Staten-Generaal. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Beursoverzicht. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. zondering aan weerszijden voor den wind openstaande behoorlijke afsluiting aan beide uiteinden wordt door de Redactie mogelijk geacht. 2o. De inrichting van de coupés. Doordien de luchtaanvoer door de tegenover elkander geplaatste beweegbare ramen moet verkregen worden, geniet men er te weinig van of te veel en wordt een eeuwig durende strijd tusschen de passagiers in het leven ge houden, waarbij de brutaliteit den schepter zwaait en de beleefdheid het slachtoffer wordt. Ventilators in het dak der coupés aangebracht, of verplaatsing van de tegenwoordige ventilatortjes naar den grond der coupés, liefst onder de banken, zou dit kwaad kunnen wegnemen. Voorts wordt het vervangen bij warm weder van de fluweelen kussens door Amerikaansche banken aanbevolen, ter voorkoming van het schadelijk broeien van het onderlijf. Eindelijk wordt gewezen op de tegenwoordige inrichting van de portieren, door het met geweld dichtslaan waarvan de vingers der reizigers gevaar loopen te worden afgeklemdeen schuifinrichting wordt hiervoor aanbevolen. 3o. Het schelle gefluit van de locomotieven is hier en daar zoo sterk dat de reizigers de handen om de ooren slaan, ten einde zich aan die helsche muziek te onttrekken. Dat dit te veranderen is blijkt daaruit, dat het op vele andere lijnen zoo schel niet is. 4o. Onbeholpenheid bij toevallen. Het voorhanden hebben in eiken trein van een klein medicijnkastje, pluksel, kleefpleister, ingrediënten tot stilling van neus bloeding enz., tot het gebruik maken waarvan men zich in eiken coupé door een signaal moet kunnen aanmelden, zou het middel zijn. 5o. Geïsoleerde coupés. Zich alleen in zoodanigen coupé bevindende, staat men aan menigerlei accident bloot: de zwaarmoedige reiziger aan den nadeeligen invloed van soms langdurige eenzaamheidde zwakke vrouw aan ruwe aanraking van een persoon, eigenlijk met de wake over de passagiers belastallen aan de aanvallen van misdadigers, waartegen het slachtoffer geen hulp kan inroepen, terwijl de ontvluchting van den boosdoener gemakkelijk isook voor allen de hulpeloosheid, waarin men zich bevindt bij toevallen van verschillenden aard. Het nalaten van 't aanbrengen van voorzorgsmaatregelen tegen dat alles noemt de Geneesk. Ct. een ongehoorde lichtzinnigheid. En daarin ware toch zoo gemakkelijk verbetering aan te brengen, door tusschen de coupés een communicatie aan te brengen, waardoor alle reizigers elkander konden zien of beter nog door de waggons tot salonwagens in te richten. Daalt men in onzen tijd soms tot minutieuse bijzon derheden omtrent de hygiëne af, de Geneesk. Ct. noemt het een schrille tegenstelling, dat de ondernemers van spoorvervoer zich aan elke zorgeloosheid en onachtzaam heid mogen overgeven, zonder dat de openbare machten er aan denken, ook de reizigers die op zichzelf reeds aan meer gevaren blootstaan, in haar veelvermogende bescherming te nemen. Zondag had onder voorzitterschap van den heer P. C. F. Frowein de jaarlijksche algemeene vergadering van De Dageraad plaats. De 1ste secretaris, mr. H. Cosman, bracht verslag uit over bet afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het aantal leden ruim vierhonderd bedroeg, en toenemende was, evenals het aantal abonnés op het tijdschrift. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat de financiëele toe stand wel niet ongunstig was, maar dat toch niet, evenals vroegere jaren, eene belangrijke som in de reser vekas kon worden overgebracht. De periodiek aftredende bestuursleden o. a. dhr. P. C. F. Frowein werden allen herkozen. Verder werden door de vergadering een twingtal nieuwe leden aan genomen. Eene discussie had plaats over de vraag, of de Ver- eeniging in het vervolg ook meer dan tot nog toe hare aandacht zal schenken aan verschillende maatschappe lijke vraagstukken. Eene beslissing werd nog niet genomenalgemeen was men van gevoelen, dat de Vereeniging meer dan tot nog toe, door gedachten wisseling op vergaderingen en in het tijdschrift, zich met de verschillende vraag stukken inlaten, maar daarin geen partij kiezen moest. De band in de Vereeninging moest niet gezocht worden in het resultaat der gedachtenwisselingen, maar wel in het daarbij ingenomen zuiver humanistisch standpunt. Het onderzoek in de bekende zaak van de on geregeldheden in het cadettenkamp te Teteringen duurt nog voort, daar het nog niet gelukt is al de schuldigen te vinden. In afwachting daarvan zijn de bevorderingen tot officier uitgesteld. Hoe onaangenaam dit ook voor de niet bij de zaak betrokken is, men zal moeten toegeven, dat de Min. geen Kon. besluit provoceeren kan tot benoeming van officieren, die wellicht weldra wegens ernstige vergrijpen tegen de tucht terecht moeten staan. Maar dit geldt slechts twee wapens. Genie en artil lerie waren niet in het bedoelde kamp, en aldus worden zonder noodzaak verschillende cadetten van het laatste jaar belet zich zoo spoedig mogelijk in officiers-uniform te vertoonen. Vad Oost-Indïe. Overgeplaatst bij de milit. administratie als gew. intendant van Atjeh en Onderhoorigheden, de kapt.-intendant H. K. J. Van den Bussche. TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd mededeeling gedaan, dat de Commissie ter aanbieding van het adres van antwoord op de troonrede Zaterdag door den Koning op het lustslot >Soestdijk" ontvangen is, en dat Z. M. het volgende wederantwoord gegeven heeft «Mijne heeren 1 Ik verzoek u aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal mijnen dank te willen overbrengen voor haar adres van antwoord. «Ik verwacht met groote belangstelling den uitslag uwer werkzaamheden en hoop, dat zij onder Hoogeren zegen mogen strekken tot bevordering van het welzijn des vaderlands". De heer Keuchenius werd beëedigd en nam zitting. De heer Lohman vroeg verlof om tot de Regeering een paar vragen te mogen richten naar aanleiding der beroeringen, die Zondag hebben plaats gehad te Leiderdorp. Zijne vragen zullen aldus luidenIs het aan de regeering bekend, dat in Leiderdorp de politie ter uitvoering van besluiten der Synode van de Neder- duitsche Hervormde kerk hare macht beschikbaar heeft gesteld, zonder de beslissing af te wachten van de rechterlijke macht? Zoo ja, is de regeering bereid mede te deelen, op welke gronden dit geschied is? Het gevraagde verlof is verleend. Deze interpellatie zal plaats hebben bij de eerstvolgende vergadering na afloop der interpellatie van den heer Reuther over de militaire school te Haarlem, die aan de orde gesteld wordt tegen a. s. Donderdag te U uren. Ovezand. Beroepen bij de Hervormde gemeente Ovezand c. a. de heer J. Verway, predikant te Lollum (Friesland). Met eene rede, naar aanleiding van de woorden uit 1 Cor. 16: 10 shij werkt het werk des Heeren", werd Zondag voormiddag in de Nieuwe kerk te Mid delburg de heer P. J. W. Klaarhamer als predikant bevestigd door zijn ambtgenoot den heer G. W. A. De Veer. Des avonds hield de bevestigde zijn intree rede, waarbij hij tot tekst had Hand. 835. (M. Ct.) Aan de N. It. Ct. wordt uit Leiden van 25 Juli onderstaand niet zeer verkwikkelijk bericht gemeld Niettegenstaande de heer Vlug niet meer door de Synode als predikant der Ned. Herv. kerk erkend wordt, had hij in de godsdienstoefening, welke (zooals gemeld is) Zondag voormiddag wederrechtelijk door hem in de kerk te Leiderdorp gehouden werd, bekend gemaakt, dat er des avonds in hetzelfde kerkgebouw door hem weder godsdienstoefening gehouden zou wor den, waar dan tevens gelegenheid tot het doopen van kinderen zou wezen. Tengevolge van de uittartende houding, tegen het openbaar gezag door een ruwen volkshoop aangenomen, besloot