Woensdagmorgen te half elf had in de gemeente Vrijenban bij buitengewone Raadsvergadering de instal latie plaats van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer m r. W. J. S a a ij m a n s Vader. Op het bepaalde uur werd de benoemde burgemeester de vergadering binnengeleid en door den Voorz. op hartelijke wijze verwelkomd en hem toegewenscht dat hij de belangen der gemeente naar behoeren zou kunnen behartigen tot welzijn van de ingezetenen en tot bloei der gemeente, waarna de Burgemeester, onder dank zegging aan Z. M. den Koning voor zijne benoeming, aan den Voorzitter en den Raad voor de hem toege brachte gelukwenschen, nadat ZEd.A. verzocht had op de hulp en den steun van den Raad en in het bij zonder van de Wethouders en Gemeente-Ontvanger te mogen rekenen, verklaarde zijne betrekking te aan vaarden. Avondpost Het Vaderland heeft inlichtingen ingewonnen omtrent het opstootje te Tjiomas, bij Buitenzorg, en schrijft «Naar aanleiding van het bericht in de Staatscourant, betreffende onlusten op het particuliere land Tjiomas en het optreden der militaire macht om de rust daar te herstellen, welk bericht eindigde met de woorden: «Men meent de reden van het verzet te moeten toe schrijven aan opdrijving door den landheer van de lasten der opgezetenen van het land", seinden wij giste ren naar dien landheer, den heer De Sturler, het volgende «Sein oorzaak opstoot. Officieel telegram beweert opdrijving lasten". «Heden ontvingen wij van den heer De Sturler het volgende antwoord »Van opdrijving lasten geen sprake. Op landgoed Tjampea (niet Tjiomas) vormde zich de bende oproer lingen, waarop van grens van Tjiomas door militairen gevuurd werd. Het oproer gevolg bestuur van Lautier. De rust op Tjiomas bleef onverstoord". Men ziet, dat de regeeringsmededeelingen niet precies kloppen met de inlichtingen van het Vaderland. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Den 26 dezer heeft men te Ellewoudsdijk een predikant beroepen. Op het drietal werden geplaatst de heeren candidatenH. Blanksteijn, G. Van Dijk en S. Bakstra Hieruit is met 17 van de 21 stembe voegde leden der Herv. Gemeente aldaar beroepen de candidaat H. Blanksteijn te Deersum in Friesland. De kerkvoogdij heeft uit de kerkelijke fondsen toe gezegd een persoonlijke toelage, ingaande met 1 Januari 1887, groot honderd gulden 's jaars. Het tractement bedraagt nu 1010,en genot van vrije woning met tuin. Rilland-Bath. Bedant voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier ds. P. Van Binnendijk te Anjum. Door mej. C J. Vader, vóór eenige weken te Wissekerke (N -B.) overleden, is aan de diakonie der Hervormde gemeente aldaar een legaat toegedacht groot 4000. Behalve de reeds vroeger vermelde punten van beschrijving voor de algemeene vergadering van het Ned. Onderw. Gen. op 3 en 4 Aug. zal door den heer H. C. V. d. Heijde nog worden ingeleid«De wettelijke regeling van kinderarbeid in verband met schoolbezoek". Referent zal daarbij de volgende stel lingen ontwikkelen lo. Bepalingen tot het tegengaan van overmatigen arbeid en verwaarloozing van kinderen zijn onvol ledig en eenzijdig, indien bij haar vaststelling de be langen der geestelijke ontwikkeling niet evenzeer als die der lichamelijke in aanmerking worden genomen. 2o. De maatstaf van den leeftijd, als eenig crite rium voor toelating tot den arbeid, is onzuiver. Die toelating behoort afhankelijk te zijn van een samen stel van gegevens, onder welke eene voldoende mate van verstandelijke ontwikkeling eene voorname plaats inneemt. 