niet, dan wie wel vorst van Bulgarije zal worden, want, daar Rusland de onwettigheid der verkiezingen blijft betoogen, zal geen keuze der Sobranje, welke die ook zij, zijne goedkeuring erlangen. Het wordt intusschen meer dan tijd, dat de toestand in Bul garije geregeld wordt, want het geld is er schaarsch en zonder geld is het moeielijk te regeeren. Dit weet Rusland het best en daarom tracht het de verwarring nog wat te de doen aanhouden, des te zekerder wordt de onderwerping aan den Czaar. Tot tijdelijk Engelscli ambassadeur te Konstanti- nopel is de heer White benoemd. Men zegt, dat Rus land dit zoolang mogelijk heeft trachten tegen te houden en men beschouwt dan ook deze benoeming als een bewijs, dat er te Konstantinopel meer toena dering tot Engeland dan tot Rusland zou bestaan. De Fransche minister van Financiën, de heer Sadi- Carnot, heeft als zoodanig ontslag genomen, niettegen staande de heer De Freycinet hem verzocht heeft te blijven. Men schrijft dit toe aan de instemming, die de Fransche premier heeft betuigd met het in ons vorig nommer vermelde voorstel van den heer Proust tot converteering van de 4% pet. staatsschuld. Het Spaansche Ministerie heeft besloten den staat van beleg te Madrid op te heffen. Volgens den cor respondent van de Times zijn de conservatieven voor nemens, zoodra de Cortes weder bijeen is, het Minis terie krachtig te bestrijdenzij zullen voornamelijk opkomen tegen de langzaamheid, waarmee de zaak der muiters te Madrid werd behandeld en de aarzelende houding van het Ministerie. De conservatieven hebben het voornamelijk voorzien op Sagasta, omdat hij de sluitsteen is van den boog, door de liberalen van alle schakeeringen gevormd, en, wanneer hij eenmaal ter zijde is gesteld, met het liberalisme, evenals in 1883, korte metten kunnen worden gemaakt. Voorshands is, vol gens genoemden correspondent, Sagasta voor de libe ralen even onmisbaar als Canovas del Castillo met zijn talenten en zijn veerkracht voor de conservatieven wezen zal, wanneer deze partij door een keer in de politieke strooming weder aan het roer komt. Gemengde Berichten. Uit Amsterdam schrijft men ons, 17 dezer: Wanneer ik, tegen den door mij in den laatsten tijd gevolgden regel, melding maak van eene openbare, tegen 5 cents toegankelijke, vergadering der sociaal democraten, dan is het alleen omdat een uwer ge- westgenooten het woord heeft gevoerd, naar hij zeide «op uitnoodiging en met overwonnen schroom", in den vSchildersbond", een der vele afdeelingen van den Bond der sociaal-democraten. Die spreker was de heer P. A. Jansen, oud-kapi tein der infanterie en gewezen directeur van het voormalige ahuis van verzekering" te Middelburg. «Schilderen en vernissen met de politieke kwast" was de titel, die, vóór de kennismaking met het on derwerp der rede, reeds met groot enthousiasme in ontvangst werd genomen, 't Auditorium was groot, zóo groot zelfs dat de voorzitter der bijeenkomst de belangstelling «buitengewoon" meende te mogen noemen. De heer Jansen wijdde in de eerste plaats een woord aan de politie, die hem bij zijn binnentreden zoo «kranig" ontvangen had, ja hem die dertig jaren lang heeft bijgedragen aan rijks- en gemeentelas ten als had hij thans, na veel miskenning, een hoog standpunt ingenomen, tot eerewacht had willen ver strekken. Jammer voor de politie, dat de heer J. hare eerebewijzen gladweg afwees. Toch uitte hij ter loops de hoop, dat wat hij spreken zou den goedge- zinden politieman er toe zou brengen om sociaal-de mocraat te worden 't Spijt mij, dat ik rekening moet houden met de mij toegestane noodwendig beperkte ruimte, zóo zelfs dat ik niet eens plaats heb, om de hoofdtrekken weêr te geven van het gesprokene, 'k Doe dus hier en daar, maar toch in volgorde, een greep tot het vormen van een flauw begrip. Wie wil leeren «verlakken" kreeg den raad: maak een reisje naar den Haag, naar de Staten-»kapitaal" (uitbundig gejuich!) en zie Heemskerk