goed slot van 758,44. De begrooting voor het dienst jaar 1886/87 werd vervolgens vastgesteld in ontvang en uitgaaf op ƒ3498,44. Ook werd door den voorzitter, dr. A. W. Van Cam- pen, het volgende jaarverslag uitgebracht Mijn verslag zal ditmaal niet bijzonder lang zijn. En dat is nu juist geen wonder. Indien toch eenige vereeniging of inrichting eene kortere of langere reeks van jaren bestaat, levert hare geschiedenis doorgaans weinig bijzonders op en bepaalt zij zich zoo ODgeveer tot de vermelding van gelijksoortige of nagenoeg ge lijksoortige feiten. En is dan de verslaggever, zooals ten deze het geval is, reeds eenige jaren in dienst, dan is het ook al niet te verwachten, dat hij wat nieuws zal te berde brengen of zijn verslag op de eene of andere wijze opluisteren zal. In het bestuur is in den loop van het vorige dienst jaar geene verandering gekomen de aftredende leden werden door u herkozende voorzitter bleef voorzitter, de secretaris bleef secretaris, de penningmeester bleef penningmeester, en allen kweten zich mijne collega's zullen dit, hoop ik, wel van mij getuigen, gelijk ik hun gaarne dien lof toezwaai allen kweten zich op loffelijke wijze van hunne verplichtingen en werden daarin naar behooren ondersteund door de gewone bestuursleden. Bijzondere hulde moet, zij het dan nu voor de eerste maal, dat ik van haar melding maak ik verzuimde dit tot dusver, doch waarlijk zonder boos opzet bijzondere hulde, zeg ik, moet gebracht worden aan de commissie voor het onderwijs, gevormd door enkele leden van het bestuur en aan wie het toe zicht op het onderwijs meer bepaaldelijk is opgedragen. De taak van die commissie is te veelomvattend, dan dat ik er u in enkele woorden een denkbeeld van zou kunnen geven. Wenscht gij haar te kennen, wendt u tot een der leden van die commissie, welke bestaat uit de heerenJ. J. Ochtman, W. J. Van de Weert, A. De Beste en W. De Beste, die zeker u wel geheel op de hoogte van hunne werkzaamheden zullen willen brengen. Het ledental der vereeniging heeft eenige verminde ring ondergaan: het is van 127 tot 121 gedaald, ter wijl het aantal begunstigers hetzelfde is gebleven en dan ook nu weder 10 bedraagt. Het bestuur zal gewis ook nu wel weder al het mogelijke doen, om ten deze verderen achteruitgang te voorkomen niet alleen, maar, zoo het kan, zelfs vooruitgang te bewerken. De financiëele toestand der vereeniging is voldoende, maar toch niet meer dan voldoende. Uit de rekening toch van onzen penningmeester is gebleken, dat het batig saldo niet zoo groot meer is, als vroeger wel eens het geval was. Er zal dus gewaakt dienen te worden, dat het evenwicht tusschen uitgaven en in komsten niet in nadeeligen zin wordt verbroken. Dat het door de school verdiend arbeidsloon slechts 544,99 bedraagt, is toeteschrijven aan het feit, dat de leerlingen vlijtig hebben medegewerkt aan den bouw van het lokaal, bestemd voor de bewerking van het ijzer. Dat lokaal is sedert eenige maanden gereed en in gebruik genomen en wie er een bezoek aan brengt, zal den onderwijzer Palsenberg er bezig vinden met een tiental knapen, zonen van Vulkaan of wilt gij ze zonen van Tubalcaïn noemen? Die tien jongens zijn het bewijs, dat er behoefte gevoeld wordt aan het onderwijs in het smeden en dat ook deze onze poging, om degelijke handwerkslieden te vormen, aanvankelijk met den meest gunstigen uitslag wordt bekroond. Betreedt gij het lokaal, bestemd voor het onderwijs in de bewerking van het hout, gij vindt er de onder wijzers Hoogesteger en Mudde omringd door 21 jonge lieden, gewapend met schaaf of zaag of bijtel of hamer of welk ander timmermansgereedschap, terwijl gij van tijd tot tijd die allen en ook onze smeden in den dop vereenigd kunt aantreffen in het teekenlokaal der Hoogere Burgerschool onder de hoede en de trouwe zorg van den heer De Koning en ook van tijd tot tijd de aanstaande ridders van den hamer alleen, bij