Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Rechtszaken. Buitenlandsch Overzicht. Gemengde Berichten. Laatste en telegraphische berichten. Ingezonden Stukken. De Koninklijke familie is Zaterdag ochtend van het Loo vertrokken. Z. M. moet voor nemens zijn, in October op het Loo terug te keeren. H. M. de Koningin heeft 250 gezonden als bijdrage in het politiefonds te Amsterdam. Het bestuur der sociëteit «Nut en Genoegen" te Zieriksee heeft besloten, tijdens de landbouw tentoonstelling op 25 Juni a. s., een wedstrijd in het schoonrijden uittescbrijven. De heer G. A. De Looze, voorzitter van genoemde sociëteit, stelde uit zijn privé een prijs van ƒ25 voor genoemd doel be schikbaar. In de Staatscourant is Vrijdag het koninklijk besluit van 44 Mei, betreffende de ontbinding der Tweede Kamer, wegens misstelling" herplaatst. De verkiezingen voor de nieuwe Kamer zijn thans gesteld op Dinsdag 15 en de herstemming, zoo die noodig is, op Dinsdag 29 Juni a. s. Voorden datum der eerste samenkomst van de Kamers is echter de 14e Juli behouden. Deze verandering in het besluit wordt verklaard door art. 70 der Grondwet, hetwelk voorschrijft, dat binnen veertien dagen na het besluit tot ontbinding de nieuwe Kamer moet gekozen worden. Het Vaderland merkt hierbij opDe correctoren van dat blad (de St.Ct.) kunnen soms al heel vreemde fouten over het hoofd zien. Het ergste is, dat zij nu nog een misstelling hebben laten staan, die nog ver beterd zal moeten worden. De datum der bijeenroeping der Nieuwe Kamers moet blijkbaar zijn 7 en niet 14 Juli. Het is een dichterlijk beeld dat de zwaan, die zwijgende vogel, stervend een schoon lied doet hooren. In haar zucht tot beeldspraak vergelijkt de Stan daard bij dien zwijgenden vogel onze Tweede Kamer 1 Onze Tweede Kamer, van wier veelsprekend heid de bijbladen zoo luide getuigen. Om het beeld nóg fraaier te maken, voegt het blad er bij, dat die zwanenzang niet de woorden zal in houden, die de zwaardvechters in het worstelperk tot Caesar richtten, wanneer zij den strijd op leven en dood tegamoetgingen. Hoe haalt men den boel bij elkander. (Arnh. Ct.) Z. M. heeft bepaald, dat te rekenen van 6 Mei overeenkomstig de voorschriften, vastgesteld bij de besluiten van April 1878 en Maart 1881, geen stu denten meer worden aangenomen ter opleiding tot off. van gez. bij het leger in Ned.-Indië of bij de zeemacht. Op voormelden datum treedt in werking een nieuw «reglement voor de opleiding van studenten in de ge neeskunde aan de Nederlandsche Universiteiten tot off. van gez. bij het leger in Ned.-Indië of bij de zeemacht", opgenomen in de St.-Ct. no. 114. De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan den hoogleeraar, inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. M. Sal ver da tot 15 Juli a. s. verlof tot her stel van gezondheid verleend, en de waarneming van de betrekking gedurende dien tijd opgedragen aan dr. A. T. Van Aken, inspecteur van het middelbaar onderwijs te 's-Gravenhage. De Ned. Stoompost schrijft Naar luid der berichten, welke uit de verte tot ons doordrongen, zou inderdaad tot tariefsverhoo- ging van telegrammen zijn besloten, omdat de meesten van hen, die geroepen werden het wacht woord: vermeerdering van inkomsten te beantwoorden, voorstellen in bedoelde richting zouden hebben ten beste gegeven. Zoodanige oplossing van het vraagstuk, langs welken weg de telegraphie meer zou rendeeren, blijft ons voorkomen te zijn in strijd met het algemeen belang. In vroegere opstellen hebben wij reeds getracht dit aan te toonen en, onze roeping getronw, wenschen wij ook nu nog in de hoop dat het niet te laat zij opnieuw eene poging aan te wenden, om te doen uitkomen, welke veiderfelijke uitwerking de verhooging van het telegram-tarief zou meebrengen. Het zal wel geen betoog behoeven, dat, om