dan naai' aanleiding \an een hooger rentegenot, hetzij uit speculatiezucht die fondsen te steunen die nu niet tot de prima soorten behooren, won ook de laatste dagen aan beteekenis en in deze wellicht niet juist prijzenswaardige opvatting gingen alle Europeesche hoofdplaatsen hand aan hand. Naast Londen, dat de meeste kracht ontwikkelde, stond Berlijn, dat voort blijft gaan om menig fonds, dat vroeger den drempel der beurs niet mocht overschrijden, een hartelijk wel kom toe te roepen. Ook de Parijsche beurs blijft de steunpilaar voor menig Europeesch Staatsfonds, en trots de slechte ervaring, hierin vroeger opgedaan, trots de inwendige politiek, valt ook van die zijde op niets anders dan koersverbetering te wijzen. De Hollandsche en Russische Staatsfondsen, die anders de bewegingen der Europeesche waarden op de Amsterdamsche beurs leiden, bleven dientengevolge verlaten en de eindcijfers vormen dan ook geen ge lukkig beeld. Voor een deel werd hierin bijgedragen door de omstandigheid, dat vele conversieleeningen in ons land niet meer zoo vlot van stapel loopendie der stad Utrecht b. v. maakte fiasco; voorts blijft men aan de Russische fondsen op de Duitsche markten den rug keeren, terwijl de lage stand van den roebel en de geruchten eener nieuwe ophanden zijnde leening tot verscherping der daling medewerkten. Ten slotte was ook de verhooging der geldprijzen niet vreemd aan de dépréciatie, die in deze twee rubrieken heerschte. Voor Integralen en 3% pets. soorten valt eene ver mindering van Tm en pet. te noteerende Russen 1883, 1880 en 1873 vielen allen ongeveer van V» tot 54 pet. Bijzonder onderscheidden zich in de afgeloopene dagen de 4 pet. Spaansche Exterieurs, die na op 27 November op 62% te zijn geopend, den 4 December op 63% sloten en alzoo 154 pet. avans aanduiden. De gunstige berichten omtrent den politieken en finau- ciëelen toestand van het land door den Minister Puigcerver blootgelegd, en een aan de Cortes aange boden wetsontwerp omtrent een tabaksmonopolie dat belooft ruime inkomsten aan den staat te bezorgen waren voor ditmaal de redenen waarop de rijting is gegrond. Evenzoo eindigde de Portugeesche schuld de week met een aanwinst van pet. Ook voor deze toonden de Parijsche markt eene bijzondere voorliefde en vond in deze pogingen steun bij de Duitsche markten ten gevolge van de bij de Darmstadtsche Bank opengestelde emissie van 4% pet. gegarandeerde spoorweg-obliga- tiën. De koers van uitgifte is op 92 pet. gesteld en op 7 en 8 December te Amsterdam bij de Amster damsche bank opengesteld. Vreemd genoeg was ditmaal de handel in 4 pet. Egyptenaren kalm en eenigszins verwaarloosd, hoewel het slotcijfer toch nog pet. bevestiging aanduidt. Wij zeggen vreemd genoeg, omdat juist deze week het budget voor 1887 openbaar werd, dat 46000 pond sterling in het voordeel der ontvangstcijfers aanwijst. De vaste tendenz der suikermarkt bezorgde aan het slot der week aan de Koloniale fondsen betere prijzen. Obligatiën Dorrepaal, na in het midden der week op 24% te zijn geaaid, sluiten op 27 54 en maakten ook in da nieuw ingetreden beursweek weer vorderingen. Da vergadering van obligatiehouders, die, zooals wij mededeelden, op 29 November plaats had, keurde het reorganisatieplan goed en beval het aan de Directie der Bank aan. Overigens had de vergadering zelve geen invloed op het koersverloop. Volgens den weekstaat der Nederlandsche Bank ver minderde de disconto-portefeuille tusschen 20 en 27 November met millioen; evenzoo bedroeg de goud- uitvoer circa 4 millioen, daarentegen namen de reke ningcourant-saldo's met 2 millioen toe. De handel in Amerikaansche Spoonoegaandeelen was in de afgeloopene week van groote beteekenis, hoewel niet alle soorten in gelijke verhouding konden profiteeren. Het waren vooral de Pacific soorten, waarin de handel groote uitgebreidheid