Laatste en telegraphische berichten. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand Goes Verkooplngen en Verpachtingen. 321e Staatsloterij, 2e kl. Weerkundige Waarneiringen. Marktberichten. In het Panopticum ta Amsterdam is eeu beeld van den komiek Judels geplaatst. Vrijdagnacht heeft het Belgische kamerlid, de heer Van der Smissen te Brussel, op zijn vrouw moord gepleegd. De heer V. d. S. bleef tijdens zijn eisch om echtscheiding, gegrond op beweerde echtbreuk door de vrouw gepleegd, in behandeling was, steeds zijn vrouw bezoeken en dikwijls stil den nacht bij haar doorbrengen. Ook schreef hij aan haar brieven, waaruit bleek van die bezoeken en van de goede verstand houding die tusschen de ecbtgenooten bestond. Daar de eisch om scheiding echter niet was in getrokken en mevr. V. d S. haar echtgenoot wan trouwde, had zij die brieven aan haar advocaat gege ven, die er gebruik van maakte, om de advocaten van den heer V. d. S. in te lichten, welk een dub belzinnige rol hun cliënt speelde. Dezen werd daarop door zijn eigen advocaten de deur gewezen. Dienzelfden avond las de heer V. d. S. in een Brusselsch blad een kort bericht over het gebeurde, begaf zich daarop weder naar zijn vrouw, hem werd door haar opengedaan en hij eischte de door hem aan haar geschreven brieven, die zij aan haar advocaat had gegeven, terug. Mevr. V. d. S. trachtte uitvluchten te vinden en uit üe kamer te komen. Plotseling deed zij het licht uit en liep naar de deur, waarop de heer V. d. S. met een revolver op haar vuurde en haar trof. Zij vluchtte daarop in deu kelder, in het donker door haar man gevolgd. Om te zien waar zij zich bevond schoot hij in het wilde een schot af en bij het schijnsel van het schot haar in een hoek ver borgen ziende, loste bij a bout portant nog vier schoten op haar. De ongelukkige had nog de kracht de trap op te gaan en viel aan de voordeur gekomen in de armen van een politieagent, die op het schieten was toege sneld. »Mijn God, ik sterf, men heeft mij vermoord", riep ze uit terwijl haar nachtgewaad, in brand ge schoten, in vlammen stond, die door den agent met de grootste moeite gedoofd werden. Toen hij de ga- kwetste in huis wilde dragen kwam de heer V. d. S. hem in de deur tegemoet, den hoed op het hoofd en den revolver in de hand. zlk ben advocaat Van der Smissen zeide hij lid der Kamer en heb mijn vrouw willen dooden. Ik beken mijn misdaad en stel me ter beschikking der justitie". Tegen den ochtend werd hij naar de gevangenis overgebracht. De doctoren constateerden dat mevr. V. d. S. vijf wonden had bekomen, waarvan drie zeer ernstig zijn, twee in de borst en een in de dij. Zij zijn er in ge slaagd de drie kogels, zonder ernstige complicaties, uit da wonden te verwijderen. Da moordenaar verklaarde Zaterdag aan den rech ter van instructie, niet te kunnen zeggen wat er in den grmwelijken" nacht is voorgevallen; zijn stelsel van verdediging schijnt dus te bestaan in het beweren van tijdelijke krankzinnigheid. Volgens nader bericht in de Brusselsche bladen was naar de IV. li. Ct. nog meldt de toestand van mevrouw Van der Smissen Zaterdagavond hopeloos. De doctoren achtten de wond van het schot door de rechterlong doudelijk. De opvatting, welke de heer Van der Smissen van de verantwoordelijkheid voor zijne eigene daden heeft, is meer dan zonderling. Op de vraag van den com missaris van politie in het eerste verhoor, of hij erkende, zijne vrouw te hebben willen