3o. Gebrekkige geestvermogens daargelaten, die het stellen van uitzonderingen billijken, moet als minimnm- «isch gelden het met goed gevolg ten einde brengen van den zesjarigen cursus eener gewone lagere school. Het bedrag der ontvangsten en uitgaven over 1885 der Levensverzekeringmaatschappij van het N. O. G. bedroeg 810,592,60. Onder de uitgaven komt een post voor van 601,813,53%, die in de spaarbank is geplaatst. Het zekerheidsfonds bedroeg 66,285,15 en het hulpfonds 83,581,61. Op 31 Dec. 1885 had deze maatschappij 1800 po lissen uitstaan tot een kapitaal groot 2,770448. Op het einde van 1885 was in de spaarbank ge plaatst 21,373,485,92, verdeeld over 592 inleggers, onder welke evenwel de hulpspaarbanken ook slechts voor eene deelneming geteld zijn. Het werkelijke aan tal inleggers is 103. Door den grooten toevloed van geld is de directie genoodzaakt geweest veel geld op prolongatie uit te geven, hetgeen met het oog op den lagen koers daar van voor de deelnemers min voordeelig is. Teneinde dit te ontgaan stelt de directie eene wijziging voor van het reglement in dien zin, dat het haar zal vrij staan ook andere geldswaardige stukken aan te koopen, o. a. obligatiën der Hollandsche Rijn- en Staatsspoor wegen. Waarde. Aan de gemeente Waarde is een buiten gewoon subsidie verleend, ter voorziening in de kosten van het lager onderwijs over 1886, van 1500. Rechtszaken. Kantongerecht te Goes. In de zitting van heden, Vrijdag 28 Mei 1886, lijn d i navolgende personen veroordeeld, allen wegens openbare dronkenschap, als: J. V. d. B., C. S., L. V., M. M., C. N., P. J. De H., C. K., allen te Goef, L. V., te Kwadendamme, P. S., te Kats, L. K., te Waarde, P. J. C., G. M. Dan H., beiden te Hansweerd, A. De K. Jz., L. K. en M. II. M., allen te Wisse kerke, C. J. L., te Kortgene, J. Z. Dz., te lerseke, A. M., te Kapelle, J. K., te Heinkenszand, ieder tot f 0,50 boete, subs. 1 dag gev.strafP. L., te Hansweerd en C. C., te Kapelle, ieder tot fl beete, subs. 1 dag gev.straf J. K., te Wilbelminadorp en J. T., te Hoedekenskerke, ieder tot f 2 boete, subs. 3 dagen gev.straf; H. B., te Goes, C. B., te Elle woudsdijk en J. V., te lerseke, ieder tot 3 dagen gev.straf. Allen tevens in de kosten. Gisteren heeft de justitie uit Middelburg zich naar de gemeente Veere begeven, om onderzoek te doen naar een aldaar plaats gehad hebbenden moord op een 27jarig boerenmeisje, dat in eene sloot van de weide, waar zij moest gaan melken, door verschillende messteken aan den hals gewond is gevonden. Zij was toen nog levend, doch is later bezweken. Naar men zegt, moet zij den dader nog genoemd hebben. Zij was als huishoudster in dienst bij een weduwnaar. Buitenlandsch Overzicht. De blokkade der Grieksche kust zal, nu de Regee ring begonnen is met de opgeroepen reserve-troepen naar hunne haardsteden terug te zenden, weldra wor den opgeheven. In de Figaro wordt daarover ge sproken, alsof die opheffing reeds zou hebben plaats gevondenmaar de Köln. Zeit. heeft een telegram uit Athene, waarin wordt gezegd: »De opheffing der blokkade houdt men hier voor zeer aanstaande". Trikupis heeft in de Kamer van Afgevaardigden het voorstel ingediend, om het aantal afgevaardigden van 245 op 150 te brengen. De Koning zal een bezoek brengen aan Korfu en daarna een buitenlandsche reis maken. De Fransche Ministerraad stelde gisteren het wets ontwerp, betreffende de kroonpretendenten, vast. Het bevat twee artikelen. Het eerste machtigt den Minister van Binnenlandsche Zaken om het verblijf in Frank rijk te ontzeggen aan de leden van de geregeerd heb bende buizenhet tweede bepaalt de straffen, die de rechtbank zal kunnen uitspreken tegen hen, die, wan neer art. 1 op hen is toegepast, in het land terug komen. Het maximum straf is 5 jaren gevangenis. Het ontwerp zou gisteren bij de kamer worden inge diend. Het gouvernement zal de urgentie vragen en verklaren dat het zoo noodig de wet onmiddellijk zal toepassen. De groote liberale vergadering door Gladstone te Londen bijeengeroepen, had gisteren plaats op het Depart, van Buitenlandsche Zaken. Gladstone zou ver klaard