Gelukkig blijft bet voortdurend rilstig, ook in de wijken waar Zondag en Maandag jl. de grootste onrust heerschte. Door de politie worden dagelijks personen gearresteerd, die als belhamels bij de ongeregeldheden herkend zijn. Dat getal is reeds tot een tamelijk cijfer geklommen. Aanvankelijk zullen de Noorderkerk en de hoofdwacht op den Dam nog door een sterke macht infanterie bezet blijven. De socialisten-vergadering, tegen Zondag (gisteren) uitgeschreven, is op hoog bevel verboden. Het 3e bataillon 7e regiment infanterie blijft in het Passantenhuis op de Lauriergracht gekarzerneerd, onder bevel van den luit.-kolonel Simon. Ook de socialist Van der Stad is Zaterdagnacht gearresteerd. De burgemeester van Amsterdam heeft, gelet op art. 187 der Gemeentewet, verboden het venten en het verspreiden op den openbaren weg van alle nieuws bladen of andere gedrukte of geschreven stukken. De toestand van den agent van politie Korfmaker, die zoo lafhartig werd mishandeld, is bevredigend. Naar men meldt hebben een groot aantal politie agenten te Amsterdam hun ontslag aangevraagd. Door den luitenant Mijsberg is te Hoorn in arrest genomen de milicien Belderok, broeder van den bekenden sociaal-democraat. Hij had vijf pakken pa tronen bij zich, naar alle waarschijnlijkheid bestemd om uit te deelen aan de oproerigen in de hoofdstad. Hij zal voor den krijgsraad terecht staan. Uit Bayreuth wordt gemeld, dat Frans Liszt aldaar Vrijdagavond overleden is. O.-Indië. Overgeplaatst de mil. paardenaits 2e kl. 3. De Jongh naar Makassar. Koloniën. Het Bat. Nieuwsblad van 26 Juni bevat een verhaal van den aanval van Toekoe Oemar op het stoomschip «Hok Canton" ter reede Rigas. Na het ontvangen van het telegraphisch bericht der gebeurtenis, schreef hetzelfde blad «Het lot der dooden is benijdenswaard, vergeleken bij dat van de arme vrouw van den kapitein en van de zeven schepelingen, die door de Atjehers het land zijn ingevoerd. «De vraag is: wat kan voor hen worden gedaan! «Naar het ons voorkomt betrekkelijk weinig. Gewapenderhand kunnen wij hen met geen moge lijkheid bereiken. Eene gewapende vervolging van Toe koe Oemar zou gelijk staan met eene marteling der gevangenen, die van den eenen kant des lands naar den anderen zouden worden gesleept. «Het is waar, dat wij den Atjeh-oorlog begonnen zijn ter beteugeling van den zeeroof, en dat het voor gevallene zonneklaar aantoont, hoe slecht wij dat doel hebben bereikt. «Maar voor het moment en in de zaak van de «Hok Canton" kan men beginnen met dat ter zijde te laten, om zich eenvoudig bezig te houden met de vraaghoe krijgen wij spoedig enze gevangen schepe lingen en de ongelukkige mevrouw Hansen verlost. »Het antwoord is: met geld. «Het is natuurlijk Toekoe Oemar, vooral met het oog op den poeasa-tijd, te doen om geld, waaraan, zooals herhaaldelijk uit onze Atjehbrieven bleek, groot gebrek heerscht onder de vijandelijke benden. «Dit vaststaande is de weg aangewezen." Een telegram uit Singke meldt, dat Toekoe Oemar voor zijne gevangenen een losprijs van 50,000 dollars eischt. Van den Gouverneur van Atjeh was onder dag- teekening van 20 Juni het volgend telegram ontvangen: Gezagvoerder »Hok Canton" Hansen overleden. Zes inlanders terug. Vrouw gezagvoerder en machinist nog in handen van Oemat te Rigas, worden goed behan deld. Hoeloebalang (van) Rigas en Lambessi naar Kotta Radja afgehaald, door hen gegevens verstrekt. Bevolking Rigas gevlucht uit vrees voor Oemar, die 150 gewa- penden bij zich hepft. Dadelijk handelen urgent: expe ditionaire macht: oorlogsschepen «Merapi", Sambas", xPalembang", gouvernements ss. «Zeemeeuw", land macht: overste Van Teijn 350 man infanterie met mineurs, geneeskundige dienst, intendance en dwang arbeiders vertrekken heden namiddag. Landmacht aan boord «Devonhurst". Operatie zal vermoedelijk in eenige dagen afloopen. Het schijnt, volgens het A. D. v. N.