de kunst af. Dertig jaar geleden bezocht spreker voor de eerste maal Amsterdam en werd door «vrienden" geïntroduceerd bij zekeren Toontje in de Nes. Op het tooneel in Toontje's zaal moest een bord worden voorgesteld Toontje kwam met twee bloempotten onder den arm aandragen, zette die neêr, en ziedaar het boschEn zoo ook onze Tweede Kamer der Staten-Oeneraal. Zelfs als zij vol tallig is wat zelden gebeurt vervult zij de rol der twee bloempotten van Toontje uit de Nes: Zij heet de Nederlandsche natie te vertegenwoordigen, maar dit is politieke verlakkerij. Na Toontje de gemeenteraden, specialiter de bur gemeesters. Deze laatsten zijn niet gekozen door het volk, neen, ze zijn opgedrongen. De vroegere «school meesters" heeten tegenwoordig bloot «onderwijzers", omdat het woord «meester" 't begrip van «baas" in zich sluit, en zij desalniettemin geen baas waren. Waarom dan den titel van «burgemeester", die toch ook geen «baas" is, niet veranderd in dien van bijv. «burgervader", maar dan natuurlijk in den goeden zin van vaderschap? Na de gemeenteraden en de burgemeesters, de kapi talistische bladen, die de kunst van verlakken toepas sen en leeren, vooral het Handelsblad. De afgekrabde kleine burger staat tegenover den niet afgekrabde als het bloote tegenover het bedekte, het abnormale tegenover het normale, het snel kloppende tegenover het langzaam kloppende hart. Heemskerk is naar Bismarck gegaan, heeft als middel van herstel in Duitschland baden gebruikt, van daar een Socialisten-wet medegebracht, althans een schema waardoor hij met menie een rooden streep heeft gehaald, maar een zoogenaamde Socialisten-wet, die de afgevaardigden onzer kapitalisten, dank zij den goeden dunk van den heer Jansen, toch zeker wel niet zullen durven aannemen. Een paar voorbeelden uit 1789, Fransche revolutie, leverden spreker de stof voor 't betoog dat destijds vorsten en regeeringen stalen als roovers, ten overvloede door de geestelijkheid nog een handje geholpen. Wee de armen die zich wilden verzetten, zij kregen met de zweep als voor de hondenkar bestemde honden. Maar i de bastille werd door de ontploffing van het sedert lang gegist hebbende volksgevoel bemeesterd en de politieke gevangenen werden bevrijd. En zoo zal het ook eenmaal bij ons gaan. Dat daar en toen de vorsten stalen heeft men eerst geleerd na hun dood uit het onderzoek der boeken. Of de vorsten hier stelen, weten we niet, omdat het onderzoek der boeken ons nog is ontzegd. Maar wel mogen we zeggen vorsten en regeeringen ontstelen ons een kleinood onze vrijheid zij plegen politieken diefstal, die, jammer genoeg, niet vervolgbaar is. Spreker zou niet graag vorst zijnhij vreest dat bij hocge temperatuur de hermelijnen mantel hem te warm zou maken. Toch heeft een vorst iets benijd baars hij kan namelijk alles doen, want hij is onschendbaar. Maar nu eischen de wetten van ons, die toch niet helpen kunnen dat er vorsten zijn, dat wij eerbied voor die vorsten zullen hebben en ook eerbied voor justitie en politie. En eerbied kan toch niet gekommandeerd worden, eerbied moet geboren worden uit overtuiging van wettig en rechtmatig gezag. Toch dulden wij ten onrechte dien eisch. En hoe komen wij aan vorsten Bloot bij wijze van nalatenschap, van erfenis. Nu staat er in de wet, dat men eene gewone erfenis kan accepteeren of verwerpen. Maar de erfenis van een vorstAls we eens durfden zeggenwe verwerpen die erfenis, onmiddelijk werden we vervolgd wegens majesteitschennis. Vervolgens trad spreker in een bespiegeling (om het zoo te noemen) over het begrip der godheid, om het z. i. onrechtmatige aan te toonen van den titel «majesteit" aan een aardsch vorst. Bij het erg mank gaan van zijn betoogtrant in dit opzicht, en het reus achtig gevaar van aanstoot geven, liep onzes inziens ditmaal vooral dubbel kreupel zijne hatelijkheid aan 't adres van «de pers", wier hulp hij toch zoo vaak gevraagd en verkregen en ook miskend heeft. Waar