elk zijn aandeel ontvangt in de verdiensten der week na aftrek der onkostendat die onkosten niet zoo groot zijn, als wordt opgegeven, omdat de arbeider werk erlangt, de gereedschappen gebruikt, eene fat soenlijke begrafenis voor zich en zijne vrouw in de toekomst heeft en des winters of bij regen het genot heeft van te kunnen schuilen in een goed verwarmd vertrek en dergelijke dingen meer. De heer Massee verdedigde zijn voorstel en bepaalde zich tot de geld- quaestie, aantoonende, dat de verdiensten van ieder lid gering zijn door de onkosten. En moge ieder, die toetreedt tot de vereeniging, weten, welke voorwaar den daaraan verbonden zijn, toch achtte hij het niet redelijk, dat, als een knecht bij zijn baas geen werk meer bekomen kan, hij zijn laatste f 5 in de kas der vereeniging stort om lid te worden. Het Burgerlijk Armbestuur geeft werk aan valiede armen, maar de gemeenteraad steunt door zijne superintendemie eene vereeniging, die invaliede armen onderhoudt. Na eene belangrijke discussie bleef, bij de stemming, de voorsteller alleen staan al de andere leden ver klaarden zich tegen zijn voorstel. Sedert zijn vijf jaren verloopen, en de toestand van heden is aan allen bekend. Herziening van het regle ment is noodig, zoowel voor de vereeniging en hare leden zeiven, als omdat het bepalingen bevat die niet meer strooken met de begrippen van onzen tijd. Voor uit te loopen op het overleg van burg. en weth. met den hoofdcommissaris, dat in de laatste raads vergadering werd toegezegd, zou onbescheiden zijn, maar de wensch mag toch geuit worden, dat dit oveileg zal leiden tot eene reorganisatie der vereeni ging en haar beheer, zoodanig dat de firiancieele toe stand er bij winne en de leden erdoor gebaat worden. Buitenlandsch Overzicht. De berichten uit Griekenland zijn in het buiten landsch nieuws eigenlijk de eenige, die belangrijk genoeg zijn om er eenige oogenblikken bij stil te staan. Zaterdag jl. werd hier ter stede reeds telegrafisch bericht ontvangen, dat de oorlog tussohen Turkije en Griekenland zou zijn uitgebroken. In geen enkel blad wordt dit gerucht echter volkomen bevestigd. Toch is de toestand ernstig genoeg om eene oorlogsverklaring ieder oogenblik te kunnen tegemoet zien. Zooals wij in ons vorig overzicht reeds mededeelden zijn de ge zanten van Duitschland, Engeland, Oostenrijk en Italië uit Athene vertrokken, terwijl de Fransche gezant natuurlijk blijft. In het feit, dat de Russische gezant de Grieksche hoofdstad niet had verlaten, meende men eerst oneenigheid tusschen de mogendheden te bespeuren, doch de zaak heeft zich opgehelderdde Russische gezant was reeds niet meer te Athene, maar was naar Livadia getogen, waar de Czaar thans ver toeft. Hij is nog even te Athene teruggekeerd, doch maakte toch ook aanstalten tot zijn vertrek. De leden der verschillende legatiën blijven, echter zonder offi ciéél karakter. Door de zaakgelastigden der mogendheden is Za terdag aan de Grieksche regeering eene nota aange boden. waarin verklaard wordt, dat de kust geblok keerd wordt van Kaap Malea tot Colonna en van de Noordelijke punt der Grieksche grens tot aan de Golt van Gorinthe, terwijl de blokkade zich verder uitstrekt langs de westelijke kust, en zonder eenige uitzondering te maken voor de bijzondere eilanden. Deze blokkade moet echter meer dienst doen om bij een eventuëelen oorlog tusschen Turkije en Grie kenland eeistgenoemde te beletten de Grieksche vloot te tuchtigen, dan wel om Griekenland zelf te bestoken. Al te veel vrijheid mag het mahomedanisme tegen over de christenen niet gelaten worden en het is daarom al wel als het verlof krijgt te land aanvallend te werk te gaan. