anten, mede op grond van de overwegingen van boven genoemde uitspraak, ter zake van het in de vergadering jvan den algemeenen kerkeraad der Nederl. Herv. ge meente te Amsterdam van 14 December 1885, gestemd hebben vóór de wijzigingen en bijvoegingen in het algemeen reglement en instructie enz., schuldig aan verstoring van de orde en rust en aan vergrijp in de uitoefening van kerkelijke betrekkingen. In 1885 heeft geen leerling beneden 12 jaren oud te Oudelande voor goed de school verlaten. Te Amsterdam is voor handteekenen 1. o. ge slaagd Mej. S. Van Boven, van Middelburg. Boekaankondiging. Genealogisch-Reraldiek Genootschap «De Ne- derlandsche Leeuw". Inhoud, 1886 no. 10. Geslacht Cairé door O. Gualtherie d'Aumerie. Huwelijken tus- schen de leden der geslachten de Maurignault en van Panhuys door Fred. Caland. Familieberichten. Landbouw en Veeteelt. He varkensziekte blijft steeds in Engeland voort woeden. In het tijdperk van 8 weken, op 20 Novem ber geëindigd, zijn wederom 5940 varkens op 1021 verschillende plaatsen aangetast. Daarvan zijn gestorven 1004. De ziekte heeft ook groote mesterijen aangetast. Rechtszaken. Ter terechtzitting van het gerechtshof te 's-Gra- venhage werd eergisteren bepleit het hooger beroep van een vonnis der rechtbank te Middelburg, gewezen tusschen R., eischeres, nu appellante, en M. R., ge daagde, nu geïntimeerde. In Februari 1885 overleed te Oostburg de heer E., na bij testament de beide partijen tot zijne erfgenamen te hebben benoemd. Bij de boedelscheiding beweerde de appellante, dat nog vijf obligatiën Rusland onder de baten moesten worden opgenomende geïntimeerde bracht die effecten te voorschijn, maar ontkende dat ze tot den boedel behoord hadden tijdens het overlijden van den erflater, omdat hij ze van den erflater tpn geschenke zou hebben ontvangen, na den 21 Jan. 1885. De eischeres ontkende deze gift. Tot 21 Januari hadden beide partijen bij den erflater gewoond, op welken datum de eischeres in het huwelijk trad. Toen waren de effecten nog onder berusting van den erflater. De geïntimeerde R. was tot den dood des erflaters het huis met hem blijven bewonen en was bewaarder van alle goederen des boedels geweest. De geïntimeerde R. had geen bewijs bijgebracht, dat de effecten, die hem dan geschonken zouden zijn, hem ook geleverd waren. Wie van beide partijen moest nu onder deze om standigheden het bewijs leveren? De eischer beweerde, dat gedaagde de schenking moest bewijzen. De ge daagde meende, dat de eischeres moest bewijzen, dat de effecten tot den boedel behoorden. En met deze laatste bewering vereenigde zich de rechtbank, op welken grond de vordering als onbewezen werd ontzegd. 's Hofs beslissing op het hooger beroep (dat voor app. werd toegelicht door adv. mr. Van Hoek en voor geïnt. werd bestreden door mr. Viielander Hein) deelen wij later mede. (IV. R. Ct De Belgische schipper, die zich schuldig maakte aan diefstal van een gedeelte eener lading tarwe, hem van Antwerpen naar Goes ten vervoer toevertrouwd, werd gisteren door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In zijne daarna gehouden correctioneele terechtzit ting nam het hof kennis van het appèl van een vonnis der rechtbank te Middelburg, ingesteld door een schip per uit Ierseke, waarbij dezen eene maand gevangenis straf is opgelegd wegens mishandeling van den ge meenteveldwachter, die op verzoek van de vrouw van bekl. in diens woning was gekomen, om haar te be schermen tegen de mishandeling, welke zij van haren man, die in kennelijken staat van dronkenschap ver keerde en het huisraad stuk sloeg, te verduren had. De bekl. ontkende ook nu zijne schuld. Zijn verdediger, mr. D. Van der Vliet, van Middelburg, die zich verrast gevoelde door de veroordeeling van bekl. wegens het slaan van den veldwachter, terwijl hij vervolgd en gedagvaard was wegens feitelijk verzet, concludeerde tot vernietiging van het vonnis en ontslag van rechts vervolging van bekl. Het requisitoir van adv.