De Amst. Ct. meldt, dat aan het middenstations- eiland te Amsterdam eene belangrijke grondverschui ving is waargenomen, zich uitstrekkende over de gansche lengte der eilanden van het perron van het station tot liet IJ. Het terrein is pl. m, 70 cM. IJwaarts verschoven. Het blad geeft eene schematische teekening ter ver duidelijking van zijne beschouwing, die inderdaad zeer verontrustend is. De geheele de Ruyterkade is in de verschuiving begrepen, maar niet het stationsgebouw. Daarentegen draagt de verschuivende grond wil de overkapping en de spoorbanen. Het verhaalt o. a. ook, 2 dat een zeer kundig ambtenaar van den waterstaat alleen van het tegenwoordige hulpstation in de richting naar Haarlem gebruik maakt, wijl hij de deskun dige den toestand aan het Centraalstations-eiland niej vertrouwt". Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren zijn aangenomen de wet ten op de onteigening voor twee nieuwe straten te Rotterdam en de wijziging der tarieven van de ge rechtskosten in strafzaken. Met 61 tegen 8 stemmen is ook aangenomen de uitbreiding van het personeel der rechtbank te Amsterdam, na verwerping van een amendement van den heer De Savornin Lohman tot vermindering van dat personeel. Uit de gestichtenwet, waarover de discussie begon nen is, verviel met 36 tegen 27 stemmen de tijde lijke plaatsing van een strafgevangenis voor vrouwen bij het opvoedingsgesticht Montfoort. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Tot onderwijzeres aan de meisjesschool voor uit gebreid lager onderwijs aan de Scheepmakershaven te Rotterdam is benoemd mej. M. E. Yan Hoek, te Middelburg. Rechtszaken. Woensdag verscheen voor het Gerechtshof te 's-Hage een 17jarig meisje uit Domburg, dat van een boerenknecht, met wien zij bij een oom dienstbaar was, een zilveren sigarenpijpje had verstopt. De Middel- burgsche Rechtbank had daarin diefstal gezien en haar tot een maand eenzame opsluiting veroordeeld. Mr. Jacobse Boudewijnse, adv. te Middelburg, trachtte het Hof te overtuigen dat er bij bekl. volstrekt geen arglist had bestaan en de geheele zaak slechts een grap was geweest. Het O. M. achtte eveneens de arglist niet bewezen en requireerde vernietiging van het vonnis en vrij spraak. Daartoe heeft het hof besloten. Voor K. S., te Krabbe,ndijke, die ter zake van dief stal van konijnen door de Middelburgsche Rechtbank tot I jaar eenzaam veroordeeld werd, requireerde het O. M. bevestiging van het vonnis a quo. Het hof bevestigde dit vonnis. Landbouw en Veeteelt. St. Maartensdijk. Evenals in vorige jaren om dezen tijd heerscht thans weder een buitengewone drukte in onze gemeente. De werkzaamheden aan het vlas zijn in vollen gang. Konden wij 't vorige jaar melding maken van ongeveer 500 wagenvrachten, van dit produkt onze gemeente binnengevoerd, thans klom dit getal tot bijna 600, vertegenwoordigende aan aankoop en arbeidsloon, tot het in de schuren geborgen is, een kapitaal van ruim 50,000. Van die aangegeven hoe veelheid vlas kan gerekend worden een derde van elders afkomstig te zijn, terwijl het overige in Tolen werd verbouwd. Liet de stand van dit gewas zich nog al gunstig aanzien, bij het plukken bleek, dat zoowel de qualiteit als de quantiteit niet aan de verwachting beantwoordde. Die minder bevredigende uitkomst strekt zoowel tot nadeel van den arbeider, die het bewerkt, als van den vlasboer, die het kocht. Dat vooral de kooper dit jaar minder voordeelige zaken maakt moet vooral gezocht worden in de omstandigheid, dat menig een, door de' gunstige uitkomsten van 't vorige jaar verleid, thans een hoogere koopsom voor het te veld staande gewas besteedde dan in de laatste jaren ge bruikelijk was. Tolen. De handel in wol is in Zeeland nog al be langrijk en neemt ieder jaar aanmerkelijk toezoo is dit jaar uitgevoerd 75262 kilo's, d. i. uit