Boekaankondiging. De tiende en elfde aflevering van het Tijdschrift ter beoefening van het Administratief Recht, hoofd redacteur H. G. Hartman Jz., secretaris der gemeente Goes, nitgave van F. Kleeuwens Zoon te Goes, bevat Onderhoud van wegen. Beheer van slooten. Eeds aflegging bij aanvaarding van administratieve of andere openbare betrekkingen. De Secretaris in de Raads vergaderingen. Beantwoording der door de Redactie gestelde vragen. Concept-overeenkomst tot onder ling hulpbetoon bij brand. Verdeeling van het presentiegeld voor het bijwonen der Raadsvergaderin gen. Nog iets over presentiegeld. Vragen, waar van de beantwoording wordt ingewacht. OPENBARE VERGADERING VAN DEN Raad der gemeente Q»es, op VRIJDAG den 12 NOVEMBER 1886, des namiddags te 2 nren. Voorzitter de heer mr. J. G. De Witt Hamer, bur gemeester. Tegenwoordig 12 leden en de secretaris. Afwezig de heer dr. A. Isebree Moens, met kennis geving. I. De notulen der vergadering van den 29 October jl. worden gelezen en met eene kleine aanvulling, op verzoek van dr. Callenfels, goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen, die allen, zooveel noodig met goedkeuring, voor kennis geving worden aangenomen a. dat door B. en W. is benoemd tot lid van de commissie voor de graanmarkt de heer J. M. Kake- beeke, die deze benoeming heeft aangenomen b. dat voor de bibliotheek ten geschenke is ontvan gen «Het Patriotisme te Alkmaar van 17811791" door C. W. Bruinvis; c. dat op zijn verzoek een eervol ontslag is verleend aan den 2en luitenant H. J. Roskes, als lid van den Schuttersraad, en in diens plaats is benoemd de tweede luitenant D. Stigter. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht a. Adres van W. Timmerman, om vergunning tot het maken van een uitweg aan den Stationsweg en het rooien van het kaphout, voor zijne woning aldaar, dat ter behandeling in voorbereiding bij B. en W. is. b. De opgave van de wijdte van het Sas, volgens de meting door den bouwmeester op 29 October jl., waaruit blijkt, dat eenige, hoewel niet noemenswaardige degradatie sedert 3 Mei bevorens heeft plaats gehad. c. Aanbeveling van de commissie van toezicht op het lager onderwijs voor de periodieke aftreding op 31 Dec., die tegelijk met de aanbevelingen voor andere commissiën zal behandeld worden. IV. Aan de orde is de benoeming van een directeur boekhouder der gasfabriek, waartoe door B. en W., in overleg met de gascommissie, worden aanbevolen de heeren G. J. Wolters, adjunct-directeur der ge meentelijke gasfabriek te Zwolle, R. G. Zijlstra, adjunct- opzichter der gemeentelijke gasfabriek te Utrecht en H. De Liefde, directeur der gasfabriek te Goes. De Voorzitter noodigt de heeren jbr. Flugi Van Aspermont en Kakebeeke uit, voor deze en de volgende benoeming, als stemopnemers te fungeeren. Bij de opening der briefjes blijkt dat zijn uitgebracht op den heer Wolters 8 en op den heer De Liefde 4 stemmen, zoodat eerstgemelde is benoemd. V. Voorts moet voorzien worden in eene vacature in de commissie van toezicht op de gemeente-apotheek, ontstaan door het vertrek van den heer dr. L. W. Th. Wigman, waartoe door B. en W. worden aanbevolen de heeren dr. C. M. Van Deventer en M. C. J. De Visser. Met algemeene stemmen wordt de heer Van Deventer benoemd. VI. Nog komt in behandeling de rekening van de ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over 1885 en wordt deze, zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming, overeenkomstig het advies der financiëele commissie, goedgekeurd en vastgesteld in ontvang op 38928,72%, in uitgaaf op 34090,55% en alzoo met een batig saldo van 4838,17. De vergadering is daarna op de gewone wijze ge sloten. Amsterdamsche Brieven. XIX Op gevaar af van mijnen lezers een hevigen schrik op het lijf te jagen, begin ik dezen brief met de mede- deeling dat, als niet zeer spoedig voldaan wordt aan dan