afdee- lingen bezig met zich onder Mudde's leiding te oefe nen in het maken van uitslagen. Alle onderwijzers hebben aanspraak op onzen dank voor hunne toewijding; de meeste leerlingen om hun gedrag en hunne vlijt op onzen lof. Van de leerlingen hebben in den loop van dit jaar drie de school verlaten na ontvangst van het diploma. Hoe de uitreiking daarvan plaats had, kan u niet onbekend zijn, als ik u zeg, dat zij op dezelfde wijze geschiedde, als alle vorige jaren. Eén verliet de school, die reeds het vorige jaar het diploma ontving; twee deden het zonder dat getuigschrift. Van de twaalf nieuwe leerlingen zijn tien aanstaande smeden, waar van er twee zich reeds korteren of langeren tijd in de bewerking van hout hadden geoefend. Ik geloof, dat ik nu zoo wat aan het eind van mijn verslag ben gekomen. Mij rest nog slechts de vervul ling van eenen plicht, dien der dankbaarheid. Zooals gij van onzen secretaris hebt vernomen, heb ik mijn ontslag als lid van het bestuur verzocht. Ik vertrouw, dat gij mij dat ontslag, zelfs wel eervol zult verleenen al heb ik dit niet, zooals de in mijn oog treurige gewoonte dezer dagen is, gevraagd. Vóór ik dus mijne betrekking nederleg, een paar woorden van dank. In de eerste plaats aan de heeren Ochtman en De Koning. Toen bij mij het denkbeeld oprees, om te pogen hier eene Ambachtsschool in het aanzijn te roepen, waren zij terstond bereid, mij met hunne zeer gewaardeerde hulp ter zijde te staan. Maar wat zouden wij, hoe flinke mannen wij ooi» waren, met ons drieën hebben uitgericht, zonder den bijstand van de mannen van het vak Die vraag hebben wij tenauwernood gesteldzoo innig waren wij overtuigd, dat er geen ander antwoorddan niets I op volgen kon. De deskundigenW. J. Van De WeertA. De Beste, W. De Beste en P. Buitendijk, door ons tot een samenkomst uitgenoodigd, hadden niet zoodra kennis van onze plannen bekomen, of terstond waren zij gereed, om met ons handen aan het werk te slaan. Maar wat zouden wij met ons zevenen hebben kunnen doen, zoo niet de Goesche burgerij, die, hoe gering zij ook is in aantal, menige veel talrijker gemeente beschaamt door hare belangstelling in wat onzen tijd als een tijd van vooruitgang kenmerkt, niet terstond had ingezien, dat er wat goeds door ons werd beoogd, en dat inzicht niet had bekrachtigd met geldelijken steun En wat zou de Goesche burgerij, hoe goed ook gezind, hebben tot stand gebracht zonder den steun van ons gemeentebestuur, zonder dien van ons burger lijk armbestuur, zonder dien van de Staten onzer Pro vincie? Aan die allen mijn dank en in het bijzon der nog aan hen, die gedurende de jaren van het bestaan onzer school en onzer vereeniging met mij deel hebben uitgemaakt van haar bestuur, voor het geduld, waarmede zij steeds mijne gebreken hebben gedragen. Bij dien dank voeg ik den wensch, dat geen hunner moge verflauwen in zijne ingenomenheid met onze school, opdat die school, zooals gij allen met mij hoopt, nog aan menig geslacht na ons ten zegen moge zijn Aangezien dr. Van Campen zijn ontslag had geno men als bestuurslid, werd in zijne plaats gekozen de heer J. W. Van de Weert, mr. smid, met 10 van de 16 stemmen, die, naar wij vernemen, deze benoeming heeft aangenomen. Aan het eind der vergadering bracht de heer J. J. Ochtman een woord van dank en hulde aan den heer Van Campen voor het vele goede, dat hij als bestuurs lid in het belang der vereeniging en der ambachts school zelve heeft gedaan. Sterfelijke Zaken en Onderwijs. Bedankt voor het beroep naar 's-Heer Hendriks kinderen en Wissekerke door ds. L. J. Van Rhijn, te Vlaardingen. Deze gemeente is reeds zes jaar vacant. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Middel burg ds. G. Klaarhamer te Montfoort. Beroepen bij de Evang. Luth. Kerk te Leeuwarden ds. D. Pont te Vlissingen. Bedankt voor het beroep naar Oud-Loosdrecht door ds. J. Van den Bergen, te Kortgene. Zondag werd bij de Doopsgezinde gemeente te Middelburg de nieuwe gezangbundel in gebruik gesteld. Deze bundel, uitgegeven door den Nederl. Protestanten bond, bevat 220 liederen even schoon van inhoud, als van melodie. De woorden zijn van de beste dichters van vroeger en later tijd en de muziek van Dan. de Lange. Met een toepasselijk woord, naar aanleiding van Kol. III v. 16, leidde de pred. Kielstra de nieuwe gezangen in. De invoering gelukte volkomen. Het rhytmisch gezang maakte een verheffenden, weldadigen indruk. De smake- looze oude sleur in het kerkgezang bleek niet onver- winnelijk. (Af. Cf.) Door den Minister van binnenlandsche zaken is bepaald, dat, vermits over het dienstjaar 1885 en vervolgens door het rijk geen 30 pet. wordt uitgekeerd van de kosten van leermiddelen en schoolbehoeften, de opbrengst van den verkoop van de bij het onderwijs in nuttige handwerken in de scholen vervaardigde voor werpen niet meer in mindering behoort te worden gebracht van de voorgemelde vergoeding in aanmei king komende onderwijs-uitgaven. Kunst, Wetenschap en Letteren. Wederom wordt, blijkens achterstaande adver tentie, eene belangrijke verkooping door de firma E. J. Brill te Leiden aangekondigd, waarbij de historische en letterkundige bibliotheken van de heeren J. Van Heukelom Jr. en dr. C. A. X. G. F. Sicherer onder den hamer komen. Een blik in den catalogus werpende, zien wij dat reeds onder de algemeene werken van geschiedenis zich verschillende uitgaven bevinden van het zeldzame werk: Rolevinck, Fasciculus temporum, een complete Ranke, een genealogisch handschrift van ouden datum, het gezochte werk van Lacroix, twee bijzondere exem plaren van het «Groot tafereel der dwaasheid", een keurig ex. van de «Gazette de Leide" zooals maar zelden voorkomt, en andere belangrijke werken. Onder de Engelsche geschiedenis vinden wij de zeer gezochte uitgaven der oude Engelsche schrijvers Nos. 291216, en de Fransche geschiedenis bevat zooveel merkwaardigs, als in vele jaren, ten minste hier te lande, niet te zien is geweest. Ook onder de geschiedenis van andere landen komen vele merkwaardigheden voor, terwijl onze Vaderlandsche geschiedenis, vooral met betrekking tot den tijd der Bataafsche Republiek, zeer goed is vertegenwoordigd. Boekaankondiging. Maandblad van het Genealogisch Heraldiek Genootschap De Nederlandsche Leeuw", 's Graven- hage. Inhoud 1886 No. 9. Benoemde leden. Boek werken, enz. ontvangen voor de bibliotheek en het archief Hit handschrift Roorda (met een plaat), door J. Wenning Yz. Aanteekeningen omtrent de wapens van eenige Arasterdamsche familiën, door J. A. Koopmans. Het geslacht Burkens, met kwartier staat, door Chr. J. Potvliet. Geslacht Mulert (ver volg), door J. C. v. d. M. Familieberichten. Rechtszaken. Het cassatieproces van F. Domela Nieuwenhuis zal, naar wij vernemen, vermoedelijk in de volgende week, in elk geval in deze maand, voor den Hoogen Raad behandeld worden. ;w.atlia-/iMiYffr™FPyTTsninB»iriT—i Landbouw en Veeteelt. Naar het zich laat aanzien aldus schrijft men uit Biezelinge aan de N. R. Ct. dreigt, zoowel hier als te Kapelle de wisschenteelt, die eertijds velen ruime winsten gaf, geheel te verloopen. Het gewas is zóó slecht, dat menig stuk land niet zooveel opbrengt, als het arbeidsloon bedraagt. In 1860 werden te Kapelle eenige perceelen, waarvoor nu nog geen 1000 zal worden besomd, verpacht voor 4900. Te Middelburg werd Maandag eene algemeene vergadering gehouden der afd. Walcheren der Zeeuw- sche Landbouwmaatschappij. Onder de ingekomen stukken behoorde ook de be kende circulaire van de landbouwvereeniging te Wol- fertsdijk, houdende voorstel tot aaneensluiting der suikerbieten telende landbouwers tegenover den bond van suikerfabrikanten. Ofschoon de meening werd uitgesproken dat van zoodanige aansluiting niet te groote verwachting mag worden gekoesterd, was de afdeeling toch van oor deel instemming met het plan te kunnen