blakende woede roepende en schreeuwende: «Judas! Godloochenaarer af zal jij, al is het in stukken en brokken." Voor het admissie-examen aan de H. B. S. alhier hebben zich aangegeven 14 aspiranten, waarvan 6 van elders komen. Men schrijft het volgende aan het Handelsblad, «Verleden Zaterdag moesten 20 jonge dames, van hier en elders, in «Buitenlust" te Utrecht haar examen ter verkrijging eener akte in de Fransche taal afleggen. De tuin stond dien dag, evenals gewoonlijk, voor het publiek open, zoodat de blijde kreten der spelende jeugd reeds zeer bij het schriftelijk werk hinderden en menig onbescheiden blik naar binnen gluurde. Toen om half drie de uitslag zou bekend worden, moesten de jonge dames bon gré, mal gré een plaatsje zoeken onder het publiek in den tuin en stonden bloot aan aller nieuwsgierige blikken. Twee jonge lieden, die daar hun bittertje dronken, amuseerden zich kostelijk met de spanning, waarin de adspiranten verkeerden. Daar komt een «Jan" met de lijst en leest overluid de namen op van een viertal adspiranten. Nauwelijks zijn deze onder het afdakje der vestibule, of «Jan" roeptniet geslaagd Hij komt het tweede viertal roepen en knikt weder «neen" tegen het publiek. Eindelijk, ten derden male, roept hij de twaalf anderen op en verkondigt luide geslaagd «Het achttal ongelukkigen moest weer in den tuin terug en een kruisvuur van blikken doorstaan. «De uitslag werd haar bovendien slechts door den president en den secretaris medegedeeldde overige commissieleden waren reeds naar het station geijld, om toch den trein niet te missen." Rechtszaken. Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage stond Woensdag onder beschuldiging van valschheid in ge schrifte terecht B. N., oud 33 jaren, arbeider te Ier- seke. Hij was ten vorigen jare in dienst van zijn broeder en zekeren De W., die te zamen een oester- kweekerij hadden ondernomen. Voor die onderneming was den besch. opgedragen 20000 pannen voor den oesteraanslag aan te koopen, waaraan hij ook voldeed. Voor hij echter den koopprijs van ƒ250 had betaald, kwam hij met den verkooper K. S. overeen dat deze van hem weder 10000 pannen voor 195 zou terugkoopen. Hij betaalde dus slechts ƒ55 voor de overige 10000 pannen. Zijn lastgevers liet hij evenwel in den waan dat voor hen 20000 pannen voor 250 waren aan gekocht, dat hij ze voor den oesteraanslag had bewerkt en ook een geschikte piaats voor het leggen der pannen had gevonden bij den oesterkweeker S. te Krabbendijke die er in had toegestemd dat de pannen voor 4 per 1000 op het door hem gepacht perceel werden gelegd. Werkelijk werden op de bank van S. 20000 pannen gebracht, maar bescb., die na den terugkoop van 10000, slechts voor de andere 10000 behoefde te betalen, voldeed voor het leggen der pannen 40, waarvoor hem door S. een quitantie werd gegeven. Deze quitantie legde besch. later aan zijn lastgevers over, toen zij wenschten te weten hoeveel de onder neming, die hun blijkbaar tegenviel, wel gekost had. Bedoelde quitantie had echter een verandering onder gaan zij was vervalschtwant in plaats dat zij een kwijting inhield van 40 voor 10000 pannen, was zij thans groot ƒ80, voor 20000 pannen liggeld. Besch. die in zijn rol moest blijven dat hij aan zijn lastge ving betrekkelijk 20000 pannen had voldaan, had door verandering der cijfers zich aan de valschheid schuldig gemaakt. Besch. bekende zijn oneerlijke handeling, waarvoor de adv.