Aanzienlijke hööveelheden broed van oesters zijn op de verschillende oesterbanken in de Zeeuwsche stroomen, met name te Ierseke en op Noord-Beveland, reeds gevallen. De daartoe in zee gebrachte pannen hebben een goeden aanslag verkregen, op sommige plaatsen zelfs te veel, zoodat er een groot deel zal moeten afgedaan worden, om aan de anderen ruimte ter ontwikkeling te geven. De prijs der jonge oestertjes in Zuid-Beveland is thans weer «iet stijgende. Hooger dan f 3,50 wordt er niet besteeddaarentegen gelden de jarige beter prijs dan sedert langen tijd te voren; tot f8 a f9 worden ze betaald. (O.) Met de werkzaamheden aan de stoomtram van Bergen-op-Zoom op Antwerpen is thans ook te B. O. Z. een aanvang gemaakt. De lijn zal waarschijn lijk tegen 1 Jan. a. s. voor het publiek verkeer ge opend worden. Blijkens het verslag over het dienstjaar 1885/86, uit te brengen in de algemeene vergadering van aan deelhouders der Algemeene Nederlandsche Gaz-verlichting en verwarming-Maat schap p ij, welke den 26sten October te 's-Graven- hage zal worden gehouden, is dit dienstjaar in vele opzichten voorspoedig geweest. Het bestuur acht de Mij. thans in staat, zich krach tig te ontwikkelen. Eene der voornaamste wijzigingen der statuten, die betreffende de winstverdeeling, had reeds ten gevolge dat, niettegenstaande gedurende de eerste zeven maanden van dit boekjaar nog werd ge werkt onder de bepalingen der oude statuten, en on danks er belangrijke afschrijvingen hebben plaats ge had, eene uitdeeling kan worden voorgesteld van 10 pet., of ƒ25 per aandeel, op rekening waarvan in de maand April 11. wegens de beschikbare kasruimte reeds 12,50 per aandeel betaalbaar werd gesteld. Uit de winst- en verliesrekening blijkt dat de netto winst heeft bedragen 100,967.77%. Daarvan wordt voorgesteld ƒ15 633.36 af te schrijven, en wel op de gasfabriek te Goes 3501,90. Tot toelichting van deze afschrijving wordt in het verslag aangeteekendDeze gasfabriek staat op de balans voor 56,680 47. Bij de onderhandelingen met het gemeentebestuur over den verkoop dezer fabriek, waarbij als uitgangspunt werd aangenomen dat de ex ploitatie der fabriek van 1 Juli 1886 af ten bate zoude komen van de gemeente, werd als prijs van overname vastgesteld ƒ55,000. Bij onderling goedvinden werd later bepaald dat de overdracht eerst zal geschieden met uit. December 1886 en diensvolgens de prijs van ƒ55,000 teruggebracht op ƒ53,178.57. Aangezien dus de fabriek voor 3,501.90 hooger op de balans staat dan het bedrag waarvoor zij zal worden gerealiseerd, meent het bestuur te moeten voorstellen dat verschil af te schrijven, te meer omdat de winst- en verliesrekening die afschrijving gemakke lijk dragen kan". De gasfabriek te Goes leverde een winst op van 8,849.66%. De ex-mijnwerker Basly, thans lid der Fransche vertegenwoordiging, een der hoofdleiders van de groote werkstaking te Decazéville, ijvert zeer voor het'socia listisch beginsel, dat de werkman eigenaar van de zaak behoort te zijn, waarin hij arbeidt. "Velen hebben dat denkbeeld toegejuicht. De Vossische Zeitung levert echter het bewijs, tot welke treurige uitkomsten zulk een stelsel leidt, dat reeds meer dan zeshonderd jaren toepassing vindt in het dal Vic Desses, departement l'Ariège (Frankrijk). Daar werden in de 13de eeuw, door zekeren graaf van Foix, eenige ijzermijnen afgestaan aan acht gemeenten, wier in woners uitsluitend het recht tot ontginning dier mijnen werd toegekend. De ertsen dier mijnen zijn van de puikste soort, de opbrengst wordt daarom steeds vlot van de hand gedaan. Oïer gebrek aan aftrek der pro ducten viel dus nooit te klagen. De mijnwerkers, ieder voor zijn deel medeëigenaar, beschouwden hun eigendom echter als eene melkkoe: zij deden niets aan het onderhoud, waarvoor ze geen geld hadden. Langzamerhand kwamen de werken in onhoudbaren