houding, met verwerping natuurlijk van allo ongeoor loofde, als onzedelijk en in 't vervolg zeer gevaarlijk. Met deze beschouwing kon de vergadering gelrel medegaan. Nog deelde de heer M. Hooze, eerelid dezer ver- eeniging, verscheidene wetenswaardige bijzonderheden van de schoolonderwijzers-weduwenbeurs in de pro vincie Zeeland en van de Levensverzekering-maat schappij van 't Ned. Onderwijzersgenootschap mede, met opwekking tot deelneming. Nadat nog was 'aangenomen in de volgende ver gadering in October een wedstrijd te houden in het oplossen van een rekenvoorstel geschikt voor leerlingen van het zesde leerjaar, waaraan een prijs en eene premie zullen verbonden worden, sloot de voorzitter na een woord van dank, inzonderheid aan het eerelid, den nestor dezer vereeniging, de vergadering. Naar aanleiding van de ook door ons gemelde klacht over onheusche behandeling bij de akte-examens te Utrecht, op jl. Zaterdag, schrijft men aan het Hbl. lo. dat er in het lokaal «Buitenlust" te Utrecht eene wachtkamer is, waarin de candidaten kunnen vertoeven. In die wachtkamer heeft het publiek geen toegang. De examen-commissie heeft natuurlijk niet het recht de candidaten te noodzaken om van die wachtkamer gebruik te maken. Geven de candidaten de voorkeur aan een verblijf in den tuin, dan is de commissie niet gerechtigd hun dat te verbieden; 2o. de uitslag van het examen wordt niet te half drie, maar eerst te half vier bekend gemaakt 3o. niet alle commissieleden zijn naar het station geijldslechts drie hunner, die gaarne den trein van vier uren uit Utrecht wilden bereiken, hebben daartoe zich per rijtuig naar het station begeven 4o. van hinderlijk kindergeschreeuw onder het schrif telijk werk is ook niets gebleken. Integendeel, alle stoornis, zoowel binnen als buiten de examenzaal, wordt zorgvuldig vermeden. De een-en-twintigste algemeene vergadering der vereeniging van leeraren aan inrichtingen van middel baar onderwijs werd de vorige week te Zwolle ge houden. Er zijn volgens het verslag van den secretaris 373 leden. In plaats van den heer Posthumus is tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer dr. H. Bron- gersma. Dr. D. De Loos, directeur der l.eidsche hoogere burgerschool, werd benoemd tot eerelid der vereeni ging, als hulde en dank voor zijne bemoeiingen in het belang van het middelbaar onderwijs. De groote meerderheid der aanwezigen vereenigde zich met de zienswijze van het hoofdbestuur, dat eene wijziging binnen de grenzen der wet met betrek king tot vereenvoudiging van het programma voor eindexamens der H, B. S. mogelijk en wenschelijk is. Ten slotte sprak de vergadering de wenschelijkheid uit dat eene regeling van het militair onderwijs in zijn geheelen omvang bij de wet plaats grijpe, en dat daarbij worde bepaald, dat het diploma van het eind examen van de hoogere burgerscholen met 5jarigen cursus toegang geve tot de militaire instellingen van onderwijs ter opleiding van officieren." Deze motie, met algemeene stemmen aangenomen, zal kenbaar gemaakt worden aan de Ministers van oorlog en financiën en aan de Eeiste en Tweede Kamer der Staten-Generaal. Als plaats voor de eerstvolgende vergadering is Amsterdam aangewezen. Het X>. v. Z.-H. meent, dat een geleidelijke op heffing van ongeveer de helft der normaalscholen zonder schokken zou zijn tot stand te brengen. Op dit oogen- blik zijn er nog 109 normaalscholen. Dit getal kan men, zonder vrees dat er tegen -1890 gebrek aan on derwijzend personeel zou komen, nog aanmerkelijk inkrimpen. Wanneer werd bepaald, dat in elk der 25 schooldistricten twee normaalscholen zouden blijven bestaan, dan kon men voor de rnegen-en-vijftig", die opgeheven moesten worden, bepalen dat te beginnen met 1887, en in 1888 en 1889 geen nieuwe leerlingen zullen worden aangenomen. Tegen 1 April 1890 waren die inrichtingen dan feitelijk