verbeteringen in de Berlijnsche post via Vlissingen aantebrengen. Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Information. Kloetinge, gezaagd hout, Pelle. Goes, koffiehuis, Pilaar. Kloetinge, woonhuis, bouwland enz., Gallis Merens Goes, vendutin, De Vos. Hoedekenskerke, Mangels, Pelle. Hoedekenskerke, verp. grond, Pelle en Lansen Croin. 'a-lleerenhoek, meubilaire goederen, De Ronde Bresser, Driewegen, meubelen enz., Rilland, inspan, Kruiningen, weihooi, Ierseke, oesters enz., Ierseke, bakken en pannen, Kruiningen, hofstede en land, Kortgene, hofstede, Kamperland, boereninspau, Borsele, boereninspan, Datum. 14 Feb. 15 0 16 0 16 0 16 0 16 0 16 0 17 0 17 0 18 0 18 0 18 0 21 0 21 0 23 0 28 23 0 24 0 26 0 28 0 28 0 2 Mrt 2 2 0 8 0 3 0 8 0 4 0 5 0 7 0 7 0 7 0 9 0 10/11 11 0 14 0 Ierseke, woonhuis, land, meubels, Kruiningen, Kruiningen, Kloetinge, Kruiningeu, Kortgene, Schore, Wemeldinge, Rilland, Heinkenszand. inspan,' inspan, inspan, boereninspan, boereninspan, boereninspan, Van der Kloes. Pelle. Pelle. Pelle. Pelle. Prins. Roelof Roelof. V. d Kloes. Gallis Merens. Prins en Roelof Pelle. De Vos. Prins. Roelof Gallis Merens. Mijnheer de Redacteur! Als u voor onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad wilt afstaan, zult u mij zeer verplichten. Evenals ten vorigen jare zal op de lotingsdagen het lokaal der Jongelings-vereeniging in de Wijngaard straat ten dienste der lotelingen geopend zijn. Bier, koffie en broodjes, en des avonds cbocolaad, zullen gratis verkrijgbaar zijn, terwijl alle soorten van spelen en andere dingen, die de gezelligheid kunnen bevorderen, niet zullen ontbreken. De Goesche lotelingen zullen per circulaire worden uitgenoodigd, en voor die van de dorpen is de medewerking van Heeren Burgemees ters en Veldwachters gevraagd. Wij vertrouwen dat ieder gaarne zal willen mede werken tot het welslagen van ons pogen,om op deze wijze onze mede-jongelingen ten dienste te zijn, en wij veler steun znllen ondervinden. Hopende dat ook dit schrijven er iets toe zal bij dragen, blijf ik UEds. Dienstwillige Dienaar, J. PLAZIER Jr. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 11 Februari. Verwachting Oostelijke wind, betrokken goed wéér. Correspondentie. Het ingezonden stuk van dr. Geill zoo spoedig mogelijk. 323e Staatsloterij, 5e kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 10 Februari, 15e lijst. No. 14599 ƒ5000. Nos. 568, 8642 10259 en 11506 elk ƒ1000 Nos. 404, 2137, 6502, 7424, 9657, 10263, 18295 en 20822 elk ƒ400. Nes. 1406, 3687, 11481, 14267,17770 en 18760 elk ƒ200. Nos. 18, 1873, 2786, 5372, 10809, 11059,16462 en 19420 elk ƒ100. Trekking van Vrijdag 11 Februari 16e lijst. No. 18632 15000. No. 10122 1000 en premie 30000. Nos. 627, 3767 en 9314 elk 1000. Nos. 5155, 5250, 5945, 12234, 14148 en 17518 elk 400 Nos. 2624, 6152, 8127, 8570, 12180 en 13227 elk 200. Nos. 225. 1677. 2735, 4877 6958, 8035, 11598, 12960, 17162. 