In verschillende bladen komt een bericht voor als zou door het classicaal bestuur van Goes de aan neming van het beroep van ds. Feringa van Bunnik naar de Herv. gemeente te Wemeldinge vernietigd zijn, op grond dat genoemde predikant niet reglemen tair heeft gehandeld. Van geloofwaardige zijde vernemen wij, dat dit be richt niet juist is. Wel is door ds. Feringa het beroep naar Wemeldinge aangenomen onder voorwaarde, dat hem door het classicaal bestuur van Goes dispensatie zou verleend worden van minstens drie maanden boven de door de reglementen vergunde drie maanden. Die dispensatie nu heeft het classicaal bestuur geweigerd. Dr. Van Leeuwen te Zutfen heeft de benoeming tot kerkelijk hoogleeraar aangenomen. Woensdag is in de zitting der Synode besloten, dat het advies van de synodale commissie, in zake herziening van art. 168 Grondwet, gedrukt en onder de leden rondgedeeld zal worden, en dat de Synode zich in deze zaak per adres zal wenden tot de Tweede Kamer. De beraadslagingen over de voorgestelde nieuwe bepalingen betreffende de uitbreiding der bevoegdheid van godsdienstonderwijzers werden voortgezet. Naeenige discussie werd op voorstel der rapporteerende commissie ad hoe vastgesteld, dat godsdienstonderwijzers met deze bevoegdheid den naam zullen dragen van «geor dende" evangelisten; dat zij na tweejarige vacature in eene vacante gemeente aangesteld kunnen worden op verzoek van den kerkeraad dier gemeente aan het classicaal bestuur, voor den tijd van 5 jaren, welke aanstelling op vernieuwd verzoek van den kerkeraad weer voor denzelfden termijn vernieuwd kan worden. Van de geschorste kerkeraadsleden te Amsterdam was ingekomen een schrijven, waarin zij mededeelden, dat zij onder gebruikmaking van de bij artt. 55 coll. 34 regl. K. O. en tucht hun toegekende bevoegdheid, de onder dagteekening van 11 Oct. jl. door hen inge diende aanvrage om rivisie wenschten voort te zetten, en mitsdien verzochten om overeenkomstig artt. 8 en 10 van gemeld reglement, aan den heer dr. F. L. Rutgers gelegenheid te willen geven tot inzage der stukken, en zoo dit noodig mocht blijken, hun af schrift van eenige dier stukken, volgens aanwijzing van gemelden heer te doen toekomen, en voorts om hun een termijn te bepalen, waarbinnen stukken dan zouden kunnen worden ingediend. Voorts werd daarin verzocht, dat de Synode bij deze laatste termijnbepaling mocht letten op het feit, dat hun nu tot driemalen toe telkens zoo ongehoord korte termijnen gesteld waren, dat voor den overijlden druk hunner memories keer op keer noodelooze kosten tot hoog bedrag moesten gemaakt worden, en dat telken reize de kerkelijke besturen vergelijk veel langer tijd voor het opmaken van het vonnis, dan hun voor het opmaken hunner memories was gegeven. De vergadering besloot, na rijpe over weging van dit schrijven, inzage der stukken te ver- leenen op aanstaanden Zaterdag of Maandag, en den termijn van inzending der stukken te stellen tot vóór of op den 16 Nov., en op den 23sten Nov. voor de behandeling dezer zaak terug te komen. De 24e lijst der collecte voor de scholen met den bijbel bevat o. a.Uniegift van A. De M. te Drie wegen 5, nagift uit Kamperland 6 en 's-Heer Abts- en Sinoutskerke te weinig genoteerd 0.02. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 22 October 1886, zijnde navolgende personen veroordeeld: C. H. I., te Klinge en P. V., te Brouwershaven, wegens openbare dronkenschap, ieder tot 0.50 boete, subs. 1 dag h.J. C. K., te Wilhelminadorp, G. Z. en J. H., beiden te Ierseke, P. N„ M. De J., J. W., P. K., M. L. en C. O., allen te Kapelle, C. S., te Kattendijke, J. K., J. J. en D. V., allen te Kolijns- plaat, A. V., G. De B. en W. W., allen te Wemel dinge, P. E., J. D„ C. S., J. K. en T. P. v. N., allen te Hansweerd, W. T., te Kruininge en J. G., te Ier seke, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot 3 boete, subs. 1 dag h.P. v. I. Sr., P. v. I., Jr., W. K, C. K., A. D. en J. K., allen te Graauw, wegens het graven binnen 500 M., zeewaarts gemeten van een dijk langs de Zeeuwsche stroomen, ieder tot 5 boete. subs. 2 dagen hechtenis; J. P., te Ossenisse, wegens het bevisschen der Schelde met een boot niet voorzien van een nummer tot f 5 boete, subs. 2 dagen h.Th. V. en M. v. W., beiden te Zandvliet, (België) wegens het bevisschen der Schelde zonder consent, ieder tot 10 boete, subs. 3 dagen h.A. Z., te Schore, T. V. d. H. Jr. en L. v. A., te Ierseke, J. B., te Nisse, C. D. Jz., J. De J. Jz., Th. V. d. H. Sr., J. V. d. II., H. V. d. H., J. L., N. v. T., M. v. T., N. De V., P. G., C. V. d. B., D. P. en A. P., allen te Ierseke, F. De B. en F. De V., beiden te Klinge, allen wegens het gaan over eens anders met rijpende vruchten bezetten grond, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag h.S. Kte Klinge, wegens het visschen van mosselen binnen den afstand van 500 M. zeewaarts gemeten uit een dijk langs de Zeeuwsche stroomen, tot f 5 boete, subs. 2 dagen h.J. K. Pz. en F. K. Pz.beiden te Krui- ningen, wegens het in gesloten jachttijd aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen, de le tot f 10 boete, subs. 3 dagen h.de 2e tot f 9 boete, subs. 2 dagen h.A. K., te Ierseke, wegens open bare dronkenschap tot 5 boete, subs. 3 d. h. Allen tevens in de kosten. Vrijgesproken werd H. E., te Rotterdam, beklaagd van het bevisschen der Schelde zonder consent. Het gerechtshof te Amsterdam heeft dezer dagen eene voor den effectenhandel belangrijke beslissing gegeven. Het heeft namelijk beslist, dat hij, die effecten in prolongatie ontvangen heeft, zich aan misbruik van vertrouwen schuldig maakt, wanneer hij die effecten, hem als onderpand gegeven, buiten weten van den eigenaar, verkoopt of aan anderen in prolongatie geeft. Buitenlandsch Overzicht. De berichten uit het Oosten zijn dezer dagen weder zoo verward en spreken elkander zoo dikwerf tegen, dat het bijna onmogelijk is er juiste gevolgtrekkingen uittemaken. Eén zaak schijnt intusschen vrij zeker te zijn, nl. dat er werkelijk groote toenadering bestaat tusschen Rusland en Turkije. De Turksche commissaris Gadban-Effendi is te Sofia aangekomen en heeft er langdurige conferenties gehad met den Russischen agent Nekliudoff en het lid van het Bulgaarsche regentschap Karaveloff, dat, zooals men weet, zich geheel van de nationale partij heeft losgemaakt. De Bulgaarsche regeering heeft daarop inlichtingen gevraagd omtrent de zending van Gadban- Effendi, doch deze heeft daarop ontwijkend geantwoord, zeggende, dat hij eerst met Kaulbars moest confereeren, maar dat de Porte tot verzoening gezind is en een modus vivendi tusschen Rusland en Bulgarije zoekt. Dit alles wijst dus op eene Turksch-Russische over eenkomst en men wil zelfs weten, dat deze de volgende hoofdpunten zou bevatten Rusland waarborgt de integriteit van het tegen woordig gebied des Sultans, het vermindert de oor logsschatting, en laat aan Turkije het onbeperkte recht om de Dardanellen te versterken. Verder komen Rus land en Turkije overeen tot eene zoo noodig gelijk tijdige bezetting van Oust-Rumelië en Bulgarije. De Bulgaarsche regeering heeft intusschen ook te gen Gadban-Effendi beweerd, dat zij geene inmenging in de binnenlandsche aangelegenheden zou dulden. Tegenover Rusland ging dit zeker goed, maar of eene dergelijke houding ook gerechtvaardigd is tegenover den Sultan, die souverein van Oost-Rumelië en Bul garije is, mag betwijfeld worden. De Fransche bladen hebben in de laatste dagen herhaalde malen bericht, dat de Duitsche Keizer zon der bepaald