opgeheven. Landbouw en Veeteelt. In de Magd. Ztg. wordt de beetworteloogst als volgt geschat (in centenaars) Duitschland 19 millioen (tegen 16.5 millioen in 1885/86 en 23 in 1884/85); Frankrijk 8.7 mill, (tegen resp. 5.8 mill, en 6); Oostenrijk 10 mill, (tegen resp. 7.4 mill, en 11)Rusland 10 mill, (tegen resp. 10.5 mill en 7.7); Belgie 1.3 mill, (tegen resp. 968.420 en 1.769.254)Nederland en andere landen 1 mill, (tegen resp. 750.000 en 1 mill.)totaal 50 millioen (tegen resp. 42 en 51). Rechtszaken. Bij vonnis van den krijgsraad te 's-Bosch, uit gesproken den 27n Augustus zijnG. J. B., E. d. D. d. J. en C. R., allen cadets korporaal, en A. W. A. d. K. v. L., cadet, allen van de Kon. Milit. Academie, wegens misdaad tegen den dienst en de subordinatie in tijd van vrede, door een schildwacht op zijn post gewelddadig aan te randen en dadelijk te mishandelen, gepaard aan verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot militaire detentie, in eenzame opsluiting te onder gaan, G. J. B., gedurende zes maanden, E. d. D. d. J, gedurende zeven maanden, C. R., gedurende vier maan den en A. W. A. d. K. v. L. gedurende drie maanden voorts de drie eerstgemelden gedegradeerd en terug gebracht tot den stand van soldaat. Deze zaak zal door het Hoog Militair Gerechtshof in hooger beroep worden behandeld. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van de administratie der belastingen tegen den heer Lohrman, directeur der gemeente-gasfabriek aldaar. Bij uitvoerig gemotiveerd vonnis heeft de rechtbank de niet-patentplichtigheid van den directeur eener gas fabriek, waarvan eene gemeente jure publico eigenares is, aangenomen en derhalve de tegen den gedaagde ingestelde vervolging, wegens het niet voldoen aan de verplichtingen der patentwet, afgewezen. Op het ten behoeve van mevr. Bulkley ingediende verzoekschrift om ontheffing van haar verderen straf tijd is, naar nu weer van goeder hand wordt mede gedeeld, nog geene beschikking genomen. Op 27 Sept. zal voor de rechtbank te 's-Hage worden behandeld de klacht wegens verstoring van de openbare godsdienstoefening te Leiderdorp, door den ontslagen predikant W. Vlug. Buitenlandsch Overzicht. Juist eene week geleden werd Europa in rep en roer gebracht door de verdwijning van den Vorst van Bul garije. Thans kan gemeld worden, dat hij naar de hoofdstad van zijn land is teruggekeerd. Omtrent zijne aankomst daar zijn nog geene be richten ontvangen. Wij zullen onze lezers niet verder bezig houden met alles wat den Vorst op zijn gedwongen tocht weder varen schijnt te zijn. Alleen vermelden wij dat Alexan der te Lemberg, waar hij Vrijdag aangekomen was, een schitterende ontvangst ten deel viel en dat hij door hoogen buitenlandschen invloed en door dringende verzoeken uit Bulgarije zich ten laatste heeft laten terugbrengen van zijn tot dusver gekoesterd voornemen, en besloot naar Bulgarije terug te keeren. Men ver haalt dat prins Alexander in den loop van dien dag uit Franzensbad telegrammen ontving betreffende de samenkomst van Bismarck en Von Giers, welke tot zijn besluit om terug te keeren hebben medegewerkt. Van vertrouwbare zijde wordt het bericht van troe penbewegingen in zuidelijk Rusland tegengesproken. In het algemeen wordt de algemeene toestand van Europa als gunstig voor den vrede beschouwd. Uit de mededeelingen van den Vorst zeiven zijn de volgende bijzonderheden omtrent zijne gevangenneming gebleken: Het paleis, dat Vorst Alexander te Sofia be woonde, is zeer schoon en omgeven door een fraaien parkaanleg. Te midden van het park verrijst een pa viljoen, dat een kleinere reproductie is van de Parij- sche Tuileriën. Beneden in 't paleis zijn de vertrekken der ambtenaren en onder een prachtigen zuilengang komt men aan da trap, die naar de vertrekken van den Vorst geleidt. Hier onder deze colonnade verga derden de oproerige