Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Rechtszaken. Amsterdamsche Brieven. Buiteniandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Vlissingen. Door het stoomschip «Mercurius" de dienstdoende boot der pas geopende nieuwe lijn voor het vervoer van schapen van deze plaats naar Enge land werden de vorige week, in twee reizen, ongeveer 2000 stuks schapen van hier naar Londen (Deptford) overgebracht. Het laatste transport bestond uit slechts 750 stuks, wat wel eenigsziDS is tegengevallen, daar men juist gel t opt had ditmaal eene volle lading te kunnen samen stellen. De nieuwe lijn voldoet overigens uitstekend en vooral de inrichtingen voor stalling en inlading van het vee worden zeer geroemd. Z. M. heeft, met vernietiging van het besluit van Gtd. Staten, de jaarwedde van het hoofd der school te Kleverskerke op 750 hepaald. Aan den calamiteusen Leendert Abrahampolder ontstond Donderdag even ten noorden van het pas aangelegde noordelijkste oeverwerk, een afschuiving ter lengte van ongeveer 90 Mbij een breedte van 15 M.waar vroeger de laagwaterlijn was, staat nu 5 M water. Ter geruststelling kan evenwel dienen, dat voor genoemd oeverwerk niet de minste vrees behoeft te bestaan. (M. Ct.) Met ingang van 1 Maart is benoemd tot rechter in de arrond.-rechtb. te Amsterdam mr. A. Heems kerk, laatstelijk rechter in de arrond.-rechtbank te Zieriksee. Naar het Vaderland, verneemt is de luit.-kol' H. K. F. Van T e ij n benoemd tot kolonel en tot opperbevelhebber der troepen en waarnemend gouver neur van Atjeh en Onderhoorigheden. Zaterdag werd aan de Rijks-Universiteit te Leiden bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer P. C. F. Fro wei n, geboren te Amstrr- dam, met academisch proefschrift, getiteld: Dissociatie van kristalwater-houdende zouten." Naar de N. R. Ct. verneemt heeft de Minister van waterstaat enz. het personeel bij den aan- 1 e g van staatsspoorwegen aangeschreven dat zij wier diensten niet meer gevorderd worden, in den loop van dit jaar eervol zullen worden ont slagen. Voor zoover dit doenlijk is, zorgt de Minister voor de plaatsing van het personeel bij andere groote werken, zooals de aanleg van het Merwede-kanaal, de her opening van het Oude Maasje, enz. Het derde geschrift over sociale vragen, uitge geven door de «Liberale Unie", handelt over ar beidsraden door mr. J. A. Levy. De schrijver acht de instelling dezer commissiën hoogst nuttig als permanente commissies van enquête, waarin de arbei ders zelf werkzaam zijn. Hij zet uiteen, wat op dit gebied in het buitenland, meer nog ontworpen of be raamd, dan reeds tot stand gekomen is, en toont aan, dat ten onzent de invoering bij eenvoudig Koninklijk Besluit gemakkelijk zou kunnen geschieden. De St. Ct. bevat de tusschen Nederland en België uitgewisselde verklaring omtrent den zg. han del in meisjes. Zij luidt «De Regeering der Nederlanden en de Belgische Regeering verbinden zich binnen de wettelijke grenzen, zooveel mogelijk te bevorderen, dat tot een der beide landen beboorende vrouwen en meisjes, welke tegen haar wil er toe gebracht mochten zijn, zich in het andere land aan ontucht over te geven, hetzij op haar verzoek, hetzij op verzoek der personen die gezag over haar uitoefenen, uit het land waar zij zich be vinden worden teruggezonden in de richting van het land waartoe zij behooren. «Alvorens de terugzending van een getrouwde vrouw of van een volgens de wetten van het land harer her komst minderjarig meisje te doen plaats hebben, zal de overheid aan de personen, die gezag over haar uitoefenen, een kennisgeving richten, vermeldende den dag waarop de terugzending zal geschieden en de plaats waarheen de vrouw of het meisje zal opgezonden worden". Volgens bericht van Reuter heeft een Neder- landsch syndicaat eene oppervlakte gronds van 900 vierk. mijlen in west<dijk-Florida gekocht, ten einde