eisch van algemeen kies- en stemrecht, wij ons moeten voorbereiden op eene revolutie en liefst een internationale revolutie. Een nationale omwenteling toch zou tot niets leiden. Deze wetenschap hebben wij te danken aan den heer W. P. Koopman, die de vorige week alhier als spreker optrad in een openbare vergadering van den «Nederl. bond voor algemeen kies- en stemrecht". En deze spreker was in zijn soort nog erg meegaande, want hij stelde revolutie slechts als tweede alternatief, terwijl de heer Heijer daarentegen onmiddellijk revolutie als eerste en eenige eisch deed hooren, aangezien zijns inziens algemeen kies- en stem recht niets meer is dan een lapmiddel. Als een bom in 't midden der vergadering viel de verklaring van den heer Klaas Ris: dat hij den «geweldenaar Heijer" niet vertrouwde. Dat wilde hij maar eens eventjes zeggen I Er zat ongetwijfeld knaleffect in deze cate gorische verklaring, want alle aanwezigen zwegen ver der stil als muizen. Ook ik wensch die vergadering verder onbesproken te laten en alleen nog te releveeren, dat onder de vele, meest bekende zaken, die de heer Koopman als middelen van verbetering verlangde en verwachtte, voornamelijk voor Nederland, behoorde de droogmaking der Zuiderzee. Of aan dien wensch spoedig zal worden voldaan De meeningen omtrent het al of niet wenschelijke eener drooglegging van de Zuiderzee zijn nog vrij wel verdeeld. Men denke slechts aan de bedenkingen van de zijde der visscherij en ook van onzo marine met het oog op onze defensie-liniën. Maar afgescheiden hiervan make men zith ten aanzien der bedoelde drooglegging vooralsnog geen al te groote illusion. Reeds twintig jaren geleden schreef de heer Texier, een der redacteuren van het Fransche dagblad le Siècle, in zijn blad, wel wat heel voorbarig, het vol gende «Nederland maakt van de Zuiderzee een vast land «Wat Nederland gedaan heeft met het Haarlem mermeer zal het nu met de Zuiderzee doen. Uit het water zullen tuinen verrijzen en huizen zullen staan waar nu de schepen varen. Amsterdam, dat thans nog door de golven wordt ingesloten en zich niet naar welgevallen kan uitbreiden, zal het water overstappen en Zaandam gaan omhelzen". Veel omzichtiger liet, acht jaar later, de verdien stelijke Italiaansche schrijver Edmondo de Amicis in zijn alom gevierd werk Olanda zich uit omtrent de «reusachtige onderneming" van de droogmaking der Zuiderzee «Sedert vele jaren wordt de zaak onderzocht en misschien zal men binnen weinige jaren de handen aan het werk slaan. Maar, helaaseer het ten einde gebracht is zullen wij, kinderen van het midden der 19e eeuw, de viooltjes wel op ons graf hebben groeien" Misschien zal dit laatste ook wel het geval zijn eer de beraamde internationale revolutie uitbreekt, zelfs al wordt de eisch van algemeen stemrecht niet inge willigd. Toch valt niet te ontkennen, dat die eisch zich met den dag sterker laat hooren. Ook op het program der Sociaal-democraten is hij het aanbeeld waarop steeds met alle kracht gehamerd wordt. Jl. Zondag nog zeide Domela Nieuwenhuis in eene ver gadering van den «Soc.-dem. Bond" alhier, dat de invoering van algemeen stemrecht de weg was om de onbekwamen het veld te doeD ruimen. En dan voegt hij er bij zullen wij toonen in staat te zijn den boedel, al is het dan ook een failliete boedel, over te nemen en wij zullen zorgen dat brood en kennis steeds het deel van het volk zullen zijn. Prachtige belofteOnder de vele aanwezigen, die haar konden afleggen, bevond zich ook mevrouw Douwes Dekker, die onder luide bravo's verzocht werd de hulde der vergadering te willen overbrengen aan haar echtgenoot, den gevierden schrijver. Wat zal Multatuli zich hiermede vereerd gevoelen! Intusschen doeD de Sociaal-democraten in den laat- sten tijd steeds meer en meer van zich spreken. Zelfs had er bij de behandeling der procedure tegeD Fortuijn en Van der Stadt