hij in eene bijeenkomst van niet letterkundig ontwik kelden, waarvan hij voorgaf dat hij ze wil helpen «opheffen", de eenige macht die daartoe in staat is, de pen van den ontwikkelden, denkenden en bezadigden volksvriend, verstompt of althans tracht te verstompen door holklinkende frazen, daar verliest veel, zeer veel van het overigens goed bedoelde en meestal duidelijk en rond uitgedrukte, de kracht van het ware, dat is voor mijde ernst der overtuiging. Vervolgens stelde spreker in het licht, dat, behalve de goede en achtenswaardige mannen, er onder justitie en politie ook «schoeljes" gevonden worden. Als doorn in het oog wees hij op de verschillende er. met zich zelf in strijd zijnde uitspraken der rechterlijke colleges, met name in zake baron v. Heeckeren en mevr. Bul- kley, Domela Nieuwenhuis en Boelens, Busken-Huet als redacteur van de Java-bode enz. Evenmin als wij koningen kiezen, kiezen wij onze justitie. Maar ook evenmin onze politie. En ook onder deze laatste schuilen er heel wat, die er niet bij behooren en het korps ont sieren. De goeden onder dat korps moeten overtuigd worden, dat zij niet langer deel er van kunnen uit maken. Zij moeten hun betrekking onmiddellijk neer leggen. Hunne vrouwen zullen hen wel helpen den kost te verdienen, evenals 't spreker is gebeurd. De T weede Kamer heeft hem indertijd onwettig als kapi tein der infanterie uit den dienst ontslagen, enkel en alleen omdat hij in een dagbladartikel had aange drongen op afschaffing van den gedwongen kerkgang der militairen. Die afschaffing heeft plaats gehad, men heeft de onwettigheid van het ontslag niet ontkend, maar toch hem en de zijnen broodeloos gemaakt. Hij heeft bard gewerkt en moet nog hard werken voor het dagelijksch brood, maar zelfs zij, die de onwettig heid van zijn ontslag erkennen, maken het hem nu nog in het zoeken zijner broodwinning moeilijk. Zich op eigen voorbeeld beroepende, dringt hij bij de po- litie-agenten erop aan leg heden nog neer uw baantje en uwe vrouwen zullen u helpen in 't zoeken en vinden eener andere broodwinning Tegenover de uiteengezette «verdrukking" gaf spreker ten slotte éen geneesmiddel aansamenwerking. Wie nog geen sociaal-democraat is, moet het worden. Er zijn er reeds duizenden in ons land, ja wel twee mil- lioen(Mijns inziens wel wat heel veel op een bevol king van slechts vier millioen inwoners, ook al zou ik geloovig aannemen, dat de «denkbeelden der toe komst" den zuigeling reeds aan de moederborst of met den paplepel worden ingegeven.) De opwekking tot uitbreiding en het zich laten in schrijven tot het lidmaatschap van den Raad werd met luid applaus en een daverend«leve kapitein Jansenbezegeld. Na de pauze traden nog een paar geestverwanten op, waarvan een, de burger Heijer, als zijne overtui ging uitsprak dat, waar nu reeds «mannen van eer" als etn gewezen schrijver aan het ministerie en een oud kapitein van het leger tot de openbare geestver wanten behooren, ook eerlang de tijd zal aanbreken dat zelfs ministers, graven en baronnen zich als leden van den soc.-democrat. bond zullen laten inschrijven. Ten slotte gaf de heer Jansen een door hem ver vaardigd, op gemakkelijke wijs gezet «Volkslied" ten beste, getiteld «De roode vlag". De roode vlag moge dan in 't openbaar niet geduld worden, dit lied zal op de wandeling hare plaatsvervangster zijn, en daar kan de Koning niets aan doen! zeide spreker. Kapelle. De schaapspokken heerschen hier nog voort durend. Bij 8 personen zijn reeds beesten aangetast, waaronder ook 3 geitendeze laatste zijn echter her steld. Van 113 Oct. deed zich geen nieuw geval voor, zoodat men in de meening verkeerde, dat de epidemie tot staan was gekomen, doch helaas van 1317 Oct. zijn er weder 6 gevallen bijgekomen. Bij B. De Jager, waar de ziekte zich het eerst vertoonde, zijn van de kudde, bestaande uit 113 stuks, tot heden 63 aangetast, waarvan 34 zijn gestorven, lersekc. Toen Zaterdag hier een