Bouw- en letten, MlillllI, Bouwgrond. Bouwland, Vruchten te Velde 2 H00IWEIDEN, Meubelen en Huishoudelijke Goederen, Openbare Verkooping. Zaterdag 17 Juli 1886. Tarwe en Aardappelen, HOOIGRAS, ADVERTENTIEN. op Zaterdag den 8 Juli f886, veilen en verkoopen Voorloopige Aankondiging. Openbare Verkooping. op Maandag den 5 Juli f886, ruim 5 Hectaren Openbare Verkooping op Woensdag 7 Juli 1886, in de maand Juli 1886, f8 Hectaren 41 Aren 84 Centiaren, De verkocping van Meubilaire Goederen te Wemeldinge, gean nonceerd legen 8 Juli a. s., wordt uitgesteld lot en bepaald op Openbare Verkooping. op Vrijdag den 16 Juli 1886, ongeveer 4 Hectaren TARWE, GERST enz., ongeveer f Hectare ongeveer 30 Aren Dito, 2x|2 Hectare VERPACHTEN ongeveer 4 Hectaren te behoeden. Een elders wonend schuldeischer van zekeren handelaar in comestibles te Delft, wiens zaken niet al te voordeelig staan, kwam voor een paar dagen over en eischte 60 voor geleverde winkelwarentoen de winkelier niet in staat was aan 't verzoek te vol doen, pakte de leverancier zooveel goederen weg, als hij meende noodig te hebben om geen schade te lijden. Deze door hem bij een ander winkelier geborgen goederen zijn echter door de politie in beslag genomen en tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. In den Dierentuin opgevangen. Hoe krijgt men ijsbeeren? Door zijn confiseur de rekening van geleverd ijs niet te betalen. De «gouden roos", door den Paus aan de Ko ningin-Regentes Christina van Spanje gezonden, is een tak met 9 bloemen, 14 knoppen en omstreeks 100 bladen, in fijn goud, naar de natunr bewerkt. De grootste geopende roos is in het midden geopend, een geurigen balsem en muskus inhoudende, door den Paus onder bepaalde plechtigheden daarin gelegd. Deze gouden tak is vastgehecht in een verguld zil veren, lijn geciseleerde vaas in 16e eeuwschen stijl, waarvan de hengels uit twee engeltjes bestaan. Op het midden der vaas is de heilige Christina afgebeeld en aan de andere zijde een latijnsch opschrift, het geschenk toewijdende aan «de moeder des Konings van Spanje". Op het voetstuk staat de naam des Pausen en relief. Ilet geheele kunstwerk heeft een hoogte van 80 centimeters en is vervat in een noten houten kistje met het ingelegd wapen des Pausen. De Parijsche politie zocht sedert eenigen tijd naar een dief, die thans onder zonderlinge omstandig heden teruggevonden is. Zaterdagmiddag sprong een man in het kanaal Saint Martin, doch werd door een voorbijganger gered, die den ongelukkige nagesprongen was. De redder werd van alle kanten door de aanwezigen met zijn moedige daad geluk gewenscht en in triumf naar een bureel van politie gebracht, waar de man herkend werd voor den gezochten dief. Om der waar heid wille moet gezegd worden, dat hij vrij wel, maar niet genoeg, weerstand geboden had tegen den zege- pralenden optocht te zijner eere. Laatste en telegraphische berichten. Volgens ons verstrekte opgaven, waaraan alleen de gemeente Stavenisse nog ontbreekt, hebben er in ons hoofdkiesdistrict gisteren 3479 kiezers gestemd. De gemeente Stavenisse telt 45 kiezers, zoodat het totaal iets beneden het cijfer van 15 Juni (2575) zal blijven. In de Classicale Vergadering, heden alhier ge houden, waren tegenwoordig 18 predikanten en 30 ouderlingen al de aftredenden zijn herkozen. Als se cundus-assessor in plaats van Ds. Ruysch Van Dugteren werd gekozen Dr. Van der Beke Callenfels, predikant te Biezelinge. Met betrekking tot een voorstel van de Synode om voor het examen ter toelating