ziek te zijn zich in een bedenke- lijken staat van zwakte bevindt. De hooge leeftijd van den Keizer brengt mee dat dit zeer mogelijk is, maar de Duitsche bladen, die in den regel zulke berichten niet geheel verzwijgenweten er niets van; integendeel, de Keizer is volgens hen zeer wel, keerde gisteren naar Berlijn terug en er bestaan reeds plannen voor verschillende jachtpartijen. Er is geen reden de Fransche kranten voor bijzonder inge licht te houden. Wel zou de dood van Wilhelm op dit oogenblik een allergewichtigste gebeurtenis zijn, daar de Keizer een onverzettelijken afkeer heeft van den oorlog, en na zijn dood de oorlog met Frankrijk waarschijnlijk een zaak van wellicht zeer korten tijd is. Frankrijk legt het blijkbaar op dien oorlog toe en de Duitschers willen hem hoe eerder hoe liever, indien hij toch moet komen. Gemengde Berichten. Ierseke. Alhier heerscht nog steeds groot gebrek aan woningen. Daardoor zijn in aanbouw zijnde huizen gewoonlijk reeds verhuurd vóór zij voltooid zijn, en past ieder, die een woonhuis heeft kunnen machtig worden wel op, zijn huur prompt te betalen. Natuur lijk zijn dan ook de huurprijzen hoog. En toch bren gen in openbare veiling komende gebouwen steeds weinig op. Zoo werden gisteren weer drie huizen, nog pas een paar jaar oud, samen voor slechts 1900 verkocht. Rekent men dat zij samen /5 huur doen, (doch het zal wel 6 zijn) dan komt men tot eene onzuivere rente van minstens 12 pet. 't Is zeker op merkelijk, dat weinigen een zoo voordeelige geldbe legging verkiezen. Een troep zigeuners, die Dinsdag een bezoek aan Oostburg wilde brengen, werd door de maréchaus- sées van Sluis, versterkt door die van Oostburg, over de grenzen naar België gebracht. Bij wijze van proefneming begeven zich dezer dagen velen uit Breskens en omliggende gemeenten naar deze plaats om hunnen paarden de locomotief van den tram te toonen. Vele dezer dieren schijnen echter nog lang niet gemeenzaam met het denkbeeld van eene kennismaking, zoodat men dagelijks zien kan, hoe sommige, ondanks alle moeite, niet voorbij de locomotief zijn te krijgen. Ja, het is zelfs gebeurd, dat een dezer aanschouwers op het gezicht van «het snuivend en brieschend spookpaard" rechtsomkeert maakte of voortholde en met zijn gevolg in eene sloot terecht kwam. Het behoeft niet gezegd, dat vele voer lieden voor onaangenaamheden vreezen. En zoo het slechts bij onaangenaamheden mocht blijven Borsele. Alhier heeft zich een geval van mazelen voorgedaan in eene woning op grooten afstand van het dorp en niet ver van Ovezand, waaar die ziekte epidemisch heerscht. Bij een ingezeten draagt een vijgeboom voor de tweede maal vrucht in dit jaar. Middelburg. De sterfte onder de jonge kinderen was hier in de afgeloopene negen maanden van dit jaar nog al belangrijkonder de 276 sterfgevallen telt men toch behalve 16 levenloos aangegevenen 82 kinderen beneden de 5 jaren. In deze maand bedraagt tot dusver het cijfer van overleden kinderen van dien* leeftijd reeds 18 van de 24 sterfgevallen, terwijl het vorig jaar in de maand October tot op datzelfde tijdstip, slechts één kind was overleden. 's-Heer Arendskerke. Een paar voorbeelden van buitengewone groeikracht dit jaar leverden alhier twee hovenieringen op. In den tuin van J. De Baar zag men in de laatste dagen nog enkele rijpe aarbezien plukken en in dien van den kastelein J. De Ruiter is een pompoen gegroeid, die het tot het kolossaal gewicht van 40 kilogrammen gebracht heeft. Dat iemand soms gauw geraakt kan wezen, werd Woensdag op het Spui in Den Haag bewezen, door een persoon, die met negotie langs de huizen loopt. Aan eene dienstbode, die de bel stond te poet sen, bood hij zijn waar aan, doch slaagde er niet in, te verkoopen. «Neem dan zoo'n doosje pommade", zei