Abt. 5. De toekenning der aandeelen geschiedt binnen acht dagen na de opening der inschrijvingsbiljetten en wordt beheerscht door het hoogste bod. Bij gelijke inschrijving kunnen de beschikbare hoeveelheden bij voorkeur worden toegekend aan de instellingen der ge- naeente. Art. 6. De schuldbrieven worden uitgegeven aan toonder of des- verlangend op naam. Het zegel der schuldbrieven is ten laste van den geld schieter. De overige kosten der geldleening komen ten laste van de gemeente. Art. 7. Van de schuldbrieven, wordt ter secretarie en ten kan* tore van den gemeente-ontvanger een register aangelegd en aangehouden. Voor de schuldbrieven die op naam worden gevraagd, moet binnen veertien dagen na de toewijzing worden opge geven, ten wiens name zij moeten gesteld worden en voor zoo ver liet stichtingen, minderjarige of onder curateele ge stelde personen betreft, met opgave van de namen der gemachtigden, voogden of curators. Bij eigendoms-overdracht van deze schuldbrieven wordt daarvan aanteekening gedaan in het register op verklaring van den bevoegde of diens gemachtigde en den nemer bij overdracht onder de levenden; en op voldoend bewijs van den verkrijger bij overdracht door versterf. Art. 8. Voor verandering van schuldbrieven op naam in schuld* brieven aan toonder kan op verzoek van den eigenaar of diens gemachtigde door Burgemeester en Wethouders ver gunning worden verleend en wordt biervan in het register en op den schuldbrief aanteekening gedaan. Voor het op naam stellen van schuldbrieven aan toonder moet het verzoek aan Burgemeester en Wethouders worden gedaan met schriftelijke opgave van den naam des nieuwen eigenaars.

Goessche Courant | 1886 | | pagina bijlage 3