Ministers en officieren, die den prins dwongen af te treden en hem vervolgens ge vangen namen. Het eerste regiment, dat de hoofd wacht had, handelde in overeenstemming met het bataljon, dat het paleis omsingelde, en marcheerde heimelijk af. Te 2 uren kwam de wacht van het paleis het slaap vertrek van den prins binnenvallen, drukte hem eene revolver in de hand, en fluisterde hem toered u 1 De vorst ijlde de trap af, die naar den wintertuin voert, maar reeds op de trappen traden hem twee soldaten met bajonetten tegemoet. De vorst snelde naar de slaapkamer terug en vond daar reeds een groot aantal officieren, die hem met overgehaalde re volver tegemoet traden. Een hunner scheurde een blad papier uit een opschrijfboek en schreef daarop eenige onleesbare woorden. De overigen noodigden den vorst aan eene tafel, hielden hem een blad papier voor, en schreeuwden«onderteeken 1 onderteeken" 1 Van alle kanten drong men zich nu dicht om hem heen, en terwijl er meer dan twintig revolvers op zijn hoofd waren gericht, schreef hij met onleesbaar gekrabbel op het blad papier alleen de woordenAlexander, God bescherme BulgarijeToen werd de vorst mede- gesleurd naar het ministerie van oorlog, waarheen de op gelijke wijze overrompelde prins Frans Jozef reeds gebracht was. Na een oponthoud van een paar uur werden de broeders van elkander gescheiden om verder getrans porteerd te worden, ieder in een afzonderlijken wagen en ieder met twee officieren naast zich, die onafge broken een revolver gericht hielden naar het hoofd van den vorst en zijnen broeder. Op den bok naast den koetsier zat bij elk rijtuig een kweekeling der cadettenschool. Den eersten nacht bracht de vorst door in een klooster op 25 kilometer afstands van Sofia. Op den geheelen weg naar den Donau schreeuwden, telkens wanneer de vorst zijn mond opende om eene vraag te doen, de met zijne bewaking belaste officieren hem toe: «Zwijg! anders ben je dood!" Op het schip waren de beide broeders te zamen in eene kajuit opgesloten. Twee officieren met uitgetrok ken sabels stonden voor de deur. Op Dinsdagnamiddag te 4 uren kwam men te Reni aan, doch eerst den volgenden dag werden de prins en zijn broeder onder scherpe bedekking aan land gebracht, waar hem een telegram werd voorgehouden, gedagteekend uit Petersburg en onderteekend door den minister Ogoutscheff, van den volgenden inhoud: «Prins Alexander van Battenberg mag alleen over Lemberg of Warschau reizen." Aldus werd op Donder dagochtend te 8 uren de reis ondernomen. Omtrent de persoonlijkheid van den Vorst worden nog de volgende bijzonderheden vernomen. Hij staat algemeen bekend als de schoonste man van zijn rijk. Lang en krachtig gebouwd, ziet hij er even moedig en mannelijk als goed en zachtaardig uit. Hij was steeds vriendelijk en beleefd jegens al dege nen, die hem om verhoor vroegen. Alleen in den raad zijner Ministers werd hij dikwijls wrevelig, vooral wanneer de Russische politiek ter sprake kwam. Men verhaalt dat hij zich eens zóo woedend maakte, dat hij een zijner Ministers bij den kraag pakte en door het venster smeet. Zonder een autocraat te willen worden, betreurde de Prins het, dat hij een grondwettig Vorst was, daar hij nu afhing van den willekeur der partijen en steeds het hoofd moest buigen voor den Russischen invloed. Na lange discussiën heeft het Lagerhuis van Engeland met groote meerderheid het door Parnell voorgesteld amendement op het adres van antwoord verworpen. Het strekte, zooals wij in ons vorig no. meldden, om te verklaren, dat de wettelijke taxatie van de waarde der Iersche landerijen in den tegen- woordigen gedrukten toestand van den landbouw te hoog was. In Ierland ondervindt men reeds de gevolgen van de verwerping der home-rule-plannen. Rooverijen en aanslagen van de mannen der zooge naamde »Maneschijnbenden" nemen weder meer en meer toe. Te