hij, terwijl hij dat openmaakte, om de meid te laten ruiken. «Neen, koopman niets noodig." D:iar, heb je 't dan cadeau!" en vóór zij het kon voorkomen, zat het blikje met pommade aan den top van haar neus. Er was gewasschen, en de wasch lag te bleeken op de weide. Bij het binnenhalen werden een flanellen en een linnen hemd gemist. De eerste gedachte was natuurlijk aan diefstal; een paar dagen later echter werden de overblijfselen van de verdwenen kleeding- stukken op het bleekveld teruggevonden. Daar gelijk tijdig een koe aan de maag sukkelde, werd de oplossing spoedig gevondende koe had ruim de helft der beide hemden opgepeuzeld, die echter te zwaar te verteeren bleken. Dit is te Amstelveen geschied. Ook eene felicitatie 1 Bij gelegenheid zijner benoe ming tot ridder van de orde van De Nederlandsche Leeuw van den heer mr. S. M. S. De Ranitz, off. van Justitie te Arnhem, werd hem volgens de Haagsche Gt. eene briefkaart gezonden van dezen inhoud: 's-Hage, 18 October 1886. De Koning kan u tot ridder benoemen Dat gaat. Een ridder van u maken dat nooit. Uw dw. dr. Mr. J. W. SPIN. De landbouwer J. V., te Vrouwepolder die met zijn gezin reeds te bed lag, werd Woensdagavond half tien ure uit zijn slaap gewekt, door het leven dat eenig vee in de schuur maakte. Opgestaan om te zien wat er gaande was, zag hij zijne schuur in lichtelaaie staan. Om daar iets uit te redden, was niet meer mo gelijk, zoodat de schuur met den geheelen oogst en 4 kalveren en 2 geiten is verband. Uit het woonhuis is het meubilair gered. De spuit uit Veere was spoedig op de plaats van den brand, en het mocht door ver- eenigde krachten gelukken, een gedeelte van het woon huis te behouden. Volgens de nieuwste tijdingen uit Engeland neemt de invoer aldaar van bevroren schapenvleesch van de Falkland-eiland in den laatsten tijd groote afmetingen aan. Onlangs in het stoomschip «Selembria" in de Oost-Indische dokken aangekomen met eene lading van niet minder dan 30,000 bevrozen schapen. Deze kwamen in uitmuntenden [toestand geconserveerd aan en werden tot goede prijzen van de hand gedaan. Waar schijnlijk is deze lading de grootste, die ooit den Oceaan doorkliefde. «De Falkland-eilanden-vleesch-compagnie" liet dit schip geheel voor haar doel bouwen, en is van plan er geregeld vleescbladingen mee naar En geland te brengen. En als men nu bedenkt, dat een deel van deze eilandengroep in 1853, en de rest eerst in 1861 bewoond werd en er nu'j reeds een schapen stapel van 600,000 stuks aanwezig is, moet men zich over zoo snelle ontwikkeling van een en ander ten zeerste verwondereD. (Ldb. Ct.) Het volgende aardige gedichtje lezen wij in de Prov. Oron. Ct. In Anna's Album. Zoo tusschen vijftig al en zestig Verkeerde ik in den zoeten waan, Dat ik met de Eva's had gedaan En 'k, ongemoeid, nu opperbestig Alleen mijn eenzaam pad kon gaan Maar kijkdaar klampt nog gij mij aan En vraagt mijis 't geen zonde en schand I En vraagt, bij 't hart, ook nogmijne hand 1 Ant I AntMag zóó een meisje vragen 1 Gij weet, al lang hadt gij mijn hart En durft ge nu dien eisch nog wagen Och meid, gij weet niet, hoe 't mij smart, Doch weig'ren U iets, viel mij hard Op 't eind van mijne levensdagen Wil ik dan ook dit leed nog dragen En dus... in 'shemels naam dan, Ant! Tot liefde- en vriendschapsonderpand Geef ik u hier mijn volle hand Johan Jacob Antonie Goeverneur. Een hevige gasontploffing heeft te Amsterdam plaatsgehad in een perceel op de Heerengracht. In een der vertrekken in het achtergedeelte van dit huis bespeurde men een sterke gasluchtonnadenkend ont stak men daar licht en met een donderend geweld werden een aantal vensterramen, deuren, zelfs een gedeelte van het dak uit elkaar geslagen. Twee der bewoners hebben lichte brandwonden bekomen. Altijd