de Wisschen. „Oesterniaatschappij Kapelle." 350 Wilgen Tronk- en 11 Populiereboomen, EB3ST WOONHUIS, 14 Canada-boomen 7 -A-d-vertentien. Openbare Verkooping. op Vrijdag November 1886, droge Mutsaard en Vaamhout. op Woensdag 10 November 1886, verkoopen: Openbare Verkooping op Zaterdag 18 November 1886, op Donderdag 18 November 1886, publiek verkoopen publiek verkoopen 18 Olme- en 16 Esscheboomen, 15 Esscheboomen 12 Olmeboomen 1 Esschebooin 5 Canada-boomen 14 Olmeboomen 1 Be-mis. 1 perceel Hakhout, ging (Eendracht maakt macht) alhier deed 11. Zaterdag rekening over het jaar 1886 waaruit bleek dat aan de 80 leden ruim 1700 Hectl. kolen zijn afgeleverd, die voor 62 cent per H.L. vrij aan huis waren be zorgd na afloop der rekening werd tot bestuurslid gekozen dhr. P. De Jongede vergadering was niet druk bezocht. Kapelle, Heden wordt een begin gemaakt met de onteigening, afmaking en verbranding van de door pokken aangetaste schapen voor rekening van het rijk. Elf dieren zijn onteigend. Kapelle. Maandag stonden aan de spostbrug" over het kanaal door Zuid-Beveland eenige wagens aan de losplaats, toen eensklaps een span paarden van den landbouwer J. O. uit deze gemeente, begonnen te stei geren en met den wagen van een hoogte van 2 M. in het kanaal terecht kwamen. De paarden bekwamen gelukkig geen letsel en de wagen had niet veel schade bekomen, ofschoon hij slechts bij gedeelten uit het water kon worden gehaald. Het ware te wenschen, dat men de slechte gewoonte van velen liet varen om bij het laden en lossen de paarden onbeheerd te laten staan. Ierseke. Gisteren heeft hier op de bank eene aan varing plaats gehad tusschen een aak en een hoogaars. De laatste bekwam slechts weinig schade, doch de eerste werd zoodanig in de boeg gehavend, dat zij spoedig zonk, nadat de bemanning op een ander vaartuig was overgegaan. De aak zat niet diep, zoodat zij bij laag water leeg gemaakt kon worden en het volgende tij naar de timmermanswerf alhier werd gesleept. Toen men gistermorgen de schuur van een huur koetsier opende merkte men dat een rijtuig in brand stond. De brand kon nog door de buren gebluscht worden. De schade is niet groot. De bedoelde huurkoetsier is een rechte ongeluksvogel. Dit moet reeds de 7 of 8 maal zijn, dat zijne bezittingen geheel of gedeeltelijk door brand vernield zijn. Borsele. Als het niet aan heeren jagers is te wijten dan schijnt het jachtveld in den polder Borsele niet ruim van wild voorzien te zijn. In den zomer toch hoorde men meermalen verzekeren dat een overvloed van hazen aanwezig was, grootendeels te wijten, navr men meende, aan de rust van een liefhebber van jagen voeral in gesloten jachttijd. En thans nn de gebruikers van het jachtrecht hun geliefd bedrijf voor de tweede maal uitoefenen verneemt men dat nog slechts een vijftigtal viervoeters en een klein getal patrijzen zijn geveld. Dnivendijke. Alhier heeft zich met snellen, doode- lijken afloop een geval voorgedaan van febris typhoïdea, gepaard aan hersenziekte. Te Breskens werd Dinsdag een knaapje overreden, waardoor onmiddellijk geneeskundige hulp van Groede moest worden ingeroepen. Er bestaat evenwel hoop op herstel. Door het gemeentebestuur van 's Heerenhoek is aan den rijks-veldwachter Troupée van Borsele eene gratificatie van ƒ10 verleend voor bijzonderen dienst ijver. Door wijlen mejufvrouw I. M. Tieleman, naaister in het burgerweeshuis te Zieriksee, onlangs aldaar over leden, is aan het burgweeshuis te Middelburg een 1 gaat bemaakt van twee honderd gulden, vrij van successieregten. Het tjalkschip »De Vrouw Jannetje", schipper J. Van Houten, van St.