een Woonhuis Bièaktoij, Haver en Kanthooi, APPELS en PEREN, de Weiding de Vruchten, f BROODWINNING. 2". DVBRTENTIBN. Openbare Verkooping. op Vrijdag 6 Augustus 1886, Meubilaire en Huishoudelijke Goederen, met Erfpachtsgrond Afsluiting vau den Molendijk in de gemeente Oudelande. Openbare Verkooping. Op Woensdag 4 Augustus 1886, 2.44.61 Hectaren Op Dinsdag 10 Angnslns 1886 verkoopen: verpachten: op Maandag 9 Augustus 1886, voor den lijd van zeven jaren Weilanden en afgegraven Gronden en de andere eigendommen van den Polder, Openbare Verkooping. op Woensdag 18 Augustus 1886, 1°. Een Woonhuis, Schuur en Tuin, 2°. BOUWLAND, 3°. BOUWLAND, 4°. BOUWLAND, 5°. BOUWLAND Suikerpenen, Tarwe eo Aard appelen, Openbare Verkooping. op Vrijdag den 20 Augustus 1886, Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin, met Erf en T u i n, Inmiddels uil de hand te koop. zal wel doen door op zijne hoede te zijn, niet alleen te Amsterdam, maar in de andere groote plaatsen in Nederland. De Nijmeegsche commissaris van politie en de heer A. Noorduyu, die hem naar Parijs ter herken ning van den voortvluchtigen kantoorbediende Van der Steen vergezelde, zijn te Nijmegen teruggekeerd. Van hun wedervaren deelt de Nijm. Ct. het volgende mede Van der Steen bevindt zich wel degelijk te Pari,s in hechtenis. Volgens zijn beweren is hem te Londen, waar hij in gezelschap van Gülickers eenigen tijd door bracht, door een handigen chevalier d' indrustrie het door hem ontvreemde geld ontstolen. Deze listige op lichter, die waarschijnlijk in de Hollandsche couranten het bericht van den diefstal moet gelezen hebben, of die wat nog waarschijnlijker is door een goeden bekende hierop werd opmerkzaam gemaakt, zou volgens v. d. Steen op zekeren morgen, dat Gülickers even uitgegaan was om drie bankbiljetten van ƒ300 te wisselen, de kamer, die de beide jeugdige dieven in het Grosses Deutsches Hotel" te Londen bewoonden, binnengekomen zijn en zich als commissaris van politie voordoende in gebroken Hollandsch de portefeuille met geld van den onthutsten Van der Steen opgeëischt hebben. Hierop moet hij v. d. S. bevolen hebben hem te volgen naar een station, van waar beiden naar Parijs vertrokken. Te Parijs aangekomen, nam de pseudo-commissaris met v. d. Steen zijn intrek in het hotel Cailleux, nabij la Gare du Nord, en na twee dagen met zijn gevangene een vroolijk leventje te Parijs geleid te hebben, liet hij hem plotseling in den steek. Van der Steen kon nu natuurlijk zijn hotel niet betalen en werd met in beslagneming van zijne koffers het hotel uitgezet. Hierna zwierf hij drie dagen lang door de straten van Parijs, om zich eindelijk, uitgehongerd en ten einde raad, zelf aan de politie aan te geven. Ook Gülickers moet door Van der Steen te Parijs gezien zijn, en zoowel naar hem als naar den pseudo- commissaris is door de Parijsche politie een ijverig onderzoek ingesteld. Naar de Nijm. Ct. verder verneemt, moet v. d. Steen beweerd hebben, dat de derde reisgenoot, Rooze, zijne kameraden geenszins uit vrije beweging te Co- blenz had verlaten, doch veelmeer de beide anderen had verloren, omdat afgesproken was, dat, teneinde geen argwaan te wekken, men zich niet met drieën tegelijk zou vertoonen. Zij vermeldt ten slotte, dat de opeisching der moeder-voogdes