20399 en 20731 elk 100. molen en boomgaard, Mulock Houwer. Pelle. Pilaar. inspan, hofstede, VH. Arendskerke, boereniijspan, Kloetinge, boereninspan, hoefje, land enz., boereninspan, Kruiningen, Heinkenszand, Wolfertsdijk, Kruiningen, Wissekerke, Ovezand Borsele, Borsele. inspan, diversen, diversen, boereninspan, inspan, meubels, De Ronde Bresser. Pelle. Prins. Pilaar. De Vos. Prins. Roelof en Huvers. Mr. Liebert. Pelle. Pelle. Liefdadigheid. Het is voor de Commissie voor de (Economische Spijsuitdeeling eene aangename taak melding te maken van eene ingekomen gift van 40 voor extra bedeeling. Dankzeggende aan den edelen gever, beveelt zij bij voortduring de armen in de weldadigheid harer stad- genooten aan. Namens de Commissie voornoemd, J. A. A. FRANSEN VAN DE PUTTE, Voorzitter. D. HILDERNISSE, Secretaris. Goes, II Februari 1887. Het bestuur der vereeniging tot spijsbedeeling aan behoeftige herstellenden brengt met dankbaarheid ter kennis van leden en begunstigers, dat in het verloopen jaar aan 69 aanvragen om spijsbedeeling, door genees kundigen gedaan, gevolg kon gegeven worden, waar onder eenige aan wien op verzoek van den geneesheer bouillën, melk, eieren en wijn konden worden verstrekt. Het bestuur werd daartoe in staat gesteld door gelde lijke ondersteuning van begunstigers. Hoewel enkele familien door sterfgeval of vertrek uitvielen, werden de opengevallen plaatsen niet alleen welwillend door andere ingenomeD, maar mocht het ledental tot 79 vermeerderd worden. Met vertrouwen houdt zich het bestuur bij zijne stadgenooten aanbevolen, zoowel voor verdere deel neming als voor geldelijke bijdragen Mevrouw J. G. DE WITT HAMERKakebeeke, Presidente. Mejufrouw W. A. DE JONGH, Secretaresse. Goes, 10 Februari 1887. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente alhier vermelden met blijdschap dat weder aan hen is ter hand gesteld sen bankbiljet ad 25, waarvoor den edelen gever ook namens hunne armen hartelijk wordt dank gezegd. Zij bevelen hunne armen voortdurend in de bekende liefdadigheid hunner stadgenooten aan. Namens Diakenen voornoemd M. D. DEKKER, Voorzitter. I. WESSEL, Secretaris. Goes, 11 Februari 1887. Marktberichten. KRUININGEN, den 9 Februari 1887. Tarwe f7,20, f6,60. Rogge f5,45, f5,Winlergerst f 4,80, f 4,60. Zomergerst f 4,60, f 4,25. Haver f 8, f2,50. Erwten 1 8,—, f 6,60 Boonen f6,25, f5,alles per hectoliter. MIDDELBURG, den 10 Februari 1887. De aanvoer van Granen en Peulvruchten uit Wal cheren was heden nog al ruim. Kooplust bestond voor de meeste soorten. Nieuwe Tarwe werd gekocht voor verzending en verbruik tot vorige noteering. Rogge, Winter- en Zomergerst eender. Witte Boonen minder gevraagd en f0,25 l»ger gekocht Bruine Boonen niet veel aangeboden, algemeen begeerd en prijshoudend gekocht. Paardenboonen eender Groene Kookerwten gelijk in prijs Kool- en Zomcrzaad met nominale no teering zonder koopers. Nieuwe Tarwe f7,10 a f7,25. Rogge f5,40 a f5,50. Wintergerst f 4,91) a f 5. Zomergerst f 4,40 a f 4,50. Witte Boonen f9 Bruine Boonen f 10,75 a f II. Paar denboonen f6 a f6,10. Groene Kookerwteu f8,50 a f 9. Koolzaad f7,60 a f7,60 nominaal. Zomerzaad f 8 a f8 50 nominaal Raapolie f 23 Patentolie f 25. Lijnolie 126 per vat op 6 weken, contant fl korting. Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito fll per 104 stuks. Boter f 0,88 a f 0,92 per K.G. Eieren f 3,50 per 100 stuks.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2