Arendskerke, en aldaar uit een kast weg te nemen en zich toe te eigenen twee sneden brood, die hij, na met boter besmeerd te hebben, buiten de woning ging nuttigen. Reeds op 14jarigen leeftijd maakte hij kennis met de justitie wegens diefstal van een horloge en werd hij te dier zake veroordeeld tot 12 dagen celstraf. Beursoverzicht. De nog steeds hangende quaestiën ten opzichte van het Bulgarenrijk kregen in de dagen, die het onder werp dezer beursbeschouwing uitmaken, weder een gematigder tint, en, hoewel handel en variatiën in de Europeesche staatsfondsen weinig belangrijks oplever den, valt toch op te merken, dat de aandrang tot verkoop, die de vorige week door de Duitsche beurzen werd geïnspireerd, geene verdere verhoudingen aannam. Toch bestond er verschil in de appreciatie, die het beurspubliek voor de waarden van het eene of andere land aan den dag legde. Terwijl toch Spanjaarden, Portugeezen en 4 pet. Hongaarsche goudrente een vrij beteekenend avans verkregen, bleef dit bij de Russische en Oostenrijksche waarden bij een zeer bescheiden cijfermen mag dus aannemen dat, al slaat de Czaar een gematigder toon aan, het publiek den toestand niet verzekerd acht. De huidige koersen der Russische fondsen, gepaard aan een steeds ver minderden prijs van den roebel, zijn dubbele redenen waarom het vrij liggende geld niet evenals vroeger eene belegging in de waarden van het Czarenrijk zoekt, doch integendeel velen zich van een te groot bezit trachten te ontdoen. Wat buitendien den kooplust verlamde en niet alleen op den prijs der Russische, maar ook op dien der Amerikaansche waarden van invloed was, was de discontoverhooging van 3% op 4 pet., waartoe de directeuren der Engelsche bank in den loop der week meenden te moeten overgaan. Ook ten onzent was het geld duurder en voor parti culier disconto bleven slechts beperkte bedragen be schikbaar. De weekstaat der Nederlandsche bank gaf op den 16en October de volgende wijzigingen aannl. ver meerdering der wisselportefeuille met zeven en halve ton, en die der beleeningportefeuille met 1 ton. De handel in onze Nationale schuldsoorten had alleen beteekenis in de Integralen deze sluiten de week met eene prijsverbetering van pet.minder geanimeerd waren de bewegingen in de 3% pet. waarden, waar voor een verlies van !4 pet. moet worden geconstateerd. De hoogere prijzen van het geld en aanbod van de zijde van het buitenland waren hiervan de redenen Zooals wij reeds aanmerkten was de beweging op de Europeesche markt niet groot. Da uitkomsten voor een deel samenvattende sluiten de 5 pet. Russen 1872 en 1873 met eene winst van pet., de 1880ers en de Oostersche leening respectievelijk met eene verbe tering van en 54 pet. De Metallieken, aanvankelijk niet ongunstig, waren op het einde der week flaauw, toen bekend werd dat de begrooting van het volgend jaar weder met een stevig te kort sluit. Spanjaarden weder als vroeger voor Parijsche re kening gevraagd, verwierven pet. bevestigingbe moeiingen ten opzichte van de toelating dezer waar den op de Berlijnsche markt werkten mede rijzing in deze soort in de handreeds lang schijnen hierover onderhandelingen te worden gevoerd en de moeielijk- heden die in den weg stonden uit den weg te zijn geruimd. Eene speciale wet van den Landtag is echter hiervoor noodig doch wordt nu ook tegemoet gezien. Het door den Minister van Koloniën ingediende wetsontwerp, dat ten doel moest hebben de positie der suikerfabrikanten te bevestigen, voldoet niet aan de verwachtingen die men er zich ter beurze van voorstelde. Op de obligatiën en aandeelen der Dorre- paalsche Bank bleef zulks niet zonder invloed en de koersen aanvankelijk van 36% pet. en 7 pet. tot 39% en 8% pet. opgedreven, sluiten aan het einde der week op 35 en 7 pet., om bij den aanvang der nu ingetreden beursweek verdere vorderingen in den achteruitgang te maken. De overige Indische waarden bleven voor een deel buiten de aandacht voor anderen was het koers verloop zeer verschillend. Terwijl toch de aandeelen der Koloniale Bank 2 pet. avanceerden sluiten de obligatiën dezer instelling met I pet. reactieaan deelen der Nederlandsch-Indische Handelsbank sluiten 1 pet. beter, dan de openingskoers aangeeftobli gatiën Ned.