viaaseh Nieuwsblad werd gewag gemaakt om tegen April a. s. af te treden. Het behoeft wel geen aan wijzing, dat wanneer de heer Van Rees tegen 't voor jaar zijn functie wenschte neder te leggen, hij daarvan het opperbestuur wel kennis zou hebben gegeven. Dat bewijst evenwel nog niet, zegt het Vaderland dat het gerucht onwaarheid zegt. Wij kunnen verze keren, dat reeds eenige weken geleden particuliere brieven te 's-Gravenhage zijn ontvangen, waarin op goede gronden werd verzekerd, dat het voornemen bij den heer Van Rees bestond. Omtrent den op 22 Januari jl. bij aankomst te Queensborough van de mailboot «Willem Prins van Oranje" vermisten passagier waarvan reeds in de dagbladen werd melding gemaakt wordt het vol gende signalement medegedeeld: De vermiste is de heer J. C. B e n t e ij n, 45 jaren, notaris te Tolen. Zijn hoofdhaar is zwart met grijs, oogen en knevel zwart, gelaat lang en geelachtig bleek, mond groot, lengte middelmatig; moedervlek op de borst; draagt een gouden bril met glazen zonder mon tuur, en een gouden trouwring; kleeding: dikkelaken- sche fantasiejas en vest met donkere ruiten; donkere of zwarte nieuwe winterpantalon, lederen bottines, zwarte overjas met dubbele rij knoopen, bonte winter- muts, zwart glacé handschoenen met bont gevoerd, wit katoenen en flanellen ondergoed, linnen hemd, gekeperde onderbroek en borstrok, alles gemerkt J. C. B. of J. B. Wijders droeg hij een gouden cilinder horloge, waaraan een kettinkje van Russisch zilver bevestigd is, en eene roodlederen zakportefeuille en eene zwartlederen portemonnaie. De burgemeester van Tolen verzoekt bij eenige ont dekking draadbericht. De Standaard verklaart nader, welke bij de Grondwetsherziening de g e d r a g s 1 ij n moet zijn der anti-revolutionaire part ij: lo. Dat men poge aan de behandeling van art. 76 en het daarbij behoorend voorloopig kiesreglemer t de prioriteit te doen verleenenen na afhandeling van deze beide, van verdere Grondwetsherziening, zelfs bij eerste lezing, door deze Kamer afzie 2o. Dat de partij, zoo een motie van deze strekking mocht verworpen worden, of geen deel neme aan het geen, 't zij aan art. 76 voorafgaat, 't zij daarop volgt bf wel bij elk der overige voorstellen, het artikel gewoon behandeld te hebben, het wetsontwerp, eo ipso, af- stemme 3o. Dat de partij bij de behandeling van art. 76, door elk conservatistisch element in de Regeeringsvoor- stellen te bestrijden, toone dat haar ijver voor een «Reform-bill" gemeend was 4o. Dat de partij, bijaldien de Koning, uithoofde van zijn hoogen leeftijd, er op staan mocht, dat de Troonsopvolging terstond onder het mes ga, voor dit éene punt uit loyauteit voor den Koning een exceptie make en 5o. dat de partij in geen geval voor een stellen van de portefruille-quaestie uit den weg ga, maar dui delijk doe uitkomen, hoe een terugtreden van Heemskerk h. i. voor de Grondwetsherziening geen verlies maar winste zou zijn. Tegenover de concurrentie die het buitenland (Antwerpen, St. Claude Hanau, Parijs en New-York) de diamant-n ij verheid aandoetnemen de Amsterdamsche diamant-slijpers thans hunne maat regelen, om Amsterdam te doen blijven het centrum der diamant-bewerking. Thans hebben namelijk de heeren Gebr. Bias Jzn. het besluit genomen, om hunne fabriek van 370 tot tot 500 molens te vergrooten, waarvoor de fabriek in de Uilenburgerstraat met 80 meter zal worden ver lengd. Het benoodigde temin is daarvoor reeds aan gekocht. Aan deze fabriek werken thans ongeveer 1000 per sonen, welk getal na de verbouwing tot 1500 zal klimmen. (N. II. Ct.) Van Hollandsche inzendingen op de Internationale Kookkunsttentoonstelling te Leipzig wordt in de bla den aldaar zeer geroemd die van de heeren C. J. Van Houten en Zoon. Door vier Hollandsche juffers wordt in Delftsch porselein de chocolade ge schonken, die voor