de in stelling der telegrafen aan hare bestemming ten volle te doen beantwoorden, het communicatiemiddel op ruimer schaal dan tot dusver onder bet bereik van het algemeen dient te worden gebracht, althans wan neer het geene ijdele klanken zijn, dat langs dien weg handel en nijverheid worden bevorderd. Neemt men dit aan, dan ligt het voor de hand, dat mede de schatkist voordeel er van zou genieten, aangezien de baten, welke haar toevloeien, bij verhoogde welvaart zullen toenemen. Immers, de opbrengst van patent en zegelbelasting, van hoofdelijken omslag en perso neel enz. staat met die welvaart in nauw verband, ja draagt, bij behoud van denzelfden maatstaf, de mildere toevloeiing der belastingen het onfeilbaar ken- teeken in zich, dat de natie in welzijn vooruitgaat. De kosten aan de telegraphie besteed, zijn dan ook niet verspild de schatkist ontvangt die langs anderen weg in ruime mate terug, ten voordeele van het al gemeen. Doch ook buiten deze indirecte tegemoet koming gedijt menige nering en bedrijf, wanneer zij, die de onmiddellijke voordeelen der versnelde commu nicatiemiddelen genieten, uitgebreider zaken doen. Met het oog op een en ander verdient dan ook o. i. geen maatregel aanbeveling, die het zaken doen belemmert, als hoedanig wij de opvoering van het telegramtarief meenen te moeten blijven beschouwen. De beer Y e r m e i r e, voormalig directeur van het huis van arrest te Haarlem, wegens ontsnapping Tan den Beverwijkschen commissionair Visser niet eervol ontslagen, is thans als volkomen onschuldig aan onachtzaamheid, gerehabiliteerd en benoemd tot twee den commies bij het gevangeniswezen te GroningeDj met behoud tevens van eventueel pensioen. De heer M. Reis werd in 1881 tot lid van den Raad van Lith gekozen, maar zond toen zijn geloofsbrieven niet in, omdat hij met een der leden van den Raad in den 2n graad van zwagerschap stond hij deed dit thans, nu zijn vrouw is overleden. Gedep. Staten hebben nu beslist, dat het inzenden van geloofsbrieven eerst vijf jaren na de verkiezing geen beletsel stelt voor de toelating, omda geen ter mijn van inzending van de geloofsbrieven in de Ge meentewet is voorgeschreven. De zwagerschap, die vroeger tusschen Reis en een ander bestond, is inmid dels tengevolge van het overlijden der vrouw van Reis vervallen (art. 21). Voorts achten Gedep Staten art. 22 Gemeentewet ten deze niet van toepassing, terwijl de beide zwagers niet tegelijkertijd, maar de een bij de eerste stemming en de ander bij herstemming, was benoemd. Het Raadsbesluit tot niet-toelating van Reis is op bovenstaande gronden door Gedep. Staten vernietigd en de toelating bevolen. (D.) Bij het Pruisische Huis van afgevaardigden is een rapport ingekomen van de commissie in wier handen gesteld is het wetsvoorstel betreffende het Rijn- Eems- kanaal. De voor Nederland gewichtigste plaats in dat rap port luidt aldus: •Onder de bij dit ontwerp betrokken handels- en oeconomische belangen werd door leden der commissie aangevoerd, dat Duitschland en in het bijzonder Pruisen er hoog belang bij hebben, eene van het buitenland onafhankelijke Noordzeehaven te bezitten, welke in verbinding te water staat met den Rijn en met het groote Rijnsch-Westfaalsche productiegebied. In dezen zin beteekent het kanaal de verlegging der Rijnmonding naar de Duitsche Noordzee. Het buitenland zal met feiten moeten rekenen en dan in internationale com-' merciëele quaestiën de consideratiën gebruiken, welke sedert lang in het bewustzijn van eene beheerschende stelling gemist werden, zoodat dit bijv. in de verhan delingen over het Rijn-Maaskanaal waarbij voor het Roerbekken en den geheelen Beneden-Rijn levens belangen zijn betrokken in het licht getreden is. De koloniale handel zal dan, in plaats van over Neder landsche en Belgische havens, voor het grootste