-Indische Landbouwmaatschappij met 1 pet. verbeteringaandeelen Handelsmaatschappij verbeter den eveneens pet. in prijs. De inschrijving voor de Nederlandsche Landbouw- bank is niet volteekend geworden. Het kapitaal schijnt zich niet te kunnen vereenigen met de in de prospectus uitgedrukte denkwijze van de heeren Bauduin c. s. omtrent de behoefte die er aan eene dergelijke onder neming bestaat. Buitendien wordt beweerd, dat de kans van slagen grooter ware geweest, wanneer de werkkring zich ook uitsluitend bij den geldelijken steun, dien de landbouwer eventueel mocht noodig hebben, hadde bepaald. Daar echter transacties op ander gebied niet worden uitgesloten, achten velen het eene vermomde bankierszaak en is de vrees niet ongewettigd, dat in de toekomst de hoofdzaak neven zaak zal worden. De Londensche beurs ging nog steeds voort met haar steun te verleenen aan de Columbiaansche schuld soort. Eene geprojecteerde regeling der schuld van dit land, in zich bevattende eene conversie van de in ons land verhandelde 4% pet. obligatiën, schijnt voor die hausse de aanleiding te zijn. De Amsterdamsche beurs toonde zich over dat ontwerp zeer weinig voldaan en verkocht gaarne op de verhoogde prijzen. De markt voor de Amerikaansche spoorwegwaar den was weifelend, en werd buitendien door de duur dere geldmarkt geïnfluenceerd. Intusschen blijven de ontvangstcijfers der verschillende lijnen niet ongunstig luiden en wordt verzekerd dat zoowel de teekenen van verlevendiging van den handel blijven aanhouden en aankoopen van shares voor Amerikaansche rekening daarmede gelijken tred houden. Wel blijft de Engel sche markt zwak gestemd, doch hierin wordt geen gevaar gezien, dewijl die verkoopen meestal uitgaan van zwakke houders en daarna de markt in een ge zonden toestand komen zal. De eenige soort die bij de daling eene uitzondering maakte waren de Louis ville en Nashville shares, voortspruitende uit de om standigheid dat eene connectie der Rothschilds, een zekere heer Belmont, in het bestuur dier lijn is ge kozen. Hervatting van dividendbetaling wordt mede in uitzicht gesteld. Buitenlandsch Overzicht. De Bulgaarsclie regeering heeft besloten de Sobranje tegen a. s. Zondag bijeen te roepen, teneinde een nieu wen vorst te kiezen. Nu vorst Alexander niet meer in aanmerking komt zal men zijne keuze wel bepalen op Rusland's gunstelingen, zoodat er eene keuze kan gedaan worden uit prins Waldemar van Denemarken, den hertog van Oldenburg en hertog Johan Albert van Mecklenburg Schwerin. Volgens den correspondent van de Standard zou er oneenigheid bestaan tusschen Kaulbars en Gadban- Effendidoch genoemd blad is ten opzichte van zijne Bulgaarsche berichten niet al te betrouwbaar. Zeker is het, dat Rusland nog steeds zijn leger en zijne vloot versterkt. De nieuwe Fransche gezant bij het Duitsche hof Herbette, heeft zijne geloofsbrieven aan den Keizer overhandigd en de daarbij gesproken woorden zijn gepubliceerd, wat anders niet de gewoonte is. Van weerszijden werden de meest vredelievende betuigingen uitgesproken, en het ziet er op het oogenblik nog niet naar een revanche-oorlog uit. Aangezien echter bij dergelijke plechtigheden meestal de zaken anders wor den voorgesteld, dan zij zijn, is er uit het gesprokene niet veel af te leiden. De Fransche Kamer behandelt nog altijd de onder wijswet. Het regent natuurlijk van de rechterzijde protesten en gisteren hadden er heftige tooneelen plaats, wat echter niet belet, dat de wet wel zal worden aangenomen. Vergadering van de Vereeniging tot Weezen- verpleging voor Zuid- en Noord-Beveland. Hedenmiddag werd in het koffiehuis »De Prins van Oranje" alhier eene algemeene vergadering ge houden van de vereeniging voor weezen- verpleging in Zuid en Noord-Beveland. De heer Z. D. Van der Bilt La Motthe fungeerde als waar nemend voorzitter. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd de rekening over het jaar 1885 nagezien en vastgesteld. Vervolgens deed de Voorzitter voorlezing van het jaarverslag der vereeniging over 1885, waaraan wij het volgende ontleenen »Toen voor eenige jaren deze instelling in het leven werd geroepen, was ieder van de noodaakelijkheid van haar bestaan overtuigd. Allen wisten hoe beklagens waardig het lot was onzer plattelandsweezen en velen toonden zich bereid hunne medewerking te verleenen De eerste werkzaamheden der vereeniging, die het nut daarvan bewezen, lokten anderen uit om toetetreden. Slechts bij de armbesturen, op wier medewerking in de eerste plaats gerekend was, vond men niet altijd den gewenschten steun. Toch breidde de werkkring der vereeniging zich uit en bij alles wat nog te wenschen overblijft mag toch als een feit erkend worden, dat er meer aandacht aan een groot maatschappelijk belang geschonken werd en een dam werd opgeworpen tegen willekeurige en vaak onmenscbelijke handelingen, zooals die sedert onheugelijke jaren hadden voortgeduurd. Maar hoeveel stof tot blijdschap daarin ook gelegen was, telkenj are bleek het al meer en meer hoeveel er te doen was. Zooals van zelf spreekt, het aantal verweesden nam toede aanvragen vermenigvuldigden voor de zich ontwikkelende weezen werd voor onder wijs enz. meer gevorderd en helaastegen deze aan wassende behoefte, nam de financiëele steun af en scheen het onzen belangstellenden leden niet duidelijk te zijn, dat reeds het blijven op de ingenomen hoogte slechts door het in stand houden der contributiën mogelijk was en dat aan de hoog noodige en gewenschte uit breiding van den arbeid niet kon worden gedacht, wanneer de offervaardigheid niet in gelijke mate toenam. Wat door de contribueerende leden en begunstigers ook niet genoeg schijnt te worden bedacht is, dat het hier niet eene vereeniging geldt om een tijdelijke kwaal weg te nemen. Het aantal wezen zal blijven toenemen, zij het ook in afwisselende mate. Onze arbeid zal dus noodig blijven en het is daarom ook noodig, dat wij ons kapitaal zoeken uittebreiden, om bij voorkomende gelegenheden te kunnen handelen en niet telkens, waar het soms eene enkele aanvrage geldt, te moeten bedelen om meerdere financiëele onder steuning, die, zoo als de ervaring leert, al spoedig weder zwakker wordt. Het komt ons daarom voor, dat wij alle middelen moeten aanwenden om tot zulk eene kapitaalsvermeerdering te komen, en het zal wel niet noodig zijn te verzekeren, dat wij dit niet wenschen om renten op renten te stapelen, want het arbeidsveld is ruim genoeg, om telken jare de inkomsten tot ver meerderde weezenverpleging te gebruiken. Terugkomende op enkele punten uit het vorige jaar verslag wordt gewezen op »de voorliefde van het pu bliek voor het gesticht te Neerbosch, dat zich zeker door vele goede resultaten aanbeveelt en wel altijd gezocht zal blijven vanwege de gemakkelijkheid om daar uit alle oorden van het land weezen over te brengen. Maar wij meenen, dat wij niet alleen met den machtigen factor «goedkoope voorziening in be hoeften" rekening moeten houden, waar eene vereeni ging als de onze zich bij velen en dat is niet het minst in onze provincie het geval aanbeveelt, om dat de weezen niet zooverre worden weggezonden, niet vervreemden, maar als het ware onder de oogen der hun overgebleven betrekkingen opgroeieneene con trole, die hoe strenger zij wordt uitgeoefend des te meer de weldadige werking onzer vereeniging staven zal. In ons vorig verslag werd er ook op gewezen, dat onze werkkring beperkt werd door het onbekend blijven bij onze vereeniging van de verweesden in de onderscheidene gemeenten, eene onbekendheid, die het natuurlijk gevolg was van het niet ontvangen van mededeelingen van de gemeentebesturen, niettegen