Het examen ter toelating tot de rijkskweek school te Middelburg zal aanvangen Maandag 26 Juli. (M. Ct.) De gemeenteraad van Veere heeft met algemeene stemmen het besluit genomen, om de openbare lagere school te veranderen in eene school voor meer uitge breid lager onderwijs. Er zal nu eene oproeping voor hoofd dier school plaatshebben met akte voor Fransch en wiskunde. Rechtszaken. Voor het gerechtshof te 's-Hage stond Woens dag in correctioneele zitting als appellant terecht C. D., schippersknecht te Rilland-Bath, beklaagd van in den avond van 25 April zekeren P., oesterkweeker, na een twist in eene herberg bij de keel gegrepen, buiten de deur geworpen en een schop tegen het on derlijf gegeven te hebben, waarvoor hem door de Mid- delburgsche rechtbank eene celstraf van 15 dagen was opgelegd. De bekl. ontkende en vier getuigen d décharge verklaarden dat bekl. het niet kan hebben gedaan, omdat hij zich op eenigen afstand van de vechtpartij bevond. Adv.-gen. jhr. mr. de Savornin Lohman requireerde de bevestiging van het vonnis. Mr. C. Lucasse, advocaat te Middelburg, voor den appellant optredende, hield er zich van overtuigd dat beklaagde onschuldig washij geloofde dat P. zich vergist heeft in den persoon dien hij als den dader heeft aangewezen, en wees op de tegenstrijdigheid in de verklaringen der getuigen d chargedie z. i. geen onvoorwaardelijk geloof verdienen, zoomede op de pertinente verklaringen der getuigen d décharge. Plei ters conclusie strekte tot vernietiging van het vonnis en vrijspraak van appellant. Een tweede persoon, C. K., mede veroordeeld door dezelfde rechtbank tot 15 dagen celstraf wegens mis handeling van denzelfden P., ontkende voor den hoogeren rechter eveneens zijne schuld. Hij verklaarde P. wel bij den kraag van de jas te hebben vastgehouden, doch niet bij zijn keel te hebben gegrepen, hetgeen door drie getuigen d décharge werd bevestigd. Mr. Lucasse, die ook voor dezen appellant het woord voerde, geloofde dat ook in deze aan eene vergissing en geenszins aan kwade bedoelingen van bekl. moet worden gedacht. Hij hoopte dat bij gemis aan over tuigend bewijs eene vrijspraak zou volgen, of hoogstens zeer geringe straf zou worden opgelegd. In beide zaken is de uitspraak bepaald op heden. Adv.-gen. mr. Bijleveld requireerde de bevestiging van het vonnis. In de gisteren gehouden correctioneele terecht zitting van het gerechtshof te 's-Gravenhage werd behandeld het appèl van een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij H. G. uit Heinkenszand, ter zake van diefstal, veroordeeld is tot 183 dagen celstraf. De bekl. had zich in een winkel te Goes gouden knoopen doen voorleggen, een paar uitgezocht en zich daarmede zonder betaling verwijderd met achterlating van zijne waardelooze koperen knoopen. De bekl. beweerde dat hij de gouden knoopen op krediet had gekocht, welk beweren door den verdediger, mr. Vaillant, nader werd uiteengezet. Pleiter meende dat onderscheidene punten van twijfel aan de schuld van bekl. aanwezig waren en concludeerde tot vernieti ging van het vonnis en vrijspraak van appellant. Adv.-gen. mr. B.jleveld geloofde dat genoegzaam was gebleken en voldoende bewezen dat bekl. de knoopen had ontvreemd, en requireerde mitsdien de bevestiging van het vonnis. Ook kwam in behandeling de zaak van C. Croll, zonder beroep, wonende te Loosduinen, appellant van een vonnis der rechtbank te 's-Hage waarbij hij ver oordeeld is tot ƒ50 boete, ter zake van het schrijven en doen plaatsen in het weekblad Recht wr Allen van een stuk getiteld: »De Slavenkolonie Enschedé en de slavendrijver Van der Zee", waarin beleedigende en honende uitdrukkingen voorkwamen tegen den burge meester van Enschedé. Bij het onderzoek van dit appèl was er eenig meer der publiek dan gewoonlijk aanwezig, dat zich zeer kalm hield. Nadat door den raadsheer mr. Van Geuns het rapport was uitgebracht, vroeg de president aan den bekl. of hij bleef bij zijne in eersten aanleg afgelegde bekentenis, waarop hij toestemmend antwoordde. Het woord was daarna aan den advocaat-generaal mr. Bijleveld, wien het voorkwam dat de rechtbank in het aanvoeren van bewijzen in deze zeer spaarzaam was geweest, en dat hetgeen door haar als beleedigend was aangemerkt, volkomen viel onder de toegepaste strafwet. Hij achtte het vonnis juist gewezen, en re quireerde de bevestiging er van. Op de vraag van den president, of de beklaagde nog iets had in het midden te brengen, zeide deze dat hij nog minder had te zeggen dan de proc.