deel over Emden naar West-Duitschland, in eik geval naar het consumptie-gebied in Westfalen en Rijnland ge trokken worden. De commissie verklaart zich voor den aanleg van het kanaal. Beroepen te Wilhelminadorp de heer J. C. Van der Hoeven, candidaat te Rotterdam. Beroepen te Schore en Vlake dhr. G. B. Fijn- vandraat, cand. te Beesd (Betuwe). Door het klassikaal bestuur van Zieriksee is aan den kerkeraad der herv. gemeente te Stavenisse voor den tijd van 3 maanden dispensatie verleend ter zake van het beroepen van een predikant. Door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland werden in zijne vergadering van 11- en 42 Mei 11. als secretaris van het kerkbestuur en als lid der synode herkozen de heer C. F. Zeeman, pred. te Zonnemaire, en tot secundus-lid der synode gekozen de heer A. M. Venker, pred. te Brouwershaven. De uitspraak omtrent het verzoek om interventie van geschorste kerkeraadsleden der Ned. Herv. gem. te Amsterdam is bepaald op 2 Juni. De Heraut acht het noodig, er de aandacht op te vestigen, dat dit proces nog niets hoegenaamd met de kerkvoogdij te maken heeft; dat deze interventie nog volstrekt niet het proces over de afgifte der boeken isdat, ook al wordt deze interventie afgewezen, men over deze interventie nog in appèl en in cassatie kan gaandat na deze interventie nog andere interventiën kunnen komen? dat eerst na afloop van al dit het eigenlijke proces over de kerkeraadsboeken begintdat dit eigenlijke proces in drie instantiën kan en waar schijnlijk wel zal loopen, en dat alzoo van een eind vonnis, waarop overpifte der boeken c. q. zou moeten volgen, stellig eerst aan het einde van het volgende jaar sprake komt. Voor een te benoemen onderwijzer aan de school te Hansweerd op eene jaarwedde van 450 zijn bij burgemeester en wethouders van Kruininge twaalf sollicitatiën ingekomen. De algem. verg. der Z.-Bevel. Onderwijzers-ver- eeniging is voorloopig bepaald op 9 Juli a. s. te 's-Gravenpolder. Behalve de huishoudelijke werkzaam heden, zal er eene lezing gehouden worden door dhr. A. Van de Linde, hoofd der school te Wolfertsdijk, en zullen besproken worden: a. het rede- en taalk. ontleden in de lagere school, b. sprekende letterbeel- den van Van Wulfen. Dhr. Moojen van Kloetinge zal bovendien eene bij drage leveren. Het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofd onderwijzer en hoofdonderwijzeres zal voor 1886 plaats hebben op 24 Juni; de mondelinge examens zullen aanvangen op 42 Juli. Als lid der commissie te Breda is o. a. benoemd de heer J. Vermeulen, directeur der R. H. B. S. en in de commissie te Amsterdam de heer L. E. H. van der Ley, onderwijzer aan de rijkskweekschool te Mid delburg. Aan de school voor Christelijk nationaal onder wijs te Kampen is benoemd tot onderwijzer de heer C. Van der Baan aldaar. 's-Gravenliage. Advocaat-gen. mr. Gregory heeft in de zitting van den Hoogen Raad van heden de drie aangevoerde middelen voor het cassatieberoep van mevr. Bulkley c. s. ongegrond geacht en gecon cludeerd tot verwerping van het beroep. Uitspraak 15 Juni. Het nieuwe Grieksche ministerie bestaat uitsluitend uit gematigde leden, die reeds vroeger allen in een of ander Kabinet hebben zitting gehad. Met de ont wapening zal worden gewacht tot de Kamer, die tegen a. s. Woensdag is opgeroepen, zal zijn bijeengekomen. Dit vindt echter niet overal onverdeelde instemming, omdat men van de Kamer niet veel verwacht en mis schien spoedig tot ontbinding van dat lichaam zal moeten worden overgegaan. De blokkade duurt in- tusschen voort en er komt algemeene stilstand van zaken. Dat het ministerie vredelievend gezind is, kan o. a. hieruit blijken, dat het aan de Grieksche ge zanten in het buitenland eene circulaire heeft gezonden, waarin gezegd wordt, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor het overtrekken der Turkscbe grens door het Grieksche leger, wijl daartegen van regeeringswege genoegzaam wordt gewaakt. De Pol. Corr. bevat eene correspondentie uit St. Petersburg, waaruit blijkt, waarom Rusland geen deel neemt aan de blokkade, maar zich evenals Frankrijk te dien opzichte neutraal houdt. •Het verzet van het Kabinet van Athene", zoo luidt het in deze correspondentie, «heeft Rusland, dat door dynastieke relatiën en door godsdienstige banden met Griekenland verbonden is, in een moeilijken toestand gebracht. De Mogendheden hebben daarmede ook rekening gehouden en van Rusland geen werkdadige deelneming aan de dwangmaatregelen verlangd. Daarom heeft Rusland zich er dan ook toe bepaald, zijn in Livadia vertoevenden vertegenwoordiger, den heer von Bützow, aan te schrijven, voorloopig niet op zijn post terug te keeren. De Russische oorlogsschepen zullen voortgaan te kruisen in de Grieksche wateren, maar geen deel nemen aan den eigenlijken blokkadedienst". De debatten in het Engelsche Lagerhuis over het Home-rule-ontwerp duren voort en vermoedelijk zal er voor 25 Mei wel geene beslissing worden genomen. Niet alleen echter, dat er in het Parlement groote verdeeldheid heerscht, maar wat erger is, Ierland zelf is in twee partijen verdeeld, die zich in allen ernst ten strijde gaan uitrusten. De Iersche quaestie is eigenlijk in hoofdzaak eene godsdienstquaestie. Tot nutoe hebben de Protestant- sche Erigelschen de Katholieke Ieren in Ierland be- heerscht; wordt echter het Home-rule-ontwerp aan genomen, dan zouden werkelijk de rollen worden om gekeerd. Geen wonder, dat de Protestantsche graaf schappen, slechts drie in getal, zich daartegen ver zetten en evenzeer is het begrijpelijk, dat de Ieren zich kanten tegen het denkbeeld van den heer Cham berlain om aan de Protestanten te Ulster een bijzon der en van het overig gedeelte van Ierland onafhan kelijk Parlement te geven. Intusschen zijn de zoogenaamde Oranjemannen bezig in 't geheim alle personen van vijftien tot vijftig jaren tot hunne meening over te halen. Het leger, dat zij zouden samenstellen, zou belangrijk vergroot worden door loyalisten, die uit Engeland en Schotland zullen komen om als volontair in het leger te treden en op die wijze hunne broeders van het groene eiland te on dersteunen. Van Canada wordt mede hulp verwacht en de vaste leverantie van wapenen en kruit is reeds verzekerd. Aan Gladstone behoort thans de taak om eene re volutie te voorkomen. Indien zijn voorstel geene meer derheid verwerft, zal eene ontbinding van het Lager huis noodzakelijk wordenindien hij integendeel, eene meerderheid kan samenstellen, dan zal vroeg of laat een burgeroorlog in Noordelijk Ierland uitbreken. Waarschijnlijk zal echter ook eene revolutie in zuidelijk Ierland uitbreken, wanneer het Huis 't ontwerp ver werpt. Men ziet dus, dat Ierland moeielijk aan eene revolutie kan ontsnappen. Zaterdagmorgen had J. M. alhier, werkzaam bij den heer S. Van der Peijl, het ongeluk met zijne linkerhand in aanraking te komen met «ene in wer king zijnde machine, waardoor hem de middelvinger gedeeltelijk werden verbrijzeld, terwijl twee andere vin gers zwaar werden bezeerd. Dr. J. Kooman Az. heeft de middelvinger tot aan de hand afgezet. Wolfertsdijk. Zaterdag had alhier het jaarlijksch concours plaats naar den vasten vogel, waaraan de volgende schuttersgilden hebben deelgenomen«de Kroonprins" te Kats met 5«Jacoba Van Beieren" te Goes met 5«Soranus" te Heinkenszand met 8 «Concordia" te 's-Heerenhoek met 8«St. Sebasti- aan" te Ierseke met 6«de 3 Korenbloemkens" te Kruininge met 2«Oefening en Uitspanning" te Hansweerd met 1; «Doel naar Hooger" te Wolferts dijk met 10«Barbara" te 's-Heerenhoek met 2 «de Pauw" te Biezelinge met 1 «Willem Teil" te Ovezand met 6 en «Victoria" te Kwadendamme met 2 schutters. Da hoofdvogel, waarop 46.80 stond, benevens eene gouden medaille, uitgeloofd door den heer A. V. d. Linde Dz., hoofdman van «Doel naar Iloogei" alhier, is geschoten door den heer W. V. d.