AANBESTEDING. ZANDPUT, Gemeenteherberg, SCHOUWING L Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Weerkundige Waarnemingen. M 'ill lit 322e Staatsloterij, 4e kl. Burgerlijke Stand Goes Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Verkoopingen en Verpachtingen. Marktberichten. _A_cL"vertentien. Uit dankbaarheid! Watergangen, Heulen enz. op Woensdag 22 September 1886. op Zaterdag den 11 September e. k., aantebesteden: aanbesteden: Het bouwen van een nieuw Woonhuis op de kweekerij „Eurika". Openbare Verkooping op Woensdag 15 September 1886, op Vrijdag 17 September 1886, te verkoopen: Logement en Afspanning, Woonhuis, Schuur, Erf en Grond, 08 wellicht, in vèrhand hiermede, nieuwe kredieten wil aanvragen. Omtrent de groote vergadering van Duitsche katho lieken, gehouden te Breslau, wordt gemeld, dat al het verhandelde rich kenmerkte door twee karakteris tieke verschijnselen vooreerst liep als een roode draad door alle redevoeringen het verlangen naar herstel der jezuïeten- en overige geestelijke orden in Duitsch- landten tweede hebben nagenoeg alle sprekers zich van politieke zinspelingen onthouden. In de laatste openbare bijeenkomst heeft Windt- horst o. a. betuigd, dat, tengevolge der voortdurende bemoeiingen van den Paus en de landsvaderlijke ge zindheid des Keizers, de kerkelijk-politieke toestanden in Pruisen thans veel beter zijn. Volgens hem ver dient de rijkskanselier de erkentelijkheid der katholieken, wegens hetgeen hij heeft gedaan om de jongste ker kelijk-politieke wetsverandering tot stand te brengen. «De geheimraden" voegde Windthorst er bij «leggen hem daaromtrent nog te veel zwarigheden in den wegmaar prins Bismark is wel reeds veel erger dingen te boven gekomen, en zal ook de ge heimraden wel ten onder krijgen daarom heb ik nog goeden moed""Windhorst sloot zijne rede met eene aanbeveling om te blijven ijveren voor het herstel der wereldlijke macht van den Paus. Volgens de Times zijn de moeielijkheden tusschen Frankrijk en het Vaticaan betreffende de vertegen woordiging van de katholieke belangen in China vol strekt nog niet uit den weg geruimd, daar de Chi- neesche regeering het recht dezer vertegenwoordiging, waar Frankrijk zich, op grond van de verdragen van 1842 en 1860, op beroept, aan laatstgenoemde mo gendheid ontzegt. Aan den pleziertocht naar Zieriksee met het stoomschip «Admiraal De Rnyter" werd gisteren door een 50tal personen deelgenomen. In een tuin te Borsele bloeit een kerseboompje voor de tweede maal in dit jaar. Op eiken stam, die na het plukken der vrucht in Juni werd besnoeid, prijken de bloemen alsof het voorjaar ware. 's-Heerenhoek. Zaterdag, onder begunstiging van esnen schoonen en warmen dag weêr, gaf de Handboog sociëteit sde vrije Schutters" alhier, tengevolge van haar vijfjarig bestaan, een concours naar den lossen vogel, waaraan door 95 schutters van verschillende sociëteiten werd deelgenomen. De eerste prijs op den lossen vogel, zijnde een gouden medaille en 13, is behaald door C. Goense, koning der feestvierende socië teit; de tweede prijs, f 15, bij kampen door P. Tim merman van «Victoria" te Kwadendamme de eerste zij vogel werd afgeschoten door L. De Jonge van »So- ranus", de tweede is, niet afgeschoten zijnde, verloot in drie deelen. De kallen, waarop als prijs was geplaatst een zilveren medaille, werden afgeschotende linker door P. Van Eijkeren van «de vrije Schatters" en de rechter door