verkreeg, en valt voor de Central 2 voor de Union zelfs 4% pet. winst aan te teekenen. Voor dit belangrijk cijfer worden verschil lende redenen aangegeven. Ten eerste zij vermeld, dat de bruto-ontvangsten over de eerste negen maanden des jaars eene vermeerdering van ongeveer 900000 aan duiden, doch tevens wordt gesproken van onderhande lingen met de Oregon Railway- en Navigation Company, ten doel hebbende om deze lijn te pachten. Ook de Northern Pacific zou in dit contract deelhebber wordeD, doch de toetreding van deze nog niet beslist zijn. De gouvernements-directeuren der Union Pacific hebben intusschen de lijn onderzocht en verklaard dat deze in beteren toestand dan voorheen was. Voorts bevelen zij den gunstigen afloop der bovengemelde onderhan delingen aan, omdat de maatschappij d-s te beter in staat zal zijn om aan hare verplichtingen tegenover den Staat te voldoen. Eindelijk kwam er nog een gunstig bericht omtrent den stand van den tarievenoorlog. Een Reuter telegram toch van den 2en der -r uit New-York deelt mede dat in een gehouden bijeenkomst van de presidenten der trunklijnen volkomen eenstemmigheid heerschte en de behoefte aan samenwerking werd erkend. Buitenlandsch Overzicht. De ministriëele crisis in Frankrijk is nog niet op gelost en de Kamer zit er niet weinig mede in, dat zij De Freycinet en zijne collega's heeft weggejaagd en nog wel tegen nieuwjaar, een tijd waarop men in Parijs liefst niet aan politiek doet, wat nu door de vertraging van de behandeling der staatsbegrooting wel het geval zal zijn. Men heeft dan ook reeds een po ging gedaan om De Freycinet tot andere gedachten te brengen, maar hij heeft wijselijk bedankt. Vermoedelijk zal nu de heer Floquet, voorzitter der Kamer, zich met de samenstelling van een ministerie belasten. Tot lid van den Duitschen Rijksdag is te Berlijn gekozen de candidaat der Duitsch-vrijzinnige partij Klotz. Deze verkiezing was van groot gewicht, omdat het de vervanging gold van den heer Löwe, die in den Rijksdag bij de liberale partij zeer gezien was. Bovendien waren er niet minder dan vier candidaten, al. een liberaal, een conservatief, een nationaal-liberaal en een sociaal-democraat, en vormen de conservatieven eene zeer sterke partij. Hun candidaat bekwam dan ook na den heer Klotz de meeste stemmen, maar toch circa 2500 minder dan deze. De Bulgaarsche deputatie zal van Weenen naar Berlijn gaan en daar het antwoord van den Czaar afwachten of hij haar ontvangen wil. Is dit niet het geval dan vertrekt zij achtereenvolgens van Berlijn naar Londen, Parijs en Rome. Gemengde Berichten. Mazelen-epidemie te Goes. Sinds de vorige op gave zijn aangegeven het volgende aantal nieuwe ge vallen Dinsdag 5, heden 2, totaal 7. Als hersteld zijn gemeldDinsdag 26, heden 14, totaal 40. Het totaal thans aangegevenen bedraagt 727, hersteld 566, overleden 14, zoodat er 147 aangegevenen in behan deling blijven, hetgeen weder 33 minder bedraagt dan jl. Maandag. Bij den heer S. alhier had men een zooge naamde «kachel zonder pijp" in gebruik genomen in de meening, dat zich daaruit geen damp ontwikkelde. Spoedig werden de huisgenooten op min aangename wijze van het tegendeel overtuigd, daar zij zich onwel begonnen te gevoelen. Tijdige inroeping van genees kundige hulp en wegneming van de bron van het kwaad hebben eene herhaling voorkomen. Kapclle. Maandagavond omstreeks half tien uren werd bij den bakker J. Schipper alhier met een stuk van een gebroken kruik zoodanig tegen het winkel raam gegooid, dat 2 groote ruiten verbrijzeld werden, en een flesch die vóór het raam in den winkel stond op den grond viel. Door het geraas werden de be woners opgeschrikt, en zij spoedden zich naar buiten, doch er was niemand te zien dan eenige verschrikte buren. Even te voren was er een pakje in den winkel geworpen, waarin eenigej waardelooze voorwerpen, en