-I, dat het bendehoofd Toekoe Oemar met zijn 150 man Rigas eigenlijk ingenomen heeftwant de hoeloebalang is naar Kotta-Radja overgebracht en de bevolking van Rigas gevlucht. Er moest in allerijl gebruik gemaakt worden van de gelegenheid dat de gevangenen nog te Rigas zijn. Als Toekoe Oemar het binnenland inge trokken was, zou hij minder gemakkelijk bereikbaar zijn. De bevolking van Rigas zal, als wij optreden, Toekoe Oemar wel niet helpen, en zich daardoor een tuchtiging op den hals halen. Het is zeer te hopen, dat het tot een beslissend gevecht met de bende komt. De assistent-resident Van Langen, zoo wel bekend op de Westkust en die na de Nisero-schipbreuk, zonder de inmenging der Engelschen, geacht werd de gevan genen wel uit handen van den Tenomschen Radja vrijgekregen te zullen hebben, kan nu voor zijn vertrek met verlof, dat kort aanstaande is, zich nog ter West kust nuttig maken. Uit Atjeh wordt bericht, dat den 4den dezer op de landtong van Oleh-leh een inlandsch soldaat, verbolgen over een hem opgelegde straf met zijn geweer in 't wilde gevuurd heeft onder zijn kameraden, van wie hij, eer men hem kon ontwapenen, in een oogwenk vier doodgeschoten en twee zwaar gewond had. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. De Synode heeft besloten ten aanzien vanKol- Jum te handelen, zooals met andere gemeenten, wier kerkeraden zich van het synodaal kerkverband hebben afgescheiden, nl. da gemeente vacant te verklaren, aan het classicaal bestuur van Dokkum te gelasten om daar te den wat des kerkeraads is, en den ring van Kollum aan te schrijven, in het dienstwerk der vacee- rende gemeente te voorzien. Tot predikant-lid der synodale commissie is benoemd de heer W. M. Houwing, predikant te Havelte, en tot ouderling-lid de heer mr. O. W. Star Numan, ouderling te 's-Gravenhage. Met ingenomenheid nam de synode kennis van een vliegend blaadje, verspreid door het classicaal bestuur van Leiden in de gemeente Leiderdorp, met het doel om daar orde en rust te bevorderen. Daar de kerkvoogdij te Leiderdorp op aandringen van vele gemeenteleden en ook van elders had toege staan dat de godsdienstoefeningen Zondag (gisteren) geleid mochten worden door den gewezen predikant Vlug, onder voorbehoud van rechten der gemeente, trad in de plaats van den ringpredikant deze op. De kerk was stampvol. Des avonds zou weder godsdienst oefening gehouden en Dinsdag catechisatie door spreker gehouden worden. Geen oogenblik werd de rust ver- stroord. De politie was versterkt met 15 rijksveld wachters met karabijnen en maréchaussees nit Sche- veningen. N11. Ct.) De pogingen tot het stichten van een nieuwe kerk der Herv. gemeente te Rilland zijn voorloopig gestaakt; alsnu heeft men het plan eerst een fonds daartoe te stichten. D De aanbevelingslijst van benoembaren voor de betrekking van leeraar in de scheikunde en natuur lijke historie aan de Hoogere Burgerschool te Goes bevat alleen den naam van dr. Ch. M. Van Deventer. Gedurende de maand Juli werd aan school B in de Rijkspostspaarbank ingebracht op formulieren van 1 cent 15, op die van 5 cent f 20, samen/35, tegen f 37 in Juli 1886. Mej. E. Th. De Lange te Rotterdam is benoemd tot onderwijzeres aan eene bijzondere school te Mid delburg. Landbouw en Veeteelt. St. Aunaland. De hooioogst is in deze gemeente nagenoeg afgeloopen. Slechts van enkele perceelen, die door gebrek aan arbeiders als anderszins niet vroeger gemaaid konden worden, moet het hooi nog ingezameld worden. Blijft het weder echter goed, dan is alles binnen een paar dagen afgeloopen. Over de qualiteit, zoowel als over de quantiteit, valt niet te klagen. Schade is door regen weinig toegebracht, alleen kostte het meer arbeid van