rs, Olmeboomen, Winkelvoorraad, OLMEBOOMEN tolen, Openbare Verkooping. OLMEBOOMEN, den 20 December 1886, ADVBRTBNTIBISr. Openbare Verkooping. Op Vrijdag 3 December 1886, Openbare Verkooping. f 109 zachte 2». een partijtje Openbare Verkooping. op Maandag 6 December 1886, 75 Olmen- en 50 Canadapopulieren, KROONDOMEIN. 1 455 zware verkoopen: op Donderdag 9 December 1886, ZIJNEN GEHEELEN Openbare Verkooping op Donderdag 2 December 1886, publiek jerkoopen 40 volwassen en 12 niet volwassen 39 volwassen OLMEBOOMEN. Deze week verwacht J H. JANSSEN Co. Gasfabriek te Goes. Prijs der COKES, toe goedaardig; geen enkel sterfgeval heeft zich nog voorgedaan. Middelburg. Hedenmiddag heeft op de Groote Markt alhier, voor het front der schutterij, door den majoor- kommandant onder eene gepaste toespraak de plech tige uitreiking plaats gehad van het eereteeken voor 15jarigen trouwen dienst bij die schutterij aan den tamboer C. P. Degens, en aan de muzikanten J. J. Ponte en W. L. Burrink. Na afloop hiervan werd voor de gedecoreerden gedefileerd. De nieuwbenoemde kapelmeester bij het muziekkorps, de heer J. Schol- tens, deed bij deze gelegenheid voor het eerst dienst. Tolen. Eenige dames alhier zijn van plan om met St.-Nicolaas de kinderen der bewaarschool een aan- genamen dag te bezorgen, nl. met hen te onthalen op melk en gebak. Zij verzamelen bij de ingezetenen eenige gelden, teneinde aan hun plan uitvoering te kunnen geven. Tllsslngen. Betreffende de aanvaring van den Ned. loodskotter no. 10 men zie het vorig nummer dezer courant kan thans nader worden gemeld, dat die plaatshad Donderdagnamiddagter hoogte van Dungeness, waar de kotter als gewoonlijk krui sende was om uit het Kanaal komende en naar de Schelde koersende schepen een loods aantebieden. Bij het afzetten van een zeeloods, aan boord van de van Carthagena naarTer-Neuzen bestemde Engelsche vrachtstoomboot «Dunlace", geraakten de twee vaar tuigen met elkander in botsing, waarvan het gevolg was, dat de kluiverboom, fokkestag en steng van den kotter werden verbrijzeld en het stoomschip mede eenige averij aan den voorsteven bekwam. De sDunlace" ankerde onmiddellijk na het ongeval in de nabijheid van het loodsvaartuig tot den volgen den ochtend en nam toen den kotter, die buiten staat was fok en kluiver te hijschen, op sleeptouw herwaarts. Beide schepen kwamen Vrijdagavond hier aan. Vlissingen. Men zal zich wellicht herinneren dat, eenigen tijd geleden, een tweetal stoom-baggervaar- tuigen, het eene »Margaux", het andere zCantenac" genaamd, van hier over zee naar Bordeaux werd ge sleept, welke plaats echter slechts door laatstgemelde werd bereikt, daar de «Margaux", die veel met hooge zeeën te worstelen had, op de reis naar bestemming verongelukte. Zaterdagochtend is nu eene derde, soortgelijke bagger machine, de sParle Peu", evenals de vorigen vervaar digd aan de fabriek Conrad" van den heer Th. Figee te Haarlem, en gevoerd door schipper Sünderholm, uit de buitenhaven alhier naar Bordeaux vertrokken, ge sleept door de Antwerpsche sleepboot «Washington", welke indertijd ook de zCantenac" veilig ter plaatse van bestemming bracht. Moge ditmaal de gevaarlijke tocht met even gunstig gevolg worden volbracht als toen. Vlissingen. Het voormalige koffiehuis »De Beurs" een van de oudste gebouwen onzer stad, dat oorspron kelijk werd gebezigd voor het doel door zijn naam aangeduid en, ofschoon reeds sedert langen tijd niet meer