nog over het vermiste meisje Anna Allié verneemt men thans, dat de heer C. P. De Groot, predikant te Gulpen, op zijn schrijven aan de moeder naar aanleiding van het bij den rechter-commissaris te Maastricht ingekomen bericht, onder dagteekening van 12 Oct. jl. ten antwoord heeft ontvangen, dat het kind nog niet aan haar was teruggegeven. Een inspecteur van de belastingen overkwam dezer dagen iets grappigs. Nadat de gewone vragen, o. a. ook uit hoeveel personen het buisgezin bestond, waren gesteld en beantwoord, was hij op het punt van heen te gaan, toen de dame, de moeder der huis vrouw, die hem te woord had gestaan en er eenigs- zins verlegen en opgewonden uitzag, plotseling zeide «Ik geloof dat het er nu wel zoo wat wezen zal wacht u nog even". Hij bleef nog enkele minuten zitten. De dame kwam terug met den uitroepJa, mijnheer 1 u kunt er nog éen opschrijven 't is een meisje. Sinds eenige dagen is te Tilburg vermist zekere G., ambtenaar bij de staatsspoorwegen aldaar. Hij had een verlof aangevraagd voor eenige dagen en, toen bij na afloop daarvan niet verscheen, werd een onderzoek ingesteld naar den inhoud van de hem toevertrouwde kas, waarin de gelden aanwezig waren ter uitbetaling van de werklieden der ateliers, en bevonden, dat eene aanzienlijke som aan bankpapier, men spreekt van 7000, niet aanwezig washet zilveren geld, naar men zegt/6000, was achtergelaten. G. zou zich in de richting van België hebben ver wijderd. (T. Ct.) Te Zwaag is een biljart-wedstrijd gehouden om een ezel. De heer G. D. Sieuverts te Hoorn liep er mee weg. De «mode" gebiedt, dat jongelui, die van huwe lijksplannen droomen, neen, beter, het er over eens zijn, «dat ze elkaar nemen zullen", dit den volke bekend maken door verlovingskaarten. Pessimisten beweerden reeds meermalen, dat dit zeer gevaarlijk is. Zoo'n gedrukt stuk, zeiden zij, blijft maar de liefde is niet altijd bestendig van duur. Won deze redeneering veld, dan ware het met de verlovingskaarten gedaan. Doch de «mode", steeds op haar post, heeft meesterlijk dezen gevoeligen slag afgewend. Er zijn kaarten, zegt ze Verloofd Jan Den Maria V Welnu, als het «uitraakt", zende men nieuwe kaarten de wereld in Verloofd geweest: Jan D en Maria V Probatum estEn zoo geschiedt thans werkelijk in ons lieve landje. Ongehuwde directrice eener jonge dameskost school, na een voordracht over de vaderlandsche ge schiedenis, geestdriftig «Niet waar, wij zijn allen Nederlandsche meisjes en willen dat eeuwig blijven (Levendig protest). Door een krokodil of kaaiman werd op den middag van den 7en September jl. aan de monding van de Tjiliwong, de rivier van Batavia, een prauwtje waarin drie personen, ten onderste boven gekeerd. Twee van hen wisten zich op het omgekantelde vaartuig te redden, maar de derde kwam niet meer boven water. De bemanning van de «Marie", die daar juist voorbij stoomde, kon tot redding van den verdwenene niets uitrichten, daar het monster te spoedig met zijne prooi in de diepte verdween. Naar luid van een telegram uit Biarritz is er het badhuis, het «Casino" genaamd, afgebrand. Het vuur, aangewakkerd door een hevigen wind, zette in een' ommezien het geheele gebouw in lichte laaie. Men schat het verlies op 700,000 fr. Een der bedienden werd vermist, zoodat hij waarschijnlijk in de vlammen is omgekomen. Het «Hotel d' Angeleterre", dat door de vlammen ernstig bedreigd was, is door de inspanning der brand weer behouden gebleven. Vandersmissen heeft zich in cassatie begeven op grond dat, eenmaal het met voorbedachten rade niet aangenomen zijnde, eene andere acte van be schuldiging had moeten worden opgemaakt, en verder op grond daarvan, dat een der leden van de jury openlijk de vrijspraak van den beschuldigde zou hebben aangekondigd. Volgens