de oogen der toeschouwers wordt gereed gemaakt, ten einde te doen zien, hoe men chocolade moet toebereiden, om ze wezenlijk goed te hebben. Uit Amsterdam schrijft men ons Nauwelijks is het nieuwe wetboek van strafrecht, waarmede «deskundigen" meenden nogal ingenomen te mogen zijn, enkele maanden in werking, en dezelfde of andere «deskundigen" brengen reeds bedenkingen tegeii sommige artikelen in het midden, 't Is als altijd de praktijk, dochter der theorie, baart op hare beurt weer andere theoriën. Maar ook de pers doet zich in den laatsten tijd hooren, speciaal over de toepassing der strafwet ten aanzien van politieke misdrijven, die men tegenwoordig, in tegenstelling van vroeger, wel a l ordre du jour zou mogen heeten. Zij die beweren en daaronder het Sociaal Weekblad bovenaan dat vervolgingen en veroordeelingen als die van Do- mela Nieuwenhuis aan de zaak der maatschappelijke orde den slechtst mogelijken dienst bewijzen, krijgen aanvankelijk reeds koorn op hun molen. Want niet alleen dat er stemmen opgaan tot wijziging der g«- vangeniswet voor zooveel politieke misdrijven betreft, maar, zooals wiskunstig zeker te berekenen viel, wor den de veroordeelden ter zake van zoodanige misdrij ven niet zonder succes als martelaars voorgesteld aan en ook als zoodanig beschouwd en bewierrookt door duizenden «ontevredenen." Een sterk voorbeeld werd daarvan jl. Zondag gele verd in de vergadering der Amsterdamsche afdeeling van den «sociaal democratischen bond." De heer Croll uit 's-Gravenhage, die sprak over de «moderne inqui sitie", wees er bepaald op, dat juist de «vervolgings waanzin" en de «beestachtige behandeling" van het socialisme in den persoon van Domela Nieuwenhuis de belangen der partij ten zeerste bevorderen. Volgens hem past Nederland de moderne pijnbank toe en de moderne beulen doen dit met zulk een haat en woede dat zij de monniken der inquisitie overtreffen en slechts te vergelijken zijn met de hyena's van het slagveld. Dat naar deze beschouwing gretig geluisterd werd zal niemand verwonderen. Maar er zou nog sterker prikkel uit den mond des sprekers komen. Hij stelde namelijk in het licht, dat Domela Nieuwenhuis even als een gemeen misdadiger wordt behandeld, zoodat hij ook 's morgens vroeg de vloer zijner cal moet dweilen en koper schuren, enz. Maar bovendien hebben de «moderne inquisiteurs" hem een arbeid opgedragen, die de duivels in de hel niet voor hem zouden bedacht hebben«zij laten hem zakjes plakken voor Duijvis, den vriend van Van Raay!" Zoo werd gaandeweg de verontwaardiging der schare opgevoerd tot het hoogst mogelijke peil. En op spre kers vraag: wat zegt ge daarvan? weerklonken in de zaal de kreten: «Wraak! wraak! schande! wraak!" Een enkele stem verlangde zelfs niets minder dan «dood aan de justitie De slotsom was, dat de vergadering op voorstel van den heer Croll besloot, haar geboortegrond Nederland, te vervloeken en hiervan per draad aan den minister van justitie kennis te geven. Het door den voorzitter namens de vergadering onderteekend en aan den minister verzonden cnrieuse telegram luidt aldus: «De groote volksvergadering te Amsterdam, optre dende als plebeïsch hof van cassatie, vervloekt het land waar kinderverkrachters en andere schurken worden geëerd en de vrienden des volks worden gehoond ct mishandeld." Een gewoon burgerman zou zulk een zeldzaam tele gram misschien wel in een lijstje laten zetten. Maar de minister viath will he do with it? Kunst, Wetenschap en Letteren. Naar de N. II. Ct. verneemt, zal te Keulen, door de goeda zorgen van mevr. Lina Schneider, de dag, waarop Vondel drie honderd jaren geleden ge boren is, worden gevierd met eene opvoering van de sJephta". Possart heeft aangeboden de titelrol te vervullen en is bereid daarin ook in Nederland op te treden. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beroepen te Wemeldinge ds. J. H. Wensinck te Neerlangbroek. Ook de kerkeraden van Zuidwolde, Westinge- Sauwerd, Zwartsluis, Barendrecht, Aardlanderveen en Zevenhoven hebben den band met de Synode verbroken. Door ds. F. P. L. C. Van Lingen is het vol gend schrijven ontvangen: «Wij hebben kennis genomen van Uw schrijven in de Standaard van 22 dezer. «Wij beschouwen U als daarmede door woord en daad ten duidelijkste getoond te hebben, dat Gij U van de Nederlandsche Hervormde Kerk hebt afge scheiden. «Diensvolgens hebben wij aan het Prov. Kerkbe stuur van Gelderland voorgesteld te verklaren, dat Gij het radikaal van eervol ontslagen predikant dier Kerk verloren hebt. «Het Classikaal Bestuur van Nijmegen (w. g.) H. C. Ribbius, Praeses. Jb. Moulijn, Scriba". Men schrijft uit Middelburg aan de IV. It. Ct. In het nommer van de Middelburgsche Courant van 25 Januari stond onder de rubriek Kerknieuws te lezen, dat de Redactie een verzoek had ontvangen om hare lezers er op te wijzen, dat de k, i kelijkr be richten uit Middelburg, opgenomen in Hollandsche bladen, meestal zeer eenzijdig en sterk gekleurd zijn. Uw correspondent leest zeer geregeld de «Holland sche" bladen, en vond behalve in uw blad niet zoo veel kerkelijk nieuws uit Zeeland. Hij kon dus zich dat bericht der Middelb. Ct. aantrekken. Nu, dat wil hij, in zooverre het voor hem als u w correspondent noodig is. «Zeer eenzijdig en sterk gekleurd" heeten de be doelde kerkelijke berichten.Dit is niet zoo. Voor zichtigheidshalve heeft uw correspondent zich echter nog eens op de hoogte gesteld. Hij kot immers wel du pe zijn geweest. Het tegendeel is echter waar. Nieuwe berichten kan uw correspondent zenden, die de oude in de schaduw stellen. Welnu, den 19 Januari is het in den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente hier warm toegegaan. De voorzitter, ds. Rijnders (orthodox) stelde voor, nieuwe leden te benoemen in het bestuur van de «school met den Bijbel" op het Molenwater. Ds. Klaarhamer (Kuy- periaan) wilde als eisch gesteld hebben bij de keuze onder teekening van de formulieren van eenigheid. De voorzitter weigerde dit «revolutionaire" voorstel in omvraag te brengen, hetgeen, zooals zich begrijpen laat menig woord en wederwoord uitlokte. (De presideDt-diaken, die het Ned. Ger. kerkelijk congres met ds. Klaarhamer te Amsterdam heeft bijgewoond, is van de vergadering weggeloopen). In de afgeloopen week werd de nominatie opgemaakt voor de vacature-Hei fkens, en nu werden twee niet verki sbare, doleerende Kuyperianen, ds. Van Schelven en Kalkman, op het viertal gebracht. Aan het classi caal bestuur zal gewis worden verzocht, de voordracht te vernietigen. Nu, wat dunkt u, M. d. R.van de «te sterke kleuring"? Er zullen nog veel meer dingen gebeuren en waarschijnlijk binnen niet zeer langen tijd. U w correspondent behoort niet tot hen die juichen omdat de Ned. Herv. kerk instort. Groote volksbelangen zijn bij haar betrokken, en zij had nog lang een zegen kunnen zijn voor ons volk. Met velen begint uw corres pondent daaraan echter wel wat te wanhopen. Kapélle. Alhoewel de mazelen-epidemie alhier nog niet is geweken, en er nu en dan nog enkele gevallen bijkomen, is toch Maandag de school heropend met 138 van de 18 i scholieren. Te Bursele bevinden zich 142 kinderen, geboren in de jaren 18751880, waarvan 16 geen school onderwijs genieten. Van deze 16 zijn 7 niet gevacci- ne- rd, 4 wonen op verren afstand van de school en zijn slechts 6 a 7 jaar oud en 1 heeft lichaamsge breken. De schoolbevolking telt 144 leerlingen, waar onder 8 uit andere gemeenten. Rechtszaken. De arrondissements-rechtbank te 's-Hage deed gisteren uitspraak in zake den eisch van den heer Van Leeuwen, lidmaat der Ned. herv. gem. te Lei derdorp, tegen kerkvoogden aldaar, strekkende dat dezen zouden worden veroordeeld tot samenroeping eener vergadering van stemgerechtigden van dit ker kelijk college. De rechtbank besliste, dat de gedaagde terecht de bevoegdheid tot samenroeping had betwist, daarbij overwegende dat alleen een zedelijk lichaam is last gever en niet de iodividueele leden daarvan, die alleen eene vordering tot het afleggen van rekening en ver antwoording tegen het bestuur kunnen instellen. Derhalve werd de eischer niet-ontvankelijk verklaard in zijne vordering en veroordeeld in de proceskosten. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren bij breed gemotiveerd vonnis uitspraak gedaan in het ge ding van de heeren De Bruijn en Zonen coutra de gemeente Amsterdam en eerstgenoemde hare vordering ontzegd, met veroordeelingin de kosten, begroot op f420. Beursoverzicht. De geschiedenis der laatste beursdagen is opnieuw eene aaneenschakeling van weinig opwekkende uit komsten. welke de fondsen op elk gebied ons te zien gaven. De voornaamste oorzaak, welke voor de alge meene déroute in de Europeesche staatsfondsen valt aan te geven, is het bekende sensatieartikel van de Daily News, dat Maandag onder het opschrift van «War impending" verscheen en Dinsdag met zijne volle beteekenis de Amsterdamsche beurs in hare toch reeds geschokte bewegingen verontrustte. Op zichzelf genomen mag het vreemd heeten, dat de beursman zich zoo spoedig laat medeslepen en niet aanstonds begrijpt dat mocht werkelijk het vasteland van Europa aan den vooravond van een bloedigen oorlog staan de wetenschap daarvan op andere wijze dan deze tot hem zou komendoch men verlieze niet uit het oog, dat bijna alle te goeder faam bekend staande fondssoorten, ondanks de laatste dalingen, nog relatief hoog in prijs staan, hooger dan eenigen tijd geleden, toen de politieke horizon door geene wolken werd verduisterd. Wellicht zoo wordt er althans gezegd zijn velen de dupe geworden van speculatiemanoeuvres door een groep baissiers op touw gezetintusschen zooveel is zeker, dat de invloed dezer tijding zich op alle staatsfondsen heeft doen gevoelen en voor allen noemenswaardige verliezen te constateeren zijn. Ongelukkigerwijs viel buitendien een en ander te zamen met de ultimo-verrekeningstermijnen op de hoofdmarkten en vooral deze factor liet niet na in Londen zijn invloed te doen gelden. Important groot zijn gewoonlijk de posten, die op deze groote geld markt voor buitenlandsche rekening worden beleend, en de bekende zwakke houding van sommige hausse- positiën heeft natuurlijk eene onevenredige verhouding tusschen aanbod en afname daargesteld. Aan deze laatste omstandigheden is het dan ook toeteschrijven dat ook de Amorikaansche markt in de beweging is medegesleept geworden en de vaste stemming welke in New-York heerschte moest onderdoen voor de zwakke houding die de Europe.-sche beurz-n kenmerkte. Onze nationale Schuldsoarten h bbeo zich ditmaal niet aan de algemeene bewegiug kunnen onttrekken en wijzen bij geringen omzet evenr. ns vtrliesaan. De Integralen vielen van 74% op 74%, de 3% pet. schuldsoort opende op 99 en sluit de week op 99 li Aanvankelijk bleef men in Weenen ondanks de ver laagde prijzen de Metallieksoorten opuemen; men schijnt zich trouwens in Oostenrijk voor een oorlog het minst beducht te maken; getuige het feit dat met de uitvoering van militaire maatregelen zeer wordt gedraald. Niettemin zijn ook in deze de uit komsten weinig troostrijk. Op 64% geopend liepen de zilver Januari-Juli soort tot 63 pet. terug onder gingen daarna eene verheffing tot 64 en sluiten op 63%; verlies dus 1 pet. De Russische fondsenlijst wijst slechts voor éen soort nl. de 6 pet. Rusland 1883 eene verbetering van koers aan; al de andere soorten verlieten met verlies het beursterrein, dat in eijfeis uitgedrukt van r- pet. tot 1% pet variëeit. De Roebelsoorten kwamen er relatief nog het