spannen in dat opzicht nog de kroon. Geen rubriek, geene enkele soort, of zij werd medegesleept in de depreciatie, die allerwege op de fondsen markten heerschte en die, gelijk reeds vroeger gemeld is, werd veroor zaakt door de loodzwaar op de beurzen drukkende politieke toestanden. Eerst waren het verdichte of ware verhalen omtrent handelingen van den Franschen oorlogs-minister Boulanger, die buiten zijne confrères om zich genoopt gevoelde om een deel der Fransche troepenmacht aan de Duitsche grenzen te concentree- ren; kort daarop kwamen de Oostenrijksche en Hon- gaarsche delegatiën bij elkaar, om te beraadslagen over een gevraagd krediet van 30 millioen florijnen, speciaal met het oog op bewapening van het leger, en ten slotte zag men, zoowel in Rusland als in Oostenrijk, een verbod tot uitvoer van paarden gede creteerd. Geen wonder dat onder die gegevens ook de meest optimistische beursman weifelend werd, en ten slotte zich genoopt gevoelde om met verlies zijn bezit op de markt te brengen. Gelijk zelden een ongeluk al leen komt, zoo ging het ook hier, de daling vond voedsel in de veertiendaagsche afrekeningen te Parijs, die met buitengewone moeilijkheden gepaard gingen, terwijl buitendien de last dier afwikkelingen voedsel vond in_ oneenigheden die ontstaan waren tusschen het parket (corporatie van beëedigde makelaars of agents de change) en den coulisse of vrijen beurs handel. Gedwongen opruimingen, geforceerde verkoo- pen, zelfs faillissementen werden hierdoor veroorzaakt en het verband tusschen de verschillende hoofdmarkten bleek nog groot genoeg te zijn, zooals uit de daling van die waarden blijkt, die alleen door bijzondere omstandigheden worden aangetast. Aan verplichte liquidatie's is het dan ook alleen toe te schrijven dat Integralen 2 pet., Pruisische consols 3 pet. op een dag konden verliezen. Meestal en dat om zeer plausible redenen geeft de Amerikaansche beursmarkt bij elke gefingeerde of ware catastrophe in Europa troost. Nog onlangs, toen de spanning tusschen Rusland en het Britsche Rijk ter sprake kwam, stelden zich de Amerikaansche waarden vast, en dat op grond dat deze dan meer dan ooit eene veilige belegging aanbieden, terwijl buitendien de uitvoerhandel door een Europeeschen oorlog allicht wordt gebaat. Ditmaal bleef ook zij aan deze stelling niet getrouw. De reden daarvan moet gezocht worden zoowel in de overspeculatie die sints lang en allerwege in de Amerikaansche fondsen heeft plaats gehad en die door de lage geldkoersen sterk is gesteund. Een tweede reden is voorzeker wel deze, dat menigeen gerealiseerd heeft met het doel om op verlaagde koers-n de Europeesche fondsen op te nemen. Daarover schijnt men het dan ook eens te zijn dat, hoe de verwikkelingen in Europa ook mogen afloopen, voor de Amerikaansche waarden een spoedig en dege lijk herstel is te wachten. Ook de Indische Bankwaarden werden door de algemeene malaise medegesleept, en vooral de aandeelen der Nederlandsche Handel-maatschappij hadden het hard te verantwoorden. Op 109% geopend daalden zij successievelijk tot 106 pet., om op 106% de beurs- week te verlaten. Overigens werkte het bericht, dat de voorloopige surséance van de Dorrepaalsche bank thans definitief door den Hoogen Raad tot 1 Augustus a. s. is verleend, mede om aan deze waarden eenige kalmte te geven. Intusschen werd de week niet besloten zonder eene krachtige reprise. De rondborstige verklaring van den Franschen Minister van Buitenlandsche zaken Goblet die de beurspaniek als eene manoeuvre van speculanten beschouwde en evenals de Duitsche Rijkskanselier eene zeer vredelievende verklaring aflegde, was vol doende om den storm te bezweren en zoo hebben verschillende soorten een deel van hun verlies terug gewonnen en was ook de eerste beursdag der nieuwe week aan verder en krachtig herstel gewijd. Zooals reeds boven is gezegd werden de Nationale fondssoorten niet gespaardde 2 pet. Nederl. werkel. schuld