-gen mr. Telders strekte tot bevestiging van het vonnis. Uitspraak aanstaanden Donderdag. Buitenlandsch Overzicht. Men is er in Frankrijk nog niet in geslaagd een ministerie te vormen. De heer Floquet, die aanvanke lijk daartoe was aangezocht, heeft voor de eer bedankt en toen heeft de president der republiek zich gewend tot den heer Goblet, die eindelijk de taak heeft aan vaard. Men vermoedt, dat er verscheidene ministers uit het nu afgetreden ministerie weder portefeuilles zullen aanvaardenGoblet zelf zal binnenlandsche zaken nemen. In Dnitschland ziet men met spanning den afloop van de Franschen ministeriëele crisis te gemoet. Was Floquet als premier opgetreden dan toch was er op eene eventueele coalitie van Rusland en Frank rijk tegen Duitschland weinig kans, omdat Floquet zeer anti-Russisch is. De commissie van 28 leden uit den Rijksdag, be noemd tot onderzoek van de nieuwe legerwet, heeft van de regering belangrijke cijfers ontvangen, die echter niet publiek mogen gemaakt worden. Zij be treffen de legersterkte van naburige staten. De Bulgaarsche deputatie is te Weenen ontvangen door Kalnoky, te Berlijn zal Herhert Bismarck haar te woord staan. Men tracht zooveel mogelijk het offi cieel karakter aan de ontvangst te ontnemen. Omtrent den Sultan van Turkije loopen geruchten dat hij aan verstandsverbijstering, zich openbarende in vervolgingswaanzin, zou lijden, terwijl hij eene bouw- manie heeft als wijlen Koning Lodewijk van Beieren. De Engelsche Regeering moet zwanger gaan van het plan, om tot ontbinding van het Lagerhuis te besluiten. De aanleiding tot dezen verrassenden maat regel zou gelegen zijn in de omstandigheid, dat de Tories natuurlijk geen gelijken tred houden met de aanvoerders der unionisten onder de liberale partij, en de conservatieven de hoop koestereu dat zij bij alge meens verkiezingen ditmaal ook wel alleen, zonder de hulp der unionisten, de meerderheid in het Parlement zouden kunuen verwerven. Wat de volgelingen van Gladstone betreft, deze zijn zóo verbitterd op hunne vorige partijgenooten, dat zij besloten hebben daar, waar zij zelf geen kans hebben, liever hun stem aan een Tory dan aan een unionist te geven. Gemengde Berichten. Mazelen-epidemie te Goes. Sinds de vorige op gave zijn aangegeven het volgende aantal nieuwe ge vallen Donderdag 5, heden 4, totaal 9. Als hersteld zijn gemeld: Donderdag 18, heden 19, totaal 37, terwijl een lijder van 9 maanden overleden is. Het totaal thans aangegevenen bedraagt 736, hersteld 603, overleden 15, zoodat er 118 aangegevenen in behandeling blijven, hetgeen weder 29 minder be draagt dan jl. Woensdag. Wij kunnen het bericht in de M. Ct. van heden voorkomende, als zou in het huisgezin, waaraan onlangs drie kinderen door den dood ontvielen, thans weder een kind aan mazelen overleden zijn, tegenspreken. Reeds Maandag is het mazelen-biljet van de woning verwijderd en volgens aangifte hebben zich dan ook bij het kind typheuse verschijnselen vertoond, waarvan de dood het gevolg is geweest. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn door den storm een paar in aanbouw zijnde huizen, in deze gemeente staande tegenover «Klein- Frankrijk" en toebehoorende aan den timmerman D. K. alhier, gedeeltelijk omvergewaaid. De ongedekte kap stond reeds op de woningen. 