uitsprekeD. Daarna werd door de heeren A. Meeuse en H. J. E. Gerlach rapport uitgebracht over eene door hen genomen proef met het persen van groenvoeder door middel van een hooipers en over de mogelijkheid om het op die wijze geperste voeder te bewaren. Als hun oordeel werd aan het bestuur medegedeeld: lo. dat zij de hooipers onvoldoende achten om de groene massa op die wijze te persen, dat men den bederfwekkenden invloed van de buitenlucht geheel afwendt, en 2o. dat het verlies van bederf alleen dan tot een geringen schadepost kan worden teruggebracht, wanneer de geperste massa van dien omvang is, dat men zulks nauwelijks gewaar wordt. Door de commissie voor den aankoop van een dek hengst werd medegedeeld dat de tot nutoe verkregen resultaten niet rooskleurig zijn, doch verbetering moge lijk is en dat getracht wordt zooveel mogelijk aan deelhouders te krijgen. Later zal daarom de zaak nader besproken worden. (M. Cf.) Beursoverzicht. De Amsterdamsche beurs had gedurende de laatste acht dagen een zeer onregelmatigen weifelend verloop. Doorgaans niet krachtig genoeg om zich op een een maal gekozen of gedwongen standpunt te handhaven, bleef zij ook nu weer volgzaam bij de strooming die op langer of korter termijn de sterkste was. Zoo zagen wij de twee eerste dagen der November- maand de koersen der Europeesche waarden gedrukt, om intusschen bij verdeelde stemming Woensdag en Donderdag ferm te sluitendaarentegen werkte de beweging van buiten Vrijdag en Zaterdag weer reageerend. Met uitzondering van de Russische markt die er gedurende deze week eene afzonderlijke tendenz op nahield en meestal lusteloos was gestemd, waren het voornamelijk de Parijsche en Duitsche markten die in het midden der week den boventoon voerden, terwijl Londen daarentegen de eerste en laatste dagen aan het woord was. Bijzondere omstandigheden werkten buiten dien mede om de Engelsche bankiers tot weinig acti viteit aan te moedigen. Eerstens bleef de verminderde geldiuimte welke bij de ultimoliquidatie van October was ontstaan ook na dien datum voortduren, en was men niet geheel gerust omtrent eene mogelijke verdere disconto-verhooging der Engelsche bankeene vrees intusschen die niet is bewaarheid geworden tweedens werkte de vacantiedag van 1 November storend op de bewegingen der Eff ctenmarkt; ten slotte kwam de tijding van een opstand in Afghanistan de haussiers zeer te stade en behield eene contramineerende strooming daar ook de bovenhaed. Voor de Parijsche en Duitsche haute finance beston den overwegende redenen om de hausse te steunen, omdat er eene leening in uitzicht is gesteld waarvoor men een gunstig onthaal voorbereidt. Wij bedoelen de op den lOen dezer geannonceerde inschrijving op het nog ongeplaatste restant der 10de serie van de 3 pet. obligatien der Franseh-Oostenrijksche spoorweg maatschappij. Dit restant bedraagt 80000 stuks a fr. 500, terwijl behalve in alle voorname Europeesche bank- plaatsen daarvan de emissie is opengesteld te Amster dam bij de succursale der Banque de Paris et des Pays-Bas. Onze nationale fondsen werden eveneens beheerscht door de grootere vraag naar geld en brokkelden dan ook in de eerste dagen der week met kleine fracties afeinde der week kwam hierin verbetering en bracht locale vraag deze tot het vorige cijfer terug. Opnieuw valt van de overige 1 ocale voornamelijk koloniale-fondsen weinig goeds te melden en moeten in den achteruitgang wedt r in de eerste plaats de waar den der Dorrepaalsche Bank worden genoemd. Sedert is het verslag uitgebracht door de commissie uit de obligatiehouders benoemd en publiek verkrijgbaar ge steld. Rooskleurig is dit natuurlijk niet en wanneer het ook maar voor de helft de ware positie der obligatiehouders weergeeft, dan komt er van hunne pretentie niet veel terecht. Gelukkig wordt ook door deze commissie den weg aangewezen om op beschei dener schaal dan vroeger was bedoeld de zaken