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat bij een bom bardement een oproer in Athene zal uitbarsten en voor dat geval zal de vorstelijke familie zich op de Rus sische schepen begeven. Het is echter niet onmogelijk, dat na een kort bombardement de Grieksche regeering zal verklaren zich, voor overmacht zwichtende, aan den wil der mogendheden te onderwerpen. Het Pruisische Huis van Afgevaardigden heeft bij tweede lezing het kerkelijk-politiek wetsontwerp on veranderd, zooals het door het Heerenhuis was goed gekeurd, aangenomen. Bij de Belgische Kamer van Vertegenwoordigers is door den ond-Minister Frère-Orban een wetsontwerp ingediend betreffende de oprichting van Kamers van arbeid Dntvendijke. Alhier is een geval voorgekomen van febris thyphoïdea met snellen, doodelijken afloop Zaterdag vertrok uit Borsele een meisje van 17 jaren naar het academisch ziekenhuis te Leiden, ender geleide van dr. Boogaert, geneesheer te Driewegen, door wiens tusschenkomst kostelooze verzorging en behandeling in genoemde inrichting werden verkregen. Voor de kosten der reis vice versa brachten de inge zetenen een voldoend bedrag vrijwillig bijeen. Bij de langdurige droogte zijn bosch- en heide branden natuurlijk weer aan de orde van den dag. Zoo heeft Donderdag in de richting van Gilze en Chaam nabij Breda een felle bosch- en heidebrand gewoed. Ongeveer 150 bunders zijn verbrand. Te 12 uren was de brand begonnen eerst 's avonds 8 uren was men het vuur meester. Aan de N. ft. Ct. wordt gemeld, dat de be kende firma Schumacher en Cie. thans zaken tracht te doen onder den naam van K. Van Haart. Eene vrouw, welke dien naam draagt, woont bij Schu macher in. Woensdagavond zou in de buurt Hoefkensdijk onder Hontenisse zekere A. Van der K. zijn geweer ontladen, toen het plotseling afging en bet schot hem in het hart trof. Hij was oogenblikkelijk een lijk. De ongelukkige was ongetrouwd, doch de kostwinner van zijne arme moeder. Te Middelburg zijn de vorige week drie broeders in het huwelijk getreden. Uit Kloetinge bericht men aan de M. Cf., dat na een paar dagen afwezigheid P. P., van wiens heen gaan dat blad en ook wij melding maakten, is terug gekeerd en hij met zijne vrouw en kinderen die gemeente zal verlaten. Van kwaadwillige verlating schijnt dus geen sprake geweest te zijn. Aan alle militairen van de garnizoenen Middel burg en Vlissingen is de toegang verboden tot het huis, genaamd Tivoli, gelegen op den hoek der Graven straat te Vlissingen. Het feit, dat door onbekenden, op slinksche wijze, socialistische strooibiljetten tusschen de hoofddeksels der militaire bezoekers zijn verborgen, terwijl die zich met dansen vermaakten, moet de oor zaak tot dit verbod zijn. De militairen hebben dit voorval zelf ter kennis hunner superieuren gebracht. Gelijk bekend is, tracht de Volksbond het mis bruik van bedwelmende dranken o. a. tegen te gaan door het verschaffen van goed en goedkoop bier. Daartoe heeft het thans te Amsterdam een centraal-depöt ge vestigd van inlandsche bieren onder voortdurende schei kundige controle, welke alleen bier toelaat, gebrouwen uit mout, hop, gist en water, zonder bijvoeging van andere zelfstandigbeden met een alcoholgehalte beneden de 4 pet. Het bericht betreffende de te Rotterdam gepleegde oplichting, waarvan zekere W. het slachtoffer werd, wordt door de N. R. Ct. eenigszins verbeterd en aan gevuld, o. a met de mededeeling dat de beide gauw dieven reeds te Brussel aangehouden zijn. Te Ruurloo is een slapend kind door een los gekomen varken uit de wieg gesleurd en doodgebeten. Zaterdagnamiddag omstreeks vijf uur brak plot seling een hevige brand uit in de stoomkatoenspinnerij der firma Stroinck Co. te Enschedé. De brand ont stond op de eerste étage, vermoedelijk door het heet- loopen van de eene of andere machine, en nam zoozeer in hevigheid toe, dat in drie kwartier tijds het gehgele gebouw, uit drie verdiepingen bestaande, totaal was uitgebrand. Menschenlevens zijn gelukkig niet te be treuren slechts één arbeider, die zich door een sprong uit de eerste verdieping moest redden, is vrij ernstig aan het hoofd verwond, maar er is toch alle hoop op herstel. Dit is de derde keer in een tijdsverloop van twintig jaren, dat deze spinnerij geheel is uitgebrand het vierkante muurwerk is telkens blijven staan, ter wijl ook de stoommachine en stoomketel behouden bleven. Alles is aan de Amsterdamsche Beurs tegen brandschade verzekerd. De Belgische Regeering zal aan de »Norddeutsche Lloyd" een jaarlijksch subsidie van 80,000 frs. geven voor het aanleggen te Antwerpen der schepen, die van Bremerhaven naar Azië en Australië gaan of vice-versa. De conventie is gesloten voor éen jaar. Laatste en teiegraphische berichten. 