opende op 74% en sloot op 72 de 3 pet. dito opende op 89 en sloot op 87 itde 3 pet. debuteerde op 99 en had ten slotte een verlies van lit pet. Volgens den weekstaat der Nederlandsche bank ver minderden in de vorige week de discontoportefeuille met millioen, de beleeningportefeuille met 1 !t millioen, de rekeningcourant-saldo's met ditzelfde cijfer en de goudvoorraad met 3 millioen. De geldmarkt bleef steeds ruim hoewel de aan koop van de fondsen op de verlaagde prijzen de af neming zeer in de hand werkte. Van de buitenland sche staatsfondsen hebben de zilver Mctallieken Janu ariJuli den zwaarsten slag gehad; op 63% geopend daalden zij successievelijk op 60 pet. om op 61 y6 dus met 2% pet. verlies de week te eindigen. De Russische markt wijst voor de verschillende soorten een verlies aan van pet. tot 1 pet., en dat deze niet meer geschokt werden moet men toe schrijven aan de omstandigheid, dat de Berlijnsche beurs zich relatief nog het beste hield en Petersburg zelf een massa van de vrijkomende fondsen opnam. De Spaansche, PortugeescheItaliaansche, Egyp tische en Turksche fondsen hebben van de Parijsche verwikkelingen zwaar te lijden gehad en voor deze soorten zijn de verliezen nog al beteekenend. Ook de Zuid-Amerikaansche markt had een traag en weinig opwekkelijk verloopde verliezen waren echter relatief minder groot. Voor de Amerikaansche soorten valt nog aan te stippen, dat de grootste verliezen plaats vonden bij die soorten, die door de Engelscbe markt worden beheerscht. Buitenlandse!* Overzicht. De inmenging van den Paus in zake de Duitsche legerwet geeft tot veel beweging aanleiding en het is begrijpelijk, dat Windthorst er weinig mede is inge nomen. Wel heeft hij op den grooten Katholieken partijdag, die dezer dagen te Keulen is gehouden, betoogd, dat de Paus tot aanneming adviseerde, niet omdat hij met de hoofdgedachte van het Septeunaat zoo was ingenomen, maar om doelmatigheidsredenen van politieken aard, alsook dat ieder Duitsch Katholiek bij wereldsche zaken naar volle vrije overtuiging kan stemmen, maar dit alles zal toch niet beletten, dat, inzonderheid in Zuid-Duitschland, alleen dan een cen trum-man zal gekozen worden, indien hij te voren verklaart ingevolge 's Pauzen verlangen vóór het Septennaat te zullen stemmen. De heer Windthorst was dan ook zoo voorzichtig te verklaren, dat uit eerbied voor den H. Vader alsnog ernstig zal over wogen worden of in de toekomst de in diens brief geuite wenschen kunnen worden vervuld. In Italië is de Massowah-quaestie nog steeds aan de orde van den dag. Generaal Gené heeft de opei- sching der Abessiniërs, om twee der buitenforten te ontruimen, geweigerdde eisch werd overgebracht door den ingenieur Salim Beni, die door Ras Alula werd gevangen genomenmaar de Italiaansche Re geering heeft den generaal uitdrukkelijk gelast beide forten te verdedigen. Te Rome blijven de bladen der oppositie hun aanvallen tegen de Regeering voort zetten. Vooral laten zij zich heftig uit tegen den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Robilant, en den Minister van Oorlog, Ricotti, die voor de nederlaag aansprakelijk worden gesteld. Thans heeft het ge- heele ministerie zijn ontslag gevraagd, doch de Ko ning heeft het nog niet verleend. Vcor het overige levert het buitenlandsch nieuws weinig belangrijks op en bepalen zich de berichten omtrent oorlog of vrede tot eenige onvertrouwbare telegrammen in de Engelsche pers. Amsterdamsche Brieven. XIV. Toen ik in mijn vorigen brief schreef, dat 's Konings 70ste jaardag hier niet buitengewoon zal worden ge vierd, was het nog niet bekend, dat het plan werd beraamd om zulks te doen in de maand April tijdens het gehoopte jaarlijksche bezoek van Z. M. en het vorstelijk gezin. Daarom is het mij hoogst aangenaam dit epistel te mogen beginnen met de mededeeling, dat blijkens advertentie in de dagbladen van heden een voorloopig comité van uitvoering