niet voldoende was om den jongen man naar hier te brengen, en dus zijne uitlevering aan het Fransche gouvernement zal worden gevraagd. Te Wormerveer werd Vrijdag uit de ouderlijke woning ter aarde besteld het lijk van Lambertus Gorter, den oppassenden 20jarigen jonkman, die op zoo noodlottige en volkomen onschuldige wijze het leven verloor bij de Amsterdamsche troebelen. Gorter, die, reeds eenige jaren te Amsterdam woonde, had daar sedert enkele weken een ijzerwinkel geopend. Maandagavond circa 10 uren spoedde hij zich na eene commissie, zijnen handel betreffende, door de Anjelier straat, huiswaarts. In genoemde straat was het vol komen rustig, en zaten de menschen buiten op stoepen en banken. Plotseling treft hem een kogel in den hals en valt hij neder. Dit gebeurde ter hoogte van het perceel no. 99, bewoond door den heer Cornelissen, die Gorter toevallig kende. Deze, toegeschoten, deed hem in zijn huis brengen, waar hij aanstonds over leed, en van waar hij te middernacht door de politie naar het gasthuis vervoerd werd. Men weet nog uiet van waar de kogel kwam. Van de militaire macht, over da huizen heen, is bijna on denkbaar. Niet onmogelijk is uit een der huizen ge schoten en werd Gorter het slachtoffer eener ver gissing. Seliouwcn. De vreemdeling, die in deze en eenige volgende weken ons eiland bezoekt, maakt onwille keurig een verdachte beweging ter bescherming van zijn reukorgaan. Immers men is reeds weer begonnen, in de grootste slooten vaarten zegt men hier 1 vlas ter roting uittespreiden. Doch al is nu juist de geur niet even begeerlijk als die van mille-fleurs, de beurzen der eigenaars en bewerkers varen er wel bij. Nog niet zoo heel veel jaren is het geleden, dat men in deze streken zelf de bewerking van dit product ter hand nam. Het resultaat was van dien aard, dat Over- maassche vlasboeren, kenners bij uitnemendheid, hooge- lijk onze bereiding roemen. De oogst van dit jaar is over het geheel, uitzonderingen daargelaten, zeer be vredigend en belooft aan menig huisgezin voor najaar en winter werk en brood. Naar hetgeen uit Dortmund aan de Rhein.- Westfal. Zeitung wordt gemeld, is aan 400 werklieden van het etablissement »Union" tegen 7 Augustus de dienst opgezegd. Ook in andere groote ijzerfabrieken zijn en worden nog een aantal werklieden ontslagen. Bij het ;>Hermansbütte" en het :>Eisenwerk" te Horde ziet men eene afdanking van 600, bij de werken der maatschappij «Phönix" te Ruhrort het ontslag van 300 man te gemoet. Het hof van gezworenen in Henegouwen heeft uitspraak gedaan in de zaak der vernieling van de glasfabriek te Roux, tijdens de ongeregeldheden in Maart. Vier der beschuldigden zijn vrijgesproken, ter wijl veroordeeld zijn twee tot levenslangen dwang arbeid twee tot 15 en drie tot 12 jaar dwang arbeid; éen tot 10 jaar, twee tot 5 jaar en zeven tot 3 maanden gevangenisstraf. De microbe van de hondsdolheid is, naar het Lancet bericht, door dr. Dowdeswell gevonden in het centraal-kanaal van het ruggemerg. De microbe door prof. Fol uit Genève als specifiek voor de hondsholheid beschreven, afgezonder d en aan gekweekt, waaromtrent hij aan de Academie te Parijs heeft bericht, werd mede in het ruggemerg aangetroffen. De luchtreiziger Lhoste is Donderdagavond te Cherbourg in een nieuwen