-gen. Hij ontkende de bedoeling te hebben gehad den bur gemeester van Enschedé te beleedigen, maar alleen critiek op diens handelingen te hebben willen uitoefe nen. Hij achtte het overigens beneden zich om zich opnieuw te verdedigen voor dit hof, dat aangesteld was door dienzelfden Koning, die, ter belooning van burgertrouw, den burgemeester van Enschedé had benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw. Hij verwees eindelijk naar zijne voor de rechtbank gevoerde verdediging. De uitspraak in deze zaken is eveneens bepaald op heden. Zie laatste berichten). Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 23 Juli 1886, zijn de navolgende personen veroordeeld: M. De M., P. v. d. B., G. v. G., te Kortgene, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, ieder tot 5,50 boete, subs. 1 dag gev.strafK. N., J. N., te Kolijns- plaat, wegens het graven binnen 500 M. zeewaarts gemeten uit een dijk langs de Zeeuwsche stroomen, ieder tot 10 boete, subs. 2 dagen gev.straf;A. v. d. V., te 's-Heer Abtskerke, wegens het niet tegenwoordig zijn bij het beproeven der brandspuit, tot 1 boete, subs. 1 dag gev.straf; W. D., te Wissekerke, wegens het met geladen geweer zich in 't veld bevinden in gesloten jachttijd zonder consent en zonder buitenge wone machtiging of vergunning, tot 2 maal 5 boete, subs. 1 dag gev.strafM. De V., te Heinkenszand, wegens het niet beletten dat de hond, dien men bij zich heeft, wild drijft, tot 3 boete subs. 1 dag gev.straf; K. II.II. M., te Rilland-Bath, wegens het laten loopen van vee op eens anders grond, tot 3 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. De K., te Ierseke, A. N. te Mid delburg en J. P. N. te Ierseke, wegens het graven binnen 500 M. zeewaarts gemeten uit een dijk langs de Zeeuwsche stroomen, ieder tot 10 boete sub sidiair 2 dagen gevangenisstrafC. v. d. P. en A. P., te Ierseke, wegens het bevisschen der Schelde zonder consent, ieder tot 10 boete, subs. 1 dag gevangenisstraf; M. K., te Tolen, wegens het na zonsondergang met een zeilschip bevaren eener rivier, zonder lantaarn aan den groöten top, tot ƒ10 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf; J. M. en O. B., te Hansweerd, wegens het openhouden van hunne bierhuizen na 't sluitingsuur, ieder tot 5 boete, subs. 1 dag gevangenisstrafP. K„ te Kloetinge, J. De D., te Wolfertsdijk, F. v. G., te Kwadendamme, P. De S. en H. S., te Hoedekenskerke, A. B., te Kwadendamme, J. L., te 's-Gravenpolder, allen wegens openbare dronkenschap, ieder tot 0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf. Allen tevens in de kosten. Heden, 23 Juli zijn nog aangebracht, behandeld en uitgesproken de volgende vonnissen tegen A. H., A. S., te Goes, wegens het gaan over eens anders grond, bezet met rijpende vruchten, vrijgespro ken Th. V. te Grauw, wegens het graven van schelpen binnen den afstand van 500 M. zeewaarts gemeten, uit den teen van een zeedijk in Zeeland, tot 2 maal 10 boete, subs. 2 dagen gev.straf voor elke boete; P. L., A. De B., Th. De R. te Granw, we gens als voren, tot 10 boete subs. 2 dagen gev.straf J. B. te 's-IIeer Arendskerke, wegens het verboden hard rijden te Kruiningen, tot 1 boete, subs. 1 dag gev.strafP. L. te Scherpenisse, wegens het varen met zijn vaartuig door de brug te Wilhelminadorp zonder op 50 M. afstand van de brug de zeilen te strijken, tot 25 