Houtveilingen. 400 ZIFTEN, 50,000 aangeslagen Oesterpannen, Meubilaire Goederen en Boeken. Rundvee, Varkens, ADVBRTBNTIBN. v Ondertrouwd Openbare Verkooping op Vrijdag 12 IVovember 1886, verkoopen op Maandag 15 November 1886, PUBLIEK VERKOOPEN: Op Donderdag 11 November 1886, 327 Olmeboomen. Op Woensdag 17 November 1886, 78 Olmeboomen, Openbare Verkooping op Zaterdag 13 November 1886, Openbare Verkooping. 60 zware en gave Olmeboomen, 14 dito Esscheboomen. 35 ölme-, 4 Ca nada- en 185 Tronkboomen, AFBRAAK. 68 zware Canada- boomen. 150 Olme boomen, 7 Olmeboomen. Openbare Verkooping op Woensdag 17 November 1886, Openbare Verkooping. Op Woensdag 24 November 1886, De mededingers moesten met de aanwezige onderwij zers, die onwetende leerlingen voorstelden, een re kenkunstig vraagstuk oplossen. Praktisch ervarene schoolmeester-leerlingen doen op deze wijze de mede- dingenden stuiten op de grootste botheid, die door minzame besprekingen en raadgevingen kan worden gecureerd". Jl. Dinsdag vierde de Christelijke school te Wis- sekerke haar 25jarlg bestaan. De eerste hoofdonder wijzer, de heer J. Van Zanten, van Zeist, hield een toespraak, en de kinderen werden onthaald. Amsterdam. Op de voordracht ter benoeming van een eersten onderwijzer aan de Van den Endeschool alhier zijn geplaatst de heerenJ. H. Thiel Jz. te Middelburg P. Meijer te Gouda en C. Brakman te Weesp. Waarschijnlijk zal a. s. Woensdag de benoe ming geschieden. Rechtszaken. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Amsterdam eischte Vrijdag tegen de socialisten Van der Stadt en Fortuijn 6 maanden gevangenisstraf we gens het schrijven en verspreiden van een opruiend biljet gedurende de droeve dagen van 28 en 29 Juli. Uitspraak 18 November. Op grond van art. 158 no. 2 van het nieuwe Strafwetboek is door de politie te Maastricht proces verbaal opgemaakt tegen den persoon, aan wiens schuld een brand, die op Dinsdag jl. daar heeft plaatsgehad, wordt geweten. Zooals men weet, wordt dit feit thans gestraft met gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste 6 maanden of boete van ten hoogste ƒ300. Landbouw en Veeteelt. De stoom-spitcultuur verwekt op dit oogenblik in Engeland in landbouwkundige kringen zeer veel sensatie. Het is bekend, dat op de groote goederen in Enge land, Amerika en Duitschland, de stoomploegen sedert tal van jaren met het meeste succes gebruikt worden. Eenige Engelsche fabrikanten hebben nu sedert kort werktuigen geconstrueerd, die, in plaats van het land te ploegen, het spitten op dezelfde wijze, als dit bij tuinbouw wordt toegepast, met dit onderscheid even wel, dat hier menschenhanden, daar de stoom het werk verricht. Men stelt zich algemeen voor, dat de schit terende resultaten, welke uit deze nieuwe werktuigen zijn verkregen, voldoende zullen zijn om ze spoedig overal ingang te doen vinden. Het zijn voornamelijk twee fabrieken, die zich den eersten rang hunner werktuigen betwisten, namelijk Darby, met zijn breed- zijde-digger en Frank Praetor, met zijn nieuwe stoom- digger. Dat beide systemen, wat practische bruik baarheid betreft, boven den stoomploeg uitmunten, wordt algemeen erkend. De enthousiasten zien met de stoom-spitcnltuur een nieuw tijdperk van bloei en voorspoed voor den land bouw aanbreken. (IV. A. W.bl.) Een nieuw procédé om de rogge zoo van den bolster te ontdoen, dat het gehalte aan kleefstof, het welk tot dusver gedeeltelijk in de zemelen geraakte, voor het meel geheel behouden blijft, is gevonden door dr. Uhlhorn in Duitschland. Men maalt thans dikwijls de rogge grof en verwijdert slechts een gedeelte der zemelen, waardoor het brood ,'moeielijker verteerbaar wordt. Bij de nieuwe methode wordt de rogge na droge reiniging vochtig gemaakt en in eene pelmachine onder drukking gewreven, waardoor het buitenste omhulsel loslaat, zoodat de vezel reeds na 8 minuten kan uit geblazen worden. De uitgeblazen houtvezels hebben geen voedingswaarde. Buifenlandsch Overzicht. Behalve Bulgarije levert