Rechtszaken, Kunst, Wetenschap en Letteren. Amsterdamsche Brieven. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. de gemeenteraadsvergadering van 17 Nov. '86 verhan delde, voorkomende in het onderwijzersblad De H ekker en de Culemborgsche Gt., geheel overeenkomstig de waarheid is. Deze verklaring, gunstig voor den heer Udo, is ge- teekend door 4 raadsleden en vier andere heeren, wier qualiteit verschillend is. In de plaats van den heer C. H. den Hertog, die bedankt heeft als lid der hoofdcommissie van het ondersteuningsfonds van het Nederl. onderwijzers-ge- nootschap, heeft het hoofdbestuur uit de voorgedragen nominatie benoemd den heer J. W. Leonard. De heer H. Van Voorthuijsen heeft in diezelfde hoofdcommissie den heer M. G. Snoer vervangen als gedelegeerde vanwege de directie der levensverzekering maatschappij. Ter voorziening in de vacature, daardoor in de hoofdcommissie ontstaan, is benoemd de heer M. G. Snoer. Vrijdag werden de pleidooien gehouden in de bekende zaak tusschen eenige Amsterdamsche gasver- bruikeis en de heeren De Bruijn en Zonen, gasleveran ciers (ontbinding-contract). Voor de heeren C. De Bruijn en Zonen werd gepleit door mr. W. K. Van der Breggen, voor den gasvei bruikei door mr. J. Kappeyne van de Coppello, beiden advocaten te Amsterdam. De rechtbank bepaalde de uitspraak van haar vonnis op 22 Februari. De tegen aanstaanden Vrijdag voor de arrond.- rechtbank te Middelburg te behandelen zaak laste P. I. Rienstra, predikant te Veere, is onbepaald uit gesteld, daar de te hooren getuige verhinderd is te verschijnen. 's-Gravenhage. Voor den Hoogen Raad bepleitten mrs. D. Simons en L. W. Van Gich van Amsterdam de cassatieberoepen van Heinsius Scholten en Bredius, veroordeeld wegens deelnem.ng aan de Amsterdamsche onlusten. Het hoofdmiddel van cassatie was dat requiranten vielen onder de bepalingen van art. 213 Code Pénal, dat straffeloosheid verzekert aan hen, die niet behoord hebben tot de hoofden, geen wapenen droegen en zich tijdig verwijderd hebben. De conclusie is bepaald op 14 Februari. Deoud-pensionaires van HH. MM. den Koning en de Koningin voor de schilderkunst lubben zich vereenigd om aan Z. M. op 19 Febr. e. k. een adres van gelukwensching aan te bieden, in den vorm van een portefeuille of album behelzende hun versierde of gecaltigrapheerde handteekeningen. Men heeft berekend, dat door de aantrekkings kracht van de maan een op den afstand van den zeespiegel van het middelpunt der aarde verwijderd voorwerp Vssso., van zijn gewicht verliest, zoodat der halve een voorwerp dat 288 kilogram weegt, daar door 1 gram, en ean 72 kilogram wegend mensch 0.75 gr. lichter wordt. Een molecuul lucht dat zich ter hoogte van 63 kilometer, d. i. ongeveer het honderdste deel van da aardstraal boven het oppervlak der zee, bevindt, verliast Vssan, van zijn gewicht. Het onder scheid tusschen de beide breuken is slechts gering. Daar echter de eb en vloed der zee door de bewe gingen van oneindig kleine elementen veroorzaakt worden, is het niet onmogelijk, dat ook de atmosphe- rische eb en vloed door gelijke oorzaken wordt te voorschijn geroepen. XXIV. Behalve misschien voor hen, die in «gewoonlijk wèl ingelichte kringen" verkeeren, was het bericht der benoemiDg van den heer F. C. Tromp, oud-wethouder van openbare werken alhier, tot minister van marine voor de meeste Amsterdammers een ware verrassing. Immers, het gerucht van onderhandelingen over die benoeming was wel door verschillende dagbladen ver spreid, maar door De Amsterdammer, volgens ver zekering »op goede gronden", pertinent tegengesproken. Voor wie aan die tegenspraak hechtten was dus de mare der benoeming, gelijk ik zeide, een ware verras sing. Ook een blijde That is the question. De werkzaamheid van den heer Tromp is boven allen twijfel verheven, maar deze alleen is nog geen waar borg voor degelijkheid