aangebracht, dan kan de directeur vorderen, dat de verbinding dier leiding met den gasmeter onder zijn opzicht en goedkeuring geschiedt. Bij het ontstaan van lekken in de gasleiding achter den gasmeter in particuliere eigendommen, kan de hulp der gasfabriek door den gasverbruiker ten zijnen koste worden ingeroepen. De gemeente is niet aansprakelijk voor gebreken in de leidingen achter den gasmeter, die niet door haar aangebracht zijn, noch ook voor gebreken, door de schuld of nalatigheid des gebruikers ontstaan, aan lei dingen, door de gemeente aangebracht. Art. 7. Na het einde van iedere maand of bij verwisseling van gasmeter, wordt door of van wege den directeur, desverlangd in tegenwoordigheid van den verbruiker, naar de aanwijzing van den gasmeter, de verbruikte hoeveelheid gas opgenomen en aangeteekend. Bij tijdelijk gemis of blijkbaar onjuiste aanwijzing van den gasmeter, wordt de hoeveelheid verbruikt gas berekend in verhouding tot het vroeger verbruik. Indien achter een gasmeter een tweede of meer gas meters op verlangen des gasverbruikers zijn aangebracht, wordt de verbruikte hoeveelheid gas, door den eersten gasmeter aangewezen, alleen opgenomen en aangeteekend. Art. 8. De verbruikers zijn verplicht den directeur of hem, die daartoe door dezen is aangewezen, ten allen tijde toegang tot hunne perceelen te verleenen, zoo tot het opnemen en vullen der gasmeters, als tot het uitoefenen van contröle voor de juiste aanwijzing en de voldoende grootte der gasmeters. De directeur maakt van deze bevoegdheid van des avonds 10 tot des morgens 8 uur- geen gebruik, dan na voorzien te zijn van eene schrif telijke machtiging van den voorzitter der gas-commissie. Art. 9. De verbruikers zijn verantwoordelijk voor schade

Goessche Courant | 1886 | | pagina bijlage 3