geen enkele Europeesche staat veel stof om er over uitteweiden en ook in dat land is het eigenlijk nog alles hetzelfde. Alleen neemt de verwarring voortdurend toe. Zoo is nu weder te Burgas een opstand uitgebroken tegen de regeering. Het hoofd der beweging is majoor Nabokoff, dezelfde officier, die onlangs te Burgas wegens een samenzwering tegen de regeering in hechtenis ge nomen, maar op verlangen van generaal Kaulbars weer vrijgelaten werd. Zoodra hij weer op vrije voeten was gesteld, zette Nabokoff zijn kuiperijen tegen de regen ten voort. In de omliggende dorpen bracht hij benden Montenegrijnen en Grieken bijeen en hiermede heeft hij nu de stad Burgas overrompeld. De officieren van het garnizoen en de burgerlijke autoriteiten werden overvallen en in hechtenis genomen, waarna Nabokoff een Monteuegrijnschen pope tot bevelhebber der troe pen benoemde en de stad onafhankelijk verklaarde van de Bulgaarsche Regeering. Onmiddellijk werden toen de poorten gesloten. De Bulgaarsche Regeering heeft terstond de troepen, welke te Aitos en Jamboli liggen, naar Burgas gezonden en den bevelhebber gelast on middellijk tot den aanval over te gaan, wanneer de opstandelingen zich niet bij de eerste opeisching over gaven. Te Tirnova heerschte groote verontwaardiging tegen de Russen, die majoor Nabokoff bevrijdden ten einde hem in de gelegenheid te stellen weer een nieuwen aanslag te wagen, die nu werkelijk is gelukt. Zaterdag zijn de regeeringstroepen de stad binnengerukt. De Sobranje heeft hare vergadering verdaagd na aanneming van het adres van antwoord. Vermoedelijk zal de keuze van een nieuwen vorst binnen drie of vier dagen plaats hebben. Gemengde Berichten. Kloetinge. Verleden week zijn hier op het dorp in twee gezinnen de mazelen uitgebroken. Te 's-Heerenhoek heeft zich een geval van mazelen voorgedaan. Een arbeider aan den Vlietepolder, die wat te dicht aan den afgebrokkelden steilen dijkrand kwam, trapte daar een stuk af en tuimelde mee in de diepte. Gelukkig was het laag water, zoodat hij met den schrik en een moeielijke klautering vrijkwam. Voor zichtigheid is overigens ook hier de moeder van de porceleinkast. Heiukenszand. Vele menschen hebben de gewoonte voor nachtlichtjes petroleum te gebruiken. Hoe ge vaarlijk dit is werd Zaterdag bewezen bij A. P. H. alhier, die zich met vrouw en kind had ter ruste be- geveD, na een nachtlichtje met petroleum te hebben ontstoken. Des nachts werden de personen wakker, geplaagd door benauwdheid, doordien het gansche ver trek vol walm stond. Gelukkig kou men de deur nog bereiken, die openen en versche lucht inademen. Ver schillende voorwerpen in de kamer waren reeds geheel zwart geworden. Zaterdagavond bij aankomst der spoorboot te Zieriksee moest een wagen met briquetten aan wal worden gebracht. Ongelukkig brak de losplank; wagen en briquetten raakten te water, terwijl de kapitein, dia bij het lossen een handje hielp, eveneens overboord viel. Hij kwam echter met een nat pak en den schrik vrij. De wagen, die stuk was, werd naar den kant geroeid. Ylissingen. Tijdens den storm, die Zaterdagavond hier woedde, is een der hoofdmuren van een steenen gebouw, behoorende tot de stoomwaschinrichting van den heer C. Maters alhier, bezweken voor den krach- tigen winddruk en met donderend geraas ingestort. Het gebouw stond reeds onder de dakspanten maar de muren waren nog niet verankerd. Juist met het oog op den opkomenden storm had de eigenaar van het gebouw des middags aan zijn personeel last gegeven te zorgen, dat de ankers nog dienzelfden dag in de muren werden aangebracht. Om de een of andere reden werd echter aan dit bevel niet voldaan, met bovengemeld gevolg. Laatste en telegraphische berichten. 