als minister. Ook werd hier zijne zelfstandigheid door velen geprezen, maar door anderen weder als stijfhoofdigheid misduid. Zal dit in zijn ministeriëele loopbaan anders zijn? Och, men weet het: «om 't iedereen van pas te maken enz.", dit behoort nog steeds en zal wel altijd blijven be- hooren tot de moeilijkste wereldsche zaken. Intusschen wordt het optreden van den nieuwen titularis met belangstelling begroet in afwachting zijner ministeriëele daden. Er zijn trouwens tegenwoordig vele zaken, die onze belangstelling gaande maken of houden. Daar hebt ge onder anderen het lang verbeide en dezer dagen ver schenen rapport van den burgemeester onzer gemeente met betrekking tot het paling-oproer. Een lijvig stuk, dat men, ware het in gebonden stijl geschreven, een «lofdicht" zou kunnen noemen op de houding der politie, infanterie, cavalerie, mariniers enz, enz. Alles is couleur de rose. Er is gehandeld in overeenstem ming met de wethouders, met den kolonel-kommandant der stad, met den waarnemenden procureur-generaal, fungeerend directeur van rijks-politie. Pluimpjes wor den uitgereikt aan generaal-majoor Baud, bevelhebber in de le mil. afd.aan den vice-admiraal jhr. Van Rensselaar Bowier, directeur en kommandant der ma rine aan den kommandant van het korps mariniers kolonel Van Braam Houckgeestaan den kommandant en de hoofdofficieren der schutterij, en last not least aan den Commissaris des Konings in deze provincie, van wien de burgemeester «met waardeering" vermel den mag, dat hij zich voortdurend met hem in be trekking heeft gesteld en bij herhaald persoonlijk be zoek «alles wat in zijn vermogen washeeft gedaan om de moeilijke taak des burgemeesters in die dagen te vergemakkelijken. En daar men nu, omgekeerd, weet dat ook van verschillende zijden den burgemeester lof is toegezwaaid voor zijne verrichtingen tijdens en na het oproer, mag men veilig zeggen, dat het ook in dezen weêr niet ontbroken heeft aan wat men gewoonlijk adoration mutuelle noemt! Een ander belangstellingwekkend document is het eerste gedeelte van het rapport der commissie van enquête omtrent den toestand der werklieden in fa brieken. Zeoals uwe redactie bekend is, was ik reeds vóór de verschijning van dit rapport voornemens enkele mij bekende feiten, speciaal omtrent de Kon. was kaarsenfabriek alhier, mede te deelen. Nu het rapport er is en ook omtrent die fabriek feiten in het licht stelt, die niet alleen verbazing, maar ook medelijden en verontwaardiging wekken, acht ik het beter mijne gegevens vooralsnog te bewaren. Maar niet onopge merkt kan ik laten, dat er op die fabriek (om van andere niet te spreken) op ergerlijke wijze gespot wordt met het leven en de gezondheid der mannelijke en vrouwelijke werklieden. En men denke hierbij niet alleen aan overmatigen arbeid en gebrek aan rust- en etens tijd, maar neme inzage van het rapportdaaruit zal men onder anderen vernemen, dat voor de verlichting gas wordt gestookt uit waardeloozen afval uit de acide- ficatie, nl. verbrande vetcellen, verbrande plantaaidige vezelstoffen, alles doortrokken met zwavelzuur. Om dien afval gedeeltelijk te neutraliseeren mag alleen een weinig ongebluschte kalk worden gebezigd maar het genoemde gas is zóo schadelijk, dat de werklieden zelfs midden in den winter verplicht zijn de deuren open te zetten, daar bij gesloten deuren het lokaal gevuld wordt met een blauwen walm, diej prikkelend op oogen en keel werkt en zwaveligzuur en acroëline bevat. Op de bureaux wordt dit fatale gas echter niet gebruikt, want de «heeren" zijn er niet van gediend 1 Maar wat het rapport ons verder leert? Dat, onbe grijpelijkerwijze, de inspecteur voor het geneeskundig Staatstoezicht in N.