-Maartensdijk, geladen met 700 heet. aardappelen, komende van Oud-Vosmeer en be stemd naar Haarlem, werd Zaterdagmiddag vóór de haven van Stavenisse lek. Nauwelijks binnen genoemde haven zijnde, zonk het schip, zoodat de vijf opvaren den nog juist bij tijds aan wal konden stappen, al waar zij bij den veerman C. Boomsluiter liefderijk werden opgenomen. Bij laag water zal men trachten de lading te bergen. Naar men zegt, is het schip wel, maar de lading niet geassureerd. Laatste en telegraphische berichten. Men verzoekt ons te melden, dat de lezingen van dhr. H e 1 d t hier en te Middelburg door zijne jongste ongesteldheid acht dagen later zullen plaats hebben dan aanvankelijk was bepaald. Dhr. Heldt zal dus nu te Goes spreken op Zondag 7 Nov. en te Middelburg Zaterdag 6 Nov. a. s. In verband met den te Ierseke plaatsgehad hebbenden brand is de heer officier van justitie van Middelburg hedenmorgen derwaarts vertrokken. Ingezonden Stukken. DE SCHIETBAAN. Mijnheer de Redacteur I Uw stilzwijgen heb ik bewonderd, waar het geld eene zaak van gemeentebelang. De Goesche Courant toch mag beschouwd worden of liever is e«n stads courant en als zoodanig mag ik in zoo'n courant graag door de Redactie behandeld zien zaken voor de ge meente niet onbelangrijk. In hoeverre ik recht heb zoo iets te eischen, dat laat ik over aan ieders be scheiden meening. Sta ik in dezen alleen, het zij zoo, maar toch beweer ik dat het op uw blad geabonneerde Goesche pnbliek meer belang stelt in behandelingen van ingrijpenden aard, gemeentezaken, dan in menig bericht dat weinig of geen waarde heeft. Ik herinnerde mij niet alleen de eenmaal door u gedane vraag swat te doen" maar ook uw daarop gegeven antwoord. En waar nu ruim drie jaar later andermaal de Raad van Goes te besluiten had om trent het ingediend verzoek van den majoor-komman- dant der dd. schutterij omtrent het aanleggen van een schietbaan, welk verzoek onwillekeurig gericht was grootendeels in den geest van uw antwoord op de vraag wat te doen, daar heeft de pers, uw blad, het raadzaam geoordeeld over hetzelve te zwijgen en het eeen steun te verleenen. Die steun is u mogelijk niet gevraagd geworden, wèl die van de Goesche schiet vereniging, (hoewel ook dit feit door u niet is ver, meld geworden.) Hoe ook, gevraagd en ongevraagd het verzoek vond niet den minsten steun buiten de Raad. Met ernst deed ik mij zeiven de vraagvan waar geen medewerking 7 Bezuiniging op het onderwijs in het schieten, gelijk het Volksblad zich uitdrukt, is ondenkbaar, want voor dit onderwijs wordt nog niets uitgegeven. (Het Volks blad heeft zich meermalen spottend uitgelaten over militaire zaken.) Medewerking aan een ondoordacht inzender van een verzoek, gelijk de Goesche correspondent der N. Rott. Courant hetzelve durfde te betitelen, is even ongerijmd, immers de verzoeker wist heel goed dat het aange vraagd terrein reeds afgestaan was aan het Burgerlijk armbestuur. Doch dit ontnam niets aan de degelijk heid van het voorgestelde plan. Medewerkir.g tot het onveilig maken van een wan delweg hoe kan zulks gedacht worden waar feitelijk bewezen is geworden, altijd door deskundigen, dat bij inwilliging van het verzoek, geen schade werd berok kend aan alle veiligheid. Maar genoeg. Op het verzoek van de Majoor-Kom- mandant werd, gelijk bekend is, afwijzend beschikt. Nochtans wensch ik den Majoor-Kommandant geluk met het voorloopig behaald succes en verdienen den dank der schutterij vooral die leden van den raad, die zich