ballon met zeil en schroef aan het bootje opgestegen om het kanaal over te steken. Hij was vergezeld van den sterrenkundige Joseph Man- got. De beide reizigers zijn zonder eenig ongeval Vrij dagmorgen te Londen neergedaald. Lhoste denkt eerstdaags eene nog gewaagder reis met zijn ballon te ondernemen, namelijk van Cherbourg naar Noorwegen. Te Davos heeft, na een week van buitengewone warmte, gedurende vier uren een sneeuwstorm gewoed, van hevige donderslagen en weerlicht vergezeld. Een staaltje van de waarde van Engelsche land goederen. «Houghton hall", een bezitting van den I markies van Cbolmondeley, in Norfolk, werd verleden week met 10,564 acres land in veiling gebracht en voor 300,000 pond sterling, dat is 3,600,000, op gehouden. Vanwege de politie teLonden wordt bekend gemaakt, dat er valsche biljetten der Engelsche bank in omloop zijn gebracht, meerendeels van 50 p. st., maar ook van 100 p. st. De nabootsing is zóo vol komen uitgevoerd, dat zij de geoefendste oogen mis leiden kanalleen is het papier vau iets geringere qualiteit dan van de echte biljetten. Laatste en telegraphische berichten. Nisse. Geslaagd te Breda voor de hoofdakte de heer A. Kloosterman, onderwijzer te Rotterdam, geboren te Nisse. Te Utrecht is geslaagd voor de Engelsche taal o.) de heer A. Verschuur, onderwijzer aan de leer school verbonden aan de rijks-kweekschool te Mid delburg. Ingezonden Stukken. 's-Heerenhoek, den 27 Juli 1886. Mijnheer de Redacteur Verleen mij s. v. p. eenige ruimte in uw blad tot plaatsing der onderstaande regelen. Nu de verpachting der landen van de R. C. Kerk alhier is afgeloopen, kan ik niet nalaten een woord te richten tot het kerkbestuur derzelve, teneinde ze te bedanken voor de welwillendheid, bij die verpachting aan mij betoond, namelijk door die partij land, welke ik van bovengenoemde kerk voor veel te veel geld al 17 jaren in pacht gehad heb en waar ik veel geld aan verloren heb, mij aftenemen. Bij de nieuwe verpach ting rekende ik er op (omdat de pachten zooveel ver minderd zijn) het land voor een lageren prijs te kun nen inpachtenik schreef dus natuurlijk veel minder in maar een buurman die ook meende voordeel te doen met dat land te pachten (en mij te onderkruipen) schreef misschien eenige centen per gemet hooger in dan ik, en hem werd dat land gegund, ofschoon ik toch ook voorzien was van een goeden, solieden borg, en de vorige pachten tot den laatsten cent betaald waren. Maar, om de misschien 10 per jaar meerdere op brengst werd mij het land ontnomen, waar ik zoo veel was aan te kort gekomendit kan eerlijk zijn maar toch niet billijk. Enfin ze zullen nu gevrijwaard zijn voor slechte betalingen, maar mij is de kans ontnomen om nog iets van mijn verlorene terug te winnen. U dankzeggende voor de plaatsing dezes. Met achting Uw dw. dienaar, C. P. SERRARENS. Burgerlijke Stod Goes van 31 Juli2 Augustus 1886. Ondertrouwd: den 31, Adriaan Reijerse, 26 j., jm., te Goes en Elizabeth Jerina Milhous, 22 j., jd., te Kloetinge; Jacobus Cornelis Kopmels, 23j.,jm., te Oost- en West-Souburg (onlangs te Goes) en An- thonette Van de Woestijne, 23 j., jd., te Middelburg. Getrouwd den 2 Augs. Jan Anthony De Bruijne, 30 j., jm., te Zieriksee en Bertha Van Heel 28j,jd. Geboren: den 31, Marinus, z. v. IlubrechtHengst- mengel en Maria Machelina Dirriks. Overleden: den 31, Johannes Gerardus De Backer, oud 69 j., gehuwd met Sara Petronella Johanna Geeneden 2 Augs. Tannetje Van de Visse, 80 j., weduwe respectievelijk van Hendrik De Schutter Willem Polderman, Maarten Reijnhout en Johannes Kaduy. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. De uitslag der publieke besteding voor de uit voering van de aarde- en kramwerken, aan den On rustpolder, door het bestuur op Vrijdag gehouden, is als volgtIngeschreven werd door P. Verburg te Kolijnsplaat, voor ƒ1299; P. V. d. Berge te Kolijns- plaat, voor 1512; Steven Blok te Kortgene, voor 1500; A. Bakker te Wissenkerke, voor 1740 en C. Bolier Cz. te Bruinisse, voor f 1549. De uitslag der publieke verpachting van bouw en weiland, door het bestuur der waterkeering Anna Frisopolder, ten overstaan van den notaris Iluvers op Vrijdag gehouden, pachttermijn 7 jaar, is als volgt 3.3445 H.A. bouw!., pachter Jacs. Meulenberg, voor 13 per 41 A. 68 C.a.; 4.3965 II.A. bouwland, pachter D. DeRegtMz., voor ƒ13 per 41 A. 68 C.a., in 1879 verpacht voor 25,25; 8.0554 weiland, pach ter H. I. Leendertse, voor 9 per 41 A. 68 C.a., in 1880 verpacht voor 20,25. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen Information. 4 Aug. Goes, verpachting land, Mulock Houwer. 4 Hoedekenskerke, haver en kanthooi, Pelle. 5 Goes, Jacob- of Sloepolder, Gallis Merens. 6 '8 Heerenhoek, meubil. goederen, De Ronde Bresser. 9 Kruiningen, verp. weiding, Prins. 10 Kapelle, appels en peren, Mr. Liebert. 11 Hoedekensk., inspan en inboedel, Mr. Liebert. 18 Goes, verp. land, Pilaar. 18 t Hoedekensk., hoefje en vruchten, Pelle. 19 f Biezelinge, hofstede, P. Overman. 20 Iersske, woonhuis en erf, Mulock Houwer. 20 Nisse, smederij en woonhuis, P Overman. 25 Goes, meubilaire goederen, Pelle. 25 Goes, vendutie, De Vos. Sept. "Wemeldinge, gemeente-herberg, Gallis Merens. Marktberichten. ROTTERDAM, 2 Augustus 1886. Granen, met kleinen aanvoer alle onveranderd. Buitenlandsche onveranderd stil. Meel onveranderd vast. f a f 8- ROGGE - 5,40 6, - 3,— - 4, - 3,75 9 - 4 50 Korte HAVER - 2,75 9 - 4.— Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) - 7,80 1 8,— PAARDENBOONEN - 6,— 9 6,60 7,25 9 9 25 Nieuwe SCHOKKERS - 9,50 9 11, BRÜINE BOONEN - 7,— I» 10.50 - 7,— 9 11,— KANARIEZAAD - 9.— 9 - 10,50 Ondertrouwd D. H. VAN DER HOEK en A. J. A. HEINTZ. Delft, 31 Juli 1886. Getrouwd JAN ANTHONY DE BRUIJNE, Leeraar aan de H. B. S. te Zieriksee, en BERTHA VAN HEEL. Goes, 2 Augustus 1886. De heer en mevrouw DE BRUIJNE Van Heel betuigen, ook namens hunne wederzijdsche familiën, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Getrouwd J. SCHIPPER en A. R. F. C. A. RIJSER. De heer en mevrouw SCHIPPERRijser betuigen hunnen dank voor de vele bewij zen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Iersekendam, 29 Juli 1886, Heden overleed na een smartelijk lijden mijne geliefde echtgenoote L. B. VAN BLITTERSWIJK, in den ouderdom van ruim 35 jaren, mij nalatende 4 nog jeug dige kinderen, allen te jong om dit verlies te kunnen beseffen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving ook namens de familie. J. PLATTEEUW Lz. Hoek, den 28 Juli 1886. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 69 jaar, onze geliefde echtge noot en vader, de heer mr. JOHANNES GERARDUS DE BACKER. Goes, 31 Juli 1886. Wed. J. G. DE BACKER—Geene, kinderen en behuwdzoon. Volstrekt eenige en algemeene kennis geving. Verzoeke van ronwvisites verschoond te blijven. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, ontvangen bij het overlijden van mijnen geliefden echtgenoot, betuig ik, ook namens wederzijdsche betrekkingen, mijnen innigen dank. 's-Gravenhage, 2 Aug. 1886. Wed. C. C. VAN COUWENBERG geb. J. C. Herdink. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags te 10 uren, aan het sterf huis van Corna. Boonman te s-Heerenhoek publiek verkoopen als: Tafels, Stoelen, Spiegel, SchilderijenBedden, Kachel, Koper-, Tin-, Glas- en Aarde werk, en des namiddags te 1 uur, te s-Heeren- hoek, in de herberg bij de wed. A. Rijk, te 's-Heerenhoek, aan den dijk, groot 215 Centiaren. Aankomende de wed. Daams. Door vertrek naar elders, te Rotter dam AANGEBODEN, een waar wekelijks 1012 heele balen bloem worden verbakken. Adres franco brieven onder no. 22413 aan 't bureau dezer courant. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND maken bekend dat het gedeelte van den MOLENDIJK in Oudelande, tusschen den Krnipnitscliendijk en den Watervlietschenweg, van 3 tot 22 Augus tus aanstaande voor het verkeer met rij en voertuigen zal zijn afgesloten. Het verkeer kan plaats hebben over den Molenpolderschenweg. Middelburg, 30 Juli 1886. Gedeputeerde Staten voornoemd DE BRAUW, Voorzitter. KRUSEMAN, W*. Griffier. des avonds te 5 uren, zal G. De Jager, aan den Steiger te Hoedekenskerke, publiek verkoopen wassende in de gemeente Hoedekenskerke in Ketelaarshoek en in Kasteelhoek. Te veilen in diverse perceelen. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. te Kapellein de herberg bij C. Markusse, zullen de Notarissen PILAAR en LIEBERT wassende in boomgaarden onder Schore, Kapelle, Kloetinge, Wilhelminadorp en Goes. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te 2 uren, ten herberge van H. Zijlmans te Kruiningen, namens het Polderbestuur van Kruiningen, van den Nieuwen dijk, mitsgaders de allen gelegen onder Kruiningen. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des morgens te 10 uren, in de herberg bij C. Van der Stel te Hoedekenskerke, ten verzoeke van, Abraham Paauwo, publiek verkoopen te Hoedekenskerke, op het dorp, ka daster sectie D nos. 735 en 736, groot.05.32. aldaar, aan den Zandweg, kadaster sectie D no. 652, groot .79.40. aldaar, in Kasteelhoek, sectie C no. 200, groot.34.40. aldaar, in Ketelaarsbosch, sectie D no. 208, groot.76.40. (gedeeltelijk Vroone) aldaar, in Kerk- hoek, sectie D no. 362, groot .64 80. DAARNA wassende op voormelde perceelen, zijnde Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te s-Gravenpolder, zal des voormiddags te 11 uien, ten herberge van C. De Blaeij te Nisse, ten verzoeke van de weduwe M. Huudersmark aldaar, in het openbaar verkoopenJ bestaande in: staande en gelegen op het dorp Nisse, kad. sectie A nos. 161 en 500, groot 6 Aren 98 Centiaren. Te aanvaarden met November a. s. staande en gelegen alsvoien, kad. sectie A nummer 496, groot 14 Aren 70 Centiaren. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris ta 's-Gra venpolder.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3