's-Graveiiliage. TWEEDE KAMER. Dhr. Van Dig gelen heeft zitting genomen. Ingekomen is een tele grafisch verzoek van suikerfabriekanten op Java om opschorsing der behandeling van de suikerontwerpen. Het besluit van den Gonv. Gen. omtrent dhrn. Sol en De Sturler en de stukken omtrent de Tjiomaszaak zijn commissoriaal gemaakt. Dhr. Reuther heeft inge trokken zijne motie omtrent de militaire school te Haarlem. Aangenomen zijn de ontwerpen betreffende provin ciale belastingen en wijzigingen in het wetboek voor burgerlijke rechtsvordering, zoodanig door dhr. Har- togh geamendeerd, dat bij art. 79 de aanzegging om een zaak opnieuw ter rolle te brengen door de meest geroede partij bij oproeping kan geschieden. Donderdag Indische begrooting. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ten behoeve van de (Economische Spijsuitdee- ling alhier voor het seizoen 188687 is Zaterdag aan besteed de levering van: Gort voor 13, aan C. Duvekot; rijst voor 12, aan B. Janse; Amerik. spek voor 49,90, aan C. Duvekot, alles per 100 kilo Amerik. vleesch prima quaiiteit voor 31,25 per vat van 90 kilo's 34,72 per 100 kilo, aan C. Stoop te Rotterdam. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 8 November 1886. VerwachtingZ.-Westelijke wind, veranderlijk weêr, vermoedelijk regen. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 12 Nov. Middelburg, driejarig onderh. Rijks werken te Bath, Rijks-Ingen. te Goes. 13 Middelburg, driejarig onderh., rijks werken te Brouwershaven, Rijks-Ingen. te Goes. 13 Wissekerke, inlaagdijk, Waterk. Vlietepolder. 18 Middelburg, waterstaatswerken, Ingenieurs. Datum. 10 Nov. 10 11 11 11 12 13 13 15 15 17 17 - 18 18 19 24 24 'i 25 25 25 1 Dec. 2 3 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. Kolijnsplaat, bouwland, Pelle en Roelof. Kapelle, wisschen, Liebert en Pilaar. Heiukenszand, boomen, De Ronde Bresser. Waarde, huisraad enz., Mulock Houwer. Waarde, woonhuis en land, Mulock Houwer. Ierseke, ziften en pannen, Pelle. Wolfertsdijk, boomen, Mulock Houwer. Wolfertsdijk, dubb. woonhuis en erf, Pilaar. Driewegen, boomen, Van der Kloes. Waarde, boomen, Prins. 's-Heerenhoek, hoornen, De Ronde Bresser. Goes, meubilaire goederen, Pelle. Baarland, bouw- eu well., P. Overman. Krabbendijke, woonhuis enz Mulock Houwer. Waarde, boomen, P. Overman. Wemeldinge, boomen, Gallis Merens. Kloetinge, boomen, Mulock Houwer. Goes, vendutie, De Vos. 's-Heerenhoek, afbraak enz., Pelle. 's- Heer Arendskerke, boomen, De Ronde Bresser. Goes, woonhuis en schuur, Pelle en Lansen Croin. Nisse, boomen, P. Overman. 's-Heerenhoek, boomen, P. Overman. Ovezand. boomen, P. Overman. Kwadendamme, boomen, P. Overman. Marktberichten. ROTTERDAM, 8 November 1886. Granen met redelijken aanvoer in kalme stem ming, Rogge 10 a 20 ets. lager, Witte Boo ne n 30 ets. lager, Erwten 25 ets lager. Buiten- landsche onveranderd M e e 1 onveranderd, vast. Van Vlas ter markt 23335 steen van voldoende quaii teit prijzen onveranderdeen groot gedeelte werd verkocht. Van Ajuin 7000 H.L., prijs ƒ0,90. Jarige TARWE Nieuwe TARWE- 6,75 ROGGE Nieuwe WINTERGERST Nieuwe ZOMERGERST Nieuwe HAVER Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) PAARDENBOONEN DUIVENBOONEN Nieuwe Blauwe ERWTEN Nieuwe SCHOKKERS BRUINE BOONEN WITTE KANARIEZAAD v a f 6,75 8,— 5,— - 5 80 4,— - 5, 4, - 4,80 2, - 3.50 7,70 - 8,— 5,50 D - 6,25 7,— - 7,25 8» - 9,25 9,50 - li,— 9,75 - 11 8 1 - 9,50 9.— - 10,50 Psalm 1032. Zoo de Heere wil zullen onze ge liefde ouders L. J. ALLAART en MAATJE ALLAART—Thoorenaar Donderdag den 11 November hunne 40jarige Echtvereeniging I herdenken. T Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. I Krabbendijke, 8 November 1886. jj H. ELDERHORST en A. P. FAIT. Rotterdam. Goes, 5 November 1886. Algemeene kennisgeving. Heden werden wij zeer getroffen door het onverwacht overlijden van onze innig geliefde zuster, mejuffrouw ALEIDE SCHILHAM, in den ouderdom van 34 jaren. '8-Heer Arendskerke, 3 November 1886. Namens de familie, G. C. SCHILHAM. V Heden overleed, na een langdurige ziekte, mijne geliefde echtgenoote MARIA GOEMAN, iu den leeftijd van 36 jaar, 2 maanden en 12 dagen. Zwaar valt mij dit verlies met mijne drie nog jeugdige kinderen, maar ik hoop in 's Heeren wil te berusten. G. REMIJNSE. Sinoutskerke, den 5 November 1886. Voor de ondervonden belangstelling op 1 dezer betuig ik mijnen hartelijken dank. Goes, den 7 Nov. 1886. De Directeur van het Postkantoor, WIERTS Van COEHOORN. De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank aan allen, die hun bewijzen gaven van belangstelling bij het overlijden van hun geliefd kind. 