droogmaken. Met het plukken en mennen van het vlas, dat naar de naburige gemeenten St. Maartensdijk en de pro vincie Znid-Holland wordt uitgevoerd, is men druk bezig. Dit gewas is over 't algemeen vrij voldoende. Enkele perceelen hebben echter door den hevigen wind onlangs veel geleden, zoodat men daarvoor slechts de halve waarde kan bedingen. Zachtjes aan maakt men een aanvang met gerst snijden. Deze vrucht belooft, evenals de tarwe, geen ruime opbrengstdeze gewassen staan over 't algemeen te dun. Rogge wordt, hier weinig verbouwd. Ook deze vrucht is niet te gul. Komen er geen buitengewone toevallen, dan zal, hoewel niet ruim, de opbrengst der erwten toch beter zijn dan 't vorige jaar. Deze plant is weder door de luis aangetastveel schade heeft dit insect niet aan gebracht. Moge het weder voor de inoogsting nu ook maar gunstig zijn, daar in 't tegenovergestelde geval veel verloren gaat. De paardenboonen staan niet ongunstig te velde. Heewel eenigszins door de luis aangetast, schijnt de plant er toch niet veel door te lijden. De aardappelen, die men, aangemoedigd door 't goede resultaat verleden jaar verkregen, weder veel heeft gepoot, staan prachtig. Blijven zij, zooals tot heden, van de zoozeer gevreesde ziekte verschoond, dan beloven ze, afgaande op de vroegere soorten, die uitmuntend van qualiteit zijn, een ruime opbrengst. Suikerbieten zijn meer uitgezaaid dan verleden jaar. Ze beloven ook een betere opbrengst. De uien daarentegen staan er over 't algemeen mager bij. Vele perceelen heeft men moeten uitploegen andere met boonen en bieten moeten aanvullen. De stamboontjes staan vrij goed. De bloei en de aanslag geven reden tot tevredenheid. Over 't algemeen genomen is de toestand van den landbouw niet rooskleurig. Mogen de marktprijzen het mindere in opbrengst nu vergoeden. Hoe men zwaar koren krijgt leert de sinds eenigen tijd ingevoerde sorteeringsmachine voor koren. Voor de zaaiing wordt het koren van lichte korrels gezuiverd, hetwelk het eerste jaar reeds bij den oogst gunstige resultaten oplevert, terwijl men zoo voortgaande van jaar tot jaar zwaarder koren krijgt. De aldus verbeterde rogge wordt te Gasselternuveen voor 7 Gl-, dus aanzienlijk hooger dan de gewone prijs, voor zaaikoren gekocht. Met den besten uitslag gaan de boeren in het noorden van ons land de madenziekte tegen door in deze maand de lammeren te scheren. De groei der dieren wordt door het verdwijnen van de honderden insecten verbazend bevorderd en de wol is in het volgend voorjaar niets minder dan die van lammeren, welke niet geschoren werden. Buitenlandsch Overzicht. De vorming van het nieuwe Engelsclie kabinet levert voortdurend stof tot beschouwingen. Dat de beoordeelingen vooral van de zijde der Ieren van ver schillenden aard zijn is licht te begrijpen. Een stem uit het Protestantsche Ulster zegt in de Dublin Express: «Een geschikter benoeming dan die van den markies van Londonderry (lord Castlereagh) zou moeilijk te doen zijn geweest. Dat de keus op hem gevallen is, zal vooral den lieden van Ulster genoegen doen, die hem kennen en achten als een zorgvuldig grondbezit ter, den dankbare, achting der pachters op zijne uit gestrekte goederen verdienend en genietend. Sir Michael 1 Hicks Beach's terugkeer in Ierland zal met voldoening begroet worden, als een bewijs, dat de Itegeering eene politiek van vastberadenheid en omzichtigheid wil volgen." Daarentegen leest men in de United Ireland: «Men kan onmogelijk een sprekender voorbeeld ver langen van de politiek om aan Ieische kelen door geweld en overmacht het Engelsche beheer in te wringen, dan de benoemir g van een Onderkoning die het bloed en den naam van den halsafsnijder en af schuwelijken schurk Castlereagh draagt. Zelfs het feit, dat deze jonge man sedert jaren in het Parlement heeft