hebben, dat hij voornemens is een belangrijke wijziging voor te stellen van het Home-rule-ontwerp en wel met betrekking tot de vertegenwoordiging van Ierland in het Rijksparlement. Werd het Home-rule- outwerp in tweede lezing aangenomen, dan zouden de bijzonderheden voorbehouden blijven voor een buiten gewone herfstzitting. Chamberlain en Hartington woon den de vergadering niet bij. In Bulgarije en Oost-Rumelie hebben de verkie zingen plaats gehad voor de eerste Bulgaarsch-Rume- lische Nationale Vergadering. Ondanks het drijven der Russische agenten is de uitslag dier verkiezingen ver rassend gunstig geweest voor de Regeering van Vorst Alexander. De bevolking toonde zich in vele plaatsen met dezen afloop der verkiezingen zeer ingenomenbuizen en straten werden feestelijk verlicht en de volksmenigte zong liederen ter eere van den Vorst. Het huis van Afgevaardigden te Berlijn heeft in derde lezing de Kanalenwet onveranderd aangenomen. De correspondent der Temps te Brussel meldt, dat de Belgische Minister-president hem heeft gemachtigd de bewering voor ongegrond te verklaren, dat Duitsch- land of eenige andere mogendheid van de Belgische Regeering zou hebben verlangd, maatregelen tegen de socialistische manifestie van 13 Juni te nemen. Het Belgische Ministerie is overtuigd, dat de Europeesche diplomatie geen reden heeft, om zich ongerust te ma ken over hetgeen er in België voorvalt. De burgemeester Buis van Brussel heeft intusschen geen verlot gegeven tot het honden van de Pinkster manifestatie der werklieden. Als den 13 Juni tusschen 80,000 en 100,000 werklieden in optocht door de straten van Brussel zouden trekken, zou de politie macht, waarover hij beschikt, ontoereikend zijn, om op voldoende wijze gezag uit te oefenen over zulk eene massa volks zoo schrijft de burgemeester aan het comité voor het algemeen stemrecht. Verder drukt hij den wenseh uit, dat allen, die van voornemens waren deel te nemen aan de manifestatie, worde medegedeeld, dat hij, burgemeester, gebruik zal maken van de be voegdheid, wel ke art. 19 der Grondwet en van art. 94 der gemeentewet hem geven, om het verbod te handhaven. Te Charleroi is de houding der werklieden weder minder geruststellend. Bijna dagelijks worden er mee tingsgehouden, zelfs tegen het verbod der burgemeesters. Gemengde Berichten. Als een bijzonderheid kunnen wij meédeelen dat reeds door een der tuiniers alhier een begin is gemaakt met het rooien van aardappelen, alsmede met het trekken van worteltjes en doperwten. lerseke. De handboogschutterij St.-Bastiaan heeft besloten, op 31 Juli a. s. een concours naar den vasten vogel te geven. Alle boogschutterijen uit Zuid- en Noord- Beveland zullen tot deelneming worden uitgenoodigd. Baarland. Alhier had een kind het ongeluk in aanraking te komen met een pot kokend water. Het kwam gelukkig met eenige lichte brandwonden vrij. Hoe dikwijls zullen dergelijke gevallen nog vermeld moeten worden Laat ieder toch voorzichtig zijn. Als een bijzonderheid dient vermelding, dat Woensdag een landbouwer in Borsele niet minder dan 59 arbeiders bij elkander in 't werk had. Door de Floralia-vereeniging te Tolen zijn 422 plantjes uitgereikt. Zondagmorgen brak boven Apeldoorn een on- weder los, juist toen de morgen-godsdienstoefening aan gevangen was. Op voorstel van den voorganger werd die oefening tot 's middags geschorst. Nauwelijks was de kerk ontruimd, of de bliksem trof het gebouw en beschadigde het belangrijk. Te Volmdam zijn Maandag, van het gezin van 10 personen van den kastelein Spaander, 9 ziek gewor den na het gebruik van varkensvleesch, dat Zaterdag aldaar door een slachter bezorgd was. De vrouw van Spaander had het vleesch tot Maandag boven in een kast laten staan, zonder zout, het is door de warmte bedorven geraakt en met schimmelplanten bedekt. De