vaartuig zon binnen- loopen, stiet het tegen een paal, waardoor de giek oversloeg, welke een aan 't roer staanden knaap tegen het hoofd kwam. De knaap werd ernstig gewond, doch daar hij desniettegenstaande beweerde geen pijn te hebben en in een aanhoudende lachbui verviel, meent men dat zijne hersenen gekrenkt zijn. Heiukenszand. Eene arme weduwe alhier bewoont een ellendig klein huisje. Dit komt meer voor; maar wat in ons om zijne zindelijke bewoners bekend Ne derland zeker zeldzaam is, is hier het geval, nl. dat mensch en dier te zamen in hetzelfde vertrek moeten wonen. De huisbaas toch heeft eene bedstede en een deel van het woonkamertje der weduwe bestemd voor een paar geiten. Deze logeerkamer der dieren is wel afgescheiden van het overige woonvertrek door wat oude planken en heeft eene opening naar buiten, maar dit kan niet beletten, dat er veel koude en onaange name geuren naar binnen komen. Toch moet er nog 50 cents huur per week voor dat huisje worden be taald, naar men zegt. Of de weduwe met haar vier kinderen zich over een en ander heeft beklaagd, is niet bekend, doch het is te hopen, dat er op eene of andere wijze aan dat samenwonen van mensch en dier spoedig een eind zal worden gemaakt. Groede. Verleden week bekwam een boerenknecht te Oostburg een slag van een paard, tengevolge waarvan hij twee dagen later overleed. Middelburg. Ofschoon de mazelen alhier epidemisch heerschen en het getal aangetasten thans 54 bedraagt, blijven zij gelukkig tot dusver het goedaardig karakter behouden en hebben er nog geene sterfgevallen aan die ziekte plaats gehad. Heden heeft zich een geval van diphteritus voorgedaan. Door Z. E. den Minister van Justitie is M. Willemse aangesteld tot onbezoldigd rijksveldwachter te Serooskerke (Schouwen). Duivendijke. De mannen-zangvereeniging alhier contribueerde gedurende het afgeloopen zomer-halfjaar ten voordeele der armen. De netto-opbrengst beliep 20,23. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag troffen twee Vlissingsche loodsen ongeveer ter hoogte van Westkapelle een Engeleehe zeilbarge aan, bestemd naar Brugge via Ostende. Ondanks alle pogingen der beman ning en zelfs eener vrouw, die het zwaarste mannen werk hielp verrichten, had de storm het vaartuig zoo ver uit zijn koers geslagen. Het werd nu te Zieriksee binnengeloodst. Vrijdag werd ook op dezelfde plek door eenige Ostendesche visschers, later door genoemde loodsen bijgestaan, een stoomboot gevonden, geladen met spoor staven. Deze boot was geheel verlatende mast droeg het noodsein; in de kajuit lag de tafel vol papieren, verward door elkaar. Wel had het schip eenig water gemaakt, doch averij werd niet ontdekt. Het werd nu naar Ostende opgesleept. Wat er van de opvaren den werd, is niet bekend. Pieter Roggeveen, uit Hillegersberg, die den len dezer 100 jaren oud werd, heeft de weduwe C. De Neve te Lekkerkerk, die den lOen dezer mede dien leeftijd bereikte, op dien dag van zijne belangstelling doen blijken. Na dankbetuiging van hare zijde, had er eene wederzijdsche wisseling van portretten plaats. Toen de heer A. S., gemeente-ontvanger te Mierloo, dezer dagen van een bezoek huiswaarts keerde, en op eenigen afstand van zijne woning een zoogenaamden vonder passeeren wilde, geraakte hij, door de duisternis misleid, te water. Eerst den vol genden ochtend vond men zijn lijk. De overledene bekleedde 32 jaar het ontvangersambt. In een der loodsen op het stationsplein van den spoorweg te Ter-Neuzen, waarin zich ruim 100 schapen bevonden ter verzending naar Londen, werd Vrijdag morgen vroeg weder brand ontdekt, en wel op vier verschillende punten, hetgeen aan kwaadwilligheid doet denken. Eenige werklieden hebben het vuur nog tijdig kunnen blusschen. In verband met deze her haalde branden is de justitie van Middelburg Zater dag te Ter-Neuzen aangekomen, teneinde een onder zoek in te stellen. Door de politie te Haarlem is een persoon aan gehouden die door