dooden, antwoordde hij »Ja, mijnheer, het is een moord dien de pers op haar ge weten zal hebben". En het vrome Journal de Bruxeltes noemt deze beschuldiging juist! Een eerzuchtig jong man, die zich op het staatkundig terrein op den voorgrond weet te dringen, als stichter eener nieuwe staatkundige groep als ware het eene omwenteling in de binnenlandsche politieke toestan den teweegbrengt en daardoor aller aandacht trekt, geeft in zijn particulier leven voortdurend aanstoot door zijne karakterloosheid en lichtzinnigheideen wegens oplichterij vervolgden industrie-ridder neemt hij tot zijn huisvriend aan, en hoewel deze ook hem als een onverbeterlijken lichtmis bekend is, laat hij zijne jonge, schoone vrouw weken achtereen met hem te Heijst, waar de omgang tusschen deze beiden pu blieke ergernis geeft; hij laat haar alleen met zijn «vriend" een reisje naar Parijs maken, en drijft let terlijk moedwillig zijne vrouw op den verkeerden weg, blijkens de confidenties aan zijn «vriend", dat zijns vrouw, die vroeger opera-zangeres was, hem voor zijne carrière in den weg staat en hij, zonder haar, reeds nu minister zou zijn. Zoodra hij de bewijzen voor echtbreuk in handen heeft, stelt hij een eisch tot echtscheiding in. De uitslag voor heden van het te Middelburg gehouden examen voor onderwijzers is als volgt: ge ëxamineerd 8, teruggetrokken 2, geslaagd 6, nl. de heerenW. J. Boogaart te PoortvlietJ. Breel te Ritthem; P. De Bruijne te St.-Kruis; I. Carels te MiddelburgC. La Croix te Ierseke en J. W. Delzenne te Vlissingen. Dhr. C. La Croix ontving zijne oplei ding aan de rijksnormaallessen te Goes. 's-Gravenhage. EERSTE KAMER. Aangenomen het zalmtraktaat en de vaststelling van de beginselen van het gevangeniswezen. Tegen Woensdag zijn de Indische tarieven en de conversiewet voor behandeling aangewezen. TWEEDE KAMER. Op verzoek van dhr. Reuther heeft de Minister van oorlog zich bereid verklaard de stukken in zake prof. De Hollander overteleggen onder geheimhouding. Dhr. Reuther trok in zijne beschul diging dat de gouverneur der militaire academie on- waaiheid zou hebben gesproken, maar bleef diens houding vreemd vinden. Het debat over de onteige ningswet voor het Merwede-kanaal is aangevangen. Verschillende sprekers wezen op de bezwaren voor de Vechtstreek. Morgen voortzetting. Ierseke, 11 April 1886 Mijnheer de Redacteur! Nog een enkel woordje van i k. In de Ierseksche courant van een maand geleden beschuldigt de heer L. Laban den verslaggever dier courant van onjuistheid in zijn verslag, van eene waar heid achter de waarheid te verhelen. In de Ierseksche courant van 10 April 11. beroept dezelfde heer L. Laban zich op dien verslaggever, die zoo'n juist verslag weet te geven. Mijnheer Laban de waarheid achter de waar heid gaf nu IK. STATISTIEK Comité tot wering van Schoolverzuim te Goes, over Maart 1886. Op de School A waren gedurende deze maand 139 kinderen. Onder dezen waren: 111 kinderen, die geen enkelen schooltijd verzuimden, 28 van 1-10 verzuimen, en 0 meer dan 10 verzuimen hadden. Het gemiddeld verzuim was 0.7 percent op het geheele aantal scholieren en schooltijden, tegen 1.3 percent over dezelfde maand in 1885. Op de School B waren 280 kinderen, waaronder 250 zonder eenig verzuim, 26 die van 110 verzuimen hadden, en 4 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 1.1 percent, tegen 1.2 percent over dezelfde maand in 1885. Op de School C waren 203 kinderen, waaronder 