der Bank voort te zetten, en daar deze commissie bestaat uit mannen van erkend talent en hooge financiëele positie, zal het inslaan van dezen weg wellicht het succes hebben dat het geprojecteerde benoodigde kapi taal wordt gevonden. Blijkens den weekstaat der Nederlandsche Bank eindigende den 30en October, was de diseontoreke- nirg toegenomen met 4 54 millioenevenzoo de belee- ningrekening met 1 millioen daarentegen verminderden de rekeningcourants aldus met millioen. Op de afdeeling der Zuid-Amerikaansche waarden was de tendenz voor de diverse soorten verschillend. Mexicanen hielden zich, door Londensche vraag gesteund, ferm. Columbianen daarentegen brokkelden eene fractie af. Peruanen kenmerkten zich door een weifelend en onvast verloop. Ten opzichte der Amerikaansche Spoorwegwaarden waren de uitkomsten niet voordeelig. Voor alle soor ten met uitzondering der Canada-Southern en N. Y. Erie Western, die respectievelijk 2% en 54 pet, kon den winnen, sluiten al de overigen lager. Toch vindt dit niet zijne aanleiding in slechtere berichten die uit Amerika tot ons zijn gekomen het tegendeel is waar, zooals blijkt uit omstandigheden speciaal met de spoor wegtoestanden aldaar in verband staande. Zoo meldt onder anderen een telegram uit Chicago dat de ta- rievenstrijd voor het passagiers vervoer tusschen de Pensylvaniai en de Baltimore en Ohio spoorwegmaat schappijen s gestaakt evenals dat da spool" tusschen de Trnnklijnen is hernieuwd geworden. Als reden voor de daling blijft men dan ook alleen aangeven de hoogere geldkoersen en niet het minst de realisa- tieverkoopen. Nog vermelden wij ten slotte als een nieuw voor beeld hoe treurig het met sommige Indische zaken gaat, dat heden 9 November het gerucht ter beurze liep dat de Samarangsche Handelscompagnie op het punt was van te vallen, aangezien haar het krediet door de Javabank was opgezegd. Anderen beweerden dat reeds voor jde helft in den geldnood was voorzien. Met zekerheid valt vooralsnog niets te zeggen. Buiteniandsch Overzicht. De Bulgaarsclie volksvertegenwoordiging heeft de verkiezing van een vorst, volgens bericht uit Tirnova van gisteren, tot heden uitgesteld. {Zie laatste berichten.) Gisteren zijn de Belgische Kamers geopend door den koning met eene troonrede, waarin o. a. in her innering werden gebracht de treurige gebeurtenissen, die te Luik en Charleroi hebben plaats gehad. Voor gelicht door de werken van de enquête-commissie, zal de Regeering aan de Kamers belangrijke voorstellen aanbieden. Voornamelijk zal 't doel zijn de vorming van beroepsvereenigingen te vergemakkelijken, tusschen de eigenaars van de induetrieën en de werklieden nieuwe banden te leggen, door de oprichting van raden van arbitrage en bemiddeling en den arbeid van vrouwen en kinderen te regelen. Verder zal er getracht worden de verkeerdheden, die bij de uitbetaling van de loonen plaatshebben, tegen te gaan, het bouwen van arbeiders woningen te vergemakkelijken, de uitbreiding van spaar-, verzekerings- en pensioenkassen te hulp te komen en om dronkenschap en onzedelijkheid, die zooveel verwoestingen aanrichten, te bestrijden. Ook zal het noodig zijn krachtige maatregelen te nemen om de vervalsching van levensmiddelen tegen te gaan. Van het recht van gratie zal een ruim gebruik worden gemaakt voor de veroordeelden wegens de gebeurtenissen te Luik en Charleroi. Betreffende de militaire quaestie zegt de troonrede, dat de vraag van de recruteering in hooge mate de publieke opinie bezig houdt. Het is zeer te wenschen, dat de gemeenschappelijke vaderlandsliefde der ver schillende partijen de Regeering in staat zal stellen deze vragen tot de oplossing te brengen, die door de goede orde wordt geboden. De troonrede kondigt verder aan de indiening van een wetsontwerp op het hooger onderwijs en verklaart dat de staat der financiën, ondanks de crisis, goed is. Prins Leopold Van Hohenzollern en zijn zoon