aldaar eene kolonisati e-m aatschappij te stichten. Bij de premiëntrekking leening Arasterdam, groot 21 millioen, zijn Zaterdag uitgeloot: 4 seriën: 6954, 11919, 12071, 17029. De prijs van 25,000 viel op serie 11919 nommer 9, 1000 op serie 12071 nommer 9serie 6954 nommers 4 en 1 ieder 500; voorts 9 van ƒ200, 12 van ƒ150, de overige 100 Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Scher- penisse ds. C Bouthoorn van Sprang. Ds. A. Venker te Brouwershaven heeft bedankt voor het beroep naar Schoondijke. Uit Middelburg schrijft men aan de JV. R. Ct. Op kerkelijk gebied begint hier ter stede, zoowel als in enkele gemeenten in den omtrek, beweging te komen. De predikant Klaarhamer, nog niet zoo lang hier, en die bij de Christelijke Gereformeerde Kerk meer en beter thuis hoort, moet sterk voor eene af scheiding propageeren. Naar men wil, zouden er reeds een 150tal geteekend hebben op de daartoe cirr.uleerende lijst. Sedert bedoelde calvinistische pred. bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen is en er door hem gepredikt wordt, is de beroering nog grooter geworden. Tal van personen, die sedert meer dan 20 jaren bij de Christ. Geref. Kerk zijn aangesloten, laten nu hunnen leeraar in den steek en scharen zich onder het gehoor van ds. Klaarhamer. Het is dan ook zeer merk- en zichtbaar, dat het bezoek in de Chr. Afg. kerken veel geringer is dan vroeger. Ook in de gemeente Koudekerks zijn er, die voor eene afscheiding ijveren. Te Rotterdam is het Class. Best. opgetreden, om te doen wat des Kerkeraads is. De geschorste kerkeraadsleden hebben de onder hunne berusting zijnde zaken, boeken, gelden, welke hun ter uitoefening hunner verschillende functiën waren toevertrouwd, nog niet afgegeven, hetgeen de taak van diakenen niet weinig bemoeilijkt en vooral drukt op de armen, die daardoor uit den aard der zaak niet met den gewenschten spoed kunnen geholpen worden. Volgens de Nieuwe Sprokkelaar is echter van kerke lijke bescheiden en fondsen van de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam betrekkelijk weinig in handen der «dolee- renden" en de godsd.enstonderwijzers hadden reeds vóór de omwenteling hun salaris ontvangen. De laatste zitting van het Gereformeerd congres, werd Vrijdag te Amsterdam geleid door ds. Rutgers, die aantoonde dat het werk, daar aangevangen, in de kerk moet worden voortgezet. Hierna werden rapporten uitgebracht over het werk der sectiën, waarin over de kerkeraden, zijn leden, de kerkeleden en kerkvoogden gehandeld werd. Eindelijk werden opnieuw sectieverga deringen gehouden over de oprichting eener kas voor traktementen en over de propaganda door schrifturen, lezingen enz. Dr. Kuyper sloot daarop het Congres, met dank aan allen voor hun opkomst en steun. Ds. Hulsebos dankte de Amsterdammers voor hun ontvangst. Uit het verslag van het verhandelde in de vorige bijeenkomst valt nog mede te deelen, dat door de classikale sectiën in alle provincie's en klassen een classikale moderator is aangesteld, dat agenten enz. zijn aangewezen in een woord, dat er een rege ling en een verband is daargesteld, zoodat tot op het in Juli te houden synodaal convent de zaken geregeld zullen gaande gehouden worden en er een begin van organisatie tot stand kwam. Eerst op genoemd con vent zal men alles definitief kunnen regelen. Hoedekenskerke. Zaterdag jl. hield het onderwijzers gezelschap »'s-Gravenpolder" alhier zijne winterver gadering. De voorzitter, de heer J. Kousemaker, wijdde bij de opening der vergadering een woord aan den toestand van het openbaar onderwijs, wekte de onder wijzers op tot eendrachtig samenwerken en spoorde hen aan om met lust te volharden in hunne moeielijke taak kennis en beschaving aan te kweeken bij de vaderlandsche jeugd. De heeren G. Beneker en K. IJzerman, respectievelijk onderwijzer te Oudelande en Hoedekenskeike traden toe als