is gevormd, teneinde in April opgewekte algemeene volksfeesten te vieren. Dit voorloopig comité bestaat uit veertien personen, allen wakkere ingezetenen, met den heer A. J. C. J. S. Bergsma als voorzitter, de heeren J. R. Wüste en Joan H. Smitz als penningmeesters, en mr. Th. Stuart en mr. J. F. Backer als secretarissen. Als eerste daad van werkzaamheid meent dit comité echter te moeten zorgen, dat op den 19 Februari zelf aan onze behoeftige stadgenooten eene feestgave zal kunnen uitgereikt worden, en het rekent zoozeer op instemming met zijn plan, dat het heeft gemeend reeds een zeker bedrag van da gelden, welke voor de April feesten bijeengebracht zullen worden, voor deze feest gave te kunnen afzonderen. Langs dezen weg zorgt het comité dus, dat de min der bedeelden op 's Konings veijaarilag (19 Februari) een vreugdedag hebben, maar tevens noodigt het alle ingezetenen uit om instemming met dien nationalen feestdag te betoonen. «Siert zoo vraagt het uwe huizen met de geliefde nationale en Oranj kleuren. Tooit uw borst en hoed met het Oranjelint, m wan neer straks uwe giften gevraagd worden, om in April opgewekte algemeene volksfeesten te vieren, stelt dan het comité in staat de hoofdstad te sieren op eene wijze, den geliefden Vorst en Amsterdam's bevolking waardig." De bijeenkomsten in 't Volkspark worden van lieverlede minder druk bezocht en de opzien barende wandelingen van eenige honderden mannen en vrouwen, de laatsten met of zonder zuigelingen, schijnen ook voor de meesten hare aantrekkelijkheid te verliezen, nu de bestuursleden, geïntimideerd door de politie, weigeren langer daaraan mede te doen. Een opmerkelijk feit is het, dat juist in deze dagen van kommer en gebrek de verschillende broodfabrie ken alhier de prijzen van het brood met 1 cent per 75 decagram (lood) hebben verhoogd. De huismoeders, vooral in den werkmansstand, zijn met dien maatre gel alles behalve ingenomen. En wat zou het wel zijn in lien haar de advertentie eens onder de oogen kwam uit de Goesche Courant van 27 Jan. jl., waaruit blijkt dat de zMiddelburgsche Broodfabriek" de broodprijzen met 1 cent per Kilogram heeft verlaagd. Bij die fa briek kost extra fijn gebuild tarwebrood (pain de luxe) 16 cent en gebuild tarwebrood met melk 14 centen met water 12 cents per Kilogram; in de Amster damsche fabrieken betaalt men 16 cent per Kilogram voor gebuild tarwebrood. Zooals men ziet valt de ver gelijking der prijzen niet ten gunste der Amsterdamsche fabrieken uit, maar deze laatsten verkoopen er niet minder om. «Een mensch moet toch eten en minder dan een stuk brood kan het al niet!" Deze verzuch ting hoorde ik dezer dagen uit den mond van een knap burgervrouwtje, die met een harer geburen in gesprek was over de moeielijke wijze, waarop een mensch tegenwoordig moet zien rond te komen. Het gesprek werd vrij luid gevoerd en zonder te willen ving ik er een en ander van op. Vooral trok mijne aandacht hetgeen gezegd werd omtrent de Banken van leening alhier, te meer omdat ik juist een oogen- blik te voren in de Goesche Courant het vei slag der jongste gemeenteraadszitting had gelezen en mij daar uit gebleken was, dat er bij de tegenwoordige directie der leenbank ten uwent denkbeelden zijn gerezen om trent een opheffing der bank. Onwillekeurig dacht ik zoo, wat het wel zijn zou als te Amsterdam de stads banken van leening (naar ik meen elf in getal) eens werden opgeheven, want het gebruik dat er van ge maakt wordt is hier ontzaglijk groot. Ik zal het gesprek der bedoelde vrouwen hier niet weêrgeven, maar wensch toch met een enkel Woord de quintessence daarvan te vermelden. Tegen den rente- standaard schenen zij geen bezwaar te hebbendaar omtrent vernam ik althans niets. Maar wel hadden zij bedenking tegen het tarief van administratieloon Dat men voor panden van 40 a 60 C6nt 1 cent en voor panden van 70 a 90 cent 2 cent administratie kosten moet betalen, dat wilde er bij