Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 26 November 1886, werden de navolgende personen veroordeeld H. De J,, te EUewoudsdijk, wegens het aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen door middel van een wildstrik, tot 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis; G. De R., te Wissekerke, H. De R., te Hoedekenskerke, wegens het herstellen van wild strikken, ieder tot 20 boete, de 1ste subs. 5 dagen h., de 2de 3 dagen h.H. R., te 's-Heer Arends- kerke, wegens het in gesloten jachttijd zich met ge laden schietgeweer bevinden in het jachtveld en zonder consent, tot ƒ10 boete, subs. 3 dagen h.H. D., te Heinkenszand, wegens het zich met een wildstrik bevinden in het jachtveld, buiten openbare wegen en voetpaden, tot 10 boete, subs. 3 dagen h.S. W., te Heinkenszand, wegens het rapen van patrijs eieren in het jachtveld, tot 1 boete, subs. 1 dag h.M. De W., te Vlissingen, wegens het zich zon der plaatsbewijs bevinden in den trein en op de eerste waarschuwing niet betalen van de verschuldigde vracht, tot 3 boete, subs. 2 dagen h.J. De W.. te 's-Heer Arendskerke, wegens het zonder daartoe eenig recht te hebben loopen over eens anders met rijpende vruchten bezetten grond, tot ƒ1 boete, subs. 1 dag h.P. K., te Goes, wegens het laten loopen van vee in eens anders wei, tot 3 boete, subs. 1 dag h.B. W„ W. N. Gz., J. H., D. H., G. M., P. De J. en P. K,, allen te Heinkenszand, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, de le tot 5 boete, de overigen ieder tot ƒ3 boete, subs. 2 dagen h.H. M., A. M. en W. N., allen te Wemeldinge, wegens het iemand werpen met steenen, ieder tot 3 boete, subs. 2 dagen h.L. N., te Koitgene, we gens het klimmen op een rijtuig, tot 1 boete, subs. 1 dag h. F. B. Gz., te Schore, wegens het zich toeêigenen van 2 komkommers, tot 0 50 boete, subs. 1 dag h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werd J. De J., te Heinkenszand, be klaagd van bet zich arglistig toeeigenen van klavers. Buitenlandsch Overzicht. De Popoio Romano meldt, dat de Itnliaansclie ministers van oorlog en marine in eene bijeenkomst van de meerderheid der Kamer, op de vraag naar den toestand van het leger en de vloot, verklaard hebben, dat Italië klaar is voor alle gebeurlijkheden, welke ook. Het Bnlgaargche regentschap heeft op de vraag, hoe het over de candidatuur van den prins van Min- grelië denkt, geantwoord, dat de verkiezing van een vorst uitsluitend aan de Sobranje behoort en dat genoemde prins aan het regentschap volslagen onbe kend was. In de troonrede ter opening der zitting van den Dnitschen Rijksdag wordt de indiening van een wets ontwerp aangaande het leger gemotiveerd door de ver sterkingen der legers in naburige staten. Voorts wordt er in gezegd, dat de betrekkingen met alle vreemde Staten van vriendschappelijken aard zijn. De Duitsche politiek blijft voortdurend er naar streven, niet slechts voor Duitschland den vrede te doen handhaven, maar ook tot behoud der eendracht onder alle mogendheden den invloed te doen gelden, waardoor die politiek wegens hare vredelievendheid algemeen vertrouwen wekt, te meer wegens gemis van eigen belang bij aanhangige quaestiën en de nauwe vriendschap des Keizers met de beide naburige Keizerlijke Hoven. Voorts wordt te kennen gegeven, dat de Regeering, in weerwil der dringende noodzakelijkheid eener belas tinghervorming, waarnaar zij tot nog toe heeft gestreefd, vooralsnog van die zaak afziet zoolang de behoefte aan die hervorming ook bij het volk zal zijn erkend en die erkenning zal zijn uitgedrukt in de verkiezingen. De middelen ter uitvoering van het legerontwerp wil de Regeering vinden door aanvrage om krediet, bij verhooging van den omslag over de bondsstaten