haar lot aangetrokken hebben. Door steun in den Raad staat de zaak alzoo verder dan die ooit geweest is. Goes, 23 October 1886. R. De heer R. schijnt zich juist niet meer te herin neren, wat wij in 1883 schreven in ons artikel r wat te doen Wij brengen daarom onder zijne aandacht, dat het eerste gedeelte van onze conclusie 1 uidde »het oordeel te vrager, (door den Raad) van eenige bevoegde deskundigen (officieren van het leger) om trent de mogelijkheid om in de nabijheid der stad een schietbaan aan te leggen, zonder de veiligheid van in- en omwonenden in gevaar te brengen." In dien geest deed de heer Lambrechtsen in de raadszitting van 16 Juni 1884 een voorstel, dat echter niet in behandeling is gekomen, iets waarover wij in ons nommer van 21 Juni d. a. v. ons leedwezen hebben uitgesproken. Zoolang dit punt niet is uitgemaakt liep elk ver zoek om eene schietbaan gevaar van te worden af gewezen. Vermoedelijk zal dan ook wel niemand dan de heer R. het ons ten kwade duiden, dat wij over het jongste verzoek van den heer majoor-commandant maar het stilzwijgen bewaarden. Het lot, dat daaraan ten deel zou vallen, was vrij wel vooraf te bepalen. Nu eindelijk eene stem uit den Raad zelf is opgegaan om te doen, wat wij de vrijheid namen in 1883 voor te stellen, zullen wij daarop zeker en wel zeer spoedig terugkomen. Dat de jongste aanvrage van den commandant der schutterij grootendeels in den geest van onze conclusie hierboven aangehaald zou zijn gesteld is bepaald eene on juistheid. Red. Burgerlijke Stand Goes van 2527 October 1886. Geboren den 27, Johannes Hubertus, z. v. Joseph Wolf en Adrians Cornelia Jacobs. Overleden den 25, Isabella Cornelia Kievits, 56 j., gehuwd met Marienus Van Kalmthout; Machiel Jansse Verhelst, 71 j., wedr. van Anna Baptista Smit; den 27, Jacobus, oud 10 md., z. v. Johannes De Kruijter en Catharina Remijn. Correspondentie. Aan den heer J. Beenhakker te Wemeldinge. Uw stuk is wel wat lang en bovendien is het papier aan beide kanten beschreven, wat alleen reeds groote moeielijkheden voor den zetter medebrengt. Wij zullen trachten in een volgend nommer in htt kort uwe bedoeling weer te geven. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ierseke. Bij de heden gehouden aanbesteding van den bouw van eenen toren hadden elf personen inge schreven. De hoogste inschrijver was Beaufort te We meldinge, voor ƒ16200, de laagste Goeman te Ierseke voor 11975. De gunning geschiedt morgen. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 27 October 1886. Verwachting: Oostelijke wind, veranderlijk weêr, regen. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 29 Oct. Borsele, oeververdedigingswerken, Polderbestuur Borsele. 29 f Middelburg, aardeweg in den Damespolder, Directie Reg. en Dom. 12 Nov. Middelburg, driejarig onderh. Rijks werken te Bath, Rijks-Ingen. te Goes. 12 Middelburg, driejarig onderh., rijks werken te Brouwershaven, Rijks-Ingen. te Goes. 18 Middelburg, waterstaatswerken, Ingenieurs. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat». Voorwerpen. Information. 28 Oct. Ierseke, manufacturen enz., De Vos. 28 Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 29 u Ierseke, diversen, Mulock Houwer. 29 Ierseke, oesters enz., Prins. 1 Nov. Kapelle, wisschen, Gallis Merens. 1 Kapelle, wisschen, Pelle. 4 v Kruiningen, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. 4 Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 4 Waarde, boomen, De Vos. B Ovezand, boomen, Van der Kloes. 5 v 's-Heer Arendskerke, boomen, De Ronde Bresser. 