-gen. jhr. mr. De Savornin Lohman een ver oordeeling eischte van 5 maanden celstraf en twee boeten van ƒ50. De verdediger mr. Wiercx, die 't geheel eens was met de opmerking van den president, in den loop van het onderzoek gemaakt, dat besch. van den aanvang af tot aan het einde toe oneerlijk had gehandeld, zag in het feit slechts éen voortgezet misdrijf van mis bruik van vertrouwen en geloofde dat daarom hier geen valschheid aanwezig was. Zijn conclusie strekte mitsdien tot vrijspraak. Het Hof veroordeelde B. N. tot 6 maanden eenzame opsluiting en twee boeten van 50. Het Gerechtshof te Amsterdam bevestigde het vonnis der rechtbank, waarbij de socialist Meegens, wegens verzet tegen de politie, tot 6 maanden cel straf werd veroordeeld. Buitenlandsch Overzicht. Het voornaamste nieuws is natuurlijk dat uit en over Bulgarije, en nu meer en meer licht opgaat over de onttroning van vorst Alexander, kan men ter nauwernood zijne oogen gelooven. Het blijkt toch, dat, tengevolge den invloed van Rusland, en met oogluiking van andere rijken, eene samenzwering onder de eersten des rijks tegen den vorst op touw is gezet en dat men hem eenvoudig uit zijn rijk weggejaagd heeft tegen den zin van zijn volk, dat hem luide terugroept. Voor- loopig hebben de handlangers van Rusland niet veel succes van hun werk. De bisschop Clement, Zankoff en majoor Gruëfl, die deel uitmaakten van het eigener gezag opgetreden voorloopig bewind, zijn op hunne beurt gevangen genomen. Nu is het vroegere ministerie- Karaweloff weder opgetreden. Het leger, dat door de mededeeliDg van het vrijwillig afdanken van Vorst Alexander en door de proclamatie van het Voorloopig Gouvernement om den tuin werd geleid en tot het afleggen van den eed van trouw aan de nieuwe orde van zaken werd overgehaald, is evenals de geheele bevolking ten hoogste verbitterd en wil niets meer van eenige nieuwe Regeering wetennaar ver schillende oorden zijn buitengewone gezanten gezonden om, waar zij den Vorst ook aantreffen, hem van de genegenheid en trouw der bevolking en van het leger de verzekering te geven en hem tot terugkeeren te bewegen. Te Adrianopel zijn vertrouwbare berichten uit Philip- popel ontvangen, volgens welke de bezetting daar ten gunste van Vorst Alexander onder de wapenen treedt. Het daar in garnizoen liggende regiment infanterie marcheerde, met de muziek aan het hoofd, naar de consulaatsgebouwen, terwijl aan alle vreemde consuls door den commandant der troepen de verklaring werd herhaald, dat het geheele Bulgaarsche leger zich ver zette tegen de afzetting van den Vorst en bereid was, voor hem te strijden en te sterven. Waar zit echter de Vorst Volgens het telegram in ons vorig no. was het schip, waarop de vorst zich bevindt, te Reni aangekomen en had de commandant bevelen aan het bestuur te Sofia gevraagd. Wellicht is het een gevolg van de middelerwijl plaatsgehad hebbende regeeringsverwisseling, dat de commandant, die op last der samenzweerders den vorst wegbracht, nu den last ontving: «den vorst terugbrengen". Alsof het een aan een verkeerd adres bezorgd pakje was Andere berichten melden, dat Alexander van Reni over Wolotschisk naar Oostenrijk verder reisde. Men laat het daar n.b. voorkomen, alsof de Prins in 't ge heel niet als een gevangene is behandeld. Het Frankfurter Journal meldde gistermiddag uit Jugenheim, de residentie van prins Alexander van Hessen, dat prins Alexander van Bulgarije tot dusver slechts het bericht gezonden heeft, dat hij naar Breslau vertrok en van daar nader bericht zou geven. Alle andere berichten zijn voorbarig. Men verhaalt verder, dat de vorst de akte van af stand niet onderteekend heeft, en dat hem aan boord van het vaartuig, waarmede hij werd weggevoerd, 3000 Napoleons d'Or geboden werden als «schadevergoe ding". Voor dit aanbod zou de prins natuurlijk be dankt hebben. In afwachting, dat de Vorst aan het juiste adres wordt bezorgd, openbaart zich nu te Berlijn, d. w. z. nu er alle kans is, dat de orde van zaken weder wordt hersteld en Duitschland er dus geen baat meer bij zal vinden Rusland langer te ontzien een sterke ommekeer ten gunste van Vorst Alexander. Van officieuse zijde wordt verklaard: De toestand is merkelijk veranderd sedert het gebleken is, dat Bul- garije's bevolking over het geheel genomen de samen zwering van Zankoff's partij verwenscht. Nadeelig is het voor de aanhangers van Vorst Alexander, dat zijn verblijf en lot ten eenemale onbekend zijn. Daardoor