haar lui niet in En hij dan, die gelukkig genoeg was een pandje van 9 of 10 te kunnen maken, hij moest maar 10 cent betalen. Neen, dat was geen verhouding I Dat de administratie van een pand van 0,40 omslachtiger zou zijn dan van een pand van 10, konden zij niet gelooven en waarom dan verschil in het administratie- loon? Dit behoorde, volgens haar, voor alle panden gelijk te zijn. En als er al verschil noodig was, dan zouden zij juist de inbrengers van dure panden in even redigheid meer willen laten betalen dan hen, die slechts kleine panden kunnen beleenen. Behalve deze bedenking hadden de praatsters echter nog grievendie in hoofdzaak hierop neder kwamen. De taxatie der waarde van de ingebrachte panden geschiedt op zóo uiteenloopende wijze, dat men de daarmede belaste beambten, zooal niet van «willekeur", dan zeer zeker van «onbekwaamheid" moet verdenken. Dat de een wat meer geeft dan de ander, dat konden zij zich begrijpen; maar dat dezelfde beambte hetzelfde pand op een zelfden dag verschillend waardeert, dat begrepen zij niet. En toch is dit, volgens haar, schering en inslag. Zelfs doet zich daarbij soms het curieuse geval voor dat men voor eenig kleedingstuk hij belee- ning voor de tweede of derde maal meer krijgt dan bij een vorigen keer, niettegenstaande dat kleedingstuk inmiddels heel wat gedragen en dus zeker niet in waarde vermeerderd is! Een laatste opmerking van eene der vrouwen was, dat bijv. vandaag een pand aan een bank wordt afgewezen dat men gisteren nog heeft beleend en in volmaakt denzelfden toestand verkeert, en dat zoodanig afgewezen pand aan een andere bank heel graag wordt aangenomen. «En toch zijn het alle stads-banken. Och, och, dat meten met twee maten Een mensch die er goed en wel uit is, is tegenwoordig eigenlijk maar het gelukkigst!" 'tVrouwtje had van haar kant misschien geen ongelijk, ofschoon hare ver zuchting voor verschillende uitlegging vatbaar was Zij kan bedoeld hebben «de bank van leening", maar evengoed «het ondermaansche tranendal". Indertijd heb ik u gemeld, dat de nii uwgebouwde Roomsch-Katholieke kerk van den H. Nikolaus aan de Prins-Hendrikkade alhier waarvan men den koepel op schier alle punten van Amsterdam boven de huizen op waarlijk verrassende wijze ziet uitsteken hare voltooiing naderde. Thans is dit werkelijk het geval, zoodat men hier, indien ik mij niet vergis, nu twee en twintig R.-Kath. kerken tellen kan. Gisterenmorgen heeft de plechtige inwijding plaats gehad door den aartsbisschop van Utrecht mgr. Snickers. Zij werd o. a. bijgewoond door den burgemeester, den wethouder Driessen en den gemeente-secretaris. Na een door den aartsbisschop opgedragen pontificale mis hield de pastoor Van Hoolf eene rede. Onder leiding van den heer H. Loser zong een zangkoor de Preis-Messe van 'Franz Witt, door den heer Loser gearrangeerd voor een orkest van verschillende koperen en andere instru menten. De Amsterdamsche orkestvereeniging werkte aan de uitvoering mede. Van geheel anderen aard was de feestelijke bijeen komst die Zaterdagavond in het lokaal d'Geelvinck plaats had. De «Doofstommenvereeniging «Guyot" vierde namelijk haar derde jaarfeest. De leden dier vereeniging zijn oud-leerlingen van de instituten voor doofstommen te Rotterdam en te Groningen. Met uit zondering van den secretaris zijn al de leden van het bestuur doofstom, zoodat de door den president, den he r M. Van IJzer, gehouden openingsrede alleen voor de doofstommen onder de aanwezigen verstaanbaar was, evenals de beantwoording dier rede door den doofstommen voorzitter der feestcommissie, den heer Jb. Silomons. Laatstgenoemde had een tuoneelspel- pantomime vervaardigd, onder den titel «Anna. de vrouw van den matroos", dat op zeer verdienstelijke wijze en met diep gevoel werd uitgevoerd. Ook enkele niet-d. ofstommen verleenden daarbij hunne medewer king. Van da muziekuitvoering konden de beklagens waardige gehoor- en spraakloozen