h IBM, een Woonhuis Bouw- en Weiland, de Vrachten, VENDUTIE. MANUFACTUREN f Aankondiging. eene Vendutie houden. A. M. VERTREGT Co. ADVBRTE3NTIEN. de Ligger met de Kaart Ligger der Wegen en Voetpaden Openbare Verkooping op Maandag 2 Augustus 1886, Openbare Verkooping. op Vrijdag 6 Augustus 1886, Meubilaire en Huishoudelijke Goederen, met Erfpachtsgrond Op Woensdag 11 Augustus 1886, een Boereninspan, een netten Inboedel, op Woensdag den 4 Augustus 1886, publiek verpachten Openbare Verkooping. op Woensdag 18 Augustus 1886, 1°. Een Woonhuis, Schuur en Tuin, 2°. BOUWLAND^ 3°. BOUWLAND, 4°. BOUWLAND, 5o. BOUWLAND^ Suikerpenen, Tarwe eu Aard appelen. op Woensdag 25 Augustus 1886, N. Remijn. J. Remijn, A. M. VERTREGT 4 Co. De toestand van den knaap te Krabbendijke, die bij ongeluk zijn kameraad doodschoot, is, naar men verneemt, zorgelijk. Er bestaat vrees voor krank zinnigheid. (D.) Ylissingen. Na sedert Maandag te hebben verblijf gehouden in het Hotel du Commerce alhier, heeft de in den laatsten tijd veel besproken «sportsman", de heer Tanneguy De Wogan, Donderdagochtend de voor genomen reis naar Ostende in zijn «papier-maché"- vaartuigje »Qui Yive" ondernomen. Een groot aantal toeschouwers was getuige van het vertrek van den onverschrokken Franschman, die zijn scheepje aanvankelijk in de richting van Breskens voortbewoog, maar uithoofde van den sterken stroom vrij wat moeite had om koers te houden. Voof het overige was de gelegenheid voor eene zoo danige waaghalzerij nogal gunstig en wij twijfelen dan ook niet, of de heer De Wogan, wien het is aan te zien, dat hij niet voor een klein gerucht is vervaard, zal er ook dit gedeelte van zijne rondreis wel goed hebben afgebracht. St.-Aminlaud. Door aandeelhouders der meestoof »De Eensgezindheid" alhier werd Woensdag 28 dezer behandeld en vastgesteld de rekening der ontvangsten en uitgaven over de teelt 1885. De ontvangsten be droegen 5471,75% waaronder goed slot 1884 ƒ1358,52; reedhuur 4113,13 De uitgaven zijn 2889,11%, t. w.belastingen 120,29; werkloo- nen van het stoofpersoneel 1313,63; brandstoffen 577,40onderhoud van gebouw en machinerieën 607,71%; administratiekosten 91,79 diverse uit gaven 178,29. Het goed slot is alzoo 2582,24, waarvan een gedeelte aan de aandeelhouders is uit gekeerd. De toestand der meestoof is dit jaar gunstig. Er is gereed gemaakt: 49.293 K.G. hard goed; 15.209 K.G. racine en 7572 K.G. muilen. Het vooruitzicht bestaat echter dat deze toestand voor de volgende teelt minder gunstig zijn zal, aangezien een der aandeel houders iemand, die zeer veel meekrap verbouwt voor eigen rekening een fabriekje tot het gereedmaken van racine heeft opgericht. Tolen. Een cadet hier ter stede heeft een bootje vervaardigd, welks gewicht 23 kilo bedraagt. Het is 3.20 meter lang, 39 centimeters breed, terwijl de hoogte 14 centimeters bedraagt. De vorm is een recht hoek ter lengte van 1.50 meter, voorzien van 2 pun tende voorste punt heeft eene lengte van 1.16 meter, de achterste 0.60 meter. Het geraamte bestaat uit ruwe zeer dunne planken en is geheel met geolied katoen bekleed. Donderdagmiddag werd het ten aan- schouwe van zeer veel belangstellenden te water ge bracht, waarop bleek dat het aan alle eischen voldoet en door middel van een pagaai zeer snel het water doorklieft. Uit vertrouwbare bron meldt De Tijd, dat se dert de socialisten, door het lossen van een pistoolschot op den heer Stork, commissaris van politie, van moord dadige voornemens blijk gaven, de Minister van Oorlog, in overleg met den Burgemeester, als hoofd der politie, er in toegestemd heeft dat eiken Zondag, of wanneer ook in de week bijeenkomsten of vergaderingen door de socialisten worden gehouden, cavalerie in de kazerne gereed zal staan, om bij het eerste aanzoek om hulp de Amsterdamsche politie agenten te vervangen. Donderdagmorgen omstreeks negen uren is uit het huis van arrest te Middelburg een gevangene ont vlucht, zekere 24jarige, van Antwerpen geboortige zeeman Joseph Knaepen, die