- Dries, lid van «Soranus" te Heinkenszand. De gouden me daille, uitgeloofd door den heer C. Van Strien Wz., alhier, voor den schutter van de meeste kleine vogels, is behaald door den heer G. E. C. Ribbius, lid van «Doel naar Hooger" te Wolfertsdijk. De zijvogels, waarvoor 8.40 was uitgeloofd, zijn respectievelijk geschoten door de heeren G. Luik, lid van «Oefening en Uitspanning" te Hansweerd en J. Spruit Jr., lid van «Doel naar Hooger" alhier, terwijl de schutters A. Vermue, lid van «Willem Teil" te Ovezand; M. Boonman lid van «Doel naar Hooger" alhier; M. R. Van den Brink, lid van «de Kroonprins" te Kats en J. Priem, lid van «St. Sebastiaan" te Ierseke, ieder één kal hebben geschoten. Ylissingen. Een treurig ongeval had hedenochtend alhier plaats. Terwijl men bezig was den kolenvoor- raad in de «bunkers" van het mailstoomschip «Wil lem, Prins van Oranje", der maatschappij «Zeeland" aantevullen, had een der kolendragers het ongeluk met een gevulden zak steenkolen van de loopplank op het ijzeren roosterwerk naast de raderkast to vallen. Met een gebroken been en ernstig gekneusd moest de man per rader-brancard stadwaarts vervoerd worden. Door den hovenier Jacobus Krijger, te Naaldwijk, zijn Zaterdag de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond ten Paleize aangeboden. Ze zullen naar HH. MM. den Koning en de Koningin, die zich te Arolsen bevinden, worden opgezondeu. Er heeft zich te 's-IIertogenbosch een tweede geval van hondsdolheid voorgedaan. Het dolle beest is afge maakt met een 45-tal honden, die door hem gebeten waren. Dr. Kuyper heeft bij twee mannen, die ook een beet bekomen hadden, de wonden uitgebrand. Naar aanleiding van de verkiezingen voor den gemeenteraad te Noorbeek (Limburg) en voor de Prov. Staten, ontstond er aldaar Dinsdagavond een ernstige woordenwisseling, die zóó hoog liep, dat een raadslid hoewel niet gevaarlijk door zijne tegenpartij met een revolverschot aan bet hoofd werd verwond. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Te St. Jacobi Parochie moest eene oude onge huwde vrouw, die daar sinds jaren alleen leefde, wegens hare slordigheid hare woning verlaten. Niemand wilde haar nu in buis nemen, zoodat de armvoogdij besloot, haar in het armenhuis te doen opnemen. Dit wilde zij evenwel bepaald niet, en zoo bivakkeerde ze met haar oud inboedeltje op de algemeene begraafplaats onder den blooten hemel. Haar slordig inboedeltje verliet zij geen oogenblik, doch toen de politie er zich mee kwam bemoeien, om haar ook van daar te ver wijderen, en het rommeltje wenschte opteruimen, kwam men tot de ontdekking, dat zich in al die oude zakken en lappen zilveren en koperen geldstukken bevonden. Toen men alles had nagezien, bleek het, dat het oudje, dat door bedeeling en half bedelend leefde, een kapi taaltje van bij de 4000 gld. had opgegaard. Nadat zij gereinigd en het oude rommeltje aan kant geholpen was, kon zij weder hare oude woning betrekken. Regenvloeden hebben in de districten Sheffield en Rotherham geweldige verwoestingen veroorzaakt. Een aantal fabrieken staan stil en honderden zijn zonder werk. De spoorwegverbinding is gestoord. Ook elders in Engeland hadden overstroomingen plaats. Te Krossen aan de Oder zijn door eene vreeselijke windhoos hevige verwoestingen aangericht. Huizen zijn ingestort, bijna alle vensters en daken zijn beschadigd de kerktoren is omlaag gestort. Militairen en brand weermannen zijn bezig met het wegruimen der puin- hoopen, en hebben daarbij eenige zwaar gewonden en een aantal dooden gevonden. Op de Oder zijn twee schepen gezonken, en daarbij vijf personen om het leven gekomen. Te