boete, subs. 7 dagen gev.straf; J. J. v. d. C. te Amsterdam, wegens het varen met zijn stoomboot door de brug te Wilhelminadorp zonder op 50 M. afstand van de brug te stoppen, tot 25 boete, subs. 7 dagen gev.straf; G. De B. te Rilland, wegens het verboden hard rijden te Krui ningen tot f 1 boete, subs. 1 dag gevang.straf J. B., te Clinge, wegens het visschen met de mossel- kor binnen 500 M. afstand van een zeedijk, tot ƒ10 boete, subs. 2 dagen gev.strafM. G., te Katten- dijke, wegens het zich in 't veld, buiten openbare wegen en voetpaden, bevinden met wildstrikken, tot ƒ4,50 boete subs. 1 dag gev.straf; L. v. d. II., te Clinge, wegens het zich met geladen schietgeweer in het veld bevinden, zonder voorzien te zijn van eene jachtakte, of van een consent, of een buitengewone machtiging, tot ƒ10 boete, subs. 3 dagen gev.straf; J. R., te Ovezand, wegens het stellen van een wild strik, tot 20 boete, subs. 5 dagen gev.strafJ. R., te Wemeldinge, wegens het zich bevinden in het veld, buiten openbare wegen en voetpaden, met wild strikken, tot 20 boete, subs. 5 dagen gev.straf P. v. N., zwervend, wegens openbare dronkenschap, tot 0,50 boete, subs. 1 dag gevangenisstraf D. S., te Hansweerd, wegens het na 't sluitingsuur zich bevinden in eene herberg, tot 1 boete, subs. 1 dag gev.straf;A. S., te Hansweerd, wegens als- voren, tot ƒ1 boete, subs. 1 dag gev.straf; M. v. P., te Hansweerd, wegens alsvoren, tot 1 boete, subs. 1 dag gev.strafG. M. Den Hte Hansweerd, wegens alsvoren, tot ƒ1 boete, subs. 1 dag gev.straf J. K., woonplaats onbekend, wegens openbare dron kenschap, tot ƒ0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; J. G., te Goes, wegens het in openbare dronkenschap verstoren der orde, tot 1 boete, subs 2 dagen gev. straf C. K., te Goes, wegens alsvoren, tot 1 boete, sub. 2 dagen gev.straf;A. v. S., te Ierseke, wegens openbare dronkenschap, tot 0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; P. B., te Ierseke, alsvoren, tot 0,50 boete, subs. 1 dag gev.strafJ. v. H., te 's-Heer Arendskerke, wegens het na 't sluitingsuur verblijven in eene herberg, tot ƒ1 boete, subs. 1 dag gev.straf; P. v. O. en J. v. A., te Ierseke, wegens openbare dronkenschap, tot ƒ0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; C. F., te 's-Heer Hendrikskinderen, a. wegens het openhouden zijner herberg na 't sluitings uur en b. het niet op eene zichtbare plaats hebben opgeplakt een afschrift van de vergunning tot 5 boete, subs. 1 dag gev.straf en ƒ1 boete, sub. 2 d. gev.straf J. K. en C. K., te Hansweerd, wegens het in openbare dronkenschap verstoren der orde, tot 1 boete, subs. 1 dag gev.straf; C. R.te Goes, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, tot 5,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; C. Ste Hansweerd, wegens openbare dronkenschap, tot 0,50 boete, subs. 1 dag gev.straf; Th. P. v. N. en C. S., te Hansweerd, wegens het na 't sluitingsuur zich bevinden in een bierhuis en het zich bevinden in openbare dronkenschap, ieder tot 1 boete, subs. 1 dag gev.straf en ƒ0,50 boete, subs. 1 dag gev.strafC. v. d. B., te Schie- broek, wegens het maken van nachtelijk burengerucht, tot 5,50 boete, subs. 1 dag gev.straf. Allen tevens in de kosten. Buitenlandsch Overzicht. De Koningin van Engeland heeft het ontslag van het ministerie Gladstone aangenomen en Lord Salisbury naar Osborne ontboden. Aangezien het zich reeds laDg deed voorzien, dat hem de vorming van een kabinet zou worden opgedragen en hij dus ondershands daar mede reeds een begin heeft kunnen maken, verwacht men nog deze week de samenstelling van het nieuwe ministerie te zullen vernemen. Vermoedelijk zal dan het Parlement tegen 5 Augustus worden bijeengeroepen. Niet onmogelijk is het, dat de conservatieve regeering eene ongezochte gelegenheid zal vinden, voorloopig de aandacht van de Iersche quaestie af te leiden door de buitenlandsche politiek op den voorgrond te stellen. Rusland