de hulpofficier van justitie de hulp der militaire macht in te roepen, waarop een detachement infanterie en bereden artillerie van Leiden naar Leiderdorp vertrok, om het wettig gezag aldaar te helpen handhaven. Bij aankomst werden terstond de toegangen tot de bebouwde kom van het dorp afgezet. Te half zes kwam de officier van justitie uit Den Haag, teneinde zich op de hoogte van het gebeurde te stellen. Vóór de verschillende uitgezette posten, bij de toegangs wegen tot het dorp, stond veel volk, inzonderheid uit Leiden. Dat de gemoederen sterk opgewonden zijn, bleek hedenochtend niet alleen in de kerk, waar men den dienstdoenden ring-predikant toeriep: «Kom van den preekstoel af; snijdt hem den kop af!" enz., maar inzonderheid na de godsdienstoefening, toen men zeide dat, niettegenstaande het bestuur niet toestond gods dienstoefening te houden, men in de kerk komen zou zooals in 1572 met de inneming van Den Briel was geschied, door de kerkdeuren open te rammeien. Bo vendien werd de waarnemende burgemeester, evenals de president-kerkvoogd, door de menigte ernstig be- leedigd. Hoe vijandig de houding was van den afge- zetten predikant Vlug, kan hieruit blijken, dat, toen de ring-predikant wegens het rumoer en de bedrei gingen den kansel verliet en hem onder het toespreken van een zachtmoedig woord de broederhand toereikte, ds. Vlug deze weigerde en den ring-predikant toevoegde, dat hij nooit een broeder van hem wilde zijn. De ZEerw. heer A. C. Buijs, pastoor en deken te Hulst, heeft, om gezondheidsredenen, ontslag ge vraagd uit de herderlijke bediening, die hij daar bijna 22 jaren heeft vervuld. (T.-N. Ct.) Voor de hoofdakte is te Breda nog geslaagd de heer C. Hack van Zieriksee. Na Antwerpen BrusselDe Courrier de Bruxelles meldde Zaterdag kortweg «Gisteren is ten stadhuize de offieiëele kennisgeving van het departement van binnenlandsche zaken ont vangen, waarbij het door de regeering ex officio adop- teeren van zeker aantal vrije scholen in de hoofdstad bericht wordt." Het Belgische onderwijsblad Avenir deelt om trent de uitvoering der schoolwet van 1884 onder meer de volgende leerrijke cijfers mede: Het aantal gemeenten, waar reeds geene enkele openbare school meer gevonden wordt, bedraagt 228, met eene gezamenlijke bevolking van 319,787 zielen. Het aantal onderwijzers en onderwijzeressen, wier bezoldiging, voor velen zelfs zeer belangrijk, is vermin derd, beloopt 3316, het aantal buiten dienst gestelde ruim 1200. Er zijn verscheiden opgeheven gemeentescholen welke iu herbergen en kroegen herschapen zijn. En toch, met het vernietigen van het openbaar onderwijs is men nog lang niet aan een einde. Er heerschte op beursgebied de laatste dagen eene bijzondere kalmte De Europeesche hoofdsoorten kwamen wel is waar niet noemenswaardig van hun verhoogd standpunt af, doch werden evenmin van buiten door de groote markten gesteund. De ministriëele crisis in Engeland, de weinig vriendschappelijke toon die in de bladen tegen Rusland wordt aangeslagen, schijnt voor de Londensche markt nog steeds belemmerend te zijn, en evenmin zijn de berichten uit Parijs rooskleurig voor zooverre er financiëele transacties in locale fondsen mede gemoeid zijn. De Duitsche markten, meestal sterk met Russisch fonds overladen, doen evenmin iets anders dan eene afwachtende houding aannemen, en schijnen noch lust te gevoelen om hunne hausse positiën te verzwaren, noch genegen te zijn om op de verlaagde koetsen zich van hun bezit te ontdoen. Geen wonder dus dat de Amsterdamsche beurs, wier bewegingen op het gebied der buitenlandsche fondsen toch altijd van volgzaamheid blijk geven, ook de achter ons liggende dagen daarin consequent bleef en som mige hoeken «faute de combattants" totaal verlaten bleven. De meer dan buitensporige geldruimte blijft buitendien getuigenis afleggen van de weinige opge wektheid