's-Gravenhage. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 17 Mei te half twee uren. voegden de predikanten Van der Dus36B en Westhoftj met j een deurwaarder, zich Vrijdag aan de kosterij, waar zij ten antwoord ontvingen dat niemand werd toegelaten. Onder honderden nieuwsgierigen bewaarde de commis saris van politie Stork de orde, doch het rijtuig, waarin genoemde predikanten wachtten, werd bij het vertrek honend achterna geschreeuwd. De zaak zal nu in rechten vervolgd worden. De R. K. bisschop te Breda heeft benoemd tot pastoor te Sluis den heer J. J. Fransen. Rechtszaken. De M. Ct. verneemt dat de «Coöperatieve voor- schotvereeniging en spaarbank" te Goes c. s. in appél zijn gekomen bij het hof van 's-Gravenhage van het vonnis der arrondissements-rechtbank te Middelburg in de bekende zaak tusschen hen en den heer W. Pelle, zaakwaarnemer te Goes, gewezen. De heer J. L'Ange Huet, hoofdredacteur en uit gever van het Alg. Dagblad v. Ned. Indië, is door den Raad van Justitie te Batavia veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens de beleedigende woor den, welke in een brief van nFantasio" uit Parijs omtrent bet Koninklijk Gezin in dat blad voorkwamen. De Rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft den heer Anderegg, geneesheer te Rosmalen, verklaard schuldig aan het leveren van geneesmiddelen in een gemeente waar apothekers zijn gevestigd, en veroordeeld tot ƒ200 boete, subs. 1 maand gevangenisstraf. De Vereeniging van werklieden te Goes. Den 14 September 1865 werd wijlen de heer C. Pilaar benoemd tot hoofdcommissaris, wien het voor kwam, »dat het bestaande reglement, alsmede het tarief van arbeidsloonen, verschillende wijzigingen be hoeven te ondergaan." Bij brief van 19 Febr. 1866 zond hij aan Burg. en Vfeth. een door hem geconci pieerd nieuw reglement en tarief, om dit aan hunne goedkeuring te onderwerpen. En Burgemeester en Wethouders let wel, niet de gemeenteraad verleenden hunne goedkeuring, deden, overeenkomstig het voorstel van den hoofdcommissaris, het reglement drukken en aan elk der commissarissen en werklieden een exemplaar uitreiken, terwijl het voor particulieren tegen betaling werd verkrijgbaar gesteld. Dit was een fout van het Dagelijksch Bestuur, niet alleen omdat eene afwijking plaats vond van wat vroeger geschied was, maar vooral omdat in dat gewijzigde reglement de verplichting voor den Raad, om een hoofdcommis saris te benoemen en de rekening na te zien, op te nemen en te sluiten, bleef bestaan. -Het is waar, het K. B. van 18 Mei 1827 (Stbl. no. 25) tengevolge waarvan, zooals vroeger is gemeld, het voormalige zakkedragers- en bierdragersgilde in eene vereeniging van werklieden werd gemetamorphoseerd, spreekt van «plaatselijke besturen" als bevoegd i>eene vereeniging daar te stellenen »de reglementen te maken" en volgens het vigeerende gemeenterecht moet daaronder wanneer geene nadere aanduiding plaats heeft het college van Dag. bestuur worden verstaandoch, behalve dat dan het vroegere reglement, als door den Raad vastgesteld, ook door den Raad moest zijn in getrokken, konden Burg. en Weth. toch nimmer den Raad eenige verplichting opleggen. Bovendien ver zuimden Burg. en Weth. art. 5 van het K. B. van 1827 op te volgen, hetwelk voor de nieuwe of ge wijzigde reglementen een onderzoek van Gedep. Staten