ook een beleedigend briefje. Ook hier breiden de mazelen zich meer en meer uit, Maandag en Dinsdag deden zich te Borsele nieuwe gevallen van mazelen voor. De ziekte breidt zich derhalve uit. Gelukkig is zij niet kwaadaardig. Kolijnsplaat. Hoe sterk de mazelen voortwoekeren, blijkt hieruit, dat Maandag 11. zich 50 nieuwe gevallen en Dinsdag d. v. 38 vertoonden. In het geheel zijn er tot nu toe (Dinsdagavond) 321 personen door aangetast, waarvan er 35 zijn hersteld, zoodat er nog 286 lijders zijn, over 147 gezinnen verdeeld. Van de leerlingen van 12 jaar en hooger, voor wie de school nog niet gesloten was, waren er Maandag 11. van de 20 slechts 8 over. Ook voor die leerlingen is de school thans geslotenzoodat nu nog alleen de cursus in het Fransch wordt gehouden met vijf van de tien leerlingen. Groede. In deze gemeente werd het St. Nicolaas- feest ditmaal weer op de gewone, eigenaardige wijze gevierd. Maandagavond hield de Sint in bisschopskleeren te paard zijnen feestelijken intocht, gevolgd door zijn zwarten knecht, die op een ezel was gezeten. Onder geleide van het fanfarenkorps en gevolgd door eene groote menigte nieuwsgierigen, ook van elders, begaf de stoet zich langs verschillende straten, waarna men zich vereenigde in de vergaderzaal van het departement der Mij. tot nut van 't Algemeen, waar de kinderen der bewaarschool bijeen waren. Hier ontving elk der kleinen een fraai stuk speelgoed en een pak lekkers, terwijl de kinderen van min- en onvermogende ouders als gewoonlijk met een nuttig kleedingstuk weiden begiftigd. Deze uitdeeling werd opgeluisterd door muziek en afgewisseld door het zingen der kinderen en door toe spraken van de leden der verschillende besturen, die tot het welslagen van het feest hadden medegewerkt. De gulle lach om den kindermond en de traan in menig moederoog over de vreugde harer kleinen gaf den dames, die zich bereidwillig met den aankoop der geschenken en de leiding der uitdeeling hadden belast, meer voldoening dan het woord van dank, door den voorzitter der commissie tot haar gericht, haar kon geven. Ylissingen. Dinsdagmiddag werd alhier per tele graaf bericht ontvangen, dat op den Banjaard een groot onbekend stoomschip was gestrand. Mededeelingen van uit zee hier aangekomen loodsen bevestigen dit bericht. Het schip zit zeer gevaarlijk en is op ditoogenblik hoogst waarschijnlijk door de woedende elementen reeds wrak gebeukt. Naam en vlag van het stoomschip zijn tot dusverre nog niet hier bekend. Het gerucht, dat het eene der gesubsidiëerde Duitsche postbooten, met passagiers aan boord, zou zijn, doet hier de ronde, maar is vermoedelijk geheel uit de lucht gegrepen. Onmogelijk is het intusschen niet, dat het gestrande vaartuig inderdaad eene van de booten der »Nord- deutsche Lloyd" is, daar deze schepen, van Bremer haven naar Antwerpen komende, steeds den Banjaard moeten passeeren. De pogingen, welke gisteren werden aangewend om de opvarenden te redden, waren vruchteloos, daar de reddingboot van Burgbsluis en de reddingkotter on verrichter zake moesten terugkeeren. Zij konden we gens de hooge zee en de sterke branding het schip niet bereiken. In het Veersche gat is op de Noordkust van Wal cheren de Belgische vischsloep «Ostende no. 3" ge strand. De stuurman van dit scheepje wordt vermist; al de andere schipbreukelingen zijn gered. De Engelsche schoener «Susan Vittery" werd Dins dagavond, op de reede voor Rammekens liggende, door den storm van hare ankerplaats geslagen. Op de fakkelseinen der bemanning gingen een paar sleep- booten van hier uit ter assistentie en door eene van deze werd da schoener behouden als bijligger hier binnengebracht. Heden vliegende storm uit het Zuiden met regen buien. Sedert de vorige opgave zijn te Ter-Neuzen de mazelen nog in 21 gezinnen verschenen. Sedei t 't begin der ziekte is het aantal lijders thans 523, waarvan tot heden 263 herstelden en 3 overleden. (T.