beste af, vermoedelijk omdat Rus land niet onder de direct co-log voerende partijen werd genoemd. De pondensoorten meer een internatio naal be- it hadden het harder te verantwoorden, en daaronder spciaal de Russen 1873 die haar hoofd markt in Londen zelf hebben. Eene van de soorten die mede verlies van beteekenis aanwijst is de ltaliaansche rente. Op 93% geopend was de primitieve terugslag 2 pet., daarna kwam een reactie tot 92%, om einde der week op 90% te sluiten. Gelijk men weet is de hoofdmarkt dezer soort te Parijs en het schijnt dat, nu de conversie een meer volledigen vorm verkrijgt, ook in deze door zwakke houders te veel a la hausse is gespeculeerd geworden. Een gelijk lot ondergingen de Spaamche en Por- tugeesche soorten, die met een verlies van 2% en 2 pet. de week besloten. Voor deze daling bestonden geene locale redenen, doch den steun van Parijs moe tende missen kwam de intrensieke zwakte dezer fondsen spoedig bloot. De geldmarkt bleef ondanks al het bovenvermelde ruim en geld op prolongatie voor 2 tot 3 pet. goed verkrijgbaar de verheffing ten onzent wordt verklaard door de aankoopen op speculatie, welke door de dalende prijzen werden geëffectueerd. Volgens den staat der Nederlandsche bank van 15 tot 22 Januari zijn de volgende wijzigingen te notee- rende discontoportefeuille verminderde met twee millioen guldende beleeningportefeuille met 1 millioen gulden de rekeningcourant-saldo's met 1 millioen gulden en de goudvoorraad met circa zes ton. De Indische bankwaarden hadden eene vei laten 3 markt, en zelfs de naderende termijn, waarop de sur séance der Dorrepaalsche Bank der Vorstenlanden door den Hoogen Raad moet worden goedgekeurd, was niet in staat om de belangstelling in dezen op te wekken. Alleen de aandeelen der Nederlandsche Handel-maat- schappij gaven nu en dan eenige teekenen van leven. Verlaagde suikerprijzen, gevoegd bij de algemeene ont stemming, brachten ook in deze soort eene daling van circa 1 pet. teweeg. Levendig kon in alle opzichten de Amerikaansche Spoorwegmarkt worden genoemd. Eerstens waren er voor Amsterdamsche rekening vroegere blanco ver knopen te dekken, doch buitendien hebben de lage prijzen en de overtuiging dat voor deze soorten spoedig reactie is te wachten, aankoopen op ruime schaal doen geschieden. Niettemin zijn ook de verliezen in deze afdeeling belangrijk te noemen en waren deze het hoogst in de Gentral- en Missouri-soorten. In de obligatiesoorten bleef de handel en omzet beperkt en over het algemeen was de houding in deze weinig vast te noemen. Buitenlandsch Overzicht. Vrede of oorlog blijft nog steeds de vraag, die het geheele buitenlandsche nieuws beheerscht. Gisteren gaven de bladen uittreksels uit de Duitsche Post en Kölnische Zeitung, die van weinig hoop op vrede ge tuigden. Het eerste blad besprak de houding van den Franschen minister Boulanger en achtte hem mach tiger dan Thiers en Gambetta. «Hij heerscht", zegt het blad, «door het aanwakkeren van den strijdlust en hij moet daarin volharden, wil hij zijne positie handhaven. Hij kan, ook al wilde hij, het Fransche volk niet meer op den weg des vredes terugvoeren". Het is niet onmogelijk, dat men van Duitsche zjjde langs dezen weg eene interpellatie van de Fransche Kamer aan generaal Boulanger wil ontlokken, die misschien tot zijn val zou kunnen leiden. Dit zou in tusschen een gevaarlijk spel zijn, want, toonde de Kamer werkelijk vertrouwen te stellen in zijn oor logsminister, dan zou diens optreden wellicht nog stouter worden en daardoor de kans op het behoud van den vrede steeds twijfelachtiger. De Köln. Zeit. acht alleen het behoud van den vrede mogelijk, wanneer de leger quaestie tot een goed einde zal gebracht worden. Dit artikel beoogt derhalve nog meer dan het vorige, althans meer on bewimpeld, de bewerking der kiezers ten gunste