tot de evangeliebedie ning in plaats van het bijwonen van de lessen in de zielkunde te vorderen het bijwonen van college in de Nederlandsche taal of in de Nederlandsche letterkunde, stelde Ds. Huet voor: «De Classicale vergadering, overwegende de veel grooter behoefte voor toekomstige evangeliedienaren aan degelijke psychologische kennis dan aan meerdere kennis van Nederl. taal en letter kunde, die tot voorbereidende studie behoort, wenscht de studie van de psychologie niet afgeschaft, maar integendeel verscherpt te zien. Met betrekking tot den door de synode voorge stelden Modus Vivendi (wijze van samenwoning der bestaande partijen in éen kerkverband) zijn drie verschillende consideration voor de vergadering ge bracht door ds. Laan, ds. Huet en ds. Vermaas, alle de pogingen van de synode waardeerende, maar de zaak onuitvoerbaar achtende. Ierseke. Bij de verkiezing voor de Tweede Kamer heeft zich hier het volgende incident voorgedaan (het stembureau bestond uit de heeren J. De Koeijer, le wethouder, voorzitter, L. Laban en A. Hartoog). Kort na de opening der stembus verschijnt ds. P. Van Vlaanderen, predikant der Chr. ger. gem. alhier in de gemeentekamer en begint de namen der kiezers, die hun kiezersplicht komen vervullen, op te teekenen. Een lid van het stembureau vraagt, wat den heer Van Vlaanderen beweegt zulks te doen. Toevallig was juist de burgemeester in de zaal, en deze, om inlichtingen gevraagd, besliste, dat, dewijl de heer Van Vlaanderen geen kiezer was, hij niet het recht had hier te vertoeven en dus de zaal diende te ver laten. Ds. Van Vlaanderen, blijkbaar verontwaardigd, voldeed hieraan onder protest. Op straat gekomen ontmoet hij een werkman, dien hij tegen dubbel dagloon engageert om buiten op straat de stemmende kiezers op te teekenen. (Later op den dag verkreeg deze door de welwillendheid dei- buren een stoel, een kop koffie, een sigaar en een plaatsje op een stoep, vlak tegenover de gemeente kamer). Den veldwachter-bode was te voren gevraagd om tegen betaling van f 2 dit werk te verrichten, maar deze had geantwoord niet te kunnen uithoofde van zijn dienst. Even na den middag verscheen de heer J. Molhoek, lid der Chr. Ger. gem., kiezer, die zich eveneens in de zaal posteerde en de namen der binnenkomende kiezers begon aan te teekenen. De voorzitter van het stem bureau merkte op, dat de heer Molhoek iets deed, waartoe hij niet bevoegd was, aangezien hij wel kon komen om te stemmen, maar niet om als stemop- nemer te fungeeren. De heer Molhoek antwoordde, dat hij vermeende recht te hebben hier tegenwoordig te zijn. Als de wet hem zulks verbood, zou hij zich ver wijderen, anders niet. Daarom werd den secretaris verzocht het hierop betrekking hebbende art. 40 al. 2 der kieswet voor te lezen, alwaar staat: «De kiezers houden zich uitsluitend bezig met het stemmen over te kiezen personen." Tot driemaal toe werd hieraan vol daan, doch de heer Molhoek was nog niet overtuigd en vroeg den voorzitter bepaald af,of deze het recht had hem, kiezer, te verwijderen. Hij kreeg ten antwoord, dat de wet wel toestaat bij het openen der stembus tegen woordig te zijn, maar niet bij de inlevering der stem briefjes. Den heer Molhoek werd dus vriendelijk ver zocht de zaal te verlaten, waaraan hij eindelijk pro- testeerende voldeed. Een half uur vóór het sluiten der stembus verscheen de heer Molhoek weder, om een verzoek voortedragen. Hem werd dit toegestaan, doch pas na den afloop der stemming. Toen verzocht de heer Molhoek, dat van het