schijnt die gelegenheid te willen verschaffen. Nu het Batum-incident geen twist veroorzaakt, wordt twist gezocht door onbillijke eischen bij de grensrege ling van Afghanistan, terwijl ook eene poging om vasten voet te verkrijgen in de wateren van Corea niet anders dan als een tegen Engeland vijandige daad kan worden beschouwd. Daarbij komt, dat het gewapend verzet in het gewe zen koninkrijk Birma zich uitbreidt en Engeland's schijnbare zwakheid tegenover die beweging ook in het reeds lang aan zijn heerschappij onderworpen ge deelte van Birma den oproerigen geest voedsel geeft. De Russische Regeeriüg heeft een memorandum aan de Mogendheden gezonden over de Batum-quaestie. Daarin wordt erop gewezen, dat de Russische schatkist schade leed door het niet heffen van rechten en door den omslag van een douane te land om Batum heen voorts dat de handel en de welvaart van Batum daar onder ledenaan de bewoners der omliggende distric ten werd een groote last veroorzaakt door die douane te land; zij moesten voor alles wat zij te Batum kochten, rechten betalen; ook de Mohammedaansche vrouwen moesten aan een gestreng douane-onderzoek onderworpen worden, hetgeen geheel tegen de lands zeden streed; verzoekschriften, door duizenden getee- kend, kwamen in tegen het blijven van Batum als vrijhaven; in deze omstandigheden was het voor de Russische Regeering een zaak van beteekenis, dat artikel 59 van het Berlijnsche tractaat, waarbij Batum tot een vrijhaven verklaard was, niet de vrucht was •geweest van gemeen overleg der Mogendheden, maar een geheel vrijwillige concessie van den toenmaligen Russischen Keizer Alexander II; bovendien waren de voordeelen, die men zich daarvan voor de andere Staten beloofde, grootendeels vervallen, nu de transito handel van den Caucasus niet over Batum ging. Dit alles geeft echter Rusland nog niet het recht om eigendunkelijk het bedoelde tractaat ten opzichte van Batum ter zijde te stellen. De bepaling, dat Batum een vrijhaven zou zijn, stond eenmaal daarin en zij kon dan ook zonder toestemming der mogendheden niet veranderd worden. Gemengde Berichten. De Vereeniging tot Weezenverpleging in Zuid en Noord-Beveland verzoekt ons te berichten, dat de verloting der aan die vereeniging door eene dame ge schonken bedsprei zal plaatshebben op Vrijdag 30 dezer maand des avonds te 8 uren ten huize van den waarnemenden voorzitter der vereeniging, den heer Z. D. Van der Bilt La Motthe. Naar wij vernemen zijn voor den extra-trein van Vlissingen naar Rotterdam op Zondag 25 Juli 1886 te Goes genomen 250 kaarten en te Middelburg 190. Wij kunnen verzekeren, dat de toestand van den werkman van den heer V. d. Peijl, wien Dins dag een ongeluk overkwam, volgens verklaring der geneesheeren, die hem hebben behandeld, zeer gun stig is. In den Wilhelminapolder moeten, naar men ons mededeelt, Woensdag een drietal arbeiders door de groote hitte op het veld flauw gevallen zijn, zoodat zij naar huis moesten worden getransporteerd. Krabbendijke. Gisteravond omstreeks half acht wandelden drie jongens van 14, 16 en 17 jaar langs den zeedijk alhier, alwaar een andere knaap bezig was een revolver te poetsen. Zij beproefden deze af- tetrekken, met het ongelukkig gevolg, dat een der knapen J. De K. uit Middelburg, die hier logeerde, door het volle schot boven de linkerslaap getroffen werd en een .uur later overleed. De oudste der jon gens, een zoon van den heer W. alhier, werd licht gewond aan de rechterwang. Zooals men begrijpen kan is de knaap, die op zoo noodlottige wijze zijn makker trof, zekere K., radeloos, en zijn tengevolge van dit on geluk de betrokken familiën in diepen rouw gedompeld. Te Scherpenisse had een 6-jarig jongetje het ongeluk in de spuikom te vallen, onmiddellijk voor de daarin bevindende sluis. De stroom voerde den knaap de sluis door, zoodat hij in de haven terecht kwam. Met behulp van een gaarde slaagde een 16-jarig jonge ling er in