Gemengde Berichten. Of dit vertoon van energie der Engelsche regeering in eenig verband staat met de houding, die de keizers van Duitschland en Oostenrijk te Gastein tegenover Rusland hebben aangenomen, is moeielijk te zeggen. Licht zullen sommigen het in verband brengen met de dreigende houding van China tegen Rusland, die duidelijker is geworden sedert Engeland door de Chi- neesche souvereiniteit over Birma te erkenneD, het hof van Peking gunstig voor zich heeft gestemd. Waarschijnlijk zal men binnenkort over de be weegredenen en de strekking van het besluit der Engelsche regeering worden ingelicht. Zeker is het, dat onder de zwarte stippen aan den horizon der Engelsche politiek, van welke lord Salis bury niet heeft gesproken, eene der zwartste de Cht- neesche-Russische quaestie is. In den laatsten tijd is China meer dan eens in de Europeesche politiek ge mengd geweest en men kan zeker zijn, dat China in de berekeningen der Engelsche en Russische en misschien ook van andere staatslieden een rol speelt. De Russen beginnen te begrijpen en de Engelschen wisten het reeds lang, dat de Oostersche quaestie van den Donau tot aan den Amoer, van Belgrado tot aan Wladiwastok reikt. Ook de Franschen hebben het bespeurd. In het Journal des Débats komen interessante brieven voor uit Shanghai, waarin de stand der Europeesche politiek te Peking uitvoerig en, naar het schijnt, met kennis van zaken wordt geschilderd. De correspondent heeft een Chineesch staatsman gesproken, die hem uitlegde, dat China een helper en beschermer noodig had. «Wij hebben", zeide hij, «dan met de Engelschen in Birma, dan met de Franschen in Tongkin, dan met de Russen in Mandschoerije, dan met de Japanners in Corea te doen en in onze eigen provinciën is de autoriteit van onzen keizer niet sterk genoeg. Of wij willen of niet, wij moeten een beschermer hebben, die ons, tegen wederdienst van onze zijde, tegen bombardementen, blokkades,torpedo's en allerlei aanrandingen beschermt deze beschermer zal Engeland zijn, wanneer het onze souvereiniteit over Birma erkent en geen aanspraak maakt op Thibet. Wanneer wij het ten opzichte van Birma zijn eens geworden, van welks nomineele heer schappij wij ter wille onzer waardigheid geen afstand kunnen doen, dan zullen wij dezelfde belangen hebben en zal het in het voordeel zijn van beide rijken elk ander te ondersteunen. Rusland bedreigt China en de heerschappij der Engelschen in Indië. Ons welbe grepen belang is het, ons met Engeland tegen den gemeenschappelijken vijand te vereenigen". Sedert deze brief werd geschreven, heeft Engeland met China eene schikking met betrekking tot Birma getroffen, waarbij het de seuvereiniteit van China erkent. In Engeland hebben sommigen zich geërgerd over die inschikke lijkheid hunner regeering, maar zij wist zeer goed wat zij deed. De Daily News meldt uit Petersburg, dat alarmee- rende geruchten omtrent China in omloop zijn. Naar het heet, zou de Chineesche Regeering zich overhaast wapenen en met verscheiden bekende Engelsche wapen fabrieken leverings-contracten gesloten hebben, o. a. tot spoedige levering van 200,000 geweren. Van vredelievender aard is het bericht, dat de Oostenrijksche gezant te Dresden eergisteren den Koning van Saksen een brief van den Keizer van Oostenrijk ter hand heeft gesteld, waarin deze voor den aartsher tog Otto aanvraag doet om de hand van prinses Marie Josepba. Het staat thans volgens de Kölnische Zeitung vast, dat de Russische minister Von Giers vorst Bismarck niet te Gastein, maar eerst later op zijn terugreis naar St. Petersburg zal bezoeken. De rijkskanselier zal na zijn vertrek