met ds. Van Vlaanderen en hem gebeurde in het proces-verbaal der stemopneming melding zou gemaakt worden, doch hij kreeg ten antwoord, dat zich geen geval had voorgedaan, waarbij de orde verstoord was, en dat het proces-vei baal volgens een bij de wet voor geschreven model wordt opgemaakt. (Wij ontvingen over deze zaak nog een ingezonden stuk, waarin onze meening over de quaestie gevraagd wordt. Wij antwoorden, dat de wet in art. 57 wel het openen der stembriefjes in het openbaar beveelt, maar dat dit niet het geval is ten opzichte van de inlevering. Hieruit zou men wel eenigszins kunnen afleiden, dat de wet de inlevering niet openbaar stelt en zouden wij geen bemerking durven maken op de handeling van het stembureau te Ierseke. De redactie van de Gemeentestem denkt er ook zoo over. Echter is het een erkend feit, dat in zeer vele plaatsen van ons land er volstrekt geen bezwaar tegen gemaakt wordt, dat kiezers of niet-kiezers in zeker gedeelte der zaal de namen der stemmende kiezers aanteekenen. En een bepaald verbod daar van wordt evenmin in de wet aangetroffen als een art. dat deze handeling toelaat. Op dit oogenblik ontbreekt ons de tijd uit de discussien bij de behandeling van de art. 40 en 57 der kieswet nategaan of daarin eenig licht in dezen te vinden is. Blijkt dit het geval te zijn, dan deelen wij dit later mede. Red.) 's-Gravenhage. Domela Nieuwenhuis en Croll heb ben heden appél aangeteekend van het veroordeelend vonnis der rechtbank. Amsterdam. Bij de verkiezing van twee leden van den gemeenteraad alhier is gekozen (geel stembriefje) dhr. J. R. WüSTE met 1893 stemmen. Mr. Th. Heems kerk bekwam 980 stemmen. Voorts moet herstemming plaatshebben (wit stembriefje) tusschen Jhr. mr. C. J. DenTex met 1736 en dhr. J. Kuinders met 1078 stemmen. Herstemmingen Tweede Kamer. Haarlemmermeer. Gekozen mr. F. J. M. A. REE KERS (k.) met 845 st. Dhr. H. F. Bultman (1.) had 685 st. Leiden. Gekozen O. baron VAN WASSENAER VAN CATWVCK (a.) met 1898 en dhr. J. P. SMEELE (k.) met 1515 st. Mr. H. Graaf Van Limburg Stirum (1.) had 1338 en dhr. J. Rinkes Borger (1.) 1068 st. Zuidhorn. Gekozen mr. E. J. J. B. CREMERS (1.) met 675 st. Mr. U. H. Huber (a.) had 400 st. Datmn. 3 Juli, B 5 7 7 S 9 14 14 16 16 16 - 17 19 - 21 - 5 Aug. Sept. Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. InformatiëD. Ierseke, afbraak, Kapelle, liooigras, enz., Kloetinge, vruchten te velde, Goes, meubilaire goederen, Goes, meubelen enz., Goes, panden, Goes, meubelen, Goes, woonhuis, slachthuis enz., Pilaar. Ellewoudsdijk, hofstede, Mulock Houwer. Borsele, veldvruchten, Pilaar. 's-Gravenpolder, tarwe en aardappelen, P. Overman. h verp. bouwland, P. Overman. Wemeldinge, meubilair en huisraad, Gallis Merens. Heinkenszand, woonhuis en erf, Borsele, hofstede, Hoedekenskerke, verp. land, Borsele, boereninspan, 's-Heerenhoek, hofstede en land, Pelle en Lansen Croin. Goes, Jacob- of Sloepolder, Gallis Merens. gemeente-herberg, Gallis Merens. De Vos. Gallis Merens. Pilaar. Pelle. Pelle. Bank van leening. Mulock Houwer. P. Overman. P. Overman. P. Overman. Pelle. 5EB3BCdlLfl2aSaES« Te houden Aanbestedingen. Datnm. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 2 Juli, Middelburg, bouw van een zelfregis- treerenden getijdemeter, aan het hoofd te Zieriksee. Raming f8000. Rijksingen. Goes. Burgerlijke Stand Goes van 27—30 Juni 1886. Geboren: 27, Johannes Hubertus, z. v. Anthonie Elisa Janssen en Boukje Ruitenberg. Overleden 29, Adriaan Snoodijk, 60 j., gehuwd met Neeltje Magrieta Van Lie. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Woensdag 30 Juni 1886. VerwachtingNoordelijke wind, goed weêr. Marktberichten. GOES, 29 Juni 1886. Tarwe en Rogge werd alleen aan onze beurs getoond, de stemming was onveranderd, zoodat volgens notee ring werd verkocht. Wol werd niet verhandeld. Oude TARWE per hectoliter a Nieuwe TARWE w n u 6,70 a 7, Oude en Jarige ROGGE 5,20 a 5,40 WINTERGERST ft ZOMERGERST a HAVER g i a t BLAUWE ERWTEN a BRUINE BOONEN a PA ARDEN BOON EN at—,— a r ~v BOTER per K G. (Ned.<$.) 0,94 a 1,08 EIEREN per 100 stuks 3a 3,60 ROTTERDAM, 28 Juni 1885. Tarwe. Door den matigen toevoer van Inlandsche witte, was de stemming vast en de kooplust meer geanimeerd, waardoor ruim vorige prijzen gemakke lijker te bedingen waren. Zeeuwscne, de beste f7 a f 7,30, soms nog daarboven, goede en mindere f 6,60 a f 6,90, Canada f 6,20 a f 6,70, per gewicht 125/26 ffi Inl. witte a f9,25, 123/24 ffi dito f8,90 per 100 kilo. Rogge. Inlandsche door kleinen toevoer 10 cents hooger. De beste f5,70 a f5,90, mindere t 5,20 a f5,60. Gerst bijna niet ter markt. Zeeuwsche, Flakk. en Overm. winter en zomer f3,60 a f4,60. Haver minder gevraagd en moeielijk te verkoopen. De beste f3,80, f4,20, mindere f3 a f3,70. Paardenboonen tot vorige prijzen weinig ge vraagd. De beste f6,30, f6,50, mindere f6, f6,25. Duivenboonen te noteeren van f 6 tot f 8, doch werden weinig getoond. Bruine Boonen met kleine vraag tot vorige prijzen. De beste f10 a f 11, mindere f7 a f9,50. Witte Boonen zonder koopers. De beste f9 a f 10, mindere f 6 a f 8,50 te noteeren. Blauwe Erwten weinig aangeboden en door benoodigden 25 cents hooger betaald De beste f 8,50 a f9,25, niet-kokende alsvoren f7 a f7,25. Hennepzaad onveranderd van f6,50 tot f8. Kanariezaad prijshoudend. Het beste f 10 a f 10,50, minder 19 a f9,75. Meelbericht. In het begin der week was er goede vraag, doch werden bieaingen meestal afgewe zen. Al naar gelang het weder zachter werd, waren fabrikanten gemakkelijker, waardoor opnieuw verkre gen bijkomende biedingen werden geaccepteerd, en beduidende zaken tot stand kwamen in eerste qualiteit Inlandsch, zoowel als iu Hongaarsch en Amerikaansch Meel. Ook 2e en 3e soorten mits goed van smaak en bak-aard vonden veel attentie. Heden was de markt onveranderd. Meekrap geheel onveranderd, met weinig zaken. Zeeuwsche eieren f 3,40 a f 8,60 de 100 stuks. ROTTERDAM, 29 Juni 1886. Op de heden gehouden Veemarkt waren aan gevoerd: 547 vette runderen, 677 magere dito, 132 vette en graskalveren38 nuchtere kalveren, 53 schapen of lammeren, 153 biggen. De prijzen waren als volgt: vette Runderen le qual. 78 c„ 2e qual. 70 c„ 3e qual. 65 c., kalv. le qual 90 c., 2e qual. 70 c., schapen le qual. 70 c, 2e qual. 60 c., alleB per kilo; varkens le qual. 22 c., 2e qual. 20 c., 3e qual. 18 c„ licht soort 20 c., per 1/i kilo. De prijzen der boter waren heden als volgtle qual. f48, 2e qual. f44, 3e qual. f40, per Va kilo 50 a 75 c De ondergeteekende betuigt ook namens hare kinderen haren oprechten dank ■voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden bij het overlijden van haren dier baren man en vader. Waarde, 22 Juni 1886. Wed. M. PIEPER geb. Blok. De Deurwaarder DE VOS te Goes zal des namiddags te 1 uur, bij het hotel «De Schelde" in de Langeviele te Ierseke, op drie maanden als: 2 verplaatsbare Dagketen, 2 Kelderwinden, 1 Vloeraandrij ver, Mortelmolen, Plafondhaken, Kalktobben, Kalkbakken, Schra gen Ladders Steigerhouten