's-Heer Arendgkerke. Gisteren zou de 18jarige jongeling J. De W. alhier, een geweer dat hij ge kocht, had eens beproeven. Ongewoon om met vuur wapens om te gaan, schijnt hij het te zwaar te hebben geladen, althans bij het afschieten sprong het geweer uiteen en een der stukken trof hem zoodanig aan het hoofd dat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kapelle. Gisteren vierden M. Daane en vrouw alhier hun vijftigjarig huwelijksfeest. Hoewel niet ruim be deeld met aardsche goederen, heeft dit echtpaar door trouw en eerlijkheid de achting der ingezetenen verwor ven. Geen wonder dan ook, dat eene commissie uit den kerkeraad der Ned. herv. gem. met onzen predikant aan het hoofd, die giften had ingezameld om de oudjes een genoegelijken dag te bezorgen, een goeden oogst heeft gedaan, waardoor zij in staat was verschillende levens behoeften en een sommetje geld aan de jubilarissen uittekeeren, terwijl er nog genoeg overbleef om hun het recht te geven gedurende 30 weken bij den slach ter eenig vleesch en spek te gaan halen. Jammer, dat het gure weder het uitsteken der vlaggen ver hinderde, anders had zeker onze gemeente gisteren een feestelijk aanzien gehad. Dat het gouden bruidspaar dankbaar was voor de ontvangen geschenken behoeft wel geen betoog. Bath. De bewoners onzer gemeente waren zeer ver heugd toen Dinsdagnamiddag een Belgisch Otterschip geladen met ruim 43000 Kilo's netto buskruit van de reede alhier vertrok dat sedert Zondagvoormiddags aldaar was geankerd. Nu, de bemanning en het militair escorte waren niet minder verheugd want sedert die 2 dagen met den storm hadden ze een harde noot te kraken gehad. Een uit België komende sleepboot voerde het schip naar België terug. De reis was naar Vlissingen, om de lading aldaar in een zeeboot over te laden, met bestemming verder naar de Congo (Afrika). St.-Maartensdijk. Een 3jarig kind van een arbeider uit deze gemeente geraakte door het spelen met luci fers in brand, en verkreeg zulke erge brandwonden, dat het enkele dagen daarna overleed. Weder een treurig voorbeeld, en eene waarschuwing aan ouders om toch zooveel mogelijk te zorgen, dat vuurmiddelen buiten het bereik van kinderen geplaatst worden. Schouwen is het Eldorado van palingvisschers en palingeters. Ga gansch Nederland door, en ge vindt nergens zulke dikke, zulke malsche, zulke heerlijke langvisch als de Schouwsche winterpaling. Ja, de Poel en de »Iersche Moer" hebben ook uitstekende, maar zij haalt niet bij de genoemde. Thans is de grootste oogst binnen, en er is heel wat gesnapt: met netten, met fuiken en ook wel met minder gewoon vischtuig De fijnproevers uit de buurt zullen u zeggen, of ge hun zomer- of wintervisch voorzet, terwijl ze als kenners ook weten, waarmee ze gevangen is. Geen wonder de dieren, die »in de fuik loopen", schrikken, en een gevolg daarvan is, dat zij een verhevenheid krijgen. "Voor een paar jaar vingéen persoon met een fuik op een enkelen stormachtigen avond voor 40 gulden paling. Toch was de overvloed vroeger bij den hoo- geren waterstand aanmerkelijk grooter. Schouwen. De Zierikzeesche Nieuwsbode doet haar pijlkoker rammelen zij neemt een pasgepunte schicht en zendt die af op een der Schouwensche correspondenten van de Goesche Courant. Want, o gruwel I een dezer aterlingen heeft zich durven vermeten, de «boertjes" uit hare buurt, die hem misschien onder hun vrienden rekenen, »in het zonnetje te zetten". Zijn berichten ten gunste der «boertjes" mogen zonder commentaar of nadere aanwijzing worden overgenomen, maar nu aan de kaak met hem I De Nieuwsbode schijnt zóo verzot op wierookwalmen, dat zij het aroma niet kan genieten van den regel uit Van Alpheneen vriend, die onze feilen toont, enz. Wij zullen zoo nu en dau uw reukorgaan nog wel eens te gast moeten laten gaan, o NieuwsbodeUw «boertjes", op wier vriend schap wij werkelijk prijsstellen, houden wij