gezeten, zulk een onbeduidende Ulstersche houten kop, dat niet een van de vijftig leden zijn onnoozel gezicht kende, kan het valsche metaal van zijn erfelijke voorrechten niet doen opblinken. Lord Londonderry is de man, twijfel er niet aanSir Michael Hicks Beach zal ontdekken, dat er heelwat veranderd is sedert den tijd, toen hij Ierland regeerde met een wezenloos glim lachje, een aardig praatje en een ledige portefeuille." Niet minder dan drie verrassingen zijn voor de Pall Mall Gazette weggelegd in de vorming van Lord Salisbury's Kabinet: de benoeming namelijk van Lord Randolph Churchill tot Kanselier van de Schatkist en leader van het Lagerhuis, van Lord Lon donderry tot het Iersche Onderkoningschap, en van den heer Henry Matthews tot minister van binnenlandsche zaken. Van het standpunt der Loyal and Patriotic League en der vurige Oranjemannen van Ulster (meent het blad) zijn alle diie deze benoemingen opmerkelijk, om niet te zeggen verrassend. Want ziet I Lord Ran dolph Churchill is de man die met Parnell placht te coquetteeren, en wiens leidende politieke idee de vor ming was van een verbond tusschen Home Rulers en Tories op den grondslag van «no coercion". Omtrent Lord Londonderry behoeft slechts herinnerd te worden, dat hij de man was, dien in 1878 de Home Rulers en anti-landlordisten van Down naar Westminster af vaardigden. De heer Henry Matthews eindelijk is, om te beginnen, katholiek zeker tot overgroote ergernis van de vrome Ulsterianen en bovendien staat hij, nog meer dan de nieuwe Onderkoning zelf, onder de ver denking van naar Home Rule vrij wel ooren te hebben. Die verdenking dagteekent wel is waar van zijne ver kiezing voor Dungarvan in 1868 en 1868 ligt een heel eind in het verleden; doch de Ieren hebben een taai geheugen, en hoe meer men zich in des heeren Mat thew's politieke antecedenten verdiept, des te meer zal men den indruk verkrijgen, dat de heer Matthews niet bestand was tegen de verzoeking van zijne verkiezing te verzekeren door hulp van den kant der Nationalisten. Eén ding bovendien staat vast: de heer Matthews is een beslist tegenstander van dwangmaatregelen in Ierland. Hier is, ten bewijze, een brok uit zijne rede voering tot de kiezers van East Birmingham: Ik doe voor niemand onder in den wensch om aan Ierland volle recht te doen wedervaren en het te stellen in het vol en volkomen genot van gelijke rechten en gelijke wetten, als elk ander deel van het Vereenigd Koninkrijk. Ik ben gekant tegen buitengewone wetgeving van straf rechtelijken aard ten opzichte van Ierland; en ik wensch bij het bestuur van Ierland de meeningen der Ieren geraadpleegd en gevolgd te zien." Indien dit, zegt de Pall Mall Gazettegeen ketterij is, dan riekt het ten minste sterk naar het essentiëele beginsel van Home Rule. Overigens heet het blad deze teekenen van eene bedoeling om Ierland liever op sympathieke wijze dan met eene ijzeien roede te regeeren, van harte welkom. De heer Gladstone had Vrijdag op Osborne eene audiëntie bij de Koningin, aan wie hij zijn ambtszegel overhandigde. Of de groote manifestatie der werkliedenpartij op 15 Augustus te Brussel voortgang hebben zal, is nog steeds onzeker. Maar hoe dit zij, de pers schijnt zich over deze zaak vrij wat zenuwachtiger te maken dan de bestuurskringen. Zoo werd dezer dagen aan een langdurig bezoek, door den minister-president, den heer Beernaert, aan den Koning te Laeken gebracht, o. a. het verhaal vastgeknoopt, dat de Koning den heer Beernaert en zijnen ambtgenooten dringend ver zocht had, hunnen verloftijd in geen geval vóór den 15en Augustus te doen ingaan. Zulk koninklijk ver zoek staat natuurlijk gelijk met een bevel in beleefden vorm, en het Journal de Bruxelles meldt heden onder zijne «gemengde berichten", dat de heer Beer naert voor eenigen