man, knecht, meid, een loodgietersknecht (die aan het werk was en megegeten had) zijn allen zeer ziek ge worden, ook de kinderen. De vrouw en een kind, die alleen het vet van het vleesch gebruikt hadden, zijn in lichten graad ongesteld. Alle anderen zijn zeer krank, behalve éen kind, dat noch vleesch, noch vet gebruikt had. Het varken is evenwel best geweest, daar niemand anders in Volendam ziek is geworden. De burgemees ter van Edam heeft dadelijk een onderzoek ingesteld en nog in den laten avond en nacht een verhoor ge houden. Thans zijn allen vrijwel, doch enkelen liggen nog te bed en zijn zeer zwak. Dezer dagen reisden eenige kooplieden uit Fries land, waaronder er ook enkele waren uit het district Sneek, met den trein. Ook had in dienzelfden wagen een bedaard en bejaard heer plaats genomen. Het ge sprek liep al spoedig over de a. s. verkiezing. Door een paar der heeren werd opgemerkt, dat de heer Wybenga een zeer verdienstelijk Kamerlid was, maar dat men om zijn hooge jaren hem moeielijk meer kon afvaardigen. Hiermede stemde men in. Ook de vreem deling sprak een enkel woordje mee en zei o. a.«dat hij op zijne jaren, wanneer hij de capaciteiten maar bezat, zich nog wel verkiesbaar durfde stellen," «Geen wonder!" werd hem dadelijk tegengeworpen, «een zestiger als u, dat is ook wat anders". Het gesprek liep daarna over verschillende zaken. Bij het verlaten van den trein kon de «zestiger" niet nalaten, den medereizigers mede te deelen, dat hij zelf mr. Wybenga, aftredend Kamerlid, was. Nadat zekere S. te Hoogeveen in een woning te Hollandsche Veld had koffie gedronken en vroeg hoe veel hij schuldig was, zag hij een geweer hangen. Hij nam het van den wand en vroeg of het geladen was, waarop door de jongedochter D., die met hem in het zelfde vertrek was, geantwoord werd, dat zij het niet wist. Plotseling ging het geweer af. Het schot trof het meisje in de volle borst en bracht haar eene doodelijke wonde toe, waaraan zij reeds is overleden. De justitie is met het voorgevallene in kennis gesteld. Bij de herstemming voor een lid der Prov. Staten in het district Leiderdorp deed zich in de gemeente Valkenburg het zeker zeldzaam geval voor, dat geen enkel kiezer zijn stem uitbracht. Ook de leden van het stembureau onthielden zich. Aan het hoofdbureau kwam dus een leege bus. (L. D.) Vrijdag jl. werd een knaapje te Coevorden zoo danig door een zonnesteek getroffen, dat hij binnen weinige uren een lijk was. Ook is daar dienzelfden dag een koe in 't land door de hitte gestorven. Dinsdag kwam te Roermond per spoor het lijk aan van de Duitsche dame, wie Zondag te Moll, bij de botsing van twee treinen, de beide beenen werden af gesneden. Een inwoner van Gheel, die bij deze gelegen heid zwaar werd verwond, man en vader van 9 kinderen, is aan zijne wonden bezweken. Met den terstond gedooden kippenkoopman uit Gheel zijn er dus reeds drie lijken, en men vreest dat er spoedig ook een vierde slachtoffer zal zijn. De machinale kunstboterfabriek te Hoorn is aan gekocht door een combinatie van eenige heeren, met het doel haar in te richten tot een fabriek om melk te conserveeren tot verzending naar het buitenland. (F.) De Voorzitter van de Deensche Kamer, de heer Berg, die, zooals bekend is, indertijd wegens verzet tegen de politie tot gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft zijn zilveren bruiloft in den kerker gevierd. Hij ontving bij die gelegenheid een deputatie, die hem uit naam van 80,000 geestverwanten een sierlijk geschenk in zilver benevens 5000 kronen kwam aanbieden. Overal in den lande is de dag door de oppositie feestelijk gevierd. Volgens bericht uit Madrid aan Daily News heeft de Spaansehe Commissie, die onlangs het Panama kanaal bezocht, den indruk verkregen, dat het onmoge lijk is de werken vóór 1892 geheel gereed