voorschrijft. Hoe dit zij, het gewijzigde reglement en tarief trad in werking en werd nageleefd. Bij dat reglement was de vroegere omschrijving omtrent het verleenen eener begrafenis op den voet van het reglement van 1 Maart 1806 vereenvoudigd tot de woorden: »de begrafenis kosten" en in art. 36 bepaald«Voor ieder lijk zal uit de kas der vereeniging worden verstrekt een dood kist ter waarde van zeven gulden tachtig cents, be nevens de baar en pelle en rle zestien mantels voor de dragers en lijkgangers, behalve een mantel voor den bode, die belast is met het citeren der dragers en lijkgangers en bij de begrafm s adsisteren moet, en die voor voorzeide diensten uit de kas genieten zal twee gulden." Voorts was het getal commissarissen-werklieden ver minderd van drie op twee en de belooningen van dezen, alsmede die van den commissaris-boekhouder, waren nader geregeld. De financiëele toestand van de vereeniging verbeterde echter niet; integendeel hij ging zeer achteruit. Had men reeds vroeger o. a. van 18591862 en in 1871/72 2 pet. van de werkloonen moeten bestemmen voor de kas en in 1871 moeten besluiten tot verkoop van 500 inschrijving op het Grootboek der N S., in 1878 wees de heer B. M. Den Boer, bij het inzenden der rekening over 1877, als hoofdcommissaris op den ongunstigen toestand der vereeniging en stelde voor, hem te machtigen uit de op het Grootboek ingeschre ven kapitalen het tekort der comptabiliteit te dekken, alsmede de toen bestaande vacature van commissaris werkman niet te vervullen. Hiertoe werd besloten en de hoofdcommissaris uitgenoodigd, om te dienen van rapport op de vraag, waaraan, zijns bedunkens, de achteruitgang der vereeniging is toeteschrijven en of er Ook termen en middelen zijn, om daaraan tegemoet te komen. Onder dagteekening van 18 Juni 1878 rapporteerde de hoofdcommissaris sDe inkomsten der vereeniging zijn niet in verhou ding tot de behoeften. »De verdiensten der leden zijn zoo gering, dat het een harde maatregel zou zijn, de korting op de werk loonen weder intevoeren, te meer, daar de verdiensten nog meer zullen afnemen, nu eenige grossiers hunne goederen door hunne knechts van de kade laten halen. «Ik meende dan ook niet beter te kunnen voor stellen, teneinde de uitgaven te kunnen dekkeD, dan bij het overlijden van A. De Beste geen tweeden com missaris meer voortedragen. De leden der vereeniging, alsmede de commissaris B. Den Boer, betreuren echter zeer dit besluit, op grond dat de waarnemende com missaris L. Ortelee zulk een degelijk en geschikt per soon is voor de vereeniging, dat zij liever zich eene opoffiring wilden getroosten, dan het besluit van 24 Mei jl. te zien handhaven, en zij hebben mij verzocht u voortestellenlo. L. Ortelee te benoemen tot com missaris en 2o. de commissarissen als belooning toe- tekennen alleen de thans bij hen genoten wordende 1 pet. der werkloonen en voorts ten voordeele der kas te doen komen a. de traktementen der twee com missarissen, elk ad ƒ15 en b. 1 pet. van de verdien sten der werklieden, waarvan dan 4 pet. zal geheven worden." Dit rapport, aan den raad gericht, werd in de ver gadering van 22 Juni 1878 overgelegd, en geren- voieerd aan B. en W. ten fine van voorstel. In plaats van zoodanig voorstel, kwamen B. en W. echter, waarschijnlijk in navolging van hetgeen in 1865 was geschied, en ook omdat het reglement door hun col lege was goedgekeurd, tot de overtuiging, dat de zaak niet bij den Raad maar bij hen te huis behoorde. Zij gaven daarvan kennis in de raadsvergadering van 29 November 1878 met voorstel, om het rapport ter afdoening in hunne handen te stellen. De Raad be sloot daartoe en B. en W. namen bij besluit van 30 November 1878 genoegen met hetgeen door den hoofd commissaris was aangegeven. Twee jaren gingen nu weer rustig voorbij totdat bij gelegenheid van de behandeling der rekening over 1879 de heer C. E. Massee, destijds lid van