voor hunne bijdragen aan 's rijks kas. Het nieuwe ontwerp betreffende het leger is zeer belangwekkend vooral in zijne toelichting, welke tamelijk kort is, doch waarin slechts over de legers van Frankrijk en van Rusland wordt gesproken. Zelfs wordt de ver meerdering van Frankrijks leger, naar verhouding, slechts even aangeroerd, en is het grootste gedeelte gewijd aan de vermeerderingen, welke Ruslands leger heeft ondergaan sedert den laatsten oorlog in het Oosten, en aan zijne slagvaardigheid voor een oorlog in Europa. In de toelichting wordt gezegd, dat Duitschland bij een oorlog in de toekomst buiten twijfel van meer dan ééne zijde zou worden aangevallen. De tegenwoor dige toestand van Duitschland dwingt terstond zijne slagvaardigheid te verbeterenelke vertraging zou noodlottig kunnen worden. Wel eenigszins in strijd daarmede is de verklaring in de troonrede omtrent de nauwe vriendschap van Keizer Wilhelm met de beide nabuurstaten. Niettemin ziet men in deze verklaring toch eene nieuw bewijs voor het handhaven van den vrede in Europa. OPENBARE VERGADERING VAN DEN Baad der gemeente Goes, op DONDERDAG den 25 NOVEMBER 1886, des namiddags te 2% uren. Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, bur gemeester. Tegenwoordig 9 leden en de secretaris. Afwezig met kennisgeving de heeren J. J. Ochtman, B. Van Asperen Vervenne en B. M. Den Boer, zonder kennisgeving de heer C. L. M. Lambrechtsen. I. De notulen der vergadering van den 12 Novem ber jl. worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen, die allen, zooveel noodig met goedkeuring, voor no tificatie worden aangenomen a. dat tengevolge van de mazelen-epidemie de open bare scholen voor lager onderwijs, benevens de open bare bewaarschool zijn gesloten en zullen worden ontsmet b. dat tot de besturen der bijzondere scholen het verzoek is gericht ook die lokalen te sluiten, waaraan door allen, uitgezonderd het bestuur der Christelijke school in de Wijngaardstraat, is voldaan c. dat, eveneens tengevolge van het uitbreken der mazelen in het gezin van den amanuensis der H. B. S., deze tijdelijk door een ander is moeten worden vervangen d. dat tot lijkdrager, in plaats van wijlen A. De Bruijne, is bevorderd de adsistent-lijkdrager J. K. Barbier en is benoemd tot adsistent-lijkdrager J. C. De Beste Az. e. dat aan mej. M. Wessel, op haar verzoek een eervol ontslag is verleend als helpster aan de bewaar school op de Beestenmarkt, en is bevorderd tot help ster de kweekelinge C. J. Steutel, terwijl tot kwee- kelinge is aangesteld J. P. Steutel, alles met ingang van 1 Januari a. s. dat, met het oog op het herhalingsonderwijs, zijn verplaatst de onderwijzer G. Jurri van school B naar school C en de onderwijzeres S. P. Blankert van school C naar school B, met ingang van 1 Dec. g. dat door B. en W. weder de zoogenaamde Nieuw jaarscommissie is in het leven geroepen, en de heer J. A. A. Fransen Van de Putte zich welwillend bereid heeft verklaard, weder het voorzitterschap dier com missie op zich te nemen. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel gebracht en voor notificatie aangenomen: a. Missives van Gedeputeerde Staten, houdende mede- deeling der goedkeuring van het subsidie aan het Gasthuis voor 1887 en der herbenoeming van den heer mr. C. De Witt Hamer als arr.