leden van het gezelschap, zoodat het thans 16 leden telt, nl. 7 hoofden van scholen, 8 onderwijzers en eene onderwijzereshiervan waren 10 leden ter vergadering tegenwoordig. De heer J. Kousemaker, hoofd der school te Nisse, werd herkozen als voorzitter, terwijl de heer P. Leijs, hoofd der school te Baarland, herkozen werd als secre taris van 't gezelschap. Te Amersfoort is ter benoeming tot leeraar in wis- en natuurkunde aan de inrichtingen voor middel baar onderwijs en aan het gymnasium als no. 2 aan bevolen de heer P. C. F. Frowein, doctor in wis- en natuurkunde aan de gemeente-universiteit te Am sterdam. Met 1 Februari treedt, volgens de Chr. Schlb., de Gereformeerde kweekschool te Amsterdam (direc teur de heer H. Bijleveld) zelfstandig op. De Rotterdamsche Rechtbank heeft Zaterdag den heer J. C. Nijgh, directeur-uitgever van de JV. R. Ct., beklaagd van laster in een gedrukt geschrift, (zie ons vorig no.) tweemaal gepleegd, vrijgesproken, op grond dat het opzet om te beleedigen niet aan wezig was. XXIII. Niet alleen in de dagbladen werden bij het einde des vorigen jaars retrospectieve beschouwingen geleverd, 't Lijkt er niet naar. Ook in onze kerken en hare «succursalen" werd op Oudejaarsavond het wel en wee van 1886 gewikt en gewogen, ja zrlfs aan een critisch onderzoek onderworpen. Wat die critiek heeft uitge werkt, wie zal het zeggen Ook ik heb een der kerken bezocht, de Amstelkerkhet door koperen blakers gedragen en weerkaatste waslicht stak erg af bij de verlichting met gas in andere kerkgebouwen, maar had toch iets eigenaardigsonwillekeurig voerde het den geest terug naar vroeger dagen en bood stoffe ter vergelijking tusschen eertijds en nu. Toen ik daar zoo zat 't was er fijntjes kond en eens rond keek, zocht ik onder de aanwezigen naar «Kees Springer" en ik deed dit, op aanwijzing van den onovertroffen Cremer, »in de middelbanken, ineen hoekje, achteraan, vlak tegenover den preekstoel waarop de algemeen geachte prediker stond." 'k Mocht hem niet ontdekken, maar dat Kees er was, weet ik zeker. En wien ik niet zocht, maar helaas wèl zag, 't was Flink, Govert Flink, «die zoo keurig preekjes kan vertellen" maar die in de wandeling buiten de kerk «de dubbelhartige Flink" wordt ge noemd. En toch teekent die F 1 i n k op inteekenlijsten ten behoeve der armen immers voor tien gulden, meer dan iemand anders Dat weet de heele wereld I Toen dominéé eindelijk «voorgoed" begon, zette ik mij tot luisteren en werden mijne gedachten niet weder afgeleid. Maar toen de dienst geëindigd was en ik mij huiswaarts spoedde; het gehoorde bepeizende en bet niet gezegde aanvullende, nam ik mij voor, de ken nismaking met Kees Springer in en buiten de Kerk Cremer's beteekenisvolle novelle nogmaals te vernieuwen. En ik aarzel niet, bij den aanvang des jaars, vooral van dit jaar, mijnen lezers toe te roepen: «Doet gijlieden desgelijks!" Onder de vele in herinnering gebrachte gebeurte nissen nam de kerkelijke quaestie natuurlijk eene voorname plaats in, zij bet ook door zeer ter- schillende brillen bekeken. In dit opzicht was de toe komst weinig rooskleurig. Er stond een «gereformeerd kerkelijk Congres" voor de deur, waarvan alleen heil te wachten is voor hen die hun geestelijken hoogmoed bevrediging willen schenken, of voor hen die bij het visschen in troebel water althans geen schade, risico beloopen Eu nu 'is sedert jl. Dinsdag dit congres hier begonnen. Wat daar gebeurt verneemt men alleen uit communiqués van het bureau, want verslag gevers der pers worden er niet toegelaten. Wat de beraadslagingen en resoluties zullen uitwerken is voor alsnog niet met zekerheid te zeggen, maar de uit den mond der leiders bij herhaling vernomen aanspoiirg töt «feilen strijd met alle ten dienste staande mid delen" wettigt bezorgdheid. En men weet uit de wereld geschiedenis, hoe vele en welke middelen geeste lijke