-Holland, dr. Dozy, circa twee jaren geleden in die betrekking uit Zeeland naar hier overgeplaatst, volslagen vreemdeling is op het gebied van ons fabriekswezen: hij heeft nog geen enkele fabriek bezochthij heeft nooit iets gehoord of in dagbladen of tijdschriften gelezen omtrent klach ten ten aanzien van fabrieken of werkplaatsen, niet alleen te Amsterdammaar zelfs in geheel Noord- Holland I Ik wil thans mijne gedachte bepalen tot aangenamer onderwerpen en beginnen met te verklaren, dat het mij recht veel genoegen doet, dat in een groot deel uwer provincie en vooral in uwe gemeente zooveel waardeering blijkt te bestaan ten aanzien van de pogingen die aangewend worden, om den aanstaanden 70sten jaardag van onzen Koning op feestelijke wijze te vieren, 'k Moet zeggenhet Goesche voorloopig programma is rijk aan verscheidenheidaan 't wel slagen twijfel ik niet, daar ik weet dat ten uwent vouloir synoniem is met pouvoir. Naar éen ding ben ik echter benieuwd, namelijk of men er a costi in slagen zal, naar aanleiding der advertentie in het Nieuws van den Dag een nar te vinden, want velen, onnoemelijk velen zetten zich-zelven in onze dagen wel de zotskap op het hoofd en rinkelen vervaarlijk met de bellen, doch de echte, de guitige en geestige narren aan de hoven in vorige eeuwen: zou het ras niet zijn uitgestorven Maar «al is Jan Pietersz. dood, wellicht leeft zijns gelijke 1" Hier in Amsterdam hoort men niet veel van plannen omtrent de herdenking van 's Konings geboortedag. Van gemeentewege zal, naar men wil, niets buiten gewoons worden gedaan. Misschien wel met het oog op den geest van ontevredenheid, die onder zeer velen rondwaart. En niet te ontkennen is het, dat de toe stand van armoede en ellende, waarin duizenden ver keeren, weinig geschikt is om tevredenheid te kweeken. Maar de onpraktische wijze, waarop vele leiders te werk gaan om bevrediging te zoeken van een op zich zelf zeer begrijpelijk verlangen, is oorzaak van onwil en tegenwerking van den kant waarvan alleen redding of hulp komen kan De meest onware of scheeve voorstellingen, die men schier dagelijks in het open baar of in beperkten kring hoort geven, pantseren zelfs de harten van hen, die anders niet gewoon zijn verre te blijven staan waar het geldt de helpende of troostende hand uit te strekken. Edoch, men behoeft geen Amsterdammer te zijn om dit alles te weten men kan het in de dagbladen lezen, o. a. het relaas der vergadering van werkeloozen in het Volkspark op jl. Maandag, 't Lust mij niet dit af te schrijven, zelfs niet te excerpeeren. 't Riekt te veel naar dolk en brandfakkel I Geen buitengewone feestviering dus van gemeente wege. Van particuliere zijde boort men evenmin veel. Maar toch wel iets. Verschillende vereenigingen en daaronder cok die voor volksvoordrachten uit de «Maatschappij voor den werkenden stand" zullen den jaardag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Zoo nok zal in het Paleis voor volksvlijt op 19 Februari tijdens de «jaarmarkt", ten behoeve der gezondheids- en va- cantie-koloniën te houden, een groote festiviteit ter eere van Z M. den Koning gehouden worden. Men spitst zich hierop Bedoelde «jaarmarkt" belooft, dank zij de zorg van de verschillende comité's, veel. Op Donderdag 17 Febr. zal zij worden geopend met een groot kinder feest. Vrijdag «winkelverkoop", afgewisseld door muziek- en tooneeluitvoeringen en voordrachten, en Zaterdag 19 Februari evenzoo, plus de groote feest viering ter eere des Konings. Met den winkdverkoop zullen zich een groot aantal dames belasten. Verschil lende artisten en letterkundigen hebben hunne mede werking voor de feestelijkheden toegezegd. Ook zal er een belangrijke expositie van schilderijen plaats hebben. Doch over dit alles later meer. Dat niet alle exposities in den smaak vallen is Maan dagavond gebleken in eene vergadering in het lokaal van den Amsterdamschen werkmansbond", op initiatief der afdeeling «Nederland" van den «Algemeenen meu- belmakersbond". Deze vergadering was uitsluitend belegd