-schoolopziener. b. Bericht van den heer dr. C. M. Van Deventer dat hij de benoeming tot lid der Commissie van toe zicht op de gemeente-apotheek aanneemt. c. Bericht van den heer G. J. Wolters, dat hij den len December a. s. als gas-directeur in functie zal treden. d. Eenige aanbevelingen van commissiën ter vervul ling der vacatures die door periodieke aftreding met 31 December zullen ontstaan. e. Adres van S. Van der Peijl en Co. om vermin dering van de oppervlakte water in de Vest bij hen in gebruik. Adres van zeven bewoners van huizen aan den Oostsingel, om de boomen aldaar te rooien. De beide laatste stukken, waarvan dat over de boomen, eerst Dinsdag namiddag iDgekomen, eigenlijk aan B. en W. gericht is maar bij den Raad thuis behoort, worden gerenvoieerd aan B. en W. ter voor bereiding voor de behandeling. g. Bericht van den heer J. J. Ochtman, dat hij zijn ontslag neemt als lid der commissie van toezicht op de inrichtingen van middelbaar onderwijs. De Voorzitter zegt, dat aan de commissie hiervan zal worden kennis gegeven, met verzoek tot het in zenden eener aanbeveling ter vervanging van den heer Ochtman. Ofschoon diens besluit eerbiedigende, dewijl de heer Ochtman met bezigheden is overladen en nog onlangs de omvangrijke betrekking van voorzitter der gascommissie op zich nam, betreurt hij diens heengaan uit de commissie van toezicht op het M. O. Bij de vele punten van aanraking tusschen directeur, leeraren en leerlingen aan de eene zijde en het toezicht be nevens B. en W. aan den anderen kant, bezat de heer Ochtman dien zekeren tact, die voor een voorzitter der bedoelde commissie onmisbaar is. Spr. gevoelt daarom behoefte, hier, met eerbiediging van het be sluit, openlijk een woord van dank en erkenning aan den heer Ochtman te brengen voor de wijze, waarop hij ook in deze betrekking de belangen der gemeente heeft behartigd. Deze woorden worden met applaus begroet. IV. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot vei koop van 52 boomen aan den weg bij het Oude hoefd en van 39 boomen aan de Joannes Antonides Van der Goeskade. De heer dr. Callenfels zegt, volgaarne zijne stem aan dit voorstel te zullen geven, doch tevens zijn ge voelen te blijven handhaven, dat nog meer boomen, o. a. die aan de Koebarrière, moeten worden gerooid. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. V. Nu wordt gelezen een voorstel van B. en W. tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van uitgaven voor 1886. Dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming, overeenkomstig het advies der fin. commissie, aangenomen. VI. Nog komt in behandeling een adres van W. Timmerman, om hem te vergunnen aan den Stations weg een uitweg, door middel van eene brug, voor zijne aldaar gebouwde woning te maken en het kap hout te doen rooien. Het voorstel van Burg. en Weth. tot inwilliging van het verzoek, tegen retributie van 1 voor de brug en 2,25 voor het kaphout, wordt overeenkomstig het advies der fin. commissie zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VII. Het 2e suppletoir kohier van de belasting op de honden wordt vastgesteld op een totaal bedrag van 26. VIII. De heer Van der Hoek vraagt het woord en zegt daar straks met leedwezen vernomen te hebben, dat het bestuur der Christelijke school geen gevolg heeft gegeven aan de uitnoodiging van den Voorzitter, om de school te sluiten. Hij stelt daarom voor, dat de Raad B. en W. machtige om namens hem het verzoek van den Voorzitter te herhalen. Waar de inge zetenen den maatregel van den burgemeester toejuichen, gelooft hij dat de leden van bedoeld bestuur als vreed zame burgers, bij eenig nadenken, op hun besluit zul len terugkomen, vooral als zij door of namens den raad daartoe worden uitgenoodigd. De Voorzitter zegt, zich niet tegen het voorstel te verzetten, maar er Diet veel succes van te verwachten. De argumenten, die het bestuur mededeelde, waren dat er nog zoovele gezonde kinderen op de school zijn, wier onderwijs schade zou lijden. Spr. had er in zijne aanschrijving op gewezen, dat menigmaal bij kinderen, die oogenschijnlijk gezond de school binnen kwamen, gedurende den schooltijd reeds de