Cappemore zijn vier mannen gevat wegens een aanval op het huis van een pachter aldaar, en te Glenfesk, bij Kerry, zeven personen, die deelnamen aan de plundering van twee huizen aldaar. De politie moet geheime genootschappen in Kerry op het spoor zijn, waarvan bijna al de «maneschijn- misdaden" in dat graafschap zijn uitgegaan. Men ver wacht een aantal inhechtenisnemingen. Gemengde Berichten. Heden viel een zoontje van Van O. alhier in de kade. De heer v. d. B., voor eenige dagen hier gelo geerd, sprong den knaap onmiddellijk na en had het geluk hem te redden. Omtrent den werkman, die Vrijdag van de stel ling der hier in aanbouw zijnde villa is gevallen, ver nemen wij, dat zijn toestand, hoewel zorgwekkend, niet hopeloos is. Men schrijft ons: Ter aanvulling van het berichtje omtrent de ontdek king van eenige jongens, die zich schuldig maakten van het eten van, bij hun medeweten uit tuinen ont vreemde, vruchten, voorkomende in de Goesche Courant van den 25 Augustus jl. diene, dat nog een zestal kinderen zijn ontdekt die zich aan soortgelijk vergrijp schuldig hebben gemaakt. Het ware zeker dienstig dat ouders en voogden, wien zulks aangaat, hunne kinderen en de aan hunne zorg toevertrouwden het strafbare dier handelingen voor oogen hielden, aangezien die knapen zich eerlang aan eene vervolging zouden kunnen blootstellen. Vrijdagnamiddag is een I2jarige knaap te Wilhel- minadorp van een paard gevallen en bewusteloos ge vonden. De knaap was aan den rug en het hoofd ge kwetst. 'g-Hecr Abtskerke. Vrijdag kwam de landbouwer M. met een voer tarwe van 't land. Toen hij een hek doorgereden was, zou hij dit even sluiten. Van dit onbewaakt oogenblik maakten de paarden gebruik en gingen op hol. Zij renden voort tot achter de schuur, waar de wagen omsloeg en de meid, die op het voer zat, er onder raakte. Zij moet zich in- en uitwendig nogal bezeerd hebben. De Commissaris des Konings in Zeeland heeft bepaald dat de opening der jacht op klein wild in deze provincie zal plaats hebben op den 6en Sept. a. s. Middelburg. De naburige gemeente Vlissingen en vooral het «Grand-Hótel des Bains" aldaar was gis teren weder den ganschen dag het vereenigingspunt der ingezetenen van Middelburg en Vlissingen. De trams en de barges konden ter nauwernood allen vervoeren, die wegens de groote hitte van de frissche zeelucht wilden genieten. Doch dit was niet uitslui tend het doel waarom men zich daarheen begaf. Twee stoombooten uit België waren weder met vele reizigers aangekomen, waaronder zich twee muziekvereenigingen bevonden, die in den voormiddag in de kurzaal van het hotel uitvoeringen zouden geven. De eene was de fanfaren-maatschappij «de Kunstminnaars van Ant werpen" en de andere de societé chorale et drama- tique «les amies du travail" uit Brussel, bestaande uit 80 executanten. Beiden gaven eenige nummers ten beste, waarvoor hun na afloop, onder aanbieding van den eerewijn, door den voorzitter der kurzaalvereeni- ging in warme bewoordingen dank werd betuigd. Des avonds was het concert der «Wiener Madchen Kapelle" ook weder druk bezochtmorgenavond zal deze zich voor het laatst doen hooren, om dan hare uitvoe ringen te Ostende vooi ttezetten. Het Grand-Hótel des Bains en vooral de wijze, waarop dit door de zoo ijve rige commissie wordt geëxploiteerd, is voor de inge zetenen van onze beide steden vooral in deze zoo warme dagen eene groote aanwinst. Zaterdagmiddag werd in de wandeling te Tolen een man gevonden, die bewusteloos was. Door eenige personen te huis gebracht zijnde, bleek het na ge neeskundig onderzoek dat hij door eene beroerte was aangetast. Door de rijkspolitie te Tolen is een Duitscher aan gehouden, die het den landbouwers zeer lastig maakte. Door tusschenkomst van den commissaris van politie te Bergen-op-Zoom is hij over de grenzen gebracht. Vrijdagavond omstreeks 9 uur zijn