tijd met verlof naar Schotland is vertrokken. Zoo buitengewoon angstig maakt men zich dus in regeeringskringen niet Toch schijnt het plan te be staan, de manifestatie niet te beletten, hetgeen af geleid mag worden uit eene circulaire, door den pro cureur-generaal bij het Brusselsche Hof aan de hoofden der parketten onder zijn ressort gericht, waarin hij opgaven vraagt van de werkliedenvereenigingen, en de namen en qualiteiten barer bestuurders, welke voor nemens zijn aan de manifestatie te Brussel deel te nemen, met vermelding tevens van den geest, waar van de bedoelde werklieden bezield zijn. De Russische minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Von Giers, wiens reis door private aange legenheden werd vertraagd, zal prins Bismarck in den loop van Augustus een bezoek brengen. Luidens particuliere berichten uit Weenen moet de Ooslenrijksche Keizer, nadat Kalnoky hem omtrent de ontmoeting te Kissingen verslag had gedaan, zich hoogst bevredigd over den algemeenen politieken toe stand hebben uitgelaten. Ten stelligste wordt ver zekerd dat Kalnoky den Keizer naar Gastein zal ver gezellen, zoodat dan hij zoowel als Bismarck de ont moeting der beide Keizers aldaar zal kunnen bijwonen. Het voorloopig gerechtelijk onderzoek omtrent de samenzwering tegen het leven van prins Alexander van Bulgarije is afgeloopen, en weldra zullen 15 per sonen als deelnemers aan het komplot terechtstaan. Van dezen zijn 13 Montenegrijnen en 3 Russen. Een dezer laatsten, waarschijnlijk het hoofd der samen zwering, kapitein Vabokoff, wordt in hechtenis ge houden in het Russische consulaat te Burgas. Het ontslag van den Spnansclion minister van finan ciën is aangenomen. Omtrent zijn opvolger is nog niets beslist. De Correspondencia noemt als zoodanig den senator Arostegui. De Correo gelooft dat de minister van binnenl. zaken de portefeuille van financiën en Sagasta die van binnenl. zaken zal overnemen. Gemengde Berichten. Blijkens den regenmeter te Goes viel er gedurende de maand Juli van dit jaar 72,2 m.M. regen, tegen 6,8 m.M. in 1885, 123 m.M. in '84, 129,5 m.M. in '83 en 90 m.M. in '82. Gemiddeld valt er in Juli 77,2 m.M. regen. Hieruit blijkt dus dat do maand Juli van dit jaar evenals van het vorige te droog is geweest, 't geen de meeste lezers wel vreemd zullen vinden, omdat men tegenwoordig nogal eens hoort gewagen van: er komt te veel nat. Te Nieuwdorp hadden Vrijdag eenige aankomende jongens de kwaadwilligheid om een voer hooi in brand te steken. Door de hoog opflikkerende vlam werd men gewaar wat de nood vorderde en kon men gelukkig in tijds grooter onheil voorkomen. Ierseke. Aan het concours, dat hier jl. Zaterdag 31 Juli gegeven werd, namen de navolgende sociëteiten deel«Drie Korenbloempjes" van Kruiningen met 4, «Oefening en uitspanning" van Hansweerd met 2, «Kroonprins" van Kats met 2, «Jacoba van Beieren" van Goes met 1, «Doel naar Hooger" van Wolfertsdjjk met 4, «De Pauw" van Biezelinge met 2, «Barbara" van 's-Heerenhoek met 3, «Concordia" van 's-Heeren- hoek met 3, «Vrije Schutters" van's-Heerenhoek met 1, «Soranus" van Heinkenszand met 2, «St. Andries" van Wemeldinge met 3, «St. Sebastiaan" van 's-Heeren hoek met 1, en St. Bastiaan" van Ierseke met 14 leden, totaal 42 schutters. De hoofdvogel 27,50) werd geschoten door den heer W. Van den Dries van «Soranus" te Heinkens zand. De heeren M. Rijk van «Vrije Schutters" te 's-Heerenhoek en F. Boone van «St. Bastiaan" te Ier seke schoten ieder een zijvogel 13,50.) De heeren M. Rijk van «Vrije Schutters"; P. Rijk van «St. Sebastiaan", beiden te 's-Heerenhoek J. Nolet van «St. Bastiaan" te Ierseke" schoten ieder 1 kal, (ƒ2,75), terwijl de 4e kal bij loting ten deel viel aan den heer J. Priem van «St. Bastiaan" te Iersekede heer J. Vermue van «Jacoba van Beieren" te Goes had de meeste kleine vogeltjes. De heer Pols had voor eigen rekening den prijs van den hoofdvogel met 2,50, van de beide zijvogels met ƒ1,de 4 kallen ieder met ƒ0,25 verhoogd. Toen Zaterdag te 's-Heer Arendskerke een werk man bezig was met het teeren eener schuur, brak de ladder waarop hij stond. De man tuimelde naar beneden en brak een been. St.