toestandinstortingen veroorzaakten on heilen en staking van arbeidde noodige middelen van vervoer begonnen te ontbreken, 't Eenige doelwit was steeds geld maken en dat verdeelen. Terwijl in de overige mijnen van Frankrijk het daggeld 2,25 bedraagt, kunnen die in de bovenbedoelde slechts 1,12% maken, een loon, dat zij daar ook reeds vóór 75 jaren verdienden. Ieder mijnwerker in dat massale district moet een gelijke hoeveelheid dagwerk verrichten, dat jaarlijks wordt bepaald. Wie eerder dan een ander met zijn dagwerk gereed is, moet toch in de mijn blijven. Al len komen en gaan op hetzelfde uur. Vaak is beproefd verbetering te brengen in dien doodenden toestand. Ijverzucht, vrees, dat anderen zullen worden bevoor deeld, houdt alles tegen. Het gaat er mee als vroeger met de onverdeelbare marken en gemeenten in ons vaderland. De mijnen Vic Desses leveren niet het 10e deel van 't geen zij vermogen, en de bezitters van een bijna onuitputtelijken schat leven in diepe armoede, met karig voedsel en slechte lucht, terwijl van jaar tot jaar het geslacht dier werklieden in ziekelijkheid en zwakheid toeneemt. Omtrent den brand te Sclieveningen en oorzaak daarvan meldt het Dagblad nog: Het bewuste spirituslampje was ontvlamd bij afwe zigheid van de kinderjuffrouw van mevr. H., die in het aangrenzend vertrek hare meesteres aan het toilet was gaan helpen. Door de vleugelmeid aandachtig ge maakt, bemerkte de huisjuffrouw het reeds dreigend gevaar. In het vertrek gekomen vond zij het geraden het kind, dat daar achtergelaten was, naar beneden te dragen. Inmiddels werd aan alle kanten alarm ge maakt. Terstond was de heer Strube, de directeur van het hötel, op zijn post. Het was toen ongeveer 9 uren en geen vijf minuten later of de vlammen hadden zich reeds allerwege verspreid en het koepeldak stond in lichterlaaie. Ma terieel heeft de tijd dus ontbroken om te beproeven door expediënten den brand in de kiem te smoren de brand greep daartoe te snel om zich heen eh wat er toen, in afwachting van de gealarmeerde brandweer, plichtmatig geschiedde met behulp van de aanwezige middelen door bedienden en politiebeambten, onder toezicht van chefs en directie, die onverwijld den eer sten persoonlijken bijstand van onzen burgemeester mochten ontvangen, kon helaasniet meer baten om de ramp te keeren. Volgens het Vad. zou een nader onderzoek aan het licht hebben gebracht dat de brand ontstaan is op kamer 84. De kamenier, die de brandende spiritus- lamp omver wierp, trok in haar angst de deur achter zich dicht en zou zich naar beneden gespoed hebben om hulp te vragen. Toen men de kamer binnentrad, stond het ledikant met bed in brand en hadden de vlammen zich mede gedeeld aan de bedgordijnen en den muur, die de kamer van de lift scheidde en die zooals verreweg de meeste binnenmuren van het kurhaus uit hout en kalk bestond. Den portier van het Hotel Continental" werd door eene dame, die uit het brandend Kurhaus gevlucht was, ƒ500 belooning aangeboden, wanneer hij een koffertje van hare kamer wilde halenhij weigerde want mevrouw Mannstad miste nog een harer kinderen, die de brave man met levensgevaar uit het brandend hötel redde. Dat de brand zoo verwoed om zich heen geslagen heeft, wordt toegeschreven aan het feit, dat niemand met de ligging der gasleiding bekend was. De genie, die met spaden aan het zoeken is geweest naar de hoofdleiding, heeft die niet kunnen vinden. Waar nu door den brand de gasbuizen sprongen, vulde het gas de nog niet aangetaste vertrekken, zoodat slechts een enkele vlam noodig was ook deze in lichte laaie te zetten. Wellicht was ook een der oorzaken, dat de brand zich zoo snel kon verspreiden, dat boven de eerste verdieping alle trappen van hout waren. Men meldt aan de Aep. dat aan de familie, bij wie de brand ontstond, reeds vroeger het verblijf in een ander Hötel aldaar geweigerd werd, wegens het ge bruik van petroleum en brandspiritus. "Voor de noodlijdenden door dien brand was Zater dag reeds een paar duizend gulden ontvangen. Treffende staaltjes, zegt het Dagbl., kwamen ons ter oore van menschlievende hulpvaardigheid. De eigenaars of bewoners van verscheiden om het Kurhaus gelegen hötels en villa's wachtten zelfs niet af tot hun hulp gevraagd werd, maar boden uit eigen beweging de adsistentie en de gastvrijheid aan, die men mocht ver langen. 