Walcheren 3295, uit Schouwen II500, uit Noord-Beveland 4830, uit Zuid-Beveland 43595, uit Tolen 8829 en uit St. Philipsland 3213 kilo's. In 1885 was de uitvoer 71058 kilo's. Op het eiland Tolen begint het er alles behalve rooskleurig uit te zien wat de aardappelen betreft. Sedert eenige dagen is het loof geheel zwart geworden en treft men reeds vele zieke knollen aan. Blijft de ziekte doorgaan, dan zou het voor genoemd eiland eene niet te berekene schade zijn, aangezien duizenden hecto liters naar andere streken gezonden worden. Buitenlandsch Overzicht. De tegen Zondag aangekondigde manifestatie te Brussel blijft de gemoederen in zekere spanning houden. Het schijnt thans zeker dat de burgemeester aan den secretaris der Belgische Werkliedenvereeninging schrifte lijk heeft medegedeeld, dat de autoriteiten de manife statie niet zullen beletten, mits de optocht het plein voor het Paleis des Konings vermijdt. De arbeiderspartij heeft dezen voorslag aangenomen. Men zegt, dat ook het vertoonen der roode vlag, het dragen van de Phrygische muts en andere derge lijke liefhebberijen niet zullen worden tegengegaan. Intasschen heeft de regeering de noodige voorzorgs maatregelen genomen. De troepen van het garnizoen zijn dien dag geconsigneerd in de kazernes, ter beschik king der stedelijke autoriteit, wanneer deze de hulp der militaire macht noodig mocht hebben. De bur gerwacht zal tegen Zondag, elf uren 's morgens, worden bijeengeroepen. Een betrekkelijk zeer zeldzaam verschijnsel heeft zich in Oostenrijk-Hougarije voorgedaan. Keizer Frans Jozef heeft zich namelijk in een brief (die in het offi- ciëele orgaan der Hongaarsche Regeering is opgenomen) tot den Ministerpresident Tisza gewend, welke brief geheel en al met een manifest aan het Hongaarsche volk gelijkstaat. De brief is gedateerd uit Ischl, 7 dezer. De Keizer geeft daarin zijn leedwezen erover te kennen, dat eenige veranderingen op militair gebied in den laatsten tijd aanleiding hebben gegeven tot valsche uitleggingen, waardoor de openbare meening kon worden verontrust en de goede verstandhouding tusschen de bevolking en het leger kon worden gestoord. Dit achtte de Keizer zooveel te betreurenswaardiger, omdat de veranderingen, waarmede aan de constitutioneele wetten en rechten geen afbreuk werd gedaan, alleen hebben plaats gehad om redenen van militairen dienst. De geest der armee mag geen andere zijn dan die van haar opperhoofd. Het leger heeft niet alleen tot plicht, de Monarchie tegen het buitenland te beschermen, maar ook de binnenlandsche orde te helpen handhaven, de consti tutioneele wetten en instellingen te beschermen. Alleen door onbekendheid met de plannen, of door onedele beweegredenen, kan men het leger in tegenspraak willen brengen met de ware vaderlandsliefde, de wetten des lands en de constitutie. De Keizer, vertrouwende op de vaderlandsliefde van Tisza en instemmende met zijne bedoelingen, verlangt dat Tisza de noodige maat regelen zal nemen om de bevolking in te lichten, en ingeval van agitatie, deze streng te onderdrukken. De Fransche minister van Oorlog, generaal Boulan- ger, zal een poosje te Nizza gaan uitrusten van zijn vermoeienissen. Het is niet waar dat hij zijn ontslag heeft ingediend, zegt de Temps, of dat hij van plan zou zijn op te komen tegen het appel der uit het leger verbannen Prinsen bij den Raad van State. Op het feestmaal van den lord mayor te Londen voerde lord Salisbury het woord. Hij wenschte zijnen hoorders geluk met den uitslag der verkiezingen. Of schoon de Afghaansche grensquaestie en de Egyptische nog niet waren opgelost, was er toch goede grond om het behoud van den vrede te mogen hopen. Hij was lord Roseberry dankbaar, dat hij de traditioneele politiek van Engeland had hersteld. Ten opzichte van de Iersche quaestie zeide