wordt de handeling ter onderdrukking van de samen zwering verlamd. Elke Russische of Turksche tus- schenkomst in Bulgarije is thans een bedenkelijk ge vaar; de geheele quaestie van de Balkan-staten kan daardoor weer voor den dag treden. Voor Rusland staat thans, om richtig te handelen, maar éen weg open het moet den Prins dadelijk in vrijheid stel len, indien hij op Russisch gebied is, en vervolgens, krachtens het traktaat van Berlijn, het bijeenkomen eener nieuwe Europeesche conferentie over de Bul gaarsche quaestie verlangen. De Engelsehe pers zegt, dat de verdere ontwikkeling der gebeurtenissen in Bulgarije gevaren meebrengt voor den Europeeschen vrede. Indien de Vorst op vreedzame wijze afgezet en het Bulgaarsche volk met zijne onttroning tevreden geweest ware, dan bestond er alle reden te verwachten, dat de overeenstemming tusschen Rusland, Duitschland en Oostenrijk tot be houd des vredes belangrijk zou bijdragen. Rusland schijnt echter in Bulgarije zoo te werk te zijn gegaan, om een burgeroorlog onvermijdelijk te maken en daar door zich een voorwendsel voor zijne eigene interventie te scheppen. Zulk eene interventie zou echter de be langen van meer dan éene Europeesche Mogendheid schaden. En Rusland Men kan zeggen, dat het gefaald heeft met zijne samenzwering. De liefde van het volk voor den onttroonden Vorst is duidelijk gebleken. Zal Rus land zich bij deze uitspraak van het volk nederleggen Kan het dit doen zonder zich den spot van Europa op den hals te halen De naaste toekomst zal het bewijzen wat machtiger is de wil van den Czaar of de gehechtheid van een volk aan zijn vorst, maar zeker is het, dat er aan den politieken horizon in het Oosten zich donkere wolken vertoonen. Onder den indruk der gebeurtenissen in Bulgarije geraakte de overige buitenl. staatkunde op den achter grond. Nochtans worden te Mont-sous-Vaudrey, althans volgens de Figarogewichtige besprekingen gevoerd. De president der Fransche republiek zou, ondanks de herhaalde tegenspraak, toch wat zijn gezondheid betreft zeer zijn achteruitgegaan in de laatste maanden, zóo zelfs dat mevrouw Grévy er bij haar echtgenoot op heeft aangedrongen, dat hij zijn ontslag zou nemen. Maar Grévy is daartoe nog niet te bewegen, tenzij hij de zekerheid had, dat zijn intieme vriend, raadsman en vertrouwde, de heer de Freycinet, hem zou opvolgen. Nu heet het, dat de Freycinet te Mont-sous-Vaudrey bij den President der Republiek vertoeft, om met hem te overleggen, wat er gedaan kan worden om den wensch van Grévy te verwezenlijken. In het Engolsclie Lagerhuis heeft de heer Parnell de Iersche politiek der huidige regeering onder handen genomen. Hij protesteerde tegen het ontwerp tot land aankoop, als zijnde in zijn oog eene geheel nuttelooze verspilling van reusachtige en fabelachtige sommen ten koste van den Britschen belastingschuldige. Ook hetgeen hij bestempelde als «de dwaasheid van vluchthavens bouwen voor visschers, van geld verspillen tot droog legging van gronden, en van pogingen tot aanwakkering der Iersche nijverheid" ook dit alles zou, volgens hem, tot niets leiden. Het Iersche volk toch zou zijn geboorterecht niet verkoopen voor eenen schotel linzen. Wat het Iersche volk verlangt, dat is, zichzelven te mogen helpenen het zal geen deel willen hebben aan de kunstgrepen, welke eene Britsche Regeering zal gelieven uit te denken. Met het oog nu op de sterk gedaalde marktprijzen der landbouwvoortbrengselen, voorspelde hij dat zeer vele Iersche pachters hunne pachtpenningen niet zullen kunnen voldoen, terwijl uit wanbetaling voortvloeiende evictiën tot verstoring der maatschappelijke orde zouden moeten leiden. In ver band met het een en ander wenschte hij, bij wijze van amendement, der Kroon aan te bevelen voor zekeren tijd (zes maanden b. v.) evictiën te verbieden ten opzichte van zoodanige pachters, die twee derden van hunne pachtsom zouden hebben betaald; en voorts elke drie jaren