sedert een dag of twaalf onder verdenking van diefstal preventief gevangen zat. Terwijl hij in de wandelcel een luchtje schepte, schijnt hij aan het toezicht van den surveilleerenden gevangenbewaarder ontsnapt te zijn en is hij over den muur aan de zijde van da Stadsschuur geklommen. Daar sprong hij van een hoogte van ongeveer 4 meter op het gazon, waarbij hij voorover viel en zijn hoofd deksel, pet, te water geraakte. In een ommezien was hij weder op de been en liep langs de houten om rastering naar de Winterstraat. Aanvankelijk liep hij bedaard, maar weldra zette hij het op een loopen in de richting naar Souburg. Zijn signalement luidtzeemanskleedinghemd en hemdrok, gevangeniskleedij gemerkt no. 4, lang 1.73 M., aangezicht smal, voorhoofd laag, mond klein, oogen grijs, haar en kleur bruin, neus en kin spits, wenk brauwen bruin en geen baard. Vermoedelijk heeft hij zich bij het overklimmen aan de handen gekwetst. Onmiddellijk zijn pogingen tot opsporing in het werk gesteld, tot nogtoe echter niet met het ge- wenschte gevolg. (M. Ct.) Uit Bayreuth meldt menDe eerste opvoering van «Tristan en Isolde" was zoo mogelijk een nog grooter succes dan de wederopvoering der «Parsifal". Mevr. Rosa Sucher en de heer Heinr. Vogl waren uitstekend in hun kleine rollen en de heer Plank gaf de partij van Kudwena meesterlijk weer. Ook de heer Wiegand en mevr. Staudigl schitterden als Marke en Brangaena. Men was opgetogen over Felix Motti's leiding van het orkest, terwijl Carl Armbruster de tooneelmu- ziek op uitstekende wijze dirigeerde. Geen plaats in de zaal was onbezet en er heerschte een onbeschrijfelijk enthousiasme. Met extra-treinen waren uit Weeuen en Munchen alleen eenige duizenden bezoekers aangebracht. Het weder blijft de feesten begunstigen. Reeds nu is bepaald dat de muziekfeesten het volgend jaar zullen worden voortgezet, vermoedelijk met de uitvoering van «Die Meistersinger", Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Verkochtzaaigoed 2,10 en 3,50. 's-Gravenkage. TWEEDE KAMER. Alle aan de orde gestelde ontwerpen zijn aangenomen, ook wijzi ging suikeraccijns (verhooging accijns vreemde baster den en van aftrek voor koloniale suiker) na verwerping met 44 tegen 14 stemmen van een amendement-Bahl- man om Java- en beetwortelsuiker te beschermen. De Minister van Koloniën verklaarde een financiëele rege ling met Java-suikerfabrikanten te overwegen. De Kamer is op reces uiteengegaan. Amsterdam. Onder diepe stilte had hedenmorgen, zonder eenige stoornis, de begrafenis der slachtoffers plaats. Om 12.30 uur kon de militaire macht inrukken. Brussel. De regeering onderhandelt met het En- gelsche Southeastern-spoor om een dagdienst Dover Ostende te openen, teneinde den nieuwen Vlissingschen dienst tegen te werken. Verkooplngen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 31 Juli, Kloetinge, hoefje, huizen, boomgaard, Gallis Merens. 2 Aug. Kloetinge, inspan, veldvruchten enz., Gallis Merens. 2 Borsele, inspan, Pelle. 4 Goes, verpachting land, Mulock Houwer. 4 Hoedekenskerke, haver en kanthooi, Pelle. 5 Goes, Jacob- of Sloepolder, Gallis Merens. 6 's Heerenhoek, meubil. goederen, De Ronde Bresser. 11 f Hoedekensk., inspan en inboedel, Mr. Liebert. 18 Goes, verp. land, Pilaar. 18 i Hoedekensk., hoefje en vruchten, Pelle. 19 n Biezelinge, hofstede, P. Overman. 25 Goes, meubilaire goederen, Pelle. 25 Goes, vendutie, De Vos. Sept. Wemeldinge, gemeente-herberg, Gallis Merens. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. De verpachting der gronden van het Hervormd kerkbestuur van Hoedekenskerke, gehouden ten over staan van den notaris L. A. Paardekooper OvermaD, heeft opgebracht ƒ1412,80 of door elkander ƒ25 per 39 aren 24 centiaren. Het laagste bod was 18 en het hoogste ƒ36,50 per 39 aren 24 centiaren. Gisteren is door Notaris De Ronde Bresser te Heinkenszand geveild een woonhuis en erf, tevens herberg met vergunning. Wegens onvoldoend bod is een en ander niet toegewezen. 322e Staatsloterij, Ie kl. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Donderdag 29 Juli, 4e lijst. No. 2716 ƒ1500. Burgerlijke Stand Goes van 2830 Juli 1886. Getrouwd: den 29, Isaac Van Leeuwen, 24 j jm. te Gouda en Sophia Den Herder, 21 j. jd. te Goes. Geboren den 29, Bartha Margaretha Maria, d. v. Petrus Adolf Pennings en Berendina Juliana Ter- heijden. Correspondentie. Het ingezonden stuk van S. te 's-H. kon, wegens plaatsgebrek, ook ditmaal niet opgenomen worden. Marktberichten. KRUININGEN, den 28 Juli 1886. Tarwe f 7,f 7,25. Rogge f 5,25, f 5,50, Koolzaad f7,25, 17,60, alles per hectoliter. MIDDELBURG, den 29 Juli 1886. De matige aanvoer uit Walcheren was Tarwe en nieuw Koolzaad. Tarwe werd voor verbruik en eenige verzending f0,10 lager gekocht van f7 tot f7,15. Witte Boonen weinig gevraagd, de noteering is f 10 af 10,25. Van nieuw Koolzaad was er een redelijke aanvoer, meestal niet droog, voor het beste is 17,50 a f 7,75 betaald, en voor een goede partij Zeeuwsch daarboven. Vele houders eisclten te hooge prijzen en konden niet verkoopen, aanstaanden Maandag en Donderdag wordt er grootere aanvoer gewacht. Overige artikelen opge ruimd. Oliën en Koeken eender. Gedurende den aan voer van Koolzaad zal liier ook 's Maandags van 10 tot 11 uren beurs gehouden woiden. Boter f 1,a 11,10 per K.G. Eieren f3,20 per 100 stuks. ft ft ft •aasF'gCfr, Zoo de Heere wil en wij leven j| hopen onze geliefde ouders JAKOBUS BARBIER eu CORNELIA DOES op Maandag den 2 Augustus hunne 25jarige Echtvereeniging te berdenken. Hunne dankbare kinderen. Goes, 30 Juli 4886. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER P. A. PENNINGSTerheijden. Goes, 29 Juli 1886. Heden overleed na een smartelijk lijden mijne geliefde echtgenoote L. B. VAN BLITTERSWIJK, in den ouderdom van ruim 35 jaren, mij nalatende 4 nog jeug dige kinderen, allen te jong om dit verlies te kunnen beseffen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving ook namens de familie. J. PLATTEEUW Lz. Hoek, den 28 Juli 1886. Bij deze betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling bij het overlijden van mej. de wed. P. DE JONGE Jz., alsook voor het vertrouwen, dat zij gedurende rui me jaren mocht ondervinden, terwijl wij tevens A. M. VERTREGT en mej. J. HEIJKAM, die de zaak verder zullen voortzetten, opnieuw aanbevelen. Uit naam der familie, B. VAN ASPEREN VERVENNE, voogd der minderjarige kinderen. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS der gemeente Ierseke brengen ter ken nis van belanghebbenden datovereen komstig 1 van art. 16 van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland (Pro vinciaal blad no. 85 van 1881), gedurende veertien werkdagen, en wel van 2 tot en met 17 Augustus a. s., dagelijks op de werkuren andermaal ten gemeentehuize voor ieder kosteloos ter inzage ligt in zijn geheel; alsmede dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten, zoo door hen die gereclameerd hebben bij den Raad, als door die belanghebbenden, welke zich door wijziging, 't zij ambtshalve, 't zij naar aanleiding van door anderen inge diende reclames, in hunne belangen bena deeld achten. Ierseke, den 29sten Juli 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. KOELEMAN. De Secretaris, D. SPRUIT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Rilland-Sath brengen ter openbare kennis, dat de in deze gemeente, zooals die door den Raad in zijne vergadering van den 26 Juli 1886 voor- loopig is vastgesteld, met de KAART, ander maal gedurende veertien werkdagen en wel van den 2en Augustus 1886 tot den 17™ Au gustus d. a. v. in het gemeentehuis ter inzage zal liggen en aldaar kosteloos kunnen worden geraadpleegd, en dat gedurende dien termijn door belanghebbenden eventueele bezwaren bij Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland schriftelijk kunnen worden ingebracht, ter wijl voor reclamanten en belanghebbenden ter secretarie inzage kan genomen of tegen betaling der kosten afschrift of uittreksel der stukken kan bekomen