159 zonder verzuim, 27 met 110 verzuimen, 17 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 5.3 percent, tegen 6 percent over dezelfde maand in 1885. Op de School D waren 52 kinderen, waaronder 47 zonder eenig verzuim, 3 met 110 verzuimen, 2 boven de 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 2.8 percent, tegen 4.4 percent over dezelfde maand in 1885. Het verzuim op de openbare scholen te zamen van 1 Januari af tot uit. Maart 1886 bedroeg 2.2 percent, tegen 3 percent over 't zelfde tijdvak in 1885. van 912 April 1886. Geboren: den 9, Adriana, d. v. Jacob Van der Weele en Magrieta De Jongeden 10, Neeltje Cornelia, d, v. Jacobus Snoek en Pieternella BrandtElisabeth, d. v. Leendert De Beste en Maria Magielse. Datum. 14 April, 14 15 15 16 16 17 19 20 20 21 21 21 Plaats. Voorwerpen. Information Everingen, boereninspan, mr. Liebert. Oud-Sabbinge, woonhuis en meubels, Mulock Houwer. Heinkeuszand, houw- en weiland, De Ronde Bresser. Bergen-op-Zoom, dwarliggers, Van de Ven. Schore, woonhuis, bouwgrond, statieschuit, Prins. 22 27 28 28 29 29 5 Mei, 6 v 11 13 Juni, "Waarde, Kats, Waarde, Go08, Goes, Baarland, Kruininge, Goe3, Schore, Waarde, Ierseke, Goes, Goes, Heinken8zand, Wemeldinge, afbraak, steenen, pannen enz., woonhuis enz., huis en erf, klavers, woonhuis enz meubilaire goederen, meubelen en inboedel, meubilaire goederen, diversen, inboedel, woonhuis, statieschuit, vendutie, meubilair, inspan, Mulock Houwer. Gelner en De Vos. Mulock Houwer. P. Overman. Pelle. Mulock Houwer. Prins. P. Overman. Prins. Mulock Hoawer. De Vos. Mulock Houwer. De Vos. De Ronde Bresser. Pelle. 's-Gravenpolder, huizen, hoefje en land, P. Overman. Schore, diversen, Pelle. 's-Gravenpolder, inboedel, P. Overman. Goes, herberg en schuur, P. Overman. Borsele, inspan, Pelle. Goes, land, Pelle en Lansen Croin. Prijzen van 100 en daarboven. TrekkiDg van Maandag 12 April, le lijst. No. 2547 f 20,000. Nos. 9490 en 9987, elk f1000. No. 11191 f400. No. 8215 f200. Nos. 8210,9280, 15668,16543 en 16968, elk f 100. GOES, Maandag 12 April 1886. UUB. Barometer stand. Wind richting. Toestand van de lucht. Thermom. stand Celsius sis a *8 o O 2&I O J emergens 8 762 N.W. Half bew. 11.5 s midd. 12% 762.5 West. Licht bew. 12 s avonds 5 763 Helder. 11 Waarneming van hedenochtend 8 uur: Een depressie met een barometerstand van ongeveer 750 m.M. in 't centrum bevindt zich ver van ons en Z. Oostwaarts. Een centrum van hoogen druk bevindt zich ver van ons en N.Oostwaarts. Het grootste barometerstand-al'wijkingsverschil was Gisteravond acht uur: Helder 7 m.M. boven Gro ningen. Hedenochtend acht uurMaastricht 2.7 m.M. boven Groningen. Hedenmiddag half een't verschil werd kleiner. Barometerstand te Utrecht om half een: 763.2 m.M. Verwachting: Veranderlijke wind, goed weêr. ROTTERDAM, 12 April 1886. Granen, binnenlandsche met middelmatigen toe voer onveranderd. Buitenlandsche onveranderd. Meel vastvan Vlas ter mai kt 34166 steen, waarvan enkele partijen iets vaster slechts gedeeltelijk nemers vonden. Nieuwe TARWE6,50 a f 7,50 ROGGE...- 5.— - 5 75 W1NTERGERST- 3,50 - 4,50 ZOMERGERST- 3,75 - 4 50 Korte HAVER- 2,75 - 4,— Lange Nieuw KOOLZAAD (Zeeuwsch) - 9,- PAARDENBOONEN - 6,— - 6,60 DUIVENBOONEN- 7,— - 7,25 Blauwe ERWTEN- 7,50 - 8,25 Nieuwe SCHOKKERS - 9,50 - 11,— BRUINE BOONEN - 6,— - 10 WITTE - 7,— - 12,- KANARIEZAAD- 8,— - 9,50 Druk F. Kleeuwens Zoon Goes. ■V

Goessche Courant | 1886 | | pagina bijlage 2