voor de rechtbank alhier een niet alledaagsch spiegelgevecht plaats tusschen verdediging en openbaar ministerie, waarbij de eerste het laatste verweet, dat «Socialisten-vrees" tot doellooze en ge vaarlijke vervolgingen leidt, terwijl een sociale revolutie toch alleen kan worden afgewend door de krachtige hand van den socialen hervormer. Maar wenden wij den blik van al die akeligheden af ook al sluiten wij niet moedwillig de oogen voor den ernst der tijden en keeren wij hem liever naar zonniger tafereelen. En dan wijs ik u in de eerste plaats op de jl. Zaterdag geopende tentoonstelling van «Kunst naaldwerk." Terecht wees de commissaris-generaal de heer L. B. Wertheim in zijne openingsrede erop, «dat de naaldwerk-nijverheid ten goede komt aan den ijver en het arbeidsvermogen van duizenden meisjes en vrouwen, die daarin het middel vinden om op eerlijke en eervolle wijze in haar bestaan te voorzien. Zóo toegepast maakt die tak van nijverheid de weelde dienstig aan de welvaart in het huisgezin der arbeiders; zóo leert zij zelfstandigheid en zelfvertrouwen en ver heft zij het peil der ontwikkeling langs stoffelijken weg." Wat zien de lokalen der «Internationale kunstver- eeniging", van wie deze tentoonstelling uitgaat, er gezellig uitWat tal van inzendingen uit verschillende oorden der wereld I Welk een mengeling van vormen, kleuren en tintenGeen wonder dat zij aanvankelijk reeds zeer druk bezocht wordt. En in de uiting van sympathie stoDd niemand minder vooraan dan H. M. onze Koningin. Mij dunkt, het moet der hofdame jonkvr. Van de Poll een streelende opdracht zijn ge weest, om reeds Zaterdag, den dag der opening, na mens Hare Majesteit verschillende voorwerpen op de tentoonstelling aan te koopen. En welk een eere en aanmoediging voor de exposanten die zich ongetwijfeld mogen vleien, dat het voorgaan onzer vorstin door vele, zeer vele dames en heeren zal gevolgd worden. Vooral de dames Knol en Van der Kaay hebben stof tot blijdschap, dat het door haar vervaardigde prach tige vuurscherm met Chineesch borduurwerk, hetwelk eene zoo schoone getuigenis geeft van de kunstvaar digheid dier dames, in handen van Neèrlands Koningin zal overgaan. Tevens zien wij hierin een krachtig plei dooi voor de degelijkheid van het atelier van kunst naaldwerk. Niet minder gunstig is een andere hier gehouden vak- tentoonstelling geslaagd. Ik bedoel de in het Han delsmuseum gehouden expositie van verwarmings- en verlichtingstoestellen. Er zijn daar niet minder dan circa zes honderd haarden, kachels, fornuizen, gaskro nen, lampen en andere voorwerpen verkocht. Een op merkelijk verschijnsel is het, dat de weinige inzenders die niets verkochten hoofdzakelijk inzenders waren van buitenlandsch fabrikaat. Een en ander is zeker wel in staat, om onze nijveren en handwerkslieden in deze donkere dagen een hart onder den riem te steken. Jammer maar, dat er zoo ontzettend velen zijn, die gaarne zouden willen, maar niet kunnen vooruitkomen. De dagelijksche opgaven in onze dagbladen omtrent de voor eenigen tijd hier opgerichte «arbeidsbeurs" geven nog maar een zeer bescheiden maatstaf van beoordeeliDg in dit opzicht en toch leeren zij ons, dat er ontzaglijk veel meer vraag van werkzoekenden dan van werkgevers uitgaat. Gelukkig dat er nog al wat gebouwd wordt, maar alles gaat tegenwoordig zoo verbazend gauw, dat tus schen begin en einde van een werk slechts een spanne tijds ligt, zoodat ook de verdiensten der werklieden maar kort van duur'zijn. Zoo is er bijv. op den Dam weer een prachtig gebouw verrezen een confectie magazijn van de firma Wittenburg Sc Go., met diverse kantoor-localiteiten waarvan de eerste steenlegging eerst in Juni van dit jaar heeft plaatsgehad. En zoo vlug gaat het met alles. Dat er in onzen tijd veel voor «verlichting" gedaan wordt, wie zal het betwijfelen, zelfs in overdrachtelijken zin! Maar het