di ij vei s ter beschikking hebben of weten te krijgen. Ik voor mij zie in de werkzaamheden van het con gres als het smeden van een kogel van reusachtig™ omvang; dien kogel denk ik mij geplaatst op den rand van den hoogsten Europeeschen bergtop, den Elbrus (Kaukasus) op een gegeven oogenbhk wordt hij losgelaten eu vooitgestuwd in de ontzaglijke diepte, om alles wat zich op zijn weg bevindt te verminken of te vermorselen, nu eens met duizelingwekkende vaart en dan weder langzaam, zeer langzaam zijn loop vervolgende, al naar gelang er zich beletselen op zijn weg voordoen, maar niets sparendeNeen, niets en niemand sparende Een tweede punt ter meditatie op oudejaarsavond was het doen en laten der sociaal-demociaten. Nu, m. i. hebben zij meer reden van blijdschap over hun laten dan over bun doendaar het laatste hun meestal leelijke parten speelt. Toch schijnen de drijvers onder hen met den aanvang van 4887 niet wijzer geworden, want aanhitsing tot volharding in de leer van Utopia is nog steeds schering en inslag. Men kon het Zondag weer bij vernieuwing in het Volkspark hooren bij de demonstratie ter eere van het ontslag van Van Om meren. Al weder werd het goede, dat zelfs in het kwade gelegen is, voorbijgestreefd door de belachelijkste comedie-vertooning die zich denken laat. Niet alleen roode vlaggen met hellebaarden gaven stof tot mees muilen, maar drie kinderen, allen met een jacobijnen- muts getooid en een hunner, oen meisje, in het rood gekleed, zwaaiden roode vlaggen boven hun hoofd en plaatsten zich op het tooneel achter den held van het feest. Ten overvloede ontving deze uit handen van den voorzitter een bloemruiker De verschillende toespraken latende rusten in hare voor mij waardelooze waarde, vestig ik alleen de aan dacht op éene zinsnede uit de toespraak van Domela Nieuwentiuis. Hij beweerde namelijk, dat de partij- genooten overtuigd waren, dat Van Ommeren niet veroordeeld was wegens het hem ten laste gelegde feit, maar wel omdat hij een socialist is. En daarom maakte de partij zijne zaak tot de hare. Dat Van Ommeren wederkeerig opnieuw trouw bezwoer aan de partij behoeft geen betoog. Maandag bracht de telegraaf wijd en zijd de mare, dat de Hooge Raad het cassatie-beroep van Domela Nieawenhuis verworpen had. Als gevolg daarvan wer den Dinsdag gedrukte strooibiljetten verspreid, waarbij werd kennis gegeven dat de heer Nieuwenhuis dien avond in »'t Volkspark" zou optreden om afscheid te nemen. Mij kwam zulk een biljet niet in handen, zoodat ik van die bijeenkomst geen kennis droeg. Trouwens, ik bevond mij destijds in Engeland, in 't hartje van Londen, wel te verstaan met mijne gedachten. De heer H. De Boer, predikant te Alk maar, hield namelijk in «'t Gebouw v. d. Werkenden Stand" eene volksvoordracht. Een vrij talrijk en aan dachtig luisterend publiek maakte aan zijne hand een negendaagsch reisje in de groote wereldstad, alwaar de spreker op twee achtereenvolgende Zondagen eene predikbeurt heeft vervuld in de Hollandsche gemeente wegens ongesteldheid van ds. Adema Van Scheltema. De heer De Boer gaf blijk van veel en goed gezien te hebben en was een prettig verhaler, niet het minst voor mij en anderen, die zelf Londen hebben bezocht. In dienzelfden stond was, zooals ik zeide, Domela Nieuwenhuis elders aan het woord. Evenals Jezus den vrouwen van Jeruzalem eenmaal toevoegde: «Weent niet over mij, maar weent over u-zelven en over uwe kinderen", zeide spreker thans hetzelfde tot zijne vrienden. «Ik heb]verklaarde hij een veelbewogen leven achter mij, maar ik heb geen reden om mij daarover te schamen. Ik kan gerust verklaren, niet te willen ruilen met hen die mij vervolgen, die het er op toeleggen om mij ten onder te brengen". Dit scheen impressie te maken, want vele vrouwen schreiden Onnoodig te zeggen dat er veel geestdrift was. Dit bleek o. a. ook toen een Gentenaar, dhr. Van