H. v. d. Vrede van »St. Sebastiaan" van Iersekede andere kallen, waarop een prijs stond van 8,75, zijn verloot en getrokken door P. Schip per van «de Pauw" en F. Thomaes van «Concordia" alhier. Bij den aanvang van den wedstrijd werd den deel- nemenden schutters een hartelijk woord van welkom toegevoegd door den secretaris der feestvierende sociëteit H. Driedijk, die tevens als de tolk dier socië teit den wensch uitte dat de broeders der verschil lende sociëteiten genoegelijk en als om strijd mochten wedijveren om de prijzen te behalen. Alles is in de beste orde afgeloopen- Bath. Toen gisteren circa 4% uur 3 dames en 3 heeren, die van Antwerpen met een zeilsloep alhier waren aangekomen, weder derwaarts zouden keeren, werden ze, nog niet ter hoogte van Saeftingen zijnde, onverwacht door een wind- en regenbui overvallen, waardoor de sloep half vol water sloeg. Hun pogen om weder hier te landen, werd, hoewel zij door en door nat waren, met gunstig gevolg bekroond. Twee der heeren aanvaardden daarop andermaal roeiende de terugreis, terwijl de anderen omstreeks 7% uur 's avonds met de van Vlissingen komende stoomboot «Amerika" teruggingen. Toen gistervoormiddag de kommies te water W. F. te Bath een zonnescherm voor het raam wilde nederlaten, kantelde de ladder waarop hij stond, zoo dat hij viel en de middelste vinger der linkerhand uit het gewricht geraakte. SL-Maartensdijk. Als een bewijs dat de maïsplant ook hier welig tieren kan, moge dienen, dat op gron den van den landbouwer M. J. Mol onderscheidene dier planten voorkomen, welke reeds eene hoogte van 3.70 Meter bereiken, zonder dat er zich nog iets van den bloemtros vertoont. Op dezelfde gronden was het vorige jaar ook maïs geteeld. Vlissingen. In de maand Augustus jl. werden met de mailbooten der maatschappij «Zeeland" vervoerd van hier naar Queenboro' 4179 en in omgekeerde richting 4330, te zamen dus 8509 reizigers. Vlissingen. Nauwelijks was Woensdag de «Wiener Mëdchen-kapelle", die gedurende een tiental dagen muzikale soirées in de kurzaal gaf, naar elders ver trokken, of reeds weder werd ons jl. Zaterdag-avond daar een ander kunstgenot bereid. Voor den geringen entréeprijs van slechts vijftig cents per persoon werd namelijk dien avond een heer lijk concert gegeven in de Colonade van het «Grand Hotel" door bet alom zoo gunstig bekende stafmuziek korps van het 3e regiment infanterie van Berg»n-op- Zoom, welk concert door een wel is waar niet over- talrijk maar uitgelezen publiek werd bijgewoond en na afloop waarvan een geanimeerd bal in de kurzaal plaats had. Zondagnamiddag was er weder matinée, gegeven door de muziekvereeniging (fanfaren) «Eendracht maakt Macht" van Groede, terwijl des avonds de uit negen, in nationaal huzarentenue gekleede, personen bestaande vermaarde Hongaarsche kapel (strijk-orkest) de tal rijke aanwezigen wist te boeien door haar eigenaardig maar niettemin uitstekend spel. Deze Hongaarsche kapel werd door de kurzaal-ver- eenïging Voor deze gëheele week geëngageerd en zal tot en met Zondag 12 dezer iederen avond zich doen hooren. Ter Arbeidersbeurs te Amsterdam kwamen Zater dag in 123 aanvragen om werk van personen, tot verschillende vakken behoorende. Aanvragen van werkgevers om werklieden 3. Door de Leidsche politie is proces-verbaal opge maakt tegen M. L., die zich op den verjaardag van Prinses Wilhelmina der Nederlanden heeft schuldig gemaakt aan hoon en laster