die er bij het kapitaal bestaat om zijn steun aan diverse ondernemingen te geven, en bracht alsmede het hare er toe bij om de rust der komkommerdagen niet te storen. Om al de bovengenoemde redenen, waarbij ook nog deze kan worden gevoegd, dat het buitenland zich niet onbetuigd liet, waren Hollandsche staatsfondsen sterk gevraagd, voornamelijk de 3% pet. leening, en sluiten deze op 100% pet. of pet. boven de no teering der laatste door ons besproken dagen. Teleurstellend was weder de houding der Indische markt. Zoowel contramine-bewegingen als angstvallige houders deden de prijzen der Dorrepaalsche obligatiën opnieuw eenige percenten naar beneden gaan, toen bij geruchte werd gemeld, dat de onderhandelingen tot verkrijging van nieuw kapitaal met de meest geïnte resseerde partijen niet met den gewenschten uitslag waren bekroond. Intusschen, wanneer te eeniger tijd eene reorganisatie moet plaats vinden, is het de vraag of de houders der 6 pet. obligatiën in dezelfde conditiën blijven en kan dus de daling evenzeer het gevolg zijn van de niet te bepalen waarde, die alsdan deze schuldbrieven zullen hebben. Volgens den staat der Nederlandsche bank van den 17n Juli jl. zijn in de vorige week de wisselportefeuille met 2% millioen, de beleeningportefeuille met circa twee ton verminderd. In het cijfer van den goudvoor raad kwam bijna geene wijziging. Voor de buitenlandsche staatsfondsenmarkt gelden nog de volgende mededeelingen. Russische waarden werden om de vermelde politieke redenen het meest door Londen aangeboden. Spaansche fondsen leden aanvankelijk onder het bericht dat de minister Camacho zijn ontslag zoude nemenlater, toen bekend werd dat hij besloten had om aan te blijven, herstelden zij zich eenigermate zonder dat echter de reactie geheel werd overwonnen. Italianen vonden steeds genoegzamen steun van Fransche zijde om op eene vaste stemming te kunnen wijzen de bewegingen in Metallieken en I'ortugeezen waren nagenoeg niets. De transacties in Russische Spoorwegfondsen bepaalden zich uitsluitend tot de aandeelen Warschau-Weenen, de aandeelen Groote Russische Spoor- en de aandeelen der Russische Zuid wester-Spoorwegmaatschappij. Het koersavans bij de eerstgenoemde soort bedraagt ongeveer 4 pet., de hou ding der twee laatstgenoemde soorten was weifelend, tengevolge van de nog steeds heerschende onzekerheid van het superdividend. Van Zuid-Amerikaansche fondsen valt slechts te zeggen dat Mexicanen flauwer waren als een gevolg van de aldaar heerschende onlusten, en dat Venezuelanen eene fractie verbeterden op het bericht dat Gusman Blanco nu toch werkelijk op weg is naar Caracas. De meeste belangstelling werd door het beursbe- zoekend publiek aan den dag gelegd in de Amerikaan sche spoorwegwaarden, en hoewel over het algemeen op weinig koersavans is te wijzen, zoo was de stem ming toch vast te noemen. Als gemeenlijk richtte men zich ook nu naar de Londensche koersen. Bijzonder onder de aandacht kwamen ditmaal de verschillende soorten der Louisville Nashville lijn, waarvan de aan deelen tot 44 pet., de le Hypotheek tot 109 en de Adjustmentbonds tot 89 $4 klommen. Als reden voor die rijzing wordt opgegeven de verbeterde ontvangsten, alsmede dat de exploitatiekosten door de verandering der spoorwijdte aanzienlijk zouden kunnen worden bespaard. De 6 pet. obligatiën Chicago and Atlantic hebben hunne verhoogde koersen niet kunnen behouden. Het schijnt dat de nieuwe reorganisatieplannen niet mede- vallen intusschen rekent men nog op Engelschen steun met het oog op de plaatsing der nieuwe obligatiën. Met 1 Augustus 1886 kunnen de volgende coupons worden geknipt5 pet. Pap. Met. Febr. Aug.4 pet. Cert. 4e leening Rusland; 4% pet. Oblig. Zweden; le hyp. Chesep. South Oblig.6 pet. Oblig. St. Louis San Francisco7 pet. Miss. Kans. Tex. Volgens de Times zou lord Salisbury aan lord Har rington het