's-Gravenpolder, 8 November 1886. J. SWART en echtgenoote. Voor de vele blijken van deelneming en hartelijke belangstelling, zoo bij de ziekte als bij het overlijden van onzen innig ge liefden zoon GERARDUS ontvangen, be tuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. Goes, 8 November 1886. I. WESSEL. M. WESSEL—Van Riet. De DIACONIE der Ned. Herv. Gemeente te Kloetinge betuigt haren hartelijken dank aan den milden gever of geefster voor de som van 15 gulden, in de voormiddag godsdien stoefen ing van gisteren gecollecteerd Kloetinge, 8 November 1886. Namens den Kerkeraad, H. OELE Jz., Adm.-Diaken. des middags te 2 uren, op het terrein van P. Zandee te Ierseke, van te veilen in partijen van 10 stuks. Daarna in de herberg bij A. Harthookn aldaar liggende op perceel 42. De pannen kunnen kosteloos blijven lig gen tot 15 April 1887. Aanwijzing geschiedt door Jacb. Hieftje te Ierseke. Nadere informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te 11% uren: staande in de Lange Weide, op de hof stede »Oud Valkenisse", onder Waarde. De Notaris DE RONDE ERESSER te Heiukenszand zal, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer A. W. Remijn, te Heiukenszand, aan den Zakschendijk, te beginnen bij C. Remijn, te 's-Heerenhoek, op eene weide aan den grintweg, telkens te beginnen des voormiddags 10 uren. Inlichtingen te bekomen bij den heer C. REMIJN te Heinkenszand en bij voor noemden Notaris. 's voormiddags te 10 uren, in de gemeente Wolfertsdijk, aan den dijk van den Wester- landschen polder, bij de hofstede bewoond door den eerz. II. Van Strien, ten verzoeke van den eerzamen C. Van Strien Az., ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER van: geschikt voor WERKHOUT. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal in het openbaar verkoopen ITen verzoeke van den eerz. B. Burger te 's-Gravenpolder, op Donderdag den 35 IVo vember 1886, op eene weide aan den Grintweg van 's-Gra venpolder naar Nisse, onder de gemeente Nisse waaronder van p. m. 2 Meters omtrek en Alle zeer geschikt voor werkhout. nTen verzoeke van Mevr. de wed. C. B. Temmerman te Hoofdplaat, op Woensdag den 1 De cember 1886, op de hofstede bewoond door F. B. Tno- maes te 's-Heerenhoek benevens eene groote partij Op Donderdag den 3 De cember 1886, op eene weide bij de hofstede, bewoond door de wed. P. B. Thomaes te Ovezand: mTen verzoeke van dhrn. A. Witkam te Goes en J. Steijn te Hoedekens- kerke, op Vrijdag den 6 December 1886, aan den dijk tusschen de Oude Hoondert- en Slabbekoornpolders, gemeente Hoede- kenskerke en op het hoefje bewoond door J. Steijn Die gading hebben komen ten dagen en plaatsen voormeld, telkens des voormiddags te 10 uren. des morgens te 10 uren, op het s>Slot Ostende" te Goes, van EENE PARTIJI KIJKDAG Dinsdag 16 November. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht worden, waarvoor zich te vervoegen bij M. BARTELSE. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. des morgens te 10 uren, zal Aij. De Wit, op de hofstede bewoond geweest door J. C. De Jonge, in de gemeente Borsele, publiek verkoopen 5 waaronder Tras- en Straatklin kers; Deurkozijnen, 2 Mendeu ren, Ramen, Deuren, Pannen, Vloerleien, een steenen Varkens- bak, Puin, Gebinten, Gordingen, Platen, Stijlen, Ribben, Kolders, Delen, 2 Haardplaten, IJzer, Ra men, Ankers, Duimen en Han gen, een Windmolen, Geesel- steen en Paard, Zeeften. VOORTS op het dorp 's-Heerenhoek 1 Kabinet, 4 Veeren Bedden met Toebehooren, Stoelen, Tafels, Spiegels, Wasch- J|\ tobben, Kachels. DAARNA en wat verder zal worden geveild. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3