als «Beurs" dienende, tot vóór weinige jaren het eigendom der gemeente, doch toen, als een gevolg van de verkoop-manie" van ons gemeentebestuur in particuliere handen overgegaan, is onlangs weder van eigenaar veranderd en aangekocht door de coöperatieve winkelvereeniging «Eigen Hulp", welke in het bene dengedeelte haren winkel met pakhuis zal vestigen en de bovenverdieping zal doen inrichten tot woning voor haren winkelhouder en tot vergaderingslokaal. Te dien einde moet een geheele verbouwing van het inwendige der Beurs" plaatshebben, welk werk reeds is opgedragen aan den aannemer A. Loois alhier. Naar men verzekert zullen echter de antieke voor gevel van het gebouw, het leien dak en het daarop staande torentje ongeschonden blijven. Dezer dagen is gebleken, dat de zich in dat torentje bevindende metalen klok het volgende opschrift draagt »Soli Deo Gloria. Michael Burgerhuis meficit. Anno 1634. Burgemeesters, de heeren Nicolaas Jansz. Hon- nitik en Pieter Jaspersen, Jacob Hemis en Jasper De Macht, Tresoriers der stede Vlissingen." St. Maartensdijk. Eenige arbeiders (dijkwerkers) bezig zijnde met het verrichten van eenig graafwerk aan den binnenberm van den zeedijk voor den Muije- polder, ongeveer uur gaans buiten de kom der gemeente, stuitten op eene diepte van ongeveer Meter op het geraamte van een menschelijk lichaam. Terzelfder plaatse en op dezelfde diepte vonden zij ook een mes, waarvan het heft nog in goeden staat was. De vinders van het skelet beweren, dat de overblijf sels der hersenen nog in den schedel aanwezig waren. Indien dit het geval was, zouden er volgens deskun digen 8 tot 15 jaren kunnen verloopen zijn, sinds het lichaam daar begraven werd, wat echter niet kon geconstateerd worden, aangezien door de vinders alles uit den schedel verwijderd was. De mogelijkheid van een gepleegde misdaad is niet uitgesloten. Indien men ziet, dat zelfs nu nog het laatste vee niet al is gestald, dan kan men gerust zeggen dat de eigenaars geen reden tot klagen hebben. Toch wordt nn, ondanks de groenheid der weiden, het voedsel te schaarsch en worden de nachten te guur om de dieren nog langer buiten te laten. In plaats van voor deel door hooibesparing zou dit nadeel geven door verlies in lichamelijken welstand. In sommige deelen der Schouwsche duinstreken, met name onder Haamstede en Burgh, zijn dit jaar de konijnen weer buitengewoon overvloedig. Uithoofde van hun sterke voorttelingskracht maken zij hun ge- lepelden neven, den hazen, het bestaan onmogelijk, daar deze overal den hond in den pot vinden. Zij sterven dan ook van gebrek of wijken uit, bijv. naar Burgh-Ambacht. Voor heeren jagers is dat om het geduld te verliezen. Er is dan ook voor dezen winter vergunning gegeven aan iedereen die wil, om vrijelijk op de konijnenvangst te gaan. Voor de werkloozen aldaar geen onaardig' buitenkansje Vroeger toch was het volstrekt geen zeldzaamheid, dat éen persoon ge durende heel wat winterweken geregeld eiken dag drie, vier, vijf koppel buit maakte, een enkele maal wel tien of elf koppel, die dan voor 60, 65 a 70 cent het koppel van de hand werden gedaan. Wel zal dit nu misschien zoo'n vaart niet loopen, maar de prijzen bedragen thans ook 1 a 1,10. Toch kan men in de omliggende gemeenten al verscheidene malen venters in deze koop waar ontmoeten. Te Ter-Neuzen is tengevolge der mazelen-epidemie de bewaarschool gesloten. Vrijdag waren èr 342 lijders, waarvan 1 overleden. Ook