den Raad, als zijn gevoelen kenbaar maakte, dat de vereeniging niet meer den steun van het gemeentebestuur moest genieteD. Hij was van oordeel, dat de vereeniging niet meer harmoniëert met de bedoeling, waarmede zij is in het leven geroepen, dewijl zij de vrijheid in het uitoefenen van beroepen beperkt en het nut mist, dat er mede beoogd werd. Hij wenschte een voorstel te doen tot hare opheffing, doch zich vooraf te ver gewissen van den steun zijner medeleden. De Voor zitter achtte het moeielijk dadelijk daarover te beraad slagen en daaromtrent een besluit te nemen en noo- digde den heer Massee uit een schriftelijk voorstel in te dienen, opdat B. en W. dit zouden kunnen over wegen en de behandeling daarvan bij den Raad voor te bereiden. De heer Massee voldeed hieraan onder dagteekening van 1 November en verklaarde, dat de volgende redenen hem aanleiding gaven tot. zijn voor stel »lo. Het productieve of het vruchtbare van den arbeid aan deszelfs waarde te doen komen en daardoor het lot van den vlijtigen en geschikten arbeider te verbeteren 2o. de belemmering in het uitoefenen van den arbeid op te heffenen 3o. de belemmering op te heffen die de werkgever ondervindt in de keuze van werklieden." Deze redenen werden nader toegelicht als volgt: Ad lum. De leden der Vereeniging bestaan uit per sonen van ongelijken leeftijd, ongelijke lichaamskracht, ongplijke geschiktheid, ongelijk goed gedrag en vooral van ongelijken werklust. Verplicht zijnde te zamen te werken en het loon pondspondsgewijze te verdeelen naar evenredigheid van de uren. die zij gewerkt hebben, is het noodwendig gevolg, dat de jonge voor den oude, de sterke voor den zwakke, de geschikte voor den ongeschikte, de oppassende en van goed zedelijk gedrag zijnde werkman voor den aan den drank verslaafde, de vlijtige arbeider voor den luiaard werkt. Ad 2um. Aangezien art. 32 van het reglement voor de vereeniging voorschrijft, dat de werklieden niet buiten hunne benrt of zonder daartoe door commis sarissen aangewezen te zijn, eenig werk, tot deze ver eeniging behoorende, mogen verrichten, op straffe van schorsing of ontslag, zag de voorsteller daarin eene belemmering in de uitoefening van bedrijf. Ad 3um. De werkgever kan door bovenstaande be paling niet in dienst nemen tot vervoer of verwerking van eigen goederen een der leden van de vereeniging. Enkele opmerkingen en beschouwingen voegde hij er aan toe. De gezamenlijke netto ontvangst van de vereeniging beliep over 1879 eene som van ƒ2819,65 en hiervoor is 214.55, dus 7.6 pet., aan administratie en surveillance, bodeloon en lokaalhuur betaald, daar onder niet begrepen de 5 als entree en de 3,60 jaarlijks als contributie te betalen. De onkosten en contributie bedragen dus globaal 14.6 pet., waarvoor de werkman alleen het recht bekomt op eene behoor lijke begrafenis. Voor huur en verwarming van het wachthuis werd gevorderd 77.05, doch welk goed doeleinde heeft dat vergaderhuis, dan de gelegenheid om des winters zich te verwarmen? »Zon ik, zoo vroeg de voorsteller, »te veel beweren, als ik dit ver gaderhuis beschouwde als eene gelegenheid, om uit huizig te worden, om den lediggang en alle daaruit voortspruitende ondeugden te bevorderen 7" Als men de gelegenheid tot ledig zitten mist, is er een prikkel te meer omwerk te zoeken, evengoed als dit het geval zal zijn, wanneer de concurrentie der werklieden iu het leven is geroepen bij het verdwijnen der vereeniging. «Het self-help moet den arbeider opgedrongen worden, wil het self-respect ingang vinden". De voorsteller eindigde zijne beschouwingen met deze woordennik hoop dat sedert 1798 de geest van velen uwer rijp zal geworden zijn, om mij te helpen steunen in het voorstel om te besluiten, dat het gemeentebestuur op- heffe den zedelijken steun, die het aan de vereeniging van werklieden geeft en tevens den band, die genoemde vereeniging aan het gemeentebestuur