voor meubelmakers en beoefenaars van aanver wante vakken. Zooals men weet heeft de directie van het Koninklijk Nederlandsch Handehmuteum alhier eene tentoonstelling van meubelen uitgeschreven. Deze tentoonstelling nu, in verband met de toekomst van het meubelvak en zijne beoefenaren, maakte in boven genoemde vergadering een onderwerp van bespreking uit. Het Handelsmuseum moest het daarbij leelijk ontgelden. Men legde het ten laste «dat het op alle mogelijke wijzen tracht den arbeiders de vrucht van en het recht tot den arbeid te ontnemen". Men achtte het noodig dat vereenigingen als het Handelsmuseum, steunende op de macht van het kapitaal, geweerd worden. Dit Museum is «op allerlei listen en lagen bedacht", want het bestuur had o. a. eene circulaire aan de Duitsche industrie gezonden met verzoek dat de Duitschers maar «as je blieft" hun werk moesten zenden, want «dat in Nederland en in de Koloniën zulk een schoone gelegenheid was om af te zetten". De Koning, meende men, wist zeker niet toen hij aan het Handelsmuseum zijn naam gaf, dat «daarachter zulke praktijken zouden zitten 1" Bij acclamatie werd ten slotte besloten, om een adres aan den KoniDg ter teekening te leggen, ten teinde Z. M. te verzoeken om den titel Koninklijk aan het Handelsmuseum te ontnemen. Mede werd besloten allen af te raden aan de voorgenomen ten toonstelling deel te nemen en het publiek te ontraden haar te bezichtigen. Wat maar mijn beschikbare ruimte is vol. Toch kan ik dezen niet sluiten zonder de vermel ding, dat gisteren in de zitting van den gemeenteraad door den wethouder van publieke werken en door den burgemeester de bepaalde toezegging gedaan is, dat in het aanstaande voorjaar een voordracht zal worden gedaan tot definitieve oplossing der qnaestie van den Beursbouw en ten aanzien van den toestand van het Damrak. Adressanten, die bij vernieuwing op dadelijke voorziening in den ongunstigen toestand van het gedempte gedeelte van het Damrak hebben aangedron gen, zullen dus nog een maand of drie geduld moeten hebben.' Aan de door den heer Van Ogtrop gehouden inter pellatie over de jongste sneeuw-opruiming dank ik de wetenschap dat er hier in Amsterdam 170 bruggen zijn! Er zijn zeventien millioen vierk. meter sneeuw weggeruimd geworden I Geen kleinigheid, maar nog lang niet genoeg. Amsterdam, 27 Jan. '87. Behalve enkele oorlogszuchtige berichten, die schrome lijk overdreven of geheel onwaar zijn, komt er niet veel nieuws uit het buitenland. In Engeland zijn, zoools wij reeds meldden, de Kamers weder bijeen en het debat over het adres van antwoord op de troonrede is in de beide Huizen aangevangen. In het Lagerhuis verdedigde sir Michael Hicks Beach, Minister voor Ierland, de hou ding der Regeering. Hij verklaarde, dat tot bestrijding van het veldtochtsplan der Parnellisten verdere vol machten vereischt worden. Een afscheiding ware ver kieslijk, wanneer het herstel van den wettelijken toe stand onmogelijk was. Hetzelfde Huis nam het ontwerp tot wijziging van de rechtsbedeeling in Ierland in eerste lezing aan; aangezien dit echter niet veel meer dan een vorm is, bewijst dit nog weinig omtrent het lot, dat ten slotte aan het ontwerp zal ten deel vallen. Omtrent de Bulgaarsclie quaestie meldt men thans zoo goed als zeker, dat Rusland de candidatuur van den prins van Mingrelië zal laten varen en die van den hertog Georg Leuchtenberg lal ondersteunen. Na tuurlijk stelt de Czaar zijnerzijds daarbij eenige voor waarden. Zoo zal de Bu'gaarscbe minister van oorlog een Rus moeten zijn evenals de hoogstgeplaatste offi cieren. Ook zullen gedurende de eerstvolgende jaren een aantal Russische officieren in het Bulgaarsche leger moeten worden opgenomen om aan het gebrek aan officieren tegemoet te komen en vermoedelijk tevens om het leger zooveel mogelijk onder Rus- sischen invloed te brengen en te doen