te hebben en dat minstens nog 25 millioen pd. sterling daaraan zal moeten ten koste gelegd worden. De dood van den directeur Boyer wordt door de commissie een groot verlies geacht. Laatste en telegraphische berichten. lerseke. OESTERBEURS. Verkocht zaaigoed 2.50 en ƒ5.50, afsteeksel ƒ0.90 en 2.20. Middelburg. Heden werd voor de rechtbank alhier behandeld de zaak tegenle. W. K. te lerseke2e. M. H., zonder woon- of verblijfplaats in Nederland, beiden oesterhandelaars3e. J. K., arbeideren 4e. J. V., schipper, beide laatsten te lerseke, allen beklaagd van in Augustus of September 1884 van de Iersche oesterbank ten nadeele van de firma V. d. Broeke Co. te zamen en in vereeniging arglistig te hebben weg genomen en zich toegeëigend 8 a 9000 oesters. In deze zaak werden 7 getuigen gedagvaard. De beschuldigde H. was niet in rechten verschenen voor W. K. trad als advocaat op mr. D. Van der Vliet. De eisch tegen W. K., M. H. en J. K. is 2 jaar cel straf ieder en tegen J. V. 1 jaar. De uitspraak is tot heden over 8 dagen uitgesteld. Voorts zijn veroordeeld; allen wegens mishandeling: E. W., 19 j., te Wemeldinge, tot f 12 boete; J. R., 20 j., te Wemeldinge, tot f8 boete; M. R., 18 j., te Goes, tot f8 boete, en P. N., 22 j., te Kapelle, tot f8 boete. Atlen in de kosten. Vrijgesproken is: A. R., 17 j., te Goes, beklaagd van mishandeling, terwijl in de zaak tegen W. L., 21 j., te Nieuwdorp, beklaagd van beleediging, de rechtbank zich heeft onbevoegd verklaard en die beeft verwezen naar den militairen rechter. Middelburg. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is besloten tot uitbreiding van de lokalen der Burger Avondschool in de St. Pieterstraat, tot den aankoop van een perceel gelegen naast genoemde school, waarin thans eene loodgieterswerkplaats, voor eene som van 25000, terwijl de gemeente aan den eigenaar van laatstgenoemd perceel nog bovendien een stuk open grond op den hoek van de Ba!uns en de Bogardstraat heeft afgestaan, om daarop eene nieuwe bergplaats te bouwen. Aan het bestuur der ambachtsschool is weder voor den tijd van vijf jaren een jaarlijksch subsidie van 500 toegezegd. Nog was ingekomen een voorstel van burg. en en weth. om aan den heer Th. Stang, directeur van de duinwaterleiding te 's-Gravenhage, het onderzoek optedragen betreffende het leggen van eene duin waterleiding alhier, voornamelijk tot het verkrijgen van de zekerheid dat uit de duinen bij de Oranjezon of uit die gelegen tusschen Vlissingen en Zoutelande, ten allen tijde steeds eene voldoende hoeveelheid zuiver drinkwater zal kunnen worden aangevoerd. De beslissing op dat voorstel is aangehouden tot eene volgende zitting. Vlissingen. Van New-York arriveerde alhier heden weder een nieuwe aanvoer Amerikaansche petroleum met het Engelsch Nova Scotian fregat «Joseph H. Scammell". Genoemd vaartuig bevat 9060 vaten petroleum, be stemd om in de alhier bestaande entrepots van pak- huismeesteren te Rotterdam te worden opgeslagen. De «Joseph H. Scammell" is het zesde groote zee schip dat sedert de oprichting van bedoelde magazijnen eene volle lading petroleum hier aanbrengt. Ingezonden Stukken. De M. Cf. verlangt toch ook dat het Staatsschip wederom vlot worde gemaaktnatuurlijk. 't Is niet te verwachten dat de nieuwe Tweede Kamer ooit over eene voor Grondwetsherziening ver- eischte meerderheid van 2/3 zal beschikken, zoolang naar het bestaande kiesrecht de verkiezingen plaats vinden. De rechterzijde blijft bij haar non possumus- politiekhieraan kunnen de liberalen nu niet meer tegemoet komen door der clericalen eisch eene grond wettelijke bepaling omtrent verplichte schoolgeldheffing. Van grondwetsherziening dus ook van partiëele zal dus niets kunnen komen. Regeling van het kiesrecht, voor zoover de Grondwet dit toelaat, blijft dus, helaas, de eenige uitkomst