kenteeke- nen der ziekte zich vertoonden en dat daardoor de overbrenging der smetstof werd in de hand gewerkt. Als het bestuur nu steeds de gezonde kinderen aan de zieke wil blootstellen, wie zal er iets tegen vermo gen te doen? Alleen de ouders, die hunnen kinderen het schoolgaan kunnen beletteD. De heer dr. Callenfels ondersteunt het voorstel, omdat er tevens in opgesloten ligt, dat de raad de handeling van den burgemeester appuiëert. De heer De Jonge vraagt of het antwoord van het bestuur niet kan worden voorgelezen De Voorzitter zegt dat dit antwoord, als aan den burgemeester gericht, bij hem tehuis berust en dus niet kan worden medegedeeld, doch dat geene andere argumenten, dan de medegedeelde, daarin voorkomen. De heer De Jonge had het antwoord gaarne in zijn geheel gekend, omdat een blad hier ter stede in zijn nommer gewaagde van financiëel nadeel, dat in het spel was. Wat het voorstel betreftspr. juicht toe wat de Voorzitter gedaan heeft, doch verder wil hij niet gaan. Als het voorstel de bevordering van de algemeene gezondheid ten doel had, ware het iets an ders. Maar de kinderen, die de scholen niet bezoeken, zullen eerder de besmetting overbrengen, dan zij, die op de school bij elkander gehouden worden. De kin deren van alle scholen spelen thans met elkander en besmetten elkander veeleer buiten dan in de school. De heer dr. Callenfels voert aan, dat men niet kan tegengaan, dat de kinderen met elkander in contact komen, maar dat men toch alle maatregelen moet aan wenden om de ziekte te keer te gaan, en dat juist in de scholen een focus van besmetting ontstaat. De heer Quist geeft te kennen, dat als het uitge maakt is, dat de ziekte zoo besmettelijk is, dan ook alle openbare bijeenkomsten, in kerken, sociëteiten, koffiehuizen enz. moesten verboden en alle particuliere inrichtingen gesloten behoorden te worden. De heer dr. Callenfels stemt toe dat dit wel goed zou zijn, maar dat het toch een hoogst zeldzaam geval is, wanneer een volwassene door mazelen wordt aan getast. De Voorzitter doet opmerken, dat, waar het onmo gelijke niet bereikt kan worden, men daarom het mo gelijke niet mag nalaten, en dat men hier met eene bepaalde kinderziekte te doen heeft. De heer Quist zegt, dat eigenaren en bestuurders van particuliere inrichtingen toch niet belemmerd mo gen worden in hunne vrijheid en dat dit geschiedt wanneer eene dergelijke pressie van den Raad aan de bijz. school uitgaat. De heer Ramondt zegt, dat geene pressie in het voorstel-Van der Hoek bedoeld wordthet is louter eene nadere uitdrukking van de wenschelijkheid der sluiting. Het bestuur blijft ook dan nog geheel vrij. De heer De Jonge zegt nog niet teruggekomen te zijn van zijne zienswijze. Tegen het niet bijeenbrengen der kinderen in de school staat, dat zij op andere plaatsen zooveel te meer met elkander in aanraking komen. De heer dr. Callenfels vraagt, welke plaatsen dan bedoeld worden? De heer De Jonge antwoordt, dat dr. Callenfels dan des morgens maar eens op de markt moet komen, waar hij vele kinderen en van verschillende scholen te zamen zal zien spelen. De heer dr. Callenfels herneemt, dat men toch al de inwoners van Goes niet kan interneeren. Het voorstel van den heer Van der Hoek wordt in omvraag gebracht en aangenomen met 7 stemmen. Tegen de heeren De Jonge en Quist. De vergadering is daarna op de gewone wijze gesloten. Gemengde Berichten. Mazelen-epidemie te Goes. Sinds de vorige opgave zijn aangegeven het volgend aantal nieuwe gevallen gisteren 28, heden 23, totaal 51. Donderdag zijn als hersteld gemeld 42, heden 16, te zamen 58, terwijl er weder 2 overleden zijn. Het totaal thans aangegeven bedraagt 648, hersteld 233, overleden 12, zoodat er 403 in behandeling bleven, d. i. 