te Zaamslag zijn in vele huisgezinnen de kinderen door de ziekte aangetast. De ziekte breidt zich snel uit, doch is gelukkig van een goedaardig karakter. Te Borne vatten door het omvallen van eene petroleumlamp de kleederen van een stoker vlam, ten gevolge waarvan hij zulke ernstige brandwonden be kwam, dat hij spoedig na het ongeval overleed. Toen Zaterdagmorgen een goederentrein, be staande uit 62 waggons, het station te 's-Hertogen- bosch binnenstoomde, brak de trekstang vau een der wagens, zoodat de trein in twee deelen gescheiden werd. Daar het voorste deel geremd werd, reed het achterste deel daartegen met kracht aan. Vier wagens ontspoorden en zes werden zwaar beschadigd. Het vervoer ondervond geene belemmering. Persoon lijke ongelukken zijn niet te betreuren. Dezer dagen is, volgens de Zaanl. Ct., het zoo bekende Czaar Peterhuisje te Zaandam uit handen van Z. M. den Koning overgegaan in die van den Keizer aller Russen. De postbode tusschen Oosterwolde en Haulerwijk heeft voor eigen rekening den weg tusschen die plaat sen hier en daar laten verbeteren, om hem begaanbaar te maken. Laatste en telegraphische berichten. 's-Graveuliage. TWEEDE KAMER. De vereeniging der gemeenten Ubach en Rimburg is aangenomen met 40 tegen 28 stemmen. De algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting zijn gesloten, nadat dhr. Van Baar over Kiesrechthervorming en Financiën had ge sproken. De eerste twee hoofdstukken zijn aangenomen. Morgen hoofdstuk Buitenlandsche Zaken. De uitslag van de heden gehouden herbesteding van den toren te Ierseke is als volgt. Ingeschreven door: C. Bastiaanse teBergen-op-Zoom voor 11200; F. Van der Bliek te Kapelle voor ƒ10976; W. Goe man te Ierseke voor 10960 P. Dronkers te Kapelle voor ƒ10790; en A. Laban te Ierseke voor ƒ10660. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Moge er in vele gemeenten strijd zijn op godsdienstig gebied, hier hebben wij gelukkig daarover niet te klageneendrachtige samenwerking tusschen kerk en staat bestaat in deze gemeente, elk bestuur blijft op zijn terrein en werkt in vereeniging der ingezetenen mede tot het totstandkomen van nuttige verbeteringen. Een treffend voorbeeld daarvan is dat kerkvoogden der Hervormde gemeente de fraaie doch vervallen kerk geheel hebben verbeterd door het aanbrengen van een bijna geheel nieuw dak en inwendig een plafond van stukadoorwerk over de geheele grootte, welke her stellingen ruim ƒ4000 hebben vereischt, waarin door eene geldleening is voorzien, doch waardoor dan ook de schoone kerk tot haar recht is gekomen en nu met bijna all e kerken in Zuid-Beveland in schoonheid kan wedijveren. De kerkeraad, hoogst dankbaar voor de opofferingen van kerkvoogden, heeft daarop het plan opgevat het inwendige te versieren met kronen en lampen ter verlichting bij de avondgodsdienstoefeningen; hij heeft daartoe een beroep gedaan op de ingezetenen en voor dat doel eene collecte aan de huizen gehouden die zooveel opbracht, dat konden geplaatst worden twee kronen elk met vijf lampen in het middelschip en drie elk met twee lampen in de beide zijschepen. Die lampen, 22 te zamen (lampes Beiges) werden geleverd door de heeren Bischop Co. te Rotterdam voor 385 en verleden Woensdagavond ontstoken, waarbij kerkvoogden en notabelen door den kerkeraad waren uitgenoodigd tegenwoordig te zijn. Slechts éen roep was er over dat het licht uitmuntend was en dit den leveranciers alle eer