't Spreekt van zelf, dat daarvan dankbaar ge bruik is gemaakt. Speciale vermelding verdient wel hierbij het hoogst gracieuse en kameraadschappelijk aanbod van het «Hötel des Galeries" om ten'behoeve der tijdelijke bureaux aan de Directie van het Kurhaus (die gelukkig, zooals men weet, haar administratieve boeken en bescheiden heeft weten te redden) eenige vertrekken ten gebruike af te staan, geheel kosteloos en belangloos. Door die buitengewone welwillendheid daartoe in staat gesteld, zetelt de Directie dan Ook sedert Donderdag in genoemd hötel. Dit verdient alzoo wel bekendmaking naast het reeds vermeld, niet minder kameraadschappelijk feit, dat de directeur van het «Hotel d' Orange dadelijk het initiatief nam om voor het hulpbehoevend Kurhaus-personeel in de bres te springen. Een schrille tegenstelling vormt het gedrag van enkele andere, hardvochtige, onmenschlievende of ijver zuchtige personen. Haast ongeloofelij k is het feit, waar van de juistheid ons is gewaarborgd, dat de eigenaar - van een nabij het Kurhaus gelegen villa eenvoudig in de ure van het nijpendst gevaar, van de deur heelt gewezen personen die tijdelijk, althans voor hun voor naamste bezittingen, een veilige wijkplaats daar dachten te vinden. Nog erger moet het een eigenaar hebben gemaakt, wiens ledige villa's waren ingenomen door hulppersoneel van het Kurhaus, gezinnen met vrouwen en kinderen die nergens een onderkomen hadden. Men verzekert, dat met de meest mogelijke hardvochtigheid die arme gezinnen uit de ledige huizen werden verjaagd; voor een, misschien wel ongegronde, veete tegen de Directie van het Kurhaus schenen die berooide lieden te moeten boeten 1 Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Wilhelminadorp. G:steren werd alhier de heer J. C. Van der Hoeven in zijne bediening bevestigd door ds. Chr. L. Laan, pred. te Goes, met de woorden uit 1 Thess. V: 12, 13 en 14. Des namiddags hield ds. Van der Hoeven zijne intrede en sprak naar aanleiding van de woorden uit 2 Cor. V206. Woensdag wordt ook te Nieuwdorp plechtig herdacht het vijftigjarig bestaan der Christelijk Afge scheiden gemeenten in Nederland, later gewijzigd in Christelijk Gereformeerde. 's Avonds te half vijf ure zullen in het kerkgebouw achtereenvolgens eenige bevoegde sprekers voor de gemeente optreden. Beroepennaar Middelburg ds. J. J. C. Van Toorenenberg te Eemnes-buiten naar IJzendoorn ds. Mac Pherson te West-Kapellenaar Blaauwkapel (Utrecht) ds. P. A. J. Nöordink te St. Annaland. Aangenomen het beroep naar Kampen door ds. J. H. Gezelschap WJz. te Aksel. Door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland is aan den heer J. F. Van Binsbergen, predikant te Den Hoek, op zijn verzoek eervol emeritaat verleend, in te gaan den lsten October e. k. Het classicaal bestuur van Leiden is van hooger- hand aangezocht om tot ontvangst der rente van het Grootboek voor Leiderdorp eene nieuwe procuratie te passeeren. Het ingeschreven kapitaal bedraagt 60,000, zoodat de armen niet veel onder den exceptioneelen toestand zullen lijden. Dienstdoende predikanten of candidaten tot den heiligen dienst bij een protestantsch kerkgenootschap, genegen om in Oost-Indië werkzaam te zijn, worden uitgenoodigd zich vóór 20 September, met opgave van leeftijd, gezin, tegenwoordige of vroegere betrekking eriz., schriftelijk aan te