lord Salisbury, dat het gouvernement zich moest wijden aan de taak, de getrouwe Ieren te verlossen van den dwang, die op hen wordt uitgeoefend. De moeielijk- heden waren groot, maar het gouvernement bezat het mandaat van het volk, dat onherroepelijk zich heelt verklaard tegen een onafhankelijk Iersch gou vernement. Het Engelsche gouvernement moet de maatschappelijke orde herstellen, welker stoornis de eenige rechtmatige grond der Iersche ontevredenheid is. Gemengde Berichten. In de vestibule van het station alhier is heden een stuk van het plafond gevallen, waardoor verscheidene ruiten verbrijzeld werden. Ierseke. De inwoner van Ierseke, van wiens ver trek naar Antwerpen Dinsdag 11. melding werd ge maakt, is tot zijn huisgezin teruggekeerd. Zijn heen gaan schijnt volstrekt niet het karakter van kwaad willige verlating gehad te hebben. Heinkenszand. Donderdagmiddag omstreeks een uur stond op de hofstede, bewoond door J. Uiterhoeve onder deze gemeente, een strooklamp in volle vlam. Zij is ook geheel afgebrand, doch daar de wind gunstig was voor het in de nabijheid staande huis en de schuur, heeft de brand gelukkig geen verdere gevolgen gehad. Naar men zegt was het stroo ook tegen brandschade ver zekerd. De oorzaak is onbekend. Vlissingen. In de nabijheid der Beursbrug alhier had jl. Maandagochtend, omstreeks half twaalf, het volgende tragi-komische voorval plaats. Een beschonken persoon, zekere J., die in zijn «kenne- lijken staat" nogal veel ruimte noodig had om met waggelende schreden zijns weegs te gaan, »zeilde" zóó nabij den kadekant, dat hij van deze in de oude haven tuimelde en zeer zeker zou zijn verdronken, indien niet eenige zich in de nabijheid bevindende personen onmid dellijk ter redding waren toegeschoten. De lichtwachter L. Naerebout, die den drenkeling gekleed nasprong en anderen, hadden heel wat moeite om den man, die op zijn rug in den modder lag te spartelen, goed en wel uit zijne hachelijke positie te verlossen. Toen dat eindelijk na veel moeite en met behulp van touwen en een ladder was gelukt en de kerel als een stuk koopmansgoed, met een touw om zijn middel naar boven was geheschen, had hij in zijn roes en druipnatte pak nog zóóveel in te brengen, dat de politie het raadzaam vond hem geboeid mede te voeren. Het mooiste van de zaak was echter dat de man, zoodra hij weer vasten grond onder zich voelde, den wensch te kennen gaf »dat men hem maar liever had moeten laten «verzuipen", want dat hij toch niet anders dan den dood voor oogen (sic.) en reeds sedert twee dagen, wegens gebrek, niets genuttigd had (1)" Onnoodig te zeggen, dat hierop van de zijde zijner redders een stortvloed van verwenschingen aan 's mans adres volgde. "Bierhuishouders "bekendmaking. Bij buitenge woon bekwame bier brouwers, bekomt Bartel Bolle, bestendig bovenst best, beroemd, belegen, bruin, bitter Beijersch bier; bijzonder bemind, bij broederlijk bijeen blijvende, behoorlijk betalende boeren, burgers, buitenlui. Bierhatende Bachus broeders beweren bijwijlen bijster brutaalBeijersch bier bekomt beestachtig beroerd, bedwelmt, benevelt, brengt blijkbaar buiten bezinning, bezorgt berooid brein, bevordert bovenmatig bespotte lijke, breede, bolle bom buiken. Bierdrinkers! bevorens behoorlijk bewijs beter blijk brengt, bljjft bij bier, blijft begunstigers, beschermers bij Bartel Bolle, bierhuishouder. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft een onbe paald krediet aan den burgemeester verleend voor buitengewoon politietoezicht op Zondag. Te Gennep zal, volgens den Limb. Koerierde avondschool voortaan, met het oog op de middaghitte, des morgens te halfzes worden gehouden. Het totaal van de bij den burgemeester van Amsterdam ingekomen gelden voor het fonds tot het verleenen van onderstand aan zieke en herstellende agenten van politie bedraagt reeds eene som van plus minus ƒ25.000. Op de bloemenmarkt te Amsterdam. «Zeg eens, koopvrouw, kan je mij aan een potje Vergeet-me-nietjes helpen 7" «Asjeblieft, mevrouw! hier heeft uwé een potje heele mooie voor vijf stuivers." »'k Vind voor zooveel geld het plantje wel wat klein, heb je ze niet grooter?" «Neen, mevrouw, van deze soort niet; maar (terwijl zij op haar beschonken man wijst) daar staat een ander soort, dat 's m'n grootste vergeet-me-niet, die kan uwé's wel voor niemendal van me krijgen." Door een onbekend persoon zijn Dinsdagnacht te Amsterdam op een soldaat op den Zeedijk, en op een bewoner der Uilenburgerstraat, in de O. Z. Kapel steeg, pistoolschoten gelost. De schoten misten; terwijl de man voor den derden keer laadde, wilde een agent hem arresteerende omstanders echter ontrukten dezen den woesteling, die zich uit de voeten maakte. In boter vormt zich gemakkelijk een eigenaardig zuur, het boterzuur, dat haar een onaangenamen bit teren smaak geeft, Daar dit zuur in versche melk gemakkelijk oplosbaar is, zoo kan de laatste zeer goed als middel gebruikt worden, om ranzige boter van haren bitteren smaak te ontdoen. Men moet zulke boter goed met melk door elkander kneden en vervolgens, na de melk te hebben afgegoten, dezelfde bewerking met schoon water herhalen, om alle overgeblevene melk te verwijderen. Sedert menschengeheugen zag men te Roermond zulk een hevig onweder niet als Maandagnamiddag te ongeveer half een. De regen viel bij stroomen, als beken liep het water door de straten, ia de huizen was het pikdonker, en buiten volgde de eene bliksemschicht op de andere. De wind, die vrij kalm Zuidoost was ge weest, keerde plotseling naar het Noordwesten en wel met zulke kracht dat de wandelwegen met takken werden bezaaid en in het naburige Leerop 33 groote populieren in eene laan als grashalmen knakten, terwijl de hagel haver en boekweit aldaar vernielde en van de suikerbieten als het ware het groen wegsneed. Aan deze zijde der Maas zijn de velden vrij wel gespaard gebleven. Carbolineum Avenarius. Onder dezen naam is door de heeren gebroeders Avenarius te Gaualgesheim, Stegelitz en Amstetten sinds een tiental jaren een preparaat in den handel gebracht, dat proefonder vindelijk bewezen heeft aan zijne bedoeling en be stemming volkomen te hunnen beantwoorden. Het Carbolineum Avenarius vrijwaart hout tegen bederf. Het is eene scheikundige samenstelling, die het hout doordringt, zonder afsluiting van de lucht. Het ontleedt of neutraliseert de bestanddeelen van het hout, die tot zijn bederf aanleiding geven, en daar het evenals teer of verf wordt toegepast, leidt het op de meest eenvoudige wijze tot het doel, waarvoor men houtwerken op omslachtige wijze als door metallisatie, kyanisatie e. a. m. tracht te conserveeren. Indien de industrie uitsluitend te doen had met even deugd zaam als indroog hout, zou dit door de gewone be strijking met teer of verf vrij wel geconserveerd kunnen blijven. De ervaring heeft evenwel geleerd, dat in den regel de balken, planken, stijlen, liggers enz. niet indroog, of wel de sappen daarin slechts opgedroogd zijn. In beide gevallen heeft het hout zijne kiemen van be derf behouden, en kan een teer of verflaag dat bederf niet voorkomen. Het Carbolineum sluit de poriën van het hout niet. Zijn in het hout nog vochtdeelen aanwezig, zij kunnen naar buiten treden, terwijl juist de bederf-veroorza- kende elementen door het Carbolineum worden ont leedt en alzoo onschadelijk gemaakt. In deze eigen schap is de verklaring gelegen dat het Carbolineum, zelfs niet-droog d. w. z. versch hout, geschikt kan maken voor het gebruik. Merkwaardig xs onder de talrijke attesten het rap port van de directie der Pfalzische EisenbahnTwee stukken van dezelfde greenen plank werden in den