Beveren, in navolging van hetgeen te Gent met den heer An- seele gebeurd was, de vergadering verzocht de handen omhoog te steken en trouw te zweren aan Domela Nieuwenhuis en zijne beginselen. Vele handen gingen omhoog en de kreet weerklonk «Dat zweren wij" 1 Er was een sterke politiemacht aanwezig, doch de orde werd niet verstoord. Nog een derde gebeurtenis gaf op oudejaars-avond stof tot herinnering, namelijk het bekende Juli-oproer met zijne treurige gevolgen. Maar verblijdend was de mededeeling van den burgemeester in de eerste ge meenteraadszitting van dit jaar, dat na Juli van het vorige jaar geen enkele politie-maatregel als gevolg van verzet is noodig geweest. Hij voegde er echter bij, bij wijze van waarschuwing, dat bij herhaling van ongeregeldheden men niet aarzelen zou die op dezelfde wijze als de vorige maal te keer te gaan. Omtrent de handelingen tijdens de jongste onlusten kan men nu eindelijk een volledig rappoit van den burgemeester tegemoet zien. Hij zeide dit toe op krach- tigen aandrang van den Jieer mr. Van Nierop, die het plicht noemde, dat in het openbaar rekenschap worde gegeven van hetgeen in die dagen is verricht. En de interpellatie van den heer Metelerkamp om trent de niet-vervulling der betrekking van politie commissaris in de 5e sectie Ja, wat zal ik zeggen Kortheidshalve alleen ditOp de vraag van den ïnter- pellant, of de bekende verklaring van den minister van justitie in de zitting der Tweede Kamer van 7 December jl. al of niet juist was, antwoordde de bur gemeester volmondigJa, want ik acht de vervulling dier betrekking onnoodig. In dien zin heeft de burgemeester den minister zijn gevoelen kenbaar gemaakt. Hij wenscht een nieuwe regeling, vooral ook om de min aangename verhouding I te doen ophouden die tusschen de gemeentelijke en de justitiëele poiitie bestaat. Thans zullen de plannen, bereids door burgemeester en wethouders en het college van bijstand besproken, zoodra zij door den minister zullen zijn goedgekeurd, aan den raad worden over gelegd. De heer Metelerkamp was hiermede volstrekt niet ingenomen, want zijn die planoen als zij worden over gelegd reeds door den minister goedgekeurd, dan staat de raad voor een fait accompli. De handelwijze van der. burgemeester getuigt z. i. niet van groot ver trouwen in den raad. Dit laatste werd door den burgemeester tegengesproken. De heer Willenmier had er geen vrede mêe, dat het bericht dat de burgemeester geen vijfden commissaris noodig acht, den raad eerst uit den Haag ter oore is gekomen. Wat mij betreft ik zal verder over de interpellaties maar niet uitweiden. Het debat was langdurig en niet zonder scherpte. De beschuldiging van den burgemeester, dat de door den heer mr. Kist, lid der 2e Kamer en procureur- generaal te Amsterdam, ingewonnen inlichtingen om trent het gebeurde bij het oproer uit niet officiëele bron geput en mitsdien onjuist zijn, is door mr. Kist bij brief aan den burgemeester, in sommige bladen opgenomen, wederlegd. Maar, zooals men weet, is de heer Kist in het Dagblad van Z.-Holl. en 's-Graven- hage op onwaardige wijze gehekeld over zijn optreden in de 2e Kamer met betrekking tot deze quaestie. En wat geschiedt nu? Omtrent dat ingezonden stuk in het Dagblad veroorlooft het Geïllustreerd Politie nieuws zich in zijn nommer van jl. Zondag de vraag, met vette letter gedrukt: «Zou de hoofdcommissaris van politie den moed bezitten, desgevorderd onder ecde te verklarendat het niet aan het Hoofdbureau is opgesteld en geschrevenniet van daar verzonden naar den Haag?" Wat dunkt u van zulk een snuifje?! Intusschen wordt er hier nog maar druk schaatsen gereden, worden concerten en schouwburgen bezocht, of stelt men zich op andere wijze schadeloos voor al de nietigheden op het gebied van staat en kerk, van gemeente en maatschappij. Gelukkig hij die 't kan I Het buiteniandsch nieuws bepaalt