van het septennaat. Ook in Oostenrijk is men blijkbaar niet gerust op het behoud van den vrede. Het ministerie is met het Hongaarsche vergaderd geweest onder presidum van den Keizer. Over hetgeen bij die gelegenheid gesproken werd over de vervroegde invoering der wapening van den landstorm, deelt een communiqué aan het Frem- denblatt o. a. het volgende mede «Daar inmiddels de algemeene staatkundige toestand dreigend is geworden, werd in den door den Keizer voorgezeten Ministerraad de uitvoering van dien maat regel binnen het kortste tijdverloop als dringend nood zakelijk beschouwd. Bovendien teekent de algemeene toestand zich scherper af, omdat de omstandigheden in het Westen van Europa steeds onzekerder worden, zoodat niet alleen bestellingen voor het leger, reeds in het begin van Januari als dringend beschouwd, doch afbesteld, niet kunnen worden gestaakt, maar eene voortzetting der toebereidselen in het vooruitzicht moet worden gesteld. Dit eischt aanzienlijker financiëele middelen, en diensvolgens zou eene bijeenroeping der delegatie binnen eenigen tijd onvermijdelijk worden". Gunstig steekt bij deze beschouwingen en berichten in bovengenoemde officieuse organen eene mededeeling af van het Engelsche blad St. James Gazette, waarin beweerd wordt, dat, naar van volkomen betrouw bare zijde wordt gemeld, Bismarck in de vorige week aan den Franschen gezant Herbette stellige verzeke ringen heeft gegeven van Duitschlands vredelievende bedoelingen jegens Frankrijk. Volgens een bericht uit Rome aan de Parijsche Univers neeft het Vaticaan een Pruisisch wetsontwei p betreffende kerkelijk-politieke aangelegenheden ontvan gen en is reeds op den grondslag van Pruisen's voor stellen eene overeenstemming tot stand gekomen. In het ontwerp zouden zijn opgenomen: lo. Terugkeer der geestelijke orden, uitgezonderd de Jezuïetenorde, omtrent welke laatste de Rijksdag heeft te beslissen. 2o. Opening van twee nieuwe groote seminariën, te Limburg en te Osnabriick, zoodat er in Pruisen zes meer zullen zijn dan vóór den kerkelijk- politieken strijd. 3o. Afschaffing der Meiwetten aan gaande het administratief beheer over de bisdommen. De Bulgaarsche Regeering is in hare meening ver sterkt, dat Rusland Bulgarije niet wil bezetten en dat het, als het daartoe wilde overgaan, op zeer ern stige beletselen stuiten zou. De algemeene indruk van de door de deputatie in de Europeesche hoofdsteden ontvangen verklaringen is, dat ten minste verscheidene Mogendheden zich bij de beraadslagingen te Konstan- tinopel niet zullen aansluiten bij Rusland's oogmerk om zich in Bulgarije's binnenlandsche aangelegenheden te mengen. Van hetgeen de heer Zankoff aan de Porte voorstelde, willen de Bulgaren alleen dit toegeven éene plaats in het Regentschap en twee portefeuilles aan de Zankovisten, maar in geen geval de door hen verlangde portefeuilles van Binnen- of Buitenlandsche Zaken en Oorlog. Gemengde Berichten. lerseke. Het aantal aangegeven mazelenlijders be draagt heden 620, waarvan 194 hersteld en 7 over leden. Er is dus weer winst, want er zijn maar 10 lijders bijgekomen en 28 hersteld. De landbouwer C. M. Van Ondelande reed gisteren (Dinsdag) met zijn zoon huiswaarts. Terwijl zij onderweg een wagen, die hen vóór was, wilden voorbij rijden, kwamen zij met hun chais op een zand hoop, waardoor het voertuig omsloeg en zij tegen een boom aankwamen. M. bleef eenigen tijd bewus teloos liggen, doch de zoon behield zijn tegenwoordig heid van geest eu wist het paard in toom te houden. Door de bereidwilligheid van eenige personen, die de behulpzame hand boden, konden M. en zijn zoon met gehavende chais de reis naar huis voorzetten. Daar gekomen werd voor M. spoedig geneeskundige hulp ingeroepenhet bleek toen dat zijn schouderbeen was gebroken.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2