tegenover H. H. H. Bij een goud- en zilverkashouder te Middelburg is door een jeugdig vrouwspersoon, die in den winkel naar een voorwerp vroeg, een paar gouden oorbelletjes ontvreemd. De dievegge verkocht het gestolene onmid dellijk bij een anderen goudsmid, voorgevende de nieuwe belletjes gekregen te hebben. De politie is haar op het spoor en maakte tegen haar proces-verbaal op. Op de uitreis in den nacht van den 2n op den 3n dezer schijnt op de mailboot «Prinses Marie" een passagier over boord gesprongen te zijn. Volgens ver klaring van zijn vriend, die hem begeleidde, is zijn naam Black, was hij in het Kurhaus te Scheveningen gelogeerd geweest, en waren bij den brand al zijn goederen en waarde verbrand, waardoor hij wanhopig geworden is. Dat de betrokken persoon aan boord was, is zeker. Zijn achtergelaten bagage werd door zijn vriend medegenomen. MiddCf.) Ook nabij Bergen-op-Zoom zijn de groote ma noeuvres onder een tropische hitte voortgezet. De troepen keerden terug zonder één enkelen achter blijver. Een paard van het escadron huzaren echter bleef onder weg dood. Tengevolge der felle hitte is te Vroenhout, nabij Rozendaal, een boerenknecht onder het boekweit dor- schen plotseling doodgebleven. Te Maastricht en ook te Roermond heeft de vorige week een hevig onweder gewoed. In laatstgenoemde plaats vielen hagelsteenen van de grootte eener dikke hazelnoot en sloegen met den zwaren regen en rukwind tegen de glazen; alle huizen waren van zolder tot kelder overstroomd, zelfs tusschen de muren, in de tuinen zijn vele boomen tot splinters uit elkander gerukt. Het weer kwam zoo snel op, dat in eenige minuten de dag in donkeren nacht veranderde, en eerst te 9 uren was alles weer in rust. In de omstreken van Bokstel heeft, bij het onweder van Donderdag, de hagelslag aan de nog te veld staande haver en boekweit groote schade toegebracht. Alle veldvruchten te Arcen, Lom en Velden werden door den hagelslag geheel vernield. Ook in den omtrek van Winterswijk zijn op ver schillende plaatsen onheilen aangericht. Te Eibergen sloeg de bliksem in het station, zonder echter veel schade te veroorzaken. In het naburige Weseke brand de een heerenhuis af, waarbij een kind in de vlammen omkwam. Te Südlohn werden twee huizen in de asch gelegd en te Bochelt zijn twee vrouwen op het land door den bliksem gedood. De stad Colombia in Zuid-Carolina is door een aardbeving gedeeltelijk verwoest Men telt vele dooden en gewonden. Zoover het na te gaan is, werd vijf-en-twintig jaren geleden de eerste postzegelverzameling van eenige beteekenis opgezet. Als een bewijs hoe groot de lief hebberij voor deze verzamelingen is, kan dienen, dat een enkele firma, die van den heer Zechmeijer te Neurenberg, in het vorig jaar 23 millioen stuks gebruikte postzegels heeft afgeleverd, te zamen een gewicht uit makende van 1610 kilo. Verleden Zaterdag, zoo vertelt de Börsen Cou rier, op het oogenblik, dat prins Von Bismarck plaats nam in den trein naar Babelsberg, zocht hij eenklaps zijn zakboekje om iets op te schrijven, toen hij gewaar werd, dat hij zijn bekend reusachtig potlood vergeten had. Hij riep den stationschef Fournier en vroeg hem een oogenblik het zijne, doch deze ambtenaar moest eerbiedig bekennen, dat zijn potlood op zijn lessenaar lag, maar dat hij bet in een ommezien ging halen. De prins stampte ongeduldig met den voet, toen een treinwachtergenaamd Schulzdie het gan- sche