staande herhaaldelijk daarop door ons was aange drongen. Tot ons leedwezen is daarin geen verbetering ge komen en missen wij de geweJschte voortdurende aan raking met de hoofden der gemeentebesturen, wier medewerking in meer dan éen opzicht voor ons on misbaar is. Wanneer van hen in hunne gemeenten een aanbevelend woord voor onze vereeniging uitging, vooral wanneer door hen, bij voorkomende gevallen, op haar werd gewezen, zouden wij meer aanwijzing hebben van hetgeen wij konden, de gemeenten beter begrip hebben van wat zij moesten doen. Wij kunnen dan ook niet nalaten bij deze gelegenheid een beleefd verzoek aan de gemeentebesturen en hunne hoofden te richten om eindelijk gehoor te geven aan onzen wensch, die geen ander doel heeft dan ongelukkigen in hunnen nood op de rechte wijze te hulp te komen. Sprekende van onze onbekendheid met de weezen in de bijzondere gemeenten, denken wij er onwille keurig aan, dat, schoon daar geene onbekendheid met onze vereeniging is, deze toch kennelijk niet genoeg leeft in de gedachten der verschillende arm verzorgers en toch is verbetering op dit punt voor de vereeni ging eene onmisbare levensbron. Meermalen is er daarom van gesproken naar de onderscheidene gemeenten onze bestuurders of anderen uittezenden om persoonlijk met de hoofden der armbesturen ook te handelen en hen tot medewerking op te wekken. Wij erkennen, dat daaraan groote bezwaren zouden verbonden zijn, maar dat is eene reden te meer om aan onze vergadering voor te stellen, dat zij besluite nogmaals eene circu laire aan de kerkelijke en burgerlijke armbesturen, die nog buiten de vereeniging zijn, te richten en er ernstig op aan te dringen, dat men helpe om de vereeniging in dien toestand, tot dien bloei te brengen, dat elke gemeente, wanneer het noodig is, zich slechts tot haar te wenden hebbe, om voor bare weezen hulp te vinden. Gaarne stemmen wij toe, dat dit middel, herhaal delijk aangewend, onze klacht nog niet heeft wegge nomen velen zullen het misschien eene wanhopende poging noemen, maar het zij ons vergund daartegen op te merken, allereerst, dat verandering in het per soneel der besturen, ten eerste althans andere denk beelden en zienswijzen op den voorgrond kan hebben gebrachtvervolgens, dat het niet ongerijmd is te onderstellen, dat sommigen, die vroegere circulaires ter zijde legden, thans hunne aandacht daaraan zullen wijden en eindelijk, dat het eene algemeen erkende waarheid is, dat men zelfs aan de beste zaken ge durig moet herinnerd worden zal men deze, als de omstandigheden daartoe niet dringen, toch blijven gedenken. Thans overgaande tot de geschiedenis van het afge- loopen jaar 1885 vermelden wij allereerst, dat het bestuur op 1 Januari van dat jaar bestond uit de heeren jhr. M. J. De Marees Van Swinderen te Goes, voorzitterZ. D. Van der Bilt La Motthe te Goes, secretaris-penningmeesterJ. A. Geill te Nisse, J. Welleman te Hoedekenskerke en mr. L. A. Bybau te Kolijnsplaaten uit de dames mevrouw de wed. J. E. Van der MandereDe Laat de Kanter te Kapellemevrouw Van der Bilt La MottheLa Motthe te Goes en mevrouw C. De LeeuwNuhout Van der Veen te Wemeldinge. In de algemeene vergadering van 16 October 1885 werd op zijn verzoek aan den heer J. A. Geill, wegens voortdurend drukke beroepsbezigheden, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als bestuurslid en met het oog op het vele goede door hem voor de vereeni ging verricht, bij acclamatie besloten hem het eere voorzitterschap der vereeniging aan te te bieden. De heer Geill, erkentelijk voor deze onderscheiding, nam die betrekking aan. In diezelfde vergadering gaf de voorzitter jhr. M. J. De Marees Van Swinderen te kennen, dat ook hij verplicht was zijn ontslag te nemen uit het bestuur, tengevolge van zijn vertrek naar elders. Onder dank betuiging voor de hoogst verdienstelijke wijze waarop hij zijne betrekking heeft vervuld, werd ook dit ont slag op de meest eervolle wijze verleend. Ter voorziening in de vacature Geill werden door het bestuur aanbevolen de heeren G. J. Van den Bosch te Wilhelminadorp en H. Minnaardte 's-IIeer Arendskerke en werd benoemd de heer G. J. Van den Bosch, die de benoeming aannam. De voorziening in de vacature Van Swinderen werd aangehouden en daarvoor zal u straks de noodige aan beveling worden overgelegd. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden mevr. wed. Van der Mandere te Kapelle en de heer J. Welleman te Hoedekenskerke werden herbenoemd. Het aantal leden bedroeg 216, waaronder 19 cor- poratiën, evenals in 1884. Het aantal begunstigers daalde van 56 in 1884 tot 47 in 1885. Er werd slechts éane algemeene vergadering gehouden. Wij erkennen gaarne, dat het eigenaardige bezwaren heeft meerdere dergelijke samenkomsten te houden, vooral daar de ervaring heeft geleerd hoe gering de opkomst der buitenleden is, die wij daarop juist allereerst zouden wenschen. Toch durven wij den wensch uitspreken, dat ten minste eene poging gedaan worde om een enkele maal meer te vergaderen, omdat alleen daardoor de gele genheid ontstaat de aandacht levendig te houden, van het belang der zaak meerderen te overtuigen en al ware het dan ook slechts een enkelen ijverigen voor stander te winnen. Wat onzen financiëelen toestand betreft, zeker mag die niet ongunstig worden genoemd, wanneer wij al aanstonds zeggen, dat wij, na het volbrengen der op genomen verplichtingen, de rekening over 1885 met een batig saldo van f 368,97% sluiten. Alles hangt hier echter af van het standpunt, waarop men zich plaatst. Vraagt men alleen, kon de vereeniging zich staande houden, dan is er alle reden tot dankbaarheid, maar denkt men aan het vele dat door toeneming van financiëele middelen zou kunnen gedaan worden, dan is het geene ondankbaarheid, als wij het «onvoldaan" bij onze dankzegging voegen. De ontvangsten bedroegen 1890,01 de uitgaven 1521,04, en dus het goed slot 368,97%. De eenige buitengewone gift, welke wij ontvingen, was van het bestuur der Christelijke jongelingsver- eeniging »Ken den Heere in al uwe wegen" te Goes, ad 2,50, zijnde de helft der in de bussen aan de deur van hun vereenigingslokaat alhier, na afloop eener lezing van dr. A. W. Bronsveld uit Utrecht, gevonden gelden, voor welke gift wij dankbaar zijn. Negen (dit cijfer is in 1886 gestegen tot tien) kin deren werden van wege de vereeniging in 1885 verpleegd. De armbesturen, welke in 1885 voor hunne weezen bijdroegen in de verplegingskosten, zijn: lo. de Her vormde Diaconie van Heinkenszand2o. het Burger lijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke; 3o. de Hervormde Diaconie van 's-Heer Arendskerke; 4o. het Burgerlijk Armbestuur van Nisse; 5o. het Burgerlijk Armbestuur van Kloetinge; 6o. het Burgerlijk Arm bestuur van Ellewoudsdijk; en 7o. het Burgerlijk Armbestuur van Kolijnsplaat. Met blijdschap vermelden wij, dat weder het gedrag der kinderen alle reden tot tevredenheid gaf; dat zij, zooveel dit van kinderen kan worden verwacht, de hun bewezen weldaad waardeerdendat zij doorgaande eene goede gezondheid genoten, wat wel zeker voor een deel aan de goede zorgen der verpleging mag worden toegeschreven en dat de toenemende weder- zijdsche gehechtheid tusschen de weezen en hunne pleegouders krachtig medewerkte om de overtuiging te versterken, dat eene opvoeding der weezen in het huisgezin, zoo die al niet boven opvoeding in ge- slichten te stellen is, toch zeker de weezen het best troost bij hun gemis, hen voor het huiselijk leven vormt en de beste gelegenheid geeft om hunne harten te vormen. Ook nu genoten enkelen, naar gelang van hunnen leeftijd, onderwijs, dat aanvankelijk goede vruchten droeg, terwijl eene enkele van wat meer leeftijd door vakonderwijs voor het optreden in de maatschappij kon voorbereid worden. Evenals vroeger genoten allen godsdienstonderwijs in het kerkgenootschap waartoe hunne ouders be hoorden. Wij hechten er aan nogmaals