bedoelde nieuwe gebouw levert in de gewone beteekenis van het woord daarvan een nieuw bewijs. Niet minder dan zeventig gasbranders her scheppen de duisternis van den avond als 't ware in daglicht, en de spiegelruiten in den winkel hebben een grootte van 16, zegge zestien vierk. meter. Wat zouden onze voorvaderen (zelfs sommigen onzer tijdgenooten), die achter in lood gevatte ruitjes van microscopische afmeting rijk zijn geworden of teren op de vruchten van vroegere vlijt, wel zeggen als zij eens kennis kon den nemen van het feit, dat de spoorwagen, die be doelde spiegelruiten voor de firma Kattenburg van Roux naar hier overbracht, bij Amsterdam gekomen naar Antwerpen moest terugkeeren, omdatde wa gen te hoog geladen was om den bok bij den zeedijk, die de tunnelhoogte aangeeft, te passeeren, zoodat een lagere wagen de taak van zijn voorganger volbrengen moest Ook de werkzaamheden aan de gebouwen die den «Munttoren" fiankeeren zullen weldra gëeindigd zijn, zoodat dan alle geschrijf en gewrijf daarover in het reusachtig dossier der «geschiedenis" voor goed zal zijn gedeponeerd. Mocht dit ook maar spoedig kunnen gezegd worden van de Beurs- en Gasthuisplannen Bij al het nieuwe, waarop vooral in groote steden jacht wordt gemaakt, is het eigenaardig dat men toch het goede van het oude nog niet geheel vergeten kan en dit zelfs nu en dan op verschillende wijzen repro duceert. Als sprekend voorbeeld hiervan geldt het voor nemen der commissie voor de in 't volgend jaar hier te houden «tentoonstelling van voedingsmiddelen" om het terrein waarop zij zal gehouden worden in te richten als marktplein eener oud-Hollandsche stad om streeks het midden der 17e eeuw. Aan de uitvoering van dit plan zal de kunstschilder C. Springer, naar men zegt, zijne medewerking verleenen. 't Kan misschien geen kwaad, eens een paar eeuwen terug te gaan! Ook de Vereeniging «de Militaire Willemsorde" gaal a. s. Zaterdag in gedachten terug tot het tijdstip waarvan Neêrland's onathankelijkheid dagteekent. Zij zal dit herdenken door een feestconcert en een assaut met medewerking van de schermmeester-vereeniging «Minerva", waarvan de opbrengst zal komen ten bate van de ondersteuningskas van eerstgenoemde veree niging. De uitvoering heeft plaats in het Paleis voor Volksvlijt en zal ongetwijfeld veler sympathie weg dragen. In datzelfde paleis zal morgen (Woensdag) avond een ster aan den muzikalen hemel fonkelenChris tine Nilsson, de zoo begaafde zangeres, zal alsdan een concert geven, dat men tegen betaling van 5 op den eersten of ƒ1,50 op den minsten rang, kan bijwonen, mits er plaats genoeg zij. Als haar mede werkers treden (behalve het paleis-orkest onder lei ding van Joh. M. Coenen) opde Parijsche tenor Th. BjorkstenErnest De Munck, violoncellist van Z. M. den Koning der Nederlanden, en Henry Tibbe, pianist alhier. Het concert heeft plaats onder directie van Maurice Strakosch. Geven schouwburgen en concerten, volksvoordrachten en tal van bijeenkomsten van verschillenden aard 't bewijs, dat de winter in aantocht is, van lieverlede begint het ook in winkels en magazijnen zichtbaar te worden, dat de dag nadert waarop «Sinterklaas" zijn gewonen jaarlijkschen intocht zal houden. Moge hij al is de officiëele dag zijner verschijning ditmaal ook een Zondag tal van gelukkigen maken en zoo min mogelijk aanleiding geven tot jalouzie. Dat ook de kinderen der behoeftigen niet mogen vergeten worden De wateren zijn nog niet tot ijs gestold (verleden jaar werd hier op 11 November reeds schaatsen ge reden), maar de liefhebbers van het ijsvermaak leven toch reeds in afwachting van de dingen die komen zullen. Zoo heeft de «Amsterdamsche ijsclub" gisteren besloten een terrein achter de P. C. Hooftstraat te huren, ter lengte van 700 en ter breedte van 40 meter, voor eene som van 500 per seizoen. Dit ter rein zal worden geïnundeerd door er