uit Gastein korten tijd te Berlijn vertoeven en zich vervolgens naar een zijner landgoederen begeven. De correspondent van een Slavisch dagblad heeft dezer dagen een onderhoud met generaal Ignatief ge had, die hem weinig vredelievende verzekeringen gaf. Ondanks de samenkomst te Gastein, beschouwt hij den politieken toestand van Europa als zeer verward. Bij gelegenheid der kermis te Kortgene kreeg een jonkman, die met zijn meisje bij een kraampje stond, onverwachts een snede over de binnenzijde van den duim, daarna een door de elleboogsgroeve en eindelijk een derde over den bovenarm. De menigte menschen onttrok den dader dadelijk aan het oog, die dan ook nog niet is ontdekt. Hoewel de wonden niet zeer gevaarlijk zijn, kan de gesnedene toch zijn gewonen arbeid niet verrichten. Zaterdagavond kwam te Middelburg een beschon ken man te dicht bij het kanaal en geraakte te water? Zondagmorgen is zijn lijk opgehaald. Op de scheepstimmerwerven te Bolnes en Slikker veer zijn Zaterdag 11. weder circa 100 werklieden uit gebrek aan werk weggezonden. (N. II. Cl.) Volgens de Tui. Ct. is de persoon, die zoo won derbaarlijk gered is door een Engelsche stoomboot nabij Melbourne en nu te Scheveningen wordt verpleegd, de heer Johan Gerhard Hoogklimmer, op 6 October 1854 te Almeloo geboren. Twee oudjes te Borger, beiden den leeftijd van 78 jaren bereikt hebbende, en die in het laatste voorjaar hunne gouden bruiloft vierden, waren dezer dagen zeer druk op het land bezig met binden van het ge maaide koren. De rogge van een akker, groot nagenoeg twintig are, werd door hen gebonden en daarna op een anderen akker gedragen ter droging. Uit Terschelling wordt gemeld dat het ontdekte wrak werkelijk dat der «Lutine" is. De duiker heeft geruimen tijd vertoefd op den bodem van een gezogen kuil en uit eene groote harde massa een viertal kogels bovengebracht, waaraan kruit en zand zijn vastgeroest. Indien het wrak nog schatten bevat, is het hoogst waarschijnlijk dat men ze op deze wijze er uithaalt; anders zal men zijne toevlucht moeten nemen tot den zandduiker. Donderdagnamiddag kwam volgens de Tui. Ct. zekere Th. B., arbeider bij den heer B. G. te Almeloo, op het kantoor om zijn loon op te halen. Toen niet spoedig aan de betaling werd voldaan, nam hij het mes en wilde B. G. daarmede ven maar hij bracht hem gelukkig slechts eene de jas toe. Na groote inspanning gelukte heer B. G. den aanvaller het mes te on Daarna greep deze weer een schop, die h werd afgenomenook een hooivork, waarm G. te lijf wilde, werd hem ontnomen. Toen een koevoet greep, nam de heer B. G. de vlu De heer F. J. Kroes, in de Gasstraat t| heeft een practische manier uitgedacht om slacht vee, vooral gedurende de zomerdagen schen toestand te houden. In zijn slachtpla hij een grooten houten luchtkoker doen ver waarin de geslachte dieren aan katrollen wo geheschen, om daar aan den invloed eene,, luchtstrooming, in het leven geroepen doo ventilatietoestellen, te worden blootgesteld. Kroes verzekert, dat zijn vleesch daardoor zeven dagen in heerlijk frisschen toestand blij bij een temperatuur van 80 a 90° F. Het volgende vermakelijke tooneel h dagen aan het station van den Hollandschen S in Den Haag plaats. Een conducteur bemerkte, dat in een wag klasse eene vrouw had plaats genomen, ver haar hondje. Daar dit ten eerste niet geo en in de tweede plaats de vracht voor h moest betaald worden, die verschuldigd is een hond de reis als «bagage" medemaakt, beambte de vrouw voor die vracht aan. Daar zij echter niets hooren. «Zij liet nog veel li hond in den steek". De daad bij het woord liet zij den hond in handen van