melden bij den heer C. E. Van Koetsveld, secretaris der Indische commissie, die ook bereid is omtrent deze vacature de noodige in lichtingen te geven. Voor de scholen met den bijbel is nog gecol lecteerd te Kruiningen met Hansweerd 129,15; te Wilhelminadorp (Ilerv. kerk) 6,te Tolen met Schakerloo, Poortvliet en N. Strijen 63,85. Bij het tweede toelatingsexamen voor het gym nasium te Middelburg is o. a. toegelaten tot de eerste klasse J. A. Goemans. De cursus begint met 43 leer lingen. Mej. W. Gelderblom, onderwijzeres te Scherpe- nisse, heeft als zoodanig haar ontslag gevraagd. Hoek. Naar de betrekking van 3den onderwijzer aan de openbare school alhier hebben zich 14 sollici tanten aangemeld. Aan de ouders der zeven meisjes, die toegang verzocht hadden tot de 1ste klasse der Rijks Hoogere Burgerschool te Gouda, is door den Minister van Binnenl. Zaken bericht, dat hun verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. De zaak was dezeDoor de toelating der meisjes zou de eerste klasse (24 jongens) weder moeten gesplitst worden. De Minister heeft toen aan het Gemeentebestuur de vraag gericht of de ge meente de meerdere kosten voor haar rekening wilde nemen. Op deze vraag is ontkennend geantwoord, omdat men het aantal meisjes niet groot genoeg achtte om zulk een betrekkelijk hooge uitgave te wettigen, vooral daar er nog enkele meisjes uit omliggende ge meenten onder voorkomen. Na deze weigering heeft de Minister bovengenoemde beschikking genomen. Jammer is het, zegt de Goudsche Ct., dat noch de gemeente noch het rijk geneigd zijn om te voorzien in middel baar onderwijs voor meisjes, waaraan telken jare be hoefte blijkt te bestaan. Kunst, Wetenschap en Letteren. Het gezelschap van den heer A. Van Lier ont haalde jl. Vrijdag zijne bezoekers (ze waren ditmaal veel talrijker dan de vorige avonden) op het oorspron kelijk tooneelspel uit het Zuid-Hollandsch visschers- leven y>Blonde Els." Mej. Jeanne De Groot, die de titelrol vervulde, deed dit op uitnemende wijze. Zoo wel in vroolijke tafereelen, als wanneer smart haar overmeesterdezoowel, wanneer de zon van voor spoed en geluk haar bescheen, als wanneer de nood en het gebrek nijpend waszoowel wanneer zij het leven met volle teugen genoot als wanneer het leven haar een last was geworden, altijd toonde zij priesteres in Thalia's tempel te zijn. "Waardig werd zij ter zijde gestaan door mevr. Van Rossum (Pleuntje- Meu), en mevr. Kamphuijzen (wed. Plak), die beiden van de dames het meest met haar in aanraking kwamen. Eigenaardig en flink vervulde mevr. Meeuwis- sen de rol van Mieke de dienstmeid. Ook haar komt een woord van lof toe. Van de heeren noemen wij het eerst den heer Isouard Van Lier, maar met hem tevens de heeren Vos, Moor en André, die eveneens zich meesterlijk van hunne taak kweten. Het stuk is genoeg bekend; het gebrek dat wij vroeger erin opmerkten, kwam weer duidelijk voor ons uit: het drama is te gerekt en het einde bederft de goede gedachte die er in ligt. Waarom heeft de schrijver Willem Krans niet doen terugkeeren vóór het huwelijk van Koenraad met -Els? Pe oplossing ware bevredigender geweest en het drakerige zesde tafereel ware ons bespaard geworden. Zaterdag was het een echt kermisstuk, dat ten tooneele werd gebracht: nMensch! erger je niet!" door Bigot naar het Duitsch bewerkt. Mevr. Meeu- wissen komt als juffr. Matse met den heer Joseph Van Lier als Kikker den eerepalm toe. Echter deden alle dames en heeren hun best, en de gulle lach die bijna gedurende den geheelen avond door de zaal weerklonk was het beste bewijs, dat zij den goeden toon hadden aangeslagen om de kermisvreugd te ver- hoogen. Gisteren gaf de heer Van Lier voor de leden der «Unie" en verdere talrijke aanwezigen in «de Prins van Oranje" het blijspel De W a 1 s k o- ning. De uitvoering voldeed in alle opzichten en mocht