water op te pompen. Wij wenschen der ijsclub van harte succes, doch hopen tevens in het belang van duizenden be hoeftigen, dat de wintervorst zijn schepter niet al te heftig zal zwaaien. Buitenlandsch Overzicht. Zooals het telegram in ons vorig nommer meldde is door de Bulgaarsclie Sobranje tot candidaat voor den troon gekozen prins Waldemar van Denemarken. Veel verder is men in de Oostersche quaestie door die keuze echter vermoedelijk niet gekomen. De Prins toch, hoewel aanvankelijk Ruslands candidaat, schijnt dit niet langer te zijn en de Czaar zal dus eenvoudig zijne goedkeuring weigeren, althans wanneer prins Waldemar de candidatuur aanvaardt, wat niet denke lijk is. Hij heeft ten minste uit Cannes, waar hij zich op dit oogenblik bevindt, geantwoord, dat zijn vader, de koning van Denemarken, te beslissen heeft en men beschouwt dit als de voorbode eener weigering. De Czaar heeft aan de hoven te Berlijn en te Weenen vorst Nicolaas Van Mingrelië, die aan het Russische hof zeer gezien is, maar die overigens nooit iets bij zonders heeft verricht, als zijn candidaat aangewezen. Men verwacht, dat, als prins Waldemar bedankt, het Bulgaarsche regentschap zal aftreden. De Dultsche rijkskanselier is te Berlijn teruggekeerd en beeft een onderhoud gehad met den keizer en den Russischen gezant bij het Duitsche hof. Men hoopt nu spoedig te vernemen, wat men daarbij is overeen gekomen. De Italinansche Kamer is tegen 23 dezer bijeen geroepen zij zal terstond beginnen met de behandeling der begrooting. De Grleksclre Kamer is ook weer bijeen de premier Trikoupis deelde mede, dat Griekenland al zijn finan ciëele verplichtingen zal vervullen. Dat is wel eens anders geweest. Om het evenwicht op de begrooting te herstellen, zullen nieuwe belastingen worden inge voerd en de gedwongen koers zal zoo spoedig mogelijk worden opgeheven. Het tekort bedraagt, volgens den Minister, niet meer dan 4 millioen, wanneer de Kamer de nieuwe belastingen goedkeurt anders 20 millioen. Op de begrooting is 6 millioen bezuinigd. Gemengde Berichten. Mazelen-epidemie te Qoes. Op II Nov. zijn aan gegeven 34 en op 12 Nov. 37 nieuwe lijders. In het geheel zijn thans aangegeven 262 personen, waarvan 18 hersteld zijn en 1 overleden is. Donderdag zonk, tengevolge van de hooge zee, buiten het Toolsche gat een volgeladen tjalkschip, groot 115 ton, behoorende aan W. Van Nispen te Bergen-op-Zoom. De opvarenden werden gered. De losse goederen zijn voor een groot deel opgevischt en te Tolen geborgen. St.-Annaland. Gisteren genoot C. Van Schouwen met zijn vrouw Geertruida Siebes, beiden ruim 79 jaar oud, het voorrecht hun 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Van deze gebeurtenis zou geen melding gemaakt worden, ware het niet dit de jubilaris in de Belgische onlusten de Citadel te Antwerpen heeft helpen verdedigen. Bij die gelegenheid krijgsgevangen gemaakt, werd hij vervoerd naar St. Omer in Frankrijk, waar hij 6 maanden gevangen werd gehouden. Aardig is het nog de geestdrift van onzen oud-strijder te zien, als hij vertelt van de armoede en de ontberingen in die dagen geleden. Zijn borst prijkt dan ook met het metalen kruis en de Citadel-medailles. Waarde. Woensdagavond om 6 uur was onze predi kant voor de eerste maal opgetreden om de winter avondgodsdienstoefeningen te openen. Een vrij talrijk ge hoor had in de goedverlichte kerk plaats genomen. Naar aanleiding van Genesis XII1 tot 7, zou de gemeente bepaald worden bij wat door het geloof de Christen vermag. In boeiende taal voerde ZEerw. de gemeente aan de boorden van Tigris en Eufraat en verplaatste haar in de grijze oudheid schetste levenswijze, kleeding en zeden der tijdgenooten van Abraham, en had juist verteld, dat de woningen van dien tijd heel wat ver schilden met onze huizen, dat men in tenten woonde, die gemakkelijk konden opgebouwd en afgebroken worden, toenop