natuurlijk niet ge nieten. Toch schenen zij zich tijdens het feest recht gelukkig te gevoelen. Mogen de plannen die bestaan, om voor de leden der vereeniging een fonds te stichten, ten volle slagen 1 Behoort de vermelding van dergelijke bijeenkomsten tot de zeldzaamheden, dit is volstrekt niet het geval met mijne mededeelingen omtrent tentoonstellingen, want bijna in eiken mijner brieven moet ik daarvan ge wagen. Zoo wordt hier door de «Maatschappij tot bevor dering der bouwkunst" eene (a. s. Zor.dag te sluiten) tentoonstelling van inlandsche faiênce enz. gehouden, welke ten zeerste waard is in oogenschouw te worden genomen. Met de werkzaamheden aan het tentoonstellingsge bouw op het terrein achter het Rijks-museum wordt zoo krachtig voortgegaan, dat het op 1 Maart a. s. voor de te houden Tuinbouwtentoonstelling gereed zal zijn, om na afloop daarvan in gebruik te worden ge nomen voor de dezen zomer te houden tentoonstelling van voedingsmiddelen. Deze laatste belooft zeer om vangrijk te zullen worden. Evenzeer belooft de hier in de volgende week in 't Paleis voor Volksvlijt te houden «jaarmarkt", ten bate der «Gezondheids-en vacantie-kolonies", zeer veel. Bij de opening in den avond van Donderdag 17 Febr. zullen 1300 kinderen der openbare scholen 2e klasse Benoit's kinder-cantate De wereld in zingen, en daarna zal een door Justus Van Maurik en Martin Kalff vervaardigde arlequinade door het ballet-gezel schap worden opgevoerd onder den titel Pierrot naar de vacantie-kolonie. Vervolgens tooneelvoorstelling in de marmeren zaal door de leerlingen der tooneelschool en tot slot kinderbal. De bazar wordt Vrijdagnamid dag te half twee geopend. Deze belooft allerfraaist te zijn. Te 2 uren matinée-musicale-théótrale met mede werking van M11. Thénard van da Lomedie Franfaise. 's Avonds te 8 uren drie tableaux-vivantsZigeuner- leben, Leiden's ontzet en Bóeren-kermisafgewisseld door voorstellingen van de artisten van het Ned.-tooneel en besloten met eene tooneelvoorstelling door leden van het «Amsterdamsche studentenkorps", bestaande uit een kluchtspel in drie bedrijven onder den titel Het ontstaan der vacantie-kolonies. Zaterdagavond 19 Febr. wordt een vroolijke kermis gehouden, eene uitvoering van «Amsterdams mannenkoor" en ver dere vermakelijkheden. Men zou haast zeggen: «'t is te veel op eenmaal!" Amsterdam, 8 Febr. '87. Gemengde Berichten. Op verzoek van de «gemeenschappelijke knechts" bij den graanband'l te Goes deelen wij mede, dat zij besloten hebben deel te nemen aan den optocht ter eere van den Koning op 19 Februari a. s. De deel neming zal bestaan invaandeldrager te paard, een triomfwagen met 4 paarden, een gala-rijtuig en een open gerij met attributen van den graanhandel. Naar men ons meldt mogen de begrafenissen hier ter stede niet meer voorafgegaan worden door een politieagent. Diensvolgens is door de lijkdienaars iemand aangesteld, die van hunnentwege voorop gaat om desnoods de orde te bewaren. Knttendljke. De kinderen der openbare school alhier zullen ook op 's Konings verjaardag onthaald worden tevens zal er eene bedeeling onder de armen geschieden en zullen eenige volksspelen worden gehouden. 's Hoer Abtskerke. Zondagnamiddag werden hier door een viertal personen uit Goes A R., P. C. N., P. B. en J. R., allen gewapend met een stok en ver gezeld van 4 honden, bij verschillende ingezetenen baldadigheden gepleegd. Bij den landbouwer M. Van Iwaarden vroegen zij melk en tabak en vernielden zij damhekken en heiningen. Bij P. Versluis werden eenige vloeken en bedreigingen geuit. Ten nadeele van de heeren Smits en Kasse werden een 460 tal takkebossen in de sloot geworpen, terwijl men de honden nog op de eenden van Van Iwaarden heeft opgehitst. De brigade- kommandant P. Verdouw te Heinkenszand met de Goesche rijksveldwacht heeft de daders weten op te sporen, tegen wie procesverbaal door de rijkspolitie van Heinkenszand is opgemaakt. Zaterdagavond