grond gebracht, nadat het eene stuk met Carbolineum Avenarius bestreken was, en bleven daarin gedurende 3 jaren. Bij het opgraven vertoonde het met Car bolineum Avenarius behandelde hout geenerlei sporen van verrotting, terwijl het andere in staat van ver rotting verkeerde. Van hoeveel gewicht de toepassing van zulk een scheikundig preparaat moet zijn, vooral bij houtwerken die aan machtige invloeden zijn bloot gesteld, houten gebouwen, schuttingen, steigers, hei palen, dwarsliggers, broeikassen enz., springt duidelijk in het oog. Ook tegen vloerpaddenstoelen, en voor het conserveeren van netten, zeilen, touwwerk enz., wordt Carbolineum Avenarius gezegd een uitstekend middel te zijn. De ondervinding van tien jaren heeft dan ook aan dit Carbolineum Avenarius in vele landen reeds een zeer uitgebreide toepassing verzekerd, eene toepassing, die niet teleurstellen zal, waar zij naar de duidelijke voorschriften plaats vond en de gebruikers verzekerd zijn, dat zij niet te doen hebben met gelijk namige preparaten van andere samenstelling. De groote oorlogsbodems, die aan 's rijks werf te Nieuwediep in reparatie of conservatie liggen, zullen naar de haven worden verhaald, daar aan het plan tot gedeeltelijke aftapping van het natte dok, om op die wijze de «Schorpioen" boven water te brengen, uitvoering zal worden gegeven. Het groote droogdok zal disponibel blijven om daarin het ramschip oogen- blikkelijk te kunnen opnemen. Te Nieuwerkerk (Duiveland) ontstond Woens dagmorgen te half vier uren, op de hofstede van den landbouwer L. Kik, brand in de bakkeet, door dat den vorigen dag door een meisje, dat gebakken had, was vergeten het vuur te dooven. Spoedig deelden de vlammen zich aan het geheele gebouw mode, zoodat de bewoners, door de hitte ge wekt, weinig van den inboedel konden redden. De nevenstaande schuur, van een rieten dak voorzien, bleef door tegenwind gespaard. De spuit, hoewel spoedig aangerukt, weigerde water te geven, zoodat men lijdelijk dit onheil moest aanzien. (Z. N.) De horloges, in November 1885 den heer Ver- heijen op den Haarlemmerdijk te Amsterdam ontstolen, voor welken diefstal Lavertu en Bot hunne straf reeds ondergaan, waren tot dusverre niet alle terecht. Het is thans der nasporingen van twee rechercheurs ge lukt, den heer Verheijen van de 177 stuks 169 terug te bezorgen. Op een der Zuid-Hollandsche dorpen (zoo wordt medegedeeld) viel aan iemand geheel onverwachts eene erfenis ten deel. In plaats van zich daarover te verheugen, was de man mistroostig en had «gemoeds bezwaren" tegen het aanvaarden der erfenis. Na overleg met moeder de vrouw werd eene kaartlegster geraad pleegd, die uit de kaarten voorspelde, dat de man geen geluk met het geld zou hebben. Voor hem was dit eene reden te meer om te besluiten, van de erfenis af te zien. In een buitengewoon Politieblad verzoekt de officier van Justitie te Breda opsporing, aanhouding en bericht van Adolf Van Raamsdonk, 43 jaren, kleermaker, geboren te Lokeren (België), laatst wo nende te Nieuw-Vosmeer, gestalte kort, uitzicht mager en ziekelijk, haar bijna grijs (zonder baard), oogen groot en lichtblauw, taal Vlaamschgekleed met bruine jas en broek, phantasie'noedje en laarzen. Hij wordt verdacht in 1876 te Nieuw-Vosmeer een tweede huwelijk te hebben aangegaan, terwijl zijne eerste vrouw nog in leven is en te Wachtebeke (België) woont. Maandagvoormiddag heeft boven Brussel en om streken een vreeselijke orkaan gewoed, die aan ver scheiden gebouwen en aan plantsoenen groote schade veroorzaakt en een groot aantal boomen ontworteld heeft. Onverwachts en plotseling kwam het onweder opzetten, waardoor o. a. ook verrast werden de gre nadiers en karabiniers, die op de vlakte van Auder- ghem eene manoeuvre in het vuur uitvoerden, waarbij ook de koningin tegenwoordig