overigens voor te verstandig om iets te willen afdingen op het rechtmatige van Horatius' lijfspreuk: «Wie zou mij verbieden lachende de waarheid te zeggen Ierseke. Gisteren zou een aak door den zwaren golfslag vervuld en gezonken zijn, indien zij niet tijdig door een hoogaars op sleeptouw genomen en op veilige zee gebracht was. De dukdalf van de Rijkspeilschaal te Borsele is van zijn plaats geraakt en geheel verdwenen. Donderdag deed het bestuur der Werkmansver- eeniging te Borsele aan de algemeene vergadering rekening en verantwoording over het afgeloopen dienst jaar 1885/6. Daaruit bleek dat ontvangen is 2569.06 en uitgegeven 2321.93, zoodat het goedslot bedraagt 247.13%. Hiervan werd 229.92 bestemd voor restutitie over 3832 heet. kolen, tengevolge waarvan de prijs der kolen die aanvankelijk gesteld was op 0.60 per heet., daalde tot ƒ0.54 vrij in de bergplaatsen van de leden. Uit de verantwoording bleek verder dat werden aangekocht 208 kar kolen van 1700 Kg., waaruit zijn gemeten 4111 heet., waarvan 3609% voor de leden, 229% voor anderen en 272 in reserve. Wegens arbeidsloon voor het uitlossen en wegdragen werd betaald ƒ210.24 en aan wagenvracht 288 20. De scheepsvracht was aangenomen voor 2 per kar van 1700 Kg. Na goedkeuring der rekening werd verkiezing ge houden voor de aftredende bestuursleden. De uitslag was dat allen opnieuw werden benoemd. De vereeniging telt thans 129 leden. Stormberichten. Een op de reede voor Ramme- kens ten anker liggende schoener is Donderdagnamid dag van zijnv ankerplaats weggeslagen en tegen de Walchersche kust gedreven. Naam en vlag van het vaartuig zijn tot dusverre onbekend. Het op den Banjaard gestrande stoomschip «Reval" is totaal wrak. De nieuwe Zierikzeesche boot ligt op hare reis naar Rotterdam met gebroken roer vóór Bruinisse. De pas sagiers zijn overgeladen op de Telegraafboot. Tengevolge van den hevigen storm is gisterochtend een gedeelte van den nieuw opgebouwden muur aan de zeezijde van het Badhuis te Scheveningen, benevens een gedeelte van de kap binnenwaarts omgeslagen, terwijl een gedeelte van den ouden muur buitenwaarts instortte. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Aan den Ouden Scheveningschen weg zijn telegraaf draden afgerukt, terwijl aan den Nieuwen Badhuisweg telephoonpalen uit den grond gerukt werden. Uit Maastricht wordt gemeld dat de Maas onrust barend wassende is. Van de Bovenmaas seinde men was. Te Oudeschild zijn groote gaten in den zeedijk geslagen, en er bestond gevaar voor doorbraak. Men poogt de gaten o, a. door middel van zeilen te stoppen. In den voormiddag van 3 December jl. is zooals wij reeds meldden te Stavenisse (Zeeland) aan den zeedijk aangespoeld het lijk van een man, oud naar gissing ruim 40 jaren, lengte ongeveer 1.7 meter, haar donkerbruin met grijs, volle baard met snor, kleur donkerbruin, sterk gespierd; het signalement kon niet verder worden opgenomen, vermits het aangezicht ge heel was ingedrukt en de schedel gedeeltelijk verplet terd. Kleedingjas, broek en vest van bruin geruite stof, jas en vest met zwart satijnen voering, en in den kraag van de jas een lapje gestikt met de woorden »J. Delbecq en Co., Gaud", wit caoutchouc halsboord, met het inschrift: «Lewis S. Hyatt 42", rood met zwart gestreepte jasbruin geruit linnen hemd, wit katoenen geweven onderbroek, sokken aan het boven einde van gele wol en de voeten aangebreid met rood en zwart gespikkelde wol. In een der zakken zijn bevonden 5 Nederlandsche centen, eenige draadnagels, 2 koperen houtschroefjes, een stalen dresel, gemerkt V, en eene quitantie, dd. 18 Nov. jl,, van betaald havengeld op het kauaal van Ter-Neuzen door F. De Boet, schipper van het schip «Cleopatra", groot 