Premierschap hebben aangeboden, teneinde hem te bewegen, in het nieuwe Eugelsclie Kabinet zitting te nemen. Hartington heeft het aanbod afgewezen, maar aan Salisbury den steun der unionistische liberalen toege zegd beweert de Times. Het schijnt echter dat de leider van de liberale unionisten niet onvoorwaardelijk zijn steun heeft toe gezegd aan het ministerie, dat lord Salisbury zal samen stellen. De Köln. Zeitung verneemt, dat die toezegging is gedaan onder het voorbehoud, dat aan het parle ment geen wetsontwerp, op de Iersche quaeslie be trekking hebbende, zou worden voorgelegd, dat niet te voren Harrington's toestemming heeft verkregen. Het schrijven van Rusland, in antwoord op de po gingen van Bulgarije om tot eene toenadering te ge raken, luidt aldus volgens een bericht uit Sofia: »De belangen van Bulgarije liggen Rusland na aan het hart. Dat weet de Bulgaarsche Regeering zeer goed. Maar de laatste heeft tegenover Rusland zulk eene houding aangenomen, dat 't de Russische Regeering onmogelijk voorkomt, welke voorwaarden tot toena dering dan ook te stellen, zonder dat haar formeele waarborgen gegeven worden. Daar de Bulgaarsche Regeering zulke waarborgen niet geven kan, zouden verdere pogingen toch tot nieuwe ontgoochelingen voeren. Rusland zal de gebeurtenissen, welke elkander in Bulgarije opvolgen, hare volle aandacht schenken en daarnaar zijne houding richten". Wanneer men hierbij het vertrouwelijke antwoord in aanmerking neemt, dat de afzetting van Vorst Alexander als de eenige aanneembare waarborg wordt aangemerkt, dan zal de inhoud van het voorgaande wel de ware zijn, zoo wordt uit Konstantinopel aan de Köln. Zeit. geschreven. Intusschen is de Sobranje verdaagd. Overigens is de politieke wereld kalm en leest men gedurig van bezoeken, door hooggeplaatste staatkun digen aan het middelpunt van alle buitenlandsche staat kunde gebracht of te brengen. Zoo heeft graaf Kalnoky twee dagen met vorst Bismarck geconfereerd. De Russische minister van buitenlandsche zaken, von Giers, heeft zijn bezoek aan Bismarck uitgesteld. Als reden wordt uit Petersburg opgegeven, dat hij wordt opgehouden door de toebereidselen tot het aanstaande huwelijk van zijne dochter. Hij zal niet voor half Augustus naar eene badplaats gaan. Het blijft echter bepaald, dat hij eene bijeenkomst met prins Bismarck zal hebbenalleen staat het nog niet vast, of het te Gastein, dan wel op "Varzin zal zijn. De ontwapening gaat voort en de Porte wint weder tijd, om aan hare binnenlandsche aangelegenheden te denken. Men houdt zich in 't Ministerie met de afschaf fing der binnenlandsche tollen bezig de quaestie werd reeds menigmaal opgeworpen en de gezamenlijke amb tenaren bij de Financien zijn sinds lang van de weinige doelmatigheid der binnenlandsche tollen overtuigd. Totnutoe zeide men: «De schatkist kan die inkomsten niet entberen, al zijn ze nog zoo ondoelmatig"nu schijnt men die meening niet meer toegedaan te zijn en men is met ernst aan de opheffing bezig. De Manchester Cuardian wil het Schiereiland van den Balkan geheel en al tot den Bosporus toe onder het beheer van Oostenrijk brengen, zoodat Servië, Bulgarije en Montenegro, hoezeer betrekkelijk zelfstandig blijvende, tot Oostenrijk zouden komen te staan onge veer in dezelfde positie als Saksen en Beieren tot Duitschland. Engeland zou dan zijne aandacht geheel en uitsluitend op Indië en de grenzen in Midden-Azië kunnen wijden. Wat bedoelt het Manchestersche blad Een Staten- verbond, waarin Oostenrijk de rol van Pruisen speelt Maar dan zou Europeesch-Turkije eerst verder moeten worden verdeeld. Het Oostelijke deel aan Bulgarije, en eenige provinciën aan Griekenlandmaar wat te doen met het Westelijkste deel Onder Montenegro, Bosnië en Servië verdeelen En wie verwacht van Rus land, dat het ooit den Bosporus in de nacht van Bulgarije zal laten Te Londen heeft men