te Scheve- ningen met eigen boot aan het strand aangekomen de schipper Frans De Weymer en vijf opvarenden van een Belgische sloep, te Ostende te huis behoo- rende. Volgens verklaring van den schipper voor den waterschout te Scheveningen, den heer L. G. Vernée afgelegd, had de bemanning dien ochtend op 32 En- gelsche mijlen van de kust met haar schip op een wrak gestooten, waardoor het schip zwaar lek werd; niettegenstaande ijverig gepompt werd, was de sloep niet meer boven water te houden. De bemanning had daarom het schip moeten verlaten en het met haar boot door krachtig roeien en bij gunstige zee tot Scheveningen gebracht. De arme zeelieden waren uitgeput en hadden slechts een zeer klein gedeelte van hun kleedingstukken kunnen redden. De heer Vernée heeft daarom en ook met het oog op de verbittering, die tusschen Belgische en Scheve- ningsche visschers bestaat, tengevolge van de jongste processen ter zake van gewelddadigheden ter zee, de zeelieden terstond onder zijn bescherming genomen, hen van kleeding en voedsel voorzien en hun voorts een logies bezorgd. De waterschout informeerde per telegraaf den Belgischen gezant te 's-Hage, den baron d'Anethan, en de autoriteiten te Ostende van het voorgevallene. Zaterdagmorgen hebben de schipper en de matrozen ook voor den Belgischen gezant verslag gegeven van hun schipbreukte 3 uren vertrokken allen per spoortrein naar Ostende. Gedurende het onweder van Dinsdagavond ver schrok een negentien-jarig meisje te Rotterdam zoo danig, dat zij de macht tot spreken verloor. Door electriseeren is haar die weer teruggegeven. Terwijl het boertje van N.-Buinen zijn praktijk heeft neergelegd, gaat het zijn provinciegenoot Veenboer uit Haule, die vóór eenige jaren naar Amerika trok, in dat land vrij wat beter met de uitoefening van de geneeskunde, welke hij opvatte, na vruchteloos beproefd te hebben zijn brood op andere wijze te verdienen. Zijn naam komt niet zelden voor in de Standard en andere Couranten der Ver. Staten, en dan altijd als »dr. Veenboer, wiens zuiver plantaardige medicijnen ten zeerste worden aanbevolen". De man houdt op geregelde tijden zitting in ver schillende plaatsen, en in zijne woning, Boswick-street Grand Rapids, Michigan, 48. Van het wrak der «Lutine" werden Vrijdag aangebracht 9 goudstukken, 200 heele en 13 kleine Spaansche matten, een zilverstukje, 7 koperen stukken een zilveren horloge en een zilveren lepel. Een jeugdig huzaar, te Haarlem in garnizoen kreeg in een der stallen zulk een slag van een paard tegen het lichaam, dat hij weinige uren daarna overleed. Dinsdagnamiddag te 3 uren vertoonde zich nabij Arnhem een windhoos, die zich in Noord-Oostelijke richting voortbewoog. Het verschijnsel maakte den indruk van een wolk, die in tweeën gespleten was en waaruit zich een breed zilverachtig lint spiraals gewijze ontwikkelde. Een landman, die daar aan het werk was en het geducht heet had, werd plotseling als door een stortbad overgoten; hij bevond zich juist in de neervallende hoos. Zelfs den volgenden ochtend was de grond daar ter plaatse nog drassig, zoo geweldig veel water was er op een betrekkelijk kleine plek neergekomen. Respectabele ouderdom. Te Oosterwolde is een weefgetouw in gebruik van 1666, dat dus 220 jaar oud is, en bij een wever te Lutjegast wordt nog dagelijks geweven op een van 1393, dat dus 493 jaren telt. Te Schermerhorn zal binnenkort een zendeling der Mormonen optreden. Deze was eenige jaren geleden schippersknecht aldaar, vertrok naar Friesland, huwde daar, maar verloor zijne vrouw, en ging kort daarop met Mormoonsche zendelingen naar Utah. Na vier jaren het Mormonenleven medegeleefd te hebben, is hij met twee anderen naar Nederland gezonden, om zoo mogelijk nieuwe aanhangers te winnen voor de leer van «de heiligen der laatste dagen". De eigenaar van het gebouw te Schermerhorn, dat