-Maartensdijk. Zaterdag geraakten alhier drie nog zeer jonge kinderen ai spelende allen tegelijk te water. Niet bij machte nog eenige poging tot redding van zich zelve aan te wenden, waren zij zeker een prooi des doods geworden, ware niet toevallig een jonge maagd D. G. de plek langs gekomen, waar de kinderen met den dood lagen te worstelen. Zij had het geluk alle drie nog levend op het droge te brengen. Vrijdag zijn de grenadiers, die in de jongste dagen, met het oog op mogelijke omstandigheden, in de kazerne te 's-Hage geconsigneerd waren, van dat consignement ontheven. Op weg naar zijne werkplaats vatte een werk man te Utrecht, in het bezit van een gulden, het plan op, om, wanneer hij een zijner kameraden mocht ontmoeten, dezen uit te noodigen dat geld met hem te gaan verteren. Tot zijn geluk en zeker ook van zijn denkbeeldigen kameraad ontmoette hij niemand, waarop hij besloot, zich toch van zijn geld te ontdoen, en een twintigste lot nam in de Staatsloterij. Het gevolg daarvan was, dat op dat nummer de prijs van 20,000 viel, en onze werkman daardoor in het bezit van een aardig sommetje is geraakt, waarvan het grootste gedeelte door hem wijselijk is belegd. Mej. C S. Elias, te 's-Hage overleden, heeft aan de algemeene armenvergadering aldaar ƒ25.000 ver maakt. Aan A. Bos, timmermansbaas bij het Belgisch loodswezen te Vlissingen, is door Z. M. den Koning der Belgen de nijverheids-medaille 2e klasse toegekend voor 25-jarigen trouwen dienst. Iemand te Middelburg, die jaren geleden het ongeluk had een zijner beenen te breken, waardoor dit moest afgezet worden en door een houten been vervangen, trof nu het ongeluk dat hij ook zijn arm brak. Vrijdagmorgen sprong het peilglas der machine van de stoomtram Bergen-op-ZoomTolen. De knal deed enkele passagiers zoo verschrikken, dat zij, terwijl de tram in volle vaart was, er uit sprongen. Een offi cier en eene jonge dame werden gewond, de eerste gering, doch de dame nogal ernstig. (if. Ct.) Te 's-Hage had Zaterdag eene huiszoeking in de drukkerij «Excelsior" in de Westerbaanstraat plaats. Er schijnt echter niets bijzonders ontdekt te zijn. Het maken van schoenen en laarzen krijgt in vele Langstraatsche gemeenten, doch vooral in Bezooien, groote uitbreiding, althans wat de machinale vervaar diging betreft. Waar men vroeger uitsluitend schoen makers met els en spanriem aan hun driestal zag zit ten, daar ziet men thans naaimachines, blokken, patroonsnijders en wat dies meer zij, elk het zijne doende, om het schoeisel gereed te krijgen, dat vroeger door éen persoon met behulp van een leerjongen moest verricht worden. Thans zal in de fabriek van den heer Van den Berg een motor van twee paardekrachten geplaatst worden, daar het gemeentebestuur van Waal wijk goedgunstig beschikt heeft op een adres van ge noemden fabrikant, om het benoodigde gas tegen 8 cent per M3. te mogen ontvangen. In een tuin te Bokstel staat eene aardappelplant, afkomstig uit Aken. Deze is zoo verbazend in wasdom, dat het loof bovenaan eene ruimte beslaat van 5 meters in omtrek en de enkele struik p. m. een vat aardap pelen zal opleveren. Recht voor allen maakt in haar jongste nom- mer van Woensdag met geen woord melding van het oproer. Deze gebeurtenis schijnt aan de aandacht van de redactie te zijn ontsnapt. De Londensche politie heeft een complot tot besteling van de Amsterdamsche banken ontdekt. Men

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2