worden Rilland-Bath, den 30 Juli 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. VAN GORSEL Hz. De Secretaris., H. J. AUGUSTIJN. des morgens te 9 uren, op de hofstede »Dijkzicht", in de gemeente Borsele, be woond door den eerz. Jb. Zandee, van bestaande uit 10 Paarden, oud 17, 16, 15, 14, 11, 6, 4 en 1 jaar, 2 spen- oude Veulens (Heng sten), 9 baatgevende Melkkoeien, 2 Kalf vaarzen, 1 twee en een halfjarigen Stier, 1 jarigen Stier, 2 jarige Vaarzen, 1 halfjarigen Stier, 7 Kalvers, 2 Schapen, 2 Geiten, 1 vet Varken, 2 Mest- putloopers, 2 drachtige Zeugen, 1 Karnhond en Hok, 45 koppel Hoenders en Hanen, 4 Kalkoe nen, 1 Kaapsch Eend, 6 koppel Eenden, 2 Ganzen, 4 Menvva- gens, 1 Huifwagen, 1 Kapwagen, 1 Chais, 2 Driewielskarren, 1 Kruiwagen voortsPloegen Eggen, Zaaddorschzeil, Bouw-, Melkers- en Zoldergere,edschap- pen en hetgeen verder hij uit staande biljetten breeder is om schreven. Op de hofstede zal geene gelegenheid tot stalling wor den gegeven. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris DE RONDE BRESSER zal des voormiddags te 10 uren, aan het sterf huis van Coma. Boonman tes-Heerenhoek, publiek verkoopen als: Tafels, Stoelen, Spiegel, SchilderijenBedden, Kachel, Koper-, Tin-, Glas- en Aarde werk, en des namiddags te 1 uur, te 's-Heeren- hoek, in de herberg bij de wed. A. Rijk, te s-Heerenlioekaan den dijk, groot 215 Centiaren. Aankomende de wed. Da,nis. des morgens 9 uren, te Hoedekenskerke, in den Nieuwen Hoonderd, ten sterf huize van de eerzame Ap. Verinue, zal de Notaris mr. LIEBERT, verkoopen waaronder 3 Paarden, 7 Koeien, 4Runders, 2 Kalvers, 2 vette en 9 kleine Varkens, 60 Hoenders, 3 Wagens, 1 Driewielskar, 4 Ploegen, 6 Eggen, Windmolen, Geeselsteen en Paard, Harnas, Stal- en Melk gerei enzoovoorts. EN WIJDERS: waaronder 4 Bedden, 2 antieke Kasten, een dito Bureau, Kastklok, Tafels, Stoelen, Spiegels, Blik- en Aar dewerk, Porselein, ongemunt Goud- en Zilver, Vrouwen-klee- ren enz. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's voormiddags te 10 uren, te Goes, in het koffiehuis »De Prins van Oranje", voor het bestuur van het Gasthuis te Goes, voor 7 jaren, 20 HA. 67 A. 88 cA. in de gemeenten Goes, 's-Heer Arends- kerké, 's-Heer Abtskerke, Risse, Ovezande, Hoedekenskerke, Kloetinge, Schore, Ierseke en Waarde, in 22 perceelen. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des morgens te 10 uren, in de herberg bij C. Van der Stel te hoedekenskerke, ten verzoeke van Abraham Paaime, publiek verkoopen te Hoedekenskerkeop het dorp, ka daster sectie D nos. 735 en 736, groot.05.32, aldaar, aan den Zandweg, kadaster sectie D no. 652, groot ,79.40. aldaar, in Kasteelhoek, sectie C no. 200, groot.34.40. aldaar, in Ketelaarsbosch, sectie D no. 208, groot.76.40. (gedeeltelijk Yroone) aldaar, in Kerk- hoek, sectie D no. 362, groot .64 80. DAARNA wassende op voormelde perceelen, zijnde Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Deurwaarder DE VOS te Goes zal in «de Prins van Oranje" te Goes, ZINDELIJKE GOEDEREN kannen bijge bracht worden, waarvan opgaaf te doen ten kantore van den Deurwaarder DE VOS voornoemd. Ondergeteekenden maken bekend, dat zij de zaak van wijlen mej. de wed. P. De Jonge Jz. hebben overgenomen, en zullen voortzetten onder de firma Na minzame aanbeveling aan het geachte publiek A. M. VERTREGT. J. HEIJKAM. De ondergeteekende N. REMIJN bedankt zijne begunstigers voor het vertrouwen sedert 1866 als MOLENAAR genoten, door de goedheid der Voorzienigheid, en beveelt zijn zoon in zijne plaats beleefdelijk aan. Zich refereerende aan boven staande, verzoekt de ondergetee kende J. REMIJN in de plaats van zijn vader de gunst van het geachte publiek en alle vrienden. Hij belooft eene goede en prompte bediening. Molenaar. te koop. Franco te bevragen koetsier «Jachtlust", Kapalle. Wegens overname groote op ruiming van verschillende soorten tegen spotprijzen, van af e. k. Maandag. Voorheen Wed. P. DE JONGE Jz.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3