tooneel bad gadegeslagen en eensklaps zijne stoute schoenen had aangetrokken, met ontblooten hoofde den rijkskanselier tegemoet ging en hem zijn potlood aanboodhet was er een bijna zonder punt en hoogstens 2 centimeter groot. De ijzeren prins be dankte den man hartelijk en vertrok met zijn potlood. Zondag reeds belde een dienaar van den kanselier bij Schulz aan en bracht hem, namens Prins Von Bis marck, een zilveren potlood met de letters: v. B. en den datum 29.8.86 er in gegraveerd, ten geschenke. Middelburg. De kapelmeester bij het muziekkorps der dd. schutterij alhier, de heer A. De Jong, is uit die betrekking ontslagen. GOES, Maandag 6 September 1886. Uur. a S w Wind richting. Toestand van de lncht. Thermom. stand Celsius a^s aZ". 's morgens 8 763.5 Z.W. Betrokken. 18 3.4 'smidd. 12% 763.5 Half bew. 22 s avonds 5 763 West. 20.5 Waarneming van hedenochtend 8 uur Een depressie, waarvan het centrum buiten 't gebied onzer waarneming valt, doch waarin de laagstbekende barometerstand ongeveer 750 mM. is, bevindt zich ver van ons en Westwaarts. Een centrum van hoogen druk bevindt zich ver van ons en Zuidoostwaarts. Het grootste barometerstand-afwijkingsverschil was: Gisteravond acht uur: Maastricht 1 m.M. boven Vlissingen. Hedenochtend acht Uur: Maastricht 1.3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een't verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een: 764.2 m.M. Verwachting: Zuidelijke wind, goed weêr. Er is verandering van weêr ophanden. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Maandag 6 September le lijst. Nos. 9454, 6918 en 20163 elk 1000. No. 6359 400. No. 6510 200. Nos. 5404, 5458, 8543, 9963, 11106 en 17816 elk 100. van 36 Sept. 1886. Geboren: den 3, Franciscus, z. v. Johannes Fokkinga en Elisabeth Jacoba Vonk; den 5, een onechte zoon. Overleden den 4, Phoebe Sarah Du Moulin, onge huwd, 83 jaren; Johannes, 5 m., z. v. Willem Jacob Goetgeluk en Adriana Marina Overweel. Voor de aanbesteding van het leggen der sporen, het maken der kunstwerken enz. van de stoomtram Breskens-Maldeghem zijn ingekomen 15 biljetten, waar van de laagste inschrijver is H. Wienhoven te Schiedam, voor f 82890. O. m. was ingeschreven door de heeren D. Bolier Cz. te Rilland-Bath, voor f 87,900; P. J. Visser Pz. te Ilansweerd, voor f 88,200; J. Linden- bergh Cz. te Wemeldinge, voor f 88,888; B. Den Exter v. d. Brink te Krabbendqke, voor f 92,820. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informaties. 15 Sept. Borsele, afbraak, Pelle. 15 f Kruiningen, land en buizen, Prins. 15 Kloetinge, zandpnt, Mulock Houwer. 16 Heinkenszand, woonhuis, land enz., De Ronde Breaser. 17 Wemeldinge, gemeente-herberg, Gallis Merens. 21 Goes, woon- en winkelhuis enz., Mulock Houwer. ROTTERDAM, 6 September 1886. Granen met redelijken aanvoer in fiauwe stem ming. Rogge 10 ets. lager. Buitenlandsche onveran derd, stil. Meel onveranderd, vast. Van Ajuin 5000 H.L. ter markt; prijs ƒ1,10. Jarige TARWEf 6,60 a f 7.90 Nieuwe TARWE- 6,25 - 7,50 ROGGE4,40 - 5,50 Nieuwe WINTERGERST 3,50 i - 4,25 Nieuwe ZOMERGERST - 3,60 - 4,20 Nieuwe HAVER- 2,25 - 3.75 Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) - 7,70 - 8, PAARDENBOONEN - 6,— - 6,60 DU1VENBOONEN- 7,— - 7,25 Nieuwe Blauwe ERWTEN - 8,- 9, Nieuwe SCHOKKERS - 9,50 - 11,— BRUINE BOONEN10,— - 11 50 WITTE - 7,— - 11,— KANARIEZAAD 9.— - 10,50 Bevallen van een ZOON E. J. VONK, geliefde echtgenoote van J. FOKKINGA. Goes, 3 September 1886. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 83 jaar, mejuffrouw PHOEBE SARAH DUMOULIN. Sedert 50 jaren aan onze familie ver bonden zal hare nagedachtenis bij ons en bij allen, die baar hebben gekend, steeds in hooge eer worden gehouden. Goes, 4 September 1886. E. VAN DEN BOSCH, Execnteur-Testamentair. Heden overleed, op den 4 Septem ber, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde moeder MAGDA- LENA PIETERSE REMIJN wed. van PIETER VAN STEENE, in den ouderdom van bijna 60 jaren. 's-Heerenhoek, den 4 September 1886. Uit aller naam, J. P. VAN STEENE. Heden overleed, tot mijne diepe smart, mijn geliefde vader PIETER VAN DE SCHRAAF, in leven lid van den gemeenteraad alhier, in den ouderdom van 75 jaar en 8 maanden. Wemeldinge, 6 September 1886. JACs. VAN DE SCHRAAF. Algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. V Mevrouw de weduwe dr. K. BROES VAN DORTPirsant Snoep betuigt, ook namens hare kinderen en behuwddochter, haar hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het over lijden van haar geliefden zoon JAN, Culemborg, 4 September 1886. Voor de bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit alier naam, G. SCHIPPER. Baarland, 5 September 1886. De ondergeteekende, opzichter in den Wilhelminapolder, heeft zijn 50sten oogst opgemend. Wilhelminapolder, den 4 Sept. 1886. Cs. VAN NOORT. OP DE IN DE Klenwe, West, Nieuwe West-, Koord- en Xuid-Kraaiert- polders, benevens In den Kieuwen West-K raalert- polder onder Borsele, Namens de Besturen, L. LUCASSE, Dijkgraaf. I. G. P. TIMANS, Ontvanger-Griffier. Kerkvoogden der Hervormde Kerk te Kats zullen des voormiddags om 11 uren, in de con sistoriekamer aldaar, trachten bet afbreken van de be staande en het bonwen eener nieuwe Pastorie, waarvan bestek en teekening in het Ge meentehuis ter inzage liggen op iederen werkdag van 9 tot 4 uren. Inlichtingen worden gegeven door den heer J. H. HANNINK, architect te Goes en den Secretaris van Kerkvoogden, terwijl aanwijzing in loco zal geschieden op Don derdag den 9 September, des voormiddags om 11 uren. Namens Kerkvoogden voornoemd, A. MARKUSSE, Voorzitter. J. STURM Jz., Secretaris. Op Baandag den 20 Sep tember 1886, des namiddags te vijf uren, in het koffie huis van C. Markcsse te Kapelle, zal de heer D. J. Van der Have, aldaar publiek Het bestek en de teekening liggen ter inzage in bovengenoemd koffiehuis, van af Vrijdag 10 September. Aanwijzing in loco zal plaatshebben een nur voor de besteding. Inlichtingen worden gegeven door den Architect A. LE CLERCQ te Kruiningen. 's namiddags te 5 uren, te Kloetinge, in de herberg bij W. Akkenaar, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van een gelegen in de gemeente Kloetinge, in Zuid hoek, bij de hofstede van Buisrogge, sectie D nis. 312 en 382, groot 54 Aren 60 Centiaren, tiendvrij. Te aanvaarden bij de betaling. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des namiddags te 2 uren, ten verzoeke van het Gemeentebestuur van Wemeldinge, met machtiging van H.H. Gedeputeerde Staten van Zeeland, in na te melden perceel, publiek presenteeren de van ouds bekende en goed beklante waaraan VERGUNNING verbonden is, met bestaande in: staande en gelegen te Wemeldinge, kad. sectie B nos. 59 en 58ged. Aanwijzing op het terrein zal geschieden ten verkoopdage, des voormiddags te 11 uren.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3