eene herziening en nieuwe vaststelling der pachtsommen te doen plaatshebben, in overeenstemming met de hoogere of lagere marktwaarde der vruchten van des landbouwers vlijt. Naar aanleiding van dit amendement ontspon zich verder een debat, aan hetwelk o. a. ook Gladstone met eenige opmerkingen deelnam, en waarvan de voort zetting tot de volgende vergadering verschoven werd. Gelijk de telegraaf meldde, vertrok Gladstone gisteren naar het buitenland. Hij heeft intusschen gezorgd dat het Lagerhuis gedurende het debat zijne voorlichting in zake het Iersche vraagstuk niet ontberen zal. Een vlugschrift van zijne hand ziet heden of morgen het licht, opdat er toch niet gezegd kunne worden dat Engeland eenen enkelen dag vergeefs zou gevraagd hebben naar de stem van Gladstone, zijnen herder. Gemengde Berichten. De Rijks-politie alhier heeft de daders opgespoord van een appel- en pruimendiefstal uit den afgesloten tuin van mej. Van O. Zij zijn per roeiboot bij den tuin aangeland, hebben de boomen genoegzaam leeg geplukt en den voorraad medegenomen. Eenige vruchten hebben zij aan de boomen gelaten, na er eerst in ge beten te hebben. De daders, bij wie nog eenige appels in beslag zijn genomen, zijn G. De J., F. II. S. H. De verleden week in beslag genomen twee stuks rundvee van den landbouwer D. onder Driewegen zijn deze week opnieuw doch ditmaal langs wettelijken weg uit hun arrest ontslagen. Belanghebbende heeft zich met zijn tegenpartij in der minne verstaan. Het Woensdag te Heinkenszand in het openbaar geveilde tiendvrij bouwland ter grootte van 1.92 H.A., gelegen onder genoemde gemeente in den Zuidzak, is onverkocht gebleven. Naar men verneemt zijn de eigenaren der gronden, benoodigd voor het maken van een Inlaagdijk in het Calamiteuse Waterschap Ellewoudsdijk, bij vernieuwing uitgenoodigd tot onderhandschen verkoop hunner be zittingen. Bath. Eene zwaluw, door een paar knapen alhier jong opgekweekt, werd gisterenmorgen hare vrijheid weergegeven. Oogenblikkelijk was zij hoog in de lucht in 't ge zelschap van een 40 a 50 tal harer natuurgenooten. Eenige uren later bemerkte een der knapen dat een zwaluw hem telkens rond 't hoofd vloog, en toen de jongens later samen op een 50-tal meters van de woning speelden, kwam een zoodanige vogel regelrecht uit de hoogte, en vloog op een dicht bij hen staanden regenbak. Oogenblikkelijk gepakt, bleek het de opgekweekte zwaluw te zijnthans zit zij weer in de kooi. Vlissingen. De scherpschutters-vereeniging «Ylissin- gen" alhier zal, tot sluiting harer zomeroefeningen, een tweedaagschen huisboudelijken schietwedstrijd houden, op Donderdag 2 en 9 September a. s., op haar ge wone schietterrein, gelegen inliet voormalige midden kroonwerk nabij West-Souburg. De wedstrijd zal verdeeld zijn in twee categorieën le personeelen wedstrijd en 2e wedstrijd op vrije baan. Verschillende prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld of zullen nog worden aangekocht. Deze vereeniging neemt voortdurend in bloei toe. Zij werd opgericht in December 1884 en telt thans reeds 85 leden. Woensdagavond, kort vóór het vertrek naar Queens- boro van de mailboot «Prinses Elizabeth" der maat schappij Zeeland, ontstond een lek in eene der vlam pijpen, met het ongelukkig gevolg dat door het daaruit stroomende kokende water, den machinist 3e kl. M., die het lek wilde trachten te stoppen, de beide voeten dierlijk werden gebrand. Na te zijn aan wal gedragen, werd hij per rijtuig naar zijne woning vervoerd. Ter gelegenheid van den verjaardag der kleine prinses Wilhelmina, op Dinsdag a. s., zal in de kurzaal van het «Grand Hotel des Bains" alhier, des namiddags een kinderfeest plaatshebben, georganiseerd door de kurzaal-vereeniging, die, te oordeelen naar het door haar ontworpen programma, zich alle moeite geeft om den kleinen een recht genoegelijken dag te bezorgen. De «I. Wiener Madchen-Kapelle" (welke gedurende deze en een gedeelte van de volgende