9 minder dan eer gisteren. Heinkenszand. Thans doet zich in deze gemeente ook een geval van mazelen voor bij eene ouderlooze dienstbode, die Dinsdagavond uit Goes in ziekelijken toestand hierheen werd vervoerd en bij hare tante alhier werd opgenomen. Ook te Kapelle is een geval van mazelen gecon stateerd. Bij den landbouwer J. Remijn te 's-Gravenpolder is een varken geslacht van 606 halve KG. Middelburg. In deze week zijn alhier zes personen overleden, die te zamen den niet onbelangrijken leeftijd van 463 jaren vertegenwoordigden. Voor de ramen van een winkel in petten en mutsen in de Hoogstraat te Amsterdam stond te lezen nWie voor een gulden koopt krijgt 2 op den koop toe." Het spreekt van zelf dat vele voorbijgangers, vooral zij die van buiten de stad met den Maandag de markt bezochten, zich lieten verlokken om hun slag te slaan. De meesten gingen met een pet of muts naar huis, maar niemand ontving de beloofde twee gulden. Toch was de winkelier in zijn recht; daar niet één voorwerp tegen één gulden werd verkocht, maar wel daar beneden of daarboven, kon niemand er zich op beroepen dat hij voor een gulden had gekocht. In den tuin van de pastorie der Nederl. Herv. gemeente te Schagen stuitte men bij het planten van boomen op een steenmen lichtte den steen op en vond daaronder een stukje lood, liggende op een tweeden steen. Op het stukje lood stond met duidelijke letters aan de eene zijde te lezen»A1 die dit vint moet dieper graven" en aan de andere zijde: Abraham Koning 1736," Dat men met grooten ijver dieper groef, behoeft niet te worden gezegd; echter vond men niets dan een pot metkeisteenen. Waarschijnlijk heeft men hier te denken aan een grap van Abraham Koning van Grosthuizen, die van 17501790 predikant was te Schagen. Een ongeluk komt toch zelden alleen. Zoo werd in een herberg te Maasbree dezer dagen een zilveren horloge verloot. Na de verloting is het uurwerk op geheimzinnige wijze verdwenen, zoodat de winner het niet in handen kreeg. Natuurlijk werd van dezen diefstal de politie in kennis gesteld. Dat was aan het rechte kantoor geklopt, want deze maakte nu op den koop toe nog proces-verbaal op tegen den verloter en tegen den herbergier, bij wie de verloting plaats had zonder de vereischte vergunning. De kerktoren te Peize loopt zeer groot gevaar zijn evenwicht te verliezen. Na afloop van de godsdienst oefening van Zondag jl. althans maande de predikant de gemeente aan, zich niet te dicht in de nabijheid van den kolussus te wagen. De toren werd eerst in het begin dezer eeuw gebouwd. De eerste afteleveren locomotief voor den stoomtramweg BreskensMaldeghem is bij het over laden te Breda door het breken van een ketting in de haven gevallen en op zoo diepe plaats neergekomen, dat er niets meer van te zien is. In een bosch onder Wijhe is een lijk gevonden, dat bij onderzoek niets meer bleek te zijn dan een geraamte, vermoedelijk afkomstig van eene vrouw, die, onder den naam van gekke Hendrikje, jaren lang bede lend in die streken heeft rond gezworven en altijd in eene schuur of een bosch ging liggen slapen ten minste men meende haar aan de nog aanwezige kleedingstukken te kunnen herkennen. Denkelijk heelt ze op de plaats waar de overblijfselen gevonden zijn, vóór eenige maan den reeds zich te slapen gelegd, en is zij daar, door eene ziekte overvallen, overleden. Na gekist te zijn, is het overschot naar de algemeene begraafplaats over gebracht. Op grond van een scheikundig onderzoek door dr. Meijeringh ingesteld, moeten wij waarschuwen, zegt de Arnh. Of., tegen het gebruik van geglazuurde, althans schijnbaar geglazuurde koekenpannen. Het is gebleken dat het zoogenaamde glazuur eene loodwitverf is, die zeer gemakkelijk in de spijzen wordt opgenomen, waarvan vergiftiging het gevolg zou kunnen zijn. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaioesters ƒ3,15. Handel slap. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden zijn o. a. veroordeeld B. L., te Ierseke, wegens het vernielen van een anders eigendom tot 8 boete of 8 d. hechtenis. P. B., te Ierseke, wegens beleediging van ambtenaren tot ƒ10 boete of 10 d. hechtenis. J. K., te Ierseke, wegens mishandeling en verzet tot 2 maanden gevan genisstraf. M. W., weduwe van J. Z., te Krabben- dijke, wegens verzet en beleediging van ambtenaren tot 14 dagen gevangenisstraf. J. V.,te Ierseke, wegens verzet tot 8 boete of 8 d. hechtenis. Vlissingen. De alhier thuis behoorende Ned. loods- kotter no. 10, schipper h. J. Engels, (eene van de zoogenaamde Dungeness-kotters) is gisteren, terwijl zij in het kanaal kruisende was, aangevaren door een Engelsch stoomschiptengevolge waarvan zij zoodanige averij bekwam, dat zij den dienst op haar station niet kon blijven waarnemen en de kotter no. 9, schipper B. D. Streefkerk, hedennamiddag van hier moest worden gezonden om haar te vervangen. Volledige bijzonderheden betreffende de aanvaring, ontbreken nog. 's-Gravenhage. Wij vernemen dat het gewijzigde voorstel omtrent art. 76 der Grondwet en het addi tioneel kiesreglement de volgende week bij de Kamer wordt ingewacht. De regeling moet daarbij uitgaan van grondslagen, die niet de invoering van algemeen stemrecht mogelijk maken. 's-Gravenhage. In zijn memorie van antwoord op hoofdstuk Waterstaat der staatsbegrooting verklaart de Minister dat de regeling geenszins kunstmatige opbeuring van den landbouw beoogt, maar dat van de benoemde landbouwcommissie onmisbare inlichtin gen worden verlangd. Die commissie zal niet blijvend zijn. Eene herziening der onteigeningswet is opgemaakt, maar moet aangehouden worden met het oog op de Grondwetsherzieningeveneens op denzelfden grond de reorganisatie van het waterstaatskorps. De afschaf fing of vermindering van zeeport bij het verzenden per post via Marseille per Nederl. mail naar Indië wordt overwogen. Tegen afschaffing bij verzending via Napels en Brindisi bestaan fmanciëele bezwaren. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 26 November 1886. VerwachtingN.-Westelijke wind, betrokken weêr. 323e Staatsloterij, Ie kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 25 November 4e lijst. No. 19918 ƒ400. No. 20513 200. Marktberichten. KRUININGEN, den 24 November 1886. Tarwe f7,f6,40. Rogge f5,60, fS,20. Wintergerst f 4,90 f 4,50. Zomergerst f 4,75, f 4,30. Haver f 3,— f 2,50. Erwten f 8,30, f 7,Boonen f 6,f 5,60, alles per hectoliter. MIDDELBURG, den 25 November 1886. Heden was de aanvoer van Granen en Peulvruchten uit Walcheren ruim Voor Witte-, Bruine- en Paar- denbooneo was veel begeerte Jarige Tarwe niet aangeboden Nieuwe Tarwe flauw eender gekocht Rogge, Winter- en Zomergerst onver anderd. Witte Boonec algemeen begeerd en maar 10 cent lager afgegeven. Bruine Boonen gevraagd en slechts f 0,10 lager los gekregen Paardenboonen gewild en eender betaald. Groene Kookerwten f 0,25 hooger. Kool zaad nominaal genoteerd. Zomerzaad eender in prijs. Jarige Tarwe f7,60 a f7,80 nominaal. Nieuwe dito f 6,75 a f 7. Rogge f 5,40 a f 5,50. Wintergerst f4,90 a i 5. Zomergerst f4,40 a f 4,50. Witte Boonen f8,60 a f8,65. Bruine Boonen f9,65 a f9,75. Paardenboonen f 6. Groene Kookerwten f 8,76, enkel 9,25. Koolzaad f 7,60 a f7,60 Goed Zomerzaad f8 a f8,50. Raapolie 1 23. Patentolie f25. Lijnolie f26 per vat op 6 weken, contant f 1 korting. Lijnkoeken. Zachte f 13. Harde dito 11 per 104 stuks. Boter 1 1,08 a f 1,12 per K.G. Eieren f 6,— per 10Q stuks.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2