dan ook ruimschoots de goedkeuring van het publiek wegdragen. Een geanimeerd bal volgde op de uitvoering. In den tuin der Sociëteit «V. O. V." werd een concert gegeven door het gezelschap onder leiding van den heer De Jong uit Middelburg, die daarbij een lOtal eigene arrangementen ten gehoore bracht. Ook dit concert werd door een druk bezocht bal gevolgd. Rechtszaken. Donderdag 16 September a. s. zal door het Gerechtshof te 's-Hage de zaak behandeld worden van F. Domela Nieuwenhuis. (A»p.) De Rechtbank te Maastricht beeft den brander G., aldaar, ter zake van onvolledige aangifte vooreen branderij, veroordeeld tot 1000 boete of 1 maand celstraf. Bij hem was nl. door de Rijksambtenaren ge vonden een caoutchoucbuis, loopende over een muur en hebbende gemeenschap met zijn branderij en slijterij. Landbouw en Veeteelt. De tentoonstelling van zaaigranen enz., door de Centrale Tentoonstelling-vereeniging op 2 dezer te Zie- riksee gehouden, is een nieuw bewijs, dat de land bouwers in Schouwen en Duiveland niet als zoo velen hunner vakgenooten in andere streken van ons vaderland maar aldoor hunne voeten in grootvaders sloffen blijven steken. Gedachtig aan het devies der Zeeuwen«Luctor et Emergo" begrijpen zij, dat niet door nuttelooze jammerklachten en geroep om beschermende rechten de algemeene malaise kan bestreden worden, die voor deze streken reeds vóór jaren begonnen is met het verval der meekrap-cultuur. Degelijke, flinke ontwik kelde landbouwers wisten allerwege in deze eilanden landbouw-vereenigingen op te richten, om door een drachtige samenwerking op de minst kostbare wijze de geschiktste en beste meststoffen, zaaigranen, enz. aah te schaften. Proefvelden en geregelde tentoonstel lingen bevorderen dit doel en houden de belangstelling levendig. Een schitterend bewijs hiervoor leverde de druk bezochte tentoonstelling van 2 dezer. Hoofdzakelijk door landbouwers in Schouwen en Duiveland waren ingezonden 32 monsters tarwe, met opgave van soort, gewicht, aard van den grond waarin en de streek waar zij gegroeid is, terwijl de beschik bare hoeveelheid (minstens 10 H.L.) en de prijs per H.L. was opgegeven. Ter opluistering exposeerde de voorzitter, de heer J. v. d. Have van Nieuwerkerk eene collectie van 14 en 's Rijks Landbouwschool te Wageningen een collectie van 30 tarwe variëteiten. Deze verwekten de algemeene bewondering en belang stelling. "Voorzien van dezelfde opgaven als boven waren nog geëxposeerd 8 inzendingen rogge, 12 inzendingen gerst, 3 inzendingen paardenboonen, verschillende soorten klaver- en graszaden en diverse zaden benevens eene prachtige collectie gedroogde planten en grassen. Ter opluistering zond de heer M. L. Gilden van Zieriksee eene collectie voor de teelt en den handel geschikte bloembollen, alsmede eene keurige verzameling bloeiende planten enz. "Verscheidene bekroningen werden toegekend, o. a. aan den heer H. Vester te Wolfersdijk de 2de prijs voor winter-paardenboonen. Door prof. Cohn te Breslau moet een nieuwe aardappelenziekte zijn geconstateerd, die zoo te voor schijn treedt dat de stengels der aardappelplanten van beneden naar boven bruin worden, en later de bladeren afsterven. Bij nader onderzoek blijkt, dat de stengels uitgehold en met bedorven stof gevuld zijn. Cohn vond in deze holligheden larven van eene vlieg, die den stengel hadden uitgevreten. Deze maden hebben geen pooten, zijn van dwarse ringen voorzien, kegelvormig, geelachtig, met een breed afgerond achtereinde en met een spits zwartachtig vóoreinde, zijn 710 mM. lang en 1.52 mM. breed. De huid is hard, bij de ringen ingesnoerd, de beweging levendigde larve rolt zich vaak in een kring. Deze ziekte doet zich vooral bij sommige bepaalde soorten (var.) van aardappelen voor. Ook anderen in Duitschland hebben deze stengelziekte waargenomen. Buitenlandsch Overzicht. Nog