Madrid heeft de vorige week een cycloon gewoed, die in hevigheid alles overtrof, wat men zich herinneren kanregen en hagel vielen bij stroomen neder, vergezeld van donder en weerlicht en een vree- selijken wind, die de vensters der huizen stuk sloeg, de schoorsteenen en dakpannen medesleepte, en zelfs rijtuigen deed omkantelen. De voetgangers zochten hun heil in de openstaande deuren der woningen, maar zij, die daartoe geen gelegenheid hadden, werden tegen den grond geslingerd, zoodat 260 personen werden gekwetst en 70 gedood. Verscheidene waschvrouwen, die aan den arbeid waren werden in de Manzanares geworpen28 verdronken. De toren van een der ker ken werd omvergeworpenverscheidene huizen liepen door het opgezette water onderde daken van som mige waschhuizen stortten in en zeventien menschen werden onder de puinhoopen begraven. In bijna de helft der huizen, welke Madrid telt, zijn de vensters verbrijzeld. De gasthuizen zijn vol gekwetsten. Het aantal verongelukten is nog onbekend, want verschei dene ongelukkigen liggen onder de puinhoopen bedol ven. Een der gasthuizen werd door den bliksem ge troffen en een brand ontstond, welke echter spoedig kon gebluscht wordende woningen der werkende klasse hebben het meest geleden ook in de omstre ken der stad is de schade ontzettend de storm kwam na verscheidene dagen van buitengewone hitte opzetten. Men seint ons: De commissie, die heden naar Utrecht vertrok om een onderhoud te hebben met den directeur-generaal der Staatsspoorwegen, heeft geene toezegging kunnen krijgen, dat trein No. 448 (de laatste trein) ook na 4 Juni verder dan Bergen-op-Zoom zal doorloopen. Het eenig resultaat der bespreking zal vermoedelijk zijn, dat de mailtrein even te Goes stopt. Aan een verzoek, om een of meer andere treinen opteheffen en den laatsten te mogen behouden, kon onmogelijk worden voldaan. Ovezand. Benoemd tot ontvanger der Hervormde kerk alhier de heer D. Mulder, zulks in de plaats van den heer C. Risseeuw, aan wien eervol ontslag is verleend. 's-6ravenhage. TWEEDE KAMER. De Voorzitter verklaarde in overleg met de Regeering de bijeen komst der Kamer een dag vervroegd te hebben. De Minister Heemskerk zal breedvoerig inlichtingen geven. Op advies zijner raadslieden heeft de Koning aan een lid der rechterzijde de opdracht om een nieuw Ka binet samen te stellen gedaan. In de opdracht aan baron Mackay werd het verlangen des Konings geuit tot handhaving der voorstellen tot Grondwetsherziening. Dhr. Mackay heeft beslist geweigerd. Dit verwonderde zeer het Ministerie, daar handhaving der voorstellen tot herziening der Grondwet geen bepaalde voorwaarde was en had kunnen worden ontgaan door nadere be spreking of toevoeging van een nieuw hoofdstuk X door de rechterzijde. Dhr. Mackay betoogde dat wel degelijk die geëischte handhaving de aanneming der opdracht onmogelijk maakte. Indiening van een ander hoofdstuk X was onmogelijk door de rechterzijde. Dhr. Schaepman keurde de houding der Regeering af. Dhr. Gleichman noemde de houding van baron Mackay correct. De natie zou nu uitspraak doen over de non-possumus- politiek der rechterzijde. De Minister Heemskerk ont kende tegenover dhr. Lohman dat de Regeering voor den schijn hare demissie zou genomen hebben. Het debat is daarop gesloten. Morgen Kamersluiting. Mijnheer de Redacteur U zult wel zoo goed willen zijn onderstaande re gelen in uw blad op te nemen. De gemeente 's-Gravenpolder schijnt ook tot een van die gemeenten te blijven behooren in Zuid-Beve land, welke aanleiding tot schrijven geven om zoo noodig de publieke aandacht te vestigen op omstan digheden die dit verdienen. U zult misschien boos zijn en zeggen, wat is er dan nu alweer Ja, mijnheer de ielacteur, 'tis heusch mijne schuld niet, maar wat

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2