aandeed. De predikant dankte in eene gevoelvolle toespraak die heeren voor het geleverde en de ingezetenen voor hunne bijdragen, hij droeg bij die gelegenheid de lampen in beheer aan kerkvoogden over, die zulks bijmonde van den heer J. Vereeke als president aanvaardden met de verzeke ring dat kerkvoogden voor de goede instandhouding hopen te zorgen, tevens hulde en dank brengende aan den kerkeraad voor zijne genomene moeite. Krniningen, 26 Nov. '86. X. Burgerlijke Stand Goes van 26 tot 29 November 1886. Eerste huwelijksafkondiging 28, van Gijs Al- bertus Voois, 23 j., jm., te Rotterdam, onlangs te Rijnsburg en Pieternella Paasse, 22 j., jd., te Goes. Geboren 27, Pieter Adriaan, z. v. Marinus Reijerse en Stoffelina Brandt. Rectificatie. Bij vergissing stond in ons vorig no. in het raadsverslag, 2e pag., 3e kol. Ie regelAls het be stuur nu steeds de gezonde kinderen aan de zieke wil blootstellen. Men zal begrepen hebben, dat zieke moest zijn ziekte. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën» 14 Dec. Nieuwerkerk, pastorie, Brouwer. Verkoopingon en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 1 Dec 's-Heerenhoek, boomen, P. Overman. 1 Kapelle, woonhuis enz., Mulock Houwer. 1 - Ierseke, boomen, Gallis Merens. 2 Ovezand. boomen, P. Overman. 2 »- Goes, boomen, Mulock Houwer. 3 Kwadendamme, boomen, P. Overman. 3 Ierseke, oesterpannen, Pelle. 4 's-H. Arendakerke, boomen, Mr. Liebert. 6 Rilland-Bath, boomen, Prins. 6 Ellewoudsdijk, boomen, Van der Kloes. 6 Kwadendamme, boomen, Mr. Liebert. 7 - Goes, woon- en winkelhuis, Mnlock Houwer. 8 Krabbendijke, woonh. enz. en boomg Mulock Houwer. 9 Ierseke, glas- en aardewerk, enz., Prins. 9 Ovezand, hoefje, Mr. Liebert. 9 Krabbendijke, meubelen, huisr. enz. Mulock Houwer. 10 Kwadendamme, meubelair enz., Mulock Houwer. 13 Kolijnsplaat, boomen, Huvers. 14 Goes, inspan, Pelle. 16 Goes, panden, Leenbank. 16 Heinkenszand, molen, P. Overman. 16 v Wemeldinge, bakkerij enz., Gallis Merens. 20 Kolijnsplaat, boomen, Havers. 22 - Kolijnsplaat, woonhuis, enz. Huvers. 1887. 24 Feb. Kruiningen, inspan, Prins en Roelof. Marktberichten. ROTTERDAM, 29 November 1886. Granen met ruimen toevoer en kalme stem ming, Tarwe 10 ets. lager, Rogge 10 ets. lager, Gerst 10 ets. lager, HaverlO ets. lager, Bruine B o o n e n 25 ets. lager, Erwten 25 ets. lager, Kanariezaad 25 ets. lager. Buitenlandsche en Meel vast, maar stil. Van Vlas ter markt 37904 steen, waarvan bij goeden kooplust een groot gedeelte tegen vaste prijzen opruimde. Ajuin 5000 H.L., prijs ƒ1,10. Jarige TARWE Nieuwe TARWE ROGGE Nieuwe WINTERGERST Nieuwe ZOMERGERST Nieuwe HAVER Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) PAARDENBOONEN DUIVENBOONEN Nieuwe Blauwe ERWTEN Nieuwe SCHOKKERS - 9,50 BRUINE BOONEN 8,— WITTE KANARIEZAAD- 8 50 f -- - 6,25 - 4.50 - 3,75 - 3,50 - 2,— - 7,70 - 5,50 - 7,— - 7,75 - 7,50 - 5,40 - 4,60 - 4,50 - 3.40 - 8,— - 6,25 - 7,25 - 8,75 - 11,— - 9 50 - 9 40 - 10,— Heden ontsliep zacht en kalm mijn geliefde echtgenoote ELISABET SANDEE, in den ouderdom van zeven en twintig en een half jaar, na een korte echtvereeniging van ruim drie maanden. Ierseke, den 24 Nov. 1886. GEERARD MEEUWSE en Familie. V Nog treurende over het overlijden van onzen zoon, werd ons ouderhart op nieuw getroffen door het overlijden van onze dierbare dochter CATHARINA HUIZER, in den ouderdom van 25 jaren, te 's-Gra- venhage overleden. H. Van WIJK. A. C. Van WIJKKloosterman. Heinkenszand, 26 Nov. 1886. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorg dragende vader GILLIS GESCHIERE, in dan ouderdom van ruim 55 jaren. Allen, die den overledene gekend hebben, kunnen beseffen wat wij in hem verliezen. De Heere sterke en trooste ons in dezen moeilijken weg. Wed. G. GESCHIERE, geb. Janse. Nieuwdorp, den 28 Nov. 1886. Ieder, die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan de nalatenschap van Willem Van der Hage, op 13 November 1886 te Wemeldinge overleden, wordt ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle vóór 20 Decem ber 1886. —li iiiim i ii in* ■iiim»i|n Mimi iiiiinwiwiini n n »i n mi m De MEUBILAIRE GOEDEREN van wijlen den heerL. J. Eybaard, zijn ten diens sterf huize te Krab- bendijke te bezichtigen op Maan dag 6 en Dinsdag 7 December a. s., van. 's namiddags 1 tot 4 uren. des middags te 2 uren, zal het Bestuur der Christelijk Gereformeerde Kerk te Ierseke publiek verkoopen Flanken, Stellinghout, Stel- lingtouwen en meer andere Roerende Goederen. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris J. VAN DER KLOES zal voormiddags 10 uren, ten verzoeke van den heer J. A. Bevier De Fouw qq., op de hofstede bewoond door Cornelis Adri- aanse Rijk in Everinge gemeente Elle- woudsdijk, publiek verkoopen waaronder zeer zware, alle geschikt voor werkhout; Sub 1, te veilen in perceelen en in massa. Sub 2, bij partijtjes tot ieders gerief. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal verkoopen des voormiddags 11 uren te Rilland-Bath op de hofstede in pacht bij Adriaan Blok Janszoon, ten verzoeke van den heer Mr. Jules le Brasseur, meest allen geschikt voor Werkhout, bij partijen tot ieders gerief. De Notaris C. J. HUVERS, gevestigd te Kolijnsplaat, zal ten verzoeke van den heer Rentmeester van het Kroondomein, rent ambt Goes en onder nadere goedkeuring, des voormiddags te 10 uren, aan den Prin- sendijk onder de gemeente Kolijnsplaat, in het openbaar verkoopen: zeer geschikt voor WERKHOUT, staande op de bouwhoeven in pacht bij J. Vogelaar, S. Kodde, P. Maas en G. J. Van de Linde. Nadere inlichtingen zijn te hekomen bij den heer Rentmeester voornoemd, te Goes, en bij den Notaris C. J. HUVERS te Ko lijnsplaat. De Notaris C. PRINS t«Kruiningen zal des voormiddags 10 uren, ten verzoeke en ten huize van den heer H. Okkerse te Ierseke, bestaande in: Porselein, Engelsch Aardewerk, Glas-, Aarde- en Koperwerk, Lampen en hetgeen ten verkoop zal worden aangeboden. VAN te Kolijnsplaat. De Notaris HUVERS, gevestigd te Ko lijnsplaat, zal des voormiddags te 10 uren, op eene weide behoorende tot de hofstede bewoond door den heer A. D. Snoep, aan den Dijk in de gemeente Kolijnsplaat in het openbaar ver koopen geschikt voor werkhout, gemakkelijk te vervoeren. Nadere inlichtingen te hekomen ten kan tore van genoemden Notaris, terwijl aan wijzing geschieden zal door den bewoner der hofstede. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van heeren Burgemeester en Wethouders der gemeente Goes, behoudens machtiging van den Gemeenteraad en goedkeuring door Ged, Staten van ZeelaDd, te Goes aan de hoeve van S. Van Noort. en aan de Joannes Antonides van der Goeskade (tusschen 2 poorten) een lading voor rekening van afgehaald aan de fabriek: Voor GROVE 0,30 per 32 K G. FIJNE j> 0,35 b Aan hnis bezorgd 5 cent meer por 32 K.G. 1 December 1886. »K DIRECTIE.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3