bindt". Dit stuk werd door B. en W. gesteld in handen van den hoofdcommissaris der vereeniging, den heer B. M. Den Boer, die onder dagteekening van 6 Dec. rapporteerde, dat hij, in strijd met de meening van den heer Massee, het instandhouden der vereeniging niet alleen onschadelijk, maar daarentegen voor de gemeente van groot nut achtte. De leden worden niet gedwongen tot het lidmaatschap maar treden vrijwillig toe. De burgerij is verzekerd steeds arbeidskrachten, werktuigen en vervoermiddelen beschikbaar te hebben. Het werk wordt door een tarief geregeld, zoodat men voor te-hooge vorderingen gevrijwaard is. Men beeft verhaal op de vereeniging bij vermissing of beschadiging van goederen. Men is vrij, van de vereeniging al of niet gebruik te maken. In de raadsvergadering van 28 Januari 1881 kwam de zaak in behandeling. B. en W. schaarden zich aan de zijde van den hoofdcommissaris, welke nog betoogde dat in eene vereeniging van 60 werklieden, niet allen even vlijtig en even geschikt kunnen zijn dat juist de leden tot de vereeniging toetreden, om op ouderen leeftijd nog iets te kunnen verdienen dat ieder lid vrij blijft om de vereeniging weder te verlatendat Gemengde Berichten. Omtrent het natuurverschijnsel, dat 3 Mei te Rotterdam en te Utrecht is waargenomen en waarvan wij in ons vorig no. melding maakten, vernemen wij, dat dit ook hier is opgemerkt door eenige leerlingen van de H. B. S., die onder leiding van dr. Wigman botaniseerden op een weide van den heer Soutendam. Aangezien het zonlicht zeer sterk was kon men niet naar de zon zien, maar door de weerspiegeling in een vijver was de violette kleur binnen den ring duidelijk zichtbaar. Kleurschakeerirgen werden echter niet op gemerkt. Het verschijnsel werd waargenomen van 1112 uren voormiddags. 's-Heer Arenilskerke. Tengevolge van het spelen met lucifers door een kind, ontstond alhier Zaterdag brand in een varkenshok, zoodat weldra de vlam er uitsloeg. Op het geschreeuw der burenkinders kwamen spoedig eenige mannen toegeschoten, die den brand gelukkig nog met emmers water konden nitdooven. De materiëele schade is dus gering, een 7 tal konijnen verbrandden of stikten in den rook, maar eene dubbele arbeiderswoning liep hier toch weer gevaar. Men houde toch zooveel mogelijk de lucifers buiten het bereik van kinderen. Vrijdag viel te Borsele een ezel en kar van een vrachtrijder uit Goes in een sloot bij het dorp, door dien de ezel goedvond achteruit in plaats van vooruit te gaan. Met moeite en natte voeten gelukte het de equipage op het droge te brengen. De lading, uit hooi bestaande, was gedeeltelijk beschadigd en het harnas defect. Ingezonden Stukken. AAN DEN VOORAVOND DER VERKIEZING. Ofschoon wij, Roomsche kiezers, vaak de behulp zame hand geboden hebben, om de vriendjes van de orthodoxe partij er door te halen, zoo moet ik mij verwonderen dat ernu op de candidatenlijst der behoudende partij weder geen enkel katholiek voor komt. Zou men soms meenen dat de heer Timans, secretaris te 's-Heerenboek, niet een ferm figuur in de Staten zoude gemaakt hebben minstens zoo goed als dhr. Noordijke van Krabbendijkeen had men dat niet gewild, wel nu dan was er nog de wakkere heer S. De Meulmeester te Goes, een flink industrieel, die de plaats van den heer Den Boer zeker waardig had vervuld. Maar neen, men denkt daar niet aan de orthodox-protestanten zijn zoo gewoon den baas te speleD, dat men meent geen wederdienst schuldig te zijn. Best, maar dit neemt dan toch niet weg, dat ik voor ditmaal mijn stem zal uitbrengen op de li berale eerlijke candidaten mr. B. V. VAN DER BILT, J. A. A. FRANSEN VAN DE PUTTE, J. M. KAKEBEEKE en mr. W. L. VAN VOORST VADER. Ovezanl, 8 Mei 1886. Iemand die voor recht en billijkheid is. Weerkundige Waarnemingen. GOES, Maandag 10 Mei 1886. VerwachtingVeranderlijke wind, goed weêr. Er is verandering van weer ophanden.

Goessche Courant | 1886 | | pagina 2