-fl. Cf.) Omtrent het overgaan van het bezit van het huisje van czaar Peter den Groote te Zaandam verneemt de C. d. I. M. uit goede bron, dat daarbij geen spiake was van verkoop. Z. M. heeft het den Russischen keizer gracieuselijk afgestaan. De R. K. geestelijkheid te Tilburg heeft Zondag in alle kerken van den kansel aan de dames en meisjes het schaatsenrijden verboden, als strijdig met de zedigheid In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam was het Dinsdagavond feest. Dr. Mezger was daar de wel doende gastheer van een 1200-tal schoolkinderen, wier ouders tot eene der daar bestaande werkliedenvereeni- gingen behooren. Toen Maandag der vorige week de 45 Zigeuners, die reeds meermalen naar de Belgische grenzen waren uitgeleid, van Roermond naar Pruisen gebracht werden, dacht men algemeen van dat lastige volkje ontslagen te zijn. Dinsdag werd men in die verwachting teleur gesteld, doordat zij op last der Pruisische politie weder over de grenzen zijn gebracht. Benieuwd is men, nu Pruisen en België den intocht verbieden, wat er met die lieden geschieden moet. Voorloopig zijn zij onder Maasniel gekampeerd. Een juffrouw te 's-Hage gaf dezer dagen aan hare dienstbode te kennen, dat zij op Zondagavond wel eens iemand zou willen hebben, die voor de kin deren St. Nicolaas speelde. De meid was onmiddellijk bereid, daar bet toch haar thuisdag was, om zelve die rol te vervullen, doch dat vond de juffrouw min der geschikt, uit vrees dat zij herkend zoude worden. De dienstbode nam toen op zich voor een ander zorg te dragen, daar zij nog wel «een goeje" wist, zooals zij zeide, en nauwelijks had de klok Zondagavond zeven uur geslagen of de kindervriend belde aan en werd binnen gelaten. Kind voor kind werd door hem aangesproken, en om ten slotte den indruk nu nog grooter te maken, zei de moeder: «Zie zoo, nu moet Sinterklaas de meid ook maar mede nemen"Direct werd door hem daaraan voldaan, want hij pakte de meid op, die onder groot gegil, tot vreugd der klei nen, werd weggedragen en vooreerst ook niet terug kwam, want zij had haar vrijer voor Sinterklaas laten spelen en was toen met dezen een straatje omgegaan. Omtrent een te Haarlemmermeer, bij Halfweg te Amsterdam, gepleegden moord meldt de Haarl. Ct. Drie werklieden, huiswaarts keerende, geraakten onder weg in hevigen twist. Twee van hen hebben daarop een derde, een jongeling van 21 jaren, zekere M., op den grond geworpen, en deze ontving toen van ze keren Van den Berg een messteek van achteren onder de heup. met dit treurige gevolg, dat hij een half uur later aan de bekomen wonde is bezweken. Door de ijverige bemoeiingen van den te Halfweg gestationeer- den rijksveldwachter is de dader nog denzelfden nacht in zijne woning gearresteerd en later naar de gevan genis te Haarlem overgebracht. De Rotterdamsche socialisten hebben zich, vol gens het Vtr. Dagblad, tot den Burgemeester gewend, met het verzoek een gemeentelijke localiteit te mogen gebruiken, tot het houden van een vergadering, ter beraming van de middelen om in den nood te voor zien van de werkeloozen. Na afloop der vergadering wenschen zij door de stad een optocht te houden. Volgens telegram uit Aden rapporteeren experts, dat het Nederlandsche stoomschip «Prins Hendrik" voldoende aldaar kan worden gerepareerd om de reis naar Europa voort te zetten, alwaar het verdere repa raties zal kunnen ondergaan. Bij het station te Londen is een koffer met 23 000 frs. gevonden, welke vondst in verband gebracht wordt met den spoorwegdiefstal van verleden week. Eerst stelen en dan met het gestolen geld specu- leeren is weer gezien in het geval van zekeren William Reed, kassier van een paardentram-maatschappij te Boston. De trouwelooze had 100,000 gestolen en op de Beurs zoek gemaakt. Van de 20 mijnwerkers, die