week in de kur zaal concerten geeft en veel publiek trekt) en de kinderen van den zangcursus van «Vlissing's Mannen koor" zullen o. a. het feest opluisteren door hun spel en gezang. Volgens bericht van Terschelling zijn op 24 Aug., uit de «Lutine" opgehaald 20 Spaansche matten en 2 goudstukjes, terwijl Woensdag geborgen zijn 413 Spaansche matten, 21 kleine zilverstukken en 7 goud stukken en Donderdag 200 Spaansche matten en 9 goudstukken. Aan het station Kempen, waar de vorige week een conducteur verongelukte, is nu weder een wissel wachter tusschen den trein gekomen en gedood. Aan het station liep ook de sneltrein van Vlissingen op eene verkeerde lijn, omdat de electrische wisselverbin ding dienst geweigerd had. De machinist, die het onheil bemerkte, wist, door spoedig te remmen, een groot ongeluk te voorkomen. Om het spoorwegpersoneel, hetwelk belast is met het afroepen van de stationsnamen, bij vertrek van treinen, in de wachtkamers, te gerieven, is door den heer Göring een toestel uitgedacht dat, bij het afluiden (waarschuwen) van een trein, den naam van het station, waarheen de trein vertrekt, in een in de wachtkamers geplaatst kastje aangeeft en tevens de aandacht van de reizigers er op vestigt, doordien eene electrische schel, aan dat kastje bevestigd, in beweging wordt gebracht. ArnhCf.) Nu de gebr. Mens tot broeders van den Nederl. Leeuw zijn benoemd, acht de Amst. het wel de moeite waard een andere daad aan de vergetelheid te ontrukken, die niet alleen van moed maar ook van menschenliefde getuigt. Toen de eerste slachtoffers der Beaumont- geweren in de Violettenstraat en de Anjelierstraat voor het huis van den apotheker Wolff vielen het vuur kwam uit de Eerste Boomdwarsstraat over de Westerstraat en maakte dus dit punt zeer onveilig toen verliet A. Van den Berg, groentenkoopman en verhuurder van karren, in de Anjeliersstraat bij de Prinsengracht wonende, op zijn kousen zijn woning, en te midden van het vuur, terwijl de kogels om hem I heen floten, droeg bij de gewonden in het huis van den heer Wolff, die op de meest humane wijze de eerste hulp verleende. Daarna stelde Van den Berg zijne karren disponibel om de gewonden en dooden naar het gasthuis te vervoeren en hielp daaraan mede, druipende van het bloed der slachtoffers, die hij van de straat opnam. Misschien heeft menige gekwetste door de dadelijke verpleging, welke hij ondervond, het leven behouden, dank zij den moed en de mensch- lievendheid van dezen man. Van den Berg is gehuwd en vader. «De arme kerels moesten toch geholpen worden", dacht hij, en hij ver leende hulp door niets gewaarborgd, dat ook hem niet de puntkogel zou treffen. Op het oogenblik bevinden zich, naar het blad verder meldt, vier en twintig personen in voorloopig arrest. Het politiebureau op de Noordermarkt is nog altijd door een detachement van 29 onderofficieren en man schappen onder het bevel van een luitenant bezet. De geest van verzet tegen de politie schijnt te Amsterdam nog lang niet gewekenZondagmiddag moest zij op den Zeedijk een samenscholing met den stok uiteendrijven en Dinsdagavond is op de Stadhouders kade wederom een samenscholing uiteengejaagd. Op verschillende plaatsen heeft in bet begin dezer week onweder gewoed en grootere of kleinere ongelukken veroorzaakt. Te Maartensdijk werden een veehouder en de dochter van den brievengaarder door den bliksem getoffen, juist op het oogenblik dat het meisje den man een brief zou ter hand stellen. De man heeft nog eenige oogenblikken geleefd doch is weldra overleden. Het meisje is niet doodelijk ge troffen. Wel was zij door den slag bewusteloos en is op verschillende plaatsen gewond. Te Aarlanderveen sloeg de bliksem in een water molen, vernielde eene molenroede en wierp in het benedenhuis eenig vaatwerk omver, zonder echter brand te veroorzaken. Te Winterswijk sloeg de bliksem in een koren molen die bijna geheel verbrijzeld werd. In de woning van de wed. Bakker, aan