blijven. Wilhelmlnadorp. De heer J. Nienwenhuijse, molenaar alhier, heeft eene stoommachine van 14 a 15 paarden kracht aangekocht, die met zijn molen in verband wordt gebracht, zoodat waarschijnlijk binnen korten tijd een ge ieelte van het graan, dat hier gegroeid is op land, dat door een stoomwerktuig ter bezaaiing is gereed gemaakt en rijp geworden, door middel van stoom is gedorschen en gezuiverd, bij windstilte ook door stoom kracht tot meel zal gemalen worden. Kloetinge. In 't geheel zijn in deze gemeente tot op heden opgegeven 157 mazelenlijders, waarvan zijn her steld 116; blijven nog in behandeling 41 lijders voor komende in 30 gezinnen. Tot nog toe is hier geen enkele lijder aan de mazelen overleden. Ierseke. Tot heden zijn 610 mazelenlijders aange geven, waarvan 7 zijn overleden en 168 hersteld. Borselc. Verleden week deed zich alhier een nieuw geval van mazelen voor. Wolfcrlsdijk. Voor de derde maat binnen een jaar tijds heeft zich hier een geval van inbraak voorgedaan. Akelig, hè! erg onveilig! en de boosdoeners worden brutaler! Was het vroeger inbraak bij nacht, Zaterdag jl. hebben de onverlaten zich niet ontzien, bij het vallen van den avond een bewoond gebouw binnen te dringen. En was het maar bij inbreken gebleven, doch er vloeide bloed. Op het kakelend hulpgeroep schoten eenige personen toe en deden de boosdoeners de vlucht nemen, doch reeds gedeeltelijk te laat, want de baas van het kip penhok betreurt het verlies van vier zijner volgelingen, welke zieltogende voor hunne woning werden gevonden en spoedig, omdat de nek van een hoen nu eenmaal niet bestand is tegen eene ontmoeting met het gebit van een hond, «den weg van alle vleesch gingen." Het is voor de eigenaars van kippen eeue onaangename historie, op dergelijke wijze hun pluimgedierte te ver liezen en te zien dat hunne kippetjes in een gesloten hok niet meer veilig zijn voor de moordaanslagen van een paar losloopende honden. Naar men verneemt is de jongeling vau Haam stede, die op het ijs eene ernstige wonde aan het hoofd bekwam en waarvan in het nommer van jl. Dinsdag melding werd gemaakt, niet overleden, maar gelukkig hersteld, zoodat hij zijn gewonen arbeid weer hervatten kan. 's-Heerenhoek. Zaterdag II. is alhier een eerste stap gedaan, om den 70sten verjaardag van Z. M. onzen Koning feestelijk te herdenken. Er is tot dat doel door eenige ingezetenen eene vergadering belegd onder leiding van den heer Timans, waarin met volle toe stemming niet alleen maar ook op verlangen des bur gemeesters, besloten werd den 19 Februari feest te vieren. Eene commissie is gevormd met den burge meester als eere-voorzitter en den gemeente secretaris als voorzitter. De leden dier commissie zullen deze week eene col lecte doen aan de huizen der ingezetenen om a. 8. Zaterdag in een tweede vergadering verslag te doen van de opbrengst en het programma der feestviering vast te stellen. In eene Vrijdagavond te Biezelinge gehouden vergadering is eene commissie benoemd, om te trachten den schoolkinderen op 19 Febr. een feest te bereiden. Kortgene. Ofschoon onze gemeente lang is verschoond gebleven, is er thans ook een geval van mazelen voor gekomen, en wel bij een volwassene, wonende buiten de kom der gemeente. Vrijdag tusschen 1 en 3 uren bewogen zich te Amsterdam honderden werkloozen voor het stadhuis en terwijl de meesten hun namen en woonplaatsen opgaven in de trouwkamer derde klasse, werden twee mannen en een vrouw bij den burgemeester toegelaten. Deze zeide, dat hij hen als deputatie van een «ver- eeniging vaa werkloozen" niet had ontvangen, aan gezien zoo eene vereeniging niet bestond, doch wan neer hij hen als bijzondere personen hoorde over den treurigen toestand, wnarin velen verkeeren, dan wilde hij hen opmerken, dat de bijeenkomsten in het Volks park niet de geschiktste middelen zijn om het doel, het verkrijgen van