Fer dinand, vermoedelijke Troonopvolger van zijn oom, den Koning van Rnmenië, zijn naar dat land ver trokken. Prins Ferdinand zal daar formeel tot troon opvolger geproclameerd worden, daar het huwelijk van Koning Karei kinderloos blijft. Het Dieuwe Huis van Vertegenwoordigers in de Vereenigde Staten is samengesteld uit 167 demo craten, 154 republikeinen en drie vertegenwoordigers der werkliedenpartij. Gemengde Berichten. Er schijnen in den afgeloopen nacht alhier eenige proeven van baldadigheid te zijn afgelegd, vermoede lijk door een troepje obesten-toondagvierders." Althans naar men ons bericht zijn er tal van »mazelen-biljetten" afgescheurd, naambordjes afgeschroefd en aan de deur gezet en ook eenige schragen over de straat gesmeten, waardoor een «porder" gevallen is en zich bezeerd heeft. Een kraampje was van de Markt in de Lange Vorststraat verdwaald. Verleden week ontvingen enkele predikanten en voorstanders van de weesinrichting te Neerbosch alhier bezoek van zekeren N, die voorgaf colporteur te zijn voor een werkje, dat ten voordeele dier inrichting werd uitgegeven. Weldra mocht hij zich verheugen in een tamelijk groot aantal inteekenaren en vervoegde hij zich bij den boekhandelaar K. alhier, die hem, zooals gebruikelijk schijnt te zijn, tegen overgifte der inteekenlijst, het verdiende commissieloon uitbetaalde. Vervolgens begaf N. zich naar het postkantoor, vroeg en verkreeg negen postbewijzen, doch verklaarde daarna er slechts acht noodig te hebben. Aangezien deze be wijzen echter niet kunnen worden teruggenomen was hij 90 schuldig, deponeerde echter maar ƒ80 en verdween, gebruik makende van een oogenblikkelijke drukte aan het postkantoor, met het negende onbe taalde postbewijs. Toen bij het opmaken der kas het tekort van ƒ10 ontdekt werd en naar den persoon, die zijn intrek in het hotel »de Zoutkeet" had gehad, navraag werd gedaan, was de vogel gevlogen en het ver moeden rees, dat hij in 't geheel geen colporteur voor het bedoelde werkje was. Men meende echter, dat hij nog in de stad zou terugkeeren, teneinde zich naar Zierik- see te begeven en de politie, met een en ander in kennis gesteld, inspecteerde dientengevolge de hier aankomende treinen nauwkeurig met het gevolg, dat N. werkelijk gisteren gevat werd en, na eenigen tijd in het politie bureau alhier te hebben vertoefd, naar Middelburg is vervoerd. Heden schijnt hij echter weder op vrije voeten te zijn gesteld. Het bewuste postbewijs was nog in zijn bezit en het is aan de post-administratie alhier teruggegeven. Middelburg. De keelziekte blijft in de naburige gemeente Oost- en West-Souburg nog steeds heerschen. Gisteren is daaraan weder een kind overledendit is het vierde kind in hetzelfde gezin, dat in de laatste veertien dagen aan die ziekte is bezweken. In den loop dezer maand begint gewoonlijk in de duinstreken van Schouwen het vangen van konijnen, waarmede men dan ook reeds weer een begin heeft gemaakt. Zij zijn echter schaarsch en daarenboven nog vrij mager, wat zij doorgaans ook blijven. Beide omstandigheden hebben haar grond hierin, dat de duinen op vele plaatsen van hun hout zijn beroofd. Doordat dit vroeger in veel grooter mate aanwezig was, kon men toen bijna dagelijks konijnenventers zien rond trekken. De prijs bedraagt van 1 tot ƒ1,30 het paar. Een twaalfjarige knaap werd Woensdag te Am sterdam op het Amstelveld door straatjongens uit louter baldadigheid met petroleum besprenkeld en iu brand gestoken. Zijn hoofdhaar, wenkbrauwen en wim pers boette hij bij deze schandelijke handeling in. Uit Groenloo schrijft men aan de A rnh. Ct. Te Beltrum en Terborg heeft zich een zonderling ziekte verschijnsel voorgedaan. Enkele leden van het huisge zin van den heer H. te Beltrum en een paar familie leden uit Terborg die te Beltrum vertoefd hadden werden voor eenige weken aangetast door een liekta

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2