de Heining tusschen Sloterdijk en Houtrijk en Polanen, is een paard in den stal door den bliksem doodgeslagen, en eene dochter des huizes aan den schouder getroffen; haar toestand schijnt echter niet gevaarlijk te zijn. Een landbouwer te Helden (Limburg) op de heide werkzaam zijnde, is door den bliksem getroffen en gedood. Toen de dienstbode van den heer H. W. K. te Utrecht Maandag in de woning van haar meester kwam om een en ander in gereedheid te brengen, ontdekte zij dat er gedurende de afwezigheid der familie inbraak was gepleegd en onderscheiden zilveren en andere voorwerpen en geldswaarde ontvreemd waren. Als vermoedelijke hoofddader van den diefstal is door de politie gearresteerd diens tuinman Fr. Door hem zijn bij den goudsmid v. W., op eens anders naam, een paar juweelen oorbellen en broche, afkom stig van de familie K., verkocht, en bij een huis zoeking zijn in een van zijn kleedingstukken voor werpen gevonden, o. a. een waaier aan genoemde familie behoorende. Ook zekere J. v. d. A., meer bekend als J. M., horlogehersteller, is, als verdacht van medeplichtig heid, in hechtenis genomenydoch weer op vrije voeten gesteld. De gezamenlijke waarde van het gestolene wordt thans op f 2000 begroot. Van de brutaliteit waarmede te werk is gegaan kan men zich geen denkbeeld vormenbehalve geldswaarde, gouden en zilveren voorwerpen, hebben de dieven nog medege nomen alle tafel- en linnengoed en de vloerkleeden, die door middel van spijkers aan den vloer bevestigd waren. Alleen het gemerkt zilverwerk is niet ont vreemd. Dat zoo iets kan plaats grijpen, laat zich verklaren, als men weet, dat Fr. het volle vertrouwen van den heer K. genoot, en over een sleutel van het huis kon beschikken, om zich den toegang tot den tuin te verschaffen. Sedert eenige dagen is men bezig het hoofddiep, dat Winsum en Obergum scheidt, te baggeren. Bijna altijd vindt men bij het uitdiepen van kanalen allerlei verloren zaken terug en het maakte dan ook geen bijzonderen indruk, toen Zaterdag door de werk lieden een paar oude, zwart geworden zilveren munten werden opgevischt. Men bood ze een liefhebber van oude munten aan, die er echter niet veel waarde aan hechtte. Het waren een paar oude guldens en eenige schellingen. Zondag echter zouden de vinders toch voor de ondervonden teleurstelling ruime vergoeding vinden. Een hunner haalde namelijk met zijn baggernet een groot aantal munten op, de rijke vondst werd door meer gevolgd, zoodat tegen den avond drie a vier kilo aan Zeeuwsche rijksdaalders, ducatons, acht-en- twintigen, guldens, schellingen, oude dubbeltjes en andere, voorloopig onbekende, oudere munten was verzameld. Het gerucht van het voorval verspreidde zich spoedig en weldra kwam een snuggere. Rinsummer op het denkbeeld, de slijkmassa, die reeds op een stuk land in de nabijheid van het dorp was uitgestort, te onder zoeken. Hij had succes, spoedig stroomde oud en jong naar de geldmijn. De slijkhoop leverde een zonderling schouwspel op. Jongens en meisjes zag men het slijk met zenuwachtigen ijver doorzoeken en doorwroeten. De ontbloote armen en beenen waren weldra met slijk bedekt, langzamerhand waren alle kleedingstukken beslijkt, terwijl eindelijk de kinderen met den slijkhoop een donkergrijze massa vormden waaruit vreugdekreten opgingen, wanneer van een uitgeknepen handvol slijk weder een muntstuk achterbleef. In de straten zag men groepjes van ouderen van dagen, allen vol van de belangrijke gebeurtenis. Een viertal arbeiders die de grootste hoeveelheid bemach tigden zullen ruim 200 te verdeelen hebben. Om kennis te geven van eene veranderde rich- ting, die hij met zijn vaartuig nam, en waardoor hij van de afgesproken hulp van een schuitenjager afzag, gaf een schipper jl. Maandag bij briefkaart aan den schuitenvoerder kennis, doch op eene wijze die, ware de inhoud niet toegelicht, voor een oningewijde niet

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2