7 kub. meter, komende van Vlis singen, opvarende naar Gent. Het lijk is, na gerechtelijke schouwing, op de al gemeene begraafplaats te Stavenisse begraven. De burgemeester van Stavenisse verzoekt opneming van het vorenstaande in de dagbladen, en inlichtingen. (IV. R. Ct.) Betreffende het bij Stavenisse gevonden lijk wordt uit Ter Neuzen aan de M. Ct. medegedeeld, dat op den 1 December jl. vau daar is uitgevaren het Bel gische pleizierjacht «Cleopatra", groot 7 M3. te huis behoorende te Deynze, in Oost-Vlaanderen, gevoerd door F. De Boet, in gezelschap van nog een tweeden persoon. Zij waren voornemens langs Vlissingen uit te gaan en de kusten van de Noordzee aan te doen. Zeer waarschijnlijk hebben zij zulk een roekelooze daad met hun leven geboet, en is het gevonden lijk door de Roompot tot voor Stavenisse gedreven. Prinses Wilhelmina heeft, naar men aan het U. D. uit Apeldoorn meldt, vier paardjes van Shet land's ras gekregen van Z. M. Zij zijn nog niet zoo groot als een ezel, hebben groote koppen en lange haren. Zij zijn buitengewoon mak en door een tienjarig meisje gedresseerd. Denkelijk komen er nog twee der gelijke paardjes. Te Arnhem reden twee voerlieden met hunne wagens tegen elkander. Beiden vielen van den bok en werden zoo ernstig verwond, dat hunne onmiddellijke opneming in het gasthuis noodzakelijk werd geoordeeld. Volgens de Arnh. Ct. verkeert Jeanne Lorette in hoogst bedenkelijken toestand en zal zij waarschijn lijk niet lang meer in het leven blijven. Een telegram aan de N. R. Ct. uit Berlijn meldt dd. 9 Dec.Ik ontving zooeven van den voorzitter van den Noordduitschen Lloyd uit Bremen het volgend particulier telegram: «De rijkspoststoombooten zullen Amsterdam niet aandoen. H. H. Meier". Van Batavia wordt bericht, dat een weduwe aldaar, die sinds jaren blind was geweest, door zoo hevig met het hoofd tegen een deurpost te stooten, dat zij in zwijm viel, het gezicht heeft terugbekomen. Zondag werd op de Spree, bij Berlijn, eene nieuwe electrische boot geprobeerd. De boot is onge veer 4 meter lang en 1 meter breed en wordt ge dreven door een dynamo-machine, die met de schroef verbonden is. De galvanische batterij, om den elec- trisehen stroom op te wekken, kan 10 a 12 uren werken. Het vaartuig kan twee of drie personen be vatten en heeft een snelheid van 2 a 2% M. per seconde. Groote stoombooten hebbeu slechts zelden die vaart Te Inverness overleed dezer dagen de heer Horatio Ross, die wel een halve eeuw lang als de «Koning der Sportsmen" bekend stond. Hij mocht dan ook 85 jaar oud worden. Ross was de overwinnaar in de eerste «steeple chase", die men kent. Hij was ook een geroutineerd zeeman en een scherpschutter van den eersten rang. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaioesters 8 en 10. Bij publieke veiling: pannen 8 en ƒ10,25, zaai oesters 3. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Heden is J. K., 38 j., te Heinkenszand, wegens mishandeling, veroordeeld tot 8 boete, subs. 8 dagen hechtenis. Voorts is D. v. D., 19 j„ te Biezelinge, en C. K., 20 j., te Kapelle, wegens mishandeling, de le veroordeeld tot 12 boete, subs. 12 dagen hechte nis, de 2e vrijgesproken, en eindelijk A. R., 72 j., te Schore, wegens smaad aan een ambtenaar, veroor deeld tot 8 bo«te of 8 dagen hechtenis. 's-Gravenhage. TWEEDE KAMER. Ingekomen een wetsontwerp tot tijdelijke schorsing van het uitvoer recht op suiker op Java. Bij het voortgezet debat over hoofdstuk V is onveranderd aangenomen de post voor subsidiën voor plattelandsgeneeskundigen en vroed vrouwen. De Minister zou overwegen eene verminde ring van lesuren aan de gymnasia en het stellen van hoogere eischen in taalkennis bij de toelating tot gymnasia. Amsterdam. In zake het Juli-oproer is de besch. Mater vrijgesprokende overige twee en twintig per sonen zijn schuldig verklaard en veroordeeld tot eene gevangenisstraf afwisselend tusschen 30 en 6 maanden. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ierseke. Voor de levering van 100 H.L. steenkolen ten behoeve der gemeente zijn twee biljetten ingekomen. De heer W. Van IJsseldijk alhier heeft ingeschreven voor 64 cent en de heer A. Dominicus te Wemeldinge voor 58 cent bij levering in partijen en 56 cent bij levering in eens. De levering is aan den laatste gegund. Woensdagavond is te Krabbendijke, ten overstaan van notaris Mulock Houwer, verkocht een woonhuis met schuur, erf en tuin en boomgaard, behoorende tot de nalatenschap van den heer L J. Eijbaard. Kooper werd dbr. Jan Van Liere Wz. aldaar voor 3580. Heinkenszand. Bij inschrijving is alhier aanbesteed het ontsteken en schoonmaken van negen lantaarns voor straatverlichting met bijlevering van petroleum, lampeglazen en katoen voor de zes wintermaanden in 1887. Hiervoor was de minste inschrijver J. Tramper voor 72, aan wien het is gegund. Politie. Aan het Commissariaat van Politie zijn terug te verkrijgen: een gouden ring; drie portemonnaies met eenig geld; een halssnoer zwarte koralen; een blikken tabaksdooseen streng blauwe sajeteen bruin kort bukskin jasje met paarsche geruite voering; een groente mandje een kruiwageneen sigarenpijpje in étui een ijzeren hoepel met haakeen broche met bruine gitteneen R. C. kerkboekjeeen nikkel schakelarm band een wit wollen kinderkouseen gele sigaren koker van ledereen ring met twee sleutelseen zwarte vrouwenrok en een breukband. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 14 Dec. Nieuwerkerk, pastorie, Brouwer. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. 11 Dec 13 14 IB IB v IB 16 16 16 16 17 - 20 20 23 27 29 /v 29 v 1887. 24 Feb, Plaats. Wolfertsdijk, Kolijnsplaat, Goes, Kruiningen, Kolijnsplaat, Kloetinge, Goes, Voorwerpen. afbraak, boomen, inspan, kuis raad, weiland, meubelen en huisraad, panden, Kwadendamme, meubilair enz., Heinkenszand, molen, Wemeldinge, bakkerij enz., Kortgene, boomen, Kolijnsplaat, boomen, Kapelle, boomen en verp. land, Kolijnsplaat, woonhuis, enz. Kloetinge, woonhuis enz., Kruiningen, huizen en land, Hoofdplaat, boomen, De Hoedekcnsk., hoefje en bouwland, Goes, vendutie, Kruiningen, inspan, Information. Pilaar. Huvers. Pelle. Prins. Roelof. Mnlock Houwer. Leenbank. Mulock Houwer. P. Overman. Gallis Merens. Roelof. Huvers. Gallis Merene. Huvers. Mulock Houwer. Prins. Smidt en Dobbelaere. Prins. De Vos. Prins en Roelof. Marktberichten. MIDDELBURG, den 9 December 1886. Door den storm was de aanvoer van Granen en Peul vruchten uit Walcheren zeer klein. Er was veel lust tot koopen. Jarige Tarwe is nominaal genoteerd. Nieuwe Tarwe goed prijshoudend gekocht. Rogge, Winter- en Zomergeret eender betaald, voor de laatste was veel vraag Witte Boonen met zeer veel begeerte gekocht tot f0,40 a f 0,50 hooger. Bruine Boonen zeer gewild en f0,25 hooger genomen. Paardenboonen prijshoudend gekocht. Groene Kookerwten eender. Koolzaad nomi naal genoteerd. Zomerzaad onveranderd. Jarige Tarwe 17,60 a f7,80 nominaal. Nieuwe dito f6,75 a f7. Rogge f5,40 a f5,50. Wintergerst f4,00 a f5 Zomergerst f4,30 a f4,40. Witte Boonen f8,90 a f 9. Bruine Boonen f 10. Paardenboonen f 6 Groene Kook erwten f8,50 a f9. Koolzaad f7,50 a f7,60 nominaal. Zomerzaad f8 a f8,5ü. Raapolie 123. Patentohe f25. Lijnolie f26, per vat op 6 weken contant fl korting. Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito i 11 per 104 stuks. Boter f 1,08 a f 1,12 per K.G. Eierec f 6,— per 100 stake.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2