middel van insluiping in een kan toor aan het Spaarne aldaar, een zakje, waarin onge veer f 40 aan dubbeltjes, had ontvreemd, doch op heeterdaad werd betrapt. Uit Haarlem wordt gemeld, dat aldaar door een bekend veehandelaar eene vleeschhouwerij is opgericht, waardoor men in de gelegenheid is gesteld prima quali- teit rund- en kalfsvleesch te verkrijgen tegen veel min dere prijzen, dan bij de gewone vleeschhouwers. Dit is een gevolg van de halsstarrigheid waarmede de slagers weigeren hunne prijzen in overeenstemming te brengen met de lage veeprijzen. De Zoom berekent, dat een arbeider, die zijn twee borrels per dag, waarop hij volgens dr. Schaep- man recht heeft, niet drinkt, maar de prijs daarvan, 12 centen, bespaart, na 15 jaren f 8(70 heeft overge legd en de directeur van het Ned. Werkliedenfonds zegt dat, als hij 't 25 jaren volhoudt, hij zich dan een uitkeering van f 1865 in eens op zijn 60e jaar, of f8,80 van zijn 60e jaar tot zijn dood toe kan hebben verzekerd. Om ingekuilde aardappelen beter te bewaren, en te voorkomen dat ze te veel lijden door broeiing, leggen sommigen thans pijpjes in de aardappelkuilen, met de monding naar boven, hetwelk de uitwaseming bevordert en daardoor het rotten belet, alsmede het zetten van nitloopers trgergaat. De aardappelen blijven meliger door dit eenvoudige middel, en houden dus beter hunne waarde. Bij vorst bedekt men de ope ningen der pijpjes met wat stroo, hetwelk men ge makkelijk verwijdert, wanneer er zachter weersge steldheid intreedt. "Voor de rechtbank te Maastricht is een actie aanhangig gemaakt van den geneesheer P. te H. (Limburg), die voor het behandelen van een patiënt gedurende ruim éen jaar, een honorarium van f9575 in rekening bracht. De executeurs-testamentair wei gerden die som te betalen. Student (zijn portemonnaie in de hand). «Weer geen roode duit er in 1 Ha als ik nu eens een uitnoodiging voor een bal kreeg en een jonge dame op mij verliefd werd, en die een oom had, die een heel lot in de Staatsloterij bezat en de 100.000 daarop trok, en die oom dan kwam te overlijden en het meisje tot éénige, algemeene erfgename maakte en ik dan met haar trouwde, dat zou me 'n jool geven 1" Bij het afbreken van ijzeren binten aan het Kurhaus te Scheveningen stortte Zaterdag een werk man, die een bout uit een bint wilde slaan, met het bint naar beneden en kwam met het hoofd op een ander bint neder, zoodat hij deerlijk gewond werd. De volgende curieuse staaltjes over tarieven wor den medegedeeld door Het Noorden. De heer K. E. Peschman, fokker van Poland-China-varkens te Gro ningen, kan een fokbigge in mand niet anders verzenden naar Beverwijk dan per goederentrein voor 13.60, en dan moet het dier 3 dagen, zegge drie dagen, onderweg zijn; of per personentrein voor ƒ41.90 in den tijd van omstreeks elf uren. De buitenlanders kunnen daarentegen zoo een dier als bestelgoed verzenden. Nog een voorbeeld: een pakje zaad van 250 gram (54 kilo) van Duitschland naar Batavia kost ƒ0.15, terwijl dit van uit Nederland slechts als brief kan verzonden worden, voor een bagatel van 4.25. «Ik heb nog nooit over mijn toestand geklaagd dan éénmaal", zeide een arm oud man; «dat was, toen ik met blsote voeten loopen moest, omdat ik geen geld had om schoenen te koopendoch ik ont moette een man zonder voeten, en was weder tevreden". GhrWmb.) Op de vraag of het verstandiger is bier in kruik of glas te bewaren, antwoordt een Duitsch scheikundig blad, dat het licht een bijzonder nadeeligen invloed uitoefent op den toestand van het bier, reden waarom het kruikenbier te verkiezen zou zijn, en het fiesschen- bier voor het zonnelicht dienst bewaard te blijven. Het gerechtshof te Bergen (Henegouwen), uit spraak doende in cassatie, heeft "Van der Smissen, oud-afgevaardigde voor Brussel, tot 10 jaren dwang arbeid veroordeeld, wegens moord op zijne vrouw. Verleden Dinsdagavond kwam zekere C. aan het St. Lazare-station te Parijs uit den trein