vroeger als afgescheiden kerk dienst deed, heeft hem vrijheid gegeven daarin eene preek te komen houden. Hoogstwaarschijnlijk tengevolge van 't overmatig gebruik van pruimpitten kreeg dezer dagen een meisje te Zwaagwesteinde hevige brakingen, die de duidelijke kenteekenen droegen van vergiftiging. Men weet, dat die pitten blauwzuur bevatten. Haar toestand is thans gelukkig bevredigend. Kikvorschen maken gaarne jacht op honigbijen, wanneer deze laatsten zich op hun terrein bevinden, b. v. in klavervelden. De bijen azen op de honigrijke witte klaver, doch vele dezer dieren keeren nooit naar hun korf terug, want terwijl zij aan het verzamelen van den honig zijn, worden ze verslonden door de kikvorschen, die met begeerige, wijdgeopende oogen staren en loeren, evenals kleine tijgers, naar de geko zen prooi. Opgemerkt is dat de vorsch, op het oogen blik dat de bij met het voorste deel van haar lichaam in eene bloem dringt, haar met een gewissen sprong bemachtigt, niet lettende op de steken, die hem door de gevangene worden toegebracht. Men heeft in de maag van een gedooden kikvorsch 11 bijen gevonden, waaruit menig bijenhouder zal begrijpen, hoe het komt dat het aantal zijner bijen soms zoo raadselachtig vermindert. Levens-essence voor aquariën. Als levens essence voor aquariën, goudvischkommen enz. komt in den handel voor een 5 percentische oplossing van salicyl- zuur in spiritus. Het voorschrift luidt, dat bij elke verversching van het water bij het nieuwe water 7 tot 8 droppels per liter of 1 gram op de 3 liter moe ten gevoegd worden, waarna alles met een houten staafje omgeroerd wordt. Het ververschen van het water behoeft trouwens wegens het bijgevoegd salicyl- zuur weinig te geschieden en de visschen blijven er gezond in. Van al zijne tochten door het luchtruim zoo verhaalt de luchtreiziger Lattemann was geen reis zoo schoon en merkwaardig, als die van Woensdag, toen hij met de «Rotateur" te Haarlem opsteeg. De ballon bereikte eene hoogte van 7000 voet. De luchtreiziger zweefde in eene zee van wolken. Eensklaps zag hij van zijne gevaarlijke standplaats door een prachtig fata morgana in de verte het beeld van zijn luchtvaartuig en van zich zeiven in den nevel afgespiegeld, alles in omgekeerde houding. Lattemann zeide, dat dit de eerste keer was dat hij tijdens zijne luchtvaart een dergelijk schouwspel gadesloeg. Eene dame in Texas verbrak het engagement met haar jongen minnaar, omdat hij dronk. Weinige dagen na deze beslissing bracht een jonge neger een brief van den ongelukkigen minnaar aan zijne ontrouwe geliefde. Hij luidde aldus: «Trouwelooze, doch nog altijd geliefde Fanny. Mijn lijden is grooter dan ik kan dragen. Ik kan niet leven zonder uwe liefde. Om dit leven zonder u zoo spoedig mogelijk te eindigen, heb ik juist op dit oogenblik vergif ingenomen, waarvan ik de werking reeds begin te gevoelen. Als gij deze regelen leest, zal ik er niet meer zijn. Zorg dat mijne begrafenis naar den eisch geschiedt en stort een stil len traan op mijn graf, ter herinnering aan de geluk kige dagen, die wij doorbrachten. Je liefhebbende doch doode George". De dame had met een treurig gezicht het lot van haar vroegeren minnaar gelezen, en nog altijd wachtte de brenger. «Waarom blijft gij hier" vraagt de dame. «Mijn meester zeide mij, dat ik noodzakelijk op antwoord moest wachten", is het antwoord. Te Sheffield is een muur, waartegen 600 torn ijzer gestapeld lag, ingestort, met het ongelukkig ge volg dat 7 kinderen, die, aan den anderen kant van den muur, buiten speelden, verpletterd werden. De lijkjes waren zoo misvormd, dat het den ouders onmo gelijk was hun kleinen te herkennen.) De heer Pradonovic, ingenieur te Pest, heeft onlangs gebruik gemaakt van dynamiet bij het in slaan van palen. Hij legt op den kop van den paal,

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2