zich nagenoeg uitsluitend tot beschouwingen omtrent de verwerping der legerwet door den Duitsclien Rijksdag, waarvan wij in ons vorig nommer onder de telegrafische be richten nog melding konden maken. Ter verduidelijking van dat bericht diene, dat op artikel 1 van het re- geeringsontwerp een amendement Stauffenberg was voorgesteld, waarbij de duur der legerversterking op slechts 3 jaar was bepaald, welk amendement met 183 tegen 454 stemmen werd aangenomen. Hierdoor verviel dus het voorstel der Regeering om den termijn op 7 jaar te bepalen en was dus feitelijk het wets ontwerp verworpen. Bismarck, die zich voor alle ge vallen gewapend had, droeg het besluit tot ontbinding van den Rijksdag bij zich en deed daarvan onmiddel lijk voorlezing. Toen hij en Moltke het gebouw van den Rijksdag verlieten, werden zij door de dicht opeen gepakte menschenmassa luide toegejuicht en konden hunne ïijtuigen slechts langzaam voortrijden. Wellicht zal nu de Rijksdag wel zulk eene wijziging ondergaan, dat er voor het rpgeeringsontwerp eene meerderheid wordt gevonden. Niettemin heeft toch de Kanselier eene gevoelige les gekregen en is bewezen, dat de Bismarckvrees er bij de afgevaardigden niet zoo diep in zit of ze durven den grooten man, die ontegenzeggelijk veel voor zijn vaderland heeft ge daan te wederstreven. Te meer treedt dit op den voorgrond nu er gedreigd werd met ontbinding en nu telkens de persoon des Keizers in het debat werd gebracht, maar vooral doordien de oppositie, het be ginsel van legerversterking eenmaal goedkeurende, zich tegen de regeering overstelde ter wille van een onder geschikt punt, nl. den duur der versterking. Als eene aardigheid wordt nog vermeld, dat Moltke bij vergissing vóór het amendement stemde en dus tegen het regeeringsvoorstel, dat hij zelf had helpen ontwerpen. Men verzekert, dat de Czaar van Rusland eindelijk de candidatuur van den prins van Mingrelië heeft laten varen, op voorwaarde, dat ook de Bnlgaarsehe So- branje een tweemanschap zou benoemen, bestaande uit Grekoff en Zankoff, welke dan op hunne beurt de Sobranje zouden ontbinden. Turksche en Russische commissarissen zouden dan het tweemanschap ter zijde staan bij de verkiezing van een nieuwen vorst. Ook Engeland zou daartoe medewerken. Hedenmiddag had op de Vest alhier achter het magazijn van de firma wed. J. C. Massee en Zoon het onlangs door den dooi verijdelde ijsftest plaats vanwege de veveeniging «Ijsvermaak." Het bestuur had voor dit doel giften ingezameld ten bedrage van 482,57 li aan geld, benevens kleedingstukken, eetwaren en brand stoffen, zoodat het door de mildheid der ingezetenen in staat was gesteld aan kinderen van on- en min) vermogenden in dit barre jaargetijde een aangenamen dag te bezorgen en tevens prijzen uitteloven, die dezer dagen uiterst welkom zijn en die bestonden in brood, spek, dekens enz., welk een en ander netjes geëtaleerd was in het aan het strijdperk grenzende café «de Kroon." Er hadden zich voor den wedstrijd, die zoowel in rijden als loopen bestond, 260 jongens aangegeven, die om 4 uur in optocht, door een piano-orgel vooraf gegaan, zich van het Slot Ostende naar het ijs begaven om zich onderling te meten. Het afgesloten terrein was netjes met vlaggen versierd, terwijl de commissie voor eene goede regeling van het feest zorg droeg. Den uitslag kunnen wij met het oog op het groot aantal deelnemers niet vermelden, wat ook minder noodzakelijk is daar geen enkele hunner het strijdperk zonder prijs verliet. Het schoone weder lokte vele bezoekers om dit eigenaardig feest bij te wonen, dat nu door den spoed, waarmede alles was geregeld, voortgang kon hebben, en dat zi-ker menigeen een gevoel van dankbaarheid zal inboezemen voor een comité, dat op deze wijze zoo uitstekend eene aangename uitspanning aan een zoo goed doel wist te verbinden.

Goessche Courant | 1887 | | pagina 2