steeds beheerscht de Bulgaarsche quaestie bijna de geheele Europeesche politiek. De dépêche, in ons vorig no. vermeld, waarin prins Alexander zijne kroon ter beschikking van den Czaar stelt, en het daarop gevolgde ijskoude en vijandige antwoord van dezen, dringen zoo wordt uit Weenen in de N. R. Ct. bericht daar thans elke andere gebeurtenis op den achtergrond. De meeste bladen vinden die onderwer ping eene groote fout, en achten 's prinsens positie na het antwoord van keizer Alexander zoo goed als hopeloos. De afgrond, die de beide Alexanders van elkaar scheidt, is er nog dieper door geworden dan vroeger, en de aanzienlijke partij in Bulgarije, die eene verzoening met Rusland wenscht, zal thans nog scherper dan vroeger optreden. Vecstooten door Rusland, opgegeven door de mogend heden, rest Alexander niet anders dan, na in Sofia de orde te hebben hersteld en de oproerige regimenten tot onderwerping gebracht te hebben, van den troon af stand te doen en bet land te verlaten. Zaterdag hield de "Vorst met groote praal zij nen intocht te Sofia. Hij werd door de bevolking en de troepen toegejuicht. De diplomatieke agenten, met uitzondeaing van de agenten van Rusland en Duitschland, die order ontvangen hadden om zich te onthouden, kwamen den vorst begroeten. Na de revue over de troepen was er receptie op het paleis. Ades was in twee uren afgeloopen. De vorst schijnt zich zijne moeilijke positie zeer goed bewust. Althans, hij heeft, na de officieren in hart roerende bewoordingen te hebben toegesproken, hun het voornemen te kennen gegeven om de regeering neder te leggen, daar de Czaar dit verlangt, opgrond dat zijne aanwezigheid in Bulgarije in strijd is met de belangen des lands. Voor zijn vertrek, dat binnen een paar dagen zou plaats hebben, zal hy een regentschap samenstellen. Onder de officieren heerscht een groote agitatie en men spreekt ervan hem het heen gaan te beletten. Uit Kongtantinopel komt het bericht, dat tenge volge eener dépêche van den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Thornton gisteren naar Londen op reis is gegaan, ter beraadslaging over de Bulgaarsche aangelegenheden. Men hoopt dat hij nog intijds vóór de aankomst van den hertog van Edinburg zal terug keeren. Turkije heeft alle demobilisatie-maatregelen her roepen, die na de bijlegging van den twist met Grieken land waren verordend. Het gros der mobiele troepen is in de provincie Adrianopel geconcentreerd. In Engeland is men sedert ons vorig overzicht goed gevorderd. Na aanneming en verwerping van verschil lende amendementen heeft het Lagerhuis het adres van antwoord definitief aangenomen. In Ierland hebben in de Zuidwestelijke districten, in afwachting van de komst van generaal Buller, weder meer agrarische misdaden plaats. Ieder inwoner, die zich maar eenigszins met uitzettingen van pachlers nlaat, op grond waar de pachter uitgezet is, werkt of aan zulk een persoon diensten bewijst, loopt groot gevaar van mishandeld of vermoord te worden. Een telegram uit Bombay meldt: In de Punjaub is eene naamlooze, in landstaal opgestelde proclamatie verspreid geworden, door welke de inlanders worden opgeroepen het gehate juk der Britten af te schudden. Voorts wordt daarin gezegd dat de Maharadja Dhuliep Sing zich bij de Russen heeft aangesloten, die tegen Indie oprukken. Men kan dus, alles te zamen genomen, nog niet zeggen, dat de Britsche regeering op rozen wandalt. De Duitsclie Rijksdag zal binnen kort worden bij eengeroepen, naar het heet voor de ratificatie van het Spaansch-Duitsche handelstractaat. Daar het tegen woordige tractaat echter tot 30 Juli 1887 van kracht is, en het nieuwe daarvan slechts eene voortzetting is, veronderstelt men, dat de regeering mededeelingen heeft te doen over hare buitenlandsche staatkunde,

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2