de Patriateheeft de jury met algemeene stemmen een verzoek om gratie voor Vandersmissen geteekend. Te Harmignies (België) is, na langdurige na sporingen, een Frankisch kerkhof ontdekt, waarvan 183 graven reeds zijn doorzocht. Al de geraamten hebben de voeten gewend naar het Oosten, want de Franken geloofden aan de wederopstanding. Hun lijken werden in rijke kleedij en met prachtige sieraden be graven. Aan hoofd- en voeteinde werden wapenen, ge reedschappen, versierselen gelegd, voorwerpen waarop de overledene veel prijs kon gesteld hebben en die hij, bij zijn ontwaken, ongaarne zou missen. De 1200 jaren geleden omwoelde grond is nog zichtbaar door een geelachtigen tint, die scherp afsteekt bij den krijtgrond waarin de graven zich bevinden. Vele der skeletten zijn uitstekend geconserveerd. In de graven der mannen is een schild om het hoofd geplaatst en daarnevens liggen de wapenen. Op de borst ziet men bronzen, gouden of zilveren haken, die vroeger de kleederen zullen bijeengehouden hebbenaan den gordel bedelzakjes, waarvan nog alleen de sluiting en geldstukken zijn teruggevonden. Ook de vrouwen werden in plechtgewaad begravenmen vindt bij haar spelden, gouden, zilveren of bronzen ringen, halsketens van amber, paarlen of glaskoralen en glazen vazen met schoone teekeningen, amuletten enz. Door deze opgravingen wordt veel licht verspreid over de geschiedenis van het Merovingisch tijdvak, waarover later een geïllustreerd werk zal verschijnen. De Vesuvius begint sedert eenige dagen zich weer zeer onrustig te gedragen. Maandagavond heeft men belangrijke lavauitstortingen waargenomen. Uit Castelfranco Veneto wordt aan VItalie ge schreven, dat eenige dagen geleden een vreeselijke storm zich boven de lagere bergruggen der Alpen van la Brenta tot Piane ontketend heeft. De schade is onnoembaargeheele bosschen olijfboomen zijn ver nield verscheiden huizen werden van hun daken be roofd. De hagel viel ter dikte van 40 centimeters. Verscheidene ongelukken op zee worden uit Palermo gemeld. Drie zeilschepen zijn in de golf van Castella- mare vergaan. De bemanningen konden zich met moeite redden. Uit Saint-Aubin wordt aan de Suisse libérale van Neuchatel geschreven, dat Woensdag 13 October een cycloon gewoed heeft op den weg langs het meer van Neuchatel, van Tivoli naar Vaumarcus. Het water rees torenhoog uit het meer en viel als stof neer. Drie vrouwen werden door den wind opgenomen en vijftig meter ver ter aarde geworpen. Op hetzelfde oogenblik hagelde het op het meer en te Bevaix. Volgens de Chicago News bezit Alexander von Battenberg in den staat Chicago en andere Ameri- kaansche staten uitgestrekte goederen, en zou het niet onwaarschijnlijk zijn, dat de ex-vorst van Boelgarije binnenkort zich in de Vereenigde Staten als grond bezitter vestigt. Eenige jaren geleden ging eene firma te Berlijn bankroet. Om haar voor den ondergang te behoeden, trad een handelsman de gefailleerde firma met raad en daad te hulp en hield met zijn geld de zaak staan de, zoodat zij nu weder groeit en bloeit. De vriend schappelijke verhouding tusschen de twee kooplieden verminderde echter langzamerhand, totdat eene alge heels verkoeling ontstond en de persoonlijke betrek kingen ten slotte afgebroken werden. De koopman, die eenige jaren geleden de gefailleerde firma te hulp kwam, verkeert nu in dezelfde omstandigheden als degeen, dien hij gered heeft en moest ook surséance van betaling aanvragen. Zijn vroegere vriend herin nerde zich zijner plotselingde persoonlijke vijand schap was vergeten en dadelijk stelde degeen, die vroe ger in het ongeluk verkeerd had, zijn redder van toen de noodige geldmiddelen ter beschikking, zoodat diens zaken nu weder haar gang gaan.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2