eens de deur der kerk met ge weld werd opengerukt en een vrouwelijke stem riep tje mot naer uus kommen Eintjeer is brand int poldertje". Het woordje brand was voldoende om de aandachtige schare in eens tot het werkelijke leven terug te voeren. In minder dan een oogenblik was de kerk ontruimd en allen ijlden naar het tooneel van deD brand. GelukkigHet gevaar was niet groot. Een negen tiende eeuwsche tent, toevallig onbewoond, stond in brand. De brandweer was spoedig op de plaats des onheils en kweet zich zoo flink, dat weldra van het krot niets meer over was dan een puinhoop. Hoe de brand ontstaan is? Een grappenmaker veronderstelde door broeiing van wandgedierten. Zoolang echter natuur kundigen de mogelijkheid daarvan niet hebben aan getoond, houden wij de oorzaak, zooals de geijkte term luidt, voor onbekend. Voor 't geval de overproductie van suiker mocht voortduren, heeft men er nu een nieuwe toepassing in de nijverheid voor gevondenmet gelijke deelen kalk vermengd, vormt het een bijzonder hecht cement. Een daarmee gebouwd huis zou eerst recht een suiker paleis kunnen heeten. Te Amsterdam kwam bij avond bij een varkens slachter een man, die zoo hij zeide een stuk worst wilde koopen. Toen de slachter zich echter omwendde om het gevraagde te krijgen, greep de man een stuk vleesch en stak het in zijn mond. De winkelier bemerkte de beweging en zag om, waardoor de ander zoo schrikte dat het stuk vleesch hem in de keel schoot. Hij zou er in gestikt zijn, als een nabijwonend apotheker geen hulp verleend had om het vleesch te verwijderen. Dinsdagavond trachtten twee brutale kerels te Gestel bij Eindhoven in vele huisgezinnen binnen te dringen, waar zij met het mes in de hand geld afpersten. Door tusschenkomst der politte werd men van hen bevrijd. Te Boskoop dingen vijf personen naar de vacante betrekking van gemeente-ontvanger. Dit vijftal bestaat naar men meldt uit eene gemeente-secretaris, een candidaat-notaris, een manufacturier een opper man (II) en een doodgraver De politie te Venlo heeft een I2jarigen knaap ingerekend, die, in vereeniging met zeven anderen, sinds eenigen tijd allerlei kleine diefstallen had ge pleegd. Bij Walton-Hill in Engeland lag jaren geleden als het eenig overblijfsel van een watermolen een groote molensteen. Voor ongeveer 20 jaren verhief zich uit de opening in 't midden de spruit van een ontkiemende noot. Het boompje groeide voorspoedig, totdat de stam de geheele opening vulde en vervolgens in zijn groei den molensteen mee in de hoogte nam, zoodat deze nu een voet hoven den grond door den boom gedragen wordt. Een troep Zigeuners werden te Leeds door het volk schandelijk behandeld, en dat nog wel op Zon dag. Men overviel hen in hun kamp, haalde hun tenten omver, doofde hun vuur uit en mishandelde hen. En de politie was niet bij machte de orde te handhaven I Een comisch voorval had eenigen tijd geleden plaats op eene kermis in Duitschlaud. Een goed ge kleed heer slenterde met een wandelstok met gouden knop in de hand over de kermis, toen hij staande werd gehouden door een armoedig gekleed man, die zich op krukken voortsleepte en om een aalmoes vroeg. De heer, tot medelijden bewogen, gaf den armen man een zilverstuk. «Hoe kunt ge zoo dwaas zijn V' riep een man, die dicht daarbij stond. «Die kerel is een bedrieger en evenmin lam als wij. Leen mij uw stok voor een oogenblik, en ik zal u, door hem een dracht stokslagen te geven, overtuigen van de waarheid mijner woorden." De heer gaf den man zijn stok en de bedelaar, zijne krukken neergooiende, liep weg zoo hard hij kon. De ander liep hem onder het gelach en ge schreeuw der omstanders na, steeds met den stok dreigende, en zoo liepen zij een eind weg, tot zij eene zijstraat insloegen en niet meer gezien werden. De heer wachtte eenigen tijd, hopende den man

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2