te verzekeren, dat de vereeniging zich stipt aan den regel houdt, dat de kinderen in het kerkgenootschap blijven, dat door het voorbeeld hunner ouders ook voor hen voorshands is aangewezen. Tenslotte bevat het verslag nog een krachtig woord van opwekking om de goede zaak, die de vereeniging voorstaat, te steunen, om te eindigen met «een woord van dankbare hulde aan de nagedachtenis van jhr. De Marees Van Swinderen, den man, die van den aanvang af eene bezielende steun voor de vereeniging is geweest en die op jeugdigen leeftijd den 18 Sep tember dezes jaars te Breda overleed en die zijne laatste krachten, zoo lang hij kon, aan de vereeniging heeft gewijd. De Zuid- en Noord-Bevelandsche vereeniging tot weezenverpleging blijft hem onder hare uitnemendste voorstanders tellen, zij vergeet niet wat zij aan hem is verplicht en zij heeft geen anderen wensch dan dat de vroeg ontslapene ook in het goede, voor de weezen gesticht, moge voortleven." Daarna werd de begrooting voor 1887 yastgezteid in ontvang en uitgaaf op f 1960 met een post voor on voorziene uitgaven ad ƒ150. Voor de vacature De Marees Van Swinderen bestond de aanbeveling uit de heeren W. J. Van Gorkom, districtschoolopziener en J. J. Ramondt, wethouder te Goes. De vergadering verkoos den heer Van Gorkom met 10 stemmen, terwijl dhr. ^Ramondt 2 stemmen bekwam en een biljet in blanco was. Tot lid van het bestuur werd voor de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding, aanbevolen de dames mevr. E. Van der Bilt La Motthe en mevr. Gallis MerensVan den Bussche te Kapelle, uit welke aan beveling eerstgenoemde werd gekozen. Nog was aan de beurt van aftreding de nieuwbe noemde in de plaats van den heer Van Swinderen. De vergadering besliste, dat, wanneer de heer Van Gorkom zijne benoeming aanvaardt, hij tevens zal be schouwd zijn te zijn herbenoemd. Met het oog op de weinige deelneming van kerke lijke en burgerlijke armbesturen op Zuid- en Noord- Beveland aan de vereeniging, stelde het bestuur voor aan die college's, voor zoover zij geen lid zijn, eene circulaire toetezenden met een exemplaar van het jaar verslag. In die circulaire, waarvan de voorzitter voor lezing deed, worden genoemde colleges ten dringendste uitgenoodigd van hunne belangstelling in de vereeni ging te doen blijken door eene jaarlijksche bijdrage te verleenen. Ook wenschte het bestuur een exemplaar van het jaarverslag toetezenden aan tal van personen binnen en buiten Goes, die nog geen lid der vereeni ging zijn. Beide voorstellen werden door de vergade ring aangenomen. De agenda hiermede afgeloopen zijnde, drong dr. R. A, S. Piccardt erop aan, dat er enkele meerdere vergaderingen mochten worden gehouden om meer be langstelling in de vereeniging optewekken. Vooral zou hij wenschen, dat in eene vergadering waartoe ook de kerkelijke en burgerlijke armbesturen zouden zijn uitgenoodigd de vraag werd behandeld «Wat is beter opvoeding in het huisgezin of opvoe ding in een weeshuis 1" Hij zelf zou eventueel bereid zijn dit punt inteleiden, want hij acht het van het hoogste belang, dat de voordeelen, verbonden aan de ver pleging in het huisgezin, zooals deze vereeniging beoogt, beter bekend en daardoor meer gewaardeerd worden. Na eenige discussie tusschen den voorsteller en de heeren J. Welleman en mr. L. A. Bybau wordt be sloten, dat het denkbeeld tot het houden eener alge meene vergadering zooals dr. Piccardt op het oog heeft, door het bestuur in overweging zal worden genomen en zoo mogelijk voorbereid. Hierna werd de vergade ring gesloten. Gemengde Berichten. Gisteren is door de rijkspolitie van hier naar Middelburg overgebracht de gijzelaar D. S., die reeds twee jaar in het huis van arrest had doorgebracht; Aangezien dit echter thans niet meer voor gijzeling is bestemd, moest deze persoon naar Middelburg worden getransporteerd. 'slleer Arendskerke. Het bestuur der kolenvereeai-

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2