het kind te redden. Te Breskens heerschen in een aantal huisgezinnen de mazelen. Maandagnacht sloeg de bliksem in den toren van het stadhuis te Sluis, waarin zich het bekende klokkenspel van Jantje van Sluis bevindt. Gelukkig ontstond er geen brand. Door den heer A. F. Wisse, hoofd der school te Breskens, is eene zangvereeniging van onderwijzers en onderwijzeressen, leden der onderwijzers-vereeniging in het arrondt. Qxistburg, opgericht, welke hare bijeen- komstag^MBden, telkens wanneer deze vereeniging te oX^^^H^Badert. Djl^^HP^enkomst werd jl. Zaterdag bijgewoond dcförel^TO-tal heeren en 4 dames. Het wegens wanordelijkheden op last van den gezagvoerder der Harliuger stoomboot van boord zetten van den onder-hofmeester, een jongeling van 17 jaren, lokte Maandag op de De Ruyterkade te Amsterdam een aantal toeschouwers, wegens het daarbij tegenover een tweetal politie-agenten gepleegd heftig verzet. Niet dan met de grootste krachtsinspanning wisten bedoelde beambtenwaarvan er één in de hand gebeten en verwond werd, zich -van dien jongen rebel meester te maken en hem naar den naastbij gelegen politie post over te brengen. Te Noordwijk is Woensdagochtend bijna de ge- heele fabriek van verduurzaamde levensmiddelen van den heer Blokhuys afgebrand, met den geheelen voor raad. Er zijn thans ruim 150 menschen zonder werk. De fabriek was zeer laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Een meisje te Hilversum, dat, na ruim 3 jaren het gebruik van hare stem gemist te hebben, dezer dagen na een hevigen schrik weder spreken kon als voorheen, is hare stem nu weer kwijt. Het schip van de wed. G. Vos te Sliedrecht, schipper T. Vos, beladen met afval van Lessineschen steen, bestemd voor de verdediging van den Anna- FrisopOlder (Noord-Beveland) is ter hoogte van den hoek van Ouwerkerk zoodanig door een uitschot van wind overvallen, dat het zeil aan flarden gescheurd en weggewaaid is, en de mast gekraakt is. Het schip werd daardoor geheel ontredderd en kon zijne bestem ming niet bereiken, zoodat de lading, in plaats van aan genoemden polder, te Stavenisse gelost moest worden. De gemeenteraad van Oldebroek geeft den strijd voor het behoud van de hem zoo dierbare verordening, waarbij het gebruik van rijwielen verboden werd, niet op. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een slager uit Elburg, die de ingezetenen per rijwiel van versch vleesch voorzag. De rechter zal dus nu hebben uit te maken, of deze veel besproken verordening al dan niet buiten werking is gesteld door het onlangs herziene provinciaal regle ment op de wegen in Gelderland. Te Vucht had eene dienstbode het ongeluk onder het strijken in brand te geraken. In haren angst vloog zij den tuin in, blijkbaar met het doel om, door in den vijver te springen, de vlammen te blusschen. De tuinman echter wierp haar op den grond en doofde de vlam, zoodat het meisje er met verzengde haren en eenige brandwonden afkwam. Maandag zijn de hondsdagen begonnen. Men weet dat de honden reeds voorlang hebben gebroken met de traditie om dat tijdperk uit te kiezen voor even- tueele dolheid. Dinsdag was het Sint Margeriet, de dag die zes weken regen of mooi weer geeft naar de aloude theorie, die nooit is weerlegd dan door de feiten. Tegenover onze lezers achtten wij ons echter ver plicht deze merkwaardige dagen in herinnering te brengen. {Arnh. Gt.) De berijders van een tweewieler en een driewieler waren gisteren op den weg langs het Boorhuis in Den Haag zich aan 't oefenen in het hardrijden, toen de driewieler in aanraking kwam met een eenwiel, in de gedaante van een scharenslijjierswagen, welks rad tut wiel gebezigd werd. Hierdoor ontstond een hevige woordenstrijd, tot dat er een vierwieler, een huurrij tuig, aankwam, welks bestuurder een einde aan den twist maakte, door te roepen: «Vooruit, als je durft, wie het eerst van ons vieren aan het eind van de laan is Als een pijl uit den boog vlogen de