hulp en ondersteuning, te bereiken. Daartoe raadde hij hen aan, om, als werkelijk de nood zoo hoog gestegen was, zich tot de verschillende arm besturen te wenden, omdat toch van den gewonen weg niet zou worden afgeweken. In elk geval zouden de- monstratiën of volksmanifestatiëu desnoods met kracht worden tegengegaan. Van dit onderhoud gaf Mulder, die zes maanden inwoner van Amsterdam is, rapport aan de verzamelde menigte in het «Volkspark", waar weder 1500 broo- den werden uitgereikt. Zaterdagmorgen waren weder ongeveer een duizend mannen en vrouwen in het Volkspark bijeen. De voor zitter Brijnen wees op hetgeen Vrijdag door den Bur gemeester gezegd was. Hij was overtuigd dat de Bur gemeester in deze zijn woord zou houden raadde den menschen aan naar de armbesturen te gaan en hen, die buiten een kerkelijk genootschap stonden, zich bij het burgerlijk armbestuur te vervoegen. De Bakkers-Ct. zegt dat er «gegronde hoop" bestaat, dat met 1 Februari de prijs van het brood met 1 cent wordt verhoogd. In het Utrechtsch Dagblad wekt de heer H. Coopmans zijn landgenooten op, om de dankbaarheid des volks aan generaal Demmeni te toonen door zorg te dragen voor de opvocdiug der kinderen van den overledene. De landbouwer A. C. te Zaamslag, die op ver moeden van brandstichting op 17 en 20 December 1886, naar Middelburg was overgebracht, is de vo rige weak in zijne woning teruggekeerd. Bij een horlogemaker te Almeloo zijn, door het verbreken van een ruit, 18 gouden en zilveren hor loges ontvreemd. Aan het verblijf van den in Noord-Brabant rond- zwervenden zigeunerstroep in ons land zal nu spoedig een einde komen, als gevolg van het overleg, door onze Regeering met die van Oostenrijk en Griekenland gepleegd. Het kleinste gedeelte van de zigeuners zijn Grieken, en deze zullen met het eerstvertrekkende stoomschip der maatschappij «Nederland" naar hun vaderland worden teruggevoerd, terwijl de overigen, Hongaren, door de zorg van het Oostenrij ksch Gezant schap dezer dagen naar het land hunner herkomst zullen worden teruggezonden. De Grieken, een 12tal zijo reeds Zaterdag te Am sterdam aangekomen om te worden ingescheept. Op de Milsbeek onder Ottersum (Limburg) is een nieuwe tak van industrie geopend. Alle jonge varkens van slecht allooi, alszieke, krompootige, gebochelde, enz., kunnen aldaar tegen marktprijs worden afgeleverd. Na geslacht te zijn worden dezelve naar Nijmegen en verder naar Engeland verzonden, om aldaar als speenvarkens voor lekkerbekken dienst te doen 1 Een weduwe te Brussel, die op een armoedig zolderkamertje woonde met haar twee kinderen, had een Brusselsch lot, door den peter van een harer kinderen vermaakt, ondanks alle ellende, zorgvuldig bewaard. Dezer dagen kwam het ui; met een prijs van 100,000 francs. Te Prince's end, Tipton (Engeland), werd vóór eenige dagen zekere Samuel Maffitt ten grave gedragen, die zich als de «grootste man van de wereld" had laten zien. De overledene was te Wimblington in Cam bridgeshire geboren en 55 jaren oud geworden. Hij had een lengte van 6 voet en 1 duim en woog 560 pond. Bij een feest in een werkhuis te Londen zakte een stellage, waarop ongeveer 500 menschen hadden plaats genomen in. Een man werd gedood, 40 a 50 per sonen werden gewond. Ten stadhuize te Antwerpen had de vorige week bij een trouwpartij, de bruidegom reeds het traditioneele ja uitgesproken, toen de bruid er een ferm neen op liet volgen. Groote verwarring natuur lijk ten slotte had de bruid berouw, maar nu beviel 't den ambtenaar van den burgerlijken stand niet en verzocht hij het bruidspaar om over eenige dagen terug te komen als zij eerst nog wat zouden nagedacht hebben. Krniningeu. Door het gemeentebestuur werd Zater dag besteed de levering van 50 M grint van 36 cm. en 450 M3. van 13 cm., waarvoor is ingeschreven

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2