Planken, Kruiwagens, Delen, Touwen, Ramen, IJzer, Steen, Pannen, enz. enz. Op nader te bepalen dag ln de maand Jnll 1886 zal J. Cornelisse De Jonge op de door hem bewoonde hofstede onder Borsele Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes, De Notaris PILAAR zal des namiddags te 2 uren, te Kloetingein de herberg «het Huisje ten halve" bij P. Kami>, voor Kootje Gond, verkoopen EN samen groot ongeveer 3 Hectaren, onder 's-Heer Abtskerke. Breeder bij plakbiljetten vermeld. des morgens te 10 uren, op het «Slot Ostende" te Goesvan: EENE PARTIJ waaronder: Zuivere Bedden, Kachels, Spie gels, Tapijten, Kristal- en Glas werk, Hanglampen, eene partij Sigaren, Flesschen enz. Bij strooibiljetten nader omschreven. GOEDEREN worden van af heden aan het verkooplokaal aangenomon, waarvoor men zich vervoege bij M. BARTELSE. KIJKDAG Dinsdag 6 Juli. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris J. LANSEN CROIN zal op nader te bepalen dag bij L. Geus te 's-Heerenhoek, ten verzoeke van J. Cor nelisse De Jonge, publiek verkoopen bestaande in: Woonhuis, Schuur, Wagenhuis en verderen Timmer, met de daarbij behoorende tiendvrije gelegen onder de gemeente Borsele, in den polder Borsele en in den Nieuwen West- Kraaiertpolder, kad. sectie A nummers 76, 150, 153, 155 en sectie E nummers 91, 99, 100, 101, 180, 211,215 en 212 ged, ter grootte van DAARNA wassende op voormelde gronden. Informatiën te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. Eene tweede nieuwe straat is aangelegd door W». VAN OEVEREN Jr. en JOOST SANDEE Jz. te Ierseke. De Notaris, A. GALLIS MERENS. Kapelle, 30 Juni 1886. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal des voormiddags te 10 uren, ten herberge van J. M. Zaaijer te s-Gravenpolderin het openbaar verkoopen 10 ten verzoeke van den eerz. J. C. Bonwens, aan Schoorkenszandweg, onder 's-Graven polder, in 6 perceelen 20 ten verzoeke van den eerz. M. Bnrger, in Zwake en in Bordesoogenhoek, alles onder 's-Graven polder, benevens in Pieter Muggenhoek, onder Baarland. Alles breeder bij biljetten omschreven. En onmiddellijk daarna voor den tijd van 7 jaren ten ververzoeke van J. C. Bonwens, waarop de hiervoren gemelde vruchten was sende zijn, mede in 6 perceelen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris te 's Gra venpolder. i|in pm nnii wordt UITGELOOFD aan luil uULOliN ieder» die niet herstelt of wiens gezondheid niet ver betert door het in geheel Europa, en ook reeds daarbuiten, met roem bekende Haema- ton, het nieuwe succesvolle universeele medi cament, dat den heer Hartzema, Adj.-Apo theker te Amsterdam, volkomen van hevige verouderde rheumatiek met verstijving en verkromming van de gewrichten bevrijd heeft. Dit medicament verwijdert de con- crementen van urinezuur de eenige oor zaak van alle vormen van RHEUMATIEK en JICHT uit het lichaam van den lijder, en is bijgevolg het eenigste middel, dat, zelfs in geheel verouderde gevallen VOL- LEDIGE GENEZING schenken kan. De vleiendste brieven van tal van dankbare herstelden, waaronder van vorstelijke Hoog heden, professoren en artsen, alsmede de drie medailles, waaronder de groote gouden medaille le klasse met diploma fan ver diensten van de Unione Op. Umberto I in Italië, waarmede dit medicament kortelings BEKROOND werd, liggen ter inzage. Tot zending op schriftelijke aanvrage, met bro chure, per post of per spoor, van Amster dam naar alle plaateen in Nederland en het buitenland. Heele fl 3,50halve 2. Geen depots.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 3