tweewieler en de driewieler naast den vierwieler. De laatste met zijn viervoeter moest het echter opgeven, en het geheel werd door den eigenaar van den eenwieler, die wijse lijk aan den wedstrijd geen deel nam, vertoornd gade geslagen. De heer Tanneguy de Wogan kwam hier Woens dag langs met zijn kleine perissoir de «Qui Vive". Men is hier te Dordrecht gewoon aan vaartuigen vau aller hande vorm en grootte; toch zullen niet velen een scheepje gezien hebben als dat van den heer De Wogan, dat in het geheel 25 kilo weegt en zee bouwt 1 Bedenk daarbij dat het vaartuig van papier is, en dat het reeds verder geweest is dan de meeste Dordrechte- naren 1 De eigenaar is een hartstochtelijk liefhebber van sport en maakte met zijn scheepje eene reis door half Europa. Het vorige jaar moest de reis gestaakt worden te Keulen, waar kwaadwilligen het er op toe legden het vaartuigje te vernielen. Met groote volhar ding werd dit jaar de reis opnieuw begonnen, waar zij het vorige jaar bad moeten worden afgebroken langs den Rijn af te dalen tot Rotterdam was het werk van enkele dagen en weer een tweetal dagen zal noodig zijn om langs Hollandsch Diep, Volken rak en Ooster-Schelde te Veere te komen en langs Middelburg Vlissingen te bereiken. Van daar gaat de reis over zee naar 0stend6 en langs de kust van België en Frankrijk tot Havre de Grace. Laat ons den kloeken reiziger alle goeds wenschen op de rest van zijn tocht: aan de kleine «Qui Vive" eene behouden tehuiskomst te Parijs. Voor menigeen die dit interesseeren zal, voegen wij hierbij dat de lengte van het scheepje 5.10 meter is, de breedte 0.65 meter, de dikte van de huid 5 mil limeter, die van het verdek 3 millimeter. Reeds wer den door den heer De Wogan 8000 kilometer met dit vaartuigje afgelegd achtereenvolgens werden Zwit serland en zijne meren, de Rijn, de Donau en de Middellandsche Zee bezocht. Van de Fransche rivieren werden de Rhone en de Saöne, de Yonne en de Seine bevaren, terwijl een kleine triomftocht van Le Havre langs de Seine naar Parijs den kruistocht van dit jaar zal besluiten. (D. C.) De gemeenteraad van St. Denis, in het Seine- departement, werd dezer dagen ontbonden en het be noemen der in zulke gevallen gebruikelijke commissie van administratie bleef achterwege. Dit heeft tenge volge dat er, zoolang de nieuwe verkiezingen niet hebben plaats gehad, ook geen burgerlijke huwelijken kunnen gesloten worden. Verleden week verschenen er niet minder dan 16 bruidegoms op het stadhuis om met luid getier naar den ambtenaar van den bur gerlijken stand te vragen, die er natuurlijk niet was. Ten slotte maakten zij zooveel geraas, dat de politie hen gebood zich te verwijderen. Er volgde een vecht partij en het einde was dat een half dozijn bruidegoms en meer dan een dozijn getuigen in arrest genomen werden. Uit Parijs wordt het volgende practisch galante avontuur geschreven De jeugdige soubrette Lili Bertier bevond zich sinds eenige maanden, ter herstelling van hare gezondheid, aan de oevers van het meer van Genève. Bij hare terugreis ontmoette zij aan het station een onbekenden jongen man, die haar eene reusachtigen bloemenkorf aanbood. Tot de kunstenares zeide hij «Ook ik reis naar Parijs en deze bloemen zullen onze aankomst verkondigen". Op de plaats van be stemming aangekomen, bood de vreemdeling aan den korf met bonbons te vullen, daar de bloemen voor 't grootste gedeelte verwelkt waren. Bij de teruggave van den korf, merkte de actrice op, dat hij veel lichter was geworden. «Geen wonder", antwoordde de jeugdige dandy. «In uw korf waren 18 remontoir-horloges ver borgen, die gij wel zoo goed geweest zijt, over de grenzen te brengen." En beleefd groetende verwijderde zich het jonge mensch. Laatste en telegraphische berichten. Ierseke. OESTERBEURS. Verkocht zaaigoed a ƒ1,50, 2,25, ƒ2,50 en ƒ3,—. Borsele. Gisteren hield de dijkraad voor de water-

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2