zich Vrijdagochtend nog in de diepte der kolonmijn «Elemore", te Durham, bevonden, waar daags te voren een hevige ontploffing van mijngas plaats had, zijn tot heden 16 als lijken naar de oppervlakte gehaald. De overige 4 zijn ver moedelijk eveneens dood. Gedurende de eerste 4 maanden na de opening werden in het bacteriologische instituut van dr. Gama- lea, volgens mededeeling uit Londen aan het lijdschr. v. Qeneesk., volgens de methode-Pasteur 322 patiënten ingeënt en kwamen onder de ingeënte personen 7 sterfgevallen voor. Het hof van cassatie te Brussel heeft het beroep van Van der Smissen verworpen. Tengevolge eener verhandeling van een Arabischen dokter over zijn wonderkuren aan het blindeninstituut te Genua komen bij deze inrichting en bij het Oostenrijk- Hongaarsch consulaat zoovele brieven om nadere bij zonderheden in, dat de volgende mededeeling eenig gewicht verkrijgt. De Arabier Dotto Golam Chader heeft inderdaad sedert eenigen tijd een zestal blinden van het gesticht onder zijne behandeling. Hij wendt een wit poeder aan, waarmede hij hen gedurig de oogen penseelt. Van eenig verrassend resultaat kan echter nog geen sprake zijn. Bij één der patiënten, die nu drie weken door den wonderdokter behandeld wordt en sedert twintig jaar blind is, beginnen zich zwakke sporen van het gezichtsvermogen te vertoonen bij alle anderen daarentegen is de kuur nog zonder gevolg gebleven. De Arabier verlangt van zijne patiënten, behalve inlichtingen omtrent de vermoedelijke oorzaken en den duur hunner blindheid, de verklaring dat zij door andere oogartsen voor ongeneeslijk gehouden worden. De Ridders van den Arbeid in Amerika zijn in verlegenheid wegens de veelvuldige aanvragen om hulp van werklieden, die, tengevolge van de onlangs mislukte werkstakingen, buiten verdienste zijn geraakt. Het hoofd der Vereeniging, Powderly, heeft eene circulaire uit gevaardigd, waarin op vermeerderde bijdragen wordt aangedrongen en een hoofdelijke omslag van 1 sh. van al de leden geheven wordt. Powderly verklaart verder, dat de Vereeniging het neteligst tijdperk in haar geschiedenis heeft bereikt en dat er geen andere keus is dan onderwerping of zelfverweer. Laatste en telegraphische berichten. Met ingang van 16 Januari aanstaande is tot amanuensis aan de R. H. B. School te Groningen be noemd dhr. L. Sampon, thans in gelijke betrekking aan de H. B. S. alhier. Zoo even ontvangen wij bericht, dat bewesten de haven van Borsele bij den Zuidnol een met steen geladen tjalkschip door den hevigen storm op het strand is geslagen. De opvarenden schijnen gered te lijn. Hedenmorgen kwamen aldaar in een sloep aange dreven schipper M. De Rouw van Vlissingen, met vrouw, kinderen en knecht, wier schip, met steen geladen, in het pas van Ter-Neuzen was gezonken. Door de voorbeeldige hulp van den heer G. Minderhoud, den havenmeester P. Karelse en den schippersknecht Kop- pejan, zijn de schipbreukelingen gelukkig allen be houden aan den wal gebracht. Ylissingen. De op den Banjaard gestrande boot is het met eene lading hout naar Gent bestemde Deen- sche stoomschip «Reval". De opvarenden zijn te Burgh- sluis geland. De boot zelve wordt als verloren beschouwd, doch volledige bijzonderheden zijn hier nog niet bekend. 's-Gravenhage. Op verzoek eervol ontslagen, met aanspraak op pensioen, dhr. J. L. De Weille, ont vanger der belastingen te Aksel. Amsterdam. Alhier loopt een gerucht, dat de ge subsidiëerde Duitsche mailbooten alhier zullen aan- Brussel. Bij bet onderzoek der afleelingen heeft de Kamer met eene meerderheid van 9 stemmen zich voor algemeenen dienstplicht verklaard. Marktberichten. GOES, 7 December 1886. Bij vrij ruime aanbieding van alle artikelen was de stemming niet levendig. Oude TARWE per hectoliter a Nieuwe TARWE 6,25 a 6,75 Oudeen Jarige ROGGE a Nieuwe ROGGE i 5,a 5,10 WINTERGERST 4,40 a 4,70 ZOMERGERST 4.20 a 4,40 HAVER 2,80 a 3,— KOOKERWTEN 8,25 a 8,75 MESTINGERWTEN 6,80 a 7,— BRUINE BOONEN 9,— a 9,50 PAARDENBOONEN 6,50 a 6,— PLATTE BOONEN a ,- KOOLZAAD v a RACIJN h e BOTER per K G. (Ned.