5 's-Heer Arendsk., bouw- en weil., De Ronde Bresser. 8 Biezelinge, boomen, Gallis Merens. 10 Kolijnsplaat, bouwland, Pelle en Roelof. 10 Kapelle, wisschen, Liebert en Pilaar. 11 f Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 11 f Waarde, huisraad enz., Mulock Houwer. 11 Waarde, woonhuis en land, Mulock Houwer. 13 f Wolfertsdijk, boomen, Mulock Houwer. 17 's-Heerenhoek, boomen, De Ronde Bresser. 18 u Baarland, bouw- en weil., P. Overman. 18 't Krabbendijke, woonhuis enzMulock Houwer. 19 Waarde, boomen, P. Overman. 24 Kloetinge, boomen, Mulock Houwer. 25 's-Heer Arendskerke, boomen, De Ronde Bresser. 1 Dec. 's-Heerenhoek, boomen, P. Overman. 2 Ovezand. boomen, P. Overman. 1,15 a t 4,80 a 5,20 Marktberichten. GOES, 26 October 1886. Bij zeer geringen aanvoer was Gerst goed gevraagd tot iets hooger prijs. Overige artikelen onveranderd. Oude TARWE per hectoliter 7,a 7,30 Nieuwe TARWE 6,75 a 7,30 Oudeen Jarige ROGGE a Nieuwe ROGGE w 5,50 a 5,80 W1NTERGERST 4 75 a 5,— ZOMERGERST 4 25 a 4 70 HAVER t 2,75 a 3,- KOOK-ERWTEN 8,50 a 9,25 MESTING ERWTEN - 6,— a 7.25 BRUINE BOONEN f 9,— a f 9,60 PAARDENBOONEN 5,50 a 5,75 KOOLZAAD f 7,75 a 8,— BOTER per K. G. (Ned.<$.) 1,15 EIEREN per 100 stuks ROTTERDAM, 25 October 1886. Tarwe. Inlandsche witte was wederom matig toe gevoerd, en ging tot vorige prijzen langzaam van de hand. Jarige Zeeuwsche, de beste f 7,30 a f 7,75, soms daarboven, goede en mindere f6,60 a f7,25. Nieuwe dito, de beste f 7,20 a f7,50, soms daarboven, goede en mindere f6,20 a f7 Op de wicht werd verkocht. Nieuwe van f8,60 tot f9 en jarige van f8,75 tot f9 per 100 kilo naar qualiteit, 126/27 winter roode polder f 207, 125/26 zomer roode polder a f 204 per 2400 kilo. Rogge. Inlandsche in de beste soorten weinig ver anderd. De mindere qualiteiten 10 cents lager moeielijk te verkoopen. De beste f 5,70 a 15,90, mindere f 5 a f 5,60. Gerst wederom goed gevraagd tot 10 cent hooger. Zeeuwsche winter f 3,90 a f 4,90, dito zomer f3,80 a f4,70, Chevalier meest onveranderd, puike qualiteiten goed gewild, de beste f5,70 a f6, mindere f 5,20 a f5,60. Haver flauw en onveranderd. De beste f 3,10, f 3,50, extra zware daarboven, mindere f2,5ü, f3, op de wicht van f6,25 tot f7,50 per 100 kilo naar qualiteit. Paardenboonen alsvoren langzaam te verkoopeD van f 5,70, f 6,30. Duivenboonen naar qualiteit van f 6,75 tot f 7,25. Bruine Boonen door kleinen toevoer 25 cent hooger. De beste f10, f 10,50, mindere f9, f9,75. Witte Boonen gingen tot ruim vorige prijzen van de hand. De beste f9.60, f9,80, mindere f 8,75, f9,50. Blauwe Erwten die in de kooksoorten wederom weinig werden aangeboden, tot 10 cent hooger begeerd. De beste 19, f9,25, mindere f8,5Q, f8,90 Niet-kokende f6,80, f7,25. Koolzaad met weinig omgang van f 7,50 tot f8. Hennepzaad weinig gevraagd van f 5.50 a f 6,50. Kanariezaad onveranderd. Jarig f9,50, f 10,50, nieuw f8,50, f10. Meekrap onveranderd. Meelbericht. In het begin der vorige week was de stemming kalm, maar naar aanleiding der hoogere berichten uit het buitenland, sloot de week zeer vast en verhoogden enkele fabriekanten zelfs hunne offertes. Heden stemming vast met redelijken handel. V 1 a 8. Heden werden ongeveer 16000 steen ten ver koop aangeboden, waarvan een groot gedeelte koopers vond tot ongeveer vorige prijzen. L ij n z a a d ruim aangevoerd en kon men tot vorige prijzen gemakkelijker koopen, en in sommige gevallen werd tot lagere prijzen afgegeven. Voor partijen van le soort werd f 13,50 en voor 2e van af f 10,50 besteed. Zeeuwsche eieren f5,a f5,10 de 100 stuks. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden ongeveer 4000 heet., prijs f 1,per 50 kilo. ROTTERDAM, 26 October 1886. Op de heden gehouden Veemarkt waren aan gevoerd: 797 vette runderen, 880 magere dito, 559 vette en graskalveren353 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen lequal. 70 c„ 2e oual. 65 c„ 3e qual. 60 c., kalv. le qual. 80 c., 2e qual. 70 c., schapen le qual. 60 c, 2e qual. 50 c., alles per kilo; varkens le qual. 21 c., 2e qual. 20 c., 3e qual. 19 c„ licht soort 20 a 21 c„ per 1/s kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f64, 2e qual. f60, 3e qual. f56, per 1/2 kilo 50 a 75 c. Aardappelen. Champions f 1,80 a f 2,—, magnum bonum f 1,75 a f2,Zeeuwsche blauwe f2,30 a f2,60, jammen poters fl,40 a f 1,65, alles per heet. Handel zeer flauw. Den 3 November a. s. hopen onze geliefde ouders FRANgOIS DEKKER en PIETERNELLA MALLEKOOTE, hunne 50jarige Echtvereeniging te vieren. Hunne dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. 's-Heer Arendskerke-Nieuwdorp. Uit aller naam, W. DEKKER. Ierseke. .5 Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden op de herdenking van hun zilveren bruiloftsfeest, betuigen de onder- geteekenden hunnen hartelijken dank. A. MARTEIJN. N. VAN LOO. Kruiningen, 28 October 1886. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des namiddags 1 uur, te 's-Heer Arends kerke, op de hofstede bewoond door J. Blok, ten verzoeke van mr. J. C. E. Van der Bilt, publiek verkoopen benevens Bij acte op den 25sten Augustus 1886 voor den ondergeteekenden Notaris verleden zijn enkele wijzigingen gebracht in de voor waarden der Naamlooze Vennootschap Deze acte, waarop de koninklijke bewil liging is verleend, bij Z. M. besluit van den Iden September 1886 no. 11, is in baar geheel opgenomen in de Staatscourant van 25 October 1886 no. 251. Kapelle, October 1886. A. GALLIS MERENS, Notaris. De Notarissen Mr. LIEBERT en PILAAR zullen in plaats van op 3 November, des namiddags half 2 uren, te Kapelle, in de herberg bij C. Marcusse, uit onderscheidene bosschen in de gemeenten Kapelle, Wemeldinge en Schore. 's voormiddags te 10 uren, in de gemeente Wolfertsdijk, aan den dijk van den Wester- landschen polder, bij de hofstede bewoond door den eerz. H Van Strien, ten verzoeke van den eerzamen C. Van Strien Az., ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER geschikt voor WERKHOUT. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's voormiddags teil aren te Krabbendijke, in de herberg van D. Krijger, ten verzoeke van den eerzamen Chr. Weststrate, met bet EEFPACHTSRECHT van den grond waarop bet staat te Krabbendijke, sectie C no. 806, groot 1 A. 90 cA., be woond door den verkooper. Te aanvaarden uiterlijk op 1 Januaril887. Inmiddels uit de hand te koop. Te bevragen bij den Notaris. De Notaris MULOCK HOUWER zal oj» Woensdag den 24 Novem ber 1886, 's voormiddags te 10 uren, ten verzoeke van den heer M. Burgerin de gemeente Kloetinge, op de hofstede bewoond door B. Van Liere, in Abbekinderen, geschikt voor werkhout; in lachthoek tot 1 M. 80 c.M. in omtrek. En daarna in de herberg van W. Akke- naar, bij partijen tot 2 M. 14 c.M. in omtrek, staande in de Nooteweide tot 1 M. 50 c.M. in omtrek, aldaar tot 2 M. 50 c.M. in omtrek en in den Hem; tot 2 M. 15 c.M. in omtrek, aldaar; tot 2 M. 20 c.M. in omtrek, in Bieleweitje van 2SM. 05 c.M., in het bosch bij ver- koopers woonhuis in Jachthoeken groot 95 A, 60 c.A., in Zuidwesthoek van, Zwake, VGravenpolder.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3