jl. is te Kamperland een bijeen komst gehouden waarin besloten werd om met den vei jaardag van onzen geëerbiedigden Koning een optocht te paard te houden. Velen hebben zich tot deelneming aangemeld, terwijl een bestuur gekozen om alles te regelen. Tolen. Behalve de oesters- en mosselen is ook de ansjovis alhier een belangrijk handelsartikel. Se dert eenige dagen is men begonnen op de Schelde de ansjovisvisscherijen te steken. Voor vele personen is hier nog al wat aan te verdienen wat het knippen, zouten en kuipen betreftdoch ook aan de panharing, welke teveDs gevangen wordt en bij duizendtallen op verschillende plaatsen ter markt gebracht wordt. Ook te Bath is een kind door de mazelen aan getast. Schore. Eenige jongelui zullen ter eere van 's Konings jaardag eene tooneelvoorstelling geven in de herbergzaal van dhr. G. Luyk. Wegens omstandigheden zal dit op den 21 geschieden. Het is de eerste keer dat in deze gemeente zulk een voorstelling plaatsheeftbet is te hopen dat de jongelui door flink bezoek aangemoedigd worden op dezen weg voort te gaan. Alhier breiden de mazelen zich sterk uit, de school is maar half bevolkt. Ierseke. Sedert Maandag zijn weer 7 nieuwe ge vallen van mazelen aangegevenhersteld zijn 13. In 't geheel bedroeg het aantal lijders tot heden 640, dat der herstelden 350, overleden zijn niet 9 (zooals wij meldden) maar 8. Er heeft zich nu ook een geval van roodvonk voor- Als een zeldzaamheid meldt men ons dat door de onbezoldigde rijksveldwachters A. Koeman en C. Van Wijk te Krabbendijke in drie dagen tijds 7 bunzings en 1 otter zijn gevangen, welke laatste een lengte heeft van 1,25 Meter en een gewicht van 17 Kilo. Groede. Dinsdagavond trad in het departement der Maatschappij tot nut van 't Algemeen in deze ge meente als spreker op de heer J. Bevelander Schoo alhier. Het onderwerp rijner rede was«Multatuli als adsistent-resident en als schrijver". Spreker toonde eerstens aan, wat de Max Havelaar is geweest als hoofd van Bantam-Kidoel, schetste hem als zoodanig en als mensch, las verder zijne welbekende «toespraak tot de Inlandsche hoofden" voor, verklaarde ter op heldering vele toestanden en gebruiken op Java en wees ten slotte op hetgeen in Douwes Dekker te prijzen valt, doch toonde ook de keerzijde der medaille aan. Een vrij talrijk publiek volgde sprekers door wrochte rede. Voor het onthaal der schoolkinderen te Wisse- kerke op 's Konings jaardag hebben twee landbouwers voor de kinderen ieder een zak tarwe gegeven. Werkstaking op den kansel. Ds. K. te Nunspeet liet Zondag in de voormiddagkerk de door hem begonnen godsdienstoefening in den steek hij verliet den preek stoel, omdat het armenzakje te lang rondging, en kwam daarna niet terug. Den namiddagdienst van 2 uur dacht hij ook te verzuimen, want te halfdrie had bij zich nog niet ver toond en zeker zou de gemeente van haar voorganger weder verstoken zijn geweest, als niet een oude vrouw, de tooverhfks bijgenaamd, tot hem gegaan was, om hem aan zijn plichtsvervulling te herinneren. Vad Men schijnt verzuimd te hebben gedurende de jongste ijsperiode luchtgaten te hakken in het ijs op de vijvers in het Haagsche Bosch, ten einde de wa terbewoners in 't leven te houden. Nu het ijs ver dwenen is, drijven in de vijvers honderden doode visschen, die blijkbaar gestikt zijn. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 9 Februari. VerwachtingTamelijk krachtige Oostenwind, goed, koud weêr. Laatste en telegraphische berichten. Ter Neuzen. Tot lid van den gemeenteraad is ge kozen dhr. G. Wieland met 128 stemmen. Dhr. A. Visser bekwam 115 stemmen. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. De geheele dag was gewijd aan de vraag of het bestuur van den Alblasserwaard recht van toezicht bezit op de werken aan het Steenenhoeksche kanaal, tot de Linge uitwa tering behoorende. De heeren Goekoop, Rutgers en

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2