om het vastgeraakte vaartuig weer in zee te brengen, zoolang de clericalen bij hunne houding waarin zij zich sterk gevoelen volharden. Mocht eene uitbreiding van het kiesrecht tot de uit- terste grenzen, die de Grondwet thans toelaat, tot eene meerderheid aan de andere zijde leiden, gevaarlijk zou dit niet zijn, zoolang de Eerste Kamer haar veto tegen vandalistische besluiten kan doen hooren. En de dan verkregen verfrischte toestand zal nieuw, ver jongd publiek leven verwekken, waardoor een zoo krach tige aandrang zal ontstaan die Grondwetsherziening dan wèl mogelijk zal makenhierdoor zou dan de weg geopend zijn voor invoering van Algemeen Stemrecht (natuurlijk met uitzonderingen), dat ook de Middelb. Ct. blijkens hare verklaring verlangt. Maar 'k ga reeds te ver. 'k Behoefde slechts aan te toonen dat kiesrechtrege ling alleen aan de werkstaking een einde zal kunnen maken De kans, dat dit althans het eenige middel zal zijn, is ontegenzeggelijk zeer groot. Wat is nu meer logisch dan dat medewerking daartoe o. m. de keuze der candidaten moet bepalen. De Uidd. Ct. vestigt zij het om andere reden de aandacht op Amsterdam. Nu,daar hebben «Burgerplicht" en «Grond wet" de door mij bedoelde voorwaarde den candidaten wel degelijk gesteld Hunne verklaringen daaromtrent hebben ze schriftelijk of mondeling moeten uitspreken 11 Kiesrechtregeling is mitsdien geen leus voor de leus, waarop die, welke de Midd. Ct. bedoelt, m. i. veel gelijkt, maar de krijgskreet van mannen, die weten wat ze willen, die zeggen wat ze willen en dienover eenkomstig willen handelen. De Midd. Crt. spreekt niet tegen dat optreding van de gestelde candidaten in openbare bijeenkomsten de belangstelling in, misschien de geestdrift voor de verkiezing kan opwekken. En toch vindt ze in die optreding noch kwaad noch goed! Begrijpe wie 'tkan! Belangstelling is thans meer dan ooit noo dig, een middel dat daaraan bevorderlijk kan zijn, noemt de M. Ct. noch kwaad noch goed. Én de grond voor die logicade antirevolutionaire can didaten, die dit middel wel aangrijpen zullen geen enkel kiezer bekeeren, want hun kiezers volgens slechts de orders uit het hoofdkwartier. Best mogelijk. Maar mag men dat blindelings volgen van orders zij 't uit andere officierstenten dan ook van alle liberale kiezers voor zeker aannemen En bovendien de M. Ct. is te goed met het verloop van verkiezingen bekend, om niet te weten dat onder de kiezers er heel wat zijn die een gevoelige opwekking noodig hebben of die voorlichting behoeven om te kunnen beslissen en te stemmen. Niet alleen door antirevolutionaire maar door vele liberale candidaten wordt in bedoelde vergaderingen opgetreden. Wie wezenlijk belang stelt in de zaak, die mag geen enkel middel dat helpen kan onge bruikt laten. Wie geeft dat niet toe 1 X. Ierseke, 28 Mei 1886. Mijnheer de Redacteur! Hoewel het bespreken van candidaturen meer in advertenties te huis behoort, verzoek ik beleefdelijk in uw blad een plaatsje onder de ingezonden stukken om een ernstig waarschuwend woord tot de kiezers te Ierseke te richten. Het is mij niet te doen om eenig persoon aante- bevelen. Ieder, die ook slechts ter loops het geschrijf ever onze toren-quaestie enz. volgde, zal niet in twijfel staan om te kunnen zeggen, waar hartstocht en ge krenkte heerschzucht te vinden zijn. Die quaesties, hoe men zich ook ontwetend houde, hebben de gemoe deren verbitterd. Dit zou aan 't licht komen als macht bestond om toorn bot te vieren. Eene partij alhier beschikt als 't er op aan komt over drie stemmen in den Raad. Nog éen man daar van en de Raadszittingen dienen slechts om elders genomen besluiten vasttestellen. Dat is een ernstig gevaar, gezwegen nog van bet waarschijnlijke geval, dat de gemeentekas op indirecte

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2