bericht ontvangen, dat met kracht gewerkt wordt aan het in staat van verdediging brengen van Sebastopol en de andere Russische havens in de Zwarte Zee. Door de zorgen van Amerikaansche ingenieurs zijn metalen draden gelegd op zekeren afstand van de kustenzij dienen om, met behulp van elec- trische pijlen, vijandelijke torpedos te vernielen. De wijze van inrichting is geheim gehouden en de haven van Sebastopol is gesloten gebleven gedurende de 12 dagen dat de werkzaamheden hebben geduurd. Ylissingen. Het bericht, van hier aan het Rotter- damsch Nieuwsblad gemeld en door u overgenomen, als zoude de dagdienst der lijn "VlissingenQueenboro' met 1 Januari 1887 worden aangevangen, in verband met den loop der Duitsche treinen, is op zijn minst als zeer voorbarig te beschouwen. Omtrent den datum waarop die dienst zal aan vangen valt vooralsnog niets met zekerheid te zeggen, om de eenvoudige reden, dat die datum nog niet officieel is vastgesteld. Vermoedelijk zal echter bovengemeld bericht later blijken onjuist te zijn geweest. Wemeldinge. Bij den heer M. C. Daane aan het kanaal is eene postduif gevangen, gemerkt op beide vleugels: Excelsior, Zierikzee 142, 20 W. J. Rensen 50. Een aan een der pooten gebonden papiertje be vatte 't volgende: merdi pour les ngla France 13 juillet 1886. De pogingen, door den heer Brandt alhier in 't werk gesteld, om een muziekgezelschap tot stand te brengen, beloven met een gunstig gevolg bekroond te worden. Reeds 20 werkende leden meldden zich aan, en de som tot aankoop van instrumenten is zoo goed als bijeen. De commissaris van politie te Nijmegen is, ver gezeld van den heer A. Noorduyn, lid der firma A. Noorduyn en Zoon aldaar, naar Parijs vertrokken, teneinde de uitlevering van den aldaar gearresteerden D. Van der Steen te bewerken. Naar men verneemt, is genoemde commissaris van politie door de moeder- voogdesse van D. Van der Steen van volmacht voor zien, om haren minderjarigen zoon naar de ouder lijke woning terug te voeren, ingeval de uitlevering bij de Fransche justitie bezwaar mocht ondervinden. De korporaal Gulikers. van het 5e regiment infan terie, die ook op den 26 Juni jl. met Van der Steen verdween, en met dezen de 14,300 opmaakte, is, voor zoover bekend, nog niet gevonden. De tweede makker van D. Van der Steen is niet, zooals de Figaro meldt, te Coblenz gearresteerd, maar is (zooals door ons vroeger werd gemeld) reeds den tweeden dag van de ondernomen reis uit eigen bewe ging teruggekeerd, toen het hem duidelijk was ge worden, op welke wijze Van der Steen, die hem tot een reisje langs den Rijn had uitgenoodigd, in het bezit van geld was gekomen. NR. Ct.) In Breda en omstreken zijn in de laatste dagen weer eenige gevallen van hondsdolheid voorgekomen. De sergeant R. te Maastricht, die met 280 van de menagekas verdwenen was, heeft aan een zijner vroegere collega's zijne woonplaats te Luik op gegeven, met verzoek hem eene jas over te zenden. In plaats van de jas, meldde zich eergisteren ten zijnent een luitenant aan, vergezeld van een wachtmeester der maréchaussées. Het ontvreemde geld werd, in franks omgezet, nagenoeg geheel teruggevonden. R., per trein naar Maastricht medegevoerd, wist te Jupille aan zijne geleiders te ontsnappen. Naar het U. D. verneemt, worden in de werk plaatsen der Ned. Rijn-Spoorwegmij. ten behoeve en voor rekening der Ned. Centraal Spoorwegmaatschappij nieuwe 3e kl. rijtuigen gebouwd, volgens het bij eerst genoemde maatschappij bestaand breed model. De hierdoor verkregen meerdere ruimte komt echter geheel ten goede van de reizigers, daar het aantal zitplaatsen op slechts vijf per bank werd bepaald, welk gerief door het reizend publiek zeker op prijs zal worden gesteld. Wederom heeft zich in de omstreken van Maas tricht een dolle hond vertoond, die afgemaakt is, na

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2