®.) 1,04 a 1,10 EIEREN per 100 stuks 5,40 a 5,60 ROTTERDAM, 6 December 1886. Tarwe. De aanvoer van witte Inlandsche was vrij rnim, die geregeld tot vorige prijzen opruimde. Ja rige Zeeuwsche. De beste f 7,20 a f 7,60, goede en mindere f 6,70 a f 7,10. Nieuwe dito.- De beste f? a f 7,40, goede en mindere f 6 a f 6,90. Op de wicht werd verkocht: nieuwe van f8,50 tot f9 per 100 kilo naar qualiteit, Canada van f8,15 tot f8,25 per 100 kilo. Rogge Inlandsche was weinig ter markt, daardoor prijshoudend. De beste i 5,40 a f6,60, mindere f4,80 a f6,30. Wintergerst onderging in de beste soorten wei nig prijsverandering, doen de middel en mindere quali- teiten 10 ets. lager. Zeeuwsche van f 4 a f 4,90, dito zomer 10 tot 20 ets. lager f3,80 a f4,60. Chevalier meest alsvoren, doch afwijkende soort moeieiijk te plaatsen. De beste f6,50 a f 5,90, mindere f 4,50 a f 5,25, op de wichtWinter van f 7,35 tot f 7,76 en Chevalier van f7,90 tot f8,40, alles per 100 kilo naar qualiteit. H a v e r in de puike soorten (onveranderd, doch ove rigens 10 ets lager. De beste f 3,10 a f3,40, zware daarboven, mindere f2,10 a f 3 en per 100 kilo f6,50 tot f7 naar qualiteit. Paardenboonen gingen alsvoren langzaam van de hand, van f 5,80 a f 6,30. Duivenboonen lusteloos van f6,50 a f7. Brnine Boonen door kleinen toevoer tot ruim vorige prijzen beter te plaatsen. De beste f10, f 10,60, mindere f9,50, f9,75. Witte Boonen prijshoudend. De beste f 9,25, f9,50, mindere f8,25, f9. Blauwe Erwten met ruimen aanvoer 25 ets. lager De beste f8,40, f8,60, mindere f8, f8,30. Niet- kokende f6,75, f7,25. Schokkers komen bijna niet voor. Koolzaad alsvoren te noteeren van f7,75, f8,25. Hennepzaad f 6,50, f 6,50. Kanariezaad 25 ets lager. Jarig f9,25, f 10,25, nieuw f8,50, f9,75. Vlas. Op het land was de vraag wederom vrij levendig en werden belangrijke partijen omgezet, zoo wel oud als nieuw Heden werden ongeveer 41,000 steen ten verkoop aangeboden, die slechts langzaam gedeel telijk koopers vonden. L ij n z a a d ruim aangeboden, en met veel vrasg waren prijzen wederom f a 1 hooger, voor de puikste partijen besteedde men f 14 a (li'/t. MeelDericht. De vorige week ontstond er naar aanleiding der hoogere berichten uit het buitenland een levendige kooplust en waren labrikanten ongenegen op langen termijn af te doen, algemeen werd en gulden hooger gehouden. Heden was de stemming vast. Zeeuwsche eieren 10 a f6,20 de 100 stuks. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 6000 heet., prijs f 1,20 per 50 kilo. ROTTERDAM, 7 December 1886. Op de heden gehouden Veemarkt waren aan gevoerd: 586 vette runderen, 615 magere dito, 197 vette en graskalveren179 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qual. 70 c„ 2e qual. 65 c., 3e qual. 60 e., kalv. Ie qual 90 c., 2e qual 80 c., schapen le qual 65 c2e qual. 50 c., alles per kilo; varkens le qual. 21 c., 2e qual. 20 c., 3e qual. 19 c., licht soort 20 c„ per kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qnal. f66, 2e qnal. f60, 3e qual. 146, per 1kilo 50 a 76 c. Aardappelen. Champions f2,— af2,16, Zeeuw- Bche blauwe f 2,40 a f 2,65, jammen poters f 1,60 a f 1,70, alles per heet. Aanvoer en vraag gering. MEEKRAP-BERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw te Rotterdam. Maandag 6 December 1886. De markt blijft flauw en gaat er zeer weinig om. De noteering heden is 1886er On beroofde goede f 16 i 16' mooie f 16VS f 16'/,. Krap, goede f 20 1 20'/,. mooie f 20'/a f21, Gemeene. goede f» f81/» mooie ffl f10, 3jarige wortels f12 f 12'/,. De voorraad van vroegere gewassen is niet groot meer»

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2