en hij liep bijna tegen iemand aan, die juist bukte om een koker op te rapen. »Hé", riep de onbekende, «welk een buitenkansjeeen paar prachtige oorbellenIeder de helft." G. sloeg gretig toe en men ging naar een goudsmid, die de oorbellen op 100 fres. schatte. Toen zij den winkel verlieten, zei de onbekende: «Wilt ge zaken doen 1 Geef mij 60 fres. en ik laat u de oor bellen." C. nam aan, betaalde het geld en ging naar huis. Toen hij 's avonds het doosje opende, vond hij een paar oorbellen, die misschien 50 centimes waard waren. De behendige oplichter had den koker met een anderen, gelijkvormigen, verwisseld. Het vermakelijkst van bet geval is, dat C. den oplichter ging aangeven, met het gevolg, dat tegen hem zelf proces-verbaal werd opgemaakt als medeplichtig aan diefstal, daar hij het voorstel had aangenomen om iets te deelen, dat op den openbaren weg gevonden was. Een personentrein naar Denver (Colorado) ont spoorde aan den rand van den verschrikkelijken afgrond Black Canon, en weinig verschilde 't of er was een verschikkelijke ramp gebeurd. Een reiziger uit San Francisco, de heer Wolkeman, geeft van het gebeurde het volgend verhaal Op het oogenblik dat de trein, bestaande uit dertien waggons, vol reizigers en door twee locomotieven ge trokken, den Black Canon overtrok, voelden wij plot seling hevige schokken. Men begreep dat de trein was ontspoord en elk oogenblik tegen de puntige rotsen in den afgrond kon geslingerd worden. Er ontstond toen een geduchte paniekde mannen beefden over al hun leden en werden bleek als de doodde vrouwen vielen in zwijm. Bij eiken schok verwachtten wij een verschrikkelijken dood en een onzer, een handelsreiziger, door angst verbijsterd, sprong op den weg. Hij kwam gelukkig terecht op een rots die hem staande hield en voor een val in den afgrond behoedde. We werden op die wijze langs een afstand van 300 el voortge- sleurdmaar ten slotte werden wij, dank zij de geest kracht en de tegenwoordigheid van geest van den machinist, die den trein tot staan bracht zoo snel hij kon, op een waarlijk wonderdadige wijze gered, want verscheiden waggons waren reeds buiten het spoor. Laatste en telegraphische berichten. 's-Gravenliage. De vergadering der staatscommissie voor landbouwzaken is heden door den Minister van Waterstaat geopend, die uiteenzette dat de Regeering van de commissie vraagt het onderzoek en de voor lichting in landbouwquaestiën zooveel mogelijk in verge lijking met het buitenland om naar een vast plan te kun nen handelen. Mocht eenig onderwerp tot klaarheid zijn gebracht, dan kan terstond daarover gerapporteerd wor den. De voorzitter, mr. Sickesz, antwoordde aan den Minister, dat de commissie met ingenomenheid alles wat betreft landbouw, landbouwbedrijf, bodem en pro ducten zal onderzoeken. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën- 20 Oct. Goes, leverancie strafgevangenis, Cipier. 27 Ierseke, toren, Hannink. 29 Borsele, oeververdedigingswerken, Polderbestuur Borsele. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information, 19 Oct. Rilland, manufacturen, De Vos. 20 Kruiningen, diversen, Prins. 20 Kruiningen, hofstede en woonh Pelle en Lansen Croin. 20 Goes, vendutie, De Vos. 21 u Ierseke, woonhuizen en erven, Pelle en Lansen Croin. 21 n Heinkenszand, hoornen, De Ronde Brosser. 22 Driewegen, bouwland, Pelle en Lansen Croin. 27 t Kruiningen, inspan enz., 28 Heinkenszand, hoornen, 29 Ierseke, diversen, 1 Nov. Kapelle, wisschen, 1 Kapelle, wisschen, 3 Kruiningen, woonhuis en erf, 3 VHeer Arendsk., houw- en weil, 4 n Heinkenszand, hoornen, 4 u Waarde, hoornen, 5 n Ovezand, hoornen, Biezelinge, hoornen, Heinkenszand, hoornen, VHeerenhoek, hoornen, 11 17 25 1* '8-Heer Arendskerke, hoornen, Pelle. De Ronde Bresser. Mulock Houwer. Gallis Mereus. Pelle. Pelle en Lansen Croin. De Ronde BresseT. De Ronde Bresser. De Vos. Van der Kloes. Gallis Merens. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2