den conduct en verdween door den uitgang. Daar stond ducteur met het dier, vastgemaakt aan een De beambte besloot naar den chef te gaa geval mede te deelen. Maar wat geschiedd naar het hoofd van het station? Het hor.dj merkt had door welke deur zijne «bazin" v was, kreeg heimwee, lichtte behendig met pootjes het touw van zijn nek en p hetgeen door den conducteur niet opgeme Deze liep met het enkele touw naar den c' telde dezen het geval. «Maar waar is die hond dan?" wasdeee van den chef. «Hier is ie mijnheer, ik heball hij is weggeloopen" Tableau Een advocaat rijdt met zijn ouden koe wien hij vrij vertrouwelijk omgaat, door waar hij twee boeren opzoekt, welke toe dezelfde rechts-quaestie zich tot hem gewen Ieder draagt hem de zaak voor en de zegt natuurlijk tegen allebei Je hebt gelijk, mijn vriendprocedeeren je zult 't zeker winnen. De oude Johan, die alles heeft aangeho maar niet begrijpen, hoe het mogelijk is, boeren, die toch lijnrecht tegenover eikand gelijk kunnen hebben. Gedurende den rit daarover peinzenhij draait op den bok zi zegt: «Zeg 'reis, meneer, u heeft tegen dien gezegd, dat hij gelijk heeft; tegen den an ook, dat hij 't aan 't rechte einde heeft, en t ben ze ongenoegen over precies dezelfde za» Met onverstoorbare kalmte zei de advocaat hij een trekje aan zijn sigaar deed «En nu heb jij ook gelijk(R. Reeds eenige dagen na den dood van Lodewijk II van Beieren is gemeld, dat ingevol aldaar bestaand gebruik zijn hart in eene u worden geplaatst in eene kapel te Alt-Oetting. plechtigheid heeft gisteren plaatsgehad. Uit Mu werd de urn per extra spoortrein naar Neu-0 overgebracht, alwaar aan alle huizen de rouwvl- uitgestoken. Bij de aankomst nam de sticht Türk met de urn plaats in een hofrijtuig, m paarden bespannen en omringd door militairen v regiment der lijfgarde. Daarop volgden de overig equipages. Zóo ging men naar Alt-Oetting. Ook hingen overal zwarte vlaggen. De stoet werd gewacht door den bisschop van Passau met zij sistenten, de burgemeesters van beide genoemde sen en de gezamenlijke beambten in rouwgal' commissie, met de overbrenging van het hart bracht de urn naar de stichtskerk, alwaar het quiem" door 200 geestelijken, kamerheeren, offl enz. enz. werd bijgewoond. In processie, onde luiden van alle klokken, werd vervolgens, na ee spraak van den stichtsdeken, het hart naar de vaartkapel gedragen en aldaar onder het zing «De profundis" bijgezet naast het hart van Maximiliaan II. Te Belfast is in den nacht van Zate Zondag het gevecht tusschen protestanten en lieken hervat. Vier uren lang vuurden zij op zoodat er aan beide kanten verscheidene d gekwetsten vielen. Eerst in den vroegen ochte de orde door de troepen zonder bloedvergieten Kippenpoeder, in Amerika onder de «Imperial egg food" veel gebruikt om de ki vermeerderd eierleggen aanleiding te geven, i de D. Am. Apoth. Zeitg. als volgt samenges Grof poeder van oesterschalen 2400 deel 380 d.phosphorzure kalk (beendermeel) zwarte peper 40 d.ijzeroxyde 60 d.in w losbare chloor-, phosphorzure en zwavelzure dingen 80 d. Verleden Zondagavond waren te Grei groot aantal personen in een herberg en dans lustig. Onder de dansenden behoorde een lief jarig meisje en haar bruidegom. De laatste en viel op den vloer. Van de verlegenheid, d door ontstond, profiteerde een jongman, Manue en gaf het meisje een kus. De bruidegom, di dels weer was opgestaan, werd toen hij dit boos, dat hij Chares te lijf ging. Hij wilde revolver op hem vuren, doch het meisje w tusschen de strijdenden en riep«dood he Door een ongelukkig toeval echter ging d

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3