was, die zich in een open poney-wagentje naar Tervueren wilde begeven, maar door het militaire schouwspel aangetrokken, op den rijweg naast de vlakte was blijven staan. Plotseling werd de heldere hemel door eene dikke, zwarte wolk verduisterd, die na slechts een kort tijdsverloop zich in een stortregen ontlastte, vergezeld van zulk een hevigen wind, dat de hoofddeksels der soldaten over de vlakte vlogen, en de manoeuvre gestaakt moest worden. De koningin schuilde met haar rijtuigje in de nabijgelegen kazerne der Guides, waar zij geruimen tijd moest vertoeven, vooraleer zij naar Laeken terug- keeren kon. Slechts van één persoonlijk ongeluk wordt door de bladen melding gemaakt, nl. van een oud man, die door een dakpan gevaarlijk aan het hoofd gewond is. In de zaak van brandstichting in de glasblazerij van Badoux tijdens de onlusten bij Charleroi zijn 5 beschuldigden vrijgesproken en 2 veroordeeld tot 20 jaren dwangarbeid. De overige veroordeelingen wis selen tusschen 3 maanden gevangenisstraf en 15 jaren dwangarbeid. Laatste en telegraphische berichten. Borsele. Gisteren hield de dijkraad van het Cala- miteuze waterschap Ellewoudsdijk-Borsele eene ver gadering tot behandeling van voorstellen omtrent werken tot oeververdediging vóór het fort te Elle- woudsdijk, vóór dijkpaal 67 aldaar en vóór dijkpaal 30 van Borsele. De raming bedroeg ƒ31167,75. De vergadering besloot een en ander overeenkomstig de voordracht goed te keuren. Onder de ingekomen stuk ken behoorde het K. B. tot aanwijzing der perceelen voor de onteigening ten behoeve van den inlaagdijk te Ellewoudsdijk en een proces-verbaal van kasopneming. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht: Zaaigoed 2, en 3,75. 's-Gravenhage. Benoemd tot rijksontvanger te Kolijnsplaat de heer De Jonge, thans te Muiden; t» Dokkum de heer Bartelink, thans te Tolen. 's Gravenhage. De Tweede Kamer heeft heden aan genomen de wijziging der gestichtenwet, waardoor de afzonderlijke jongensgevangenis te Ommen vervalt en tijdelijk gevangenis in afzondering zal kunnen worden ondergaan in andere gestichten. Ingekomen is een enquete-voorstel Borgesius en 10 andere leden van alle partijen, omtrent het tegengaan van overmatigen arbeid en omtrent den toestand der fabrieken en werkplaatsen met het oog op de veilig heid, gezondheid en het welzijn der werklieden. Het is verzonden naar de afdeelingen. De Minister van Koloniën heeft verklaard dat zoo spoedig mogelijk wetsontwerpen zullen ingediend wor den betrekkelijk de suikerindustrie op Java om eene catastrophe te voorkomen. De Kamer is gescheiden. Verkooplngen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Information. Kloetinge, noten, appels en peren, Mulock Houwer. Ierseke, meubilair, Prins. Goes, appels en peren, Pelle. Goes, verp. land, Pilaar. Hoedekensk., hoefje en vruchten, Pelle. Hoedekensk., verp. bouwland, Pelle, Kolijnsplaat, inboedel, Huvers Kapelle, veldvruchten, Gallis Merena. Biezelinge, hofstede, P. Overman. 's-Heer Abtskerke, koeien, De Vos. Baarland, oppervruchten, V. d. Kloes. Ierseke, woonhuis en erf, Mulock Houwer. Nisse, smederij en woonhuis, P. Overman. Goes, meubilaire goederen, Pelle. Goes, vendutie, De Vos. Heinkenszand, bouwland, De Ronde Bresser. Ierseke, woonhuis en erf, Pilaar. Kapelle, afbraak Gallis Merens. Wemeldinge, gemeente-herberg, Gallis Merens. Datum. 13 Aug. 14 17 v 18 18 18 18 18 19 19 v 19 x» 20 v 27 1 Sept. Sept. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Vrijdag 13 Augustus 1886. Het grootste barometerstand-afwijkiugsverschil was Gisteravond acht uur: Maastricht 1.7 m.M. boven Helder. Hedenochtend acht uur: Maastricht 3 m.M. boven Vlissingen. Hedenmiddag half een: geen verandering. Barometerstand te Utrecht om halfeen: 754.8 m.M.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2